Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174551) Dorian


Dorian
félisten

Ha már mérések, egy (hehe, persze, egy :DDD ) sztem alapvető dologgal nem vagyok tisztában:
Mostanában többször mozdítottam el a frontokat, szubot, de aztán 1-2 centi pontossággal vissza is tettem. Viszont a térhatás egyértelműen gyengébb /pontatlanabb volt ezután, új mérést követően helyreállt.
Ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy amikor leülök filmet nézni, azt nem centi pontossággal teszem a mikrofoni mérés helyére, de ez nem is szükséges az említett változások érzékeléséhez.
Miért van ez így, miért meghatározóbb a frontok pontos pozíciója az ülőhelynél?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174552) ada19 válasza mettek (#174550) üzenetére


ada19
senior tag

Az nem derült ki hogy próbáltad is valaha a PC-s szobakorrekciót?

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#174553) MasterMark válasza Dorian (#174551) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nocebo, sajnálom, most muszáj leszel beszerezni valami jó tápkábelt, hogy ellensúlyozd egy kis placebóval. :D

Switch Tax

(#174554) Zigi válasza Dorian (#174551) üzenetére


Zigi
senior tag

Szerintem a hangszórók pontos helye után alakul ki a tér (bemérés). A térben utána szabadabban mozoghatsz, mert a hang nem egy pontra hanem egy zónára koncentrálódik. Ha megbontod a teret, nem ugyan oda teszed a hangfalat, felborul az egész hangzás. Ezt próbálom elmagyarázni a páromnak, hogy nagyon kedves hogy kitakarít a hangfal alatt is, de utána mérhetek újra.

[ Szerkesztve ]

(#174555) Dorian válasza Zigi (#174554) üzenetére


Dorian
félisten

Ha a hallgató mozdul el a mikrofon pozíciójából, akkor ugyanúgy változnak a hangfalakhoz képesti késleltetések, ami a tér pontosságát adja.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174556) I'am Dony válasza Dorian (#174551) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez pont olyan mint a drágább kábel...
Annyira füleltél, hogy már hallottad is.
2 cm kizárt, hogy ennyire hallható változást okozzon.
Okoz persze, de ekkorát nem.

[ Szerkesztve ]

(#174557) -KP- válasza I'am Dony (#174556) üzenetére


-KP-
addikt

Ha csak picit másképp tartod a fejed. Ha nem 100% pontosan ugyanúgy ugyanoda ülsz le. Ha kicsit jobban, vagy kicsit kevésbé dőlsz hátra. Nagyjából ez a 2 centi.

(#174558) Strangers


Strangers
tag

Sziasztok!
Hátha találkozott valaki már ilyennel!
Van egy pioneer vsx-933 erősítőm 5.1-ben használom. Mikrofonos bemérés előtt természetesen az összes résztvevő hangfal ki van választva, a mélynyomó is, ki is küldi a mérőhangot a mélynyomóra nagy hangerővel, ennek ellenére a bemérés befejezése után azt az állapotot jelzi hogy a rendszerben nincs mélynyomó. Mi lehet a probléma?
A másik pedig hogy az egyik front sugárzó távolságát 0.2 m re méri hol ott valójában több mint 2m a távolság, bár gondolom ez valamilyen akusztikai okok miatt lehet.

(#174559) Dorian válasza I'am Dony (#174556) üzenetére


Dorian
félisten

Többször ismételt, teljesen egyértelmű a dolog.
Én megvárom Voidot a magyarázattal.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174560) Atomgeszi válasza Strangers (#174558) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Gondolom a mélyládától méri 20 cm-re, nem?

(#174561) Strangers válasza Atomgeszi (#174560) üzenetére


Strangers
tag

Nem szerintem a hallgatási helytől, vagyis a mikrofontól való távolságot méri ennyinek.

(#174562) Khaosz55 válasza VoidXs (#174527) üzenetére


Khaosz55
addikt

Akkor ezt jól benéztem. Akkoriban nem volt ismert ez a táblázat számomra sajnos, inakustik silver line 2X1.5-öt húztam be a SR,SL-nek és az Atmosnak. 10 méteren bellül van az SL-t kivéve ami 15 méter.
Minden 4 ohmos és ezen táblázat szerint ennyi veszik el a vezetéken. Újrakábelezni nem fogom a 5-6% veszteség miatt a 2.5-ös kábelhez képest. Azt majd megoldom erősítő erőből, van hozzá elég.

(#174563) VoidXs válasza MasterMark (#174547) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ezt nem csak kiszámolni kell, hanem valós időben alkalmazni. Az AVR-ekben nincs rendes processzor, csak mikrokontroller, aminek a teljesítménye fix és nagyon kevés. Ezért vagy a fázistartást vagy a részletességet el kell dobni, mindkettő a mélyeknek fáj különösen.

mettek: Szóval szerinted a látványosan mérhető dolgok közt nincs különbség, de a mérhetetlen és csak fejben létező kábeles dolgok pedig hatalmasak?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174564) alphamooncam válasza VoidXs (#174563) üzenetére


alphamooncam
őstag

Azért, mert valamit sokszor és jó hangosan mondanak, attól még nem lesz feltétlenül igaz.

Házimozinál sem használok EQ-t, mert nem érzékelem akkora minőségugrásnak, (sőt) különbségnek, mint hifinél egy jó kábel/gyengébb kábel cserénél - hangszóró,RCA.

... de meg kell szólni azt aki másképp gondolja/hallja...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#174565) ada19 válasza alphamooncam (#174564) üzenetére


ada19
senior tag

Házimozinál sem használok EQ-t, mert nem érzékelem akkora minőségugrásnak

Ha nem tudod mire kell figyelni, vagy nem tapasztaltad még meg, egy autós felgyorsulás és repülő felszállás között sem lesz akkora különbség.

Mégsenem

(#174566) VoidXs válasza alphamooncam (#174564) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igazad van ezzel az állítással, nem lesz igaz, hogy a kábelek változást okoznak, bármennyi pénz megy a marketingbe. Ahhoz viszont már tényleg extrém placebó kell, hogy a mérhetetlent (nem létezőt) jobban halld, mint a mérhető és igazolt jelenséget. De ha ennyire biztos vagy az igazadban, és szeretnél megbukni más módon is, mint a zenés teszttel, akkor szívesen viszem vaktesztelni a kábelcserélőt.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174567) BBéci válasza mettek (#174548) üzenetére


BBéci
titán

"De pl volt nekem egy rövid ideig Primare spa23 avr-em amiben semmilyen eq nincs és annyira komolyan, dinamikusan, tisztán még semmi nem szólt nálam."
Ugyanezt tapasztaltam. Ha lehetne egy olyanom, életem végéig nem akarnám lecserélni! Baromira sajnáltam, amikor vissza kellett adni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174568) Khaosz55 válasza alphamooncam (#174564) üzenetére


Khaosz55
addikt

Akkor lehet tökéletes a szobaakusztikád mert nem tudom elképzelni, hogy ne hallanád külömbséget. Ezt pont addig nem tudod amíg nem méred ki és nem próbálod ki a korrekciót. Szerintem ritka az a rendszer ahol sub tartományban nem igényelne egy kis változtatást.

(#174569) BBéci válasza Khaosz55 (#174568) üzenetére


BBéci
titán

Igen, azért épített basszuscsapdát. Nálam is jó szolgálatot tenne, előbb-utóbb lesz. Sokkal inkább, mint szénné ekúzni. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174570) -KP- válasza BBéci (#174569) üzenetére


-KP-
addikt

Vegyél olyan csapdát, ami a 30-40hz-es kiemeléseket megfogja és nem kerül egy vagyonba. Sok szerencsét ;]

[ Szerkesztve ]

(#174571) denesdr válasza BBéci (#174569) üzenetére


denesdr
addikt

A kettő együtt a leghatékonyabb megoldás.

(#174572) VoidXs válasza -KP- (#174570) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Vagy nem egy tonna beton a szoba közepén. Tök jó dolog, persze, de 3 filter és tökéletesen ugyanott vagy.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174573) I'am Dony válasza BBéci (#174569) üzenetére


I'am Dony
őstag

Azt a tartományt nem fogod tudni csak azzal kezelni EQ nélkül.

(#174574) VoidXs válasza Dorian (#174551) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egyszerűen ennyit számít az időzítés, de nem a közvetlen távolságtól függ, mert simán lehet hangosabb a falakról visszavert hullám.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174575) BBéci válasza I'am Dony (#174573) üzenetére


BBéci
titán

Jelenleg az SVS háromsávos, parametrikus EQ-ja végzi a simítást, utána az Audyssey Sub EQ HT finomít rajta. Ha ehhez még hozzá jön 1-2 csapda a sarkokba, akkor elégedett leszek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174576) Khaosz55 válasza -KP- (#174570) üzenetére


Khaosz55
addikt

Vagy ami beállítja a delay-t, és vágási meredekséget.

[ Szerkesztve ]

(#174577) #62435328 válasza BBéci (#174575) üzenetére


#62435328
törölt tag

A Sub EQ HT nagyon jól rendbe rakta barátom mélynyomóját, állítása szerint olyannyira, hogy elvetette a cserét.
Megbeszéltük, hogy ha szabin leszek elhozza az AVR-t, és megnézzük mit csinál az én Focal zárt ládámmal.
Azt mondja (én nem néztem utána) hogy a hiteles tesztoldalak is jónak hozták!

(#174579) #62435328 válasza Dagidög (#174578) üzenetére


#62435328
törölt tag

Ezt nem tudtam, köszi az infót, lehet akkor inkább az XT32 volt a javulás mögött, elötte valami régi vasat használt EQ nélkül.

(#174580) BBéci válasza Dagidög (#174578) üzenetére


BBéci
titán

Jó, akkor mondjuk másként: az Audyssey MultEQ XT32 teszi rendbe a szubbasszus tartományt. Meglepően jól, ezt még Audioholics cikkben is elismeréssel méltatták.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174581) ada19 válasza #62435328 (#174579) üzenetére


ada19
senior tag

Nálam 3 subnál is megbukott az XT32, a Cavern hallhatóan és mérhetően sokkal jobb munkát végez. Ez az egyetlen ami a HTPC vonalon tart, mert egyébként sok vele a munka.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#174582) python1 válasza ada19 (#174581) üzenetére


python1
veterán

Mi kell ennél több?
Ja a képminőség!

[ Szerkesztve ]

(#174583) #62435328 válasza ada19 (#174581) üzenetére


#62435328
törölt tag

Soha nem foglalkoztam PC-vel, egy kollégám belevágott, (itt segítettek neki), és állítása szerint tetszik neki az eredmény, de jómagam más utat választok, elfogadva, hogy talán maga a hang nem lesz olyan jó, viszont millió kellemetlenségtől/kínlódástól óvom meg magam.

Sokan vagyunk így ezzel, és a Cavern-től eltekintve, bizony kimondható, hogy a beépített EQ-hoz képest, szépen dolgozik az XT32 a mélytartományban.

(#174584) ada19 válasza python1 (#174582) üzenetére


ada19
senior tag

Számomra elhanyagolható a különbség a Kodi-s S905 boxom és a HTPC (GeForce 1060) között képben, bár teljesen alapon fut a madVR még nem volt időm szórakozni vele.

#174583 AntonChigur: semmiképp nem ezt a vonalat akartam promótálni.

Mégsenem

(#174585) VoidXs válasza #62435328 (#174583) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Sajnos megannyi kellemetlenséget láttam ezen a vonalon én is, de foglalkozom a felszámolásukkal. Ilyen ötlet például Cavern-be, hogy felismerje a kalibrálómikrofonokat, illetve egy kattintásra töltse is be EQ APO-ba a dolgokat. Végülis már vagy 15x leálltam a fejlesztéssel, de mindig közbejött valami, amivel foglalkozni kell, ha a terjeszkedést fenn akarom tartani. :DDD Kb. 300 ember hiányzik a 20000 felhasználóhoz, szóval ezt a mérföldkövet már mindenképp el szeretném érni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174586) Tamoo válasza VoidXs (#174585) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kell egy demo videó angolul, be kell tolni külföldi csoportokba és meg is van. :)

(#174587) python1 válasza ada19 (#174584) üzenetére


python1
veterán

Így érthető.
Még én sem kalibráltam össze az új vetítőimet a HTPC/madVR kombóval.

(#174588) Dorian


Dorian
félisten

Hang:
Sima audisszinél jobb az XT 32 verzió, de az sincs fasorban sem a cavern + eq-apo-hoz képest.
Kép:
Dune lejátszó képénél jobb az alap PC-s kép is, de madvr-rel nincs lelkierőm szopni. (még azt sem vagyok képes megoldani, h a srb-k megszólaljanak 5.1 esetén)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174589) rudi77 válasza Dorian (#174588) üzenetére


rudi77
tag

"Dune lejátszó képénél jobb az alap PC-s kép is"

Ez azért merész kijelentés! :Y

(#174590) VoidXs válasza rudi77 (#174589) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pedig igaz. Asztali lejátszó nem tud szabványos AVC/HEVC lejátszást sem, különböző egyszerűsítésekkel (így szándékos hibákkal) élnek, hogy beleférjenek a teljesítménybe. Amúgy ha rosszul csinálod, PC-nél is azoknak a szintjét kapod, mert a hardveres dekódolás bár gyors, ugyanezektől szenved, és sajnos ez az alapértelmezett beállítás. A legjobb út a szoftveres dekódolás, CPU-n. Ez a lemez maximális minősége, erre jönnek rá opcionálisan a MadVR feljavításai.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174591) Dorian válasza rudi77 (#174589) üzenetére


Dorian
félisten

Miért lenne az, itt van mindkettő.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174592) ssj4vegita


ssj4vegita
csendes tag

Sziasztok,

Úgy néz ki megadta magát a hdmi panel a Marantz Sr 7012-ben.🙁Jó kis ajándék ez így ünnepekre..
Kérdés lehet-e ezt javítani, ismertek-e olyant, aki vállalja is csinált már ilyet és nem horror áron dolgozik? Pesti vagyok.
Vagy ez mindenképpen cserés?

(#174593) MasterMark válasza VoidXs (#174563) üzenetére


MasterMark
titán

De akkor ezt hogy javítod meg PC-n? Vagy nem javítod meg, csak kihozza amit lehet abból a hardverből?

Switch Tax

(#174594) VoidXs válasza MasterMark (#174593) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem értem a kérdést. PC-n mindenféle korrekció lehetséges, mindenre van elég teljesítmény. Az AVR-ek gondolkoznak "amit lehet" módon, mert valamit mindenképp el kell dobni a korlátok miatt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174595) #62435328 válasza ssj4vegita (#174592) üzenetére


#62435328
törölt tag

Szerintem a Totel jöhet szóba!

(#174596) Vikthor válasza ssj4vegita (#174592) üzenetére


Vikthor
nagyúr

az lesz kb 80-120e tuti

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#174597) Saughassy válasza ssj4vegita (#174592) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Totel.

(#174598) m3ss


m3ss
veterán

mar a 3. embertol olvasom, hogy nem akar szoszolni a madvr beallitasokkal. nem tudom mitol feltek, de az alap ertekekhez kepest kb 10 helyen kell atirni parametereket, ez kb 5 percet vesz igenybe, installal egyutt. annyi tudas kell hozza, hogy latod a tutorialban melyik sor melle kell a pipa. ha tudja a hardware akkor utanaallitani sem kell. nekem a tizeneves vgam is tudja az optimalis ertekeket szaggatasmentesen..

ehhez kepest cavern-t mindenki hasznalt ugy latom :) ehhez van amugy vmi tutorial, hogy erdemes nekiindulni?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#174599) Dorian válasza m3ss (#174598) üzenetére


Dorian
félisten

Nem ismered a számítógépes képes(telen)ségeimet :DDD

Pl. megjelent az új Kodi. Sztetek lehet a régi mellé párhuzamosan telepíteni? Mert már fogalmam sincs hogyan lehet pl. mappákat csatolni meg ilyesmi, nem szeretném két szék közé kormányozni magam, ha nem jövök rá vmire

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174600) m3ss válasza Dorian (#174599) üzenetére


m3ss
veterán

pedig erdemes, durva kulonbseg van kepellessegben. nekem hasonlo volt a kulonbseg, mint amikor egy tomoritetlen blueray kepet hasonlitod egy 10 gigas mkv-hoz. nekem mondjuk ez a "horizontal panning judder" is sokkal jobb lett, bar ezt nem tudom pontosan miert, mert par honapja vga-t is csereltem amikor atallitottam a madvr beallitasokat, lehet az elozo vga tul volt terhelve az elozo beallitasokkal csak azert lett jobb...

en meg leraktam a foldre babaveszely miatt a polcsugarzoimat, centert is alltiva foldre..hallgathatatlan. pedig ra is mertem mikrofonnal de hat csodak nincsenek...szet kell szedni a szobat, atrendezni, nincs mese :O

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.