Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174101) Quetz válasza lenox (#174094) üzenetére


Quetz
őstag

386. § (1) Aki a szerzői jogról szóló törvényben meghatározott hatásos műszaki intézkedést haszonszerzés végett megkerüli, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Ami szerzői jogba ütközik, ha valaki kényelmi szempontból fileokat játszik le a média lejátszóval, ami fileokat illegális forrásból szerezte be. Itt BTK-s tétel lenne, ha valaki nyiltan megosztja, hogy milyen torrentről lehet ilyen fileokat beszerezni, de maga a torrentezés megvitatása nem, hisz a technológia maga nem illegális.

Fentiek a mi esetünkben viszont nem állnak fenn , mert nem történik haszonszerzés, és a magáncélú másolást a szerzői jog megengedi.

[ Szerkesztve ]

(#174102) Khaosz55 válasza Dorian (#174089) üzenetére


Khaosz55
addikt

Amikor megy a projektor, akkor be tudod állítani win-ben mekkora legyen a szöveg vagy képernyő nagyítás. Akkor minden nagyobb lesz. Én sem láttam rendesen. Azt hiszem 150%-on van.

(#174103) Khaosz55 válasza VoidXs (#174084) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok rendben értem így már világos.
RCA-kat bekötöm az AVR kimenetére, FR, FL, SR,SL csatornákra.
Megmérem, korrekció, export, import és ellen mérek rew-el.

Kíváncsi vagyok milyen lesz.
Illetve kíváncsi leszek, hogy mennyire tudja meghajtani így a végfokot az ARV. Minden esetre tolni kell rá gondolom rendesen hangerőt.

Gondolom az AVR-ben minden távolságot állítsak ismét minimumra.

[ Szerkesztve ]

(#174104) VoidXs válasza Khaosz55 (#174103) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az új verzió már szól előre, hogy mit kell változtatni, hogy ne legyen halk.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174105) lenox válasza Quetz (#174101) üzenetére


lenox
veterán

Ezt most nem tudom miert irod, a torrentezes megvitatasa nem tilos, errol nem is volt szo. Viszont:

386. § (1) Aki a szerzői jogról szóló törvényben meghatározott hatásos műszaki intézkedést haszonszerzés végett megkerüli, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a szerzői jogról szóló törvényben meghatározott hatásos műszaki intézkedés megkerülése céljából
a) az ehhez szükséges eszközt, terméket, számítástechnikai programot, berendezést vagy felszerelést készít, előállít, átad, hozzáférhetővé tesz, vagy forgalomba hoz,
b) az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő gazdasági, műszaki vagy szervezési ismeretet másnak a rendelkezésére bocsátja.

Tehat buntetendo, ha valaki a hatásos műszaki intézkedés megkerülése céljából az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő gazdasági, műszaki vagy szervezési ismeretet másnak a rendelkezésére bocsátja.

Ez tehat nem torrent, vagyis nem masolas, hanem a vedelem feltoresere vonatkozo ismeretek terjesztese, es ez tilos, 2 ev a tetele.

(#174106) Khaosz55 válasza VoidXs (#174104) üzenetére


Khaosz55
addikt

Megcsináltam lenne 3 kérdés.
- A frontokra teljes freki sávot küldi a hátsókra meg 200hz-ig. Valamit rosszúl állítottam be ?
- Centert nem kell méretnem vele
- AVR-ben a távolságokat minimumra kell rakni ebben az esetben
Így állítottam be.

(#174107) VoidXs válasza Khaosz55 (#174106) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mindent jól állítottál be. Mindenre a teljes sávot küldi, csak a hátsók vágják magukat 200-on, gondolom más modell. Centert csak ne használd fel, de mérni kell, különben azért sír, hogy nincs a rendszerben egy main sem.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174108) Khaosz55 válasza VoidXs (#174107) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok rendben kíváncsi leszek.
A végén állandóan írja, hogy a bal front túl hangos.

(#174109) VoidXs válasza Khaosz55 (#174108) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor húzd vissza a potiján, különben sok hangerőt veszítesz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174110) Khaosz55 válasza VoidXs (#174109) üzenetére


Khaosz55
addikt

Gyakorlatilag annyira visszaveszem a hangerőt, hogy alig hallani mégis írja a hibaüzenetet.
Exportálás után megnéztem milyen EQ-t adott a minidsp-nek.
Hát elég érdekes valami gond van az tuti gondolom méréssel.
Majd még futok vele egy kört, hol lehet a hiba.

(#174111) Khaosz55 válasza VoidXs (#174109) üzenetére


Khaosz55
addikt

Meg van a hiba nem állítottam large-ra a hangsugárzókat, nyilván megvágta a hangot. Következő próba pár nap múlva most nem kötözök mindent vissza.

(#174112) skippper


skippper
senior tag

Torzítási értékeket miként kell értelmezni?

Van valami szám, amit érdemes megcélozni? (x felett zavaró, y alatt jó, z alatt tökéletes)
Függ-e a frekvenciától ez az érték? (alacsony frekiken x alatt jó, középen y, magasnál pedig z)
Lehet-e rajta érdemben segíteni, vagy ez a rendszer adottsága? (EQ-val, tologatással, akuszfikusszal)

Ahogy méregettem ma a rendszert, nálam 1 és 2 között mozog kb. a teljes frekvenciasávon (channel+LFE együtt mérve a kis Audysseys mikivel, nem tudom mennyire zavarhat be, hogy nem egy kalibrált darab)

[ Szerkesztve ]

(#174113) Tamoo válasza skippper (#174112) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Honnan méred (hallgatói pozíció? közeltéri?)? Milyen hangnyomással méred? Mik rezonálnak be esetleg a szobában? Bútorok, gipszkarton stb.
Csak így hirtelen pár kérdés, hogy miért nehéz random berakott torzítási grafikonokat összehasonlítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#174114) skippper válasza Tamoo (#174113) üzenetére


skippper
senior tag

Honnan méred (hallgatói pozíció? közeltéri?)? - MLP, máshol is releváns lehet?
Milyen hangnyomással méred? - Check leves szerint 75dB-re van belőve az erősítőn a hangerő, a REW -12dBFS-re van állítva (jelentsen ez bármit is)
Mik rezonálnak be esetleg a szobában? Bútorok, gipszkarton stb. - Leginkább semmi, szőnyegen vannak a bútorok, nagyon nagy szobában (~50nm), téglafalakkal.

[ Szerkesztve ]

(#174115) Dorian válasza skippper (#174112) üzenetére


Dorian
félisten

Önmagában egy rendszer (valójában ezt a hangsugárzó adja) torzítása akkor számít jónak, ha 1% vagy alatta van. A szobaakusztika /elhelyezés ezt mélyfrekvenciás sávban egyes bizonyos helyeken megnövelheti 3-4%-ra is, ezzel - az okok függvényében - vagy lehet csinálni vmit, vagy nem. 5% már elég zavaró, ha ez szélesebb sávban áll fenn, akkor hallhathatatlan.
Ill. egy bizonyos frekvenciától lefelé meredeken nő a torzítás, ahonnan az adott hangsugárzók már csak szenvednek. Ez kb. a dobozok reflex hangolási frekijétől lefelé szokott kezdődni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174116) Melorin válasza Melorin (#174077) üzenetére


Melorin
addikt

Sajnos hiába a lineáris átvitel mérés szerint, film közben olyan mintha be sem lenne kapcsolva a sub. Ahogy kikapcsolom az EQ-t egyből megjön az atmoszféra, morajlás, dörrenés, stb és még a kanapé is mozog alattam.

(#174117) python1 válasza skippper (#174112) üzenetére


python1
veterán

Szerintem az 1-2% teljesen rendben van, ennyi van a rendszeredben, ezen csak hangsugárzó cserével tudsz változtatni, amennyiben nincs valami más ami torzítana. Ahogyan Dorian is írta, ha nagyon keskeny sávban magas, akkor valami berezonál, és az visz torzítást a hangba.
Túlzott vagy helytelen EQ-zás is sok torzítást tud vinni a rendszerbe, ésszerű használata, szinte semmit. Szóval azért eléggé beszédes tud lenni egy mérési görbe a rendszerről, persze a hangja is.
Hallasz egyébként valamit, ami nem tetszene?
Itt van 2 kép egy magasnyomó, gyári rossz összeszerelés, és szétszedés után helyesen összerakva.
1. gyári
2. modifikáció után.
Itt látszik mire képes egy egyszerű, hangszóró hiba.

[ Szerkesztve ]

(#174118) python1 válasza Melorin (#174116) üzenetére


python1
veterán

Most ez sztereóra kihegyezett rendszer?
Egyszerűen vedd nagyobb hangerőre mozinál a szubot, diagram alapján vidd feljebb a szubod vágását a frontokét meg meredekebben 120Hz-nál(24dB/okt vagy meredekebben) váltsd alul, míg nem kapsz 1okt belül 20db alatt semmilyen púpot, mint a szubnál.
Tehát a szubodnak megfelelően meredek a váltása, csak vidd feljebb, viszont a frontokét addig alakítsd, mígy olyan nem lesz mint a szubod meredeksége, tűnjön el az a csúnya görbe, szép majdnem egyenes legyen a meredeksége.
Remélem valamennyire érthető.

[ Szerkesztve ]

(#174119) skippper válasza python1 (#174117) üzenetére


skippper
senior tag

Nincsenek benne ugrások ahogy néztem, egészen egyenletes. Problémám sincs a rendszerrel, nagyon szeretem a hangját, csak szeretem tudni, hogy mit mérek, az mit jelent, stb. Mindig tanulok itt valami újat. Hosszú idő óta az első libabőrös érzésem volt zenétől, amikor végre összeállt az egész és leültem a kanapéra kiengedni a hangját. Meg aztán ha fejlesztenék a rendszeren, akkor jó tudni, hogy melyik pontokba érdemes belenyúlni.

(#174120) python1 válasza skippper (#174119) üzenetére


python1
veterán

Ez bizony így van, jól hallod.
Nálam az 1-2% melletti torzítás, és + -2-3db-es kilengés 2-8khz között hozta ugyanezt, korábbi rendszereimhez (hangsugárzó) képest. Na meg a nagy dinamikaátfogás.
Sajnos vannak olyan hangsugárzók, amikben bennmarad a hang.

[ Szerkesztve ]

(#174121) Zoty4


Zoty4
őstag

Sziasztok.

Hátha találkozott már valaki ilyen hibával. Nem tudom mi lehet a gond.
Denon 2113 és Sony X93J TV össze van kötve arc/earcon keresztül ultra high speed hdmi kábellel.
A probléma a következő. Erősítőre dugott dolgok, mint settopbox, mibox S-nek van hangja és tökéletesen továbbítja a tv felé a képet. TVn Youtube, vagy bármi file lejátszása ilyen kerregő hangot ad.
mi boxról
tv1
tv2

elvileg már mindent beállítottam a tvn és erősítőn is, de semmi változás. Lassan egy hete szopok vele, kábelt cseréltem, updateltem az erősítő firmwarejét, kiolvastam az internetet kétszer, minden megvolt.

(#174122) Tamoo válasza Melorin (#174116) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azért mert valószínűleg totál flat-re húztad. A mély és a magas hangokat máshogy érzékeljük, a flat EQ-t legtöbben mélyben szegénynek, magasban soknak értékelik. Ezért szokták a room curve-t, harman curve-t vagy ahogy ami tetszik használni lakószobában.

Én pl. tegnap ilyenre állítottam első körben, aztán ezután még +1dB-t kapott az LFE csatorna. (Nem szoktam túlzásba se vinni.)

[ Szerkesztve ]

(#174123) spiky03 válasza spiky03 (#174054) üzenetére


spiky03
veterán

Közben kiderült, vagyis tegnap véletlenül észrevettem, hogy amikor bevan még kapcsolva a projektor, vagyis árám alatt van, akkor a tv jó a képe az X96nak.

Viszont a projektron meg már nem jelnt meg az X96 sem az Xbox képe. :D

Lehet megpróbálok egy másik HDMI kábelt a tvhez is, hátha az segít.

De nem adom fel még próbálgatom, hogy hogy lenne jó.

A tulaj írta, hogy nála is volt néha ilyen rózsaszín kép, amikor laptopot kötött rá, akkor az segített, hogy kihúzta a HDMIT majd visszadugta.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174124) Tamoo válasza spiky03 (#174123) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"akkor az segített, hogy kihúzta a HDMIT majd visszadugta"

Ha mindezt bekapcsolt állapotban tette, akkor szolgálhatna még pár hasznos tanáccsal. ;]

(#174125) Quetz válasza lenox (#174105) üzenetére


Quetz
őstag

Akkor még egyszer.

A jogalkotó-t nem érdekli a másolásvédelem. Ő azért hozott egy törvényt, hogy a jogtulajdonost védje, nem véletlen kezdődik a szövegezés úgy, hogy haszonszerzés végett.
Ha megveszel egy cd/dvd-t akkor fizetsz érte. Ha ezt felmásolod a szerveredre, mert onnan egyszerűbb lejátszanod, akkor a jogtulajdonost nem éri veszteség. Tehát egy legálisan beszerzett filmet, saját magadnak legálisan lemásolhatsz.

Ezt mondja ki a törvény, ezt írja az Artisjus és a Mahasz is csak átlagemberek számára érthetőbben megfogalmazva. Persze lehet más a véleményed, de ez nem fogja megváltoztatni a lehetőségeinket, ahogy gravitáció is van, függetlenül attól, hogy hiszel-e benne.

(#174126) Zigi válasza Quetz (#174125) üzenetére


Zigi
senior tag

Ez idáig oké amit írsz és egyet is értek, csak ha lemásolsz egy hdcp titkosított tartalmat (Bluray) akkor azt csak úgy tudod, ha feltöröd a titkosítást és itt van a bibi. Feltörni egy levédett másolásvédelmet/titkosítást nem legális és a hdcp-hez még nem adták ki a legális feloldókulcsot, hogy nesze Bray tulaj másolgass, és nagy valószínűséggel nem is fogják, mert sok más digitális átvitelhez használják még ezt a védelmet. Szóval itt azért vannak gondok mindkét oldalról hiába másolgatunk ide kiragadott paragrafusokat.

[ Szerkesztve ]

(#174127) spiky03 válasza Tamoo (#174124) üzenetére


spiky03
veterán

Kikapcsolt állapotban tette azt írta :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174128) Dorian válasza Quetz (#174125) üzenetére


Dorian
félisten

Nincs erre vmi szaktopik? Kezdem kellemetlenül érezni magam így egyetlen megvásárolt film nélkül ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174129) Vikthor válasza Dorian (#174128) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#174130) -KP- válasza spiky03 (#174123) üzenetére


-KP-
addikt

Milyen hdmi kábeleid vannak? Anthem nem szereti tudtommal, ha több aktív kábelt kötsz egyszerre a masinába.

(#174131) spiky03 válasza -KP- (#174130) üzenetére


spiky03
veterán

Ami a Tvbe megy az egy Kácsás HH2 [link] ez van a HDMI1 kimeneten
A projektorba megy egy PremiumCord [link] ez pedig a HDMI2-n.

Az X96 egy Kácsa HH1-el van az erősítőbe kötve, a Pioneer BD meg az Xbox a saját HDMI-kel.
A Fire TV meg ugye direkbe van dugva.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174132) lenox válasza Quetz (#174125) üzenetére


lenox
veterán

Ok, megegyszer.

A jogalkotó-t nem érdekli a másolásvédelem.

Tevedes, nagyon is erdekli, kulon torveny szol rola.

Fel kene fogni, hogy masolas nem egyenlo a feltoressel es masolassal.

Ezzel egyutt:

1. Igen egyetertunk, magadnak lemasolhatod, ezt mar irtam #174090-ben is, csak ugy latszik read-onlyban nyomod.

2. Nem egyforman mukodik a jogban, nem ertodik bele, kulon torveny kezeli a masolast es a vedelem feltoreset. Magadnak, otthon, a sajat adathordozodon, nem haszonszerzes celjabol csinalhatod. De mig a masolasrol igen, a vedelem feltoreserol nem oszthatsz meg ismereteket pl. itt a forumban. Mig masolashoz keszithetsz programot, a vedelem feltoresere nem. Mig aki masolasra valo programot hostol az nem kovet el buncselekmenyt, addig aki a vedelem feltoresere alkalmas programot hostol az igen.

(#174133) devil-k válasza Dorian (#174128) üzenetére


devil-k
nagyúr

Farokméregetés csak…

- mozi bolondéria -

(#174134) Tamoo válasza lenox (#174132) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Dumáljátok már meg privátban please...

(#174135) lenox válasza Tamoo (#174134) üzenetére


lenox
veterán

Nekem ok. Teves info azert ne maradjon a topikban.

(#174136) Tamoo válasza lenox (#174135) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Akkor a fél topikot törölni lehetne! :D

(#174138) skippper válasza lenox (#174135) üzenetére


skippper
senior tag

Gondolom ugyanezt gondolja a másik fél is, azért lenne jó, ha a vita része magánban menne és a végeredmény kerülne csak be max :) illetve ha a jogértelmezés így működne, nem lennének ügyvédek

[ Szerkesztve ]

(#174139) BBéci válasza Dorian (#174128) üzenetére


BBéci
titán

Ezek szerint én sokkal jobban állok, mert 5-6 éve a Tescóban 1000 forintért megvettem a Kill Bill első részét. Már megnéztem belőle az első 20 percet. ;)
Magát a filmet láttam a megjelenésekor, kölcsönzött DVD-ről, nem rossz, de egyszer elég volt. Fogalmam sincs, miért kellett nekem a BD-változat. Talán azért, hogy legalább egy Blu-ray lemezem legyen. Persze a másfél tucatnyi demó és ezer éve nálam lévő kölcsönkapott és vissza nem kért példány mellett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174140) Melorin válasza renatto (#173987) üzenetére


Melorin
addikt

Na, megérkeztek a Monolithek?

(#174141) powerup2 válasza Melorin (#174140) üzenetére


powerup2
addikt

Miért a kolléga mennyit rendelt ? :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174142) renatto válasza Melorin (#174140) üzenetére


renatto
őstag

No de Kinek?! Nekem már jó ideje megvan. :D

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#174143) Melorin válasza renatto (#174142) üzenetére


Melorin
addikt

Igazából a topiknak szólt a kérdésem mint a tiéd is az idézett hsz-ben.

(#174144) renatto válasza Melorin (#174143) üzenetére


renatto
őstag

Jah, értem. Én 5db ról tudok. Ebből 1db 15”. :C

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#174145) powerup2 válasza renatto (#174144) üzenetére


powerup2
addikt

Kíváncsi vagyok rá a 15" milyen :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174146) Tamoo válasza powerup2 (#174145) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Akkor miért nem rendeltél? :)

Az hogy valaki ír róla valamit, abból még nemigazán derül ki, hogy otthon nálad milyen élményt adna a mostanihoz képest. Ha a fórumtárs aki rendelte az első sokk után úgy döntene, hogy nem tartja meg, akkor lehet érdemes lenne felvennetek a kapcsolatot.
(Nem én vagyok az! :D Bár nagy volt a csábítás... Nem vagyok rossz erőben, de a 15-öset nem szívesen pakolásznám.)

[ Szerkesztve ]

(#174147) powerup2 válasza Tamoo (#174146) üzenetére


powerup2
addikt

Max ha nem akarna megtartani nálam kiprobalnam ha jó megvennem tőle

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174148) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nem tudom a Cavernnal ismért mértem a 4 subot. Sikerült a mérés, de értelmetlen korrekciót csinált a minidspHD-hez. Össze vissza -20db-et korrekciózik. Nem tudom hol lehet a hiba, minden esetre hanyagolom most.
kézi korrekcióval elég jó eredményt tudok kiszedni a minidsp-ből rew méréssel. Viszont nincs valami leírás vagy észszerű magyarázat, hogy hogyan kell rew-ben a fázist nézni?
Jelenleg én arra hagyatkozom, hogy késleltetésekkel, hogyan kapom a legszebb görbét a subboknak. A fázis mérés alatt nem tudom értelmezni a mért értékeket.
Sajnos nem tudom mit kell pontosan nézni és milyennek kell lennie. Tehát a sub SPL görbém egész jó, de nem tudom, hogy a fázisom is megfelelő.

ASIO-t is sikerült felraknom és most már a korrekciózás is megy a FL,FR,C,SR,SL csatornákra. A Rotel rap-1580 oldscool még kézzel kell benyomkodnom a korrekciókat a FL,FR,C,SR,SL csatornákra, de működik. Igazából 100-300hz között kell a korrigálás.

(#174149) Atomgeszi válasza powerup2 (#174147) üzenetére


Atomgeszi
veterán

74 kg-os csomagban van, nem olyan egyszerű mozgatni. :DDD

A 12"-os csupán 50 pár kiló csomagban. :D

(#174150) VoidXs válasza Khaosz55 (#174148) üzenetére


VoidXs
nagyúr

El tudnád küldeni, amit mértél (export recorded response)? Úgy könnyen meg tudom nézni, hogy hol a hiba.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.