Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175251) VoidXs válasza Mizurichi (#175250) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Alapból legyen minden helyesen bekötve, és ha egy REW is azt mondja, hogy fordítva vannak (manuálisan meg kell nézni), akkor forduljanak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175252) Mizurichi válasza VoidXs (#175251) üzenetére


Mizurichi
tag

Köszi, de azt sem tudom mi az a rew. Győrben van valaki aki tud segíteni?

(#175253) VoidXs válasza Mizurichi (#175252) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A REW egy profi mérőprogram, de például ezen az oldalon vannak a használatáról nagyon jó és egyszerű magyar leírások. Ha viszont ezt soknak érzed, csak simán kösd be a hangszóróid fázishelyesen, vagy ahogy jobbnak hallod, ez azon kevés dolog között van, ami könnyen eldönthető fülre, helytelen bekötésnél két hangszóró közt nem jelennek meg hangok.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175254) MasterMark


MasterMark
titán

Nem kalibrált mikrofonnal van értelme a REW-es mérésnek?

Switch Tax

(#175255) powerup2 válasza MasterMark (#175254) üzenetére


powerup2
addikt

nincs

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175256) VoidXs válasza MasterMark (#175254) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Attól függ, mit mérnél. Pár dolgot megmutat (szakadások, fázis, stb.), csak kalibrációhoz pontatlan.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175257) MasterMark válasza VoidXs (#175256) üzenetére


MasterMark
titán

Hát ez a kérdés igazából, hogy mit érdemes vele mérni, ha érdemes-e egyáltalán valamit.

Nem kalibrált mikrofon alatt értem azt amit AVR-ekhez meg procikhoz adnak mint mérőmikrofon.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#175258) Dorian válasza MasterMark (#175257) üzenetére


Dorian
félisten

Szobaakusztika nagyobb problémáit az is simán megmutatja, a mélyben a 5-10-20 Hz-es hullámhegyeket-völgyeket. Mikrofonok kalibráció nélkül főleg magas frekiken adnak eltérő értékekeket.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175259) Khaosz55 válasza Dorian (#175258) üzenetére


Khaosz55
addikt

Amikor még csak ismerkedtem a rew programmal és nem volt még rendes mikrofonom, akkor egy gamer fejhallgatót lévő mikrofont használtam. Kíváncsi voltam kapok-e eredményt. Működni működött, össze kéne hasonlítani a kettő mérési eredményét. Lehet meg is csinálom.

(#175260) Tamoo válasza Khaosz55 (#175259) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azért az alsó frekin nem hiszem, hogy brillírozik. Attól még az AVR mikrofonnak is sokkal több értelme van. Ettől már csak az a jobb, amikor valaki a laptop beépített mikrofonjával mér. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#175261) Dorian válasza Tamoo (#175260) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, hiszen azt beszédsávra gyártották.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175262) Khaosz55 válasza Tamoo (#175260) üzenetére


Khaosz55
addikt

Megmérem megnézzük milyen a "fog meg a söröm" kategóriájú mikrofon. :DD

(#175263) python1


python1
veterán

Tamoo
Neked a bridge mód hozott valami +-ot hangminőségben (center)?
Tudom próbáljam ki, de neked jelenleg jobb minőségű a centersugárzód, valószínű, hogy jobban kihallod.

[ Szerkesztve ]

(#175264) Tamoo válasza python1 (#175263) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem. Elvileg inkább rontani lehet vele, nem? Kizárólag azért van bridge-ben, hogy ne lógjon egy csatorna a levegőben. :)

Ha 8Ohm alatti a dobozod, ne hidald az E400-al!

[ Szerkesztve ]

(#175265) python1 válasza Tamoo (#175264) üzenetére


python1
veterán

Köszi!
Elvileg a damping faktor feleződik ill a torzítás duplázódik, de centersugárzónál ezek a számok elenyészőek lehetnek, de dinamikában viszont biztosan hoz a konyhára, azért is kérdeztem.

(#175266) Dorian válasza python1 (#175265) üzenetére


Dorian
félisten

Annyira azért nem elenyésző a torzítás, én nemrég tettem fel méréseket. (Ugyanolyan centerem van, mint Tamoonak)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175267) Tamoo válasza python1 (#175265) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy hoz a konyhára.

(#175268) VoidXs válasza python1 (#175265) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem a hangminőség az előnye, a torzítás eleve azért nő, mert kapcsolási ponton lényegében AB erősítőként viselkedik.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175269) MasterMark válasza Dorian (#175258) üzenetére


MasterMark
titán

Emiatt aggódni kéne, vagy csak valami mérési hiba?

Switch Tax

(#175270) Dorian válasza MasterMark (#175269) üzenetére


Dorian
félisten

Az Nem lehet, h vmi berezonál a szobában?
De simán lehet mérési hiba.

Egyébként tudod hol lakom, tudod, h van rendes mikrofonom, szóval...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175271) python1 válasza Tamoo (#175267) üzenetére


python1
veterán

Akkor viszont hagyom.

Más
Az ICEpower erősítőkről valami vélemény?
Eléggé jó specifikációkkal bírnak, magas jel-zaj arány, rendkívül kis torzítással párosítva stb.

(#175272) MasterMark válasza Dorian (#175270) üzenetére


MasterMark
titán

Csak a jobb frontnál van, de amúgy bármi lehet. :D

Amúgy az SPL látványosan elhal 10kHz fölött, ott a mikrofon fogy el?

szerk.: Nem akarok 60 ezerért venni egy olyan mikrofont. :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#175273) Dorian válasza MasterMark (#175272) üzenetére


Dorian
félisten

Utózengés nem hangfal-függő, szóval valszeg mérési hiba.

A kalibrálatlan mikrofonok pontatlanabbak a magas sávban, de ez a szobai elnyelés általános viselkedése is: magasban lekonyul az spl.
(Ezért sem szabad pl. szivaccsal teleaggatni a szobát elnyelőnek, mert erre rátesz két lapáttal)

Nem akarom eladni, de ha szeretnéd, kölcsön adom.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175274) Khaosz55 válasza python1 (#175271) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem az XZT 12.17 edge-ben ICEpower 700AS1-van. Nem volt vele gondom tiltásig még nem hajtottam el. Itt van miből válogatni [link] .

(#175275) Tamoo válasza python1 (#175271) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

D osztályú! Te mióta vennél ilyet? :D

(#175276) VoidXs válasza python1 (#175271) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A nagyon kistesói vannak meg, és azok is bőven jók. Nem nagy teljesítményre, de jók.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175277) python1 válasza Khaosz55 (#175274) üzenetére


python1
veterán

VoidXs neked is köszi!
Tamoo

Kíváncsiság hajt, centernek, szuboknak vennék valami D-osztályt, ezek eléggé jónak tűnnek specifikáció szerint.
Tulajdonképpen annyiféle erősítőt hallottam már, de kimondottan D- osztályt talán egyet, mostanában sokan dicsérik ezeket.

(#175278) BBéci válasza Mizurichi (#175250) üzenetére


BBéci
titán

Vegyük át még egyszer!
A kalibrálás idejére változtasd meg a polaritást olyanra, amit a proci kér. Amikor lezajlott az 5-6 pontban történő mérés és beállítás és számítás, kösd vissza mindegyik vezetéket a helyes polaritással a csatlakozókba.
Nem a Marantz működik hibásan, hanem a hangdobozok okozzák ezt a jelenséget. Ugyanez szokott előfordulni Focalokkal, ezt magam is tapasztaltam szintén Marantz processzorral.
Gratulálok a rendszeredhez, kiváló alkotóelemeket válogattál össze!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175279) Dorian válasza BBéci (#175278) üzenetére


Dorian
félisten

Ez a jelenség nem feltétlenül az elektronika fázisviszonyai miatt jelenik meg a mérés során, hanem simán lehet, hogy az akusztikai fázis más.
Ha nem tudjuk pontosan, hogy az adott hangsugárzónál élt-e a gyártó a fázisforgatással, akkor én nem kötném be fordítva a méréshez.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175280) BBéci válasza Dorian (#175279) üzenetére


BBéci
titán

Bármi az oka, a gyártók tudnak róla és azt ajánlják, amit leírtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175281) VoidXs válasza Dorian (#175279) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, az akusztika fordíthat fázist. Ritka, de előfordul minden 20. embernél kb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175282) I'am Dony


I'am Dony
őstag

MA Silver C350 6G-re tud valaki megbízható, nem hazai beszerzési forrást?
Amit tudok végig túrtam, készlethiány mindenhol.

(#175283) VoidXs válasza I'am Dony (#175282) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pedig hazai helyek közül soknál van készleten (Extreme Audio, eMag...).

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175284) I'am Dony válasza VoidXs (#175283) üzenetére


I'am Dony
őstag

Beszéltem velük köszi, fekete vagy fényes fekete nincsen.

(#175285) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Csináltam mérés és az Umik mikrofont hasonlítottam össze egy olcsó gamer fejhallgatójába épített mikrofonnal amit a szád elé lehet hajtani. Ennek a mikrofonja tényleg rossz. Ezt hallják is a haverjaim game alatt, enyhén tompa a hangom. Nem véletlen. Szóval ez a különbség az umik és gamer fejhallgató mikrofonja között. Van még valahol egy csíptethetős mikrofonom szerintem az jobb lenne, csak nem találtam meg.
Mérés ugyan azon a hangerőn történt.
SUB mérés: Narancs umik, zöld gamer fejhallgató. A gamer fejhallgató 50% torzítás mért ahol az umik 10%-ot.

FL: Kék umik, piros gamer füles. A gamer füles a magas hangoknál 10% fölött mért torzítást ahol az umik 0,5% mért.

(#175286) powerup2


powerup2
addikt

Imax enhanced filmmel valaki találkozott már ? a Dűne sem elérhető abba sajnos :( rendes lemezes változatban sem. Ha nincs lemezes film ami imax enhanced akkor minek ez a funkció ? :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175287) powerup2 válasza powerup2 (#175286) üzenetére


powerup2
addikt

Mert azért jó lenne ha teljesen kitöltené a tv-ét a kép :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175288) MasterMark válasza powerup2 (#175287) üzenetére


MasterMark
titán

Ezek mozis formátumok, a rendes IMAX képarány közelebb van a 4:3-hoz mint a 16:9-hez.

IMAX verziós kiadás szokott kijönni, ott 16:9 képarány szokott lenni.

Switch Tax

(#175289) powerup2 válasza MasterMark (#175288) üzenetére


powerup2
addikt

Ezt tudom csak ígérték hogy jön az imax enhanced változat lemezen közbe meg nem . És kb egy lemezes filmet se találtam ami ilyen enne .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175290) MasterMark válasza powerup2 (#175289) üzenetére


MasterMark
titán

Konkrétan ezt az elnevezést én sem hallottam, de például az Interstellar-nak is van IMAX verziója, ahol képarányt vált a film azoknál a jeleneteknél amit IMAX-re forgattak.
Ilyen verziót több filmnél is láttam már.

Switch Tax

(#175291) powerup2 válasza MasterMark (#175290) üzenetére


powerup2
addikt

Nézd meg elvileg van jó pár film [link] csak én még nem találkoztam ilyennel. Amit emlitettél a képarány változást én is láttam már. Nolen filmeknél van sokszor ilyen. Amit imax kamerával vesznek fel ott vált képarányt.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175292) VoidXs válasza powerup2 (#175286) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Dűne IMAX verzió a hónap végén jön. Már elég sok IMAX enhanced film van, most például a fél Marvel felhozatal kijött benne.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175293) powerup2 válasza VoidXs (#175292) üzenetére


powerup2
addikt

Kiváncsi vagyok netre felkerül e illetve nálunk lemezen megvehető lesz e ez a változat. Követem mik jönnek ki de sajnos itthon nem elérhetőek ezek a lemezek neten se nagyon vannak.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175294) VoidXs válasza powerup2 (#175293) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Másnál vannak a jogok, mint aki boltba vinné, ezért nincs nagyon sok Blu-ray itthon. Elkapkodták a forgalmazást a tévécsatornák.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175295) powerup2 válasza VoidXs (#175294) üzenetére


powerup2
addikt

De neten pl torrenten sincs fent ilyen változatba. :( De kiváncsian várom a dűne imax enhanced változatát.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175296) VoidXs válasza powerup2 (#175295) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Erről a szabályzat szerint nem beszélhetünk, de van belőle torrent.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175297) Mizurichi válasza BBéci (#175278) üzenetére


Mizurichi
tag

Köszönöm Béci!
Tehát a bal front maradhat jó fázisban, a többit pedig kössem fordítottan? Lefuttatom a mérést, utána kössem vissza a jó fázisba a többit? Nem oltja ki egymást a két front?

(#175298) VoidXs válasza Mizurichi (#175297) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mérés közben nem számít, nem egyszerre méri őket, hogy gondot okozzon.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175299) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Dedikált moziszoba akusztikai kialakításával-kivitelezésével kapcsolatban kihez érdemes fordulni? Elektronika, dobozok beszerzése nem opció, mert az megoldott. Még egy fix, hangáteresztő vászonra lesz szükség. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#175300) spiky03 válasza powerup2 (#175293) üzenetére


spiky03
veterán

Elméletileg a Disney+-on mennek a Marvelbol az IMAXes verziók. Volt is róla nem olyan rég trailer.

Az meg ha minden jól megy nyáron jön hozzánk is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.