Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174151) powerup2 válasza Atomgeszi (#174149) üzenetére


powerup2
addikt

kocsiba elfér :D aztán meg két emberes feladat a mozgatása :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174152) Atomgeszi válasza powerup2 (#174151) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na, itt vannak a doboz méretek és kilók:
15" - 93x85x81 cm and 73.8 kg (weight)
12" - 80x75x57 cm and 57 kg (weight).

;]

(#174153) Khaosz55 válasza VoidXs (#174150) üzenetére


Khaosz55
addikt

Persze elküldöm.
Csináltam több mérést is.
- 5.1-es mérés
- Front oldalon lévő subbok mérése
- Hátsó subbok mérése
- Összes szubb mérése külön csatornákon ahogy beszéltük.
Melyiket küldjem ?
Illetve a cavern ad bemeneti illetve kimeneti korrációt, de a mindsp-n egy bemenet 4 kimenet van. Tehát vagy egy bemenetet és 4 kimenetet tudok korrekciózni.

(#174154) VoidXs válasza Khaosz55 (#174153) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Na igen, a Cavern arra van, hogy nincs szétosztás, vagyis 1 DSP 2 csatorna. Ha csak egyiket töltöd be, az garantáltan rossz lesz. Erre jövő hét végén tudok egy opciót csinálni, addig csak a 4 subos mérés kellene.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174155) powerup2 válasza Atomgeszi (#174152) üzenetére


powerup2
addikt

15-ös jó :) két emberes lépcsőzni vele külön izgalom lehet

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174156) I'am Dony válasza Atomgeszi (#174152) üzenetére


I'am Dony
őstag

Írj már légyszives pár szót róla. Milyen, hogy tetszik?

(#174157) Khaosz55 válasza VoidXs (#174154) üzenetére


Khaosz55
addikt

Akkor nem küldöm el mert én úgy csináltam, hogy minden egyes szub RCA kábelét az AVR kimeneteire kötöttem. Tehát a FL,FR,SL,SR-re. Nyilván a hangsugárzókat lekötöttem, csak a sub ment. Azt is beállítottam, hogy 20-120Hz-ig korrekciózzon.
Ezért lett rossz, nekem minden egyes kimenetre és bemenetre adott EQ txt-t nyilván csak az out-ot tudtam feltölteni. Minidsp-n 2 bemenet és 4 kimenet van és én csak egy bemenetete használok. Gondoltam, hogy ez lesz a probléma.

(#174158) VoidXs válasza Khaosz55 (#174157) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez jó mérés, szükségem lesz rá, hogy tudjon 1 DSP-vel 4 subot. Jelenleg ehhez 2 DSP-t vár, de ha páronként mérsz, ideiglenesen még lehet jó.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174159) Khaosz55 válasza VoidXs (#174158) üzenetére


Khaosz55
addikt

Megmérem majd, most sikerült egy jó kis korrekciót összehozni kézi beállítással minidsp-ben. Késleltetve és mínuszba korrekciózva. Annyi mértem, hogy azt hitték búgócsiga támadás érte a házat.

Most meghallgatom és majd igazítok ha nem tetszik.

(#174160) Tamoo válasza Khaosz55 (#174159) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hangnyomás összelövés után én is próbálgatással szoktam összehozni a szubok időzítését. Mindig úgy értem el a legjobb eredményt. Aztán megy rá az EQ generálás.

[ Szerkesztve ]

(#174161) Atomgeszi válasza I'am Dony (#174156) üzenetére


Atomgeszi
veterán

;]

(#174165) Khaosz55 válasza Tamoo (#174160) üzenetére


Khaosz55
addikt

Az első és hátsó subbok nekem különböző hangnyomáaon dolgoznak. Egyszerű az oka, a front oldalon lévők 3.5 méterre vannak a hátsók meg kb 0.5- 0.7 méterre. Nem hoztam egy hangerőre, de nekem ez így teteszik. A kanapé mögötti subokat sokkal szebb görbét mutatnak, lényegesen egyszerűbb volt EQ-zni. A front oldalon lévők össze vissza beszakadnak mire a hallgatói pozícióba ér a hang.
Kipróbáltam és jobb lett az egész.
Most majd a FL, FR, C, SR, SL fogom mérni és EQ-t próbálgatni, csak a Rotellel lassan megy mincs önbemérője és a menübe belépni kilépni..... Minidsp-ben gyorsabb volt.
Minidsp-ben a bemenetet is szoktak eq-t rakni vagy inkább a kimenetekkel játszak?

(#174166) Tamoo válasza Khaosz55 (#174165) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A hallgatói pozícióban ülve kell azonos hangnyomást produkálniuk az elsőknek és hátsóknak. Nem derült ki, hogy ehhez képest hogy állítottad be, de a lényeg hogy neked tetsszen.

Ha a késleltetések összehangolása utána a 4 szubot egyként kezeled és egy EQ-t kap, akkor rakhatsz a bemenetre is, kimenetre is filtereket.

Rotel EQ-ját nem tudom mennyire érdemes erőltetni. Lehet a végén többet árt mint használ ha jól elcsavargatod vele a fázist. De ehhez a részéhez annyira nem értek én sem, úgyhogy ne kérdezd, hogy ezt hogy ellenőrizd. Füllel, hogy tetszik-e...

[ Szerkesztve ]

(#174167) Khaosz55 válasza Tamoo (#174166) üzenetére


Khaosz55
addikt

Rotel EQ-ban nagyon kedveset állítottam. Főleg a FR FL 60-80 Hz alatt húztam mínuszba, mert hiába állítok be az erősítőn 100Hz-es vagy 120Hz vágást lényegében elég hangosan szólt 60 Hz-en is mérés alapján, és okozott kicsi problémát a sub részen.

(#174168) I'am Dony válasza Khaosz55 (#174165) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem tudom mi a metodika nàlad, de 4 szubnál nem érdemes szerintem a frontoldali beszakadások miatt aggódni. Arra gondolok, hogy pl a bal elsőt veszed 0nak és a jobb oldalit ehhez késlelteted. A két görbéből már van egy biztosan jobbad. Utána már ehhez allítod pl a jobb hàtsót, amivel kapsz egy újabb és biztosan jobb görbét, majd ehhez állítod a bal hátsó késleltetést. Így egy egész jó átviteled kell, hogy legyen. Így a 4 doboz màr egyként értelmezhető. Persze az MLP ben legyen előtte azonos a hangnyomásuk, nyilvàn páronként ez kúlönböző.

Látom Tamoo màr írta ugyanezt, mindegy ha már bepötyögtem itt hagyom :D

[ Szerkesztve ]

(#174169) Khaosz55 válasza I'am Dony (#174168) üzenetére


Khaosz55
addikt

Csinálok még egy configot amiben azonos hangnyomáson lesznek a front és hátsók.
Mindig párban csináltam a mérést, a két front oldalt addig késeltettem egymáshoz amíg a legjobb eredményt nem kaptam és a beszakadások is minimálisak voltak. Érdekes, hogyha a bal oldalit késeltettem a jobb oldalihoz képest jobb eredményt kaptam mint fordítva. Persze a vágási meredekség is durván bele szól az eredménybe. Nem mondom el lehet vele napokat is játszadozni.Viszont a legutolsó eredményem is sokkal jobb volt mint a korábbi, film és zene közben is.

A hátsók hangerejének a csökkentésének a párom nem fog örülni, neki úgy tetszik kb beleizzadok a kanapéba, Fury tigris tank jelenet közben 115-120 Db-t mértem, persze nem szoktam így mozizni de 65ˇ2-en (nappali konyha, ebédlő egyben) nem rossz.
Szóval ezért kell egy külön config ehhez nem nyúlhatok azt mondta a párom.

(#174170) I'am Dony válasza Khaosz55 (#174169) üzenetére


I'am Dony
őstag

Értem :D
Hát azért én csak végig csinálnám leírtak szerint, mert semmit nem veszíthetsz. Vagy nagyon tetszik neki vagy meg kell vigasztalnod :DD
Win-win

(#174171) Khaosz55 válasza I'am Dony (#174170) üzenetére


Khaosz55
addikt

Úgy lesz megcsinálom a midsp-ben 4 config hely van meg elmenthetek akármennyi is.

(#174172) Quetz


Quetz
őstag

(#174173) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Csak próba kedvéért, illetve hogy a jövőben merre lehetne fejlődni, én is összelőttem 3 szubot.

Külön-külön nyersen
(piros Monolith 12, Zöld R115SW, kék zárt Ultimax kanapé bal oldalán)

2 front szub, 2 front szub+hátsó szub, időzítés igazítás

Eredmény (fentebbi kék görbe EQ-zva)

Meghallgatva: "sajnos" jó. Tetszik. Eddigi legjobb szub élmény itthon. De nyilván mérlegelni kell, mert nem javult annyit mint egy-egy plusz szub ára.

[ Szerkesztve ]

(#174174) I'am Dony válasza Tamoo (#174173) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hu a mindenit! Bravo!!!

(#174175) Khaosz55 válasza Tamoo (#174173) üzenetére


Khaosz55
addikt

Jó néz ki.

A 85-ről le EQ-ztad 75-re. Ami alatta volt (zöld) azt felhúztad, vagy "felmászott" miután a többit lehúztad ? Most átolvasva és megnézve a képeket vágom. Kék vonal a közös az lett korrigálva. Bemenet vagy mindegyik sub kimenetet korrigáltad ?

Meddig szokás kiengedni a mély frekvenciát? Nekem 100 hz körül esik be, vagyis úgy csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#174176) python1 válasza Tamoo (#174173) üzenetére


python1
veterán

Ez jól sikerült!
Na ez az a szint, mikor átlép az ember a kezdőből haladó szint fölé, és a megvilágosodás a tudományosabb szint felé veszi az irányt, vagy valami ilyesmi.

(#174177) Tamoo válasza I'am Dony (#174174) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi, de Te is tudod, nincs itt magic, csak ne legyen az ember totál vakon a beállításokkal.
Két sz@r meg egy közepes szub pozíció. Az auto EQ meg megoldja.
Amit elfelejtettem, jó lett volna végigmérni a kanapén vagy 2m-t, hogy mennyire esik szét így 3 szubbal. Biztos, hogy igen, csak hogy mennyire... Holnap megnézem szerintem.

Amúgy félóra volt kb. az egész. Meg utána félórát demóztam... Ha már itt van most ideiglenesen 3 szub, kár lett volna nem kipróbálni.

#174175 Khaosz55: LFE 120Hz-ig terjed elméletben, én nem kezdem ejteni/vágni, 20-120-ig végig van EQ-zva. Aminél váltani kell azt meg a crossover intézi. Itt tisztán LFE-t mértem, így a crossover esése nem látszik a grafikonokon.
A 3 mélynyomó együtt kapott egy EQ-t, külön-külön semmit ha ez a kérdés. Az hogy ebben az esetben bemenetre vagy kimenetre raksz, az mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#174178) python1 válasza Tamoo (#174177) üzenetére


python1
veterán

Szerintem nem fog szétesni, mivel majdnem gömbsugárzás valósul meg, amennyiben megfelelő az elhelyezés.

(#174179) Tamoo válasza python1 (#174178) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem megfelelő. Ott vannak ahol elfértek.

(#174180) ctrlaltdel13 válasza python1 (#174178) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ahhoz egy adott fal részt végig kellene pakolni, nem?

[ Szerkesztve ]

(#174181) python1 válasza ctrlaltdel13 (#174180) üzenetére


python1
veterán

Az sem rossz elhelyezés, csak sok szub kell hozzá, viszont ha középen tudná az ember elhelyezni, az is tökéletes megoldást jelentene, csak az megint macerás.
Sarkok nálam sehol nem jöttek be, ahogyan közelítek a hallgatási függőleges tengelyhez, úgy teljesedik ki igazán a szubtartomány.

[ Szerkesztve ]

(#174182) I'am Dony válasza Tamoo (#174177) üzenetére


I'am Dony
őstag

Amit elfelejtettem, jó lett volna végigmérni a kanapén vagy 2m-t, hogy mennyire esik szét így 3 szubbal. Biztos, hogy igen, csak hogy mennyire... Holnap megnézem szerintem.

Ezt nagyon jó lenne, ha publikálnád nekünk. Engem legalábbis nagyon érdekel egy kanapényi MLP :D így a 3 dobozzal.

(#174183) I'am Dony válasza python1 (#174178) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez hallani mindenhol, csak én nagyon-nagyon nem ezt tapasztaltam. Már az is marha nagy beszakadást eredményezett pl., hogy egy méretesebb fotel arrébb lett tolva 10-15 cm-t.

(#174184) Tamoo válasza I'am Dony (#174182) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jólvan persze, közzéteszem. De csak 120dB-es skálával 1/6 simítással. :D
Viccet félretéve, tuti nem lesz jó a fő MLP-ből kimozdulva, de kíváncsi vagyok mekkora beszakadások jönnek. Megnézzük. Nem szimmetrikus a szoba és a szuboknak sem "tankönyvi" az elhelyezése.

(#174185) -KP- válasza I'am Dony (#174182) üzenetére


-KP-
addikt

Egy kanapényi MLP-hez 4 szub kell. Vagy 2 darab specifikus helyekre elhelyezve.

Töltsd le és nézegesd ezt a doksit: [link]

(#174186) Tamoo válasza I'am Dony (#174182) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ugyanazon a hangnyomáson mértem, csak a kép kedvéért húztam lentebb az alsókat.
A jobb 3 nincs bekapcsolva, az hasonlít a 2-esre, csak még rosszabb.
Ez így 180cm szélességet fed le üléspozíciókat tekintve.
Kb. amit vártam, nincs csoda ilyen szedett-vedett elhelyezéssel.

[ Szerkesztve ]

(#174187) I'am Dony válasza Tamoo (#174186) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hát igen. Biztos volt, hogy nem vonal lesz. Bár a jobb 2 nem gondoltam volna, hogy 3 szubnál is még ennyire változik. Köszönöm, hogy megmutattad!

(#174188) Tamoo válasza I'am Dony (#174187) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Baloldalon a kanapé mellet van most az Ultimax, így folyamatosan távolodik el tőle aki jobbra ül. Kanapé mögé nem rakhattam, az ott átjáró.

Egyébként ez egy egy pontos kalibráció eredménye. Megnézhetném több pontos esetén is, de nem vagyok időmilliomos (gondolom ugrana a legjobb, a többi meg esetleg egy hajszállal lenne kevésbé rossz mint most). De engem csak az az egy pont érdekel. :D

[ Szerkesztve ]

(#174189) I'am Dony válasza Tamoo (#174188) üzenetére


I'am Dony
őstag

Jó ez így, bár érdekes lehetne egy két hátsó egy első felállás. A jelenlegi szub előtt nagyon kattogtam egy két dobozos rendszeren, de elvetettem. Az MLP ben most kiváló, a többi meg engem sm érdekel már.

[ Szerkesztve ]

(#174190) Tamoo válasza I'am Dony (#174189) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én ide hátra nem tudok szubot rakni.
Az az ajtó ami most a képen rá van nyitva a poszterre, max amögé egy lapos diy-t.

[ Szerkesztve ]

(#174191) Khaosz55


Khaosz55
addikt

REW-ben próbálgatom az allignment toolt. Szimulálja, hogy két szub egymáshoz képes késleltetve milyen görbét fog adni.
4 Sub esetén hogy érdemes ezt használni? Én kétféle módszert gondoltam ki.
1.
-Megmérem külön mind a 4 sub freki menetét eq és késleltetés nélkül.
- Elkezdem a késleltetést sorba, tehát bal első subbot a jobb elsőhöz. Kapott eredményt mérem és utána késleltetem hozzá a jobb hátsót. Mérek és utána késleltetem a bal hátsót.

2. Gyakorlatilag ugyan úgy, csak nem sorba hanem elsőnek az első kettőt késleltetem össze, utána meg a hátsó kettőt külön. A végén meg a két első a két hátsóhoz.

A végén meg mehet az EQ.

(#174192) Tamoo válasza Khaosz55 (#174191) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én az első szerint mennék neki inkább, de jó lehet a második is.
Viszont nálam a szimuláció nem pont azt mutatja mint amit valósan visszamértem. Sok helyen közelít, de az a pár elcsúszás több szubnál már elviszi...

[ Szerkesztve ]

(#174193) I'am Dony válasza Khaosz55 (#174191) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az első. Ezt le is irtam neked.

(#174194) Khaosz55 válasza Tamoo (#174192) üzenetére


Khaosz55
addikt

Persze minden esetben ellenmérek, de legalább nem kell 1-es lépcsőkben végig menni, hogy mennyi legyen a késleltetés.
Utána a bemenetre adjak komplett eq-t ? Vagy előre és hátra külön a 2-2 subnak. Legutoljára egybe korrekcióztam a hátsókat mert kb ugyan ott emeltek ki.

A másik meg rew-ben küldök rá egy eq számítást, de az adatokat kézzel írom be a minidsp-be. Ha rew-ből exprotálok és utána minidsp-be importálok, akkor már nem enged utólag bele nyúlni a minisdp. Szóval jobban szeretem manuálisan.

[ Szerkesztve ]

(#174195) Khaosz55 válasza I'am Dony (#174193) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok kipróbálom, kíváncsi vagyok jobb lesz-e az eredményem.

(#174196) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!
Régen jártam erre.Mennyire szálltak el itt az árak,új,használt piacon?Érdemes újítani mostanság?

(#174197) MésziGab


MésziGab
tag

SziasztokAdott egy LG OLED55B13LA,és egy régebbi 5.1 házimozi rendszer(Panasonic SA-HT870)! A házimozin csak RCA és SCART csatlakozók vannak 🙁 Ki milyen megoldással oldaná meg a hangot ami a legszebben-legjobban átvinné a TV-ről a házimozira!
Köszönöm :R

(#174198) VoidXs válasza Gigi01 (#174196) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Teljesen, néhol még 200% emelkedés is volt.

MésziGab: forrasztás nélkül sehogy nem lesz ebből 5.1, jobb lenne lecserélni legalább a fejegységet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174199) Gigi01 válasza VoidXs (#174198) üzenetére


Gigi01
őstag

Sógor erősítője behalt.Neki néznék valamit,vagy magamnak,enyém menne hozzá.
De csak garis jöhetne szóba.Van ötleted?Max. 200-ig elmegyek,de középkat. legyen,fekete,és még garis.
Jó lenne Onkyo,Pioneer,ezek vannak,voltak is,de egy Denon-t is kipróbálnék,Yamahát nem tudom.
Dali Spektor hangfalakhoz lenne.

(#174200) I'am Dony válasza Gigi01 (#174199) üzenetére


I'am Dony
őstag

Sajnos vagy az igényekből kell lejjebb adni vagy a keretet növelni. A 200 ért középkat, garanciával nem nagyon van mostanság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.