Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175951) skippper válasza denesdr (#175950) üzenetére


skippper
senior tag

Értem. Akkor a kérdés már csak az, hogy az erősítőn állítsak-e ezen a beállításon. Elkezdtem utánaolvasni és nem lettem előrébb :D egyelőre a legmegbízhatóbbnak tűnő források alapján nem nyúlnék hozzá és hagynám 8 ohmon, de szöges ellentétét is olvastam ennek... tapasztalatok esetleg?

(#175952) denesdr válasza skippper (#175951) üzenetére


denesdr
addikt

Ilyen beállítás van az erősítődön, hogy 4/6/8 Ohm??? Csöves erősítőkön kívül nem vágom, hogy ennek mi értelme amúgy. 4 Ohm azt' csók. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#175953) Quetz válasza denesdr (#175952) üzenetére


Quetz
őstag

Ilyet véletlenül se ajánlj! Ha egy AVR-en lehet 4/6/8 Ohm között választani, akkor maradjon mindig 8 Ohm-on. Ha lejebb állítod, akkor a mesterségesen lekorlátozod a kimenő tejesítményt, hamarabb kezd clippelni az AVR és nagyobb eséllyel égeted szét a hangszóróidat. Ez a beállítás nem nekünk készült, hanem hogy megfeleljenek Federal Trade Commission szabályainak.

(#175954) BIGi75 válasza skippper (#175948) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nem az, hogy bi-amp-olható, és ha bent van az összekötőlemez 4 ohm, ha kiveszed és külön végfokról hajtod 8-8 ohm?

(#175955) skippper válasza denesdr (#175952) üzenetére


skippper
senior tag

https://manuals.denon.com/AVRX3700H/NA/EN/DRDZSYrhoargxb.php

@BIGi75 - nem, csak van itthon még 4 kis hangszóró és hasznosítanám mindet ha tudom

(#175956) denesdr válasza Quetz (#175953) üzenetére


denesdr
addikt

Oké, de mik ezek a szabályok? Mert a linken ezt nem találom.
Az lenne a szabály, hogy kell rakni az erősítőre egy impedanciaválasztási legetőséget, de ha az alacsony impedanciaértékre rakja az ember, akkor égesse le a hangsugárzókat?
Ha le van korlátozva a kimenőteljesítmény, akkor mitől klippelne az erősítő?

[ Szerkesztve ]

(#175957) skippper válasza denesdr (#175956) üzenetére


skippper
senior tag

Én ebből indultam ki [link]

(#175958) -KP- válasza denesdr (#175956) üzenetére


-KP-
addikt

Már csomószor kitárgyaltuk. 4 ohmos állás azért van, hogy egy elcseszett, de kötelező amerikai szabvány mérésen megfeleljen a masina ami nélkül nem kapja meg az engedélyeket. De ezzel együtt harmadára negyedére csökkenti az erősítő kimenő teljesítményét. A gyártókat nem érdekli, hogy a user így szív, csak legyen meg a plecsni, mehessen eladásra a masina és dőljön a lé. Használd a keresőt, és keresd vissza. Vagy olvasd el az audioholics írását a mérésről, ahol leírja hogy milyen körülények között történik ez a mérés.

(#175959) powerup2 válasza Quetz (#175944) üzenetére


powerup2
addikt

Hát annyira minimális az eltérés hogy kétlem hogy 2x árat megérne az apollon ha ezt nézzük, ahogy előttem KP.is irta. De az árat elnézve az 1000 euro 4 csatornás elég jó vétel főleg ha a hangja is olyan jó mint ahogy azt a paraméterei mutatják. Ha meg valóban olyan jó akkor sok nagy nevet elpicsáz amik sokszorosába kerülnek ennek.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175960) mandju válasza Quetz (#175944) üzenetére


mandju
senior tag

Apollon 6 csatornás saját belső kép:

Apollon audio 3 csatorna belső kép: (itt 2 emeleten vannak a modulok)

Én azért látok némi felépítésbeli különbséget... :)

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#175961) powerup2 válasza mandju (#175960) üzenetére


powerup2
addikt

3 csatornás audiophonics végfok.


TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175962) -KP- válasza mandju (#175960) üzenetére


-KP-
addikt

Persze hogy van különbség, de te nem is a "legalja" modelleket vetted meg, hanem a prémiumot, annak megfelelő árazással.

(#175963) denesdr válasza powerup2 (#175961) üzenetére


denesdr
addikt

Ennél a modellnél elegánsan megoldották 1db tápegységgel a 3 végfokmodul áramellátását, ettől tud ilyen kompakt maradni, meg ugye ez az előállítási költségre is jó hatással van.

[ Szerkesztve ]

(#175964) powerup2 válasza denesdr (#175963) üzenetére


powerup2
addikt

Másik 3 csatornás az 400 wattot ad le csatornánként míg a másik 227 wattot. Ez is eltérés. Árba az egyik 2000 euró a másik 2500 euró plusz áfa. De ha valakinek elég a 227 watt ami szinte minden normális hangfalnak elég akkor felesleges a másik. De ettől függetlenül az apollon egy nagyszerű erősítő

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175965) -KP-


-KP-
addikt

Egyébként mint olcsó alternatíva sokan ajánlották a Behringer A800-as végfokot is. Nincs ventilátora, tehát zajtalan. Nincs búgás,zúgás,cicergés, a kimenete is zajtalan. 150W 8 Ohm teljesítményre képes kb. és ilyen 90k körül van újonnan 2 csatornás kiépítésben. Még ASR is rábólintott. Több reviewt is megnéztem róla és mindenhol dícsérik. Pár nap múlva lesz egy ilyen nálam, majd tesztelés után írok róla.

(#175966) gg72


gg72
veterán

Sziasztok!
Már 2 topikba is írtam pár napja, de mivel érdemi választ nem kaptam, így itt is megpróbálom...
Van néhány éve egy Pioneer SC-LX87 házomozi erősítőm Quadral M35 álló hangfalakkal (és további Quadral ill. Canton center és surround hangsugárzókkal, de ezek a kérdésem szempontjából mellékesek), sokat hallgatok zenét is (Rotel CD lejátszóval), eddig nagy megelégedéssel. Sajnos az erősítőt azonban javítani kell (a nyolc csatornából csak 4 szól), ami valószínűleg heteket vesz majd igénybe, így átmenetileg vettem egy Denon AVR-2809-et, aminek vannak pre-ot kimenetei. Gondoltam, hogy szteróban is megfelelő hangzást kapjak, veszek egy végerősítőt hozzá, vagy olyan erősítőt, amit végfokként is lehet használni. Két típust találtam: NAD 912 és Denon POA-800 és ezzel kapcsolatban kérnék tanácsot. Szerintetek egyáltalán tapasztalnék-e minőségbeli különbséget sztereóban a Denon-hoz képest, ill. abban sem vagyok biztos, hogy ezen erősítők papíron 30W körüli teljesítménye elegendő lenne-e a Quadral M35 8ohmos hangfalakhoz.
A Denon hangja sztereóban amúgy nem rossz, egy kicsit elmarad a Pioneer mögött (kevésbé dinamikus és kissé zártabb), de természetesen és harmonikusan szól. Én az igazat megvallva roszabbra számítottam.
Köszönöm előre is!

(#175967) -KP- válasza gg72 (#175966) üzenetére


-KP-
addikt

30w házimozira? Szerintem baromira kevés. De még zenére is. Mennyibe kerülnének ezek a végfokok?

(#175968) python1 válasza -KP- (#175965) üzenetére


python1
veterán

Az jó, kíváncsi leszek a teszt eredményére?
Viszont ott az NX széria pl. az NX3000 csak 2 ezressel drágább és sokkal erősebb is. :F

(#175969) gg72 válasza -KP- (#175967) üzenetére


gg72
veterán

50 körül.
A Denon POA-800 50W 8ohmon, de ezek csak papíron, sztem a 2809-es Denon sem tud 7 x 150 Watt-ot (6 Ohm).
De ezért is írtam, hogy valaki csak tudja, volt már vele tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

(#175970) -KP- válasza python1 (#175968) üzenetére


-KP-
addikt

Az NX széria inkább szub hajtásra való. Ott a forint per wattra gyúrtak rá, az az erősítő a közép és magastartományban nem a legfinomabb hangú cucc. De ez szub hajtásnál totál lényegtelen. LCR vagy surround hajtásnál már nem mindegy, és amúgy sem kell 1500-2000watt erre a célra. Az A800-at inkább műsorszóráshoz, felvételkészítéshez, keveréshez ajánlják. Én most konkrétan a surround back párt szeretném hajtani vele.

(#175971) denesdr válasza -KP- (#175970) üzenetére


denesdr
addikt

Nem tudom láttad-e az ASR mérést, az NX3000, 268 Wattot tudott 20Hz-en 4 Ohm-ra. [link]

[ Szerkesztve ]

(#175972) -KP- válasza gg72 (#175969) üzenetére


-KP-
addikt

Még az 50Watt is necces. De ha nem túl drága vedd meg azt a Denon végfokot. Max. eladod te is, ha nem válik be. Ha jó áron veszed, bukta nélkül ki tudsz szállni belőle. Vagy max. a posta/benzinköltség amit elbuksz. De nyersz némi tapasztalatot.

(#175973) python1 válasza -KP- (#175970) üzenetére


python1
veterán

Ja, értem.
Arra biztosan megfelelő az A800.

(#175974) -KP- válasza denesdr (#175971) üzenetére


-KP-
addikt

Nekem 6000D van. Mindig mindenkinek ezt ajánlom a 3000-es helyett. Ez kb. 1500W tud 4 ohmon, 1100 körül 8 ohmon. Ez is műszerrel mért adat.

(#175975) gg72 válasza -KP- (#175972) üzenetére


gg72
veterán

Hát lehet ez lesz, olyan sokat nem lehet bukni rajta.

(#175976) Tamoo válasza python1 (#175973) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Már nem tetszik a T.AMP?

(#175977) powerup2 válasza Tamoo (#175976) üzenetére


powerup2
addikt

Mindig lehet minőségbe fentebb lépni. Én is most nézegetem a végfokokat aztán párat szeretnék kipróbálni a rendszerembe. Saját fülemnek hiszek ;) .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175978) Tamoo válasza powerup2 (#175977) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem mondod. ;]

(#175979) python1 válasza Tamoo (#175976) üzenetére


python1
veterán

Komolyan mondom, hogy nagyon tetszik a hangjuk, inkább csak a kíváncsiság hajt, ès tulajdonkèppen nem is a mozihoz kell, leendő OB falaimhoz nèzegetek valamit.
Mozira maradnak a kicsikèk.
Mèg azèrt a tampon e 800- as H osztályú vègfokát, biztosan bepróbálom, jókat írnak róluk nagyon, mèg èpítők is azt mondják, hogy jó konstrukció.

[ Szerkesztve ]

(#175980) Tamoo válasza python1 (#175979) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én ha fentebb lépek róla, akkor biztosan audiophonics-os ncore lesz. De perpillanat nem érzek akkora ingert, hogy pénzt költsek erre. Teljesen élvezhető a mozi így is. Majd egyszer, ha jobban berágta magát az agyamig...

[ Szerkesztve ]

(#175981) Dorian válasza Tamoo (#175980) üzenetére


Dorian
félisten

Amúgy a PC + hdmi + AVR-ről megérte a PC + hangkártya + összekötők + külön végfokok?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175982) Tamoo válasza Dorian (#175981) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A hangkártya másabb mint a Denonom karaktere volt, de így is úgy is EQ megy rá...
Kicsit talán jobb lett a hang, de lehet csak oldalra léptem. Minőségben nem tűnt fel, hogy kategóriákat ugrottam volna.
Olyan 150ben van nekem használtan a 4 stereo végfok, hangkártya meg összekötők együtt. Szóval nem volt egy hatalmas beruházás. Nyilván van feljebb, de így ár/értékben kiváló és élvezhető a hang is.

[ Szerkesztve ]

(#175983) Dorian válasza Tamoo (#175982) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, attól a Denon-érától nem árt ha egy kicsit frissebb, gyorsabb(?), modernebb(?) a hangkarakter.
Magam részéről bevallom én teljesen elégedett vagyok a hanggal, fel sem merül, hogy bármit cseréljek. Atmosra majd rápróbálok, de csak akkor ha azzal is megoldott a PC-s processzálás, ha évek, akkor évek.
A mozin a legjobb fejlesztésem mostanában a világosszürke szőnyeg cseréje volt sötétszürkére: már nem világít a szemembe a látómező alján :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175984) Tamoo válasza Dorian (#175983) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha fejlesztek, akkor nekem is kütyüzés mint hobbi lesz mögötte, nem az elégedetlenség.

(#175985) python1 válasza Dorian (#175981) üzenetére


python1
veterán

Amennyiben maradnak a hangsugárzók nem hinnèm, hogy sokat hozna, itt jön kèpbe a rendszerben való gondolkodás
Nektek jók a hangsugárzóitok, ès elègedettek vagytok a minősègükkel, picit hozhat esetleg.

(#175986) -KP- válasza Dorian (#175983) üzenetére


-KP-
addikt

Én azon se csodálkoznék, ha sose jönne natív Atmos windows-ra.

(#175987) python1 válasza -KP- (#175986) üzenetére


python1
veterán

Nem is várom annyira, először a 7.1- et maxolnám ki vègre, aztán meglátjuk kell- e nekem további csatorna

(#175988) Dorian


Dorian
félisten

Ami fejlesztésre most készülök, az a következő:
Végignézem a régebben letöltött filmjeim (előkerült egy szekrényből egy 2TB-os külső HDD), amik mai szemmel mégsem olyan jók, azokat törlöm, amiket pedig még nem-remuxként töltöttem le, hanem tömörített képpel, nemHD hanggal, azokat újra beszerzem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175989) denesdr válasza -KP- (#175986) üzenetére


denesdr
addikt

Mire kijön, addigra tuti lesz valami újabb őrület. :)
Hír van róla, hogy egyáltalán tervezik?

(#175990) python1 válasza denesdr (#175989) üzenetére


python1
veterán

Jó,hogy itt vagy!
Szerinted most, hogy van már èrtelmes crossoverem, inkább 10"- os mèlyközepekkel dolgozzak ès hozzá driverekkel, ezeket a 10"- os hangszórókat mèg simán tudom jól váltani 2- útban, vagy 3 utas lenne jobb? Már csak azèrt, mert az LCR- ek hez a kábelezès 2- utasra van kialakítva

(#175991) -KP- válasza denesdr (#175989) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem most kicsit visszafelé megyünk :((( Ugye már jónéhány éve kijött a BD, meg elterjedtek a 4k hdr atmos kiadások. Ellenben egyre kevesebb a fizikai lemezen kiadott anyag és a streaming terjed. Csökkentett sávszéllel a kép és hang esetén is, meg jól összenyomott dinamikával a tabletek tévék laptopok miatt. Én most egyelőre nem látom azt, hogy jönne újabb őrület.

(#175992) denesdr válasza -KP- (#175991) üzenetére


denesdr
addikt

Nahátakkorkéremszépen. Nem biztos, hogy tetszeni fog amit mondok, de ha jó hangot szeretnél 2 útban 10" mélyközéppel, akkor olyan magasat és tölcsért kell használni, amik válthatók és jól is szólnak 1.5kHz de inkább 1.2kHz környékén.
Nem túl drága magasak közül pl DE250 (a Danley hangfalakban ez van).
Hifi hangminőségű tölcsérek 1" magashoz, 10" mélyközéphez: XT1086, RCF HF94, esetleg LTH102.
Most milyenek a dobozaid, nem 12"-es mélyeket használtál idáig?

#175991-KP-:
Persze, megy a tömegigény kielégítése. Ki akar bíbelődni optikai lemezzel manapság? Elindítják a streamet, oda van írva, hogy 4K, bódottá van aztán jóccakát. Majd meglátjuk mi lesz, mostmár itt vannak a 8K AVR-ek, lesz itt még ez-az szerintem, mégha értelme kb 0 is sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#175993) python1 válasza denesdr (#175992) üzenetére


python1
veterán

Köszi! :R
Az mèg emèszthető, de mèg a DE 400-as is, ha van köztük pozitív külömbsèg.

[ Szerkesztve ]

(#175994) BBéci válasza gg72 (#175966) üzenetére


BBéci
titán

A Pioneer SC-LX87 egy kiváló hangminőségű AVR. Remélhetőleg gyorsan megjavítják, addig bírd ki a Denonnal!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175995) modflow


modflow
veterán

Szerintetek valaha még lehetséges lesz Magyarországon Onkyo erősítőt vásárolni?
Vagy már nálunk nem lesz többé?

(#175996) I'am Dony válasza BBéci (#175994) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ha vki egy nagyon jó szubot szeretne: [link] (ez volt a korábbi dobozom)
Pár hónapja van csak a mostani eladónál.

(#175997) gg72 válasza BBéci (#175994) üzenetére


gg72
veterán

Mindenképpen meg fogom javíttatni. Nem rossz amúgy a Denon 2809 sem, ma tudtam véglegesen beüzemelni. Nem hallom a kétszeres különbséget, ami az új árukban mutatkozott. Persze lehet ez lehet a hangfalak korlátja is (Quadral Platinum M35 frontok, M10 Base Center, Canton Plus X.3 surroundok és Saxx deepSOUND DS 12 sub). A Pioneer elsöprőbben, magas hangokban jobban artikulálva és részletezőbben szólt, de a Denon is teljesen OK, szép természes hangzása van, tényleg rosszabbra számítottam.

[ Szerkesztve ]

(#175998) Dorian


Dorian
félisten

Hol lehet megbizonyosodni arról, hogy egy hangsáv mókolt vagy eredeti?
Feleségem meg akarja nézni az Equilibrium-ot. Virágboltban találtam belőle True HD-t és DTSHDMA-t is, de ahogy nézem ennek a hangsávja eredetileg sima DD.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175999) Borisz76 válasza Dorian (#175998) üzenetére


Borisz76
veterán

Az .nfo fáljba általában bele írják , hogy mi a forrás és ha módosítottak rajta , akkor mivel lett "tuningolva".

Bár lehet nem minden RLS készítő részletezi ezt.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#176000) -KP- válasza I'am Dony (#175996) üzenetére


-KP-
addikt

Arendel, ASIA díj. Van baj... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.