Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51651) venge


venge
tag

Kivel pacsizunk egy hónap múlva, Szegeden?

(#51652) kolosanyi válasza userxy (#51650) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mert ez teljesen egyénfüggő. Én az ajálott szintentartó kcal és ch bevitel mellett zsírosodok, ergo vissza kell fognom kicsit. Nagyjából be tudod lőni tapasztalat alapján, aztán, hogy 10 grammal több vagy nem, az már teljesen mindegy.

(#51653) Shadowbull válasza userxy (#51650) üzenetére


Shadowbull
addikt

mennyi feherjet KELL enned? Peldaul.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#51654) userxy válasza kolosanyi (#51652) üzenetére


userxy
őstag

Már meg ne haragudj de az nagyon ostoba ember aki nem igazítja az étrendjét személyre szabottan magához, annak függvényébe, hogy miket tapasztal a testén változásokat.

Ennek úgy kéne működni, hogy kiszámolja az ember elkezdi vmi alapján és figyeli a változásokat magán és változtat.

Ezen én nem fogok vitatkozni nincs értelme. Mindenki úgy csinálja ahogy akarja. Belefáradtam már abba, hogy én bárkit is meggyőzzek mi a jó.

(#51655) kolosanyi válasza userxy (#51654) üzenetére


kolosanyi
veterán

"Belefáradtam már abba, hogy én bárkit is meggyőzzek mi a jó."

Épp ez az, nincs univerzálisan jó terv. Az tényleg nem csinálja okosan, aki nem igazítja magárhoz a dolgokat, de minden eset egyedi, más a jó megoldás rá.

(#51656) Woodslave válasza Shadowbull (#51653) üzenetére


Woodslave
nagyúr

vannak akik annyira érzik a testüket, hogyha változik fél kilót a testsúlyuk, akkor pontosan tudják, hogy annak 20%-a izom, 50% glikogén, némi zsír, meg víz, és ehhez igazítva 5 gramm fehérjével többet visz be.. Persze :C

amúgy ez az egész ágyúval verébre lövöldözés, ha mákod van eltalálod....

kiváló tudósok nem jöttek még rá mennyi fehérje kell... ;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#51657) Shadowbull válasza Woodslave (#51656) üzenetére


Shadowbull
addikt

hat ez az. Gyakorlatilag olvashatsz 1 grammtol 3 grammig mindent, es akkor meg ott van az is hogy brutto testsulyra, zsirmentes tomegre vagy egyenesen szaraz izomtomegre kell-e vetiteni, igy aztan a kiszamolt eredmenyek kozott akar tobbszoros szorzo is lehet.

Es persze meg bekavar a novenyi feherje, amit vagy szamolunk vagy nem....

Szoval lehet villogni hogy en bezzeg grammra belovom a feherjet, csak eppen a valosagban fogalmam sincs hogy van-e ertelme vagy nincs.

A ch szamolgatasnak mar tobb haszna van, de azt is ossze kell loni a zsirral, es ketseges hogy ott is van-e ertelme grammra pontosan kajalni.

Mert ugye nekem mernoki fejjel a grammra pontosan kajalas azt jelenti, hogy egy nap mondjuk 321 gramm szenhidratot eszek meg, se tobbet se kevesebbet.

Szoval lehet nagyot mondani, csak nem erdemes :D

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#51658) Woodslave válasza Shadowbull (#51657) üzenetére


Woodslave
nagyúr

így van. Félreértés ne legyen, nem azt mondom bele kell xarni, aki eredményt akar, annak figyelnie kell, alakítani stb. De ne adjuk már be egzakt tudománynak. Gyakorlatilag találgat mindenki (de legalább egy csomó ember tud cikkeket írni)

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#51659) Gergosz2 válasza Shadowbull (#51657) üzenetére


Gergosz2
veterán

zsirmentes tomegre vagy egyenesen szaraz izomtomegre kell-e vetiteni
Na és ezt hogy kapom meg? :F

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#51660) KoVee84 válasza userxy (#51654) üzenetére


KoVee84
senior tag

Én ostoba, most reggelire személyre szabottan bevertem egy sajtos rolót meg egy túrós rétest... A fene egye meg, hogy csak utána olvastam el a hozzászólásod :DDD ;]

(#51661) Woodslave válasza Gergosz2 (#51659) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K na ez az :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#51662) Tamoo válasza Woodslave (#51625) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Úgy nézel ki mint aki ki van gyúrva. :D Ez a kép már 250px-t is megért volna.

(#51663) kolosanyi válasza KoVee84 (#51660) üzenetére


kolosanyi
veterán

A rétes az tiszta protein. Múltkor láttam egy csomagolt cucc zacskóján, 10 g volt egy darabban, be is toltam gyorsan kettőt. :DDD

(#51664) Woodslave válasza Tamoo (#51662) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:R ;] nem kell minden puskaport ellőni :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#51665) Koczó93 válasza KoVee84 (#51660) üzenetére


Koczó93
őstag

Én fahéjas csigával tömegelek :D de úgyis azt mondták hogy csak a makrók számítanak :)

(#51666) Shadowbull válasza Gergosz2 (#51659) üzenetére


Shadowbull
addikt

na ez az. kezded kapisgalni :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#51667) userxy válasza Shadowbull (#51657) üzenetére


userxy
őstag

Ha mérnök ember vagy akkor tudod mi az a tűrés tehát 321g +- 10g és már nem is olyan nehéz tartani ;]

Zsírmentes tömegre nem túl vészes számolni. testzsír mérőket lehet kapni sőt van ahol a gyógyszertárba is van és lehet vele mérni :DDD

A fehérjebevitelhez meg annyit, hogy lehet elég 1 g is pl de én inkább eszek 2őt mert szeretem a húst illetve inkább legyen több. Max energia lesz belőle de legalább nem hizlal mintha Ch--ból vinnék be többet.

[ Szerkesztve ]

(#51668) Shadowbull válasza userxy (#51667) üzenetére


Shadowbull
addikt

persze, szamolni mindennel lehet, csak a gond az hogy nem ismered a valos kindulasi parametereket. Meg akkor sem ha azt hiszed hogy ismered. Akkor meg tok felesleges az egesz, tokeletesen elegendo a nagysagrendekkel tisztaban lenni, legalabbis feherjenel.

" Max energia lesz belőle de legalább nem hizlal mintha Ch--ból vinnék be többet."

Ezt szerintem gondold at meg egyszer :K

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#51669) Tamoo válasza userxy (#51667) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem vagy hízékony, szerencsés a genetikád .... emiatt hiszed azt hogy okos vagy? :F

;]

(#51670) Morris válasza Tamoo (#51669) üzenetére


Morris
veterán

:DDD :DDD

(#51671) deniro2 válasza userxy (#51667) üzenetére


deniro2
senior tag

Aham, kurva jó neked, hogy minden nap grammra pontosan tudod a szükséges beviteled... :U
Gondolom, ott lebeg a képlet a szemed elött, mikor egyik nap 2x gyalogolsz fel az 5.-re, másik nap futsz a busz után, harmadik nap meg lerendezed az asszonyt, esetleg mindezt egyszerre... ;] :D És a különböző edzések pontos tápanyagszükségletét is ezekhez kalkulálod természetesen, te kis kompjúter... ;]

(#51672) Morris válasza deniro2 (#51671) üzenetére


Morris
veterán

Lehet, hogy neki ez az élete! Nem dolgozik, a zseton megvan és ennek megfelelően tudja intézni a napi programját, mindig a tervnek megfelelően. :U
Ilyennek is kell lenni. ;]

(#51673) userxy válasza deniro2 (#51671) üzenetére


userxy
őstag

4.-re sétálok csak napi többször de lassan 5 éve :DDD
Nem futok busz után :DDD (taxi hordd dolgozni (cég fizeti))

Az asszony lerendezése meg a kardió része :P

kár több betűt fecsérelni erre a témára. Úgysem fogjuk egymást meggyőzni.

(#51669) Tamoo

A genetikám is jó meg sokat is foglalkoztam vele. Mind1 részemről téma lezárva.

(#51674) Morris

Inkább 70g vel több fehérjét eszek meg egy nap. És megvan a 2g fehérje. Mint hogy lehet elég 1g is és ua a energiát CHból vigyem be.
Úgy csinálja mindenki ahogy akarja. :R

[ Szerkesztve ]

(#51674) Morris válasza userxy (#51673) üzenetére


Morris
veterán

" Max energia lesz belőle de legalább nem hizlal mintha Ch--ból vinnék be többet."

de ez azért erős volt, remélem ezt beismered! :)

(#51675) _NCT válasza userxy (#51673) üzenetére


_NCT
őstag

Neked biztos van diplomád ugye?

Butagyúrósok nem tudják kiszámolni :(

(#51676) userxy válasza _NCT (#51675) üzenetére


userxy
őstag

Akad egy a polcon. köszöni szépen jól van. :)

(#51677) BÁ Nutrition válasza Morris (#51674) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

fehérjéből durván nehezen lesz zsír. ezt gondolom te ismered el.. :U

ui.: gyúrsz amúgy? :F
;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#51678) Tamoo válasza BÁ Nutrition (#51677) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mennyi fehérje kellene ahhoz, hogy attól hízzál el :DDD Előbb adná be a kulcsot a vese vagy valami... (már 0.8g/tskg fölött is halálos ;] )

[ Szerkesztve ]

(#51679) Morris válasza BÁ Nutrition (#51677) üzenetére


Morris
veterán

nem, letettem a lantot! :D

arra értettem, hogy nem abból lesz az energia. :P
Energia CH-ból és vagy zsírból lesz. Meg abból az izomból ami aközben épül le rólam mialatt itt írom ezt a kis szösszenetet! ;]

[ Szerkesztve ]

(#51680) Shadowbull válasza BÁ Nutrition (#51677) üzenetére


Shadowbull
addikt

felesleges feherjebol pont ugyanugy zsir lesz mint ch-bol vagy zsirbol.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#51681) Koczó93 válasza userxy (#51673) üzenetére


Koczó93
őstag

Olyan jó ilyen gyakran olvasni hogy legalább valakinek jó a genetikája :DDD

(#51682) BÁ Nutrition válasza Shadowbull (#51680) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ha ez ilyen jól konvertálható akkor a felesleges zsírt átalakítom izommá, aztán kész is a strandfazon

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#51683) Woodslave válasza Tamoo (#51678) üzenetére


Woodslave
nagyúr

1. [link]

2. There is a process called de novo lipogenesis (literally: Creation of fat from non-fat sources) that can occur in the body. This process turns glucose into lipids, which are then stored as body fat.

This process is normally quite inefficient in the body[1], which suggests that carbohydrates cannot be stored as fat to a high degree.

The process can be upregulated (enhanced) if dietary fat comprised almost none of the diet (lesser than 10%, as a rough estimate), if carbohydrate intake is excessively high for a period of a few days, or if one follows an obesogenic diet (diet that is likely to make you fat) for a prolonged period of time.[1][2][3]

:D se fehérje se ch magában nem lesz zsír. Csoda hogy nem mindenki qrva szálkás :F :D

ez alapján egyébként a szétválasztó diéta jó ötletnek tűnne. Kérdés milyen 0 zsír fehérje kaját tud enni az ember :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#51684) Shadowbull válasza BÁ Nutrition (#51682) üzenetére


Shadowbull
addikt

termeszetesen visszafele nem mukodik, mert ha a szervezet egyszer az aminosavakbol egyszer zsirsavakat csinalt, akkor az visszafele mar nem mukodik.

De odafele nagyon is, hulyeseg is lenne ha a szervezet nem lenne kepes mindegyik makrotapanyagbol tetszolegesen zsirt gyartani.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#51685) Woodslave válasza Shadowbull (#51684) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Which means that the odds of protein being converted to fat in any quantitatively meaningful fashion is simply not going to happen. Certain amino acids are processed to a great degree in the liver (as I discuss in The Protein Book) and this can produce glucose, ketones and a few other things. But triglycerides (the storage form of ‘fat’) isn’t one of them.

I imagine that if protein were going to be converted to fat, it would first have to be converted to glucose and only if the amount produced were then in excess of daily maintenance requirements would there be conversion to fat. But as noted above, this simply isn’t going to happen under any even reasonably normal circumstances. No human could eat enough protein on a daily basis for it to occur.

azaz ch-ból nem lesz zsír (legalábbis normál körülmények között), fehérjéből meg azért nem, mert ahhoz először azt glükózzá kéne alakítani, de ch-ból ugye nem lesz zsír. :C :D Akkor már csak a paleo étkezést nem értem ;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#51686) userxy


userxy
őstag

Ó istenem még jó, hogy leakartam zárni ezt a beszélgetést.

Azért célszerű több fehérjét vinni be mert halál ezred pontosra tényleg nem lehet számolni és a napi szükséglet is változik, hogy épp az asszonyt dugod vagy csak recskázol.

Ezért eszel picivel több fehérjét és így a szükséges minidg meglesz a feleslegesből meg lesz energiád.
A sok CH meg hízlal (ha szar az inzulin érzékenységed ) így azt érdemesebb lent tartani csak az épp szükséges szinten ami a kivánt céltól változik.
És a nagy mennyiségű energiát zsírból bevinni. Sokkal kevésbé zsírosít mint a CH és jobb energia forrás is.

De hagyjuk már ezt akit érdekel olvasson utána annyiszor pötyögtem már, és tök feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#51687) Woodslave válasza userxy (#51686) üzenetére


Woodslave
nagyúr

igaz inkább zárjuk le :K

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#51688) Shadowbull válasza Woodslave (#51685) üzenetére


Shadowbull
addikt

hat ugye.

Az aminosavak szállítása és raktározása

Az aminosavak normális koncentrációja a vérben 35 és 65 mg/dl között van. Bár a különböző aminosavak precíz megoszlása a vérben rendszerint az elfogyasztott fehérje típustól függ. Egy olyan étrend, amely nem a megfelelő arányban tartalmazza az aminosavakat, korlátozhatja a fehérje szintézist. Ezért a legfontosabb jellemzője egy fehérjének, hogy biztosítsa legalább a kilenc esz-szenciális aminosavat és megfelelő mennyiségű nitrogént, hogy szintetizálja a többit. Ha valamely aminosavból túl sokat viszünk be a szükségeshez képest, akkor a fehérje szintézis korlátozott, hiszen a szervezet célja a komplett fehérje előállítása, részeket nem állít elő. A fel nem használt aminosav pedig zsírként raktározódik. Az étkezés utáni 2-3 órában a vér aminosav koncentrációja nagyon lassan emelkedik, így csak kisebb mennyiségű aminosavat enged felszívódni egyszerre. Ezért nagy mennyiségű aminosav soha sincs jelen a vérben. A felesleget 5-10 percen belül a test sejtjei felszívják, többségét a máj. Amikor a vérplazmában az aminosav koncentráció a normál szint alá esik, az aminosavak a sejtből a plazma hiányának korrigálására elszállítódnak. Így biztosított a plazma nagyjából állandó aminosav szintje.

A fehérjeraktározás felső határa

Minden sejt raktározási képességének van egy felső határa. Ha ezt a szintet eléri az aminosav mennyiség, a fennmaradó mennyiség vagy energiaként felhasználásra kerül, vagy zsírként raktározódik. Az energiaként történő felhasználás azzal kezdődik, hogy az aminosav nitrogént tartalmazó csoportját leválasztja a szervezet, így ammónia termelődik. A máj semlegesíti a mérgező ammóniát úgy, hogy széndioxiddal vegyíti, így egy másik salakanyag keletkezik, ami a véráramba kerül. A véráramból a vesén át pedig a húgy-rendszerbe kerül és vizeletként kiválasztódik.

Összegzés

A túlzott mennyiségben fogyasztott fehérje felesleges aminosav lesz a szervezetben, amit a szervezet nem tud tárolni, így az aminosav más összetevőkké alakul, megszabadul a nitrogéntől, acetil koenzim-a-vá alakul (közvetlenül, vagy közvetetten a citromsav ciklusban). Ha az energia szükséglet úgy igényli, akkor az acetil koenzim-a nem bomlik tovább, helyette zsírsavvá alakul és testzsírként tárolódik. Végül tehát a felesleges fehérje nem izmot, hanem zsírt épít.

http://eletformafitnesz.hu/hizlal-e-a-tulzott-feherjebevitel/

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#51689) Dexar007 válasza Shadowbull (#51688) üzenetére


Dexar007
veterán

De akkor most Bunny hazudik? :F

Give me your cum,bull!

(#51690) deniro2


deniro2
senior tag

Akkor mostmár döntsétek el, hogy a felesleges fehérjét kiszarjuk, vagy dagadtak leszünk tőle, mert ez már nem állapot... :U :D
Amúgy meg, ha a ch-ból nem lesz zsír, akkor nem tudom, hogy azok a rohadt sertések mi a tökömtől növesznek akkora szalonnát, mert a zsír nem része a hagyományos takarmányozásnak, az hétszentség...

[ Szerkesztve ]

(#51691) Ijk


Ijk
nagyúr

Nem tudom mit izzadtok ezen a bevitelen annyira. A mostaninál jobban úgyis csak koxszal néznétek ki. ;]

deniro2: Kipisálod. Ha éjszaka ki kell menni pisálni, akkor túl magas a bevitel. ;]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#51692) kolosanyi válasza deniro2 (#51690) üzenetére


kolosanyi
veterán

Aki buzi és nem koxol, az dagadt lesz, aki pedig nem buzi, az max kiszarja, de leginkább mutáns lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51693) Morris válasza Ijk (#51691) üzenetére


Morris
veterán

Hát szerintem én attól is csak elhíznék. :D

(#51694) Silverr


Silverr
aktív tag

Minden felesleges kalória zsirraktárba épül, lehet az fehérjéből, ch-ból vagy zsirból. Ez a kisz@rás a legnagyobb ostobaság. :O

(#51695) nepszter1


nepszter1
addikt

200mg mivel mérjek le ?:D

(#51696) Dexar007


Dexar007
veterán

Palvin Barbi bimbije

Give me your cum,bull!

(#51697) stickrs válasza nepszter1 (#51695) üzenetére


stickrs
senior tag

ezzel :D

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#51698) Woodslave válasza Shadowbull (#51688) üzenetére


Woodslave
nagyúr

szóval ezt se tudjuk ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#51699) nepszter1 válasza stickrs (#51697) üzenetére


nepszter1
addikt

nincs fölös 20ezer forintom :D

(#51700) Tamoo válasza nepszter1 (#51695) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mit akarsz mérni? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.