Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174351) Mikisys válasza Khaosz55 (#174343) üzenetére


Mikisys
őstag

A legdurvább öldöklős akciófilmekben is vigyáznak a hallásunkra, mert a műsoridő legfeljebb 20-30%-ban tartalmaz hangosnak mondható jeleneteket, utánuk vagy csendes, vagy sokkal nyugodtabb jelenetek halknak tűnnek-tűnhetnek. Arra a rövid időre viszont a technikának bírnia és tudnia kell azt a kb.110dB körüli hangnyomás-csúcsokat produkálni, minimális torzítás mellett. A nagy mozikban ez jól beállított rendszer és betartott-ellenőrzött mérések esetén működik. (Nyilván otthon, egy panellakásban-társasházban ez nem megy, a sok szomszéd miatt.)

Üdv!

(#174352) Mikisys válasza Khaosz55 (#174349) üzenetére


Mikisys
őstag

Értelmetlen ez a mérés.
Üdv!

(#174353) rappit4 válasza Mikisys (#174350) üzenetére


rappit4
őstag

Egy normáls beszélgetés 54-60 dBSPL között van.

(#174354) VoidXs válasza Khaosz55 (#174349) üzenetére


VoidXs
nagyúr

10-200. A crossover pont felett, ami általában 120 Hz, van egy lowpass miatti késleltetés, ami a más eredményed oka.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174355) I'am Dony válasza Mikisys (#174352) üzenetére


I'am Dony
őstag

Pont, hogy ez a legértelmesebb mérés. A cm történő beállítás a legalapabb.

(#174356) Tamoo válasza mettek (#174348) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez a tanulási fázis, amíg azt hiszi az ember, hogy a tökéletes elérhető egy nappaliban is. :D Én is mértem minden hülyeséget eleinte. Aztán majd jó esetben jön a lényeglátás, hogy mivel is és mennyire érdemes foglalkozni. Három napig méregetem, beállítok tűpontosra mindent, aztán 10cm-el arrébb már 20ms-el máshogy akarja tolni a szubot és a polaritások is borulnak.... akkor úgy el lehet gondolkozni, hogy van-e értelme. :D
Én pl. attól hogy itt beszélgettem róla 3-4 hónapig elő sem vettem a mikrofont. Most is csak szub variálás miatt kell és kellett új beállításokat csinálnom, meg hogy próbálok egy-két tutorialt felvenni, leírni.
Tegnap két szubra vissza kellett állítanom a rendszert nulláról. Hangnyomás egységesítés, késleltetések kipróbálása, miniDSP-re REW EQ, cavern mérés, crossover ellenőrzése stb. Visszamérésekkel együtt 20perc alatt megvoltam amíg az asszony megfürdette a gyereket.
A sok korábbi próbálkozás után már tudom, hogy a saját szobámban mi az elérhető és mire kell figyelni. (Legalábbis a jelenlegi eszköztárammal és tudásommal.)

[ Szerkesztve ]

(#174357) mettek válasza Tamoo (#174356) üzenetére


mettek
addikt

Az mondjuk elég gyors. Nálam kb 30 perc az ARC mérés is de ezt is kötelező nyűgnek érzem. Most volt hangfalcsere nemrég, beletettem kb 20 órát, bemértem, aztán 50 óra körül mehet újra a mérés. Én nem szívesen mókolok vele. Ezért sem vágok bele a pc-s proceszálásba.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174358) -KP- válasza mettek (#174357) üzenetére


-KP-
addikt

ARC?

(#174359) Tamoo válasza mettek (#174357) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem a mozi építgetése és a műszaki oldala is hobbi, nem csak a filmezés. Szerintem akinek nem, az nem is követ ilyen fórumokat csak max amikor vásárolni akar valamit.

(#174360) mettek válasza -KP- (#174358) üzenetére


mettek
addikt

Igen. Beleszámítva hogy át kell telepítenem a pc-t, összedugni, mikrofont beállítani, aztán pakolgatni 5-7-10 pozícióba. Majd elpakolás, pc vissza a helyére.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174361) python1 válasza Tamoo (#174359) üzenetére


python1
veterán

+1
Nekem már elvonási tüneteim vannak, 3-hónapja be sem tudtam kapcsolni a rendszert, mondjuk jött azóta kb 100kg driver, amit majd be kell még játszani az új dobozokba, amik még el sem készültek. :DDD

(#174362) barcasattila válasza skippper (#174327) üzenetére


barcasattila
csendes tag

Teljes mértékben egyetértek veled a kábel témában, ugyanaz a dolog mint a placebó az orvosságoknál. Kábelszerelőként dolgozom és nagyon jól tudom milyenek ezek "belül". Ugyanattól a gyártótól 5 év elteltével ugyanarra a típusra eggyell kisebb érvéghüvelyt teszünk és papíron ugyanaz a keresztmetszet és semmit sem változik :DD. a másik kedvencem az olyan árnyékolt kábel ahol az árnyokolás nincs egyik végén sem lekötve és el van adva árnyékolt kábelnak :DD

[ Szerkesztve ]

(#174363) VoidXs válasza barcasattila (#174362) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Erre a házimozis (AQ-s) verzió az, hogy az árnyékolás külön dróton lóg, te meg kösd be, ha tudod, hogy egyáltalán mire való és találsz neki helyet. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174364) Mikisys válasza rappit4 (#174353) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem.
Mérd meg egy rendes hangnyomásmérővel!

Üdv!

(#174365) #62435328 válasza barcasattila (#174362) üzenetére


#62435328
törölt tag

Pontosab milyen kábeleket szerelsz?

(#174366) I'am Dony válasza Tamoo (#174356) üzenetére


I'am Dony
őstag

Három napig méregetem, beállítok tűpontosra mindent, aztán 10cm-el arrébb már 20ms-el máshogy akarja tolni a szubot és a polaritások is borulnak.... akkor úgy el lehet gondolkozni, hogy van-e értelme.

Ez nagyon így van! Csak vhol mégis szeretünk elszórakozni vele, mert legalább akkor és ott legyen az elérhető legjobb. Őrült egy hobby ez :D

(#174367) -KP- válasza mettek (#174360) üzenetére


-KP-
addikt

Nem így értettem. Anthemed van? Le vagyok maradva.

(#174368) ctrlaltdel13 válasza Mikisys (#174364) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Umik 1 nem felel meg?
Az Rapppit4 állítását igazolja, nálam.
Mondjuk ha az asszonyt hallgatom, ahogy a gyereknek bedzél az emeletre, ott lehet megáll a te állításod.

(#174369) barcasattila válasza #62435328 (#174365) üzenetére


barcasattila
csendes tag

10 év alatt az optikait leszámítva szinten minden előfordult. erős- gyengeáram, audio-video, 1-120 ér-ig, adat stb,

(#174370) mettek válasza -KP- (#174367) üzenetére


mettek
addikt

Igen az lett. Elindult a vezérhangya amikor egy kis pénz állt a házhoz :DDD plusz végfokolva van egy Emotiva gen3-al. És még hangfalakat is cseréltem. Nem akarok belegondolni mennyi pénzt beletoltam :U
Az Arcam 390 meg a sarokban várja hogy valaki elvigye és beizzítsa.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174371) BBéci válasza barcasattila (#174362) üzenetére


BBéci
titán

"5 év elteltével ugyanarra a típusra eggyell kisebb érvéghüvelyt teszünk és papíron ugyanaz a keresztmetszet és semmit sem változik"

Ebben mi a meglepő? Természetes, hogy semmi nem változik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174372) I'am Dony válasza BBéci (#174371) üzenetére


I'am Dony
őstag

"eggyell kisebb érvéghüvely"

Ez azért meglepő, azonos cikkszámú termék esetében.

(#174373) BBéci válasza I'am Dony (#174372) üzenetére


BBéci
titán

Ahol számít a hangminőség, ott érvéghüvely alkalmazása szóba sem jöhet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174374) VoidXs válasza I'am Dony (#174372) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Vannak boltok, ahol a változatlan cikkszám idő után más gyártóhoz kerül, teljesen bevett gyakorlat. Nem fair, de bevett.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174375) barcasattila válasza BBéci (#174371) üzenetére


barcasattila
csendes tag

Tehát kevesebb az "anyag" a kábelben mégis azonos hangot produkál ;) , (persze erős áramnál ebből elég komoly gondok vannak amikkel jelenleg is szembesülünk a cégnél)

(#174376) VoidXs válasza barcasattila (#174375) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ne akard megérteni a nagytudású hifis logikát, ott minden szent, csak a valóság nem. A teljesen más összetételű kábel nem okoz változást, de az egy centis érvéghüvely igen. Persze ha bukott a vakteszt, akkor már rögtön az kerül elő, hogy különbség két méter felett van, ezért értelmetlen volt a teszt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174377) barcasattila válasza VoidXs (#174376) üzenetére


barcasattila
csendes tag

Jogos, mint amivel jelenleg küzdünk a gyártóval egy csatlakozónál ahol azzal magyarázza a melegedést, hogy 1mm-rel elcsúsztatva préseljük a sarut... persze a valóság az, hogy túl vékony a fala..

(#174378) BBéci válasza barcasattila (#174375) üzenetére


BBéci
titán

Azt az azonos hangot alapos vakteszteléssel állapítottad meg? Félreértés ne essék, hangszórókábelekre gondolok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174379) I'am Dony válasza BBéci (#174373) üzenetére


I'am Dony
őstag

Te tényleg nem érted.

(#174380) barcasattila válasza BBéci (#174378) üzenetére


barcasattila
csendes tag

Nekem csak pár száz ezres rendszerem van ahol én magam nem veszek észre különbséget a kábelek között, úgy ahogy egy ilyen kategóriában a bánándugó kontra csíptetős között sincs semmilyen különbség ugyanazzal a kábellel. Lehet a felső kategóriában akinek olyan a hallása hall különbséget a különböző minőségi cuccok között de én nem (nyílván nem a praktikeres 0.5-öst hasonlítom a minőségihez)

(#174381) rappit4 válasza Mikisys (#174364) üzenetére


rappit4
őstag

[link] Ezt olvasd el es nem fogsz butaságokat írni :)

[ Szerkesztve ]

(#174382) VoidXs válasza barcasattila (#174380) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Több tucat házimozist látogattam meg, akik ilyen hülyeséget állítottak, egytől egyig bukták a vakteszteket.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174383) barcasattila válasza VoidXs (#174382) üzenetére


barcasattila
csendes tag

Én csak azért írtam hozzá, mert tudom hogyan készülnek ezek és nehezen tudom elképzelni a különbséget, a milliós termékek terén nincs tapasztalatom így abba nem is szólok bele.

(#174384) VoidXs válasza barcasattila (#174383) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nekem van, és tipikus lehúzások, égbemarketingelt szemét nagyon drágán. Az AudioQuest-et példaként felhozva, ami a legjobban költ marketingre, ezáltal a legkedveltebb a sznobok közt, azok a kábelek nem felelnek meg a szabványos méretkorlátoknak sem. A HDMI kábeleik nem illeszkednek (így ha jól tudom, a hitelesítést sem érdemelték ki), a kamu ötleteik (például extra "szűrt" földkábel) konkrétan szakadások, ha kiméred, és hatalmas történetük van tesztek hamisításában, például EQ-val vagy más táppal.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174385) python1 válasza barcasattila (#174380) üzenetére


python1
veterán

Nyugi, sokkal drágább cuccon sem hallanád ki.
Nálam fekete sorkapcsok a hangsugárzó csatlakozók, teljesen jók, amit meg beletolok kábelt, (300ft/m) annak meg ónnal van futtatva az 1cm-es szakasza.
Eddig nem hallottam ki, hogy rosszabb lett volna a minősége, mint a 30x árú kábeleimnek, és az 50x es árú csatlakozóimnak.

(#174386) rappit4 válasza python1 (#174385) üzenetére


rappit4
őstag

Nézzétek meg a legnagyobb profi zenei stúdiókat ahol azokat a zenéket veszik fel amiket mi otthon hallgatunk. Még a legextrább zenei és filmstúdiókban is egyaránt láttam sima 2 eres hálozati porszívókábelt hangszórókábelként. Semmi különbség nincs aközött meg egy 2 milliós kábel között. Plusz, hogy lesz valami jobb annál, mint ahogy azt megalkották? Ez olyan mintha egy HDMI kábel gyártó azt állítani, hogy az ő termékükkel színhelyesebb a kép. De hogy tud valami annál színhelyesebb lenni, mint ahogy azt a stúdióban befényelték?
Tehát az otthon hifi lényege az lenne, hogy minél jobban a stúdió lehallgatásra hasonlítson, nem pedig az, hogy még annál is jobb legyen. Paradox állitás. Aki meg azzal érvvel, hogy neki így tetszik, azzal sincs semmi baj csak ne híresztelje a hülyeségét. Ez olyan, mintha egy őrült azt próbálná bizonygatni, hogy létezik repülő sárkány. Lehet, hogy az ő valóságában létezik, de ez nem egy elfogadott tudományos tény és nem arra kéne törekednie másoknak is, hogy meglássák azt a sárkányt amit az őrült ember lát. :D

(#174387) BBéci válasza rappit4 (#174386) üzenetére


BBéci
titán

" Plusz, hogy lesz valami jobb annál, mint ahogy azt megalkották? "
Sehogy! Senki nem állította, hogy jobb lesz.
"Semmi különbség nincs aközött meg egy 2 milliós kábel között."
Sajnos ez így, ebben a formában nem igaz.

Profi stúdiókban nem cél, nem szempont az, hogy az ott lévő rendszerből kihozzák a maximumot. Nem szükséges, felesleges, indokolatlan.
Otthoni rendszerben viszont lehet szempont, ezt mindenki maga döntse el!

Mindig, mindenkit arra biztatok, hogy próbáljon ki, lehetőleg vakteszteléssel annyi kábelt, amennyit csak tud. Azután, ha hallott különbséget, döntse el, hogy megéri-e az esetleges többletköltséget egy drágábbat venni a meglévőnél, vagy nem.
Az itteni kábel ellenesek a kipróbálásról is lebeszélnek mindenkit. Nehogy kiderüljön, van hallható különbség. Aztán, ha valaki mégis tesztelget kábeleket és hall különbséget, azt placebo-nak vagy pszicho-akárminek minősítik. Ezért azok, akik rászánják magukat a tapasztalásra, nem merik ide leírni, csak privátban köszönik meg nekem az ösztönzést.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174388) Khaosz55 válasza mettek (#174348) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem értek egyet. Azért vettem a mikrofont, hogy van-e valahol bibi és tudok-e változtatni rajta. Az hogy a haladó topicba megkérdem milyen módon kell mérni az nem gond szerintem. Pl ha mélyládákat miden féle normális vágás, késleltetés, EQ nélkül használnám, akkor a freki görbe úgy nézne ki mintha 3x fel-le mennék a Himalája és a Mariana árok között. És rendesen hallani.
Tehát probálom tudásom, és tapasztalatom szerint a legjobbra beállítani. Ha van lehetőségem beállítani a késleltetést 0.25ms-re, akkor beállítom nem fáj semmibe.

Nem azért vettem a mikrofont hogy nézegessem.

[ Szerkesztve ]

(#174389) mettek válasza BBéci (#174387) üzenetére


mettek
addikt

Nyilván létezik a placebo faktor depl amikor a stream audioban nagyon régen megvettem az első quadral hangfalamat és bekötöttek nekem 2 különböző típusú kábelt (egyik a hidiamond volt, másik egy vastagabb tömör réz) és a hidiamond alatt sokkal vékonyabban szólt a hangfal akkor csak pislogtam. Javasolták is hogy szerintük a sima réz kábel jobb ehhez a hangfalhoz és döbbenetes különbség volt, nem hajszálnyi.

A pro audioban ahol void is mozog, elhiszem hogy nincs hallható különbség.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174390) rappit4 válasza BBéci (#174387) üzenetére


rappit4
őstag

Engem csak az bosszant, hogy a legtöbb ember aki a kábelekkel babrál, a lehallgatási rendszere pl. teljesen kezeletlen akusztikai szempontból. Ha ennyi energiát és pénzt fektetnének az emberek a szobák/termek akusztikai kezelésére sokkal nagyobb előrelépéseket lehet elérni, mint a kábelek buzerálásával. És most nem azt mondom, hogy a 2 dolog kizárja egymást csak a nagyátlagról beszélek. Pl 100ezer forint amit a szobádra költesz, vagy 100 ezer amit egy kábelre szerinted melyik lesz nagyobb előrelépés?
Sokkal előrébb lennénk, ha a hifista boltok a túlárazott csetreszek helyett akusztikai panelekkel foglalkoznának például.
Persze sarkítottam az előző hszmben egy bizonyos szintig van kulonbseg a kabelek kozott de nem lényeges egyáltalán, hiszen az alap meghatározója a hangminőségnek 1. sorban a hangsugárzó, utána az erősítő és a terem. A többi dolog nem lényeges/számottevő.
Ezzel veszekedhetsz amennyit akarsz de ez így van. Szerinted miért röhögnek ezeken a kábeles dolgokon a profi hangmérnökök 100%-a? Mégiscsak ők azok akik megalkotják azokat a hangokat amiket mi csak visszahallgatunk.
#174391 Quetz:
Pontosan

[ Szerkesztve ]

(#174391) Quetz válasza BBéci (#174387) üzenetére


Quetz
őstag

A profi stúdiókban készülnek a mixek, tehát ami onnan jön ki, az már a maximum.

(#174392) Quetz válasza rappit4 (#174333) üzenetére


Quetz
őstag

Az amerikai hangmérnökök a terem méretétől függően kalibrálnak 80dB vagy 85dB-re. Kis, 40-50nm-es stúdiókban 80dB a cél, moziterem méretű soundstage esetén 85dB. Házimozis mix esetén minden hangfal azonos hangerőre van állítva, mozis keveréshez 3dB-vel csökkentik a surroundokat, ahogy VoidXS is írta.

Ide tartozik még ez a táblázat is:
Are you getting the "THX Reference Level" in the listening position? Do we  really need such an output level in our home-theater rooms? | Audio Science  Review (ASR) Forum

(#174393) spiky03 válasza Quetz (#174391) üzenetére


spiky03
veterán

Én is pont ezt akartam kérdezni, hogy ami onnan kikerül az nem az amit a hangmérnök megállmodott?
Vagyis ott minden hang, zörej, zene a helyén van.

De ugye én nem értek hozzá.:D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174394) BBéci válasza rappit4 (#174390) üzenetére


BBéci
titán

Megszámlálhatatlanul sok fórumos hozzászólás, facebookos bejegyzés szól arról, hogy az emberek nem hajlandóak akuszikai paneleket elhelyezni, még szőnyeget sem fektetnek a kőpadlóra, nem húzzák el a faltól a kanapét és hasonlók. Viszont egy kábelt szívesen kicserélnek, ha attól valamennyivel jobb hangzást kapnak. Akkor is, ha csak placebo.

#174389mettek
Sokszor valóban döbbenetes a különbség, de itt ilyet leírni veszélyes, a kábel ellenes klikk lángpallossal fog kiűzni. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174395) BBéci válasza spiky03 (#174393) üzenetére


BBéci
titán

Minden bizonnyal az, amit megálmodtak. De reprodukálni csak bizonyos szintű rendszerrel lehetséges. Auna cuccal biztosan nem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174396) rappit4 válasza Quetz (#174392) üzenetére


rappit4
őstag

Igen ezzel tisztaban vagyok, hogy 85 lenne a cél de már nincs olyan utómunka stúdió ahol 85ön dolgoznának. Tudom mert napi 12 órában ilyen stúdiókban ülök :D . A kérdésem pusztán az volt, hogy a dolby atmos sugárzók is -3db, mint a surroundok vagy az esetleg jobban lejebb van. Ilyenről még nem hallottam, hogy hmben azonos hangnyomáson van mindegyik hangszóró. Mi a különbség egy kicsi utómunka studió es egy házimozi rendszer között? Én mind a kettőre használom az otthoni rendszerem és a surroundokat mindig -3dbre kalibrálom. A filmek is így szólnak úgy ahogy kell.

(#174397) python1 válasza mettek (#174389) üzenetére


python1
veterán

Mozinál már nálam is csak pro vonal van, de nem mondanám, hogy egy jól megépített pro vonal gyengébben teljesítene mozin, mint egy "standard" rendszer.
Érdekes, hogy másként átdolgozva, megközelítve lehet építkezni a PA-s vonalból is, teljesen értékelhető hangot produkálva, de mégis ha kell, képes meglepetésekre.
Itt akkora a dinamika átfogás, és érzékenység, ha itt számítana egy kábel minősége, néha emlegetett dinamika növekedés, azt azonnal hallani lehetne. Arról már nem is beszélve, hogy a 110dB-es érzékenységű driverek mérésekor közelről, 0,05-0,1%-os torzításokat produkálnak, kábeleknek is szerepet kellene játszani méréskor ilyenkor. Én még nem tudtam eddig mérni, de hallani sem, hogy kábel okozott volna jobb frekvenciamenetet, vagy dinamika növekedést, torzítást.
Viszont eddig rengeteg rendszert hallottam elvérezni, sok milliós nagyságrendben, ezért én nem is követtem tovább azt a vonalat, inkább építkezem ésszel, és nem a véletlenre, meg a markec szövegre adva.
Ahogy rappit4 kolléga említette, nálam is a hangsugárzók, és az akusztika van az első helyen.
Most ezt csak azért írtam le, hogy kicsit oszoljon a köd.
Nem szólom le a kábelhívőket sem, én is hagytam meg magamnak szép, nagyon értékes kábeleket, de csak kizárólag a dizájn és, hogy a készülő hifim ne tűnjön olyan olcsónak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#174398) MasterMark


MasterMark
titán

Tudtok olcsó, de jó minőségű RCA csatlakozót? Olcsóbbat szeretnék mint a 950 Ft-os kácsás, de azért nem gagyit.

Switch Tax

(#174399) Tamoo válasza MasterMark (#174398) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Elimex? Rean? [link]

(#174400) MasterMark válasza Tamoo (#174399) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi, tökéletes. :R

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.