Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174451) python1 válasza denesdr (#174449) üzenetére


python1
veterán

Ekkora hibát elkövetni részemről, hogy nem hátra tettem a reflexnyílásokat! ;] :DDD
Jó legyen igazatok.
Dorian: Fogadjunk, hogy neked is ilyen hangsugárzóid vannak?. :D
Tamoo: Akkor azért nincs jó akusztika nálad... ;]

[ Szerkesztve ]

(#174452) Tamoo válasza python1 (#174451) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az enyémen van elől is, hátul is. :D Na?

(#174453) Atomgeszi válasza Tamoo (#174452) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem csak alul van rajta nyílás. :D

(#174454) denesdr


denesdr
addikt

Oldalsó és felső reficsöve valakinek? ;]

(#174455) Vikthor


Vikthor
nagyúr

OLEDC1-es TV-n hol lehet megtudni, hogy mennyi órát ment eddig?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#174456) powerup2 válasza Vikthor (#174455) üzenetére


powerup2
addikt

Hát service táv vagy ha van infrás mobilod van app és azzal.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174457) Vikthor válasza powerup2 (#174456) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nincs szervízes távirányítóm, honnan lehet olyat szerválni? Elvileg a P30 Pro mobilon van infra, milyen app-ot kell leszedjek rá?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#174458) VoidXs válasza Vikthor (#174457) üzenetére


VoidXs
nagyúr

P30-on nincs infra. Még a régi Samsungokra tettek, ma én csak Xiaomin láttam.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174459) powerup2 válasza VoidXs (#174458) üzenetére


powerup2
addikt

Nekem p30pro van és van rajta én azzal használom jól működik

[link]

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#174460) VoidXs válasza powerup2 (#174459) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Bocsi, sima P30-at néztem.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174461) hatala válasza mettek (#174421) üzenetére


hatala
tag

Szia.

Ezek a Monitor Audio "silver dipol hátterek", neked Atmos konfigba vannak?
Ha igen, abban milyen a térérzet?
Csak mert ilyen Silver FX-ben gondolkozom háttérnek Atmos környezetben hátsó falra, mivel annyira közel van a hátsó falhoz a kanapé, kb, 70-80 cm hogy normál méretű hangsugárzó dobozok túl közel lennének a fejhez.

Többieket is kérdezném, mivel olvasom itt hogy di-bipól hangsugárzó nem valami jó az Atmoshoz, bipólra átkapcsolva annyira értékelhetetlen lenne egy ilyen Silver FX a hátsó falon?

Köszönöm a választ előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#174462) -KP- válasza hatala (#174461) üzenetére


-KP-
addikt

A dipól technológiát már rég el kellene felejteni 2021-ben szvsz. Ez még a 80-as évekbeli Dolby Surround korszak maradványa.

(#174463) hatala válasza -KP- (#174462) üzenetére


hatala
tag

Oké, köszi.
Ettől még ha nagyon kevés a hely a hátsó fal és pl, a kanapé között, sok lehetőség nincs szerintem, a lapos méretű hangdoboz, vagy ez.

(#174464) Dorian válasza hatala (#174463) üzenetére


Dorian
félisten

Ki mondta, h a surroundok előre kell nézzenek? Úgy helyezd el őket a hátsó falra tett konzolra, hogy feléd nézzenek.
(SR típusától függetlenül a hátsó fal közelsége amúgy rengeteg problémát okoz, ha teheted, fedd be szélessávú csillapító anyaggal.)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174465) -KP- válasza Dorian (#174464) üzenetére


-KP-
addikt

Nem feltétlen okoz gondot, főleg ha eleve úgy van tervezve hogy falra (vagy ba) lesz téve.

(#174466) Dorian válasza -KP- (#174465) üzenetére


Dorian
félisten

Attól még a hátsó falról való közeli visszaverődések ugyanúgy problémát okoznak, a sr teret jócskán rontják, nameg a mélykiemelés is ott van.
És persze a falba építés marginális a felhasználók közt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#174467) Mikisys válasza VoidXs (#174443) üzenetére


Mikisys
őstag

Nos, nem csak vannak műszereim, hanem használni is tudom azokat.
Nem akarok semmit sem bizonyítani ezzel, csak rávilágítanék arra, hogy nem jó úton jár az, aki hisz a szoftveres mérésnek-beállításnak.
De hagyjuk, mindenki azt és úgy hallgat, ahogy akarja.

Üdv!

(#174468) ctrlaltdel13 válasza Mikisys (#174467) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ezt hívják úgy:
Nesze semmi fogd meg jól.

(#174469) VoidXs válasza Mikisys (#174467) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Legalább mondd ki a nevét annak a rejtélyes műszernek, amivel a teljesítményt igazolni tudod, és hogy milyen módba kell kapcsolni. Két helyes válasz van, de sokkal több rossz. Semmilyen témát nem hagyunk úgy félbe, hogy "igazam van, mert én tudom jól, ti meg nem", bár ki lehet szállni vesztesen egy vitából így is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174470) -KP- válasza Dorian (#174466) üzenetére


-KP-
addikt

Nincs mélykiemelés, ha eleve úgy tervezed, hogy falra kell tenni. Ha van egy olyan surroundod amit úgy terveznek, hogy el kell húzni a faltól és falra teszed, akkor sok lesz a mély valóban. De ezt simán kompenzálod egy normális bemérővel.

Ha van egy olyan surroundod, amit úgy terveznek eleve, hogy falra kell tenni, annak meg a faltól elhúzva lesz kevés mélye.

Az SR teret sem feltétlen rontják szerintem, ha megfelelően nagy a hangsugárzó előlapja.

(#174471) mettek válasza hatala (#174461) üzenetére


mettek
addikt

Nekem oldalfalon vannak a dipolok. Plusz van 2 db mennyzeti sugárzó de eddig igazán jó atmost nem hallottam még. A térérzet nem rossz de sztem bőven lehetne jobb pl ha lenne hátsó sugárzó is.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174472) hatala válasza mettek (#174471) üzenetére


hatala
tag

Köszi a választ! :R

(#174473) mettek válasza hatala (#174472) üzenetére


mettek
addikt

Amugy ideális körülmények között jó teret csinálnak. Fülmagasság fölé kell tenni 60 cm-rel ha nincs atmos sugárzó. Mivel nekem lett 2 atmos igy leljebb hoztam a dipolokat.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174474) spiky03


spiky03
veterán

Ezt ma találtam:
Magyar hangszóró hódíthatja meg a csúcsteljesítményű hangfalak piacát

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174475) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hát ezt sikerült kihoznom, még játszom vele kicsit. 5 Sub 65mˇ2. Front oldalon akusztika nem a legjobb. 30mˇ2 ablak felülte, konyhafelszerelés, poharak, tányérok, üvegek, minden ami segíti a hangzást.
Sokat játszottam a késlétessel ami sokat segített, és ami nagyon befolyásolta a alsó-felső vágási meredekség és az alsó vágási frekvencia, 1hz is jelenőset módosította az eredményt.
Kék az 5 sub együtt eq és delay nélkül, a sárga mit meg összehoztam. Most kipróbálom.

(#174476) VoidXs válasza Khaosz55 (#174475) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ezt nem igazán van hová fokozni, szép munka. Ha nagyon szőrszálhasogató akarsz lenni, ki lehet ezt hozni 20 Hz-ig teljesen laposra, de meg nem lehet mondani fülre ezen a ponton.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174477) Khaosz55 válasza VoidXs (#174476) üzenetére


Khaosz55
addikt

Volt vagy 1500 mérésem mire rájöttem mit hol kell változtatni, és teljesen kezdőként meg kellett értenem, mit miért hova és az összefüggéseket is a vásási frekvencia-vágási meredekség között mitől mi változik, külön eq a front oldalnak és a hátsóknak kézzel. Az volt az érzésem az elején, hogy egy tavacskába érintettem a lábujjamat és kiderült ez egy nagy óceán, és még most is csak max két ujjam van benne, nemhogy úsztam volna benne. Az eltolásokat volt a legnehezebb megtalálni, de azzal tudtam az óriási beszakadást kompenzálni +eq nélkül, ennek az volt a hátrány, hogy nem 21 hanem 23hz-nél fut fel a görbe.

(#174478) python1 válasza Khaosz55 (#174477) üzenetére


python1
veterán

Szuper!
Valahogy így kell hozzáállni, meghozza a gyümölcsét a befektetett munka.

(#174479) Khaosz55 válasza python1 (#174478) üzenetére


Khaosz55
addikt

Sokat olvastam itt a fórumon és kértem segítséget többek között tőled is amit mindenkinek köszönök, illetve csomó YT videó megnéztem és próbálkoztam.
Azt hozzá teszem voltak nálam beállítani és végén az eredmény hatalmas cik-cak lett utána határoztam el, hogy veszek mikrofont. PC van, időm van rá és kedvem is, illetve érdekel is magam amatőr szintjén.
Szóval TNX for all.
A véleményem, ha valakinek van sub a rendszerbe, akkor azt meg kell mérni, mert egy mérés után elképed mi is a valóság. Ha meg több van, akkor meg még jobban elképed, nekem csak a két ulti úgy kioltotta egymást hogy fogtam a fejem.

[ Szerkesztve ]

(#174480) VoidXs válasza Khaosz55 (#174479) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Szerintem ez az eset itt állhat példaként, hogy érdemes inkább rátanulni és foglalkozni vele, nem pedig feleslegesen szórni a pénzt mindenféle baromságra, mert ha igazi minőség kell, a kalibrálás az egyetlen járható út. Keveseknek jött össze annyira, mint neked.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174481) I'am Dony válasza Khaosz55 (#174475) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hát ezt megoldottad! Gratula hozzá és a kitartásodhoz is.

(#174482) Tamoo válasza Khaosz55 (#174477) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"...összefüggéseket is a vágási frekvencia-vágási meredekség között mitől mi változik"
Itt leírnád pontosan milyen összefüggésekre is gondolsz amiket megértettél?
(Nem azt akarom kérdezni, hogy mi a vágási frekvencia és mi a vágási meredekség, a megvilágosodás tárgya érdekel.)

"1Hz is jelenősen módosította az eredményt"
Kicsit amúgy szerintem még mindig túlgondolod. Egy nyitott ablak vagy 10cm-el arrébb helyezett mikrofon ami elviszi a patikamérlegen kiegyensúlyozott grafikont... Nem egy 1Hz hozza az igazi eltéréseket. Ha ezeket elengeded, akkor legközelebb már töredék idő alatt is meg tudod csinálni és nem lesz különbség a kapott élményben. Persze ez is a tanulási, tapasztalási folyamat része.

20-120Hz közt ne rakj rá simítást! Látom ezen is Var-van, ami mondjuk sokat ott nem simít, de akkor is... :D De legalább a skálát nem Python állította! :D Sorry, ezt nem hagyhattam ki.

Szuper, hogy megcsináltad magadnak és az eredmény is nagyon szép lett! Én is azt mondom, hogy megéri megtanulni, annyira nem bonyolult alap szinten. Ha valaki kimegy hozzád egy szűk órára, hiába ötször hatékonyabb, nem pótolja ezt a rengeteg kísérletezést amivel kiismered a saját szobád - saját rendszered összefüggéseit. Egy idegen egy óra alatt nem tudja belerakni ezt a munkát és nem is akarja.
Rengetegen vannak vakon, elengedik a fülük mellett, hogy 1-2 tápkábel áráért mekkorát fejleszthetnének a rendszerükön egy miniDSP-vel, mikrofonnal.

[ Szerkesztve ]

(#174483) BIGi75


BIGi75
senior tag

Sziasztok,
adott egy Yamaha RXV685 AVR, egy Yamaha RN602 sztereó erősítő és egy minidsp 2x4.
Van-e értelme azzal próbálkozni, hogy az AVR preout kimenetére kötöm a minidsp-t és a minidsp-ből tovább viszem a jelet a sztereo erősítőre és a mélyládára? Így (gondolom) be tudnám lőni EQ-val a szubot és a frontokat zenehallgatáshoz. Ha ez így kerek, működhet-e a fenti rendszer film alatt, vagy ott mindenképpen az AVR speaker kimeneteit kellene használnom a frontokhoz? Van még kérdés, de nem teszem fel, míg ki nem derül, hogy teljes hülyeség-e, amiket írtam?

(#174484) Khaosz55 válasza Tamoo (#174482) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen véletlen rajta maradt a VAR simítás mert a FL,FR,C,SR,SL-hez használtam, ha leveszem nem változik subnál kb semmi.
Rosszul fogalmaztam az összefüggéssekkel kapcsolatban. Gyakorlatilag nem megértettem hanem az elején elhanyagoltam. Mindent beállítottam 48-as vágásra és 20-120hz-ig. Kimértem és után korrekcióztam, de egy idő után zsákutcába futottam nem tudtam jobb eredmény elérni. Nem hagytam annyiba, akkor kezdtem el játszani subbokként az alsó illetve a felső vágási frekvencián és meredekségen. Pl Ultinál fellül 36-os svs-nél 40-es meredekség adta a legjobb eredményt. Számomra az XTZ volt a legbajosabb. 75hz-en meg kellett vágni ha feljebb engedtem, akkor 70hz körül beerősödött a beszakadás. Érdekes volt ha XTZ-nél 18hz-ről 17-re állítottam akkor 20-30 hz között vesztettem a SPL-ből. Allul végül mindegyiknél 18hz 48db-s vágás jött be.
Szóval azt akarom mondni minden sub-on külön kikísérleteztem, hogy együtt EQ nélkül mi a legjobb delay, frekvencia és vágási meredekség amivel a legjobb eredmény érem el. A házam nem kezelt akusztikailag, max annyi hogy könnyűszerkezetes és 15cm üveggyapot van a falba a padláson meg 35cm.
Nekem 5 subom van, a mini dsp-n 4 kimenet. 2db SVS NSD Sub sorba van kötve. Szóval elsőnek a SVS-t külön a 2 dsp kimeneten kimértem és kikísérleteztem, hogy az erősítő hátlapján mennyivel kell eltolni a fázist, hogy jó eredményt kapjak. Amikor megvolt összekötöttem és ellenmértem.
Volt olyan késleltetési beállításom ahol 20-50hz-ig nagyon jó volt minden aztán felette 3 nagy beszakadás. Azt is elengedtem.

Dupla mozis kanapém van, középen mértem, de majd megmérem mi helyzet ott ahol pont ülök mi a különbség.

A lecsengési ábrát hogyan kell értelmezni és milyen érték számít elfogadhatónak? Gondolom a szobaakusztika és csillapítás számít itt legjobban, túl sokat nem tudok rajta módosítani.

[ Szerkesztve ]

(#174485) Tamoo válasza Khaosz55 (#174484) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Sokat el lehet szöszölni... öt szubnál meg különösen.

Az utózengési időről fapacitól is olvashatsz. [link]
80-100Hz alatt viszont nem érdemes nézni az RT60-at, szuboknál a spektrumot meg vízesést figyeld! Mindkettőn látszik a lecsengés.

[ Szerkesztve ]

(#174486) VoidXs válasza BIGi75 (#174483) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Működhet, amit mondasz, de csak ha helyes habverővel vágja frontokra az LFE-t az AVR. Ez általában nincs így.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174487) Tamoo válasza BIGi75 (#174483) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az a baj, hogy a miniDSP-n csak két bemenet van. Ha a két frontot rákötöd, akkor nem tudod az LFE-t. Az oké, hogy utána a mélyhangokat át tudod keverni a szubra a frontokról ha a miniDSP-re kötöd a szubot is, de mi lesz filmek alatt az LFE sávval?
(Oké, van olyan is elvileg, hogy LFE+main vagy kikapcsolod az AVR-en a szubot... de az már nem az igazi úgy ha a frontokról kell leszedni az LFE sávot amire ki tudja milyen formában keveri rá az AVR.)
Szóval egy darabbal a frontokat is és a szubot is, az nem megy szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#174488) MasterMark válasza VoidXs (#174486) üzenetére


MasterMark
titán

Miért több, vagy kevesebb habverő lesz mint kéne? ;] :DDD

Switch Tax

(#174489) BIGi75 válasza VoidXs (#174486) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ez "hangerő" akart lenni nem?
Ha az AVR-nek azt mondom nincs szub és a frontok nagyok, akkor ott az LFE a fronton, nem?
Azért azt hiszem egy próbát megér a dolog, kipiszkálom a fiam szobájából a 602-est, ki fogom próbálni..

(#174490) BIGi75 válasza Tamoo (#174487) üzenetére


BIGi75
senior tag

"Szóval egy darabbal a frontokat is és a szubot is, az nem megy szerintem."
Erre én is gondoltam, de mivel nem vettétek el a kedvem a kísérlettől teljesen, muszáj kipróbálnom a rendelkezésre álló cucokkal mielőtt beruházok pluszban valamire. A sztereót is csak kölcsönbe kapom, vennem kell egyet ha tetszik a dolog.
De azért vannak még kérdések bennem: mi újság lehet az időzítésekel, kezeli-e majd az AVR a hangerőt a preout-on, ha YPAO-val beállítom a szettet, majd törlöm a frontokon és a miniDSP-ben EQ-zok, az úgy jó lehet-e...

(#174491) Tamoo válasza BIGi75 (#174490) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én erre így nem pazarolnám az időt.
Őszintén szólva nem is próbálom végiggondolni az összes buktatót amibe beleszaladhatsz, mert tuti kihagynék valamit. Ez így túl összetett probléma a sok kötöttség miatt és túl kompromisszumos.

[ Szerkesztve ]

(#174492) VoidXs válasza BIGi75 (#174489) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, az hangerő akart lenni, jó dolog ez az autocorrect. :DD

Ott az LFE, csak kérdés, hogy hány dB-vel. Ezt néha még PC se kezeli értelmesen.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174493) BIGi75 válasza Tamoo (#174491) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nem sajnálok rá 1-2 napot, ha utána vasszapakolok mindent úgy ahogy volt, akkor sem. Legalább tanulok ezt/azt közben.
Marha sok kötöttség és kompromisszum van a YPAO-ban is, gyakorlatilag alkalmatlan precíz EQ-ra a frekvenciák kötöttsége miatt. A pc-s lejátszást csak szeretném elkerülni a nappaliban, a cd lejátszómon pl. nem segít semmit. És talán egy sztereo erősítővel javulhat a hangzás is zenére. Meglátjuk...

(#174494) Khaosz55 válasza Tamoo (#174485) üzenetére


Khaosz55
addikt

Már csak ott hibáztam, hogy az egyik SVS be sem volt kapcsolva :D .
Szóval ismét mértem, de az eredmény is kicsit jobb lett. A késleltetés is beállítottam -0,051 ms lett a FL-hez képest.

(#174495) I'am Dony válasza Khaosz55 (#174494) üzenetére


I'am Dony
őstag

:DD
Ez jó. Ezek szerint feleslegea is. Add el :D

(#174496) Khaosz55 válasza I'am Dony (#174495) üzenetére


Khaosz55
addikt

Dehogy adom, mondom jobb lett egy kicsit. És persze SPL is több. Nem gond ha van tartalék.

(#174497) Tamoo válasza Khaosz55 (#174496) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mi is az? SB 12NSD? Én vennék a kettő árából inkább még egy XTZ-t vagy Monolith-ot. :) Két zártnak meg jó az Ultimax.

(#174498) Khaosz55 válasza Tamoo (#174497) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen SB 12NSD. A kanapé mögött jól szuperálnak mérés alapján és mivel közel vannak így nem is érződnek gyengének. Inkább a XTZ okoz a kanapé mögött 75hz felett beszakadást.

XTZ még beférne a Monolith meg túl nagy ha reflexeset nézek.

Ha cserélnél valamit az xtz lenne a mérési tapasztalat alapján, legalábbis ebben a környezetben és rendszerben .
Hangerőben is rendben vagyok 65mˇ2-en. Ezt mértem a Fury tigris tankos jelenet alatt. Még nem klippeltem. Persze nem így mozizok, csak néha elgurul.

[ Szerkesztve ]

(#174499) ada19 válasza Khaosz55 (#174498) üzenetére


ada19
senior tag

Inkább a XTZ okoz a kanapé mögött 75hz felett beszakadást.

Csak hogy pontosak legyünk, az XTZ helyén lévő sub okozza, nem maga az XTZ. :D De persze akár időzítési kérdés is lehet crossover miatt.

Mégsenem

(#174500) I'am Dony válasza Khaosz55 (#174498) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hát pedig az nsd az XTZ közelébe sem ér. Ott nem a doboz az ok, hanem a helye.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.