Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174901) -KP- válasza spiky03 (#174900) üzenetére


-KP-
addikt

A surround csak a dipól kialakítás (amely kialakítást már 2021-ben rég el kellene felejteni) miatt 3 utas. Semmi köze a 80hz-es vágáshoz a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#174902) spiky03 válasza -KP- (#174901) üzenetére


spiky03
veterán

Ezek egyike sem idei gyártás. :)
Akkor nem számít, hogy azok három utasak az LCR meg kettő?
Csak így, hogy lesz egységes a hangzás?
Vagy ezen segít az egységes 80hzes vágás?

Mert a mostani Cantonjaim mind két utasak ha jól tudom.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174903) Khaosz55 válasza spiky03 (#174902) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szerintem nem az a lényeg, hanem hátsónak ne válassz dipole sugárzókat. Bipole vagy inkább a monopole ajánlott. A teufel márkát nem ismerem, de maga márka jelentése sem győzött meg engem, szerintem a Canton CL520-nál nem jobb, bár egyiket sem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#174904) Quetz válasza -KP- (#174899) üzenetére


Quetz
őstag

egy tv szélessége 100-120cm, a két fron hangfal jó ha 2m távolságra lesz egymástól. Az Arendalok csinálnak olyan jó fantom centert, hogy nincs szükséged 2m-en három hangfalra.

(#174905) Quetz válasza spiky03 (#174900) üzenetére


Quetz
őstag

A két/három utas kivitelezés ás a hangfal minősége között nincs korreláció. Mindkét típusból kapható kiváló és csapnivaló is.

(#174906) -KP- válasza Quetz (#174904) üzenetére


-KP-
addikt

Használtam fantom centert is az évek alatt. Egy jó hangsugárzó pár valóban jó fantom center hangképet tud, de ez is csak addig jó, amíg középen ülsz. A melletted jobbra balra ülő személynek már nem lesz jó.

(#174907) Dorian válasza -KP- (#174906) üzenetére


Dorian
félisten

Ez így van. Viszont rengetegünk (legtöbbünk?) számára elég ha középen megfelelő, pl. a családban a többieket kicsit sem érdekli, h legjobb legyen a hangzás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174908) spiky03 válasza Khaosz55 (#174903) üzenetére


spiky03
veterán

Hát az nehéz lesz mert ezeknél mindegyiknél diploeok a hátsók.
Az mondjuk nem baj ha nem lesz jobb mint a mostani, ha ugyan olyan lesz az is jó. A lényeg amit szeretnék az az egységes hangzás. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174909) Dorian válasza spiky03 (#174908) üzenetére


Dorian
félisten

Ott kéne kezdeni, hogy Most mi a bajod a hanggal? Most nem egységes? Mit hallasz ami alaján nem az?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174910) -KP- válasza spiky03 (#174908) üzenetére


-KP-
addikt

Mert a mostani nem egységes? Szerintem ez a szó kicsit túl van lihegve egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#174911) spiky03 válasza Dorian (#174909) üzenetére


spiky03
veterán

Amúgy nincs velük bajom csak az, hogy nem egységes:D
Pl ha a frontokban beszélnek az máshogy szól mint amikor a centerből, meg megint más ha a hátsókból jön. Hiába ugyan az a hangszóró készletük, mert a kialakításuk eltérő.
Meg mint írtam korábban is nálam a mozi a fő szempont arra meg azt mondják, hogy úgy a legjobb, ha az összes hangfal egységes.

Nah meg ugye egy picit gyermekbiztossá is akarom tenni a front oldalt mert lassan már a kisebbik lányom is elkezd járni aztán megy a szaladgálás véletlenül nehogy felborítsák az állványt.:D

Kb ez a történet. :)

Azt mondjuk sajnálom, hogy amikor elhoztam az Ultit ott már nem volt lehetőség meghallgatni a Jamo D500as szettet. Jó lett volna egy olyat is hallani.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174912) -KP- válasza spiky03 (#174911) üzenetére


-KP-
addikt

Akkor lehet jobban járnál falra tehető hangfalakkal. Pl. XTZ Spirit falra rögzítve a flushmount kittel.

(#174913) spiky03 válasza -KP- (#174912) üzenetére


spiky03
veterán

Igen ez lenne terv.
Ezért nézegettem a Jamokat meg a Teufelt is azok mind olyanok.
Meg ugye a JBLeket is csak azok túl nagyok és nem férnének el ott ahova raknám a frontokat, meg a center helyén sem.:D

Az XTZnel nem gond hogy hátul van a reflex nyílás ha teljesen a falra van téve?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174914) -KP- válasza spiky03 (#174913) üzenetére


-KP-
addikt

Nem, gondolom úgyis be lesznek dugva a nyílások, és zártként fogod használni őket.

[ Szerkesztve ]

(#174915) Tamoo válasza spiky03 (#174911) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én hallottam ott a D500-at, jó mozit csinált. Kár hogy már nem kapni, nagyon jó ár/érték aránya volt.

[ Szerkesztve ]

(#174916) BBéci válasza spiky03 (#174902) üzenetére


BBéci
titán

Két utas lehet egy autóban, éjszakai villamoson, ám a hangdoboz kétutas. :P

#174903Khaosz55
Ha nem Atmos a rendszer, akkor nagyon jó is lehet a dipól háttérsugárzó. Elhelyezéstől, szoba berendezéstől, akusztikától függ.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174917) Gigi01 válasza BBéci (#174722) üzenetére


Gigi01
őstag

Melyik öblösebb,mélyebb?Megér ennyit a Pio?

(#174918) SPEA


SPEA
aktív tag

Ha már center téma...

Szerintetek "falra akasztós" LCR szettben jó lehet egy koaxiális hangszóró + magas páros?
Pl. egy Eminence Beta-10 cx (vagy a 8-as változata) + egy Eminence vagy JBL vagy Celestion magas

https://www.eminence.com/speakers/speaker-detail/?model=Beta_10CX

[ Szerkesztve ]

(#174919) VoidXs válasza SPEA (#174918) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Teljesen jó, de ebből hogy lesz koax?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174920) SPEA válasza VoidXs (#174919) üzenetére


SPEA
aktív tag

Ha becsapós a kérdés akkor passz :DDD
Ha nem és nem járok tévúton akkor viszont úgy hogy becsavarom a seggébe. Pl ezt az apt:50 -et
Vagy valami jobbat
kérdés, hogy ez az elrendezés milyen az MTM vagy más elrendezéshez képest

[ Szerkesztve ]

(#174921) VoidXs válasza SPEA (#174920) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez tökéletes. Sokkal jobb egy MTM-nél, hiszen pontszerű a hangforrás.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174922) -KP-


-KP-
addikt

Én azért árnyalnám a képet. Az vízszintes elrendezés hibái alól mentesülnek, cserébe más problémákkal kell számolni. Ugye ez a hobbi sajna ilyen, hogy mindennek meg van az előnye és hátránya.

(#174923) SPEA válasza -KP- (#174922) üzenetére


SPEA
aktív tag

Mik a hátrányai kb 3.5 méteres nézési távolságnál, TV alatt, 18nm nappali viszonylatban?
Az mondjuk gondot okozhat hogy mivel a tv alá kerülne megdöntve, nem lenne egy vonalban a két fronttal?

(#174924) -KP- válasza SPEA (#174923) üzenetére


-KP-
addikt

Írtam már párszor, hogy vászon mögé tehető hangsugárzók felé mozdulnék. Nekem is a koax. volt az egyik elgondolás. Elég sokat utánaolvastam a témában. Az egyik fő gond az, hogy koaxhoz általában elég nehéz váltót készíteni. Nézz meg egy koax hangsugárzó adatlapját, és látod hogy igen gyakran az alap frekvenciaátvitelük olyan, hogy lepetézel tőle kb. Több meló van velük jóval, mint egy hagyományos kétutas elrendezéssel.

A másik, hogy ugye a mélyközeped a tölcsér. Ami mozog előre hátra. Ami még hagyján lenne, de ugye ritkán pont olyan a tölcséred alakja a mélyközépsugárzóval, mint amilyennek ideálisan lennie kellene egy tölcsérnek.

Aztán amit szintén gyakran látni, hogy nem egyenletesen esik a tengelyen kívüli átvitelük. Megméred 10 fokon 20fokon szépen egyenletesen esik,aztán egy bazinagy esés. Illetve szintén gyakori, hogy pont a tengelyen mért átvitel lesz rossz. Hogy lesz benne egy nagyobb kiemelés miközben a tengelyen kívüli lesz pont a jó. Ilyenkor szokták azt javasolni, hogy úgy forgasd be a hangfalaidat, hogy ne pont szembe nézzen. Aki meg pont szembe ül vele, na az így járt... Pl. nézd meg a HSU ajánlásait a saját koax hangsugárzóikról, és megérted mire gondolok.

Ez nem azt jelenti, hogy minden koax rossz, mert vannak olyanok, akik ezeket a problémákat szépen megoldják, csak általában a jó koax hangszóró egyáltalán nem olcsó, többe kerül mint egy jól kivitelezett hagyományos mély+magas illetve a váltó is bonyolultabb általában. Persze diy hangfal esetén az ár nem feltétlen gond. Illetve jelentős időt spórolhatsz ha olyan hangsugárzót raksz össze ami egy kit, vagy van hozzá doboz és váltóterv.

Most már semmi idegzetem de majd kelés után előkaparok pár ilyen mérést.

[ Szerkesztve ]

(#174925) VoidXs válasza -KP- (#174924) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Aktív, fázistolástól mentes váltót kell használni, pl. Cavern-ben a synthetic biquad-ot, esetleg MiniDSP-t FIR-rel, és probléma hibátlanul megoldva. Nem ok nélkül ilyen szinte minden pro koax, pl. az RCF NX 15-SMA, amiket a számomra top 1 "házi"moziban használtunk. Az egyenetlen off-axis párban árult daraboknál, mint amiket SPEA kinézett, nem szokott előfordulni, ugyanilyen formafaktor a JBL koax platformja is (pl. SCS 8/12). Az RCF és a Tannoy a tölcsérre esküszik, az önmagában garantálja, hogy nem fordulhat elő durva esés.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174926) -KP- válasza VoidXs (#174925) üzenetére


-KP-
addikt

Én nem azt mondtam hogy nem jók, vagy hogy mind szar. Csak hogy a jó ebből bizony nem olcsó, valamint nem kezdő hangfalépítőnek való.

FIR-t meg a minidsp-t emlegetsz. 3 koax lcr esetén akkor 3 hangszóró, 3 minidsp, és 6 csatornás erősítés ismét csak vissza kanyarodtunk a piszkos anyagiakra. Biztos jó az SCS8/12 vagy az említett RCF is, csak épp senki se fogja egy szobába betenni, valamint a váltót sem épp kezdők tervezték hozzá (gondolom).

Egy ilyet mondjuk nagy duzzogva el tudnék képzelni nálam is:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#174927) Tamoo válasza -KP- (#174926) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem kell 3 miniDSP, elvileg elég egy 10x10HD :D

(#174928) spiky03 válasza Tamoo (#174915) üzenetére


spiky03
veterán

Jaja igen te hallottad úgy emlékszem. Köszi a megerősítést.:R
Igen itthon nem kapni már.
A németeknél ott van szubbal együtt €1650.
Meg a német ebayen láttam 7.0, 4 db LCR és 2 db Dipole felállásban. Az jó vétel volt.
Van még egy €1111ert 5.1 de ott System Two megjelöléssel megy az nem tudom miben más?:U
link

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174929) spiky03 válasza spiky03 (#174928) üzenetére


spiky03
veterán

A D600bol meg csak dipoleok vannak eladók. Az elsőket ott is keresik. :D

Itt van a D500 szett
link

Nem tudom szub nélkül mennyiért adnák, ha egyáltalán úgy is eladnák?
Mert az Ulti mellé nem kell egy másik zárt, hanem majd egy reflexes. :D
A Teufelhez mondjuk azt adnak és ott egy 5.1 €1300 plusz egy 100as a szállítás.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174930) Tamoo válasza spiky03 (#174929) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amikor jó ár/értékről beszéltem, akkor a D500 darabára 70-75.000Ft körül volt. :( De hol van már az..

(#174931) spiky03 válasza Tamoo (#174930) üzenetére


spiky03
veterán

Hát igen, most 200 ezer/db. :(((
Mondjuk fura mert a 600as is ennyi.:U

Használt áron mennek most kb ennyin, amit írtál. Feltéve ha találni...

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174932) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Gondolkodtam már a kanapé mögötti subbok egységesítésén. Jelenleg 2db svs nsd és xtz 12.17 edge van. Keresgettem reflex sub-ot amiben van erő és méretben sem túl nagy. Klipsch R-115SW már túl nagy lenne méretben. Most látom belerakták az RMS 700-as végfokot a XTZ 12.17 Edge-be [link] . Méretben jó lenne 2db a kanapé mögé már csak valami akciót kell megvárni, szokott lenni.

(#174933) I'am Dony válasza spiky03 (#174931) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem igazán értem a 200-at, most is elérhető 90 e/db. áron: [link]

(#174934) spiky03 válasza I'am Dony (#174933) üzenetére


spiky03
veterán

Az itthoni árakra értettem a 200at. :R
Amit linkeltel azok a diploeok, azokat párban adják.
Az LCR az €300/db, ami átszámítva valóban nem 200 ezer, de nekem még mindig sok sajnos.
Szeretném majd a cserét gazdaságosan megúszni ha lehet, hogy a jelenlegi hangfalakat majd eladni és annak az árát visszaforgatva esetleg egy kicsivel kipótolva. :)
De 500 ezret sajnos nem tudok adni egy szettért. :(((

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174935) Quetz válasza -KP- (#174924) üzenetére


Quetz
őstag

Itt egy példa a rossz teljesítményre: DIYSG Volt-8 (v2) Speaker Review

Az egyik lehetséges indok az ilyen problémákra amit te is írtál, hogy a tölcsér szerepét a woofer játsza el, ami nem tud megfelelően merev lenni. Surroundnak még elmegy, de LCR-nek biztos nem használnám.

(#174936) spiky03 válasza spiky03 (#174934) üzenetére


spiky03
veterán

Javítom magam elnézést, 120 az itthoni ára, 200 az a 600ase. :R
De ha jól láttam akkor egyiket sem kapni itthon.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174937) python1 válasza spiky03 (#174936) üzenetére


python1
veterán

Szögelj össze 5db-ot.

[ Szerkesztve ]

(#174938) denesdr válasza Quetz (#174935) üzenetére


denesdr
addikt

A nem megfelelő merevség talán a kisebbik probléma, egyszerűen az a forma ami hangszórókónusznak optimális, az nem a legjobb egy magassugarzó tölcsérének. Ráadásul emiatt képbe jön az axiszimmetrikus tölcsér esete, ami on-axisban mást mutat mint off-axisban, magyarán vagy az on-axist egyengetjük ki vagy az off-axist, választanunk kell.
De ez már lehet, hogy túlzott kukacoskodás, a Cavern és tsai amúgy is egy átlagra tud kalibrálni, tehát nem konkrétan az on- vagy off-axist egyengetik, hanem ezek elegyeit.

(#174939) python1 válasza denesdr (#174938) üzenetére


python1
veterán

A Cavern azon felül, hogy tökéletesen kalibrálja a hangsugárzókat egymáshoz, most, hogy átálltam aktívról passzív váltásra a frekvenciamenetüket is tökéletesre simította a hangsugárzóknak.
Tulajdonképpen az aktív váltás előnye most teljesen elhanyagolható, még 1 + a Cavern használatára.
Ezt csak neked.
Jobb kondik után kell néznem, miután beszereztem, néhány "JBL klón drivert".

[ Szerkesztve ]

(#174940) denesdr válasza python1 (#174939) üzenetére


denesdr
addikt

A Cavern nem a hangsugárzó átvitelét egyengeti ki, hanem a hallgatói pozícióban (és körülötte) mérhető szobai átvitelt.

Az igazán jó kondik drágák (pl Jantzen Alumen-Z), mármint, ha jelentős eltérést szeretnél hallani a basic kondikhoz képest. Ezért VoidXS-stől jól megkapjuk majd a magunkét! ;]

(#174941) python1 válasza denesdr (#174940) üzenetére


python1
veterán

Már a klón mágnes, fegyverzet és a JBL pille kombinációval is mérföldekkel jobb átvitelt kaptam, jobb kondikkal már nem kapok egyenletesebb átvitelt, viszont jobb hangot az biztos.
Viszont három útban kell gondolkodnom, a driver/mélyközép alkalmatlanok 2-útban teljes frekvenciaátvitelben, csak nagyon nagy kompromisszumok árán, de ide lehetne sorolni az összes hangsugárzót is.
Három út kisujjból kitolja, sokkal kisebb torzításokkal, tökéletes dinamikával az egész tartományban 60-20kHz-t.

[ Szerkesztve ]

(#174942) denesdr válasza python1 (#174941) üzenetére


denesdr
addikt

Próbaltam én is a 12" mélyet kétutas felállásban 1" driverrel, de nekem nagyon hiányzott a középsugarzó, igaz, hogy az én mélyem inkább tisztán mély, mint mélyközép. Nagy tölcsérrel, 1kHz körül váltható driverrel, lehet csinálni vállalható kétutast, valami jobbfajta könnyűmembrános 12" mélyközéppel.

(#174943) python1 válasza denesdr (#174942) üzenetére


python1
veterán

Igen, pontosan nekem is a középtartomány a problémás, és 10kHz felett.
Pedig 3kHz-ig a 12"-os mélyközép teljesen vállalható, de a régi drivereim középtartományban nagyon kiegyenlítetlen, alapban 2,5kHz-tól 10kHz-ig + - 6 dB ingadozást mutattak, szűrve, EQ-va rendbe tudtam hozni vállalható szintre (+ - 2-3 dB), de akkor meg a torzításom nőt meg jelentősen.
Jelenleg100- 8-10 kHz-ig + - 3dB az ingadozás az új drivereknek köszönhetően, viszont be kellett tennem Bullet tweetereket, hogy 20kHz-ig tökéletes átvitelt kapjak.
Szóval sokat olvasgattam tapasztalatokról, és bizony akik eddig kétutas sugárzókat használtak frontoldal megszólaltatására, térnek át háromutas verziókra, teljesen jogosan.

(#174944) python1 válasza python1 (#174943) üzenetére


python1
veterán

Ezt még meg akartam említeni, hogy főleg centersugárzónál érhető tetten, mikor a hallható tartományban visszaesik a mikrodinamika, 3kHz alatt erősebb és 8kHz felett szintén a dinamika, ehhez nekem elég + - 3dB, és máris tönkreteszi a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#174945) -KP- válasza Quetz (#174935) üzenetére


-KP-
addikt

Igen pont erre céloztam. Hogy nem biztos, hogy egy olcsó Eminence vagy Celestion mélyközép lesz az út az üdvösséghez. Hanem jobban zsebbe kell nyúlni.

SPEA-nak ígértem pár mérést tegnap:
A youtube videóban amit linkeltem, az B&C 12CXN88-at használ, amire azt mondják a profi hangfalépítők, hogy az egyik legjobb koax. Csak épp 539 eur a hangszóró darabja.

Itt találsz róla méréseket, azt hiszem be kell lépni a face csoportba:

[link]

Beyma 8CX300Nd, ami már egész jó, és jóval olcsóbb, mint a B&C.
A topik onnan indult, hogy ehhez van egy gyári beyma váltó, és megpróbáltak attól jobbat kihozni(sikerült).

https://www.avsforum.com/threads/beyma-8cx300nd-n-crossover-re-design.1621298/

Konkrétan van olyan gyártó, aki a 10 ezer eurós modelljükben használja.
https://www.fairaudio.de/test/dynamikks-monitor-8-12-lautsprecher-test-1-dwt/

Itt egy Radian koaxról készült mérés:

https://www.mtg-designs.com/diy-speaker-plans/radian-5210

Itt meg egy Faital 8HX200 ami nem annyira drága, de sokak szerint még mindig a jobb koaxok közé tartozik.
Faital 8HX200 mérés+váltó

Beyma 8CX20:
https://www.homecinema-fr.com/forum/diy-enceintes/centrale-coax-8xc20-t30033785-45.html
Itt pl. konkrétan több hibát is látni az átvitelben azok közül, amit tegnap említettem. Az off axis 900hz után, és 2k után elég tré.

Az utóbbi 1 évben elég sokat keresgettem, sajna nem feltétlen találtam meg mindent, de ha találok valamit, majd még belinkelem.

[ Szerkesztve ]

(#174946) SPEA válasza -KP- (#174945) üzenetére


SPEA
aktív tag

Köszi és a többieknek is.
Elkezdem átolvasni őket. Onnan jött az ötlet, hogy én is vadásztam a Jamo D500-as LCR triót, aztán újra és újra felszínre tör a DIY hajlam. Alapvetően nem lenne rá igény, mert a jelenlegi rendszerem a jelenlegi helyén több mint jó, csak van az a fránya mozibogár... mellé meg úgy érzem ideje felköltözni a falra. Vászon nem aktuális, a tv és a mostani média bútor között 32cm van, oda kéne beférni.

(#174947) -KP- válasza SPEA (#174946) üzenetére


-KP-
addikt

Csinálj valami hasonlót mint a krix megaphonix. Sokkal egyszerűbb, mint egy koax.

(#174948) spiky03 válasza SPEA (#174946) üzenetére


spiky03
veterán

DIY vonal az engem is érdekelt volna csak egyedül nem mernék belevágni, ami meg esetleg tetszene kit azt meg nem lehet kapni. :D
Úgyhogy ezért választottam a kész LCR verziót csak azokat sem lehet kapni. Vagyis van amit lehet csak annyit meg nem tudok rá szánni.:(

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174949) python1 válasza spiky03 (#174948) üzenetére


python1
veterán

Én bátorítalak a DIY megoldásra, egyszerű az egész, mindent lehet kapni hozzá, kis kézügyesség, akarat aztán még jobbat hozol össze, mint az a dzsamó szett.

(#174950) spiky03 válasza python1 (#174949) üzenetére


spiky03
veterán

Igen azt gondolom. :)
Csak pl azt sem tudom, hogy pl mennyi anyaggal kitömni majd a hangfalakat meg milyen hangszórókat vegyek.
Minőségben elég ha a mostani szettet elérném csak legyen egységes a hangkép.

Erre találtam a múltkor
link

A centernek való az tetszik, abból egy LCR jó lenne csak nem tudnám elhelyezni. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.