Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174051) Melorin válasza python1 (#174050) üzenetére


Melorin
addikt

Hogy érted azt, hogy mindkettőnek csináljak? 1 subom van.
Amúgy azok a guide-ok amiket találtam erről, a végére hagyja a crossover belövését, amikor már ki vannak simítva a dolgok.
Hogy törekedjek a minél kisebb torzításra?
:B

[ Szerkesztve ]

(#174052) Dorian válasza spiky03 (#174049) üzenetére


Dorian
félisten

Kellet neked másik erősítő

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174053) Dorian válasza Melorin (#174043) üzenetére


Dorian
félisten

Ez semmit nem jelent így. Frekvenciánkénti torzítás görbét generálj.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174054) spiky03 válasza Dorian (#174052) üzenetére


spiky03
veterán

Projektoron ott jó.
Asszony szokta a tvn nézni. Úgyhogy ő nem boldog most. :DDD
FireTv az jó tvn is, úgyogy nem is értem ott mi lehet máshogy.
Nah de csak lesz rá megodlás, mert olyan nincs, hogy nincs. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174055) python1 válasza Melorin (#174051) üzenetére


python1
veterán

Először mérés után látod meg a frontjaid frekvenciamenetén, hogy hol kezd el esni meredekebben, de te tetszőlegesen is beállíthatod ahová szeretnéd, aztán készítesz neki egy valamilyen meredekségű vágást, aztán jöhet a szub, annak is készíts egy felül-aluláteresztő szűrőt (frontnak csak felül), szubnak mondjuk 30-1xxHz-ig. A váltási meredekségektől is függően fog változni egy rakás paraméter, ha megtaláltad a legideálisabb váltásokat, utána lehet simítani.
Mindkettőről készíts egy teljes tartományú mérést, majd szépen illeszd össze a REW-ben, látni fogod, hogy hol kell vagy érdemes váltani.

[ Szerkesztve ]

(#174056) I'am Dony válasza Saughassy (#174042) üzenetére


I'am Dony
őstag

Két dolog miatt. Van köztük kb. 10 dB különbség a végső célt (target) tekintve, ami rengeteg teljesítmény nyereség a kéknél. Visszább tudja venni a szubot, ami jót tesz a torzításnak.
A másik az a 60-90 Hz közötti +12 dB lapos tetejű púp. Szerintem ha ez le lesz húzva, akkor 55-60 között marha nagy beszakadást eredményez. Úgy gondolom, hogy a kék 30-120 Hz ig +/- 3 dB en belül tud maradni, amíg a zöld nem.

[ Szerkesztve ]

(#174057) I'am Dony válasza Melorin (#174043) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez nem segít, ez csak a kurzorod pillanatnyi helye. A teljes torzitási görbét kell nézned: [link]

[ Szerkesztve ]

(#174058) Melorin válasza python1 (#174055) üzenetére


Melorin
addikt

Van egy kis bökkenő. A frontok beszakadnak pont azon a környéken ahol a subot szépen le tudtam vágni (szerintem egész szépre sikerült a sub). Ezzel ugyan mit tudok csinálni? :F

80 és 130Hz között lesz egy lyuk.

[ Szerkesztve ]

(#174059) VoidXs válasza Melorin (#174058) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Vághatod magasabban vagy átpakolhatod a frontot.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174060) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Vagy a hallgatási pozíciót módosítja.

(#174061) Dorian válasza Melorin (#174058) üzenetére


Dorian
félisten

Ezek valószínűleg a szobád méreteiből fakadó állóhullámok hatásai, látszik ahogy ismétlődnek oktávonként.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174062) lenox válasza spiky03 (#174046) üzenetére


lenox
veterán

En pixel formatumot (yuv vs rgb) probalnek allitani ahol lehet.

(#174063) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Én nem vagyok biztos benne hogy amit csinálok egyáltalán jól csinálom-e. Rengeteget mértem és állítottam.Bal front oldal és sub az katasztrófa még egymagába is legalább 2-3 durva beszakadás. A következőt csináltam kimérés során.
-A Rotelen mindent large-ra állítottam.
-A hangsugárzó távolságokat minimumra vettem (0.3m)
- Mini SPD-ben minden késleltetést kinulláztam és semmi eq.
-Cavernnal kimértem a távolságokat F-R-C-SR-SL- és a bal első subbot. Kimértem cavernnal a 4 db atmos hangsugárzó távolságát. Nem PC-s processzálást szeretnék Atmos miatt, de cavernnal mértem a távolságot, valahogy nem bízom ebben a centivel kimérjük dologban.
- Esősítőbe beállítottam a távolságokat sajnos csak 0.3m-es léptékekben lehet.
- Aztán visszaállítottam mindent smallra és 100hz-es vágást adtam meg.
Ez a Cavern méréseim.

Illetve a 4 atmos távolság kimérése. Fura nekem ez a 0cm távolság.

Utána REW mérés + minidsp-ben egysével ráillesztettem a szubbokat és az időzítés állításával próbáltam a "legjobb görbét beállítani".
Kb ez a végeredmény, de egyáltalán nem tudom, hogy fázis rendben van-e.

Sajnos a REW ASIO driveres mérést nem tudom életre kelteni. Nem találja mikrofont így sima JAVA mérés van amivel csak front jelet tudok küldeni. Ha jól tudom ASIO-val mindent csatornát külön tudnék mérni.

Próbáltam a MSO progit a leírások szerint mindent kimértem egyesével. Tuti valami elrontok, mert amikor kiszámolja a korrekciót és késleltetést és importálom minidsp-be, akkor eszméletlen baromságokat csinál és mért végeredmény is katasztrófa.

Kíváncsi lennék cavernnal lehet-e a mini dsp 4 csatornáját külön mérni és korrekciót exportálni.

(#174064) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Van kb 1100 eredeti filmem lemezen, milyen hardwares megoldás létezik arra, hogy ezeket egy több hdds rendszerbe tudjam átmásolni és ott tárolni meg onnan továbbvinni USBn vagy hálózaton keresztül az Oppo 203-ba, és van egy olyan kifinomult felülete mint anno az XBMC vagy KODI volt képes, pl leszedi a filmhez a borítót stb, ez utóbbi persze opcionális.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#174065) lenox válasza Vikthor (#174064) üzenetére


lenox
veterán

Eredeti film lemezen, az nem DVD/Blu-ray? Azok jellemzoen masolasvedettek, tehat ezt megszakerteni az nem utkozik alapelvekbe? Illetve milyen hw-re gondolsz, olyanra, ami pakolgatja a lemezeket?

(#174066) VoidXs válasza Khaosz55 (#174063) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Cavern relatív távolságot mutat, azaz hogy mennyivel vannak messzebb a legközelebbitől. Így könnyebb beírni AVR-be, főleg, ha kiakad (valahol 10 m sincs a maximum).

4 subot tud mérni és exportálni, csak kösd őket mondjuk a frontok és hátsók helyére, majd állítsd át őket QuickEQ-n kívül subra. A fázisokat úgy tudod ellenőrizni, hogy páronként méred őket.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174067) Quetz válasza lenox (#174065) üzenetére


Quetz
őstag

magáncélú másolat: természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja. E rendelkezés nem vonatkozik az építészeti műre, a műszaki létesítményre, a szoftverre és a számítástechnikai eszközzel működtetett adatbázisra, valamint a mű nyilvános előadásának kép- vagy hanghordozóra való rögzítésére. Kotta reprográfiával [21. § (1) bek.] magáncélra és a (4) bekezdés b)-d) pontjában szabályozott esetekben sem többszörözhető. Teljes könyv, továbbá a folyóirat vagy a napilap egésze magáncélra is csak kézírással vagy írógéppel másolható. [35. § (1-2) bek.]

#174064Vikthor:
Hardwares megoldás: Kaleidascape. Baromi drága, de benne van a hdd is már. Szóval marad a jó öreg makemkv.

(#174068) Vikthor válasza lenox (#174065) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nem lemezpakolgatósra elsősorban, de ha létezik olyan ami tud kezelni 1000+ lemezt, akkor simán fontolóra veszem azt is.

@Quetz: néztem a Kaleidascape Terra movie server-ét, de ehhez nem találok árat se, meg kellő leírást se, arról, hogy elérhetőek e hálózatról vagy USB-ről a rajta tárolt filmek? Mert én Oppoval szeretném lejátszani majd őket, lehet akor bukom a filmek borítóját, ami nem nagy baj mondjuk. Makemkv okés, de nincs hol tároljam őket.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#174069) Saughassy válasza Vikthor (#174068) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Mi a gond egy sima NASsal? A pc vel grabbelt/muxolt fájlokat pedig majd szépen lejátszod róla Kodival/Plexszel, ami a katalogizalast is megoldja.

(#174070) Vikthor válasza Saughassy (#174069) üzenetére


Vikthor
nagyúr

PC-ről nem szeretnék lejátszani, azt az Oppora bíznám.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#174071) Q válasza Vikthor (#174070) üzenetére


Q
senior tag

Keresel egy programot ami BD-ből ISO-t vagy MKV-t csinál. Én inkább ISO-t használok, mert az Oppo nem jól kezeli egyes feliratokban a hosszú Ő, Ű betűket. Konkrétan meg sem jelennek ezek a betűk. Ha megfelelő kódolást állítasz a feliratnak (ANSI) akkor kalapot tesz ezeknek, így azért emészthetőbb. A lemezképet vagy MKV-t felmásolod a NAS-ra. Én még előtte a Thumbgen nevű programmal legyártatom a film mellé a borítóját. Ha ez a filmfájl mellett van, akkor az Oppo meg tudja jeleníteni ikonként. A saját NASomon én műfaj szerint rendezem a filmjeim, mert az Oppo egyszerű mint egy faék, nem egy klasszikus medialejátszó, nincs jukebox, semmi ilyet nem tud. Simán a hálózat menüből, NFS megosztáson keresztül tallózom és játszom le a filmeket. Ja és, CFW-s az Oppo, így mindenevő.

[ Szerkesztve ]

(#174072) Quetz válasza Vikthor (#174068) üzenetére


Quetz
őstag

A 72TB 24k USD, a 12TB pedig 8k USD. A Strato C lejátszók 3k USD ajánlott áron mennek. Itthon a Dreamcinema forgalmazza őket tudtommal.

Egy HP microserver 4x14TB disk kapacitással durván 2.3k USD.

[ Szerkesztve ]

(#174073) lenox válasza Quetz (#174067) üzenetére


lenox
veterán

Ez csak annyit jelent, hogy ha lehet masolni, akkor masolhatod. Ellenben masolasvedelem megkerulese akar a lemezrol, akar hdmi-rol (hdcp) az nincs ebbe beleertve, vagyis azt nem kerulheted meg, annak kiiktatasa egy kulon dolog.

(#174074) BBéci válasza Vikthor (#174070) üzenetére


BBéci
titán

Mi az oka annak, hogy nem BD-ről, hanem fájlként, merevlemezről akarod nézni a filmeket?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174075) powerup2 válasza BBéci (#174074) üzenetére


powerup2
addikt

Kényelem nem kell felkelni a kanapéból és cserélgetni a lemezeket. :) Én sem véletlen használok média lejátszót.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174076) Vikthor válasza BBéci (#174074) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Jó kérdés, de jelenleg a nappali kezd átalakulni afféle videotékává (nem engem zavar :D ) és bár fejből tudom, melyik film hol van, jó lenne egy olyan megfizethető megoldás, ami megengedi az embernek azt, hogy a tulajdonában lévő filmeket hibátlanul és pontosan bedigitalizálná és tárolná, hogy onnan továbbítva mondjuk hálózatról a lejátszó felé, lehessen megnézni legálisan. Bár ez "megölné" az egyik fontos hangulatát a fizikai médiának, hogy ott van és a tokban lévő lemezt kivegye az ember és megnézze az artworköt stb. Anno volt HTPC-m 30 TB összkapacitással, de sokszor volt vele baj, mármint az XBMC/KODI és Windows beállításokkal és sok mindent kellett hozzá észben tartani, hogy jól menjen minden, pláne egy szimpla driver cserével mindent a tetejére lehetett állítani. Át is tértem célhardverra és most szerencsére lemez berak és minden mindig működik, nekem ez fontosabb szempont. Lehet nem kéne nekem mégsem ilyen Kaleidascape felé kacsintgatnom.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#174077) Melorin válasza Melorin (#174058) üzenetére


Melorin
addikt

Így sikerült összehoznom a subot a frontokkal. Egyelőre így hagyom és hallgatom, aztán meglátjuk.

(#174078) BBéci válasza Vikthor (#174076) üzenetére


BBéci
titán

Tekintélyes összeget, 1,5-2 millió forintot, vagy hármat spórolhattál volna, ha egyből a fájl alapú lejátszást választod. Van varázsa a lemezekkel szöszölésnek, de sokunk számára fontosabb a kényelem, a jelek szerint te is elértél oda. :K

#174075powerup2
Nekem nem kell elmagyaráznod, 12 éve használok médialejátszókat.
Konkrétan Vikthor szempontjaira voltam kíváncsi, mivel elkötelezett, megrögzött lemezimádó és vásárló.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174079) Khaosz55 válasza VoidXs (#174066) üzenetére


Khaosz55
addikt

"A Cavern relatív távolságot mutat, azaz hogy mennyivel vannak messzebb a legközelebbitől."
Tehát a kapott értékeket beírom az AVR-be, akkor az úgy megfelelő ? mert itt 0-ás értékek is vannak. Szerintem a Rotel is relatív távolságot néz mivel ha egy hangsugárzó értéket változtatok akkor változik az összes eltolása. Anno voltak fázis mérni nálam és ezért sem tudták beállítani. Ha pl kimérték a FL távolságát és hozzá állították a FR-t utána elmászott mindennek a fázisa. Miden egyes hangsugárzó állítás után ment minden amit már beállítottunk. Írtam is Rotelnak hogy miért van ez. Persze semmi válasz.

"4 subot tud mérni és exportálni, csak kösd őket mondjuk a frontok és hátsók helyére, majd állítsd át őket QuickEQ-n kívül subra."

Ezt nem értem teljesen. Addig megvan, hogy 4 subot beállítok a Caverban. Viszont amikor a mérés van, akkor egy jelet kap a AVR-ből ami megy a minidspHD-ba és onnan van 4 csatornára elosztva.
Úgy tudom elképzelni, hogy minidsp-ben kikapcsolom a csatornákat és egyesével megmérem őket. Mert ha egyszerre mérem akkor a cavern mind a 4-re fog eq-t csinálni tehát a komplett bemenetet kéne eq-ni, nem egyesével a csatornákat.

Vagy most nálam a csík tolja a repülőt ?

(#174080) Quetz válasza lenox (#174073) üzenetére


Quetz
őstag

Nem, ez azt jelenti, hogy csinálhatsz magadnak másolatot. Ugyanezt írja az Artisjus is:

MAGÁNMÁ­SOLÁSI DÍJ
Zeneművek, filmek vagy akár irodalmi művek másolása is szabadon megengedett, ha ez kifejezetten magáncélra történik. Ennek ellenértéke a magánmásolási díj, amelyet az európai gyakorlatnak megfelelően szedünk be többek között a pendrive-ok vagy a mobileszközök gyártóitól.

Egy régebbi cikk idevágó része:
A magáncélra való másolást a törvény nem bünteti (a megosztást igen!), és noha valószínűleg a jogalkotó eredeti célja a saját tulajdonban levő produktumokról való biztonsági másolat készítés lehetőségének biztosítása volt, azt mégis sokan saját szájízüknek megfelelően értelmezik.

(#174081) Quetz válasza BBéci (#174078) üzenetére


Quetz
őstag

Én megértem Vikthort. A streaming szolgáltatók hang minősége labdába sem rúghat a bluray kiadványokéval. És jelenleg egyetlen legális alternatívája a bluray minőségének a Kaleidascape store-ból letöltött filmek. Az a szolgáltatás viszont nem elérhető hazánkban.

(#174082) Khaosz55 válasza Vikthor (#174076) üzenetére


Khaosz55
addikt

Kodi-val nekem is volt gondom PC-n. Nem is tetszett a flancolás ezért használom a MPC-HC-t és madvrt. Tiszta retró a Kodi-hoz képest, de nem érdekelnek a borítók stb. Évek óta problémamentes. Egyszer volt driver bug de viszonylag gyorsan megoldották.

(#174083) lenox válasza Quetz (#174080) üzenetére


lenox
veterán

En nem latom, hogy ez miert engedne a masolasvedelem megkeruleset. Ez arrol szol, hogy letoltheted a filmet, zenet magancelra, ha ott van a vinyodon kiirhatod adathordozora, tehat masolhatod. Az nincs benne, hogy a masolasvedett anyagot feltorheted, az egy kulon esemeny.

(#174084) VoidXs válasza Khaosz55 (#174079) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pusztán távolság állításával nem változhat a fázis, csak páronként mérve. Ott mérési hiba lehetett, vagy tényleg valami Rotel mágia.

A 4 subot ne MiniDSP-n keresztül mérd, alapból úgyse csinálhat semmit. Kösd be őket a front és hátsó hangszórók helyére a mérés idejére, mert csak így lehet őket külön mérni. Ekkor az exportból azt a fájlt kell a MiniDSP megfelelő csatornájára tölteni, ahová a sub kötve volt a mérés közben.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174085) Vikthor válasza Khaosz55 (#174082) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Azért egy KODI féle filmlistát görgetni borítókkal és egyébb infókkal jóval baráttibb és könnyebb keresni is és átláthatóbb mint egy directoryban kilistázva a fileokat, ami már már az olvashatatlanságig megy.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#174086) Khaosz55 válasza Vikthor (#174085) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ez attól függ ki mihez szokott hozzá, én a 90-es években a norton commander filekezelőn szocializálódtam, nekem az átláthatóbb kb 10X gyorsabban megtalálok bármit is mint a kodival.

[ Szerkesztve ]

(#174087) Saughassy válasza Vikthor (#174070) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Az Nvidia Shield és egyéb androidos boxok is futtatnak Kodit. Ne ragaszkodj az Oppohoz, az csak audiofil körökben népszerű, mint lejátszó platform nem egy sikerszéria.

(#174088) VoidXs válasza Vikthor (#174085) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A KODI beállítható úgy, hogy a lejátszója az MPC maradjon, de minden kényelmi funkciója működjön.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174089) Dorian válasza Vikthor (#174085) üzenetére


Dorian
félisten

Engem ez sosem izgatott. A filmet akarom nézni, nem a borítóját, tehát a filmnézési időt, azt a ~2 órát kell összevetni azzal a 20 mp-cel amíg kikeresem és elindítom: elhanyagolható jelentőségű.
Eleve nálam az újak külön helyen vannak, amiből később csak az arra méltókat másolom át a végső helyére, tehát nem kell végiglapozgatni az egész gyűjteményt.
Kodiban is fájl alapon böngészek, számomra az sokkal gyorsabb, hatékonyabb.
Egyedül azért használok Kodit, mert az MPCHC Windows-ablakos megjelenítését kicsit nehéz olvasni 3 m-ről.
Előbb-utóbb valószínűleg mégiscsak át fogok állni MPCHC-ra, mert azzal valahogy meg lehet oldani, hogy az 5.1-es filmeknél rákeverje az oldalsókat a hátsókra is (nálam vmiért 5.1 és 7.1 források közt "nagyságrendi" térélmény különbség van), csak még nem sikerült ezt beállítanom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174090) lenox válasza lenox (#174083) üzenetére


lenox
veterán

Na arra jutottunk jogi segitseggel, hogy magadnak csinalhatod, de pl. nem irhatod ide a forumba, hogy hogyan, mivel (tehat a temaban ismeretet terjeszteni az mar benne van a torvenyben, hogy tilos).

(#174091) Vikthor válasza VoidXs (#174088) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Igen használtam úgy is és madVR-el is, ha jól tudom Dolby Vision nincs még PC-n keresztül.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#174092) Quetz válasza lenox (#174083) üzenetére


Quetz
őstag

A törvényt nem érdekli, hogy van-e másolásvédelem a terméken vagy sem. Nyilvánvalóan ha mindenki csaj saját magának másolná a filmeket a média szerverére, akkor nem raknának másolásvédelmet a lemezekre.
De lehet, hogy te jobban értesz a jogi szöveghez és megtalálod benne az ide vágó cikkelyt, amit be is tudsz mutatni.

Én ennyit találtam:
1999. évi LXXVI. törvény
35. § (1) * Természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja, feltéve, hogy a felhasználással érintett műhöz jogszerűen fért hozzá. E rendelkezés nem vonatkozik az építészeti műre, a műszaki létesítményre, a szoftverre és a számítástechnikai eszközzel működtetett adatbázisra, valamint a mű nyilvános előadásának kép- vagy hanghordozóra való rögzítésére. Kotta reprográfiával [21. § (1) bek.] magáncélra és a (4) bekezdés b)-d) pontjában szabályozott esetekben sem többszörözhető.

(#174093) Vikthor válasza Saughassy (#174087) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nem csak audiofil körökben népszerű, hanem a cinefil vagy videofil körökben is. Nem véletlenül az egyik legjobb bluray player ami létezik, ok már van a panasonic 9000-es is amit lehet kapni és még gyártanak is. Nagyon más prémium BD player-ről nem tudok ami el is terjedt volna szélesebb körben.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#174094) lenox válasza Quetz (#174092) üzenetére


lenox
veterán

'A' torvenyt erdekli, csak az amit konkretan idemasoltal az nem a vedelmekrol, hanem a masolasrol szol. Nyilvan kiveheted a bankbol a penzed, de ha puskaval koveteled, arrol masik torveny azert rendelkezik, ha erted az analogiat.

Masolasvedelemrol egy masik torveny szol: BTK 386. Mint fentebb irtam, nem emliti konkretan, hogy magadnak se jatszhatod ki a masolasvedelmet, csak azt emliti, hogy ha gazdasagi elony szerzese celjabol csinalod, az buntetendo, de 386 b pont arrol szol, hogy ezzel kacsolatos infot osztasz meg, na az tilos. Ezt irtam rovidebben #174090-ben.

[ Szerkesztve ]

(#174095) VoidXs válasza lenox (#174094) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor törvénytelenek teljes idevágó egyetemi szakirányok? :D Módszerekről beszélni oktatási célból szabad, de ha ez átvág privát kulcsok megosztásába (pl. AACS balhé), az tilos.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174096) lenox válasza VoidXs (#174095) üzenetére


lenox
veterán

Latom a smileyt. Gondolom magat a vedelmet tanitani az nem ugyanaz, mint forumra beirni, hogy a DVD masolasvedelmet x prg-val tord fel. Vagy hostolni ilyen programot. Stb. De amugy ha ott mondjak, hogy honnan toltsd le az mondjuk szerintem illegalis igy elso korben.

(#174097) BBéci válasza Vikthor (#174093) üzenetére


BBéci
titán

Vannak OPPO-ra nagyon hasonlító Blu-ray lejátszók, az olcsóbbik alighanem széles körben népszerű lesz. Persze eleve nem nevezhetőnek népszerűnek az optikai adathordozók, így csak ahhoz képest. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174098) robi-k válasza BBéci (#174097) üzenetére


robi-k
őstag

A Reavon-nak semmi köze az OPPO-hoz, semmiben sem hasonlít hozzá (sem a hardver, sem a firmware nem azonos).
Nem is lehet "ráaplikálni" pl. az OPPO CFW-t a Reavon lejátszókra.

(#174099) skippper


skippper
senior tag

Ha 60-80-120 Hznél vannak 5-10 dB-es beeséseim azzal van valami tipp, hogy miként tudok segíteni? Próbáltam kisebb tologatásokat, de nem igazán változott semmi

(#174100) VoidXs válasza skippper (#174099) üzenetére


VoidXs
nagyúr

5-10 dB esés még nem feltétlenül a szobától van, ez az EQ területe.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.