Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175751) powerup2 válasza mettek (#175749) üzenetére


powerup2
addikt

Ha nagyon kell a hely akkor pl ez nem lenne jó neked ? [link]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175752) mettek válasza powerup2 (#175751) üzenetére


mettek
addikt

Köszönöm. De jo lenne viszint akkor már olcsóbb az arendal slim polcsugárzoja. 15cm mély és 700 euro 1 pár. Eddig az a nyerő csak azt hittem van olcsóbb alternatíva.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175753) powerup2 válasza mettek (#175752) üzenetére


powerup2
addikt

Rendelj belőle és akkor meghallgatod ha jó marad ha nem visszaküldöd :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175754) -KP- válasza mettek (#175747) üzenetére


-KP-
addikt

Ez a dolby post processz egy dinamikakompresszálás? Vagy mi? Nekem nem túlságosan szimpi amit leírsz. Mondj pár filmjelenet. Szvsz egy jó rendszeren tökmindegy milyen hangsáv szól, mindegyiknek egyformán jónak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#175755) powerup2 válasza -KP- (#175754) üzenetére


powerup2
addikt

Fura ha egyik pillanatról a másikra elfogy a dinamika. Nem lehet hogy túl melegszik az erősitő és megnő a torzitás és az okozza ezt. Bár elvileg ha nagyon meleg az erősitő le kéne kapcsolnia.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175756) -KP- válasza powerup2 (#175755) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem nem erről van szó. Utánaolvastam picit, ez a dolby post processz valóban dinamika kompresszálást végez. Számomra minden ilyen kerüldenő.

[ Szerkesztve ]

(#175757) powerup2 válasza -KP- (#175756) üzenetére


powerup2
addikt

Nálam az anthemnél soha nem volt dinamika vesztés sőt most az arcamnál sem.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175758) -KP- válasza powerup2 (#175757) üzenetére


-KP-
addikt

És volt ilyen beállítási opció? Nekem a D2V procin nincs dolby post process, csak dolby volume. Persze az is offon van.

(#175759) mettek válasza -KP- (#175758) üzenetére


mettek
addikt

Ha ezt kikapcsolom akkor olyan vékonyan szól a center, párbeszéd. Ezzel meg olyN mintha a moziban ülnél és full range hangfalakból szólna a beszéd.

De mondom ez csak dolby Digital alatt működik. Dts-nél valamiért nem.

Tegnap pl az Alien Covenantba néztem bele (remux fhd verzió). Dts hd hangsávval elég vérszegény volt. Pl az a jelen amikor az első pici alien kikel a csávó hátából, az idegesítően pánikoló nő meg felrobbantja a hajót. Hát ott azt éreztem mintha valami limiter lenne a hangon és visszaveszi az akciót. Vagy ez a film lehet így keverve?

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175760) mettek válasza mettek (#175759) üzenetére


mettek
addikt

Ma teszek vele még egy probát megvan a film blu rayen is. Kíváncsi vagyok hogy az is ilyen e. Ha nem, akkor a remuxolt verzión van elcseszve a hang amin nem lennék meglepve.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175761) Rp526 válasza VoidXs (#175713) üzenetére


Rp526
aktív tag

Felmerült bennem is :D, de YT-on is vannak részletek.

(#175762) gab1ka válasza mettek (#175760) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nem akarok okoskodni csak egy apró észrevételt osztanék meg. Nemrég a Prometheus c. filmnél is a remux-ra gyanakodtál hogy biztos azt rontották el, én megnéztem a tudjuk hol elérhető összes verziót és mindenhol bitre pontosan ugyanaz a méretű hangsáv van mindegyik remux verzióban, azaz a lemez 1:1 másolata. Úgy hasonlítod a dolby-s hangsávot a dts-hez, hogy ezt a hangsávot az avr-ed megmókolva kompresszálva meg dynamic feature-el együtt prezentálja, míg a dts-t érintetlenül hagyja. Én azt nem értem te mit nem értesz ezek után.
De mondom ez csak dolby Digital alatt működik. Dts-nél valamiért nem. Valamiért?

[link]
A fenti linken a srác meg is mérte a különbséget és nagyon szépen elmondogatja hogy mit csinál ez a post processing, illetve mit csinál a "movie mode", érdemes végignézni, valójában a kettő egy dynamic volume+dynamic eq kombó máshogy elnevezve. Konklúzióként amúgy a végén ki is kapcsolta ezeket a dolgokat a megnőtt térérzetért és a természetesebb és részletesebb hangért.

(#175763) ada19 válasza -KP- (#175724) üzenetére


ada19
senior tag

Persze, nem kötelező de árnövelő, meg minek van ott. :D Surroundban nekem a bipól sokkal jobban bejön mint a direktek, de nem tartom kizártnak hogy teszek majd velük egy próbát mert ugyanúgy érvényes az ingyenes szállítás és 14 napon belüli ingyenes visszaszállítás. Ezekre láttál már akciót?

Ami nálam még kérdéses, az az érzékenységük. Szerintem előre is bookshelfet tennék, de azoknak 86 dB az érzékenységük ami jelentősen rosszabb mint a Klipscheké, még ha sokat le is vonunk a csalásuk miatt - félek hogy az X4200 elvérezne.

Mégsenem

(#175764) -KP- válasza mettek (#175759) üzenetére


-KP-
addikt

Olvass utána, hogy mit csinál ez a beállítás. Ez pont egy limiter/dinamika kompresszió. Nem kizárt, hogy rossz beállításokhoz vagy hozzászokva, ezért kevesled kompresszió nélkül. AZ se kizárt, hogy volt korábban pár jó nagy kiemelésed a mélytartományban, amit az ARC mérés eltüntet és ezt hiányolod most. Nem te lennél az első ilyen személy. Az ARC mérés eredményét elmentetted? El tudnéd küldeni a pdf-et?

A másik, eredeti sávot használod, vagy szinkronost?

[ Szerkesztve ]

(#175765) #24644864


#24644864
törölt tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék 5.1 ügyében, hátha tudtok segíteni.

Nem rég cseréltem le a TV-met egy Sony X85J széeriára. Ennek a TV-nek van 4 HDMI portja (ebből 2 már 2.1-es HDMI - és abból az egyik ARC-ot is támogat).

Van egy régi Blu-Ray lejátszóm (Sony BDV-E2100), azzal kötöttem össze a TV ARC HDMI-jét. Így a TV-n, ha Netflixezem, vagy USB-n nézek valamit, az 5.1-ben kimegy.

Viszont, van még egy PS4 Prom, és egy laptopom is. A Laptopot és a PS-t is HDMI-vel kötöttem a TVhez, de ott a jel csak úgy jön ki, hogy a hangszórókból 2.1-en hallom a hangot - a hátsók nem szólalnak meg. A PS-nél aztán találtam optikai kábel lehetőséget, amit a TV-be vagy a Blu Rayba is bedughatok, mert mind a kettőn van (én a TV-t választottam, gondolom nem gond) - és így már a hátsók is szólnak. De a laptop még mindig nem 5.1

Hamarosan lecserélem a PS4-et egy PS5-re, és ahogy látom, azon nincs optikai audio opció, csak 1 HDMI-je van.

Így két kérdésem lenne:

1. A Laptop 5.1-es megszólaltatására van valami lehetőség szerintetek?

2. A PS5 5.1-es megszólaltatására szintén lehet-e lehetőség? Ez fontosabb lenne, mert itt nézném a 4K-s lemezeimet, mert a Blu-Ray lejászóm erre ugye nem képes.

Köszi a válaszokat előre is!

Norbi

(#175766) -KP- válasza ada19 (#175763) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem nem a legjobb ötlet bookshelfet tenni előre is. Mínusz egy mélyközépsugárzó,ami a terhelhetőség és az érzékenység rovására is megy, plusz elveszted a szuper dómközepet is, ami a centerben viszont adott lesz.

[ Szerkesztve ]

(#175767) mettek válasza -KP- (#175764) üzenetére


mettek
addikt

Igen. Nagyon szép doksit csinál az arc a mérésről. Elöljáróban itt egy mérési eredmény a frontról.
Az első és utolsó képen 5khz-ig engedtem a korrekciót, a középsőn pedig csak 200hz-ig. Ezt most csináltam, meg akarom hallgatni így milyen hogy ha csak mélytartományt korrigál.

Azért afelől vannak kétségeim, hogy ennyire kisimítja a frekimenetet.

és itt a pdf:
[link]

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175768) mettek válasza gab1ka (#175762) üzenetére


mettek
addikt

Köszönöm az észrevételt. Sajnos mindig jobban tetszettek ezek a túlkompresszált "nagy mozis" hangok, számomra élettelibb. De értem hogy ez nem optimális ezen a szinten. Szarrá torzítja a hangot az avr.
Amúgy meg hihetetlen, hogy a mai napig szar a filmek center sávja és nem tudják értelmes szintre húzni a hangerejét. Valamelyik nap fórumtárs linkelt is egy cikket, hogy mennyire nehéz dolguk van a hangmérnököknek mert motyognak a színészek meg a kamera szöge miatt nem tudják elég közel tenni a mikrofonokat.
Amúgy szerintem 2 center használata lenne az optimális.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175769) ada19 válasza mettek (#175768) üzenetére


ada19
senior tag

Nem kevés filmet és sorozatot néztem mostanában, egyetlen esetben volt gond a beszédhanggal (meg a centerrel úgy általában) de ott egyértelműen keverés volt a hibás, mert minden más meg ordított a centerből.

#175766 -KP-: jogos köszi.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#175770) gab1ka válasza mettek (#175768) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Szerintem tegyél egy próbát azzal, hogy kikapcsolod ezeket a feature-ket és adsz a centerre +2-3 db-t. Aztán ha az se oké, akkor ugyanazt a jelenetet hallgasd meg úgy, hogy csak az egyik feature-t engedélyezed mint pl a movie mode, utána meg mondjuk csak a post processing. Így talán sikerül leszűrnöd hogy hogy mi mit is ad hozzá az élményfaktorodhoz. Pl ha a movie mode a dynamic eq-hoz hasonlóan kicsit több mélyet tol minden hangfalra, akkor lehet hogy egy olyan frekimenet áll közelebb hozzád ahol a sub még jobban meg van emelve mint ahogy alapjáraton eddig volt nálad.
Amúgy érdekességképp én a centert is kikapcsolnám egy pár demo erejéig hogy milyennek ítéled meg a gold frontok alkotta fantom centert, hátha önmagában az a gyenge láncszem a te fülednek.
Függetlenül attól hogy szerintem is sokszor furán pocsék a beszédérthetőség és filmenként is eléggé változik, mintha erre nem valami szabványt követnének a hangmérnökök, hanem a végfelhasználónak kéne lenyelnie azt hogy az egyik stúdióban a 60 éves bácsi által kevert hangerő lett a végeredmény, míg a másik filmen a lelkes zöldfülű által megítélt hangerő a "jó".

(#175771) -KP- válasza mettek (#175768) üzenetére


-KP-
addikt

Nem lehet az, hogy szimplán nem hallgatod elég hangosan a filmeket?

(#175772) I'am Dony válasza mettek (#175767) üzenetére


I'am Dony
őstag

Szerintem a beállitott görbe miatt van hiányérzeted. Az alsóbb tartományban a +3 dB körüli emeléshez képest a görbe közép és felső tartománya túl lapos. Összességében egy 8as görbe csak az elosztása nem tetszik neked.

(#175773) mettek válasza gab1ka (#175770) üzenetére


mettek
addikt

végig próbáltam minden kombinációt. A processzált hangban az tetszik, hogy a center hangja olyan lesz, mintha valami PRO-s full range hangfalból szólna. Nagyon telt, tapintható lesz. Enélkül meg olyan semmilyen.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175774) mettek válasza I'am Dony (#175772) üzenetére


mettek
addikt

az is lehet hogy a szoba kezeléssel túlcsillapítottam a közepet, ez ugye látszik is az 500hz körüli részeken és emiatt magasba húzós lett a hang. :(((

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175775) -KP- válasza mettek (#175774) üzenetére


-KP-
addikt

Van RT60-as mérésed?

(#175776) mettek válasza -KP- (#175775) üzenetére


mettek
addikt

Ez még a frissen elkészült szobában készült. Nem volt bent szekrény, növény, függöny de talán kanapé sem.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175777) -KP- válasza mettek (#175776) üzenetére


-KP-
addikt

Akkor mérj még egyet, a mostani végleges felállással. Egyébként szerintem 0,1s különbség még nem a világ vége.

(#175778) Dorian válasza mettek (#175776) üzenetére


Dorian
félisten

150-500 Hz közt túl van csillapítva.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175779) mettek válasza -KP- (#175777) üzenetére


mettek
addikt

ezt mutatja most, remélem jól mértem mert most csináltam ilyet először. a Korábbit fapaci mérte. Azt nem értem miért csak 10khz-ig mutatja, amikor be volt állítva hogy 20ig mérje.
A 2 front együtt elvileg (arc-vel):

a Vízesés az egyenletesebb lett mint amit Fapaci mért (most arc-vel)

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175780) mettek válasza Dorian (#175778) üzenetére


mettek
addikt

azt tudom, a kérdés hogy ez számíthat e annyit hogy emiatt szarnak hallja az ember a kapott hangot....Fapaci anno azt mondta, hogy teljesen rendben van, zenéhez kicsit túlcsillapított de mozinál ez előny inkább.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175781) -KP- válasza mettek (#175780) üzenetére


-KP-
addikt

Az alacsony utózengési időnek meg van az a tulajdonsága is,a sok pozitívum mellett, hogy a hangerőérzetet azért csökkenti. Mivel gyorsabbak a lecsengések és nem kavarog össze vissza a hang a szobában, a fül számára sokkal kényelmesebb, kellemmesebb, de tovább kell hangosítsd, hogy megjöjjön az a hangerőérzet. Míg korábban hamarabb "adta le" a füled a "jelet" az agyad felé, hogy "hé, itt már elég", most ez már csak egy jóval hangosabb szinten történik meg.

(#175782) Dorian válasza mettek (#175780) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem nem ettől hallod neked nem tetszőnek a hangot, szvsz ez ízlésbeli dolog lehet leginkább. Az a fajta öblös beszédhang, amire gondolok, h elvársz, pont nem a valós beszéd hangját tükrözi, tolnak rá egy csomó mélyet, mert sokaknak valóban az tetszik.
Nekem pl. nem igazán van problémám a filmek beszédhangjaival, teljesen jól szólnak (eredeti hangsávnál)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175783) denesdr válasza Dorian (#175782) üzenetére


denesdr
addikt

Így van, ha megfigyeljük a való életben, a normál beszédhang ritkán öblös, főleg szabadtéren.

(#175784) skippper


skippper
senior tag

Szerintem nem feltétlen gond, ha valaki szereti bekapcsolni valamelyik kompressziót. Én is használom a Dynamic EQ-t a Denonon (mondjuk hálistennek a 7-es szérián már lehet paraméterezni és visszavenni a mélykiemelést), mert baromira tetszik, hogy kikever egy halom mindent a surroundokra. Nekem többet az ad, hogy körbeölel a hang, mint az a tudat, hogy talán pontosabban hallom vissza azt, ahogyan ezt tervezték. Ízlések és pofonok, elvégre ez egy szórakozás vagy mi, nem egy műszaki vizsga, ahol csak akkor megy át a házimozink, ha nem tér el a referenciagörbétől (vagy ha már Mo. akkor valószínűleg 10k-val meg is lehet kenni a vizsgabemérőbiztost :D)

[ Szerkesztve ]

(#175785) gab1ka válasza skippper (#175784) üzenetére


gab1ka
aktív tag

A Dynamic EQ nem kompresszál, a surroundokra pedig nem kever semmilyen halom mindent, szimplán hangosabbá teszi őket attól függően hogy az AVR-en hol áll a hangerő.
Ez teljesen mindegy is, csak ne azzal legyen megmagyarázva valaminek a milyensége ami egyszerűen nem igaz.
Én egyet értek veled, mindenki úgy használja a rendszerét ahogy neki a legjobban tetszik, amúgy sokszor a fenti nekem is, de attól még be és kikapcsolásukkor nem az történik "amiért" neked tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#175786) skippper válasza gab1ka (#175785) üzenetére


skippper
senior tag

Köszönöm a kiigazítást, valóban rosszul fogalmaztam, nem csak kompresszálásra gondoltam, hanem úgy en bloc a választható post-processingekre (azt pedig nem is gondoltam bele, hogy az DEQ kompresszál, arra való a Dynamic Volume, a kompresszálás csak a kollégára reflektált)

[ Szerkesztve ]

(#175787) powerup2


powerup2
addikt

Ha már voltak emlitve a teszt filmek. [link]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175788) gab1ka válasza skippper (#175786) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Így már teljesen érthető. :)

Amúgy picit hasonló eredményt kapsz azzal is, ha a MultiEQ app-ban 1-2 khz környékén 1-3dba-nyit lejjebb húzod a görbét.Méricskéltem ennek a hatását és a végeredményét, csak rém lassú állandóan visszatöltögetni az AVR-re a telóról ezt, ezért meguntam egy idő után.

(#175789) skippper válasza gab1ka (#175788) üzenetére


skippper
senior tag

No de az statikus lesz, míg a DEQ hangerőfüggő nem? (Illetve állítólag a szobakorrekciós értékeket is belematekozza valahogy). Én úgy vagyok vele, hogy kifejezetten elégedett vagyok a hatásával, általában 5-10db körül használva és nem érzem, hogy nagyon megerőszakolná az "eredetiségét" a tartalomnak

(#175790) gab1ka válasza skippper (#175789) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Igen, így van ahogy írod, a görbe rajzolgatás állandó marad minden hangerőn. Csak azért említettem meg, hogy maga a feature kb reprodukálható más módon is.
A szobakorrekció ettől még nem vész el, a megállapított hangerők és távolságok függetlenek az audyssey-től, a filterek szintén megmaradnak, "lekövetve" a kézzel beállított görbét.
Nem is az a lényeg hogy melyik metódus a jobb vagy rosszabb, hanem hogy ha megvan az hogy a hangban mi okoz változást és az nekünk akár tetszik is, akkor megvan a lehetőség arra hogy ezt a változást manuálisan még jobban a saját ízlésünkhöz igazítsuk, pl feljebb mettek esetében a center testességéhez könnyen lehetne látni hogy mitől "testes" az egyik beállítással a frekimenet és mitől kevésbé az. Gondolom ehhez dolby digitalban kódolt sweep-et kellene mérni a REW-ben hogy a feature akiválódjon, amire nem tudom van e egyáltalán mód.

(#175791) mandju válasza mettek (#175779) üzenetére


mandju
senior tag

Itt a legnagyobb gondot szerintem az alsó frekvenciák lecsengési ideje jelenti...
Ha jól mértél, akkor az az 1 sec - 700 ms az baromi sok. 80-90 Hz-ig...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#175792) I'am Dony válasza skippper (#175784) üzenetére


I'am Dony
őstag

Azért, hogy emberek, hogy változnak... Akkor ezt ide teszem neked. Amikor a moziélményről volt szó nem is olyan régen, még Rembrandt volt a hasonlat... :D :D :D

Ettől függetlenül mind a film, mind a zene művészet, ahol a szerzők, rendezők, hangmérnökök által megszabott hangerő és képi világ az original, de facto standard. Előfordulhat, hogy jobban fog tetszeni egy Rembrandt kép, ha piros-kék szemüvegen keresztül nézed, diszkógömbbel megvilágítva, mert izgalmasabb lesz, attól még azt nem úgy álmodták meg. Ugyanez igaz a mozira - lehet, hogy neked jól esik, ha nagyobbat robban a bomba, de attól az még egy módosított alkotás lesz és nem állíthatod általánosságban, hogy az mindenkinek jól jön. (tudom, hogy mindenkinél módosított a gyakorlatban, de ha az elv az, hogy minél inkább az eredeti felé húzunk, akkor annál kevésbé lesz módosítva).
Forrás: Te [link] :D

Ugye, hogy ugye! ;)
Szóval szerintem hagyjuk ezt a ki-mit-hogyan álmodott meg és mire gondolhatott a költő akkor, ha egyébként meg Dyn EQ meg egyéb sz@rok használatáról legendázunk. :R

[ Szerkesztve ]

(#175793) Dorian válasza mandju (#175791) üzenetére


Dorian
félisten

Lecsengést nem vizsgálunk 100 Hz alatt, mert falsch eredményt ad, hogy az ott meglévő kiugró kiemelések szintjére hozza a mérés az átlag lecsengést. Azokat a problémákat egyedileg szükséges kezelni, ha lehet és van is értelme.

Itt inkább van azzal baj, hogy nem csak a lecsengési idő ami számít, hanem az is legalább annyira, h a különböző oktávok közt ne legyen nagymértékű eltérés. Így itt 200 Hz alatt csökkenteni kéne, 300-tól pedig egy kicsit emelni.
Nálam is kb ez a helyzet, csak nálam 400-ig kellene kicsit csökkenteni, utána kicsit emelni.
A kőzetgyapot csillapításon kívül 2 m2 5cm 40kg/m3 szivacspanel a falon, ezért ezt fogom cserélni 10 cm vtg 90kg/m3-es gyapotra, ez pont ezt teszi majd.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175794) mandju válasza Dorian (#175793) üzenetére


mandju
senior tag

Nem átlag lecsengésről beszéltem.
Szerintem van értelme 100 Hz alatt is vizsgálódni.
Érdemes megnézni a vízesés diagrammot.

Szerinted melyik szobában jobb a mélyátvitel? Melyikben kapsz jobb alsó tartományt?
Csak példaképp hozom fel... ahol a teljes mélytartományban max 350 ms a lecsengés, vagy ahol 1 sec?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#175795) Dorian válasza mandju (#175794) üzenetére


Dorian
félisten

Vannak "pengeszerűen" / "tüskeszerűen" kiugró lecsengési értékek, pl. szobai módusok, stb, ami miatt a program a valósnál sokkal nagyobb frekvenciasávban mutat nagy lecsengési időt, amiből téves következtetések vonhatóak le. Valójában ilyenkor nem a mélysáv lecsengésén kell faragni, hanem az adott frekvenciákhoz kapcsolódó problémákat kell megoldani (ha szükséges és ha lehet). Éppen ezért nem a lecsengést vizsgáljuk 100 Hz alatt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175796) mandju válasza Dorian (#175795) üzenetére


mandju
senior tag

Ezt nem tudtam. Ma is tanultam valamit! :)
viszont a kérdésem megválaszolatlan maradt…

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#175797) Quetz válasza mettek (#175768) üzenetére


Quetz
őstag

Ha nem tudnak megfelelő helyszíni hangot rögzíteni, akkor utószinkronnal oldják meg. Biztos lehetsz benne, hogy ha motyognak a filmben, akkor az azért van, mert a rendező ezt akarta.

(#175798) Dorian válasza mandju (#175796) üzenetére


Dorian
félisten

Természetesen az az ideális, ha a teljes mélytartományban is 03 s a lecsengés. Csak ehhez legtöbbször már a helyiség építésénél tervezésénél figyelembe kell venni csomó mindent, utólag pedig ha esetleg meg is oldható, nagy mértékű és költségű átalakításokkal járhat, ez pedig egy moziszobánál, főleg mozinappalinál nem jöhet szóba vagy nem akarjuk kifizetni.

Saját véleményem, hogy az ideálok kergetése, a maximalizmus nem egészséges dolog. Aránytalan erőforrás-befektetéssel jár, és az "elég jó"-hoz képest csekély többletet ad, meg egy csomó frusztrációt. Ideális helyett az optimális megcélzása sokkal nyugodtabb, élvezetesebb életet ad.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175799) BBéci válasza Dorian (#175798) üzenetére


BBéci
titán

Elfogadom a véleményedet, nem először hangoztatod.
Te fogadd el azt, hogy sokunkat nem hagy nyugodni a tudat, hogy nem hoztuk ki a készülékeinkből, a rendszerünkből a lehető legtöbbet. Maximumot akartam írni, de az esetenként valóban túlzott költséggel macerával járhat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175800) skippper válasza I'am Dony (#175792) üzenetére


skippper
senior tag

Továbbra is tökéletesen egyetértek azzal, amit akkor mondtam:

"az igazság annyi, hogy teljesen szubjektív, hogy Te mit érzel jónak, Neked mi tetszik"

most pedig ezt írom:

"Nekem többet az ad, hogy körbeölel a hang, mint az a tudat, hogy talán pontosabban hallom vissza azt, ahogyan ezt tervezték"

pontosan ezt értem az alatt, hogy szubjektív...

"nem állíthatod általánosságban, hogy az mindenkinek jól jön"

most pedig azt írom, hogy

"Szerintem nem feltétlen gond, ha valaki szereti bekapcsolni valamelyik kompressziót."

Mégis hol látsz ezekben ellentmondást? Az egész üzenetem akkor is és most is arról szól, hogy a zene élvezete egy szubjektív dolog, amit te így én úgy szeretek. Emellett meg tény, hogy valaki ezt valamikor megtervezte és egy referenciára masterelte, az az eredeti élmény.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.