Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174251) Khaosz55 válasza VoidXs (#174250) üzenetére


Khaosz55
addikt

Megnéztem az egyik mérete kisebb.

(#174252) VoidXs válasza Khaosz55 (#174251) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én 29x20-at látok.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174253) #62435328


#62435328
törölt tag

Abban tudtok segíteni, hogy ha egy 4k tv-re ráteszek egy sima full hd bd lejátszót, az ugyanúgy fog kinézni mint ha egy UHD lejátszó játszaná le a full hd filmet?
Vagy az UHD player felskálázza, 4k-ra??

(#174254) VoidXs válasza #62435328 (#174253) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mindkét esetben van felskálázás, kérdés, hogy milyen minőségű. Néhány TV-ben elég jó AI upscaler van, szóval nem evidens a válasz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174255) Khaosz55 válasza VoidXs (#174252) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én ezt találtam Dimensions: 11" W x 7" H x 4" D.

(#174256) #62435328 válasza VoidXs (#174254) üzenetére


#62435328
törölt tag

Tehát a felskálázást a tv végzi?
Nem a lejátszó?

(#174257) ada19 válasza #62435328 (#174256) üzenetére


ada19
senior tag

Beállításfüggő. Pl Kodi CE-nél ha az UI 4k akkor mindent ő skáláz.

Mégsenem

(#174258) VoidXs válasza Khaosz55 (#174255) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én olyan forrást találtam, ahol 8" H van (Amazon), az pont illene a 28x20-ba. A 29 valóban téves volt.

AntonChigur: attól függ, hogy a lejátszó milyen jelet ad ki. Ha UHD-t, akkor az skáláz fel, ha 1080p-t, akkor a TV.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174259) Dorian válasza foltang (#174248) üzenetére


Dorian
félisten

Kipróbáltam ezt a menüt is, sajnos nem jól működik.
Egyszerűen nem a táblázat szerinti dolgokat csinálja, pl. hiába rakok két oszlopba pipát.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174260) Khaosz55 válasza VoidXs (#174258) üzenetére


Khaosz55
addikt

Rákeresek. Javítani nem érdemes a mostani. Ha meg akarom nézetni valakivel, akkor hova éedemes küldeni?

Csak a végfokot küldeném el.

(#174261) foltang válasza Dorian (#174259) üzenetére


foltang
csendes tag

Az én logikám alapján egy oszlopon belül két SORBA kell pipát rakni. Azt is kipróbáltad? A függőleges oszlopok a fájlbeli hangsávok, a sorok pedig a windows kimeneti csatornák.

(#174262) Dorian válasza foltang (#174261) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, igen, én is ezt akartam írni, csak zagyváltam.
Hiába teszek ugyanabba az oszlopba két sorba pipát.

Furcsa amúgy, h pl. Void tapasztalata szerint nála működik így, vagy hogy nálam nincs olyan menüpont (expand 5.1 to 7.1.) amit írt.
Még mindig a saját balfaszságomra gyanakodok leginkább, dehát ott a fotó, hogy néz ki nálam a menü. Mondjuk ha vmi régebbi verzió tudja ezt és az újakból meg kifelejtették (mondjuk érthetetlen, mint ahogy az is, hogy van egy mátrix, ahol lehet pipálgatni, csak éppen hiába pipálja be az ember), nekem a régi is jó, kíváncsi vagyok Void melyik verziót használja.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174263) foltang válasza Dorian (#174262) üzenetére


foltang
csendes tag

Én most lementem a "mozigépházba" és kipróbáltam.
dts-hd ma sound check 5.1 hanganyagot játszottam le (6 csatorna beállításait kellett macerálni az mpc-hc-ban), és a shift nyomvatartása mellett pipálgattam lejátszás közben, és nekem megcsinálta a copy-t, megszólalt egyszerre a sb és a sb-back csatorna is.
Szóval akkor nálad kell körülnézni, hogy mi a baj szoftveresen.
Talán még annyit ellenőrizz, hogy engedélyezve van-e az audio-váltó funkció (első pipa), és újraindítottad-e az mpc-hc-t az engedélyezés után, meg, hogy 6 csatornás beállítást állítasz-e 5.1-es hanganyag lejátszása mellett (illetve a 8 csatornásat 7.1 mellett)

[ Szerkesztve ]

(#174264) Gigi01 válasza -KP- (#174217) üzenetére


Gigi01
őstag

Pontosan nem tudom.Max. 200ezer,a profilomnál meglátod mihez.Nekem az Onkyo 607 anno nagyon bejött.Pio-m sokkal szarabb.

(#174265) -KP- válasza Gigi01 (#174264) üzenetére


-KP-
addikt

Mármint a 200 ezerből 1 darab avr-t szeretnél venni a profilodban látható konfighoz?

(#174266) Gigi01 válasza -KP- (#174265) üzenetére


Gigi01
őstag

Igen.

(#174267) skippper


skippper
senior tag

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/audysseys-next-generation-of-room-correction-multeq-x.28178/

erről nem tudom esett-e már szó, de egész izgalmasnak tűnik. Ma kaptam levelet, hogy csatlakozzak a webinarra

"Audyssey Introduces MultEQ-X - WebinarThursday, 16th Dec 2021, 8:00 PM - 9:30 PM CET"

(#174268) powerup2 válasza skippper (#174267) üzenetére


powerup2
addikt

Kiváncsi vagyok rá mit hoznak össze főleg ha a dirac-t emlitik.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174269) VoidXs válasza skippper (#174267) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Várom, milyen feature-t tudok tőlük kölcsönvenni ;]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174270) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Találtam egy zseniális előadást, a DTS tudósaival. Nagyon alaposan, majdnem egy órán át beszélnek arról, különböző tesztekkel, hogy a hallásunk mennyire becsapható, a műszerek mennyire pontosak, és hogy az audiofil kábelek és egyebek mennyire nem számítanak semmit.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174271) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Sziasztok

Mélyláda váltáson gondolkodom. Két kiszemelt doboz van a látoszögembe:

Klipsch: R-112SW , illetve a nagytesója az R-115SW

A hallgatási pozició nem a legjobb.

A nappali kb. 35 nm, viszont nem használjuk az egész teret a "házimozinak".

Javaslat? Melyik vásárolhatom meg? Illetve ha van ebben a kategóriában jobban, szebben teljesítő dobozra ötlet azt is szivesen veszem. Egyébként Klipschek vannak otthon.

(#174272) ctrlaltdel13 válasza mimic1979 (#174271) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

+1 115sw

(#174273) -KP- válasza Gigi01 (#174266) üzenetére


-KP-
addikt

Szóval 200k avr, egy Dali Spektor szetthez. Azért írhatnál még többet, hogy mik az elvárások és az igények. Új? Lehet használt? 4k, hdr stb. kell vagy nem kell. Így nehéz bármit ajánlani.

(#174274) mettek válasza VoidXs (#174270) üzenetére


mettek
addikt

Hát nálam azért egyértelmű a különbség 2 tápkábel között. El lehet jönni meghallgatni. Ugyanez a hangfalkábelnél.
Én ugy gondolom hogy analóg kábeleknél igenis nagyon sokat számít, digitális jelátvitelnél viszont szinte semmit.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174275) VoidXs válasza mettek (#174274) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A táp konkrétan teljesen újra elkészíti az áramot, többször is, semmi nem számít, ami előtte van. Szívesen elmegyek téged is megbuktatni vakteszten a saját rendszereden. A hangszórókábelek ellenállások, természetesen hangerőben változást okoznak, ami hallható, de a minőségbeli változás már az ebből fakadó pszichoakusztikai jelenség (erre van kipróbálható teszt), nem pedig tény.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174276) mettek válasza VoidXs (#174275) üzenetére


mettek
addikt

Hát várlak szeretettel :) pécsen lakom.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174277) VoidXs válasza mettek (#174276) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nagykanizsa nincs messze. Hamarosan arra járok, addig meg tudok építeni egy automatizált kábelcserélő gépet, ami olyan gyorsan vált, hogy közben ki sem kapcsol az eszköz, tehát lejátszás közepén is tudunk vele váltani és tesztelni. Azt a fogadást ajánlom, ha ennyire biztos vagy magadban, hogy amennyiben tényleg hallasz különbséget (14-ből 14-szer eltalálod, melyik tápkábel van bekötve), megkapod ezt a kábelcserélőt, viszont ha elbuksz, állod a költségeit és a benzinem. Megpróbáljuk?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174278) mettek válasza VoidXs (#174277) üzenetére


mettek
addikt

:DDD :C
Na elég volt a viccelődésből. (Kábelcserélő :DDD )

Viszont tényleg szívesen fogadlak egy tesztre. Hidd el örülnék ha megbuknék a teszten. Sokat spórolnék.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174279) VoidXs válasza mettek (#174278) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor vállalj fogadást, és fizesd ki a gépet. :D Amúgy tényleg nem vicc, nagyon is könnyű meló összerakni, de mindenki itt ijedt meg, és jött rá, hogy tényleg nem fog menni a vakteszt.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174280) Khaosz55 válasza VoidXs (#174277) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ez komoly, mármint hogy így átváltható a betáp. Gondolom nem várnak tárt karokkal az AQ bemutatóteremben.
Meg lehetne csinálni hangsugárzó vezetékre is.
Utolsó 50cm számit, számomra egyik legnagyobb marketing duma.

(#174281) Atomgeszi válasza Khaosz55 (#174280) üzenetére


Atomgeszi
veterán

De előtte külön kismegszakítóra kell rakni a rendszert audiofil biztosítékbetéttel. :D

(#174282) mettek válasza VoidXs (#174279) üzenetére


mettek
addikt

Nem ijedtem be. Tudom mit hallok. :) vállalnám a vaktesztet de azt nem hogy esetlegesen befektetője legyek egy "kábelcserélőnek".
Eléggé rétegcucc lenne. Ha valami forradalmit alkotnál, arról beszélhetünk :D

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174283) ada19 válasza mimic1979 (#174271) üzenetére


ada19
senior tag

Ár/értékben mindkettő jó választás, de én is a 115-re voksolok a nagy tér miatt. Nem írtál keretet, ezért bedobok két alternatívát:

Monoprice Monolith 12" - a jelenlegi 799 EUR-ért nagyon jó vétel. 5 év gari, ingyen hozzák, ingyen viszik 14 napon belül. Úgy tudom jelenleg logisztikai nehézségekkel küzd a szállítójuk tehát itt számíthatsz pár napos esetleg hetes csúszásra. Én biztosan ezt venném.

XTZ 12.17 EDGE - 750 EUR, annyit nem biztos hogy ér főleg a Monolithal szemben, de sokszor akciós. BF alkalmával talán 560 körül ment

Csak azért mert a rendszered többi része is Klipsch, ne "korlátozd" le magad erre a márkára.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#174284) denesdr válasza mettek (#174282) üzenetére


denesdr
addikt

Ha biztos vagy abban amit hallasz, akkor nincs okod attól tartani, hogy szponzora lennél a "kábelgépnek". :D
Ahogy én elképzelem, ez a gép egy elosztó egy váltókapcsolóval.

(#174285) VoidXs válasza mettek (#174282) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor elég, ha benzinben fogadunk. Majd valaki Facebookról elviszi, ők magabiztosabbak szoktak lenni bukás előtt :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174286) Dorian válasza VoidXs (#174279) üzenetére


Dorian
félisten

Amúgy miért kell 14-ből 14? Senki sem tökéletes, 90% még suliban is ötös... Elég bizonyosság a 14-ből 12 helyes találat is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174287) skippper válasza VoidXs (#174285) üzenetére


skippper
senior tag

Azt tudod, hogy ha a kábelcserélőd bármilyen úton-módon része az elektromos kapcsolatnak, onnantól kezdve minden vélt és valós különbség / annak hiánya csak amiatt történhet és az lesz a ludas. Szóval ha tervezed a "SnakeOil Annihilator 2000-et", akkor az jó lenne, ha mechanikusan tenné, amit tesz, úgy kevésbé lehet belekötni :)

[ Szerkesztve ]

(#174288) VoidXs válasza Dorian (#174286) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Arra túl nagy az esély. Ugyanaz, mintha 7-ből 6-ot kellene kitalálni, amire már van úgy 10% tippelési esély. Hogy 14-ből 14-et eltalálj, az kb. 0.006%. Úgyis nagyon mondják, hogy mennyire evidens a különbség, meg álmukból felkelve is tudják... Akkor nem mindegy, mennyiszer kell?

skippper: Mechanikus :))

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174289) mettek válasza denesdr (#174284) üzenetére


mettek
addikt

Hiába vált át az elosztó, a végfokba vagy avr-ba nem lehet bedugva egyszerre két kábel. Ha meg iec elosztóval operál az megint nem jó mert ott van egy köztes rossz minőségű elem. Nem véletlen lényeges a kábel csatlakozó fejének minősége.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174290) VoidXs válasza mettek (#174289) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem is tudom, mit vártam. Végülis az AVR-ben nem egy 40 forintos IEC papa van. Ja de. Hogy előtte van 2 centi ultra kis ellenállású kontakt, az olyan, mintha az alaplapon kicsit jobban megemelték volna.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174291) skippper válasza VoidXs (#174290) üzenetére


skippper
senior tag

Inkább told a Cavernbe ezt az energiát, ne próbáld meggyőzni a kábelfülűeket, úgysem fog sikerülni. Aki kicsit is foglalkozik a rendszere mérésével, az úgyis látja, hogy nem működik, aki pedig úgy gondolja, hogy jobban hall, mint egy kalibrált bemérőmikrofon, azt úgysem fogod meggyőzni, amíg a műszaki ismereteik és az ego aránya nem áll rendbe.

(#174292) VoidXs válasza skippper (#174291) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Jobb, ha nem terjed a kábelesség, többen élnek EQ-val. Minél kevesebben veszik, annál több oka van a cégeknek értelmes dolgokat fejleszteni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174293) skippper válasza VoidXs (#174292) üzenetére


skippper
senior tag

Ez tény, viszont mérésekkel, összetett műszaki leírásokkal lehetetlen őket meggyőzni, hiteles vaktesztre meg nem hajlandó senki, így innentől nem igazán van eszköz a kezedben, hogy ne terjedjen jobban. Talán jobb a "nem veszünk tudomást róla" elvet követni, akkor legalább nem lesznek 300HSZ-es threadek a témában.

Számomra az a réteg a legnagyobb rejtély, akik masszív energiát és pénzt fektetnek szobakorrekciós mérésekbe, EQ-ba, majd emellett közlik, hogy amúgy a kábelek mindenek felett és ezt csak füllel lehet hallani és hidd el én hallom a különbséget, de mérhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#174294) Saughassy válasza mettek (#174289) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Es rossz minosegu elemek most nincsenek elotte Paksig?

(#174295) denesdr válasza Saughassy (#174294) üzenetére


denesdr
addikt

Dehát az utolsó fél/egy méteren dől el minden, ez egy kábelhalló alapigazság!! :N

skipper:
Vannak kábelhallók, akik hajlandóak vaktesztre, ennek ellenére a többségük továbbra sem ismeri el a vakteszt eredményét, mondván, hogy egy vakteszt nem "életszerű", mert senki sem hallgat így zenét/filmet normál esetben. A kör be is zárult, move on. :))

(#174296) VoidXs válasza skippper (#174293) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az ilyen projekt hasonlít a szociális felzárkóztatásokhoz. Aki már felnevelkedett tanulatlanul, az nem változik, de az utódaikat még lehet iskoláztatni. Ha az újak nem azt látják, hogy kábel így, kábel úgy, hanem a valóságot, hogy mérésre és hallásra is azonosak a kábelek, akkor előbb-utóbb kikopik a dolog. Ha mindenki azt hiszi örökké, amit először megtanul, akkor a tanításnál kell kezdeni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174297) mettek válasza VoidXs (#174296) üzenetére


mettek
addikt

Azt mondod hogy nincs különbség és nem hallható különbség különböző vastagságú, anyagú (ezüst, réz, arany, alumínium), különböző geometriájú hangfal kábelek között? Mindegyikkel ugyanúgy szól a hangfal?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174298) VoidXs válasza mettek (#174297) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mondtam, hogy az ellenállás függvényében a hangerő változik, ezt néha hallani, illetve természetesen mindig mérni. Ez minden. De tápkábel, rövid interconnect, és pláne digitális kábel közt nincs.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174299) Dorian válasza VoidXs (#174298) üzenetére


Dorian
félisten

Az ellenállás változása minden bizonnyal frekvenciafüggő, innentől az kevés, ha a hangerő potin csavarunk egyet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174300) denesdr válasza skippper (#174293) üzenetére


denesdr
addikt

De hogy ne csak egyoldalúan szóljak hozzá, én például egyértelműen hallom (amúgy nem nagy kiváltság, más is ugyanúgy hallhatja, aki hifizik egy ideje) a passzív keresztváltóban a magassugárzó felüláteresztő kondiját. Más típus máshogy szól, de akusztikailag semmi érdemleges különbség nem mérhető közöttük, legalábbis én még nem tudtam mérni.
Persze gondolhatnánk, hogy beképzelem a dolgot, de másnak is megmutattam már, előre nem mondva semmit a cseréről és nemcsak, hogy hallott különbséget, hanem ugyanúgy jellemezte a változást, mint ahogy én is hallottam.

Mivel akusztikailag nem volt mérhető különbség, így nem is tudom, hogy hogyan kellene emulálni egy-egy kondi hangját EQ-val.

Nem a mítoszokat akarom erősíteni ezzel, csak leírtam mint érdekesség.
Egyébként részben emiatt tértem át aktív váltású hangsugárzókra, mert kíváncsi voltam milyen az amikor nincsen kondi a jelútban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.