Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174401) python1 válasza MasterMark (#174400) üzenetére


python1
veterán

Én is csak ajánlani tudom, onnan szoktam rendelni a kábeleimet (klotz) Rean csatlakozókkal.

(#174402) VoidXs válasza mettek (#174389) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Szóval a lehallgatás csúcsát jelentő, a szakma tudását legjobban átfogó, gyakran mérnökök tízezreit végtelen pénzből megmozgató gyártók szintje nem érné el azt, amit a házimozis, múlt nélküli brandek? Ez még viccnek is rossz. Többször is mondtam, hogy a vakteszteket az arcoskodó fórumozók otthonában végeztük, nem az én rendszeremen, hiszen én nem öltem bele hétszámjegyű összeget, így az enyém nem is lehet jó a logikájuk alapján.

#174390 rappit4: Sajnos azt hozzá kell tenni, hogy sok panelárus saját szobája is hemzseg a kioltásoktól. Nagyon kevesen értenek hozzá igazán az országban, és volt már, aki nekem olyat jelentett ki, hogy 10 millió alatti szobát nem vállal el. Az ilyen szintű tudást, vagyis hogy garantáltan minden rendben lesz, nem kis házimozis szabadúszók, hanem nagy projektekkel foglalkozó - általában pro - cégek birtokolják. Nemrég volt itt valaki a fórumon, aki a Focus-Fox építésén részt vett, tőle meg lehet kérdezni, hogy mennyi munka, felmérés, és pénz ment bele. Ott konkrétan azt hallani, hogy ahogy sétálsz oldalra, "megy veled" a center.

#174396 rappit4: A Dolby Atmos minimális elvárásai:
Sound Pressure Level: 105 dB
--- Frequency Range: 40 Hz to 16 kHz, +3/–6 dB
--- Frequency Response: 80 Hz to 16 kHz, ±3 dB
Screen Subwoofer
--- Sound Pressure Level: +10 dB (Compared to Center Loudspeaker)
--- Frequency Response: 31.5–120 Hz, ±3 dB
Surround Zones and Regions
--- Surround Loudspeaker Sound Pressure Level: 99 dB
--- Surround Array Sound Pressure Level: 105 dB
--- Surround Sound Frequency Response: 40 Hz to 16 kHz, +3/–6 dB
Surround Subwoofers
--- Surround Subwoofer Frequency Response: 40–120 Hz, +3/–6 dB
--- Surround Subwoofer Sound Pressure Level: 0 dB (Compared to Center Loud-
speakers)

Szóval a tömbök 105 dB-t kell tudjanak, a hangszórók egyesével 99-et. Ez egy -6 és 0 dB közti tartományt ölel át, aminek oka, hogy a diffrakció miatt a két szám közt fog mozogni a hangnyomás, vagyis ha egyszerre szólnak, a terem átlaga -3 dB lesz. Otthon a surround array = LS + LR vagy RS + RR, a kettő összege legyen 105, vagyis egyenként 102. Még egy bizonyíték, hogy -3-ra kell tenni, az az, hogy ha megnyitod az otthoni demólemezüket, amit azoknak találtak ki, akik nem ismerik a szabványt, azon -3-on van a mérőzaj is. A vicces, hogy a rear left vagy rear right kimaradt, és az 0-n van, de minden más surround -3-on, de ettől még a lényeg az, hogy -3.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174403) python1 válasza VoidXs (#174402) üzenetére


python1
veterán

Kb 25-éves lehettem mikor az otthoni mozi, beszivárgott a köztudatba, később a szubok is kezdtek megjelenni az otthonokba. Mosolyogva fogadtuk néhányan, mivel már előtte vagy 7-8 évvel építettünk nagy tölcséres szubokat otthonra, amik a szoba felét elfoglalták, utankénti csatornákkal, végfokolásokkal. Egyszerűen mintha a kőkorszakba repültünk volna vissza, most 25-év múlva, megint haladunk oda, hogy növekszenek a hangsugárzók. Érdekes

[ Szerkesztve ]

(#174404) rappit4 válasza python1 (#174397) üzenetére


rappit4
őstag

Én azon az állásponton vagyok, hogy még egy olcsobb pro cucc is sokkal jobb, mint egy közepes konzumer.
Én is a hifi vonalrol közelítettem meg a házimozit majd szépen átálltam a munka miatt a pro cuccokra. A JBL 8330 elképesztően jó kis/közepes szobába/terembe egy jó mélynyomóval párosítva. Annó 5-6 éve 120ezer volt a 6 hangszóró ami akkor egy 700ezrest hsz rendszert váltott le. Nem hittem el mennyivel akkurátusabb a JBL filmre mint a régi Dali rendszerem. Nagyon sok milliós rendszert megszégyenít ez a setup.
A következő amit előrelépés érzek az már a rendes vászon mögötti JBL array rendszer.

(#174405) rappit4 válasza VoidXs (#174402) üzenetére


rappit4
őstag

Na köszi így már értem az atmosnál a -3at.
Akusztikusok közül egyebként én is csak kettőt ismerek Magyarországon és hát meg is kérik az árát, lévén hogy iszonyat kevés profi van.
A focusfoxban van valóban a legjobb keverő MO-n.

[ Szerkesztve ]

(#174406) VoidXs válasza rappit4 (#174404) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az a JBL széria tényleg kegyetlen jó. Nálam 8340A van, ami amúgy alacsonyabb kategória, mint a 8330, de mégis alázza a házimozis darabok többségét, ráadásul úgy, hogy műanyag. Ilyen az, ha értenek hozzá, akik tervezik.

Néhány példa, amit megvert a 8340A (természetesen objektív és szubjektív mutatók szerint is): Focal Electra 927 Be, Martin Logan Motion 60XTi, Artcoustic SL 12-6. Egyiket se kellene az ára szerint elérnie, de mint láthattuk annyiszor, a házimozi finoman szólva túlárazott.

De hogy mondjak néhányat, amit nem: HECO Celan Revolution 9, Krix MX-40, Klipsch KL-650. Itt azt láthatjuk, hogy a földön ragadt márkák tényleg adnak valamit a pénzedért.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174407) python1 válasza rappit4 (#174404) üzenetére


python1
veterán

Egyetértek!
Azok valóban jó kis dobozok, sokáig szerettem volna ilyeneket, de soha nem tudtam szerezni.
Örülök, hogy én is elszántam magam, hogy a vászon mögé rejtsek mindent, egyszerűen a sztandard elhelyezéshez képest, akkora a különbség, hogy innen már tényleg lehetetlen feljebb lépni.
Főleg ha párosul egy jó nagy vászonmérettel, és egy jobb képességű projektorral.

(#174408) VoidXs válasza python1 (#174407) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A jó projektor sajnos tényleg olyan, amit nem ad olcsón senki. A pro nem fér be lakóházba (és az ózont is el kell vezetni), ezt kihasználva a Barco és a Sony, a két igazán kompetens gyártó (aki ad otthonra, amúgy rajtuk kívül a Christie és a NEC létezik csak moziban), aranyáron adja pontosan ugyanazokat a gépeket (csak kisebb lámpával és hűtéssel), amiket amúgy moziban relatíve fillérekért.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174409) mettek válasza VoidXs (#174402) üzenetére


mettek
addikt

En azt mondom ha pécs felé jársz csak szólj és meghívlak egy tesztre meg hallgatózásra. Azért ilyen rendszere se sokaknak van mint nekem.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174410) VoidXs válasza mettek (#174409) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mondtam, hogy szívesen, csak a bukás után fizesd a benzinem.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174411) BBéci válasza python1 (#174397) üzenetére


BBéci
titán

"Itt akkora a dinamika átfogás, és érzékenység, ha itt számítana egy kábel minősége, néha emlegetett dinamika növekedés, azt azonnal hallani lehetne. "
A jobb hangminőséget biztosító kábel nem dinamika növekedésben jeleskedik. Ha ezt várod, erre figyelsz, naná, hogy nem veszed észre a különbséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174412) mettek válasza VoidXs (#174410) üzenetére


mettek
addikt

Mennyibe kerül?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174413) denesdr válasza BBéci (#174411) üzenetére


denesdr
addikt

"A jobb hangminőséget biztosító kábel nem dinamika növekedésben jeleskedik."

Miben jeleskedik?

(#174414) mettek válasza BBéci (#174411) üzenetére


mettek
addikt

Igy van. Nem a dinamika növekszik hanem a "tonalitás" részletesség, térérzet változik. De ehhez jobb akusztika is kell hogy ez érezhető, hallható legyen. Egy múzeum jellegű nappaliban ami zeng, ott nem fog ez megmutatkozni.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174415) VoidXs válasza mettek (#174412) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kb. 15k.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174416) VoidXs válasza mettek (#174414) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A térérzet spektrum és késleltetés függvénye. A spektrum mutatja a tonalitást, a késleltetést meg akkor változtatná a kábel, ha kondiként viselkedne, amit nem csinál. Szóval amit mondasz, mérhetőnek kellene legyen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174417) mettek válasza VoidXs (#174415) üzenetére


mettek
addikt

Előbb elvégzem a vaktesztet az asszony segitségével és ha sikeres akkor jöhetsz :DDD

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174418) python1 válasza VoidXs (#174416) üzenetére


python1
veterán

Igen, annyi paraméterre kell figyelnem mikor a hangszórókat kell aktívban váltani, hogy ha nem máshol, valamelyik méréskor ki kellene ütköznie.
BBéci
Nem mondom azt, hogy a vezetők non plus ultrája, ne tudna tökéletesebb átvitelt mint egy mezei rézkábel, de azt olyan kis eltérést mutatna, hogy lehetetlen lenne kihallani. Főleg otthoni körülmények között, annál inkább egy rosszul tervezett, alacsony érzékenységű hangsugárzón esélytelen, erre is írtam a dinamika növekedést. A rossz akusztikai környezetről (otthoni) már nem is beszélve.

Viszont arra adjon már valaki választ, hogy miért hallok jobbnak egy passzív váltást, mint egy aktívat? :F

[ Szerkesztve ]

(#174419) -KP- válasza VoidXs (#174415) üzenetére


-KP-
addikt

Beugorhatsz Bonyhádra is akkor egy Cavern mérésre :D

(#174420) -KP- válasza mettek (#174409) üzenetére


-KP-
addikt

"Azért ilyen rendszere se sokaknak van mint nekem."

Tényleg nem kötekedés, de leírnád, hogy ez miből áll? Már annyi minden változott nálad, hogy nem bírom követni már.

(#174421) mettek válasza -KP- (#174420) üzenetére


mettek
addikt

Anthem 740, emotiva gen3 6 csatorna, Monitor Audio gold 200, gold c250, silver dipol hátterek, Elac 3070 szub, JVC x7900 projektor.

Várj: nálad voltam anno megnézni a hogy milyen a projektor fíling? Akkor sony hw55-ösöd volt asszem...

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174422) Quetz válasza rappit4 (#174396) üzenetére


Quetz
őstag

Félreérthető voltam, a 80dB-nek az a magyarázata, hogy ha kis teremben 85dB-re kalibrálnak és úgy mixelnek, akkor a kapott eredmény halk lesz a moziteremben. Ennek az oka pszichoakusztikus, a 80dB/kis terem ugyanolyan hangosnak hallatszik, mint a 85dB/nagy moziterem. Egyszóval évek óta tévesen javasolja mindenki a 85dB kalibrációt otthoni környezetbe.

(#174423) VoidXs válasza mettek (#174417) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Várjuk az eredményt :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174424) Khaosz55 válasza VoidXs (#174406) üzenetére


Khaosz55
addikt

HECO Celan Revolution 9-t halottad szettben? Írhatnál róla. Rövid alkalmam volt meghallgatni, de lehet visszatérek és megint meghallgatom. Egy valami bosszant a a kinézetén lehet hülyeség. Fényes hangsugárzó kosár, én nem szeretem ha film közbe a hangsugárzó visszaveri a fényt, vagy látszik, igaz nem tudom előlappal mi a helyzet.

(#174425) denesdr válasza mettek (#174421) üzenetére


denesdr
addikt

Hanyadik generációs Gold 200?

(#174426) mettek válasza denesdr (#174425) üzenetére


mettek
addikt

5ös. Még bejáratásban van. Messze még hogy elérje a végleges hangját. Folyamatosan jön meg a dinamika vele.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174427) rappit4 válasza Quetz (#174422) üzenetére


rappit4
őstag

Ja persze ez így igaz. Csak ha a mostani trendeket nézzük akkor a 79et kell alapnak venni és abból 5-öt levonni kis teremnél :)

(#174428) VoidXs válasza Khaosz55 (#174424) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A front itt a lényeg, sztereókat hasonlítottam össze. Ettől még mozi volt, szóval tudok a szettről írni. Olyan mélyük volt, hogy a hozzájuk társított kicsi subot szétszedték, de teljesen flat, szóval nem nyomott el semmit, egyszerűen úgy szólt, ahogy a milliós árért elvárnám. A surroundok gyengék voltak, hiába lettek kiszintezve. Sajnos rá voltunk tolva a hátsó falra, ez okozta. Egyáltalán nem állt össze a tér a két fronton kívül. A center két mélyközépes, ez rányomja a bélyegét az egészre.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174429) Khaosz55 válasza VoidXs (#174428) üzenetére


Khaosz55
addikt

"A center két mélyközépes, ez rányomja a bélyegét az egészre."
Mirt értesz ez alatt pontosan?
A surroundok hátsó reflexesek. Azoknak bajos lenne az elhelyezése. Nálam pl pont a falra kell tenni, beszorítva a reflex csövet. Sok más gyártónál is hátsó reflexes a surround, azt hogy rakod fel falra?
Egy ilyen szett kb 2 millió feketében. Akkor már kell hozzá egy jó végfok is. 1 millió illetve egy proci ami ismét 1-1.5. :Y

(#174430) Dorian válasza Khaosz55 (#174429) üzenetére


Dorian
félisten

Olyan falikonzolra teszed a sr-okat ami elég nagy ahhoz, h a doboz mögötti hely a reflexcső átmérőjének a 2x-ese legyen, akkor tök mindegy h hátsó reflexes, főleg, h a mély nagy része is le van vágva róluk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174431) Tamoo válasza Khaosz55 (#174429) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én az annak idején 4000$ -os GS60-at 55eFt-os T.AMP-al hajtom. :D
Shame ... Shame.. Shame... :D

(#174432) python1 válasza Dorian (#174430) üzenetére


python1
veterán

Én azt nem értem, ha a gyártó ajánlja surroundra is, akkor minek hátra teszi a reflexcsövet? :W

Tamoo
Nyugodtan nevezhetjük a kis tamponokat oriásölőnek. :D

[ Szerkesztve ]

(#174433) denesdr válasza Khaosz55 (#174429) üzenetére


denesdr
addikt

""A center két mélyközépes, ez rányomja a bélyegét az egészre."
Mirt értesz ez alatt pontosan?"

Ezalatt a tipikus 2 utas (2,5 vagy 3 utas már más tészta), vízszintes MTM elrendezésű centert kell érteni, aminek a mélysávban megduplázott membránfelületén kívül általában annyi az egyetlen előnye, hogy függőleges irányban kevés helyet foglal.

[ Szerkesztve ]

(#174434) Tamoo válasza python1 (#174432) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én csak nagyon jó ár/érték arányúnak nevezném. De nem óriásölőnek, kezeljük helyén! :)
Többszörös áron azért lehet jobbat találni. :D
Nekem viszont elég, az a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#174435) python1 válasza Tamoo (#174434) üzenetére


python1
veterán

Jobbat még nem hallottam, csak másmilyen hangot.
Vagy sárkány ellen sárkányfű effektus, gondolok itt a PA sugárzókra.
Normál hangsugárzón, valóban nem tűnt acélosnak a felsőtartománya.

[ Szerkesztve ]

(#174436) Mikisys válasza ctrlaltdel13 (#174368) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem, mert nem valós, hanem egy (szoftveresen) szimulált hangnyomás-frekvenciagörbét mutat.
Például, ketten ülünk egy konyhaasztalnál, az asztal közepére leteszem a hangnyomásmérőt és bekapcsolva, A, vagy C-görbe szerint, a normál beszélgetés hangnyomása 85dB-körüli érték lesz.
Ez a valós mérés.
Másik esetben, hogy a hangsugárzónknak a gyári megadott érzékenységét teszteljük, megmérhetjük az 1m távolságban 1W teljesítmény betáplálása esetén mekkora hangnyomást kelt. Ha ez elmarad a gyári értéktől, akkor valami gubanc van a mérések körül.
Tessék ezt ellenőrizni azzal a programmal és ha az is ilyesmi értéket mutat, akkor jó, ha nem, akkor legfeljebb szórakoztatásra való.
(Én megmértem a hangsugárzóink érzékenységét, azaz, 1m távolságban tudják-e a megadott 88dB-es hangnyomást. Jó, persze, vannak műszereim, de az a lényeg, hogy mind az 5(6) hangsugárzóm tudja azt a 87-88dB-es hangnyomás értéket, amit a gyártó állított róla. A mérést 1kHz-en és rózsazajjal is elvégeztem, a kapott eredmények megfelelnek az elvárhatónak.)
A hallgatási pozícióban kell a méréseket elvégezni, hangszín-korrekciók nélkül, lehetőleg lineáris beállítás mellett. Ha ezután nem tetszik a kapott hang, akkor lehet-szükséges beavatkozni mélyhang-emeléssel-vágással, magashang-emeléssel-vágással!
Nem egyszerű ez.

Üdv!

(#174437) Mikisys válasza rappit4 (#174381) üzenetére


Mikisys
őstag

Rég olvastam, de nézd meg, olvasd el Te is újra, hogy mire hivatkozik, nem csak a számszerű adatok a mérvadóak.

Üdv!

(#174438) Dorian válasza Mikisys (#174436) üzenetére


Dorian
félisten

Nem igaz, valós görbét mutat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174439) ctrlaltdel13 válasza Mikisys (#174436) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Azt miből gondolod, hogy a gyártók pontos adatot adnak meg?
Főleg ezzel igazolni egy mikrofon megfelelôségét🤔

(#174440) Dorian válasza python1 (#174432) üzenetére


Dorian
félisten

Azért, mert pofon egyszerű a megoldás, nem probléma a hátsó reflex.
Refitől függetlenül sr-ok mögé viszont nem árt némi elnyelő, mert a mérésen frankón kirajzolódik a membrán-fal távolságból adódó kioltás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174441) python1 válasza Dorian (#174440) üzenetére


python1
veterán

A frontok mögé sem árt valami.
A másikra nem találok logikus magyarázatot, de lehet csak tényleg dísz a luk.

(#174442) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Nincs valakinek kölcsön egy xlr-rca kábele legalább 6fm hosszú?
Csak az ünnepekre kellene.
Fenyő végett más helyre kell költöztetnem az egyik Ultit.

(#174443) VoidXs válasza Mikisys (#174436) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kíváncsi lennék, hogy ha a beszéd hangerejét se méred jól, akkor honnan tudod, hogy pont 1 Watt a kimenő teljesítmény?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174444) Dorian válasza python1 (#174441) üzenetére


Dorian
félisten

Milyen másikra? A lyuk nem dísz, de nem kellenek a hangfal mögött méterek ahhoz, hogy az ott kiáramló levegő ne okozzon semmilyen problémát.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174445) python1 válasza Dorian (#174444) üzenetére


python1
veterán

Logikátlan, eszembe nem jutna reflex nyílást tenni hangsugárzók hátoldalára, főleg surround dobozokéra.
Mindegy egyébként, nem vitát akarok generálni, szerencsére ilyen problémám nem lesz, van más egyéb.

(#174446) denesdr válasza python1 (#174445) üzenetére


denesdr
addikt

A hátsó reflexnyílásban az a logika, hogy kevesebb kéretlen középhang jut a nyíláson keresztül közvetlenül a hallgatótérbe ezáltal. Meg van aki nem szereti a rések/nyílások látványát. :D

(#174447) Dorian válasza foltang (#174263) üzenetére


Dorian
félisten

Most értem rá újra foglalkozni vele. Nem tudom nálam mi lehet, pontosan úgy van beállítva ahogy írtad, de 5.1 esetén akkor sem szólnak a hátsók. (Kézrátétellel is ellenőriztem, mert már a hallásomnak sem hittem :DDD )

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174448) python1 válasza denesdr (#174446) üzenetére


python1
veterán

Aha, akkor ez állt a tervezője fejében, de a falról akkor mi jut közvetlenül a hallgatói térbe? Csak költői a kérdés. ;]

(#174449) denesdr válasza python1 (#174448) üzenetére


denesdr
addikt

Költői, de azért válaszolok.
A falról való visszaverődés már nem közvetlen, mivel visszaverődésből jut a hallgatótérbe és a visszaverődési pontot lehet kezelni, hogy pl azokat a kéretlen középhangot csillapítsa, a mélyeket meg amúgyis macerás csillapítani, az meg kijut ezáltal, mission accomplished. :)

[ Szerkesztve ]

(#174450) Dorian válasza python1 (#174448) üzenetére


Dorian
félisten

Eléggé logikus módon a falról nem jut semmi közvetlenül.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.