Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175301) Vikthor válasza devil-k (#175299) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Dreamcinema.hu ?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#175302) powerup2 válasza spiky03 (#175300) üzenetére


powerup2
addikt

Azt hallottam én is majd kiderül milyen lesz idehaza :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175303) spiky03 válasza powerup2 (#175302) üzenetére


spiky03
veterán

Hát igen.
Várom azt is meg az HBG MAXot is, hogy legyen végre ort is rendes hang ne csak 2.0:W

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#175304) powerup2 válasza spiky03 (#175303) üzenetére


powerup2
addikt

Netflix előfizetésem lassan felmondom mert annyi szart gyártanak ami nem igaz és kevés tartalom van ami érdekel. Vagy ami jó azt a sorozatot lelövik ...

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175305) #62435328 válasza powerup2 (#175304) üzenetére


#62435328
törölt tag

Nálam úgy szokott kinézni a Netflix, hogy kb fél évente előkerül rajta 3-4 műsor ami érdekel.
Akkor 1 hónapra előfizetek, és megnézem őket, egyébként rengeteg a ZS kategóriás hulladék.

Megy a duma, hogy a streaming lesz a jövő, meg hogy kiütik a mozit...
Hát ha ez lesz az új minőségi szint akkor gratulálok, maga a kép/hang meg egy vicc kategória.

(#175306) Vikthor válasza #62435328 (#175305) üzenetére


Vikthor
nagyúr

+1

Van kb 4-5 film ami tényleg jó volt, de a Netflixes filmek többsége, lapos, dinamikátlan és mintha félkészek lennének... Hiába A kategóriás színészekkel jönnek.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#175307) mettek válasza #62435328 (#175305) üzenetére


mettek
addikt

Abszolút egyetértek. Sajnos úgy látom hogy ez lesz e jövő valóban mármint olyan szempontból hogy az emberek inkább streaming platformra fognak költeni mint mozira és innentől csödbe megy a hagyományos mozi, fulmgyártás és jönnek majd ezek a hulladékok. Eljutottunk a minőségi 25-50 gb-os filmekig (jó kép, hang) aztán most elindultunk a lejtőn és 5-10 gb-os fosok lesznek csak. Mp3 szintű hanggal.
Még a Disney-ben bízom hogy esetleg ő komolyabb minőségben streamel majd. Az a baj hogy ezek a platformok az egyszerű fogyasztóknak készültek, akik házimozi nélkül filmeznek.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175308) powerup2 válasza #62435328 (#175305) üzenetére


powerup2
addikt

Hát a hang az szokásosan gagyi még mindig azt mondom blu ray az igazi az ami ilyen 10-15GB film amik mennek a netflixen 4K tartalommal hát .... én remélem hogy pozitiv irányba mennek el.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175309) VoidXs válasza Vikthor (#175306) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az az igazi probléma, hogy ez nem félkész, hanem szándékos.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175310) #62435328 válasza mettek (#175307) üzenetére


#62435328
törölt tag

" Az a baj hogy ezek a platformok az egyszerű fogyasztóknak készültek, akik házimozi nélkül filmeznek."

Pontosan, ők vannak többségben, és emiatt hozzájuk alkalmazkodik minden.
Ez a telefonról filmezés meg aztán tényleg mindennek az alja, legalábbis számomra.

Egyébként nem vagyok ellene ezeknek a szolgáltatásoknak, a Tidalt imádom, baromi jó zenei minőség/kínálat 1800ft havi díjért..

[ Szerkesztve ]

(#175311) Tamoo válasza devil-k (#175299) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jó kérdés...
Ha van rá keret, akkor Dreamcinema.
De ha csak egy szakember kell, akkor fapacin kívül nem tudom ki foglalkozik még ilyesmivel.
Vagyis tudom, de ők meg nem szakemberek és nem bíznék rájuk semmit.

(#175314) Rp526 válasza mettek (#175307) üzenetére


Rp526
aktív tag

Én még bízom benne, hogy lesz változás a bitrate-ben. A Sony jelentett be nemrég szinte teljesen veszteségmentes streaminget, ami egyelőre még privát. szerintem ez jó jel, aztán majd kiderül. A Tidal is elég nagy "luxus" volt és sokan nem értették az átlagfelhasználók közt, hogy minek is ez ide.. jó a 192 kbit/s, zene-zene. Aztán már a spoti is bejelentette, hogy lépnek ez irányba. Remélhetőleg a streaming szolgáltatók is fejlődnek majd.
Szal bizakodjunk, ne magyaroskodjuk el, hátha bejön! :D

Azt azért halkan jegyzem meg, hogy pl egy német hálózat még felkészítve sincs erre és most kezdik az optika terjesztését. Nálunk már szinte alap, hogy gigás net elérhető emberi áron amíg kint pár éve az 50-100 megás csomagokért is horror árat kellett fizetni.

(#175316) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Korrekcióztam a Frontokat, közép tartományban mérés szerint kicsit gyengék ráraktam +2dB-t ami a mérés után látszódott is, és ezzel együtt megugrott a torzításom is pont abban a részben ahol emeltem +2dB-t.
Lehetséges, hogy +2dB miatt ennyit változott? 1% alatt volt most meg felment néhol 5%-ra is.

(#175317) Tamoo válasza Khaosz55 (#175316) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Lehetséges.
Én egyébként valószínűleg inkább egyáltalán nem használnám a Rotel manuális EQ-ját.
Majd dobj már egy képet, hogy hogy néz ki a beállítási ablak.

(#175318) python1 válasza Khaosz55 (#175316) üzenetére


python1
veterán

Persze, hogy változik, inkább a többit húzd lejjebb, akkor eltűnik a torzítás.
Már èn is csak ìgy korrekciózok, tulajdonkèppen a gyengesègèt erősìted a rendszerednek, hangsugárzóidnak.

[ Szerkesztve ]

(#175319) Khaosz55 válasza python1 (#175318) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen látszik a mérésből kicsit kevés a középtartomány. Ekkora területen ez jön ki belőle.

Majd ha legközelebb németbe járok meghalhatom a RM600 [link] szettet, centere [link] is szimpatikus , mérések alapján is jobb a közép tartománya [link] . Írtam a német kereskedőnek, aki elég sok márkát forgalmaz, hogy mit ajánl ebbe az árkategóriába. Még a heco celan revolution 7-et néztem centerrel ami 2 utas, de minden hátsó refelexes ami a hátsó sugárzóknál problémás elhelyezésben, azt írta neki jobban bejön az RM600 hangja elmondása szerint részletgazdagabb. Mindegy majd ha egyszer Hamburga járok bekukkantok.
Az biztos ha front centert cserélek nem szeretnék, sárga, fehér vagy világos felületű hangsugárzót. Lehet hülyén hangzik, de filmezés közben már minden zavar ami vászon körül nem fekete vagy sötét színű, a Heco celan revolution család hangsugárzó kosara is.

(#175320) Khaosz55 válasza Tamoo (#175317) üzenetére


Khaosz55
addikt

Így néz ki. Kicsit oldscool, de nekem bejön. Természetesen a frekit is lehet állítani.

(#175321) BBéci válasza Khaosz55 (#175319) üzenetére


BBéci
titán

Aki vetít, annak nem szabad fényvisszaverő felületű hangdobozokat vennie. Megesett, hogy hangáteresztő vászon mögött lévő hangdobozok/hangszórók csillogását láttam, nagyon zavart.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175322) Khaosz55 válasza BBéci (#175321) üzenetére


Khaosz55
addikt

Első látásra zavart a Heco celan revolution hangsugárzó kosara, de még a előlappal is simán láttam világosban, akkor sötétben még rosszabb lehet.
Meg ahogy mérem a centerem sok igazság lehet benne, hogy 3 utas centerek jobbak mint a 2 utas MTM centerek. Ha váltok szettet igyekszem majd 3 utas centert venni, heco centerrel meg kb ugyan ott vagyok, még ha jobb is a hangminőség.

(#175323) -KP- válasza Khaosz55 (#175319) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem engedd el ezt a Swans vonalat. Régebb én is kedveltem a márkát, amíg el nem kezdett tisztulni a kép. Persze ATC árain verhetetlen volt, de a német árát tuti biztos nem adnám meg. Nézd meg milyen magas kiemelése van a doboznak, és ez sajna nem egyedi ennél a típusnál. Persze nem ők az egyetlen gyártó akik alkalmazzák ezt a trükköt, mert pl. a Triangle, Klipsch és a Bowers and Wilkins is dettó ugyanilyen trükköket alkalmaz, és még jó eséllyel sokan mások. De mozira ez pl. a legkevésbé sem szerencsés, ha azt akarod hogy jó hangosan meghajtva ne legyen fülfájás. Amerikában pl. kiadtak egy DIY 3.1 kitet is, amihez a hangfalépítő közösség kénytelen volt egy váltómodot készíteni, mert ott is sikerült annyira eltúlozniuk a magasat. Utána viszont egy teljesen más hangsugárzó lesz. A surround opció sem valami szuper. Van olcsón az RM600R, az isodynamic magas és a dómközép nélkül egy sima textildómmal,egy pici érzéketlen, zárt dobozban, vagy méreg drágán a német verzió. Nem rossz egyébként az RM600R sem, de azért szerintem egy RM600F mellé ettől jobb , nagyobb és terhelhetőbb surround sugárzó kellene. De ha tényleg ezen a vonalon akarsz maradni, akkor szvsz nézz szét a magyar használt piacon. Most is van épp Swans M szett eladó.

A Heco-k csillogó hangszórókosara nem csak téged zavar ám. Az Aurora szériánál már megoldották jól, reméljük egyszer előbb utóbb a Celannál is sikerülni fog.

BBéci: hangáteresztő vászon mögé, kell a black backing. Nincs mese.

[ Szerkesztve ]

(#175324) Saughassy válasza Khaosz55 (#175320) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Dizájnt nézve jobb mint a Marantz/Denon, hidd el. :)

(#175325) Khaosz55 válasza -KP- (#175323) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nyilván az én ízlésem hibája, de én szeretem a magasba húzó karaktert éppen úgy mint a kissé túlzott mélyet is. Nem feltétlen a lapos freki átmenet jön be nekem. A dívák mérésénél is látható a magasba húzás, de engem nem zavar különösebben, próbáltam eq-val kompenzálni látható volt a mérésen is, de nekem nem tetszett. Gyakorlatilag egyértelmű, hogy nem vagyok audiophil, sőt inkább divathangzásúnak-hallásúnak mondanám magam, de ez engem nem zavar. Na most látom az M6 szettet idáig elkerülte a figyelmemet.

(#175326) Khaosz55 válasza Saughassy (#175324) üzenetére


Khaosz55
addikt

A kijelző 480P, gondold el amikor kirakod TV-re vagy projektorra a menüt, kb mint a C64.

(#175327) python1 válasza Khaosz55 (#175319) üzenetére


python1
veterán

Én is ezzel szenvedek, rá kellett döbbenjek, hogy 12" és kompressziós magas, tölcsérrel kevés, sajnos nem tudom összehozni a kettőt.
De ez szinte minden 2-utas hangsugárzóra igaz, amelyik tudja, annak meg nincs dinamikája, hosszú távon fárasztó tud lenni, nincs mit tenni újra fogom építeni az egész frontoldalt 4 útban.
A vászon körüli látvánnyal egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#175328) Albertka válasza Khaosz55 (#175325) üzenetére


Albertka
csendes tag

Szia! Nekem ilyen centerem van (+M3 + M6R + RM300R 7.1-ben) szerintem már több mint 10 éve.
A magasba húzást én is olvastam rengeteg helyen, de soha nem értettem. Nálam mindig inkább magas hiányosnak tűnt - bár ez nagyon elektronika függő lehet. Igaz amikor nemrég végfokot upgradeltem és egy Hypex-re kötöttem a frontokat EQ nélkül nagyot néztem, hogy mennyire magasba húz (magyarán szólva borzasztó)... De ezt EQ szépen megoldotta.

Hmm... vagyis most hogy ezt írom - és öniróniát gyakorlok - beugrott hogy kábelezéssel, tápszűrő eltávolítással néha sikerült ezt a "borzasztó" hangot előcsalogatnom belőle. De akkor persze mindig megijedtem és azonnal távolítottam el a rendszerből ami ezt okozta. Szóval valószínűleg valahogy addig ügyeskedtem amíg eltűnt a fülsértés a rendszerből :) És ha ez a "borzasztó" az eredetileg megálmodott tonalitása, hát akkor...

Mindegy, EQ-val (HTPC Asus STX-el + Cavern) most boldog vagyok vele - de pl a hálószobában lévő Mission M62-őt jobban szeretem.

A centerrel voltak kezdeti nézeteltéréseink, nagyon doboz hangúnak találtam. Ez lehet elhelyezkedésből adódott. Mindenesetre kapott gránit lapot alá (3cm) és felé (2 cm) és ez megoldotta.

KP-val is egyet értek az árakról. Újonnan a centert mai árfolyamon 280 EUR-ért vettem. 845-öt nem adnék érte. Kb. ez az a szett aminek nem látom az értelmét, hogy újra megvenném, de eladni sem adnám már el.

Remélem segített valamennyit - ha Pesten vagy vagy jársz akkor egy meghallgatást meg tudunk beszélni.

(#175329) python1 válasza Khaosz55 (#175325) üzenetére


python1
veterán

Akkor neked ez a felállás tetszene. :D

Ez a "kicsike" 9000Hz-től fog rezonálni, de ott nagyon, egyelőre csak tesztelésre tettem a center tetejére.

(#175330) Khaosz55 válasza Albertka (#175328) üzenetére


Khaosz55
addikt

Köszi a felajánlást, most utazás miatt nem tud aktuális lenni, de nem felejtem el.
Igazán kipróbálnék mást is hallgattam Heco-t, Kef-et, Sonus Faber-t, Elac-ot. Most fejből pontos típusokat nem tudok, de egy biztos, hogy a meleg lágy hangzásvilág jön be, pl ami KEf-et hallgattam azt kb száraznak éreztem. A másik meg nem értem, hogy mutatnak hangsugárzókat és kb olyan hangerőn ami mellett halkan is lehet beszélni. A membránok kb meg sem mozdulnak. Heco clean revolution 9-et hallottam, jó ha kapott 5W-ot a nyomorult...
Nekem az is fontos, hogyha elgurul a gyógyszer ne essen szét a hangja, ne legyenek bántó dolgok benne, és normális hangerőn is megfelelő legyen.
Sonus Faber és az Elac is tetszett, de nem éreztem, hogy egy szettért most több milliót ki kéne fizetnem.

(#175331) Khaosz55 válasza python1 (#175329) üzenetére


Khaosz55
addikt

;] Ez meg a másik véglet, nem hiszem hogy beengednének vele a nappaliba. Korábban voltak PA hangsugárzóim, de én váltottam hi-fi-re. Ismerem őket a karakterüket, nekem a hi-fi hangzásvilága jön be. Egyáltalán nem vagyok audiophil, viszont a hi-fi az én véleményem szerint sokkal lágyabban és kellemesebben és részletezőbben szól.

(#175332) BBéci válasza python1 (#175327) üzenetére


BBéci
titán

Többször írtam, hogy tapasztalatom szerint nem igazán jó az a párosítás. Egyesek vitatkoztak, most te is ugyanarra jutottál, mint amire én úgy 15 évvel ezelőtt. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175333) python1 válasza Khaosz55 (#175331) üzenetére


python1
veterán

Szerencsére a vászon mögött van minden, de azért már a végleges forma valamivel letisztultabb lesz.
Igen ez tényleg nem hifi, valóban van némi "durvább" karaktere, viszont mozira a hifi számomra gyenge, hifire nem ez lesz nálam sem a befutó. Oda azért durvább rendszert tervezek. :D

(#175334) python1 válasza python1 (#175333) üzenetére


python1
veterán

Kb ennyire durva a hangzás, vagyis lesz mozin.

[ Szerkesztve ]

(#175335) python1 válasza BBéci (#175332) üzenetére


python1
veterán

Igen, rengeteg tapasztalat áll mögötted is, tulajdonképpen korábban is tisztában voltam vele, de teljesen új nekem ez a PA-s terep, és bíztam benne, hogy mozira megfelelő lesz, de mivel zenével edzettem a füleimet vagy 35-évig, így ez nem kielégítő.
Maradok továbbra is DIY PA-s vonalon, de teljesen átdolgozott koncepcióval.
Arra azért jó volt ez a tanulási folyamat, hogy megtaláljam a számomra helyes utat.

(#175336) -KP- válasza python1 (#175335) üzenetére


-KP-
addikt

Talán nem olcsó gagyi hangszórókat kellene használni?

(#175337) python1 válasza -KP- (#175336) üzenetére


python1
veterán

Sajnos nincs îgy.
Mindenkèp kell a három út, lehet 2 is, de az kompromisszumos lesz mindig , legyen az gagyi vagy èppen kevèsbè, hangszórók amplitúdómenetük korlátozott.
Kizárólag mèrès alapján választók drivert, szerinted gagyi hangszóróból èpîtett center frekvenciamenete.
torzîtása.
Most a tièdre leszek kîváncsi? ;]

[ Szerkesztve ]

(#175338) -KP- válasza python1 (#175337) üzenetére


-KP-
addikt

Attól, hogy a frekimenet lineáris, még lehet gagyi a kiválasztott hangszóró. Szerinted egy Avantgard gagyi? Vagy egy Unison Research? Az is PA hangszórókból épül fel és köszöni szépen jól elvannak akár két útban is. Vagy a JBL Synthesis széria több tagja.

Tényleg kíváncsi lennék, milyen hangszórókkal építetted a dobozaid.

[ Szerkesztve ]

(#175339) python1 válasza -KP- (#175338) üzenetére


python1
veterán

Nem titok, Master Audio LSN szèriás mèlyközèp hozzá DR 8- as driver, ès monacor tölcsèrek, amikhez mèg jönnek , közèpsugárzók, másik tölcsèrek.
Nèmetek szeretik, nèhány dedikált mozit èpîtettek Master Audió hangszórókból.
Innen ,hogy magasabb szintre váltsák B&C hangszórók jöhetnènek szóba 2x3x -os árban. Tudni kell, mivel otthoni környezetre vannak, teljesîtmèny,dinamika csökkenès nem problèma, îgy foglalkozósabb, de a frekvenciamenete, ès torzîtása îgy sem rosszabb bármelyik általad felsorolt gyártóètól, csak a dinamika.
Annyi, hogy komolyabb hangszórók frekvenciamenete egyenletesebb, kevesebb problèmával crossoverezhetőek, ès ennek következtèben 4-5 dB - el èrzèkenyebbek. Jelenleg 94dB körüli èrzèkenysèget tudnak a sugárzóim.
Tehát nincs ingerem 3x annyi pènzt kiadni 4dB többletèrt.
Remèlem a mèrèseknek azèrt hiszel....

[ Szerkesztve ]

(#175340) denesdr válasza python1 (#175339) üzenetére


denesdr
addikt

Ha a 12" mélyek mellé valami jobbfajta 1" kompressziós magasat raknál (pl DE250) egy jobbfajta tölcsérrel (pl XT1086), és olyan 1200-1500Hz-re lőnéd a váltást, akkor nem biztos, hogy kellene a 3 út. Persze ha 3 utast akarsz mindenképp, az más tészta, de legalább annyi buktatója lehet jól megépíteni, mint egy 2 utast.
Persze az említett elemek nem olcsók, de nem véletlenül kerülnek amnyiba amennyibe és azért még bőven megfizethetők.

[ Szerkesztve ]

(#175341) python1 válasza denesdr (#175340) üzenetére


python1
veterán

Az AVS fórumot is követem, már elég sokan térnek át 3-utas rendszerekre, bárkit kérdeztem ezzel kapcsolatban, régi PA hangosítókat, hangszóró gyártókat is, mind 2kHz feletti váltásokat javasolnak drivereknek, és mindenki a 3-utas rendszerre esküszik.
Nem is kell sokat keresgélni, fácsén PA szakmai csoportokban is 3-utas megoldást javasolgatnak. Egyébként 2kHz feletti váltásoknál szebben is szól mind ill kisebb a torzításuk, szóval 2-utasban hallottam néhány PA-s rendszert és mindnél pont az hiányzott mint nálam, vagy a beszámolók alapján.
Szóval mindent egybevetve 12"-os hangszóróhoz szerintem 3-út dukál, amennyiben szeretnénk finomabb hangzást elérni.
Sok ember, kb. 80%-észre sem venné, hogy valami hiányzik ilyen fázismenet mellett, arról nem is beszélve, hogy a torzítást is ha megnézzük, kisújból kitolja ezt, viszont mégis kihallani, hogy valami hangyányi hiányzik a hangból.
Viszont 12"-ról 10"-ra váltásnál, már elég is lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#175342) denesdr válasza python1 (#175341) üzenetére


denesdr
addikt

Amúgy aláírom a 3 út létjogosultságát, ha 12" a mély. Tényleg jobb a legtöbb 1" driver 2kHz fölött váltva. Én is nemrég toltam feljebb 1,6kHz-ről 2,3-ra a közép és a magas között. Középnek max 10" ami még jó, de inkább 6-8".

[ Szerkesztve ]

(#175343) python1 válasza denesdr (#175342) üzenetére


python1
veterán

Igen, kizárólag 6" - ban gondolkodom, találtam egy nagyon jó amplitúdómenetű közèpsugárzót.

(#175344) denesdr válasza python1 (#175343) üzenetére


denesdr
addikt

Na, muti!

(#175345) DonAttilas


DonAttilas
tag

Sziasztok! Szeretném a topic segítségét kérni pár kérdésben.
Szüleim szeretnének otthon karaoke-zni, és megkértek, hogy oldjam meg ezt a legoptimálisabb módon.
Jelenleg van egy régebbi házimozirendszerünk, pontosabban egy Samsung HT-TZ225 típusú. A kérdés elsősorban, hogy ez mennyire felelne meg a célra? Ami fontos kritérium, hogy vezetéknélküli mikrofonnal tudjanak szórakozni :D Amennyiben megfelel a célra a rendszer, létezik olyan megoldás, hogy mikrofont tudjunk csatlakoztatni hozzá vezeték nélkül? Amennyiben nem, akkor tudnátok ajánlani a célra más megfelelő alternatívát? Édesapám azt is felvetette, hogy az sem lenne gond ha vennénk egy újat, akár olyat is ami hordozható, hogyha véletlen szeretnék magukkal vinni, vagy sütögetés mellet kitenni.
Amennyiben új rendszert kellene venni, akkor nagyjából 100-150 ezer forint körül lenne rá a keret, nyilván ha a célra megfelelő eszköz van jobb áron ennél, akkor tökéletesen elég lesz az is.

Minden tanácsot, ajánlást előre is köszönök! :D

[ Szerkesztve ]

(#175346) VoidXs válasza DonAttilas (#175345) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A legolcsóbban úgy oldod meg, hogy a zene forrását és a mikrofont valami alap keverőpultra kötöd, és annak az RCA kimenetét vissza a mozira. A csatlakozókra nagyon figyelj, jó eséllyel lesz a láncban RCA, XLR, és nagy Jack is, kell majd átalakító. A vezeték nélküli mikrofon nem egy olcsó buli, bár gyors keresésre pont találtam valamit, ami nem tűnik annyira gagyinak, és még kettőt is adnak.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175347) Dorian


Dorian
félisten

EQ-app-ban a copy ch-es panel hogy működik?
Ha alapon hagyom (nincs sehová nyilacska), akkor is megszólalnak a bejövő jel szerinti csatornák, ez tiszta. Viszont ha az egyik csatornát "átnyilazom" a lenti sor ugyanilyen csatornájára, akkor nem történik semmi, vagy azt a csatornát 2x-es hangerővel szólaltatja meg?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175348) MasterMark válasza Dorian (#175347) üzenetére


MasterMark
titán

Default szerintem mind át van nyilazva csak azt nem mutatja. Azért van Tamoo videójában, hogy ki kell nullázni az azt amit amúgy átirányítasz.

Switch Tax

(#175349) Tamoo válasza Dorian (#175347) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha nem írsz a nyílra semmit (alapértelmezetten 1), akkor nem történik semmi.

(#175350) VoidXs válasza Dorian (#175347) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nincs nyíl = marad a csatorna
Saját magára húzod = marad a csatorna
Másik csatornára húzod = csak az fog jönni belőle, amit rányilazol. A nyíl mindig felülír, de ha több nyíl mutat egy csatornába, azokat már összeadja. A nyilakra kétszer kattintva tudsz írni szorzókat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.