Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175801) mandju válasza Dorian (#175798) üzenetére


mandju
senior tag

Én próbálok az élet minden területén maximalizmusra törekedni. Ez visz előre... szerintem...
Mozi témától elvonatkoztatva, de úgy értelmeztem, hogy te is általánosságban fogalmaztad meg a gondolatodat.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#175802) mettek válasza mandju (#175791) üzenetére


mettek
addikt

Nem lehet vele mit csinálni. Ha az a temérdek sarokba beépített kőzetgyapot nem fogta meg akkor ez így marad. Szakembert nem fogok kihívni hogy kezelje le ezt a tartományt, ráadásul ki tudja hogyan es mennyiért lehetne megoldani.

A közepet meg a plafon gyapotozása és rezonátor szerű beépítése eredményezte, azt sem fogom leszedni mert hatalmas meló lenne, nem beszélve a javításról amit megkívánna. Ez így marad. Így is sokkal jobb mint volt.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175803) brembo


brembo
tag

Sziasztok!
Meglévő házimozirendszeremet szeretném optimalizálni zenehallgatásra, amennyiben kisebb ráfordítással elérhető érzékelhető változás, ebben kérem véleményeteket.

Jelenleg egy Denon 4308-as erősítő hajtja az 5.1-es hangsugárzó szettet. A forrás egy HTPC, erről hdmi-n keresztül kapja az audio jelet az erősítő. Van egy NAS-om is, időnként (ha tv-n mozizunk) a tv-n lévő PLEX alkalmazás a lejátszó, ilyenkor a hang a tv optika kimenetén megy az erősítőre. Eddig ugyanezen a láncon mentek a zenék is. A kérdés, hogy ezek között lehet-e érdemi különbség (optika vs. hdmi) hangban, melyikről érdemes inkább táplálni?

Anno a Denon 4308-ról azt olvastam, hogy viszonylag jó DAC van benne, de nem tudom, hogy a mai külső DAC-ok mit tudnak. Érdemes lehet esetleg a HTPC-be tenni egy jobb hangkártyát/usb DAC-ot, és arról analóg bemenetre kötni, ha zenét hallgatok, vagy ez felejtős?

(#175804) mettek válasza brembo (#175803) üzenetére


mettek
addikt

Az én meglátásom:
Az optikai kábel csak a dolby digitalt, DTS-t viszi at, a DTS HD-t, atmost már nem. Ha nem nézel olyan filmet amin ilyen hangsáv lenne akkor elég az optikai kábel, nem fogsz különbséget hallani a hdmi-hez képest.

Hangkártyát sztem teljesen felesleges venned hiszen ahogy mondtad jó dac van az avr-ben. Inkább a forrás minőségére mennék rá. Vagy flac zenét adj neki foobar-ral vagy Tidalt és ez is mehet pc-ről hdmi-vel. Ha ez nem elég akkor vehetsz egy Lindemann Limitree Network lejátszót 350ezerért de az sem fényévekkel lesz jobb.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175805) brembo válasza mettek (#175804) üzenetére


brembo
tag

Igen, köszi, azt tudom, hogy a többcsatornás hangok esetében a hdmi jobb, a kérdés most a sztereó zenére irányult. Természetesen a forrás esetében alap a flac. :K

(#175806) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Halp! Esetleg létezik valami olyan cucc, ami CEC leválasztó? Vagyis egy adott kütyüről valahogy leveszi a CEC-et? Adott egy Zidoo Z9X, aminél ki van kapcsolva, de véleményünk szerint attól függetlenül működik.. És ki szeretnénk próbálni, hogy vajon egy ilyen megoldaná-e.

Ami miatt valszeg működik.. Adott egy Oled C9 TV, ami arc-on össze van kötve az erősítővel, illetve az az egyik bemenetében van egy PC, és a másikban a Zidoo, ha bemenetet váltunk a Zidoo és a PC között, egy idő után eldobja a PC a képet.. Ugyan ez a jelenség volt akkor is ha a lejátszó és a gép az erősítőbe volt kötve, és az erősítőn történt a bemenet váltás.

Arról már nem is beszélve, hogy pl. ARC-on csak akkor van hang, ha be van kapcsolva a zidoo is ha az az AVR-be van kötve.. ami szintén elég fura.

Valaki használ ilyet?

Köszi.

Véleményem szubjektív...

(#175807) I'am Dony válasza hackeeeee (#175806) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ilyesmi kell neked [link]

(#175808) hackeeeee válasza I'am Dony (#175807) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó, köszii! :) :R

Véleményem szubjektív...

(#175809) devil-k


devil-k
nagyúr

Remélem, nem annyira OFF.
Honnan tudok jó minőségű és jó árba kerülő moziposztereket vásárolni? Köszönöm! :R

- mozi bolondéria -

(#175810) VoidXs válasza devil-k (#175809) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Europosters-től eddig csak jót kaptam.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175811) mettek


mettek
addikt

Na ma sikerült úgy belőni az Anthemet hogy erre azt mondom most beszabehu. Igazi mozi hang és tér. Találtam egy jó leírást hozzá hogy érdemes a mérést végezni. Most nincs hiányérzet.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175812) powerup2 válasza mettek (#175811) üzenetére


powerup2
addikt

Ez jó hír :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175813) Tamoo válasza mettek (#175811) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Megosztod a módszert vagy hogy mit csináltál "rosszul" eddig?

(#175814) I'am Dony válasza mettek (#175811) üzenetére


I'am Dony
őstag

Gratula, nagyon örülök neki, hogy nem megy a "levesbe" minden! :)

Leírod, mit vezetett a megoldáshoz? Egy pár soros how to jól jöhet...

[ Szerkesztve ]

(#175815) mettek válasza I'am Dony (#175814) üzenetére


mettek
addikt

Sztem az a baj hogy ez az arc az új gépekhez még beta buildben van és nincs kiforrva. A referencia hangerő beállításokkal van gond. Alapból úgy csinálja hogy amikor elkezd mérni akkor -37dB hangerő állást vesz fel a gép, ami kb 64 dB a hangfalaimon aminek az lesz az eredménye hogy a végén a 4ohmos hangfalakat +10dB-el tolja meg, a Klipscheket meg 2-3-al és az egész rendszert túlerősíti, ami sztem zajosodáshoz is vezet.

A diy megoldás hogy mérés előtt végigmérem a hangfalak hangnyomását, megkeresem a leggyengébb láncszemet, ez a center volt 64dB-el és a telefonos vezérlőn keresztül addig tolom fel az avr fő hangerő szintjét amíg a center el nem éri a 74dB-t mint referencia szintet. Így az avr -30dB hangerő értéken áll. Ekkor a szubot is belövöm 74dB-re a saját erősítőjén keresztül. Ezután mehet a mérés. Azonban ahogy elindítom a mérést az avr ismét beállítja magát az alap -37dB-re ugyhogy megint fel kell húzni a hangerőt -30-ra és ekkor mehet véglegesen a mérés.

Na így a frontok és a center +3at kaptak, a klipschekből leszedett 2-őt, szub -1 lett amit végül nullára állítottam.

Így most ha odatekerem neki akkor nagyon patentül szól. Grammra kimért feszes méllyel, egyenletes frekivel. Most végre jobb mérve mint nélküle.

Remélem érthető volt a levezetés.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175816) MasterMark válasza mettek (#175815) üzenetére


MasterMark
titán

Nem hinném, hogy "túlerősítené". Amennyivel a külön hangerők feljebb vannak téve, annyival kevesebbet erősít a master volume is általában.

Switch Tax

(#175817) mettek válasza MasterMark (#175816) üzenetére


mettek
addikt

Én ugy vettem észre hogy ilyenkor többet kell rátekernem de lehet tévedek. Meg eddig bántotta a fülemet a bemért hang. Most nem.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175818) -KP- válasza mettek (#175815) üzenetére


-KP-
addikt

A szubot 85dB-re kell belőni, nem 75.

(#175819) mettek válasza -KP- (#175818) üzenetére


mettek
addikt

Akkor elég ha emelek rajta a bemérést követően, nem?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175820) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Valami jól bevált, univerzális mennyezeti projektor tartót tudtok ajánlani?
70cm-t kell hogy tudjon lefelé.
F22 lesz aggatva rá.
Projis topikba nem használ senki ilyet,legalábbis ajánlás nem igazán jött.

(#175821) devil-k válasza ctrlaltdel13 (#175820) üzenetére


devil-k
nagyúr

Chief konzolt nézz. Emészthető áron van és le tudod lógatni ennyire.

- mozi bolondéria -

(#175822) ctrlaltdel13 válasza devil-k (#175821) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nagyon köszi.
Abszolút minden igényem ki elégíti, így elsőre.👍
Ezt néztem:[link]

(#175823) devil-k válasza ctrlaltdel13 (#175822) üzenetére


devil-k
nagyúr

Van fekete színben is. :) Nekem az első vetítőmet egy ilyen tartotta.

- mozi bolondéria -

(#175824) Skyner válasza -KP- (#175818) üzenetére


Skyner
tag

Szubot 85dB-re úgy, hogy EQ APO-ban átirányítva pl. az FL csatornát LFE-re és REW-ben a Generatort Sub Cal-ra állítva az SPL meter 85dB-t mutat?

[ Szerkesztve ]

(#175825) lemmy9


lemmy9
őstag

"Ki elégíti".
Ismét egy gyöngyszem. Az utóbbi években ezek úgy terjednek mint a ragály. :F

Szerintem!

(#175826) BBéci válasza lemmy9 (#175825) üzenetére


BBéci
titán

Mint a koronavírus.
Az igekötő és az ige helyesírását már az általános iskola alsó tagozatában megtanultuk, de sokan olyanok, mint a kiselefánt. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175827) gab1ka válasza lemmy9 (#175825) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Vannak akik mobilról nap közben munkahelyről stb irkálnak, ott sokszor az adaptív bevitel így dobja ki, egy vessző miatt visszalépkedni meg tapicskolni sokszor kényelmetlenebb, mint átlapozni utána a nyelvtanon pörgő hsz-eket.

[ Szerkesztve ]

(#175828) BBéci válasza gab1ka (#175827) üzenetére


BBéci
titán

Nem kell semmit átlapozni, csak küldés előtt elolvasni és az esetleges hibákat javítani. Akinek ez kényelmetlenséget okoz, az írjon egyből helyesen!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175829) ctrlaltdel13 válasza lemmy9 (#175825) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Bocsánat, nem lehet mindenki olyan tökéletes, mint egyesek.
Abba ne menjünk bele, hogy tudatlan vagyok, vagy csak nem olvastam vissza, és javítottam ki😉.
Azért köszi az építő hsz-ed :C

Béci: ha szúrja a szemed, ne olvasd el a hsz-em.
Van olyan opció is.

[ Szerkesztve ]

(#175830) BBéci válasza ctrlaltdel13 (#175829) üzenetére


BBéci
titán

Nem szúrja, ha lemmy9 nem teszi szóvá, meg sem mukkanok.
Mindenki hibázik néha, én is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175831) powerup2


powerup2
addikt

Egy kis élménybeszámolóval lepném meg itt a csoportot hátha más is szándékozik új avr-t venni. A rendszerembe előzőleg egy Anthem MRX-710 avr volt használatba. Gondolom a vasat nem kell külön bemutatni aki ismeri tudja milyen jó hangú avr. Az Anthem 3 évig szolgáltatta a mozi alapját nagyon megvoltam vele elégedve de egy ideje már terveztem feljebb lépni. Szeretnék atmost azt meg a 710-el nem ment volna. Nézegettem az új Anthemeket olvastam külföldi fórumokat és valahogy nem volt az az olvasottak alapján hogy ilyen irányba menjek tovább Anthem vonalon. Képbe került az Arcam és hát rá esett a választás mégpedig az AVR10-es változatra. Házimozi studióba Snell Sanyi körbevezetett megmutatta a szobákat sajnos egyik rendszert sem tudtam meghallgatni de nagyon segítőkész volt az Arcammal kapcsolatba. Hazaérve beüzemeltem az Arcam avr-t ez egy egész gyors folyamat volt azonnal beállítottam a hangfalak távolságát és mindent hagytam alap beállításon. Ekkor jött az a pont hogy kerestem az állam. Dűne volt a tesztalany, a filmet elindítva már az elején előjött milyen dinamikai ugrásokra képes az avr ez félelmetes volt megtapasztalni :) a nyitó jelenet ahol a szél felkapja a homokot és annak a hangja ahogy a homok szemcsék találkoznak hihetetlen volt. Ez előzőleg fel sem tűnt pedig moziba 2x is láttam a filmet meg aztán vagy 4x itthon is a másik erősítővel. A halk jeleneteknél is a dialektusok kiválóan voltak prezentálva természetesen hangzott az egész. Aztán a csata jelenet ami viszonylag rövid a filmben de ott a robbanások nagyon realisztikusan átjöttek és remegtették a szobát. Aztán jött a Mad Max Fury Road azon is csak kapkodtam a fejem. Ott is mikor Joe beszél a legelején a filmnek olyan valóságos volt a szobába hogy libabőrös lettem. A hadivas hangja mind a 2000 lóerő ahogy dübörög végig a szobán fergeteges tényleg mosolyt csal az ember arcára. Leülsz nézed a filmet tesztelsz de nem akarod lekapcsolni. Másik kedvenc következett Blade Runner 2049 nyitó jelenet itt is olyan dinamikával csap le a szobára hogy már az ember félti a hangfalait. Ennél a filmnél is a dialektusok valóságosak a robbanások effektek is. Leírni szinte lehetetlen azt amit hall az ember tényleg fergeteges. Dirac-al is kalibrálva lett a rendszer ez még rá tett egy lapáttal. Remélem tudtam segíteni annak aki vásárolna a jövőben avr-t.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#175832) VoidXs válasza lemmy9 (#175825) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ahogy a nyelvtannácizmus is. Nem értem, milyen morális fölénye van bárkinek abból, ha valaki ilyen stílusban mutat rá egy olyan hibára, aminek nem az illető az oka, hanem a jó magyar oktatás. Különösen akkor vicces ezt nézni, amikor az arcoskodónak az egyetlen kompetenciája, hogy többnyire tud helyesen írni. Szerencsére te ebben nem vagy érintett, de amikor ilyet látok, már nekem kínos.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175833) #62435328 válasza VoidXs (#175832) üzenetére


#62435328
törölt tag

" Különösen akkor vicces ezt nézni, amikor az illetőnek az egyetlen kompetenciája, hogy többnyire tud helyesen írni."

Nem hinném, hogy ezt ismeretlenül meg lehet állapítani bárkiről is.

[ Szerkesztve ]

(#175834) lenox válasza #62435328 (#175833) üzenetére


lenox
veterán

Nyilvan tulzas. Viszont fizikat is tanitanak altalanosban, nem csak helyesirast, azzal kapcsolatban megis elnezonek kell lenni.

(#175835) VoidXs válasza #62435328 (#175833) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Biggyesszünk bele egy "releváns" szót, és már meg is lehet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175836) brembo


brembo
tag

Sziasztok!
Tudnatok ajanlani ar-ertek aranyban jonak mondhato zart melysugarzot? Korabban nepszeru volt a Dynavoice T12, csak ha jol latom, mar nem gyartjak. Hasonlo arfekvesu es teljesitmenyu termek erdekelne, ha van tippetek, megkoszonom.

(#175837) Dorian válasza brembo (#175836) üzenetére


Dorian
félisten

Használtan sokszor szokott lenni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175838) brembo válasza Dorian (#175837) üzenetére


brembo
tag

Igen, nezelodom is, de szivesen vennek meg hasonlo, ajanlott vetelnek szamito alternativakat.

(#175839) ada19 válasza brembo (#175838) üzenetére


ada19
senior tag

AVX-en hirdetnek egy BK XXLS 400-at, úgy rémlik többször láttam ajánlani. Miért muszáj hogy zárt legyen?

Mégsenem

(#175840) brembo válasza ada19 (#175839) üzenetére


brembo
tag

Koszi, rakeresek.
Azert keresek elsosorban zartat, mert ugy olvastam, hogy zenere jobban ajanlott, de javitsatok ki, ha tevedek. Regebben volt T12-m, szerettem a hangjat, de ha reflexesben tudtok ajanlani zenere alkalmas vetelt, nyitott vagyok. :)

(#175841) I'am Dony válasza brembo (#175836) üzenetére


I'am Dony
őstag

Van fent az avx en egy BK 400. Az egy szuper doboz.

(#175842) brembo válasza I'am Dony (#175841) üzenetére


brembo
tag

Igen, köszi, megtaláltam, de sajna Debrecenben van...

(#175843) I'am Dony válasza brembo (#175842) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen ott. És? Én elmennék érte Sopronból is... ennyi pénzért az egy nagyon jó doboz.

(#175844) brembo válasza I'am Dony (#175843) üzenetére


brembo
tag

Nekem nem ér annyit ez a projekt, hogy ennyit autózzak érte... Nem sürgős, találok közelebb is, de köszi az ajánlást.

(#175845) m3ss válasza I'am Dony (#175843) üzenetére


m3ss
veterán

+1, en imadom a hangjat. preciz, pontos. nekem kb. ez az endgame sub. zenere perfekt es nekem filmre is boven eleg.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#175846) skippper


skippper
senior tag

Tiszta árammal, power conditionerrel mennyire érdemes foglalkozni? Van ennek relevanciája belépőszinten, vagy inkább gyűjtsek pénzt komolyabb alapeszközökre? Illetve ugyanitt mennyire lenne érdemes végfokolni a frontokat? (gondolkodtam, hogy 7.1.4-re alakítok 5.1.4 helyett) Jelenleg egy Denon 3700 Oberonokkal a rendszer és azon gondolkodom, hogy tudok-e valamit hozzátenni korlátos mennyiségű pénzből, ami nem csak arról szól, hogy eladom a hangfalakat és veszek másikat, hanem valami olyan eszköz ami későbbi fejlesztések idején is hasznos marad...

[ Szerkesztve ]

(#175847) VoidXs válasza skippper (#175846) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A legkevésbé sem érdemes áramot babrálni. Egy D kategóriás erősítő teljesen újra elkészíti az áramot, ezért nem számít, hogy honnan és milyet kap. A végfokolás ezzel ellentétben erős változás minden hangszóróra.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175848) python1


python1
veterán

Megèrkeztek a crossoverek. :))

Már csak a jó hangsugárzók hiányoznak, meg sok más. :)

[ Szerkesztve ]

(#175849) denesdr válasza python1 (#175848) üzenetére


denesdr
addikt

Hajrá! :) Akkor hamarosan még néhány végfok incoming, ha jól tévedek. :D Tampon?

(#175850) python1 válasza denesdr (#175849) üzenetére


python1
veterán

Egyelőre okosítanom kell a mozit hangsugárzó ügyében, de valami jóféle D-osztályú erősítő iránt is birtoklási vágyam támadt. :DDD
Tamponban a H-osztály jöhetne csak szóba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.