Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175601) lenox válasza VoidXs (#175591) üzenetére


lenox
veterán

Ami ennel kevesebbet tud, az eszembe nem jutna, hogy ajanlhato. Persze 65 mm-es driverrel szerintem ez se ajanlhato.

(#175602) VoidXs válasza lenox (#175601) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Van soundbar 65 mm-nél nagyobb driverrel? :D A JBL Bar-ok, amiknek egész jó hangjuk van, 32 mm-esek.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175603) lenox válasza VoidXs (#175602) üzenetére


lenox
veterán

Pl. a JBL SB170 75k-ert egesz jo? Vagy melyik az egesz jo?

A, van sb120 is. Az esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#175604) VoidXs válasza lenox (#175603) üzenetére


VoidXs
nagyúr

JBL Bar, ez a széria neve.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175605) mettek válasza spiky03 (#175595) üzenetére


mettek
addikt

Érdekes. Koszi.

Es akkor ehhez hozzájön még a virágboltos verziók konvertálása ahol megint csak belenyúlnak a minőségbe és sokszor hangerőt is módosítanak így megölve a dinamikát. Ma néztem meg újra a Prometheus c filmet ami az egyik kedvencem és ezen a verzión a dtshd olyan dinamikálan hogy az valami hihetetlen. Ellenben a magyar DD meg ütős rajta. Valamit tuti mókolt vele a készítője és nem 1-1-ben digitalizálta át.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175606) Dorian válasza mettek (#175605) üzenetére


Dorian
félisten

Remux nincs konvertálva, pontosan az eredeti lemez. BD25ön is csak a kép.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175607) Gigi01 válasza VoidXs (#175576) üzenetére


Gigi01
őstag

Köszi,ezeket vágom!

Újabbakra gondoltam.

(#175608) mettek válasza Dorian (#175606) üzenetére


mettek
addikt

Azt tudom de nálam pl a Prometheus nem az, hanem valamilyen konvertált uhd hdr verzió.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175609) VoidXs válasza Gigi01 (#175607) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azokról sajnos sok jót nem tudok mondani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175610) mr. bryan


mr. bryan
tag

Sziasztok, diy pro, de foleg diy sub vonalon van ajanlott olvasmany? :R

(#175611) decsmor


decsmor
csendes tag

Sziasztok, itt vagyok. Elnézést, ha rossz topikba írok. Látom jól megbeszéltétek a kérdésemet. Csatolok egy képet az én több mint 10 éves bögreszettemről. Nem saját kép, de az enyém is ilyen.

Elérhetőséget is írok, ahol le vannak írva a paraméterei.
https://www.grx.hu/shop/product/1572/panasonic-sc-ht870-51-es-hazimozi-rendszer.html

Nekem eddig megfelelt a hangja ami eddig RCA- val volt összekötve a tévével.
Holnap érkezik az új tv, egy LG55C11LB, ezzel, már csak jack-RCA átalakítóval tudnám összekötni.
Szeretnék fejleszteni, hogy HDMI, vagy optikai kábellel tudjak jobb hangot kihozni a tv-ből és a médialejátszóból.
A kérdést azért tettem fel ide, mert sajnos ebben a témában elismerem teljesen sötét vagyok.
Itt elvesztem, hogy hogyan tovább.
Mennyire jók ezek a hangfalak, ha cserélném az erősítőt + a mélynyomót jók lehetnek-e?
Vegyek egy LG soundbart? vagy
Vegyek egy HDMI és optikai bemenetes erősítőt + mélynyomót? vagy
Vegyek egy komplett 5.1-es házimozi szettet?

Felhasználási terület elsősorban tv nézés, médialejátszóról filmnézés.

(#175612) MasterMark válasza decsmor (#175611) üzenetére


MasterMark
titán

Vegyek egy komplett 5.1-es házimozi szettet

Ha kicsit is érdekel akkor ezt tedd. Ezek a hangszórók semmit nem érnek kb. A legnagyobb érték talán maga a DVD lejátszó ebben a szettben.

Switch Tax

(#175613) skippper válasza decsmor (#175611) üzenetére


skippper
senior tag

Még mindig nem válaszoltad meg az egyik legfontosabbat... Mennyi a budget?

Pl. ha most 100e ft a budget, akkor semmiképpen nem javasolnám, hogy teljes 5.1 rendszert tegyél össze, nem lesz érezhetően ügyesebb ennél, cserébe tele lesz legalsó kategóriás elemekkel, amiket nem igazán tudsz később fejleszteni. Inkább vegyél ebből egy erősítőt, aztán 2-3 hónap múlva ugyanennyiért egy mélynomót aztán 2-3 hónap múlva ugyanennyiért egy hangfalszettet és év végére lesz egy kész használható rendszered.

Ha most kb. 300 felett tudsz gazdálkodni, akkor hajítsd fel jófogásra ezeket a hangszórókat és rakj össze most egy kezdő 5.1-et.

[ Szerkesztve ]

(#175614) decsmor válasza skippper (#175613) üzenetére


decsmor
csendes tag

Most veszem a tévét, így max. 300.000 fér bele a hangrendszer fejlesztésére, cseréjére.

[ Szerkesztve ]

(#175615) powerup2 válasza decsmor (#175611) üzenetére


powerup2
addikt

Én azt tudnám mondani hogy ezeket a hangfalakat hanyagold. Mivel irtad érkezik egy új 55" oled tv legalább annyit kéne szánnod a hangcuccokra is mint tv-re és akkor lehetne egy egész jó rendszered. De tényleg tudni kéne mennyit szánsz rá.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175616) VoidXs válasza decsmor (#175614) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az rengeteg, abból még újonnan is kijön egy jó 5.1.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175617) BBéci válasza Dorian (#175606) üzenetére


BBéci
titán

Nem biztos, hogy jól értelmeztem a második mondatot, ezt vedd figyelembe!
Elég sok olyan BD25-tel találkoztam, amiben a hangsáv is butított, alacsonyabb bitrátájú volt. Egyszer szóvá tettem, megsértődött a készítője és panaszkodott a moderátoroknál. Naná, bogy engem b@sztak le.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175618) decsmor


decsmor
csendes tag

Eldöntöttem. Lecserélem a rendszert és veszek egy új komplett szettet.
Ebben szeretném kérni a segítségeteket, hogy max. 300-330-ig milyen szettet lenne érdemes venni, összeállítani amivel nem járok úgy mint ezzel a régivel.

(#175619) skippper válasza decsmor (#175614) üzenetére


skippper
senior tag

Ennyi pénzből már lehet tisztességes dolgokat venni / összerakni, rakd fel apróra ezeket a hangszórókat, tedd mellé a 300k-t és abból már kijön egy ügyes 5.1 erősítővel.

(#175621) skippper válasza decsmor (#175618) üzenetére


skippper
senior tag

Erősítőből én a Sony STR-DH790 (7.2) és a Yamaha HTR-2071 (5.1) közül választanék, attól függően, hogy mennyire szeretnéd már most teljessé építeni a rendszert (ezesetben a Yamaha mellé kell nézni egy 5.1-et), vagy türelmes tudsz lenni (ezesetben megvenném a Sony-t egy 5.0 rendszerrel és idővel mellé tennék egy mélynyomót)

Alternatívaként körül lehet nézni a használtpiacon és alkudni egy jó dealt, hangtechnika tipikusan jól vásárolható használtan, látszik/hallatszik a hangfalakon, hogy vigyáztak-e rájuk és igencsak lassan öregednek.

Én személy szerint megvenném a Sonyt, mellécsapnék valami ilyesmit (https://www.extremeaudio.hu/yamaha-ns-f51-50-hangfalszett-barna) aztán idővel valami Klipsch mélyet. Így később ha szeretnéd tehetsz hozzá Atmost vagy még két polcsugárzót és kész az 5.1.2/7.1

(#175622) BBéci válasza skippper (#175621) üzenetére


BBéci
titán

Annak a hangdobozszettnek a frontsugárzói elfogadhatóak, viszont a másik három rémesen karcsú hangot produkál, jó szívvel semmiképpen nem ajánlanám.
Te ismered közelről vagy csak az ára miatt javasoltad? Sógoromnak van olyanja, elég sokszor volt szerencsém hallani.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175623) skippper válasza BBéci (#175622) üzenetére


skippper
senior tag

A frontokat hallottam és kifejezetten tetszett ezen az áron. A többi hárommal nem találkoztam még, de meglepő, hogy ilyen nagy a különbség köztük (ezért írtam, hogy ilyesmit, mert nem őszinte a tapasztalat). Sajnos ezen az árszinten egészen karcsú az új szettek piaca, Taga Harmony meg Magnat Monitor ami ebbe az árba befut és találkoztam már belőlük elfogadhatókkal.

Amúgy ezzel is pont olyan érzésem van, mint ami miatt azt mondtam eredetileg, hogy nem rossz ötlet az eredeti hangfalszett mellé venni először egy jó erősítőt meg mélynyomót majd később hangfalakat. Ha igazi házimozit szeretnénk rendes hanggal, akkor még sokszázezret rá kell locsolni, egész addig az lesz a vélemény, hogy oké, hogy vettél egy 100-150ezres erősítőt, de ez nagyon kevés. Oké, hogy vettél egy 150ezres hangfalszettet de vékonyan szól. Oké, hogy vettél egy 100ezres mélnyomót de ekkora szobába legalább négyzetméterenként kéne belőle kettő. Ne essünk át a ló túloldalára, hogy a házimozi 100dB-nél és 0.00001% torzításnál kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#175624) MasterMark


MasterMark
titán

Csináltam egy mérést:

Itt a Polarity illetve Relative distance normális hogy összevissza van?

szerk.: A mikrofont egyébként milyen hangerőre kell állítani? Erről eddig sehol nem láttam hogy szó lenne.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#175625) lenox válasza VoidXs (#175604) üzenetére


lenox
veterán

Ez mondjuk 57 mm-es, de az is eleg keves. Ezen felul wireless is, hat nekem sokszorosan hatranyos helyzetu. De persze ha lenne nem wireless, amihez egy kulso subot hozza lehetne tenni, akkor meg lehetne hallgatni, es akar jo is lehetne. Mondjuk ilyen gondolom nincs.

(#175626) VoidXs válasza MasterMark (#175624) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A relative distance teljesen helyes, annyit mond el, hogy a teljes rendszert figyelembevéve (pl. DSP késleltetés a subban) mennyivel tűnik messzebbinek, mint a legközelebbi. A polarity csak a centernél és a subnál inverz, azt valószínűleg jól tippelte, de csak az IR-ek adnak rá biztos választ (lásd első pipa az IR filter panelen).

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175627) Dorian válasza MasterMark (#175624) üzenetére


Dorian
félisten

A mikrofon gainjét nyugodtan hagyd az alapértelmezetten, a mérés hangereje meg legyen határozottan hangos, de ne nagyonhangos.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175628) MasterMark válasza VoidXs (#175626) üzenetére


MasterMark
titán

Mit jelent ez az impulse response?[kép]

Dorian: Köszi. :R

Switch Tax

(#175629) VoidXs válasza MasterMark (#175628) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy hibásan tippelt, és valójában helyesen áll a fázis.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175630) MasterMark válasza VoidXs (#175629) üzenetére


MasterMark
titán

És ez számít valamit a mérésnél, vagy csak tájékoztató jellegű?

Még egy olyan kérdésem is lenne, hogy zenére 0 fokos mikrofonnal sztereót mérni hogy kell a Cavern-nel?

Switch Tax

(#175631) VoidXs válasza MasterMark (#175630) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Számít, csak ellenőrizni kell. Ezért van a javító pipa alapból kikapcsolva, mellette pedig egy figyelmeztetés, hogy ellenőrizd, mielőtt használod.

0 fokos méréshez simán töltsd be azt a fájlt (a 90 fokost pedig clear-eld), és állítsd a főmenüben sztereóra.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175632) MasterMark válasza VoidXs (#175631) üzenetére


MasterMark
titán

A sztereót értem kösz.

A többit nem értem, hogy akkor most mit kéne csináljak ezzel. :D

Switch Tax

(#175633) VoidXs válasza MasterMark (#175632) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ne bántsd, mert minden rendben van :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175634) MasterMark válasza VoidXs (#175633) üzenetére


MasterMark
titán

Oké így már értem. Meg tudná fordítani szoftveresen, de csak ha bepipálom. Szóval ha az nincs bepipálva, akkor mindegy hogy + vagy - jelet ír.

Próbálgattam pár mérést, akárhova teszem a crossovert ott lesz egy beszakadás minden csatornán, hol kisebb, hol nagyobb.
Láttam Tamoo videójában, hogy kézzel késlelteti a szubot, azt megpróbáltam egy nagyon picivel jobb lett olyan 6-7 ms körül, aztán 9-től megint rosszabb.
Ezzel mit lehet kezdeni?

Switch Tax

(#175635) ada19 válasza VoidXs (#175629) üzenetére


ada19
senior tag

Ezt honnan lehet látni? Hogy néz ki egy hibás IR?

Mégsenem

(#175636) VoidXs válasza MasterMark (#175634) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Subbal semmit. Amíg nem készül el az időbeli tisztogató (majd az Atmos támogatás után), addig az átlagos késleltetésére lövi be automatikusan. Az a gond, hogy gyakran 100 ms eltérések vannak különböző frekik közt, mint azt pl. az AudioHolics mérési mutatják. Olyat tudsz még próbálni, hogy a delay mérést 40-50 Hz HPF után csinálod, az a nagyon torz frekiket kiszedi, hogy egyértelműbb legyen a mérés. Persze ez is csak tüneti kezelés, sokat gondolkoztam egy jobb delay elemzőn, de még túlmutat a tudásomon.

ada19: a csúcsa ellentétes irányba néz, mint a többinek.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175637) Tamoo válasza MasterMark (#175634) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha sehogy nem jó, akkor máshol próbálsz meg váltani, vagy ha nem túl nagy hibáról van szó, akkor beletörődsz. Szinte mindenkinél vannak hibák. A legnagyobb hiba a tökéleteset hajszolni egy tökéletlen szobában. :D

[ Szerkesztve ]

(#175638) MasterMark válasza Tamoo (#175637) üzenetére


MasterMark
titán

Próbáltam 80-90-100 de mindenhol szinte ugyanolyan beesés lesz. Nem tudom mi számít nem túl nagy hibának. :D

Switch Tax

(#175639) skippper válasza BBéci (#175622) üzenetére


skippper
senior tag

Mit javasolnál amúgy? (ugyanígy a tapasztaltaktól örülnék javaslatoknak) Sok ismerős támadt már rám ilyen kérdéssel és kíváncsi lennék, hogy ki mit tart jó belépő szettnek

(#175640) -KP- válasza skippper (#175639) üzenetére


-KP-
addikt

én itt szerintem hanyagolnám a nagy állódoboz, konzervdoboz szatelit és center szetteket. Inkább 2 normál méretű monitorral és 1 normális méretű centerrel indítanék.

(#175641) ada19 válasza skippper (#175639) üzenetére


ada19
senior tag

Szerintem nagyban függ az igényektől. Mennyire fontos a kompaktság. Fontosabb-e hogy mindenhonnan jöjjön a hang a hangminőségtől, stb.

Én ilyen árkategóriában sokkal jobban támogatom a normális 2.0/2.1 állványos rendszereket, úgy hogy hallottam már több belépő Taga/Wharfedale szettet. Legutóbb egy barátomnak segítettem, Klipsch RP-160M (alapvetően MA Bronze 2-t ajánlottam neki, de amikor ő kereste egy sem került fel használtan, előtte raklapszám ment) + Loxjie A30. Később ki tudja egészíteni egy korrekt subbal, és 300 körülből lett egy marhajó 2.1 rendszere.

Pár példa: MA Bronze 2, Kef Q350, Klipsch RP-150/160M, stb.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#175642) Tamoo válasza MasterMark (#175638) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha 48dB-es cavernes crossvert próbálgatod, az azért olyan hatalmas galibát nem szokott csinálni a környezetében. Ha csak kis időzítési hiba van a subnál (ha egyáltalán van), azt a tüskeszerű beszakadást nem egyszerű kiszúrni film vagy zene közben. :D

(#175643) skippper válasza VoidXs (#175636) üzenetére


skippper
senior tag

Van készülőben és látótávolságon belül Atmos támogatás? :Y :R

(#175644) BBéci válasza skippper (#175639) üzenetére


BBéci
titán

Azt, amit a többiek.
Inkább egy jó 2.1, mint gyengusz 5.1. Logikus, hogy ugyanannyi pénzből jobb minőségű 2.1-et lehet venni.
Nem biztos, hogy jó a példa, de leírom. Autómban a gyári hangrendszer van, az előzőben csúcskategóriás hifi volt. Eladás előtt kiszereltem belőle, de nem tettem át az újba, hogy miért, az most mindegy. A lényeg: autózásaim során talán az idő 6-7 százalékában hallgatok zenét, ezzel szemben az előzőben szinte mindig szólt valami. Nem nyújt örömöt, élvezetet a vacak hang. Házimoziban sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175645) skippper válasza BBéci (#175644) üzenetére


skippper
senior tag

Házimozira 2.1? Engem teljesen megöl mind a center hiánya, mind pedig az ha csak elölről hallom a filmet, a teljes immerziót elveszítem. Attól fogva nem a jelenetben ülök, hanem a kanapémon. Az a vonal mondjuk még mindig működhet ebből, hogy egy minőségi center és polcsugárzó páros egy mélynyomóval, aztán amíg nincs meg a többi, addig kiteszi surroundnak a panákat :D

(#175646) Dorian válasza skippper (#175645) üzenetére


Dorian
félisten

Ha középről nézve is hiányzik számodra a center, akkor ott a frontokkal (beleértve az elhelyezést, kalibrációt) van súlyos probléma.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175647) skippper válasza Dorian (#175646) üzenetére


skippper
senior tag

Egy fantomcenter addig működik "jól" (ezt is vitatnám egy rendes centerhez képest), amíg az MLP-ben ülsz, a többiek meg menjenek inkább társasjátékozni :)

[ Szerkesztve ]

(#175648) Dorian válasza skippper (#175647) üzenetére


Dorian
félisten

A frontjaim tökéletes fantom centert adnak még a kettőjük előlapját összekötő vonalra állva is. Persze középen. Ezért kezdtem így a hsz-t: "Ha középről nézve..." Sokunknál elegendő, hogy középről jól szóljon a film, mert vagy egyedül mozizik, vagy a többieket egyáltalán nem érdekli "a hang".

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175649) powerup2


powerup2
addikt

Kis érdekesség dolby atmos-t érintően. Kis kulisza titkokkal a különböző filmekből :)
[link]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175650) ada19 válasza skippper (#175645) üzenetére


ada19
senior tag

Azt ne felejtsd el, hogy most viszonylag alacsony büdzséről beszélünk belépő szettekről, amiknek a centere nagy általánosságban szerintem sokkal rosszabb mint egy jó sztereó fantom centere. Cserébe nem csak MLP-ben lesz rossz, hanem mindenhol :D

Mégsenem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.