Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175401) Tamoo válasza liszi70 (#175400) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:DDD

(#175402) Gigi01 válasza Gigi01 (#174955) üzenetére


Gigi01
őstag

Bizonytalan volt,nem kipróbálható,stb. Ma egy RZ onkyo-ról lecsúsztam.
Használt piacról mit ajánlanátok nékem,avr nélkül vagyok.
Atmos nem lényeg,7.1-sem igazán.
Pio933-at láttam 150.ért még.

(#175403) Gigi01 válasza Gigi01 (#175402) üzenetére


Gigi01
őstag

Yamaha RX-V775 160e, Onkyo TX-Rz730 3kiló(még garis), Pio vsx-lx55 esetleg,de ez nem nagy ugrás szerintem az LX50 után.
Pio LX85 350e,kicsit sokallom. :O
Ti a Dalikhoz mit vennétek?Denonok vannak 4000-es széria.

(#175404) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Inakustik premium silver 4.0 kábelről milyen véleménnyel vagytok?

Vettem a sima, 2,5-es premium-ot, de valahogy nem tetszik, kevesebb lett a magas. :( Ahogy olvastam a silverrel ez valamennyire kompenzálható. Ez valós? A dinamika kicsit jobb lett, ez nem kérdés, de ez így nem tetszik, sajnos.

Dugózni nem fogom, vagyis, nem tervezem.

Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#175405) MasterMark válasza hackeeeee (#175404) üzenetére


MasterMark
titán

Ha most vetted akkor nincs még bejáratva. ;]

Switch Tax

(#175406) hackeeeee válasza MasterMark (#175405) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem rég.. Kozel 100 óra biztos van benne. Persze ebben van tv nezestol kezdve minden. Változott, de meg mindig nem tetszik, es tényleg főként a magas hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#175407) spiky03


spiky03
veterán

Egy kérdés dipole ügyben.
Itt is írtatok páran, hogy nem jók a dipole hátsók.
Mi velük a baj?
Mert pl olvastam a tesztjét a Teufel system 6os szettnek ahol ugye a hátsók dipoleok és ott jókat írnak róla.
Viszont egy hozzászólásnál a youtubeon ott azt írták, hogy abból nem szólnak olyan jól az effektek mint a normál hangfalakból és ott ő is az 5 egyfroma LCRt ajánlotta a system 6bol.

Nálam a kanapé mögötti falon lenne a dipole ha esetleg erre a Teufelre esne a választásom.
Most egy Canton Chrono CL 510.2 onwall vam fent, az jó hátsó terét csinál.

Köszönöm:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#175408) Gigi01 válasza Gigi01 (#175403) üzenetére


Gigi01
őstag

BBéci?Többi hozzáértő? :R .De ti szerintetek amit bír a Spektor 6 szettem,az LX50-et kevésnek éreztem,sokszor majdnem maxon ment.

[ Szerkesztve ]

(#175409) skippper


skippper
senior tag

Sziasztok!

Tud esetleg valaki ajánlani kapcsolási rajzot/leírást egyszerű DIY végfokhoz? (úgy rémlik van valami házi kókányolós topic, de istennek nem találtam meg most...)

Van egy Focusrite Solom és szeretném használni a Creative S750-em szatelit hangszóróit PC-hez, gitárhoz rajta keresztül, viszont a fülhallgató erősítő gyenge nekik (igazából csutkára járatva majdnem jó, de azért egy kis kraft még elférne hozzájuk). Nem kell semmi extra, valami minimál erősítő kapcsolás...

(#175410) Gubu0101 válasza skippper (#175409) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ha [link] erre gondolsz,akkor tessek :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#175411) skippper válasza Gubu0101 (#175410) üzenetére


skippper
senior tag

Rosszul fogalmaztam :) volt egy rendes DIY hifi topic is, ahol építgették a használható rendszereket a jónépek

(#175412) skippper válasza skippper (#175409) üzenetére


skippper
senior tag

Vagy ha nem DIY, de van ötletetek a probléma áthidalására max 10k-ból, azt is szívesen veszem :)

(#175413) Gigi01 válasza Gigi01 (#175403) üzenetére


Gigi01
őstag

Pioneer VSX-LX302 ez mennyire ajánlott?
Max. 350-ig felmegyek (400is lehet)használtban.Mit bír el a hangfalszettem?
Még 2 hangfal,7.1-re bővitve max..

[ Szerkesztve ]

(#175414) Gigi01 válasza Gigi01 (#175408) üzenetére


Gigi01
őstag

Aha.látom oldjam meg..

(#175415) Gigi01 válasza Gigi01 (#175414) üzenetére


Gigi01
őstag

VSX--933 jó lehet,vagy menjek lx-re?

(#175416) BBéci válasza Gigi01 (#175415) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen LX, bár az Onkyo házasság utániakat nem ismerem személyesen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175417) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi tippeket hangfal vásárláshoz. Úgy néz ki kezd körvonalazódni, hogy mi is lesz az elképzelés. Meglátogattam egy Audio hangtechnikai üzletet ott is a Klipsch -et ajánlották házi-mozizásra + zenehallgatásra + játékhoz. A nappali amit szeretnék körbe rakni hangszórókkal egy téglalap alakú ~10 nm -es helyiség - a nappali ennél nagyobb, ~17 nm, de ahol a filmezés "tér" lesz, az a 10nm -es hely. A kérdésem a következő: Erre a szoba méretre is érdemes álló hangfalakat venni, vagy maradjak inkább a polcsugárzóknál?! Az eladó erre azt mondta, hogy igazából árban ott vagyok a polcsugárzó + állvánnyal, mintha megvenném az álló hangfalpárt. Pusztán annyit kell tennem, hogy halkabb hangerőre veszem az álló hangfalakat. A nagyobb hangfalaktól azért tartok mert ott ügye fennáll a veszélye hogy a szűkös tér miatt torzít a hang (már amennyire én tudom). Nektek mi a véleményetek ezzel kapcsolatosan?
Kezd kikörvonalazódni, hogy mik az elképzeléseim, leírom és kérném a segítségeteket/véleményeiteket. Szeretném ha Dolby Atmos is lenne.

Kiszemelt szettek:
1.) Legyen 4 polcsugárzó + center + mélyláda + 2 különálló dolby atmos hangszóró amit a falnak egy magasabb pontjára helyezek föl.
2.) 4 polcsugárzó (beépített dolby atmos-sal, ahol a polcsugárzók tetejébe van beépítve) + center + mélyláda
3.) Itt ugyanaz a felállás mint az 1.) -nál annyi különbséggel hogy álló hangfalakkal
4.) Ugyanaz a felállás mint a 2.) -nál, különbség: álló hangfalakkal

Erősítőből is kéne egy Dolby atmos os. Denon/Yamaha erősítőket nézegettem eddig. Szabad gari nélkülit venni használtan? Nem tudom mi a meghibásodási arány, mert nem használtam eddig különálló erősítőt. Boltokban mostanság hiánycikk sajna :((

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#175418) -KP- válasza CsigaGyilkos (#175362) üzenetére


-KP-
addikt

Szia,

Szerintem még ezzel a szettel sem járnál rosszul. 400k-ból 5.2 rendszert kapsz. Az új ára ennek a szettnek igen borsos volt.

[link]

(#175419) CsigaGyilkos válasza -KP- (#175418) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

:R Gyártó oldalán van fent info, képek a szettről?

"Szerintem még ezzel a szettel sem járnál rosszul"
Ez alatt mit értesz pontosan? Mehet zenehallgatásra ez a szett is? Mozizásra feltételezem igen, mert nagyon pöpec mozis szobába volt elhelyezve. :) Ehhez van erősítő és Dolby atmos tm?

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#175420) -KP- válasza CsigaGyilkos (#175419) üzenetére


-KP-
addikt

A szuberősítő benne van az árban, de ez egy hangfalszett. Nem értem mit értesz "Dolby atmos tm" alatt. 5.1-es rendszernél nem lesz atmosod. Atmos hangsáv lejátszásához nem kell atmos-t tudó erősítő. Az atmos effektek vegyesen a surroundokból és a front/center hangfalakból szólnak ilyenkor.

https://www.definitivetechnology.com/en/series/uiwreference

Csak hogy lásd árban mennyire jó vétel ez a szett, itt vannak új listaárak:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#175421) CsigaGyilkos válasza -KP- (#175420) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

5.1-es rendszernél nem lesz atmosod.
Ez igaz. Zenéhez nem is kell, meg talán nem is lehet.

"Atmos hangsáv lejátszásához nem kell atmos-t tudó erősítő. Az atmos effektek vegyesen a surroundokból és a front/center hangfalakból szólnak ilyenkor."
A napokban ennek utánaolvastam mert érdekelt a téma és ez nem egészen így van. A Dolby atmos egy elég kényes és komplikált dolog. Kellenek hozzá dolby atmos hangszórók: [mint pl. ez a hangszoró pár] el kell őket helyezni a szoba magaslati pontjaira (legjobb a plafonba beépíteni). Kell hozzá dolby atmos film hanganyag (magyar szinkronos változatoknál ez felejtő, ott máris ugrott a dolby atmos) és az erősítőnek is kell támogatnia a dolby atmos hangsávot különben nem fogja továbbítani a plafonon levő hangszóró párnak. Nagyjából így épül fel a dolby atmos, de én sem tudom elég pontosan megfogalmazni mert eléggé új a téma számomra is. Viszont az biztos, ahhoz hogy létrejöjjön a dolby atmos térhangzás mindennek kell támogatnia. Az amire Te gondolsz a Sony true 3D fejlesztése. Ott nincs szükség feltétlen + hangszórókra a térhangzás élményéhez (Sony állítása szerint), de nyilván dolby atmos hangszóró párral még jobb lesz.

Ettől függetlenül nagyon elgondolkodtatott az amit mutattál hangfal szett.

Visca el Barcelona!

(#175422) gab1ka válasza CsigaGyilkos (#175421) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Elbeszéltek egymás mellett. 5.2-es rendszert linkeltek neked mert jó vagy mert jó áron van. Nincs értelme tovább boncolni mi atmos mi nem az.

(#175423) -KP- válasza gab1ka (#175422) üzenetére


-KP-
addikt

Nem beszélünk el egymás mellett. Csak ő beszél el. 5.1-es rendszert szeretne, linkeltem neki egy 5.2-est.

(#175424) gab1ka válasza -KP- (#175423) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ő atmost szeretne nem 5.1-es rendszert.

(#175425) -KP- válasza gab1ka (#175424) üzenetére


-KP-
addikt

Ezt írta:

"A cél kb. 500-600K -t szánnék rá 5.1 -es rendszerre"

(#175426) gab1ka válasza -KP- (#175425) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Csak az ezen az oldalon látható aktuális beszélgetést vettem alapul ami szerint ő már atmost akar és nem érti hogy az ajánlott 5.2-es szettből ezek hol vannak.

Ui: Én a 4-ből az első pontra szavaznék.

(#175427) CsigaGyilkos válasza -KP- (#175423) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

A legelején valóban 5.1 -es rendszert írtam ez lehetett félrevezető számodra. Akkor még nem értettem, hogy működik a dolby atmos és mi is az valójában. Mint írtam nekem is friss a téma. De nem is ez a legnagyobb gond azzal a hangrendszerrel amit küldtél, sokkal inkább az, hogy ezeket falba kell építeni. Az 100% hogy nem fogok falat bontani egy új hangrendszer miatt. Egyébként jó kis hangcuccnak tűnik amit linkeltél és érdekelt is volna...

#175425-KP-: Ha most írnám a legelső hsz -omat, akkor így írnám 5.1.2 dolby atmos -os hangrendszert szeretnék.

#175426gab1ka: :R Jól látod. Köszönöm. Én is a a 3-4.) variáció között gondolkodok.

Visca el Barcelona!

(#175428) gab1ka válasza CsigaGyilkos (#175427) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Én elengedném az álló hangfalakat, legfeljebb nem attól az eladótól veszel feleslegesen méregdrága állványokat. Most nagyon elgurult a gyógyszer a boltokban is és a használt piacon is, ezért erősítővel minden lópikulával 5.1.2-t összerakni nem lesz könnyű szűkös (-nek mondható) keretből.
Fókuszálj egy frankó jó minőségű 5.1 rendszerre, amit a későbbiekben majd bővíthetsz 2 atmos sugárzóval.
A használt dolgoktól ne tarts, szerencsére sokkal többen kínálnak kivételesen megvigyázott, sokszor patika állapotú cuccokat, legalábbis amiket én láttam hirdetéseket azt mondanám, hogy a nagy többség elég igényes az audio cuccaival, legyen az hangfal vagy elektronika (erősítő esetedben).

(#175429) CsigaGyilkos válasza gab1ka (#175428) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

"Ui: Én a 4-ből az első pontra szavaznék."
Már én is belezavarodtam, félreértettem amit írtál. Először 4 -gyes pontnak értettem :DDD Az álló hangfalakat csak az ára miatt engednéd el, vagy mert feleslegesnek tartod a szoba méretéhez?

Tény 5.1.2 rendszert a 600K -s keretből gyakorlatilag nem lehet összehozni, főleg ha minden vacsi új. Viszont van egy ilyen is [link] Itt a dolby atmos mondjuk beépítve van. Erősítő+mélyláda és akár még ~600K -ból ki is fér. Polcsugárzók felé azért hajlanék inkább mert talán könnyebben eltudom helyezni és kicsit jobban is tudom variálni az elhelyezésüket (amennyiben ez szükséges) mint az állóhangfalakét.

Visca el Barcelona!

(#175430) gab1ka válasza CsigaGyilkos (#175429) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Igen az áruk miatt is ha a mozi a cél subbal és nem lesz komolyzene hallgatás csak a két fronton eq nélkül, ami a belépő rendszereknél a belépő avr-eken eleve nem is értem hogy lehet bárkinek prioritás, továbbá valóban elég pici az a 10nm.
Az ilyen falrapattanós atmos nem igazán ér meg felárat, valószínűleg arról többen is le fognak beszélni, illetve ekkora összegből talán érdemesebb egy nem bögreszett összeállítást keresni (bögreszett = amit linkeltél az ilyen kis picike egybeszettek)

Ez amúgy inkább a belépő topic témája, jobb lenne ott informálódnod, több segítséget fogsz kapni, itt lassan floodnak számít :)

(#175431) ada19


ada19
senior tag

Friss ropogós Audioholics review mérésekkel Arendal 1961 1V és 1S subokról.

TL;DR: nagyon jó sub mindkettő, kiemelkedő építési minőséggel és ezáltal (is) tisztasággal és nagyon alacsony torzítással, de 15-20 Hz körüli teljesítményt és úgy összességében max. teljesítményt tekintve vannak jobb ár/érték vételek a piacon, pl. Monoprice Monolith 12" - természetesen itt máshol kell áldozatokat hozni, pl. dobozmérettel.

Ami külön érdekesség, hogy egymás mellett/után van mérve egy zárt és egy reflexes sub, ugyanazzal az erősítővel, hangszóróval, ugyanattól a cégtől. Látszik (és beszélnek is róla) hogy 35 Hz felett zenére gyakorlatilag ugyanaz a két sub (group delay mérések), mozira pedig ahogy várható volt, 40 Hz alatt drasztikusan esik az SPL és nő a torzítás a zártnál.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#175432) VoidXs válasza ada19 (#175431) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pontosan az, ami várható volt. A reflexes látványosan sokkal jobb, a group delay viszont a refi miatt gáz, de Dirac mellett megszűnik.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175433) ada19 válasza VoidXs (#175432) üzenetére


ada19
senior tag

Erről is szó van a videóban, eleve mennyi 15 Hz alatti tartalomról beszélhetünk, meg jó eséllyel közel hallhatatlan már abban a tartományban. De ha valakit zavar a tudat, vagy azt hiszi hogy hallja, az ajánlásuk hogy vegyenek valamilyen elképesztő zártat, pl. JTR RS1, 18" sub 2400 W erősítővel.

Mégsenem

(#175434) VoidXs válasza ada19 (#175433) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hallhatatlan, de érezni lehet, bár főleg olyan "jó" élményekben, mint a szemgolyó rezgése, ami homályos látást okoz :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175435) lenox válasza VoidXs (#175432) üzenetére


lenox
veterán

Akkor ezek kb. 35-40 Hz-es subok?

[ Szerkesztve ]

(#175436) VoidXs válasza lenox (#175435) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Jujj, ezek tényleg azok :D

Pedig olyan szépek voltak a burst számok...

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175437) ada19 válasza VoidXs (#175436) üzenetére


ada19
senior tag

Azt azért tegyük hozzá, ami a reviewból is kiderül hogy a sub saját DSP-je egyszerűen nem engedi a saját határait feszegetni, lehetetlen 10% THD fölé hajtani, és pont ez látszik a lenox által bemásolt 20 másodperces sweepeken is. Más suboknál lehet itt végigmegy szépen, csak embertelen torzításokkal.

"These tests show us the long-term continuous headroom that the subwoofer is capable of. Here we can see how the DSP filters shape the 1961s’ response until the signal reaches the subs’ limits. Both subs can hit a continuous 110dB of mid-bass and that ought to give plenty of punch for most people’s tastes."

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#175438) lenox válasza VoidXs (#175436) üzenetére


lenox
veterán

Pedig azt irjak, hogy 16-200 (+/-3dB).

(#175439) VoidXs válasza lenox (#175438) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kis hangerőn a refis esetleg, de azt elég nehéz elfogadni, hogy 10 dB-vel kevesebb dinamika van 40 Hz alatt, mint felett.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175440) ada19 válasza VoidXs (#175439) üzenetére


ada19
senior tag

Ezen nem javít a room gain? Mert ugye ezek kültéri 2 méteres értékek.

Az eddigi adatokból ítélve szerinted ref alatti milyen hangerőig használható értelmesen (az 1V)?

Mégsenem

(#175441) VoidXs válasza ada19 (#175440) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A room gain egy egyenletes emelés kb. 80 Hz alatt, általában 3-6 dB-vel, de ez a távolságon elveszik, és ugyanott vagyunk. Szerencsés esetben 105-öt ki lehet belőle hozni laposan, többet nem hinném. Még mindig sokkal jobb sub, mint sokan a kategóriájában, de azért na, ne hazudjunk spec sheet-en. A pro cuccok valahogy mindig le tudják írni őszintén, hogy 40 Hz körül igaz a Max SPL érték.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175442) Dorian válasza ada19 (#175437) üzenetére


Dorian
félisten

Csúnya lenne, ha 35Hz alatt 10 %THD-je lenne, sajátom 20 Hz-en is csak 2%-ra megy fel, ráadásul nem közeltérből, hanem hallgatási helyen mérve.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175443) lenox válasza VoidXs (#175439) üzenetére


lenox
veterán

A refis 80 folott is esik, az nem gaz? Nem kene 120-ig legalabb jo legyen?

(#175444) VoidXs válasza lenox (#175443) üzenetére


VoidXs
nagyúr

120-ig még minimális eséssel megmarad. Az EQ a felső vonalra fogja kihúzni, az a lényeg, a gyári esésből nem fogsz semmit érezni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175445) ada19 válasza lenox (#175443) üzenetére


ada19
senior tag

Véletlen úgymaradt az LPF, úgy mérték végig. Az 1S ezért megy szépen 200-ig.

#175442 Dorian: ezek sokkal durvábban vannak itt hajtva amit mi otthon hasznnálunk. Ugyanennek a subnak a saját méréseimen 1% alatti pl.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#175446) -KP-


-KP-
addikt

Nem tudom mégis mit vártatok, ez egy pici doboz. A mély basszusnál a doboz méret ugyanannyi, vagy még többet számít, mint maga a hangszóró meg az erősítő.

(#175447) ada19 válasza VoidXs (#175441) üzenetére


ada19
senior tag

Nyilván ízlés kérdése, és pont ezt akartam belőle kihozni: nekem pl. már sok a 100 feletti, ha lehet hinni UMIK-1 + REW RTA kombónak akkor a pörgős jelenetkenél 100 alatti csúcsaim voltak emlékeim szerint, 2-3 hónapja mértem.

Mégsenem

(#175448) VoidXs válasza -KP- (#175446) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Gyártói őszinteséget várunk el, szerintem ilyet teljesen jogos követelni.

ada19: ilyen infót jó tudni előre, és akkor tudsz vele tervezni. Neked így tökéletes lenne, de aki hangosan hallgatja, lényegében veszít az alsó tartományból, ezért jó lenne tudnia akár a gyártótól, hogy milyen helyzetben mit is várhat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175449) Tamoo válasza Dorian (#175442) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Akkor majd mérd meg közelről is és lehet lesz meglepetés! :D

(#175450) powerup2


powerup2
addikt

Arcam avr-t beüzemeltem hát keresem az álam :Y :Y :C :C :C
Dirac kezelésében majd valakitől kéne egy gyorstalpaló telefonon ha lehet.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.