Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175101) -KP- válasza achilleuss (#175092) üzenetére


-KP-
addikt

Vegyél egy Linn Unidisk SC-t inkább. Nem a kilók számítanak, nem ettől lesz jó egy forráskészülék.

[ Szerkesztve ]

(#175102) VoidXs válasza hackeeeee (#175100) üzenetére


VoidXs
nagyúr

HDMI 2.1 óta van ilyen, de nem kell ezt nézni, a portok mellé ha csak simán ARC van matricázva, már nem lesz jó.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175103) hackeeeee válasza VoidXs (#175102) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A fura, hogy a nanocell csak arc és nem EArc, viszont kiment rajta az Atmos Netflix-en keresztül. Ezért bizonytalanodtam el.

Véleményem szubjektív...

(#175104) MasterMark válasza hackeeeee (#175103) üzenetére


MasterMark
titán

Azért mert az a butított atmos valójában DD+, és ahhoz elég a sima ARC.

Switch Tax

(#175105) hackeeeee válasza MasterMark (#175104) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ő, amíg nem volt Atmos dobozom, addig Dolby+ (5.1) volt, ahogy bekötöttem a az atmos dobozokat, onnantól Dolby Atmos lett.

Véleményem szubjektív...

(#175106) MasterMark válasza hackeeeee (#175105) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt most mire írod? Attól még DD+ most is meg akkor is, annyi hogy most már kiolvassa belőle az Atmos adalékot is.

Switch Tax

(#175107) hackeeeee válasza MasterMark (#175106) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Aha, hát jó, oké, köszi. :)

Véleményem szubjektív...

(#175108) Dorian


Dorian
félisten

Gyors kérdés:
Jól tudom, hogy a "HD" hangfelbontásoknál már nincs limitálva az LFE 120 Hz-nél? Tehát az AVR-ben a LPF-et jobb 200 Hz-re állítani? (feljebb nálam felesleges, 180 után zuhan a hangnyomás)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175109) VoidXs válasza Dorian (#175108) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Jól tudod, de nem érdemes feljebb állítani. 180 Hz-et már irányítottan hallasz, és nem előnyös, ha a sub elárulja a helyét. Egy példa, hogy mennyire nincs rajt korlát, a Dolby Amaze demója, ahol az LFE sávon rendesen 24 kHz-ig ott a villámcsapás hangja.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175110) -KP- válasza VoidXs (#175109) üzenetére


-KP-
addikt

LFE sávon ilyen magas hangot mi szólaltat meg? Átkerül a többi hangsávra valahogy az a hang, vagy elveszítjük?

(#175111) Dorian válasza VoidXs (#175109) üzenetére


Dorian
félisten

OK, akkor 150-re állítom.
Ha már itt vagy ( :DDD ):
Tamoo Cavernes leírásában olvastam: "ha többpontos mérést csináltunk, akkor csak a legutolsót menti"
Ez biztos így van? Emlékeim szerint többpontos esetén csinál egy átlagot és azt a grafikont mutatja. (de ezek csak halvány emlékek legutóbbról) Nem ezt menti el?
Mert ha úgy van ahogy Tamoo írja, akkor nincs értelme elmenteni, hogy később módosított beállításokat exportáljunk, hiszen a "legutolsó mérés" nem az a többpontból átlagolt mérés amire valójában szükségünk van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175112) VoidXs válasza -KP- (#175110) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Semmi nem szólaltatja meg, csak a hangmérnök lusta volt levágni a tetejét annak, amiből a mélyet akarta keverni. Visszafelé crossover nincs, bár elég szépeket lehetne vele hangmérnökként trollkodni. :D

#175111 Dorian: Az export measured response mindig az utolsó mérésre vonatkozik, ezért úgy tudsz több mikrofonos mérést exportálni, hogy minden mérés után mentesz egyet. Most jöttem rá, hogy ezt meg lehetne oldani úgy, hogy mindent elment, bele is írom a Cavern-be, estére kész lesz. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175113) Dorian válasza VoidXs (#175112) üzenetére


Dorian
félisten

Vagy esetleg elég, ha a végső átlagoltat menti el, amit mérések után számoltatunk úgyis ez a végső mért adat, amit újra betöltve aztán lehet módosítani a Cavern beállításaival, és exportálni eqapo-ba, hogy ne kelljen olyankor újra mérni, ha többpontosat mért az ember, de átállítaná mondjuk a vágást, vagy a célgörbét, stb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175114) ada19 válasza Dorian (#175113) üzenetére


ada19
senior tag

Én eddig abban a hitben voltam hogy ez így működik ahogy leírtad, és pontosan ugyanezekre használtam fel sokszor 1-1 mérést: célgörbe, egyéb funkciók ki-be kapcsolása stb. és újra export. :DDD :W

Mégsenem

(#175115) VoidXs válasza Dorian (#175113) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Jó ötlet, a Cavern saját formátuma alkalmas is rá. A fájlméretek viszont nagyon szépek lesznek, többszáz MB. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175116) Dorian válasza VoidXs (#175115) üzenetére


Dorian
félisten

Ahogy nálam nézem 64 MB egy mérés, 4 helyen mérek, gondolom 4x64 körül lehet számolni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175117) VoidXs válasza Dorian (#175116) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Most esett le, hogy a saját formátumom igazából veszteségmentesen tömörített, lesz az <64 MB is :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175118) hackeeeee válasza Dorian (#175108) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én pl. a Yamaha-nál állítani sem tudom. :N

Véleményem szubjektív...

(#175119) Dorian válasza hackeeeee (#175118) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam 250-ig állítható, de valóban igaza lehet Void-nek, ezt a tartományt már nagyon irányból halljuk, úgy meg inkább ne.
Főleg, hogy a hallásunk úgy működik, hogyha olyan méllyel, amit nem hallanánk irányból együtt szól olyan mély amit már igen, akkor az egészet onnan halljuk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175120) Tamoo válasza Dorian (#175119) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A subon is szokott lenni aluláteresztő szűrő.
Ha bizonyos szabvány engedi is 120Hz fölé az LFE tartalmat, nem hiszem hogy sokat kevernek oda. De amúgy kíváncsi vagyok rá, én nem nézegettem még.

[ Szerkesztve ]

(#175121) hackeeeee válasza Tamoo (#175120) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is mintha egyszer ezt olvastam volna valahol, de foglalmam sincs hol, lehet, hogy a kollégákkal beszélgettünk erről.

Amikor hozzám került a 3060, kb. 2 napig kerestem a crossover frekit benne, majd jelezték itt a fórumtársak, hogy ne keressem tovább, mert fix 120Hz, és ennyi, nem is lehet állítani. :)

Véleményem szubjektív...

(#175122) MasterMark válasza hackeeeee (#175121) üzenetére


MasterMark
titán

A crossover az nem ugyanaz mint az lpf for lfe. A crossover nem hinném hogy 120 lenne.

Switch Tax

(#175123) hackeeeee válasza MasterMark (#175122) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor mondom azt, hogy az sincs a Yamahában, csatornánként van vágási frekvencia, de a sub-hoz semmi ilyen nincs, de ezt itt meg is kérdeztem korábban, és mondták is, hogy a Yamaha-knál nincs lehetőség állítani.

A Denonnál Crossover freq-nak hívták, a sub vágási frekijét, de teljesen lényegtelen, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#175124) -KP- válasza hackeeeee (#175123) üzenetére


-KP-
addikt

Miért kell legyen benne? Az lfe sávra elvileg nem kevernek 120hz feletti jelet, kivéve mikor lusta a hangmérnök mint Void példája szerint :DDD

(#175125) hackeeeee válasza -KP- (#175124) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudom. :)

Csak pl. AVR-ből amit eddig láttam, olcsóbb, felsőbb kategóriát (Denon, Pio, Onkyo) abban volt.

Véleményem szubjektív...

(#175126) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Bowers & Wilkins 706 S2, 704 S2, 603 S2 dobozról mi a véleményetek? Stílus, nyitottság, felbontás stb... pl Focalhoz 826, C8 VW, Aria hasonlítva?

(#175127) #62435328 válasza I'am Dony (#175126) üzenetére


#62435328
törölt tag

Nekem nem jöttek be a B&W, Focal sokkal jobb szerintem, de ez nagyban ízlés függő.

(#175128) mettek válasza I'am Dony (#175126) üzenetére


mettek
addikt

Monitor audiot meghallgattad végül vagy még nem?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175129) I'am Dony válasza mettek (#175128) üzenetére


I'am Dony
őstag

A hétvégén sikerül, ha minden jól alakul.

(#175130) alphamooncam válasza hackeeeee (#175125) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem feltétlenül kell a mélynyomóba Low Pass Filter (ami felül vág ), mert az AVR-ben lévő Crossover elvileg azért van, hogy a szub-ba ne kelljen.

Ha mégis van, azt maxra kell állítani, hogy az erősítő intézze, ne a szub, ergo felesleges.

Szerintem.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#175131) BBéci válasza hackeeeee (#175125) üzenetére


BBéci
titán

Találkoztál 120 nál magasabb beállítható értékkel? Alacsonyabbak szoktak lenni, de azt nem igazán értem, hogy mi célból, bőven jó mindenhová a 120.
A csatornánkénti vágási frekvencia pont elegendő, nem kell külön a szubkimenetre, mert egyikből következik a másik.

#175126I'am Dony
Ízlés dolga, bár igencsak furcsa ízlése van annak, aki hosszabb távon el tudja viselni a 600 Series hangdobozokat. A 700 Series már lényegesen jobb (szubjektív véleményem szerint), de biztosan inkább Focalt választanék. Ha Aria, akkor a K2-t ajánlom, sokkal jobb a simánál.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175132) MasterMark válasza BBéci (#175131) üzenetére


MasterMark
titán

Nem következik egyikből a másik.

Switch Tax

(#175133) hackeeeee válasza BBéci (#175131) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A Denonnál annó azt hiszem 200Hz volt a max, vagy az is lehet, hogy 250, a Sub-nál, Sőt a Pio-nál (LX-79 és LX-82) is azt hiszem, hogy ennyi a max.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#175134) BBéci válasza MasterMark (#175132) üzenetére


BBéci
titán

De! Ha beállítod a front csatornákra a 80 hertzes vágást, akkor a szubkimenetre fog menni az alatta lévő tartomány és csak az. Tehát nincs szükség még egy menüpontra.
Nyilván az LPF for LFE az teljesen más tészta.

#175133hackeeeee
Az LPF for LFE 200-250 Hz? Kétlem, nem emlékszem ilyenre.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175135) hackeeeee válasza BBéci (#175134) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor, a Yamaha-nál ezért van csak csatornánkénti vágási frenkvencia?

Belépő Denonnál tuti, és volt szerencsém egy X2xxx szériáshoz is, ott is ment feljebb, persze értelme nem sok volt.

Sógoromnál van Pio, este max megkérem, hogy nézze meg, de emlékeim szerint itt is 200 a kopp.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#175136) MasterMark válasza BBéci (#175134) üzenetére


MasterMark
titán

Hát de pont az LPF for LFE-ről van szó. :D

Switch Tax

(#175137) BIGi75 válasza hackeeeee (#175123) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ja, ez így van.
LFE-ről szó nincs az egész Yamaha menüben. Azért a 2 subkimeneten ott van remélem...

[ Szerkesztve ]

(#175138) BBéci válasza MasterMark (#175136) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak arról.
Ezt írta hackeeeee: "Akkor mondom azt, hogy az sincs a Yamahában, csatornánként van vágási frekvencia, de a sub-hoz semmi ilyen nincs".
Vagyis nincs vágási frekvencia állítási lehetőség a "sub-hoz". Erre írtam, hogy az nem kell, elegendő az LPF for LFE. És ha az fix 120 Hz, az rendben van.

Nagy a baj, hülyülök! :B
Tényleg van 200 és 250 Hz is. :o

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175139) hackeeeee válasza BIGi75 (#175137) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs, mert így is elég ami van. :) Azért csak 1 csatorna van bekötve.

Ha eljutok oda, hogy cserélek sub-ot valami rendesra, majd akkor. :)

@BBéci: :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#175140) I'am Dony válasza BBéci (#175131) üzenetére


I'am Dony
őstag

Néztem a K2 igen és bele is férne. Kifejtenéd kicsit bővebben? Ill. az MA Silver 300 at hol helyeznéd el ezen a tengelyen?

(#175141) mettek válasza I'am Dony (#175140) üzenetére


mettek
addikt

A k2 centere viszont elég gyengének tűnik nekem. 2 utas és kinézetre, tömegre is elég vérszegény.

Ha fontos a mozi akkor tartsd szem előtt a centert amikor márkát és típust választasz. A Silver c350 centeréről elmondtam hogy nagyon jó. 3 utas centerben gondolkodj. Ha a sztereó a prioritás akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175142) BBéci válasza I'am Dony (#175140) üzenetére


BBéci
titán

A Silver 300 lényegesen olcsóbb, nem biztos, hogy a K2 annyival jobb, amennyivel drágább.
Csakis alapos, hosszas meghallgatás után lehet eldönteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175143) I'am Dony válasza mettek (#175141) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen így kezdtem. Leszűrtem az ilyen centerrel kapható szetteket, így jutottam B&W és MA hoz. Fontos a mozi, sőt túlsúlyban is van, viszont az Aria sima centere is nekem egész tűrhető és nincs hiányérzetem. Persze jó lenne meghallgatni egy más felépítést is a döntés előtt.

(#175144) -KP- válasza I'am Dony (#175143) üzenetére


-KP-
addikt

Én ajánlom még a Paradigm Premier szériát. Audoholicson mérés is van róla. Nagyon korrekt mérve és hallgatva is, és a centere is 3 utas.

[link]

(#175145) mettek válasza -KP- (#175144) üzenetére


mettek
addikt

Hát ja ez komoly cucc.

Más: tudnátok 1-2 szubot ajánlani ami viszonylag kis méretű (max 40-50 cm széles és mély) és kiváló ár érték tulajdonsággal rendelkezik? Kettőt tennék be belőle. Max 1.2 millióig a 2db-ra.

Én 3 szubot neztem: rel 1508, jl audio 110, svs sb3000

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175146) ada19 válasza mettek (#175145) üzenetére


ada19
senior tag

Ha az ár/érték számít akkor az SVS-eket messziről kerüld szerintem.

Arendal-t javaslok:
1723 1S (48.0H x 33.5W x 45.0D cm)
1723 2S (53.0H x 42.0W x 50.0D cm)

Vagy reflexes változatban nem sokkal nagyobb méretben:
1723 1V (63.7H x 45.0W x 55.0D cm)

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#175147) -KP- válasza ada19 (#175146) üzenetére


-KP-
addikt

Méretkorlát elég erős nála. De ha befér az Arendal 1723 2s akkor az valóban jobb vétel lenne, mint egy SVS.

[ Szerkesztve ]

(#175148) ada19 válasza -KP- (#175147) üzenetére


ada19
senior tag

Az 1S bőven, de a 2S is benne van a megadott méretben - ezek ugye inkább magasak.

Mégsenem

(#175149) I'am Dony válasza -KP- (#175144) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi! Ez nagyon-nagyon tetszene, hol lehet ilyet az 500-as centerrel meghallgatni?

(#175150) mettek válasza ada19 (#175146) üzenetére


mettek
addikt

Köszönöm. Meglesem. A 2s az büdzsé fölött van.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.