Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174851) tomyka74 válasza VoidXs (#174837) üzenetére


tomyka74
senior tag

plusz egy a T12-nek. Nekem is az van nagyon precíz,pontos,feszes sub, nagyon jó megépítés atom merev láda jó nehéz (28 kiló) , k..va anyját mire dobozába felhoztam a 4.-re! :D

(#174852) Quetz válasza BBéci (#174841) üzenetére


Quetz
őstag

Ismét egy minden információt mellőző poszt, ami a nagy általánosításon kívül semmit sem mond.

(#174853) #62435328 válasza Quetz (#174838) üzenetére


#62435328
törölt tag

Jól értelmezem, hogy a center lehet más márkából/szériából mint a frontok?

Ezzel kapcsolatban elég sok gyakorlati tapasztalattal rendelkezem, és hát, hogy őszinte legyek nagyon más gondolok erről!

(#174854) Mikisys válasza #62435328 (#174853) üzenetére


Mikisys
őstag

Nekem ugyan nem sok-milliós a cuccom, de a hangsugárzóim azonosak minden csatornában. A szubbasszus nyilván más. Príma tér-hangzás érhető el azonos hangsugárzókkal.

BUÉK!

(#174855) Alpachino


Alpachino
veterán

Na beszereztem az új kábeleket így év végére :)

Inakustik Premium 1,5m RCA-Jack, és QED C-79/100B PERFORMANCE 2.5-es hangfalkábel.
Nem volt a legolcsóbb, de megérte így utólag, mert érezhető ill. hallható a különbség a régi noname kábelekhez képest... nem is kicsit :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#174856) Dorian válasza #62435328 (#174853) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet. Ez nem jelenti azt, hogy az feltétlenül jó is lesz, de kellő tapasztalattal, tudással, kalibrációval lehet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174857) Tamoo válasza #62435328 (#174853) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én ezzel úgy vagyok, hogy jobb lehet, csak rosszabb ne...

(#174858) #62435328 válasza Tamoo (#174857) üzenetére


#62435328
törölt tag

Mármint, hogy jobb center, mint frontok? :)

(#174859) Dorian válasza #62435328 (#174858) üzenetére


Dorian
félisten

A (fekvő) centerek esetében pl. a 2 utas megoldás ami jelentősen ront. Ha cseréled más márkából ugyanolyan vagy jobb kategóriás 2,5 v. 3 utasra, és az jól be is van állítva, valószínű hogy jobb eredményt is kapsz. Mondjuk azért a magas azonos fajtájú legyen.

De pl. ha csináltatnék hangfalszettet, akkor felejteném a fekvő centert, betennék egy monitor dobozt, ugyanolyant, amit a surroundokhoz. És persze ezek is a frontokban lévő mélyközép és magas sugárzóval lennének szerelve akkor már.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174860) Tamoo válasza #62435328 (#174858) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen.

(#174861) #62435328 válasza Tamoo (#174860) üzenetére


#62435328
törölt tag

4-5 éve volt nálam egy régi Elac fs57 front pár, illetve azok hátsó párja (talán bs57 néven futott, már nem emlékszem).
Az eladó sajnos nem tudta egységes szettben adni, mert külön valaki elvitte a centert.
A lényeg, hogy vettem külön hozzá egy B&W CM centert, (150 volt a listaára) gondolván, hogy a beszédhangot megszólaltató doboz a legfontosabb.

Hosszú hónapokig használtam, de akárhogy állígattam mindent össze vissza, nem tudtam nekem tetsző hangzást kihozni.
Később eladtam, vettem egy polk centert, annak már legalább nem volt dobozhangja, de még mindig zavart a teljesen eltérő hangkép...

Egy unalmas pillanatomban levettem a falról az egyik hátsót, és bekötöttem próbaképp centernek, így a front szekció egységes lett.
Elindítottam ezredjére a Blade Runner 2049 nyitó jelenetét (ezzel szoktam tesztelni), és konkrétan mellbevágott a dolog mennyivel jobb volt úgy a hangzás.
Még aznap este felraktam mindent AVX-,re és teljesen átépítettem a rendszert, az egység jegyében, azóta is megvan, imádom, semmi bajom vele.

Hasonló tapasztalatokat osztott meg annó Elaci is ahogy emlékszem.
PC-s kalibrációra nem volt lehetőségem.

(#174862) gab1ka válasza #62435328 (#174853) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ha figyelmesen átolvasod, akkor valójában annyi van leírva, hogy hogy a megfelelő off axis response (tudom mit jelent, csak magyarul nem tudom a megfelelőjét) esetén közel lehet hozni más gyártó centerének a hangzását is a frontokéhoz képest, azaz ez a tulajdonság számít elsősorban, ami sokszor még a gyártó szettjén belül sem valósul meg.

Szerintem amúgy a clickbait cím ellenére 10 ponton keresztül nem igazán történt nagy leleplezés, inkább amolyan kijelentések magyarázgatása ez a cikk, ennek ellenére számomra nagyon érdekes volt, talán 1 pont kivételével az összeset átnyálaztam, pl ami itt már ezerszer ki lett tárgyalva a zárt vs reflexes subok esetén, az is szépen érthetően le van vezetve, hogy nem a legolcsóbb huppogó portzajos ládákból kell kiindulni, vagy hogy miért nem fontos kergetni a referencia hangerőt átlagos otthoni körülmények közt stb.Tanulságos.

(#174863) VoidXs válasza gab1ka (#174862) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mindent közel lehet hozni mindenhez. Nálam 4 gyártó cuccai is dolgoznak, csak egy jó EQ annyira elveszi mindegyikből a karaktert okozó hibákat, hogy majdnem ugyanúgy szólnak. A THX platform is arra van, hogy cserélgethesd a gyártókat, csak a legolcsóbb erősítők gyenge bemérője miatt szokás javasolni, hogy lehetőleg azonos legyen a center, mert egy Audyssey például semmit nem tud illeszteni rajta.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174864) BBéci válasza Quetz (#174852) üzenetére


BBéci
titán

Hirtelen nem találtam a cikket pedig kerestem, idézni szerettem volna belőle, viszont nem akartam olyasmit írni, ami nincs benne.

#174853AntonChigur
Szintén mást gondolok, mert mást tapasztaltam. Azon az oldalon imádnak mindennek ellentmondani, amik közismert és elfogadott - valós - tények. Ettől népszerűbbek, mintha beállnának a sorba és ugyanazt írnák, mint mások.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174865) ada19 válasza #62435328 (#174861) üzenetére


ada19
senior tag

A fekvő center kialakítás kényszermegoldás hogy el lehessen vászon/TV alá helyezni, ez van még megfejelve hogy kispórolják a 2.5/3 utas tervezést is. Köztudott hogy hangban a legjobb megoldás 3 egyforma (álló elrendezésben) hangfal. Tehát normális amit tapasztaltál.

Azt jól gondoltad hogy a center a legfontosabb, de a beszédhangtól sokkal de sokkal több történik ott.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#174866) #62435328 válasza ada19 (#174865) üzenetére


#62435328
törölt tag

Most is fekvő centert használok, semmi bajom vele pedig nincs PC,-s EQ.
Ettől függetlenül egyetértek azzal amit írtál, valóban kényszer szülte a fekvő kialakítást.

(#174867) BBéci válasza ada19 (#174865) üzenetére


BBéci
titán

Ez egy remek centersugárzó: [link].
Bevallom, csak az elődjét hallottam pár rendszerben, a .2 nélkülit, de azok maradandó élményt nyújtottak.
Ezt elfogadnám, [link] bár nem hallottam, csak az elődjét, aminek Electra CC1008BE a neve.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174868) powerup2 válasza BBéci (#174867) üzenetére


powerup2
addikt

Az a "kis" meridian center mibe kerül ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174869) VoidXs válasza powerup2 (#174868) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez az olcsóbbik darab, "csak" 2.4 millió. A nagytesó 5.6 millió.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174870) powerup2 válasza VoidXs (#174869) üzenetére


powerup2
addikt

Nem veszünk :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174871) VoidXs válasza powerup2 (#174870) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pedig sokkal olcsóbb, mint a Focal megfelelő szériája. :D És bár csak frontokat hallottam a két márka ilyen kategóriájából, meggyőződésem, hogy a Meridian jobb is. Egyébként általánosan a nem lehúzó gyártók (meglepődsz, de a Meridian is ilyen) a csúcsmodelljeiket 3 millió körül árulják, így még épp megtérül az R&D, és terjed is a hírük.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174872) powerup2 válasza VoidXs (#174871) üzenetére


powerup2
addikt

Nekem drága lenne azért egy centerért ez a pénz de nem cáfolom hogy valóban jó hallani kéne. Aztán akkor mérlegel az ember megéri e vagy sem.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174873) -KP- válasza #62435328 (#174866) üzenetére


-KP-
addikt

Persze, mert pont középen nincs vele baj. De ahogy elkezdesz tengelyen kívülre kerülni kb. +-10 fokon kívül már jönnek a gondok. Nézd meg pl. a JBL HDI center mérését.

(#174874) #62435328 válasza powerup2 (#174872) üzenetére


#62435328
törölt tag

Sajnos sosem leszek olyan anyagi helyzetben, hogy megvehessek egy ennyire komoly hangsugárzót. Biztosan nagyon különleges élmény lehet rajta filmezni, egyszer remélem lesz lehetőségem valahol, valamilyen formában meghallgatni! :)

-KP-:
Nem kell hozzá mérés, füllel is hallani!
Ez engem sosem zavart, mivel törekedtem a megfelelő elhelyezésre, így pont szemben van velem, fülmagasságban!

[ Szerkesztve ]

(#174875) VoidXs válasza powerup2 (#174872) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én se adnám ki egy autó árát hangszóróra, mert igazából jó DSP-vel könnyen utol lehet érni. Nem az a különleges benne, hogy milyen jó anyagokat használ, vagy milyen jól meg lenne tervezve a doboz (főleg, hogy a HECO pl. 1:1-ben lenyúlta és ötöd áron adja), hanem amiért az SVS is vagyonokat kér el, vagyis van benne DSP, és értelmes is. Olyan rendszerekbe szánják, ahol ez nem elérhető szoftverből.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174876) BBéci válasza powerup2 (#174868) üzenetére


BBéci
titán

Három különböző rendszerben hallottam azt a Meridian centersugárzót. Kettőben azonos frontsugárzók, tehát téglatest/hasáb formájúak társultak hozzá, a harmadikban a fölfelé keskenyedő DSP7200-ak közé helyezték el. Utóbbi rendszer tetszett legjobban, de az dedikált moziszobában volt, ami biztosan dobott az élményen.

A Focal centersugárzót hallottam Scala Utopia frontsugárzókkal is, eszméletlenül jó volt az összkép, aztán a helyére Viva került és nem kicsit emelt az élményfaktoron.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174877) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Egyik barátomnak a nevében írok, mivel nem tudja hogy mitévő legyen. Van most egy Denon AVR-1705 házimozi erősítője, plusz egy 5.1-es Wharfedale hangfalszettje hozzá ami már 15-20 éves lehet kb. Annyit tudtam meg hogy a hangfalakon Diamond 8.4 típus szerepel, de ha jól látom akkor ez csak a front hangszórók típusa lehet, a mélynyomó,center illetve hátsó sugárzók típusa valószínű hogy más, de mivel szettbe lett vásárolva így minőségre/tudásra hasonló lehet.
És akkor most jöjjön amiben segítséget kér. Kinézett egy Denon AVR-X1600H erősítőt. A célja az lenne hogy telefonról vezeték nélkül tudjon lejátszani veszteségmentesen zenéket pl Apple Music-ról. Az erősítő tudja ezt.
Viszont a kérdés az lenne hogy a fent említett hangfalszettel szebb hangzást lehetne elérni az új erősítőn mint a jelenlegin? Mert emiatt a 2 dolog miatt szeretne cserélni, hogy ne kelljen egy plusz eszköz a vezeték nélküli lejátszáshoz, illetve a hangzás szebb legyen.
Vagy pedig a régi és új erősítő között olyan nagy különbség nincsen hogy a veszteségmentes zene annyival szebben szóljon hogy megérje csak az erősítőre beruházni?

Köszönöm szépen a segítséget!

iPhone 13 Pro Max

(#174878) -KP- válasza BBéci (#174867) üzenetére


-KP-
addikt

Mert úgy látszik a Meridiannál volt annyi ész, hogy 1 magasat és 1 közepet használnak kettő helyett. Így nem fog fennállni az a probléma, amit a magas köré tett 1-1 középsugárzó okoz. Még akkor se, ha vízszintesen vannak.

Ahogy a linkelt Focal centernél is függőleges a közép és magas elhelyezése.

[ Szerkesztve ]

(#174879) powerup2 válasza VoidXs (#174875) üzenetére


powerup2
addikt

Melyik heco center olyan ? Itt a nagy kérdés az kb 1 millió forintig melyik center a legjobb ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174880) VoidXs válasza powerup2 (#174879) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Milliót már nem fektetett centerre illik pazarolni, hanem LCR szettbe illesztve hozza a legtöbb értéket. Talán a Krix MX-40 fal darabja mozog ebben az ársávban. Ha ragaszkodsz a fektetetthez, akkor a Martin Logan ESL C18 egy elég jó darab, de nagyon kell rá vigyázni, mert a portól is sérülékeny. Kicsit túllő új árban a Focal CC 1008 Be, az is rengeteget tud, de úgyis csak használtan van már, belefér. Ettől függetlenül erre sem költenék, megmaradnék maximum a Klipsch R-504C-nél, ugyanis ez a minimum, amiben van annyi, hogy jó DSP-vel utolérjen egy csúcskategóriás darabot.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174881) -KP- válasza VoidXs (#174880) üzenetére


-KP-
addikt

Nekem Martin Logan Stage van. A C18 annak az utóda. De 2 millióba kerül már újonnan, sajna ez nagyon messze van az 1-től. A Stage új korában kb. 800-900 körül mozgott. Úgy nézem a C18-nál a mélyközepek maradtak, a sztat panel maradt, egyedül a magas más,dóm helyett AMT, és a doboz kicsit kecsesebb lett. Én nagyon meg vagyok vele elégedve. De lehet eladó lesz mert a komplett LCR szekciót vászon mögé rakható hangfalakra szeretném egyszer cserélni.

(#174882) -KP- válasza powerup2 (#174879) üzenetére


-KP-
addikt

Nem kell szerintem 1 milliót költeni. Ha van hely, a JBL C211 elég jó center szerintem :)

Ha fekvő kell, akkor ott a Monoprice 365. Ez eléggé best buy gyanús.
De van még a Monitor Audionál is a Silver/Gold, Bowersnél és Revelnél is van több féle 3 utas center. Csak többért.

Illetve ott van még a Krix Megaphonix. 95dB érzékenységgel eléggé ott van a szeren. Ezt simán elfogadnám itthonra. 25 centis mélyközép+waveguide, ütősebb kombó mint egy sima dómos akármi. Ezt elfogadnám itthonra simán.

[ Szerkesztve ]

(#174883) powerup2 válasza -KP- (#174882) üzenetére


powerup2
addikt

Szimpatikus még ez REVEL C208 :) de a martin logan is. De a C18 ára eléggé durva ...

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174884) -KP- válasza powerup2 (#174883) üzenetére


-KP-
addikt

Nekem nem, jól megborotválnak ott is.

(#174885) powerup2 válasza -KP- (#174884) üzenetére


powerup2
addikt

Martin logan nem borotvál le ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174886) -KP- válasza powerup2 (#174885) üzenetére


-KP-
addikt

Én csak azt mondom, hogy szerintem JBL, a Monoprice, vagy a Krix szerintem jobb vétel.

(#174887) VoidXs válasza -KP- (#174886) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A JBL és főleg a Krix abszolút, a Monoprice-t nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174888) Quetz válasza #62435328 (#174853) üzenetére


Quetz
őstag

Rosszul értelmezed.
Annyi van leírva, hogy egy fekvő centernek sok esetben más a horizontáli/vertikális on/off axis frekvencia válasza, mint ugyanazon széria front hangfalainak. Ennek oka, hogy csak kinézetre hasonlít a center a frontokhoz.
Az ajánlás pedig nem az, hogy használj más gyártótól centert, hanem hogy nézd meg a méréseket, hogy a center valóban a frontokhoz hasonlóan viselkedik és ne higgy a marketingnek.

(#174889) Quetz válasza powerup2 (#174879) üzenetére


Quetz
őstag

Az Arendal 1723 center a legjobb, amit nappaliba kapsz, €1,099. Ez ugyanaz a hangfal, mint a frontok, csak 1 darabos kiszerelés. A THX ultra minősítés csak hab a tortán.

(#174890) ada19 válasza Quetz (#174889) üzenetére


ada19
senior tag

Minden centerük 2 utas MTM, bár egyiket sem hallottam még és mérés se rémlik bármelyikhez.

Mégsenem

(#174891) powerup2 válasza Quetz (#174889) üzenetére


powerup2
addikt

Még nem hallottam a hangját sajnos nem tudom hol lehetne őket meghallgatni illetve kinél.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174892) -KP- válasza Quetz (#174889) üzenetére


-KP-
addikt

Miért? Ez is 2 utas MTM és ugyanúgy meglesznek a hibái a vízszintes MTM elrendezés miatt. Igaz picit kevesebb a 1,5k-s váltás miatt,de csak picit. De akkor se lesz olyan, mint egy 3 utas center, vagy egy értelmesen megépített 2 utas. Ahol egymás mellett vagy felett van 1-1 mélyközép és magas.

Persze olyan személyenek, aki mindig vagy majdnem mindig egyedül mozizik ez nem fog nagy gondot okozni, mert a vízszintes MTM fő problémái tengelyen kívül hallgatva jön elő.

Ezért voltam mérges, mikor az Audioholicsnál csak magáról az LR hangfalakról csináltak cikket és nem mérték meg vízszintesen centerként. Pedig mindig meg szokták.

Ahogy megtették itt is:

https://www.audioholics.com/bookshelf-speaker-reviews/monoprice-monolith-thx-365t-thx-365c/conclusion

Meg itt is:

https://www.audioholics.com/tower-speaker-reviews/paradigm-800f/conclusion

[ Szerkesztve ]

(#174893) -KP- válasza powerup2 (#174885) üzenetére


-KP-
addikt

Ja, tegnap elfelejtettem írni. Martin Logannél ott van még az Electromotion ESL C, ez is 3 utas, és 1m alatt van. Kifejezetten úgy tervezték, hogy akár moziállványba betehető legyen. Van élet azért a 2 milliós ESL18 C alatt is.

(#174895) powerup2 válasza -KP- (#174893) üzenetére


powerup2
addikt

Hát nézegetem a teszteket 3 utas kivitel a legjobb ha centerről van szó. A 2 utas kivitelnél középen jó a hang kicsit odébb már nem olyan mint középen. Néztem azt a martin logant is bár kicsinek találom a 2db 13cm hangszórót.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174896) -KP- válasza powerup2 (#174895) üzenetére


-KP-
addikt

5 vs 6,5 között nincs hatalmas különbség. Volt nálam Matinee és Motif center is. Mindkettőben 5 inch volt a mélyközép, és a Motion 50xt-vel összehallgatva jobban szóltak. Pedig az dupla 6,5 volt.

(#174897) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Swans RM600 F-el van valakinek tapasztalata? Valakinek volt már tulajdonában, vagy hallotta a komplett szettet?

(#174898) Quetz válasza -KP- (#174892) üzenetére


Quetz
őstag

Mert az a "center" csak egy oldalára fordított front sugárzó. És igazából nincs is rá szükség, mert a két front a tévé mellett simán pótolja. Viszont amint megvan a hangáteresztő vászon, mehet be középre állítva, ahogy kell.

(#174899) -KP- válasza Quetz (#174898) üzenetére


-KP-
addikt

Igen az, és pont ezért nem jó center.

Az pedig, hogy nincs is rá szükség. Hát :W :O

Akinek tv alá vagy nem hangáteresztő vászon alá kell, azon aztán tényleg marha sokat segít, hogy egyébként fel lehet állítani függőleges pozícióba :N

Mit pótol a tv szélén levő 2 front? A centerből jövő hang hiányosságait, amit a vízszintes MTM elrendezés okoz? Azt biztosan nem.

[ Szerkesztve ]

(#174900) spiky03


spiky03
veterán

Hamar téma a center kérdés. Akkor én is kérdeznék egyet.
Nézegettem most LCReket és pl a Teufel System 6nal az LCRek csak két utasak míg a hátsók három utasak.
A Jamo D500/600nal meg mindegyik három utas.

Van ezeknek valami előnye, ha úgyis 80 hzen van vágva az összes?

Valamint mennyire lenne észrevehető 14 cm vsz 16,5 cm hangszóró különbség?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.