Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174701) -KP- válasza spiky03 (#174695) üzenetére


-KP-
addikt

Majdnem ugyanilyen színű a mostani szobám. Ez még mindig túl világos.

(#174702) spiky03 válasza -KP- (#174701) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor marad az ALR.
Meg így lehet akkor a hangfalak is. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174703) VoidXs válasza spiky03 (#174699) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Fejjel lefelé jó lesz, az gyakori dolog.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174704) achilleuss


achilleuss
tag

Sziasztok! Nincs valakinek egy eladó Pioneer Dv-989Avi dvd lejátszója? KInéztem egyet a jófogáson 35e, de a pali nem jelentkezik se telefonra, se üzenetre. [link]
Már vettem nemrégiben egy Sony - DVP-NS900V QS CD-SACD-DVD - CD-lejátszó-t, de vennék mellé egy ilyet is, merthogy megtetszett a Pio.989 is.. :) . A Zidoo Z10 Pro-t majd megveszem később :) innen [link]

[ Szerkesztve ]

(#174705) gubabela válasza ada19 (#174694) üzenetére


gubabela
senior tag

Shakti követ kell rátenni, attól lesz az igazi ;]

(#174706) Khaosz55 válasza BBéci (#174697) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen itt a fehér vászonról a visszaverődések kivilágosítanak mindent. Ha fehér vászonra akar spiky03 vetíteni, akkor drasztikusan sötétebb falszín kell. Nem kicsit hanem sokkal.

(#174707) Khaosz55 válasza spiky03 (#174702) üzenetére


Khaosz55
addikt

Társasházban laksz ha jól tudom, nem tudom nem lenne-e túlzás oda a JBL. Persze halkan is lehet hallgatni nem arról van szó.

(#174708) lemmy9 válasza achilleuss (#174704) üzenetére


lemmy9
őstag

Biztos hogy kell neked az a lomis javított cucc?

Szerintem!

(#174709) spiky03 válasza Khaosz55 (#174707) üzenetére


spiky03
veterán

Szerencsére már 2018 óta nem. :)
Családiházban lakom, igaz itt sincs jelenleg nagyon hajtva a rendszer, mert kb csak este filmezünk/sorozatozunk, amikor már a gyerekek alszanak, akkor is -50-es hangerőn. :)

Ritkán tudok csak számomra rendes hangerőn nézni filmet, amikor nincsenek itthon.

Eddig 1x volt rendesen felcsavarva a szett, idén januárban a tejfakasztón. :DDD
Akkor is inkább az Ulti jeleskedett, szomszéd kissrác mondta másnap az apjának, hogy mozgott alatta az ágy. :DDD
Akkor tekertem fel -10 körüli hangerőre a Maranzot.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174710) achilleuss válasza lemmy9 (#174708) üzenetére


achilleuss
tag

Jókat olvastam róla, hogy a Pioneer legjobb dvd lejátszója volt. Ismered konkrétan a belinkelt cuccot, vagy általánosságban mondod ezekről a nem mai cuccokról, hogy lomis? Ha működne, érdekelne. :) A Sony - DVP-NS900V-vel szerencsém volt, kifogástalanul működik és tetszik a hangja, pedig van médialejátszóm is, de lehet nem nagy szám, Popcorn A-210. Venni fogok amúgy Zidoo Pro 10-et is, de baromira kíváncsi vagyok, hogy amiket valamikor csak a házimozi újságban lapozgattam, a fél-egyéves fizetésnek megfelelő cuccokat/nem volt betervezve, hogy bármelyik mélyen zsebbenyúlóst megveszem/ , most olcsón megvehető. És szerintem ezek olyan jól össze voltak pakolva/ha csúcskategóriások voltak/ és olyan minőségi alkatrészekből, hogy ha valaki kíméletesen használta, hozzák majdnem az újszerű formájukat.

[ Szerkesztve ]

(#174711) lemmy9 válasza achilleuss (#174710) üzenetére


lemmy9
őstag

Szerintem időzített bomba az összes ilyen régi DVD játszó. Volt szerencsém ilyenhez, az SACD-t persze hogy nem olvasta be.
Szerencsére visszavették.
Lézer meg vagy van, vagy nincs hozzá.
Az említett darab egy rozsdás Salgó polcon pihen, javítási matricával a seggén.

Szerintem!

(#174712) -KP- válasza lemmy9 (#174711) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem inkább nincs. ;]

(#174713) achilleuss válasza lemmy9 (#174711) üzenetére


achilleuss
tag

Akkor a tied volt az a Pio. 989 amit kinéztem a jófogáson és a szerelő hirdeti :DDD ? az is egy salgópolcon van a fotón, és rajta egy javítási cédula :DDD.

(#174714) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
Valaki küzködik hdmi handshake problémával denon erősítővel?
Az X3700-as teljesen random viselkedik a pc-vel. Egy rtx3080 kártyával van hdmi 2.1 kábellel összekötve a 8K bemenetére a denonnak, onnan pedig egy ugyan ilyen kábellel egy LG CX tv-be. Az első furaság, a PC valamiért két db Denon-AVR-t lát. Viszont van, hogy csak 3. ujraindításra szól az erősítő és minden egyes ujraindításnál lereseteli a windows a denon-t sztereóra és minden alkalommal át kell raknom dolby atmosra. A másik furság, hogyha a pc van benyomva a tv-n és az erősítőn akkor nincs on screen display tehát a hangerőt és a DSP módot nem látom amit a denon ad ki. (A denon előlapi infó screenjéről ne is beszéjünk mert katasztrófa, nem látom hány csatorna aktív). A harmadik teljesen random dolog, hogy ha 5.1 aktív a PC-n akkor a Denon azt írja, hogy DSur. Most ez mit jelent? Ez egy valamiféle upmix és nem natívan kapja a csatornákat? A CA-n teljesen egyértelmű volt, hogy mikor melyik csatorna aktív és van e HDMI signal vagy épp nem látja.
Valahogy le lehet fixálni a PC-n a hdmi jelet, hogy ne veszítse el minden alkalommal? Egy 520 ezres erősítőtől ez szánalmas szerintem. :(

(#174715) Gigi01 válasza VoidXs (#174201) üzenetére


Gigi01
őstag

Denon S660H új 200ezer., vagy Pioneer SC-LX85 gari nélkül 280e?
Van Onkyo(400e),de használt árban e fölé nem igen mennék.

[ Szerkesztve ]

(#174716) VoidXs válasza Gigi01 (#174715) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem ismerem ezt a Pioneert és mérést sem találok.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174717) Gigi01 válasza VoidXs (#174716) üzenetére


Gigi01
őstag

Gyors voltál! ;)
Nem is baj,óckodok a használttól.
300eFt alatt mit ajánlanál?

Leírom mégegyszer,Onkyo 607-em volt,imádtam,visszasírom.
Most Pio LX50-em van.Ezt cserélném.

Meg úgy elszálltak az árak,én senkin nem segítek,legyen inkább új!
Az nem koszos,büdös,stb. Kinti bolt lehet,sőt.

[ Szerkesztve ]

(#174718) VoidXs válasza Gigi01 (#174717) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Jó lesz a Denon szerintem, egész minőségi.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#174719) gubabela válasza rappit4 (#174714) üzenetére


gubabela
senior tag

Üdv!
Nekem az eggyel kisebb denon (x2700h) van és ati kártya van a pc-ben, de itt teljesen jól működök. Én nem állítgattam rajta semmit, automatikusan váltogatja a formátumokat, mikor mit kap hdmi-n pc-ről. Igaz én nem vittem át az erősítőn a jelet, hanem a minden a tv-be van dugva és onnan earc-on megy az erősítőbe a hang.

(#174720) Rp526 válasza rappit4 (#174714) üzenetére


Rp526
aktív tag

"(A denon előlapi infó screenjéről ne is beszéljünk mert katasztrófa, nem látom hány csatorna aktív)".. ha ez nagyon zavar, az appban mutatja mikor hány hangfal aktív. De az app is elég katasztrofálisan működik néha :D.

Ez csak kérdés.. nekem két külön HDMI megy a géptől így én nem vezetem át a képet. Nem lehet, hogy a két AVR közül az egyik a TV am? Tehát az AVR-n keresztül érzékeli vhogy a PC-d a TV-t? Kikapcsolod a TV-t akkor is két AVR van?

[ Szerkesztve ]

(#174721) Khaosz55 válasza rappit4 (#174714) üzenetére


Khaosz55
addikt

Milyen kábel és milyen hosszú? illetve az útvonal PC-AVR-TV ? Milyen natív felbontást küldesz a PC-ről az AVR felé ?

(#174722) BBéci válasza Gigi01 (#174715) üzenetére


BBéci
titán

Az SC-LX85 minden szempontból kiváló AVR, simán versenyben van a mostani 6000-es Denonokkal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174723) spiky03


spiky03
veterán

Ma volt egy szabad családmentes fél órám. :D
Kicsit teszteltem az Anthemet. Feltekertem -30ig. :)

Amit észrevettem a szokásos tesztjelenetknél, mintha részletesebb lenne a hang, mint amilyen volt a Maranztnál, meg jobb a térérzet is. De ez már esténként is feltűnt, amikor Netflixet néztünk halkabban.

Az EQ tényleg hasznos találmány. A szubnál is éreztem, hogy valamit változtatott rajta, mert most nem volt olyan erős vagy, hogy mondjam mint korábban. Így nem is éreztem a kanapén. Kell még egy reflexes szub nekem is. :DDD

De, ha lesz több időm, akkor tesztelek egyet úgyis, hogy megnézem EQval majd EQ nélkül is az adott jelenetet, hogy mennyi a különbésg.

Ami kicsit érdekesvolt, hogy ha Atmost néztem akkor Dolby D+ írt ki és nem a True-HD-t.
DTS-Xel még nem próbáltam, hogy ott mit ír ki.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174724) mettek válasza spiky03 (#174723) üzenetére


mettek
addikt

A jó bemérő rendszerek mint a dirac és az arc nagyon szépen kismítják a frekvenciasávot amihez a fülünk nincs hozzászokva ezért laposnal érezzük. Megoldás: nagyobb hangerőn hallgatod a rendszert így jobban érvényesül a mélyfrekvencia is, a másik hogy a szub erősítőjén vagy az anthem szub sávján emelsz pár decibelt.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174725) spiky03 válasza mettek (#174724) üzenetére


spiky03
veterán

Hát igen, én eddig csak a YPAO meg ami a Pioneernak van, eg utána a Maranzt bemérőjével találkoztam.
A szubot 1 dB-re állította, úgyhogy azon tudok még fentebb állítani, meg a Crown is jelenleg 3 óra állásban van a poti. Lehet azt feltekrem egyel visszábbra a fulltól. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174726) BBéci válasza spiky03 (#174723) üzenetére


BBéci
titán

A Netflix Atmos Dolby Digital+, nem TrueHD.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#174727) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Korábban írtátok a hangerőszinteket. Én a FR,FL,C,SR,SL szintjét azonosra állítottam. Ha jól olvastam akkor -3-ra kéne SR,SL-t. Én most így hagyom nem zavar.
A sub-ot pedig +10dB-re a frontokhoz képest ? Meg sem írom mennyin van.

(#174728) ada19 válasza Khaosz55 (#174727) üzenetére


ada19
senior tag

Én is így kalibrálom Cavernnel, nem a DCI módban amikor surroundokra -3 dB kerül. Nekem így sokkal természetesebbnek tűnik.

Mégsenem

(#174729) Khaosz55 válasza ada19 (#174728) üzenetére


Khaosz55
addikt

Azt hozzá teszem nekem di-pol van hátul.

(#174730) ada19 válasza Khaosz55 (#174729) üzenetére


ada19
senior tag

Nekem bipól, fülmagasság felett kb 50 centivel és kb. 2,5-3 méterre.

Mégsenem

(#174731) Khaosz55 válasza ada19 (#174730) üzenetére


Khaosz55
addikt

Meg kell néznem mert nem találtam rá egyértelmű választ sehol, hogy a Swasn diva 6.3R az most di vagy bi-pole.
Holnap megnézem egy 1.5V-os elemmel merre mozdulnak a hangsugárzók. Ha egy irányba akkor Bi-pole ha jól tudom.

(#174732) rappit4 válasza Khaosz55 (#174721) üzenetére


rappit4
őstag

Ez a kábel. 1.5m a géptől az AVR-ig az AVRből a tv-be pedig 3m hosszú. PC-AVR-TV igen. 4k felbontást küldök 120Hz-en. HDR ki van kapcsolva windowsban.
#174720Rp526:
Na ez jó kérdés. Megnézem mit csinál ha a TV ki van kapcsolva.

(#174733) Khaosz55 válasza rappit4 (#174732) üzenetére


Khaosz55
addikt

MPC-HC és madvr-t használsz? Ha igen, jól van beállítva a madvr?

(#174734) achilleuss válasza lemmy9 (#174711) üzenetére


achilleuss
tag

A vintage cuccokról: az egyik számítógépemhez ilyen fejest használok [kép] , Universum 671.920 7, 1972-ből, tökéletesen működik. Remélem a többi vintage cuccom is így bírja, amit szereztem eddig és amit még fogok. :)

[ Szerkesztve ]

(#174735) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Mélynyomó beállítás REL módra. [link]
Kíváncsi vagyok mi a véleményetek.

(#174736) I'am Dony válasza Tamoo (#174735) üzenetére


I'am Dony
őstag

Szerintem ezt így, általánosságban kiközölni elég merész. Egyrészt nem veszi figyelembe a dobozok válaszát, amik nagy átlagban jó ha közelítik a valós 45-50 Hz-t, másrészt nem értem miért nem a szintek beállításával kezdi, a késleltetés előtt. Az pedig, hogy az átlag AVR-k minden csatornát 40-ig terhelve botrányosan szólnak már nem is mondom. Egyébként a REL kiváló dobozokat gyártatott (!) a BK-val zenére, de a mozi nem az ő világuk, ami jól látszik azon, hogy honnan kezdenek el szólni a dobozaik.

[ Szerkesztve ]

(#174737) Tamoo válasza I'am Dony (#174736) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igazából a "High level connection" használata/javaslata ami "érdekes" még számomra, meg a késleltetés beállításának metódusa.
Csak belepörgettél, de nem olvastad el ugye? :D

[ Szerkesztve ]

(#174738) I'am Dony válasza Tamoo (#174737) üzenetére


I'am Dony
őstag

Végigolvastam természtesen, mielőtt véleményt formáltam. :D
A 12 lb 0-nak tekintve szerintem rendben van, de a dobozokkal biztosan nem szenvednék így, 3 lb-ként ide-oda. A szubnál rászántam az időt a többire ott a Dirac.

(#174739) Quetz válasza Tamoo (#174735) üzenetére


Quetz
őstag

Baromság az egész:
- 40Hz crossover mindenhova
- Fülre belőni a késleltetést
- 250Hz lpf for lfe

A high level jelet pedig le kell transzformálni a mélynyomón belül line level-re, mert az erősítők csak azzal tudnak dolgozni. Szóval csak egy újabb felesleges átalakítás a láncba.

(#174740) mettek válasza Tamoo (#174737) üzenetére


mettek
addikt

Én próbálkoztam large front beállítással a szub mellett de nem hozott pluszt, sőt inkább kioltják egymást, ez csak tényleg jó akusztika mellett működik.
Nálam jobban érvényesül az lfe csatorna ha small a front pedig jók az állók is és végfokolva is van.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#174741) rappit4 válasza Khaosz55 (#174733) üzenetére


rappit4
őstag

Nem csak mpc-hc. Sima windows használatnál is. Van, hogy 3 avr ujrainditas es 2 windows ujrainditas után van csak hang. MPC-BE-t használok egyebként. Ott is van, hogy sokszor nincs hang.

(#174742) -KP- válasza Tamoo (#174735) üzenetére


-KP-
addikt

Szokásos Rel marketing bullshit. Semmi keresnivalója a hi-level connectionnek egy mozirendszerben. Másrészt hogy használunk hi level connection mellett dupla szubot? Vagy négyet? Ráadásul avr-re bízni 40hz-ig a mélyeket szintén elég nagy böszmeség. A továbbiakba már bele se megyek, mert leírták előttem.

[ Szerkesztve ]

(#174743) Tamoo válasza -KP- (#174742) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Gondolom próbálnak kitűnni vele. Nem tudom miért erőltetik, jó nevű cég, de az én szememben ilyenkor inkább csak rontanak ezen. Egy kezdőt totál összezavarnak vele.

[ Szerkesztve ]

(#174744) gab1ka válasza rappit4 (#174741) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Mi a célod amit el szeretnél érni ezzel az összekötéssel? Azaz hogy most a pc-det az AVR-be kötötted, amit onnan a tv-re kötöttél? Csak filmlejátszás?
Ha ahogy korábban írtad Dsur-t ír az erősítő, az azt jelenti hogy te a pc-dről passthrough küldöd az mp-hc-vel a hangot HDMI-n.Ebben az esetben mindegy mire állítod a Windows 10ben jobb alul a hangkimeneteket, lehet sztereo is, az mphc majd küldi a dekódolatlan jelet az AVRnek. Ha az szeretnéd hogy az mphc dekódoljon, akkor viszont kézzel kell átállítanod ezt 5.1/7.1-re (jobb alul hangerőikon, jobb gomb), így Multi-In-t kellene látnod. Tényleg fura hogy ha ezt állandóan elfelejti nálad, nem kéne neki.
Első körben a videókártya driveredet kéne megnézni hogy azzal minden rendben van e, hiszen feltételezem annak a HDMI kimenete van használva. Sajnos nem mindig a legfrissebb a legjobb, sőt..
Esetleg kivehetnéd pár percnyi próba erejéig az AVR-t a láncból és a pc-t egyenesen a tv-re köthetnéd hogy úgy abban az esetben jelentkeznek e anomáliák, akkor meglehet hogy valamelyik kábeled nem az igazi, vagy az avr-en belül nem jól van beállítva valami.
Illetve még annyi, hogy a tv-n lehetőleg a forrás ne PC-nek legyen elnevezve, hacsak nem ragaszkodsz valamiért nyomatékosan a chroma 4:4:4-hez, mert az szintén okozhat galibát, pláne az ilyen handshake-k esetén, csak pár reboot erejéig azt is átírhatod mondjuk Denon-ra stb.

(#174745) MasterMark válasza Tamoo (#174743) üzenetére


MasterMark
titán

Gyakorlatilag mindent máshogy írnak mint ahogy kéne. :D

Aztán lehet tényleg így jó az ő cuccukkal, de azért tényleg érdekes.

Switch Tax

(#174746) spiky03 válasza BBéci (#174726) üzenetére


spiky03
veterán

Ez rendben is van, ezt írja ki.
Én most rendes Atmosra gondoltam, amik vannak teszt videók m2ts fileban, ott is DD+ írt ki és nem True-HD-t.
Gondolom ott nem DD+nak kéne lenni a "magjának"?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#174747) #62435328


#62435328
törölt tag

Arra esetleg van valakinek valami tippje, hogy AVR,-em analóg bemenetén miért nem tudom szabályozni a hangerőt??
Rákötöttem a Pioneer lejátszót kíváncsiságból, de a kétcsatornás analóg jel hatalmas hangerőn szól, és nem tudom szabályozni, ha teljesen leveszem akkor is üvölt. :F

(#174748) MasterMark válasza spiky03 (#174746) üzenetére


MasterMark
titán

DD+ -ban lehet kódolva ilyen szegény ember Atmos-a ami streamen is jön. Az nem TrueHD.

Switch Tax

(#174749) MasterMark válasza #62435328 (#174747) üzenetére


MasterMark
titán

Rossz helyre kötötted? Vagy DSP / hangerő chip hibás.

Switch Tax

(#174750) #62435328 válasza MasterMark (#174749) üzenetére


#62435328
törölt tag

Analog in bemenetre kötöttem a sub bemenet mellé.
Egyébként ha digitálisan megy a hang LPCM-be az ugyanaz lesz??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.