Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174801) #62435328 válasza m3ss (#174797) üzenetére


#62435328
törölt tag

Valahogy próbáld megkerülni a dolgot, mert iszonyat árban van most minden AVR.

(#174802) m3ss válasza BBéci (#174798) üzenetére


m3ss
veterán

nem is gondoltam, hogy hdmi jelet kette tudok igy osztani. szoval akkor pc-bol kijon a hdmi 2.0 azt szetszedem, egyik megy erolkodobe hang miatt, masik meg a vetitobe? azt hittem csak optikaival lehet ezt megoldani, ott meg ugye nem megy at a dts hd ma meg a true hd. van a splitternek barmi hatranya?
mondjuk az meg problema, hogy a legtobb vetitoben csak 2 hdmi port van, es jo lett volna 3 dolgot belekotnom. konzol meg a pc hdmi 2.0, settopboxhoz meg hdmi 1.4 is eleg. erre meg vmi hdmi switch vagy milyen megoldas van?

#174800Vikthor oszinten szolva max fele annyira gondoltam.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#174803) pontyos


pontyos
senior tag

Szervusztok!
Egy kis szóbeli tanácsot kérnék azoktól akiknek van, vagy ismerik az SVS Prime Bookshelf polcsugárzókat.
22nm es nappali szobába vásárolnék 4db ot a hozzáillő center sugárzóval, így hosszú évek után váltanám a Mission 7es rendszert. Onkyo RZ 840 az AVR ami hajtaná őket, kimondottan True HD ill DTS HD hangú filmekkel, Jamo 110 sub mellett. Érdekelne még, hogy zenehallgatás esetén is használhatók e, pl jazz vagy elektronikus fúziós jazz zenére. Kb 600 ezer Ft a keret, így ha volna kedves bárki alátámasztani, hogy ez megfelelhet az igényeimre, akkor elmegyek meghallgatni, vagy szívesen fogadom ha van másik ötlet ebben az árkategóriában.
Köszönöm szépen, Üdv T

(#174804) -KP- válasza pontyos (#174803) üzenetére


-KP-
addikt

Mit takar a mission 7 pontosan?

(#174805) BBéci válasza m3ss (#174802) üzenetére


BBéci
titán

Nem jó ötlet a vetítőig 2-3 HDMI kábelt elvezetni, ha nincs megfelelő képességű házimozi erősítőd, akkor az említett elosztó a leggazdaságosabb megoldás. Nagyon sokfélét lehet kapni, saját tapasztalatom nincs velük, a többiek biztosan adnak konkrét tippeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174806) pontyos válasza -KP- (#174804) üzenetére


pontyos
senior tag

Ezt a sorozatot [link] költözés miatt már nincs használva, és maradt némi kp újat venni, köszi

(#174807) BIGi75 válasza m3ss (#174802) üzenetére


BIGi75
senior tag

Vannak un. matrix switch-ek, amivel a több bemenet, több kimenet is kapcsolható pl.link Még mindíg olcsóbb és egyszerűbb, mint 3 hdmi kábelt húzni a projektorhoz és a hangot is le tudod választani.
Nálam egyébként pont a keretednek megfelelő árú AVRt hallottál (Yamaha RXV685) de lehet ez hangban kevesebb, mint a jelenlegi erősítőd.

[ Szerkesztve ]

(#174808) m3ss válasza BIGi75 (#174807) üzenetére


m3ss
veterán

:R tok jo, akkor biztosan marad az erosito ha 9400 iranyaba megyek. meg1 taviranyito... :N :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#174809) -KP- válasza pontyos (#174806) üzenetére


-KP-
addikt

Én őszintén szólva nem vagyok biztos benne, hogy az az SVS annyira nagy előrelépés lenne, de nem hallottam még a Mission hangfalaid.

Mekkora szobába szánod ezt a rendszert? A szub és az avr már adottak? A 600 ezret csak az 5.0-ra szánod?

[ Szerkesztve ]

(#174810) pontyos válasza -KP- (#174809) üzenetére


pontyos
senior tag

Igen, mindet adott - hardverek - kábelezés - stb 20 nm nappaliban van a jelenlegi rendszer.
Samsung 65"Q90T - Onkyo RZ840 - Zidoo Z10PRo - Jamo J110 SUB - Neotech KS-11275 kábelek, illetve AudioQuest Pearl HDMI
Egy teljesen átlagos nappali, kicsit a mozizásra alakítva, de zeneszoba is egyben, illetve élet tér. Ezért álló front most nem jön szóba.
A Mission ök ezen családja [link] egy jó kis széria volt anno.
De biztosan szeretném már cserélni, és hosszas keresgélés után, még hallhatás előtt természetesen, az SVS széria az ami belefér. A pandémia előtt már elkezdtem a kutatást, de a hangfal vásárlás óriási macera, főleg hogy igényes füllel rendelkezem, nem mindenhol van lehetőség sztereo vagy 5.1 ben demózni. A keret összeg pedig talán elég lett volna két éve, azóta viszont az árak :Y Szóval ha van valakinek SVS...
Köszi előre is

(#174811) I'am Dony válasza pontyos (#174803) üzenetére


I'am Dony
őstag

Írtam neked pm

(#174812) m3ss válasza BIGi75 (#174807) üzenetére


m3ss
veterán

mehetett volna a kezdobe is de most mar mind1, itt ragadtam.
szoval ezt a kabel rengeteget igy tudom megvalositani, ugye?
pc-bol kijon 1 hdmi, azt splitterrel kette bontom. egyik megy erosito fele, masik meg a hdmi switch fele. ps4, settopbox detto. aztan hdmi switch out-bol meg 1 kabel megy a vetito fele.
splitterre vmi ajanlas?
amugy nem fog par ms kesest okozni a hdmi switch meg a splitter?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#174813) BIGi75 válasza m3ss (#174812) üzenetére


BIGi75
senior tag

+lagot elméletileg nem okoz, mivel csak 1 kapcsoló, nem alakít át semmit. Nem kell 3-4db splitter/switch, ha 1db matrixot használsz. De mivel nem alakít át semmit, tudtommal a "legbutább" output készülék edid-jét továbbítja a forrásnak, ezért nem lesz 4k hdr kimeneted, ha a másik kimeneten csak fhd/sdr képes készülék van. Át kell ezt gondolni v. ki kell próbálni netes vásárlással...

(#174814) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Találkozott már valaki ilyen elektroszmog' csökkentő készülékekkel? :D [link]
Vagy mi a fene lenne ez.

(#174815) VoidXs válasza Tamoo (#174814) üzenetére


VoidXs
nagyúr

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174816) Tamoo válasza VoidXs (#174815) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Sejtettem, hogy tetszeni fog. :D Akkor ezt a szeánszot Neked ajánlom! [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#174817) Khaosz55 válasza Tamoo (#174816) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ugyan már ne maradiskodj, nyitottnak kéne lenni az új dolgokra. ;] :P :DD
Csak meggyőznek 47perc alatt.

(#174818) python1 válasza Tamoo (#174816) üzenetére


python1
veterán

Akkor most bizonyították be, hogy semmi értelme a drága kábeleknek, mer úgyis zavarodott a hálózat. :DDD
Mekkora kamugépek ezek, már fázom minden ilyen találmánytól, de azoktól is akik terjesztik.

[ Szerkesztve ]

(#174819) robi-k válasza python1 (#174818) üzenetére


robi-k
őstag

Munkakörömből kifolyólag előfordul, hogy időközönként nekem is van szerencsém találkozni ilyen "zseniális, de meg nem értett" feltalálókkal.
Néha egészen szórakoztatóak tudnak lenni ;]

(#174820) python1 válasza robi-k (#174819) üzenetére


python1
veterán

Részvétem. :D
Ez lesz a következő agymenés. :DDD

(#174821) Khaosz55 válasza python1 (#174820) üzenetére


Khaosz55
addikt

:C Nekem tetszett a film.

(#174822) python1 válasza Khaosz55 (#174821) üzenetére


python1
veterán

A film az kitűnő alkotás!

(#174823) powerup2 válasza python1 (#174820) üzenetére


powerup2
addikt

A film szuper de ki tudja mi lesz jövőhéten :D a nasa is már papokat foglalkoztat....

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174824) Tamoo válasza Khaosz55 (#174817) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én nyitott vagyok, alapvetően szívesen kipróbálok bármilyen eszközt, csak már jobban meg kell gondolnom, hogy mire is szánok időt. :D

(#174825) -KP- válasza Tamoo (#174824) üzenetére


-KP-
addikt

Így szoktak kezdődni a bajok ;]

(#174826) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni!
A vőm keresett meg, hogy a következő komponensekből, hogyan lehetne egy 5.1 házimozi rendszert összehozni:

pioneer vsx 322
sub rcf ayra 10,
front rcf ayra 8,
center Yamaha hs 7,
háttér Yamaha hs5

Fogalmam sincs, hogy hogyan jött ez így össze neki. :N
Nem vagyok szakértője a témának, ezért azt javasoltam, hogy adja el az összes komponenst, s vegyen egy új rendszert, de előtte kérdezzen meg egy szakértőt! Vagy vegyen egy rádióerősítőt ami ezekhez a hangfalakhoz jó.
Mit javasoltok?

(#174827) -KP- válasza rinpocse (#174826) üzenetére


-KP-
addikt

Azok a hangfalak amúgy szerintem egész jók lehetnek, csak kár hogy nem egyforma a szett. Vagy mind Yamaha HS kellene legyen, vagy mind RCF Ayra. Ha már ezzel kell főzni, akkor lehet érdemesebb lenne a 3 Yamahát előre tenni, hogy legalább a frontoldal egységes legyen.

Itt az avr az, ami egyértelműen kilóg. Újonnan 46 ezres árával nagyon durván a belépőszint, és annak is a legalja valószínűleg. Ez az egyik gond. A másik, sokkal nagyobb gond az lenne, hogy úgy nézem nincs pre-out(azaz előerősített) kimenet az avr-en. Tehát aktív hangfalakat a szub kivételével nem fogja tudni rákötni, csak sima hagyományos passzív hangfalakat, normál hangsugárzó kábellel. Tehát ez így semmiképp sem jó.

Egyébként mivel aktív hangfal mindegyik, ezért érdemesebb lenne processzort vegyen AVR helyett. Bár szerintem házimozin nem feltétlen praktikus, mert mindegyik hangfalhoz rca/xlr kábelt kell húzni és tápkábelt,de ez egyéni ízlés/döntés kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#174828) 100kg


100kg
tag

Sziasztok!

Van valakinek szemelyes tapasztalata konkretan ezzel a 2 hanagfallal? Klipsch RP160m es RP600m. Arra lennek kivancsi hogy az RP600m megerie a felarat?

[ Szerkesztve ]

(#174829) ada19 válasza 100kg (#174828) üzenetére


ada19
senior tag

Személyes nincs, de mivel RP szettem van sok véleményt olvastam a témában. Elhanyagolható a különbség, szerintem ár/értékben egyértelműen rosszabb választás az új széria. Nekem pl. a régi jobban is tetszik, de nyilván ez ízlés kérdése.

Mégsenem

(#174830) 100kg válasza ada19 (#174829) üzenetére


100kg
tag

Koszonom szepen!

(#174831) ada19 válasza 100kg (#174830) üzenetére


ada19
senior tag

Habár erről nem írtál semmit, de ha kiegészítenéd valamikor centerrel surroundokkal a régi szériával (160M) jóval nehezebb dolgod lesz. Újként eseteleg az RP-440C van még, de ki tudja meddig. Használtan meg nagyon lutri, sokszor hónapokig sem bukkan fel pl. egy RP-250C vagy egy RP-450C (emiatt nekem is USA-ból kellett rendelnem).

Mégsenem

(#174832) rinpocse válasza -KP- (#174827) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm!

(#174833) 100kg válasza ada19 (#174831) üzenetére


100kg
tag

Klipsch R120sw lenne melle es ahogy megerkezik ez a "szett" ugy jonni fog a kovetkezo kerdesem az erositovel kapcsolatban. Tovabbi bovitest nem tervezek.

(#174834) ada19 válasza 100kg (#174833) üzenetére


ada19
senior tag

Én nem erőltetném az R-120SW vonalat, és az R-12SW-t sem. Ha mindenképp Klipsch akkor R-110/112/115SW a legalja amivel szerintem érdemes foglalkozni. De az R-120SW árán biztosan jobbakat kapsz használtan: Elac 3010, Dynavoice Thunder T12 amiket 100 körül láttam mostanában.

Mégsenem

(#174835) 100kg válasza ada19 (#174834) üzenetére


100kg
tag

Koszonom az infot utanna nezek az ajanlasaidnak!

(#174836) exception válasza 100kg (#174835) üzenetére


exception
aktív tag

Az R115 SW-t meg tudom én is erősíteni, ár/értékben szerintem nagyon jó szub.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#174837) VoidXs válasza ada19 (#174834) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Inkább csak a T12. Én az ELAC-ot eleve dupláján láttam, de még kis szobában sem elég semmire, frontok verték meg.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174838) Quetz


Quetz
őstag

Karácsonyi mítosz lista az Audioholicstól. Fogyasszátok egészséggel :)
10 Audio Myths Debunked For Better Sound

(#174839) ada19 válasza Quetz (#174838) üzenetére


ada19
senior tag

Nekem volt benne pár új dolog, de kiemelném a számomra legfontosabbat, a 4. mítoszt ami arról szól hogy mélysugárzót NEM teljes légköbméter alapján érdemes ajánlani és számolni, mert több esetben is teljesen félrevezető (tipikusan amerikai konyhás nappalik, vagy amikor közel van a sub a hallgatási pozícióhoz).

Ha jól értem a leírtakat, akkor gyakorlatilag a sub-hallgatási pozíció távolsága a mérvadó. Miért is fontos ez ennyire szerintem? Mert anno olvastam itt is és globális szinte az ajánlásokat hogy 50 nm-re milyen brutális mélysugárzó áradat kell. Én meg nem éreztem kevésnek se az egy 15" Klipschet, se most a 12" Arendalt (ref alatti 10 dB hangerőn), próbáltam ennek a témának jobban utánajárni de folyamatosan csak azt találtam hogy a teljes légköb számít. Itt vagy a kezdőben konkrétan rá is kérdeztem erre anno, de félrevezető választ kaptam.

Mégsenem

(#174840) VoidXs válasza ada19 (#174839) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egyszerűbb azt mondani, hogy a teljes köbméter számít, mert a kettő közt van a valóság. A sub-hallgatói távolság egy adott távolságon belül (kb. 2 méter) válik fő faktorrá. Az egyik fal hiánya brutálisan megvágja a hangnyomást, 2 hiánya pedig már 5 méteres távolságban lényegében megszünteti a mélyeket. A valóság része az is, hogy a szobák 99%-ában nincs elég mély ahhoz, hogy minden effekt torzítás nélkül jelenjen meg, ehhez 25 köbméteren (nem négyzetméteren) is 2 kW kellene. Nekem ennek a negyede van, és még mindig limiterbe ütközik, csak nagyon ügyesen fedik el a subok, ha túllőne a hangerő. Ezért is van mindegyiknek 30-40 ms késleltetése, mert bevár elég hangot, hogy halkuljon-e el vagy sem.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174841) BBéci válasza ada19 (#174839) üzenetére


BBéci
titán

Pont ma olvastam egy cikket, ami szerint van hátránya a hallgatóhoz közelre helyezett szubládának.
Valamit valamiért, plusz az egyéni ízlés is számít, ki mit tart fontosabbnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174842) ada19 válasza VoidXs (#174840) üzenetére


ada19
senior tag

Azt a részét értem, hogy ez az esetek jó részében ez a helyes, de az én esetemben pl. pont nem és nem egyedül vagyok sok ilyet láttam már. Majdnem téglalap alapkban 50 nm, ebből 24nm a mozi (5,5x4.4m kb.), kanapé mögött a másik 26 nm. Az én esetemben csak ezt a 24 négyzetmétert kell nézni, legalábbis a cikk szerint. És a tapasztalatom is ez, pontosan ezért kutattam a témában de ezt így leírva soha nem láttam.

Mégsenem

(#174843) VoidXs válasza ada19 (#174842) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha azt vesszük, hogy 3 fal van, akkor az eleve 6 dB veszteség. Mivel 10-zel mozizol referencia alatt, ezért nem annyira feltűnő, ide a torzításmentes élményt kb. 800 Watt adhatja. Ez minimum két sub még így is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174844) ada19 válasza VoidXs (#174843) üzenetére


ada19
senior tag

Jelenleg 550 W reflex (Arendal 1961 1V), jövőre jön tesztre vagy egy másik ilyen vagy az 1S ami a zárt változata (helyhiány miatt a másik sarokban sokkal jobban örülnék ennek).. Zárt reflex keverésről mit gondolsz? Ha ugyanazt a jelet kapják, ergo nem külön LFE és külön crossover sub.

Mégsenem

(#174845) VoidXs válasza ada19 (#174844) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor eléggé szenvedni fog az EQ :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174846) BIGi75 válasza Tamoo (#174487) üzenetére


BIGi75
senior tag

Igazad volt Tamoo :R Nem volt így 100as a lánc (AVR pre out->miniDSP-> mélyláda+sztereo amp->frontok) Elment a kraft rendesen. Hogy ezt az LFE hiánya, vagy a miniDSP jelszintje okozta-e, azt nem tudom. A sztereó erősítő maradt (RXV685-re 90W teljesítményt adnak meg 2 csatornára, mennyi lehet, ha 7 csatornát hajtok? sztem kevés volt a celius 902 frontnak, kapott egy Yamaha RS500-as támogatást pre out-ról), mert sokkal dinamikusabbak lett a hangzás, a miniDSP meg ment az AVR sub kimenetére, majd a mélyládára kettős kábellel, így visszajött az erő :) . Tehát a mélyládán kívül maradt a YPAO. [kép] [kép] Biztosan lehetne még bütykölni rajta, de én elégedett vagyok az eredménnyel.

(#174847) Dorian válasza ada19 (#174842) üzenetére


Dorian
félisten

Én ezt régóta magyarázom itt v a másik topikban le is írtam többször.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174848) Tamoo válasza BIGi75 (#174846) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez alapján olyan sok mindent nem tudok hozzáfűzni, halott ötlet volt. :)

Nagy volt a verseny, de így év végén a célegyenesben sikerült elvinned a legelcs@szettebb skála díját. :D Így nem lehet elemezni semmit. SPL skálát 50-100dB-re kellett volna állítanod és rárakni egy 1/12-es simítást.

(#174849) BIGi75 válasza Tamoo (#174848) üzenetére


BIGi75
senior tag

Így egyenesebbnek tünik a frekvenciamenet:B, de az a simítás még rámehetett volna tényleg. Mondtam, hogy gyere el :D

(#174850) BIGi75 válasza Tamoo (#174848) üzenetére


BIGi75
senior tag

Na, itt a mélyláda dsp-vel és annélkül [kép] (ez még megvolt mentésből)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.