Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43401) Yeffy válasza koxx (#43398) üzenetére


Yeffy
veterán

kell a hely a növinek ;]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#43402) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!

Ha protein, akkor:

- Stillmass WPC 80 (natúr)

- MP Impact Whey Protein

Elméletileg Stillmass jobb, de nekem igazából fogalmam sincs, árban ugyan az mind a kettő.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#43403) rwin5 válasza Drizzt (#43400) üzenetére


rwin5
őstag

én 5 éve kezdtem akkor 49,5 kiló voltam, most vagyok ~80-2. Az első két évben évi 3-4 kilós "hízás"-nak nagyon örültem pedig akkor nagyon lelkes voltam és sok zsét el is kúrtam tápkiegekre.. Nem zsírosodtam egyáltalán. Kb a 3. évtől kezdett beindulni végre a látványossága, de szerintem ez azzal is járt, hogy beállt az anyagcserém és nem voltam ;] 2-3x sz*rni egy nap :DDD Azóta üzleti "partnere" lettem egy bácsikával akitől nagyon olcsón veszem a sertéshúst (bár nem csirke igaz) de jól tudom a kaját biztosítani magamnak, tápkiegre nem is költök vitaminok + fehérjén kívül semmire.

(#43404) SchumiBácsi válasza rwin5 (#43397) üzenetére

Az árakkal vigyázni, mert könnyen drágább lehet mint a bolti, az is igaz hogy ha jól megcsinálják, akkor egy életre szól :D Környékeden nézz körbe, biztos van egy jó munkásember szakműhellyel. Sztem a felépítéstől függően legalább 30-70%-át kell számolni a bolti megfelelőjéhez képest.

Addig is a vádligépem már ad némi támpontot: a terveket 100%-ban én dolgoztam ki, a kivitelezőnek csak anyagbeszerzés/megépítés volt a feladata. Ez így a kivitelezés 55k-ba került, tervet leadtam majd mikor kész lett érte mentem. Fontos hogy ne legyen elrontva mert ha bele kell nyúlni utólag, akkor mindenképp harangoztak az olcsóságnak. Hazahozás után nyilván le kellett festenem, szivacsok, és műanyag apróságok rá ez mind +pénz és idő. A héten kiszámolom pontosan mennyibe került de az biztos hogy drágább mit terveztem. Az is igaz hogy a festék még két ilyen gépre lenne elég, a műanyag dugócskák/véglezárók vagy 4-5re... aztán az anyaghasználat, kb duplája a megszokottnak, ez tuti nem hajlik majd el még 1mm-rt sem :D

Méreteiben az Arnold Gold Sport szerű termi vádligépet céloztam be az a műszer legutóbb 100k volt. Csak a nyomóvilla / ülés magassága állítható és 150kg a csúcsterhelhetősége, a 3as fix szorzó (ha annyi) által a vádlinak így 450kg mehet.

Nálam minden paraméter állítható, mondjuk a PC modellezésnél nem tudom mit láttam, mert kifejezetten óriás embereknek is tökéletes volna a gép, igaz akkor már egy lágyabb 2es szorzóval. Állítható az ülésmagasságom, a nyomóvilla magassága és eltolható a rúdon. A lábtámasz is mehet oda-vissza, a kitámasztókar pedig akkor is kitámaszt ha begörcsöltél és semmilyen műveletre nem vagy képes - tehát kizárt dolog hogy ínszalag/bokasérülést okozzon a gép amiatt mert kontrollálhatatlanul lezuhan a súly. Az alsó kibiztosítás tartománya egyébként 6cm. A csúcsterhelhetőség 200kg, ami vádlinak már 560kg, továbbá a gépen ráépített súlytartó is van, így a saját súlyai mindig kéznél vannak.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#43405) _NCT


_NCT
őstag

Én azt nem értem, hogy tudnak 86kg-an omlás emberek lenni.... És miért vannak olyanok, akik 96kg-an sem néznek úgy ki mint a 86kg-os ember, pedig gyúr mind2.

(már látom megint el fogunk jutni a gogszig ;] )

[ Szerkesztve ]

(#43406) kolosanyi válasza rwin5 (#43397) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én amikor abbahagytam a röpit, szarul kajáltam (most már legalább csak félig szar), meg piáltam, cigiztem, züllöttem, akkor csak elhíztam a francba, 120 kiló voltam akkor. Igaz, most is 115 vagyok, csak most 15-ös tstzsírral, nem 25-össel, mint akkor. Mindenesetre én ha leállok a sporttal meg a rendes kajával, akkor hízok, nem fogyok. Persze ez genetika, nekem endo-mezo alkatom van, könnyen zsírosodok.

(#43399) stickrs
Hát nem tudom én mikor voltam 50 kiló. Valamikor még alsó tagozatban. Igazándiból én olyan 15 évesen értem el a max magasságom, akkor már 195 voltam. Akkor lehettem olyan 92-93 kiló, izom alig volt rajtam, de cserébe jó puha voltam. :D

(#43400) Drizzt
Nem feltétlenül kell tápkieg, meg lehet oldani anélkül is. Asszem a tesztoszteronon volt róla egy cikk, meg lehet csinálni, csak drága úgy kajálni és körülményes. Azért lényegesen egyszerűbb ledönteni egy shake-et, mint mindenhova kajával szaladgálni úgy, ahogy azt ők írták.

(#43405) MMA87
Testzsír sokat számít. Én 115 kilósan se nézek ki izmosnak, de ha a jelenlegi izomtömeggel számolva bemennék 10 alá, mindjárt más lenne az optika. Hegyomlás nem lennék még akkor se, de térdgatyás buzi még lehetne belőlem. Esetleg mehetnék még feszengeni Siófokra is nyáron. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43407) rwin5 válasza SchumiBácsi (#43404) üzenetére


rwin5
őstag

Engem ez a téma nagyon érdekel :K Mindenesetre grat, hogy ilyen lelkesen csinálod, és pénzt is ölsz bele természetesen. Lehet majd a későbbiekben írok egy privit, ha én is eljutok a kivitelezésig. :R

(#43406) kolosanyi :DDD Én is dettó ilyen lettem.. bár nálam ez a gyors visszafogyás akkor jelentkezett régen, ha beteg voltam, vagy ha valamilyen tápkieg főleg ugye fehérjétől elálltam kis ideig. Most beteg voltam sajnos karácsony előtt a mérleg +3kg-t mutatott, de szerencsére a kaja az ment ezerrel is, csak edzeni nem volt erőm. Szerencsére én nem cigizek, meg az alkoholt is csak az alkalmakkor fogyasztom

[ Szerkesztve ]

(#43408) kolosanyi válasza rwin5 (#43407) üzenetére


kolosanyi
veterán

"Szerencsére én nem cigizek, meg az alkoholt is csak az alkalmakkor fogyasztom"

Én is visszatértem normál kerékvágásba. Bőven sok is volt az a két év züllött szar...

(#43409) stickrs válasza kolosanyi (#43406) üzenetére


stickrs
senior tag

de én 3 fejjel alacsonyabb vagyok :D van pár hozzád hasonló magasságú ismerősöm..mindig elhal a nyakam ha hosszabb ideig beszélgetünk :DDD

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#43410) SchumiBácsi válasza rwin5 (#43407) üzenetére

Terveket egyeztethetünk bármikor hátha tanulunk egymástól :D
Ha ülő vádligépet akarsz, akkor apró módosítgatásokkal már van is egy terved.

Az első kiépítés a legdrágább 1ébként, utána csökken az ár valamelyest, többek között a festék mint írtam további gépekre elég a dugók is franckarikák stb. Meg aztán a tudat hogy ezt a gépet én terveztem, az is buli :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#43411) rwin5 válasza SchumiBácsi (#43410) üzenetére


rwin5
őstag

inkább csak én tanulnék tőled :D (nekem még csak fejben vannak/voltak elképzelések) :)

(#43412) mocsanisi válasza kolosanyi (#43408) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Én meg mostanában rohadtul nem kívánom a cigit. Egyik napról a másikra nem szívok, mert egyszerűen undorodom tőle mintha átnyomtak volna egy kapcsolót... :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#43413) kolosanyi válasza mocsanisi (#43412) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én is így voltam. A züllős korszak után letettem, de kiképzésen újra elkezdtem szívni tavaly előtt. Aztán tavaly nyáron úgy ébredtem fel, hogy nincs cigim, de igazából kell a francnak. Azóta nem szívok, nem is kell, undorodom tőle. Nagy ritkán egy vizipipa egy-két sör mellett, de ennyi, nem is igénylek mást.

(#43414) mocsanisi válasza kolosanyi (#43413) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Én nem akarom újra elkezdeni. Elég volt.

más: étvágyam megjött viszont azóta... anyám rám is szólt hogy sokat eszek :D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#43415) Dani82 válasza mocsanisi (#43412) üzenetére


Dani82
senior tag

én is igy szoktam le. abszolut nem terveztem, nem akartam letenni meg semmi. napi 1 doboz ment, melohelyet valtottam, ahol senki nem cigizik, nem hivogatnak le, hogy figyu lemegyunk egy cigire?
aztan igy 2 eve egy szal se, buliba se, es undorodom a szagatol is. erdekes, tenyleg mint egy kapcsolo...

(#43416) kolosanyi válasza mocsanisi (#43414) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mondjuk nekem anélkül is volt étvágyam. :D

(#43415) Dani82
Szerintem máshogy nem is lehet amúgy. A "most szépen fokozatosan csökkentem az adagot, aztán majd leszokok róla" egy ismerősömnek se jött be, azóta is nyomják a napi egy-két dobozt.

(#43417) Koczó93 válasza BÁ Nutrition (#43377) üzenetére


Koczó93
őstag

Ha gondolod privátban engem érdekel :)

(#43418) Peddy789 válasza Assdak (#43365) üzenetére


Peddy789
őstag

Te ezt mikor vetted? Én is több mint 2 hónapja vettem tőlük az on 100wpgs -ot, és nekem egyáltalán nem ilyen a dobozom mint a tied, ugyan nekem nincs összehasonlítási alapom, de az arányok inkább a másik 2re hasonlítanak, + a szín is inkább a sötét fekete, de ami tuti az az ív a tetején, az enyém is inkább a másik kettő közötti.
Az alján él van, nempedig kerekítés ami a tieden.

Ettől függetlenül nemtudom hogy ezekből bármilyen következtetés levonható -e.

Gondolj bele, szerintem az ON, mivel tápkieg gyártó, talán valahogy ő hozza össze a végleges port, aminek az alapanyagait nyilván más gyártóktól szerzi. De az fix hogy a műanyagot, meg rá a papírt nem ők gyártják hozzá.
Nah most ha elfogadjuk hogy a műanyag nem az ő termékük, miért ne lehetne hogy pár milió dobozra más beszállítót próbáltak ki, aki mondjuk nem vált be, nemvoltak pontosak, mégis drágább volt, volt valami panasz stb, ezért visszaváltottak valamiért.

Amióta szó van erről. engem is aggodalommal tölt el a téma, de ez nem kifejezetten lehet bizonyíték, hozzátéve hogy az én dobozom nagyon nem ilyen mint a tied, úgy hogy lehet csak a tied volt valami hamisítvány ;] , az meg senkit nemzavar :DDD . Az a szar hogy sose derül ki, megkéne mérni valahogy a fehérjetartalmat, de vilimérnök vagyok nem vegyész sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#43419) BÁ Nutrition válasza kolosanyi (#43413) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én ki sem próbáltam soha, és már nem is fogom
mindig kihúzó voltam picit, ezért mikor ált suliban a gyökerek elkezdtek bagzani akkor és a csakazértse verziót választottam
mondjuk szerintem büdös, és undorító is, így könnyű dolgom van vele :D

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#43420) Koczó93 válasza SchumiBácsi (#43410) üzenetére


Koczó93
őstag

A végével teljesen egyetértek, nem sok mindenhez fogható az az érzés hogy tervezel egy saját fúrótornyot :DDD

(#43421) _NCT válasza Peddy789 (#43418) üzenetére


_NCT
őstag

Ennél egyszerűbben is meg tudod nézni h ON-t kaptál-e. Nálam eddig az ON oldódott a legjobban, gyakorlatilag elkeverem kanállal párszor egy pohárban és volt nincs. Más fehérjével ezt nem nagyon csinálod meg.

(#43422) kolosanyi válasza BÁ Nutrition (#43419) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egy ideig én is így voltam. "Én nem cigizek, mert sportoló vagyok..." Csak aztán amikor a csapatban is egyre többen kezdtek el bagózni, meg akárhova mentem, minden ismerős szívta, akkor egy idő után valahogy rákaptam. :W

(#43423) BÁ Nutrition válasza kolosanyi (#43422) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

gyenge vótá ;]
én meg karácsony előtti céges bulin mikor tuszkolni akarták belém a rövidet a főnökék mondtam nekik: b*zd meg nem érted hogy rosszul vagyok tőle?! :F :W
;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#43424) Peddy789 válasza _NCT (#43421) üzenetére


Peddy789
őstag

nálam is ezvan vele, beleteszem, és a többihez képest nagyon gyorsan elkeveredik, a másik ami feltünő, hogy kevesebb vízzel is kisebb a viszkozitása kicsit, tehát folyékonyabb, jobban víz állagú talán :/ emésztésre is mintha kevésbé okozna teltség érzést mint a többi, talán ez a gyors oldódás jele?

(#43425) kolosanyi válasza BÁ Nutrition (#43423) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az, de aztán nem vótam buzi és letettem. :D

(#43426) _NCT válasza Peddy789 (#43424) üzenetére


_NCT
őstag

Kb. 1.5 deci víz bőven elég neki. Mondjuk pont rosszat rendeltem, mert ez az epres-banános mix valami iszonyat édes nekem, de nem rossz, megiszom a sz@rt is, ha növök tőle :)

Kreatin HCL (Creacore) után nincs olyan, amit nem innék meg. Munkatársaim a szagától is rosszul vannak, pedig 4m-re vagyok tőlük.

(#43427) Barell válasza Klemens (#43402) üzenetére


Barell
senior tag

Ez a Still mass féle fehérje mennyire jó? Épp most akarok venni fehérjét és ennyiért akár veszek egy mázsát is. :D

(#43428) Koczó93 válasza Barell (#43427) üzenetére


Koczó93
őstag

Csak a szájtek :K

(#43429) Barell válasza Koczó93 (#43428) üzenetére


Barell
senior tag

Nem tudom hogy ezt most komolyan vegyem-e. :DDD

(#43430) Peddy789 válasza _NCT (#43426) üzenetére


Peddy789
őstag

nekemis eper-banán van :D, előtte rocky road volt..
én már ugyvagyok ezekkel az ízekkel hogy csak csokisat fogok venni mindenből, mert azt a végefele is megiszod

a vanilia, meg gyümölcs izek, meg az első 3-4 alkalomnál nagyon finomak, de a végére már nagyon megutálja az ember

shop.builder akció
azon filoztam, úgy elég könnyű lenne megynerni. ha mondjuk a pesti itteni forumozok összeálnának, egy kiadott személyazonosságú ember-en keresztül menne a rendelés, a végén pedig a cuccokat, videón rögzítve kisorsolná a központi személy, mondjuk aki 10fölötti az 3x szerepel, 2k a min, 7nél 2x, stb. a rendelő meg lenyulna 1et a 3kisebb cucból, a többit személyesen kivinné. a fehérjét lehetne akár 3részre osztani pl.

(#43431) BÁ Nutrition válasza Peddy789 (#43430) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

csaka májprotein :P

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#43432) kolosanyi válasza BÁ Nutrition (#43431) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mert God is megmondta, inkább a máj, mint a száj. :DDD

(#43433) Assdak válasza Peddy789 (#43418) üzenetére


Assdak
őstag

Ezt kb. 1 hónapja. De előtte amit vettem náluk az is ilyen dobozban jött.

MMA87: Hát pont ez a problémám, hogy a bbolt os a többihez képest nehezebben oldódik, de még állagra is más. Lassan 2 éve csak ON 100% WPP-t veszek, tudom milyennek kellene lennie.

Havernak még talán van otthon, majd holnap megpróbálom összenézni a cuccost is.

btw lement az első HST edzés, hát eléggé megcsinált. Vagy 4 éve nem éreztem ennyire leharcoltnak magamat =)

(#43434) _NCT válasza Assdak (#43433) üzenetére


_NCT
őstag

Ha tudod/rájöttél h sz*r , ne onnan rendeld, ilyen egyszerű.

Én innen szoktam, igaz 2-3 ezerrel drágább mint a bb-s bolt, de legalább tudom h jót kapok.

(#43435) Assdak válasza _NCT (#43426) üzenetére


Assdak
őstag

Én is most epres banánost rendeltem. Ez az első ebből az ízből. Na most ahhoz az ízhez nekem még hozzámegy 3 kanál ON Amino, ami szintén gyümölcsös... Olyan az íze, mintha egy kibaszott trópusi szigetet nyalogatnék. Mondjuk, a csajomnak bejön :D

szerk.: persze, értem amit mondasz. Csak nem tudom, hogy mi képzeltük ezt be itt a haverokkal, vagy másnak is volt e ilyen tapasztalata. Ezért kérdeztem rá.

[ Szerkesztve ]

(#43436) _NCT válasza Assdak (#43435) üzenetére


_NCT
őstag

Csajomnak én a harcsát dobom oda nyalogatni ;]

Hát ha már nem 1 ember írta, hogy még a cimke is más, meg az állaga is, az nekem már gyanús lenne. Főleg ha még szarabbul is oldódik, mert az előfordulhat, hogy összeáll az anyag a dobozban, de annak nem lesz kihatása az oldódásra.

(#43437) Assdak válasza _NCT (#43436) üzenetére


Assdak
őstag

A dobozt/címkét stb megérteném. Ami engem zavar az az oldódás, és hogy nincs leragasztva a doboz szája.

(#43438) GyurosAki válasza kolosanyi (#43396) üzenetére


GyurosAki
tag

Rém egyszerű.
1. Szar kaja: Reggeli szelet kenyér valami szeletelt szarral. Ebédre menza, vacsora kenyér valami szarral. Néha uzsonna, ami kenyér valami szarral.
2. Sport semmi: A tesióra is szenvedés. És mivel a tanár is basztat a szerencsétlenséged miatt, ahelyett, hogy segítene, te inkább felmentést kérsz.
3. Városi élet: Amíg más gyerek betonoz, szenet hord, fát vág, addig te a két kis matchboxodat tologatod vidáman :)) Néha felülsz a bmxedre, mész pár kört a háztömb körül a haverokkal és kb ennyi is. Középsuliban ugyan ez, csak a matchbox és a lego helyett a Need For Speed megy.
4. Buli, pia, drog.
5. Genetika: Ha anyád és apád is csont sovány, már hendikeppel indulsz. :U

A jampizásról jut eszembe. Nem tudom mutattam-e már életem első 100kgs guggolását. Nem nagy szám, de mégis büszke vagyok rá. A következő a 150, majd a 200 lesz :B

(#43439) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Fekve nyomásnál mint ha a jobb kezem előbb elfáradna, ezt miért van? Amúgy jobbkezes vagyok.

(#43440) Shadowbull válasza kolosanyi (#43406) üzenetére


Shadowbull
addikt

En 16 evesen ertem el a 193 centit, es voltam hozza kabe 65 kilo. Most tobb mint husz evvel kesobb vagyok 103, de voltam mar 112 is. Igazabol olyan 95 kilo korulre kene lemenni, talan 90-re. Az mar tuti 10% vagy alatti testzsirt jelentene, es nem artan megtartani az evek alatt keservesen osszekalapalt izomkezdemenyeket is :)

Ha nem edzenek, es baxnek bele a kajalasba (azaz azt ennek amihez kedvem van) akkor fel ev mulva megint 110 folott lennek.

(#43419) BÁ Nutrition

en is igy voltam vele, kabe 13-14 eves kortol kezdte az osszes cimboram szivni. Igaz nekem a szuleim sem dohanyoztak, ugyhogy nekem mindig is idegen volt. De szivtam eleget passzivan. Aztan pialtak is eleget, volt olyan hogy az egesz banda reszeg volt a korcsolyapalyan, csak en voltam jozan :)

Aztan az ivast az egyetemen azert bepotoltam, biztos ami biztos :)

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#43441) rwin5 válasza -secret- (#43439) üzenetére


rwin5
őstag

nekem bicepsznél, meg egykezes evezésnél van ez a jobb kézzel :DDD

(#43442) Woodslave


Woodslave
nagyúr

na a tegnapi nyomó edzésen (mell-váll-tri) valamit elqrtam, mert még a hátamban is izomláz van :DDD

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#43443) -secret- válasza rwin5 (#43441) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Tolnám ki a súlyt, de jobb kezemmel már nem megy.. azt veszem észre. :O
Talán majd erősödik, mondjuk most kezdtem az edzést... 1 hete.

(#43444) Drizzt válasza GyurosAki (#43438) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem kötekedésből kérdezem, de ez a guggolás szabályos?

I am having fun staying poor.

(#43445) Morris válasza Drizzt (#43444) üzenetére


Morris
veterán

Igen. Egyenes hát, vízszintes comb! Nekem annak tűnik. Bár én kicsit nagyobb terpeszbe csinálom!

Jah, nem tudja valaki, hogy a biotech shaker hány fokot bír?
Beraktam a mosogatógépbe és később vettem észre, hogy korábbról a legmagasabb hőfokon maradt (65fok)
Csak nem olvad meg? :F

[ Szerkesztve ]

(#43446) -secret- válasza Morris (#43445) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem hiszem.

"A polipropilén olvadáspontja a DSC-s mérések alapján 160 °C körüli."

Az is csak műanyag. :D

[ Szerkesztve ]

(#43447) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#43431) üzenetére


Yeffy
veterán

mióta feldrágították a majmok, azóta nálam nem

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#43448) drogery válasza GyurosAki (#43438) üzenetére


drogery
tag

Egy kicsit több csípő kifelé rotáció megdobná ezt a guggolást.. :K

(#43449) Morris válasza -secret- (#43446) üzenetére


Morris
veterán

Én is remélem ...fél óra és kiderül! ;] :D

(#43450) kolosanyi válasza Woodslave (#43442) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem ez akkor szokott lenni, ha egy kis pihenés után nyomom újra az edzést. :D Egyébként nyomásoknál ugyanúgy dolgozik a hát is, stabilizáló izmokként kapcsolódnak be a mozdulatsorba. Persze tudatosan is be lehet vonni a nagyobb súly kinyomása érdekében.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.