Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40851) titetoyz válasza tomcica (#40850) üzenetére


titetoyz
tag

én örülök neki. Tiricz Irénnel beszéltem, Ő hamar kilábalt belőle :D remélem én is.

(#40852) tomcica válasza titetoyz (#40851) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy itt felenk szoktuk mondani, "jobb leszel,mint uj korodban" :DDD ...gyihhaj,hetvegen csapatjuk Agony lejon es a szomszed varosban egy terepmokara beugrunk...en nyulnak,Agony csak meg mert szereti ;]

[link]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40853) ígyvanferi válasza Aristeus (#40843) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Közben rájöttem, hogy az időpont sem jó, mert családi banzáj lesz, ebédre megyünk. Onnan meg csak valamikor 3 után érnék haza. Azért köszi!

(#40854) norby_42 válasza tomcica (#40852) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szép időnk lesz. Én is terepre megyek szombaton :)

Eat pasta, run fasta

(#40855) tomcica válasza norby_42 (#40854) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na jo,nyertel,nalunk lesz vagy 60m szint 36km-en...inkabb a felulet a "terep" csak.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40856) norby_42 válasza tomcica (#40855) üzenetére


norby_42
aktív tag

Jó, de én lefelé nem futok olyan gyorsan, mint te felfelé...

Eat pasta, run fasta

(#40857) titetoyz válasza tomcica (#40852) üzenetére


titetoyz
tag

úgy legyen! :D sok sikert hétvégére ;)

(#40858) inf3rno válasza tomcica (#40847) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A pulzusmérővel nincs gond szerintem, inkább csak az órával, de nagyobbrészt az is rendben. Ma pl egész korrekten mért mindent egy fordulótól eltekintve, ahol szerinte lezuhant nullára a pace, aztán meg felment 2:50-re. :)) Nekem ez még elviselhető. A pulzusmérőt is tudnám külön használni, ha elromlik, azon van színes led, nagyjából ez a sorrend zónánként: kék, zöld, narancs, lila, piros. Igaz nincs beállítva, de azért el tudok tájékozódni valamennyire a színek alapján meg érzem is. Én is inkább úgy vagyok vele, hogy cipőre meg ruhára fogok költeni most, az óra várhat amíg teljesen bedöglik.

Amúgy a mai edzésem egész jó volt azokhoz képest, amiket mostanában futottam [link] Még kicsit rágyúrok az erőállóképességre, aztán gyihajj lesz. :DD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40859) inf3rno válasza tomcica (#40852) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nomen est omen. ;]

Buliban hasznos! =]

(#40860) tomcica válasza inf3rno (#40859) üzenetére


tomcica
Topikgazda

neeem is :P alaposan fel van keszitve nem kell agoniaban vegigszenvednie mar a 20+ tavokat :N amugy edzoverseny es egyik maratonra keszulo kolleganak segitunk,na jo,ha eljon valaki Nandorfehervarrol es megprobal szemtelenkedni akkor hanyasig futtatjuk,utana pedig berugjuk a legkozelebbi arokba,csak h tudjak a "fo"varosban is,h itt mar nincs hajbokolas,meg meghunyazkodas ;]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40861) kk831228 válasza tomcica (#40860) üzenetére


kk831228
addikt

"hanyasig futtatjuk,utana pedig berugjuk a legkozelebbi arokba"

;] :C :DDD :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#40862) bandus


bandus
veterán

Hivatalos!

Holnap 08:15-kor startol az Ineos 159 challange :C :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#40863) Agony válasza tomcica (#40860) üzenetére


Agony
aktív tag

Szerencsére UTT-t váltóban futottuk, de így "felügyelő tiszttel" kemény lesz. ;] :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#40864) titetoyz válasza bandus (#40862) üzenetére


titetoyz
tag

na azt nézem, ha már futni nem tudok :))

de szerintem bőven meglesz.. 2 év alatt 26mpet simán behoz Kipchoge. Főleg ilyen minőségű és mennyiségű iramfutókkal, fejlődött a technika, a pálya... szóval ennek simán meg kéne lennie.

(#40865) Peterhappy válasza bandus (#40862) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi, ezt meglessük!

@Titetoyz: Szerintem is meg lesz neki - hacsak nem lesz nagy szél, de ahogy nézem a kijelölt szakaszt, talán nem is érezné meg igazán.
De azért két órán belüli maratonra azt írni: "simán" , az azért nagyon komoly, mégha egyet is értek :)

(#40866) titetoyz válasza Peterhappy (#40865) üzenetére


titetoyz
tag

persze merész kijelentés, de a körülményeket és előzményeket tekintve ennek meg KELL lennie.

(#40867) ígyvanferi válasza bandus (#40862) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Király! Ha a helyszínen nem is tudom, de otthon rátapadok a képernyőre. Az előző próbálkozást is láttam többször, valahogy megnyugtat nézni, ahogy fut.

(#40868) titetoyz válasza ígyvanferi (#40867) üzenetére


titetoyz
tag

+infó, h Eurosport is adni fogja - de gondolom ezt is 10percenként megszakítják reklámmal mint pl a WTCR-t...

(#40869) bandus válasza titetoyz (#40868) üzenetére


bandus
veterán

nekem nincs tv-m, szóval valszeg a youtube közvetítést fogom nézni, remélem jó minőségű, nemakadozó lesz a stream :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#40870) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Kis segítséget, útmutatást kérnék szépen, cipő ügyben.
Nem futáshoz, hanem napi normál járáshoz keresek cipőt.

Térdfájásom van már 2 éve, porckopás, csont gyulladás. Tudom hogy mikre kellene figyelni, pl. Térd kimozgatás , comb nyújtás, farizom , hasizom, törzsizmok erősítése, gyógytorna, talptorna, lépés gyakorlatok, ennek ellenére nehezen múlik. Most kaptam hyalorunsav injekciót is. Nehéz mindent betartani, főleg a lelkiállapotom miatt.

Lúdtalp problémát évek óta nem kezelem jól. Hiába a jó puha Adidas cipő, de úgy érzem nem tart. A talpbetétekkel mindig küzdök. Valahogy csapom a talpam a földre és nem rendesen gördülök. Ez az egyik ok. A másik, a gyenge farizom, hasizom és egyáltalán a felbomlott izomegyensúly miatt a térd bedől és arra terhelődik.

A lényeg hogy sima járáshoz keresek cipőt.

Az utóbbi másfél évben ezt az Adidas Duramo Lite 2.0 cipőt hordtam, plusz talpbetéttel, aminek a puhaságát az elején nagyon élveztem. De néha érzem, hogy épp amiatt hogy nagyon puha, nem stabil. Mintha mindig szivacson járnék. Most vettem egy Decathlonos HW 540 gyalogló cipőt , keveset hordtam. Ez jónak tűnik, csak betét nélkül ennél is bedől a térdem.

Kérlek ajánljatok már nekem olyan cipőt, ami segíthet. Fontos a rezgés elnyelés, de azért tartson is , és a lúdtalpat is figyelembe kell venni.
Ahogy nézem, hátul a saroknál van elkopva.

Előre is köszönöm!

(#40871) inf3rno válasza batagy (#40870) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szedj rá proenzi3 expurt is, ha még nem teszed. Valamit az is segít, de ha már egyszer elkopott az üvegporc, akkor azt mondják soha nem lesz olyan, mint régen, csak rostos porc tud nőni a helyére. De nem vagyok szakértő a témában, csak olvasgatok.

A lúdtalpra a podiart betéteket szoktuk itt ajánlani [link] sima neutrális cipőkkel. Elvileg bármelyik puhább futócipő jó lehet neked. A térded amúgy valszeg a lúdtalp miatt ment szét, azért lenne jó rendbe rakni minél előtt. A betéten kívül vannak külön erre való gyakorlatok, amivel erősíteni lehet a lábat, de amennyire én tudom nagyon kitartóan kell csinálni minden nap, hogy eredményt érjél el velük.

Buliban hasznos! =]

(#40872) samujózsi


samujózsi
tag

Nézi itt valaki ezt a bécsi rekordkísérletet? (Maraton 2 órán belül)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#40873) Peterhappy válasza samujózsi (#40872) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én kicsit megkésve, de bekapcsolódtam.
Egyelőre stabilan tartja az időt, összejöhet neki.

Mondjuk maga a közvetítés betegesen unalmas, de hát nem lehet minden sporttörténelmi esemény izgalmas :)

(#40874) kk831228 válasza Peterhappy (#40873) üzenetére


kk831228
addikt

Azert hátha 5 másodpercenkénti reklámokkal nem lesz olyan unalmas.... 😁

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#40875) parandroid válasza Peterhappy (#40873) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Van valakinek linkje, ami kicseszett google account nélkül is megy? Youtube nekem ios-en nem hajlandó lejátszani, csak ha bejelentkezek google app accounttal, eurosportom meg itt nincs.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40876) Peterhappy válasza parandroid (#40875) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nekem ITT tökéletesen megy.
Chrome inkognitó módban és Edge-ben (szerintem még soha nem próbáltam ki)

Lehet, hogy az Eurosport reklámokkal adja (én TeCsőn nézem), de legalább náluk látható és fontosnak tartották az eseményt. A nemzetietlensport.hu egy szót sem ír róla...

[ Szerkesztve ]

(#40877) samujózsi válasza Peterhappy (#40873) üzenetére


samujózsi
tag

Valójában azért kérdeztem, mert érdekelne pàr dologról a futók véleménye.

1. Mi az a zöld ràcs, amit a futók elé vetítenek az autóról?
2. Nem tartjátok kissé inkorrektnek a dolgot? Gondolok itt a kísérő futókra, a kiszámított pozíciójukkal, az állítólag kifejezetten e rekordkísérlet kedvéért kialakított, döntött felületű kanyarokkal (? Ha egyáltalán az itt van, mert kicsit zavarosak a hallott infók) stb.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#40878) parandroid válasza Peterhappy (#40876) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nope, safari alól nem megy. A vicc az, hogy a youtube appba be vagyok jelentkezve a google+ -os gmailes accountomra, de ennek a szarnak google apps account kellene. Whatever, majd elolvasom, mi volt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40879) Peterhappy válasza samujózsi (#40877) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szerintem

1. Az iramfutóknak mankó, hogy tudják hozni a 2:50-es km-eket.
2. A kísérő futókkal szerintem semmi gond nincs, a maratonnál, ultránál ez bevett szokás, kivéve persze, ha a verseny kiírása tiltja. Aggályosnak maximum annyit nevezhtnénk, hogy az előtte futók szélárnyékot biztosítanak, de ez talán itt nem akkora előny, mint pl. bringázásnál.
A döntött kanyarokról én nem hallottam és nekem nem is tűntek annak. Az valóban inkorrekt lenne. Inkább arra tudok gondolni, hogy nem "éles" kanyarokról beszélhetünk, hanem elnyújtottabbakról, amik nem járnak mérhető sebességcsökkenéssel.

De majd (remélem) jönnek a nagyok és kijavítanak, én csak okoskodok :)

(#40880) parandroid válasza samujózsi (#40877) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem hivatalos rekordkísérlet, azt csak versenyen futhatnak, versenyszabályok szerint, csak meg akarják mutatni, hogy lehetséges, mert ilyenkor ledőlnek a pszichés blokkok, és sokkal nagyobb eséllyel futják meg szabályosan is.

Az egyik kanyart valóban 15 cm-rel megemelték külső íven, mert túl szűk volt a körforgalom. Ugyanígy 2 km-t újraaszfaltoztak csak a kísérlet kedvéért. Iramfutók versenyeken is vannak, de nem cserélgethetik őket, a rajttól kell indulniuk, úgyhogy általában legkésőbb 30 km körül elfogynak. Szélárnyék természetesen tilos, és a frissítést is magának kell a versenyzőnek felvenni.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40881) Peterhappy válasza parandroid (#40878) üzenetére


Peterhappy
őstag

és ott esetleg incognito modban?
vagy gyorsan tölts le egy chrome-t. Vagy az nem fut iOs alatt? (nem értek hozzá)

(#40882) parandroid válasza Peterhappy (#40881) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mite letöltöm, beérnek. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40883) Peterhappy válasza parandroid (#40882) üzenetére


Peterhappy
őstag

:)
Mobiltelefonon esetleg?

+23perc

[ Szerkesztve ]

(#40884) parandroid válasza Peterhappy (#40883) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Csak az van, hotelben vagyok a hétvégén.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40885) Peterhappy válasza parandroid (#40884) üzenetére


Peterhappy
őstag

akkor egyszerűbb a képlet, szaladj le a bárba, kérd meg hogy kapcsoljanak oda és közben szopogass el egy izotóniás seritalt :)

Egyébként nagyon jól áll, most már akkor is összejön neki, ha kilométerenként egy-egy másodpercet lassul.

[ Szerkesztve ]

(#40886) parandroid válasza Peterhappy (#40885) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Van tv a szobában is, de nincs a hotelben eurosport. Inkább elmegyek városnéző futásra, majd utána elolvasom, mi volt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40887) Peterhappy


Peterhappy
őstag

A Holdraszállás v2.0 projekt sikeres volt. :R
Kezdem azt hinni, a 2:50 teljesen biztonsági idő volt, bőven benne van egy 1:59 vagy akár 1:58 alatti maraton is. Elképesztő.

(#40888) parandroid válasza Peterhappy (#40887) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hála a technikának az insta-sztorikért...

Amúgy ja, láttam én már kenyait haldokolni 2:05-ös hivatalos marathon után. Kipchoge meg ott pogózik a többiekkel, mintha valami 1500-at futott volna.

Na, pontosan erre jó ez, ez adja a motivációt a többieknek, meg neki is, hogy igenis megcsinálható ugyanez berlinben, vagy londonban is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40889) vans?


vans?
őstag

Szerintem jovore megfutja utcai versenyen is. :K :R

hábm bábm

(#40890) #76500480


#76500480
törölt tag

Futócipőből melyik márkát/típust probáljam ki, ami 200g körül van(4:00 feletti idő), 10km-re alkalmas, standard talp, ár max 40k?

[ Szerkesztve ]

(#40891) Zoty4


Zoty4
őstag

Sracok, rossmannban most 1609 ft a 2,7literes perwoll sport
ha van rossmann kartyatok akkor meg -10%
vettem ket flakonnal

[ Szerkesztve ]

(#40892) tomcica válasza #76500480 (#40890) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Decathlonos kalenji kiprun Ultra LIght 19.900 ft...vagy Nike Streak 7 (spuri BP) 35ezer ft.Barmit lehet bennuk futni 2:45-tol 6:00-ig ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40893) tomcica


tomcica
Topikgazda

Letoltuk a versenyt bejottek a fiuk a masodik es harmadik helyre (Agony hamradik) en meg uztem oket.Az elso egy fiatal srac lett,par perccel mehetett el,mivel Edvard kollegamnak huztunk iramot igy nem mentunk bele a jatekba megse :N jo kis dongolt fold,homok,erdos,fuves moka ;] szamolgattam a lyukasztasok nelkul 4:28-as iramot mentunk 34km-en...az kb 3:08-as maratont adott volna ki,elegedett vagyok :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40894) perempe válasza parandroid (#40888) üzenetére


perempe
addikt

[link] Kipchoge 2 órán belül, de ez a csúcs laboratóriumi körülmények között, felvezetéssel nem igazi eredmény szerintem. megismételhető versenyen is?

norby_42:
ez nekem ismerős terep, de csak túrázni szoktam.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#40895) tomcica válasza perempe (#40894) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg lesz ez rendes versenyen is :K nezd meg Bubka vagy Sotomayor hanyszor dontott vilagcsucsot (aka preselt ki cm-kent 1-1 golden league osszeget)...ki az a hulye aki egybol megfut 99%-ot,ha mar a 95%-is komoly penzt hoz a hazhoz,majd szepen csurgatjak.Jol keresett most Bekele is Berlinben,Kipchoge-t gondolom mar elore kifizette az INEOS.Kamworor meg Kipchoge "ifju" tanitvanya,van ott meg potencial :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40896) norby_42 válasza perempe (#40894) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nagyon szeretek itt futni. Ma különösen jó volt, szép őszi idő, épp elkezdett sárgulni az erdő. 3:20 volt utoljára, azon belül akartam futni, 3:05 lett, szóval elégedett vagyok.

Eat pasta, run fasta

(#40897) Vertigo18 válasza perempe (#40894) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem fogják elismerni hivatalos rekordként, de pl. a Wikipedian ez is fent lesz, csak mögötte lesz ez az "unofficial" megnevezés...

Egyébként én a hasamat fogtam ezen a "laboratóriumi körülmények között" kifejezésen. Ez olyan, mint amikor azt írják, hogy "a Rendőrség hermetikusan lezárta a helyszínt"! :D

Hát persze...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#40898) norby_42 válasza tomcica (#40893) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az rendes tempó, gratulálok

Eat pasta, run fasta

(#40899) kk831228 válasza Vertigo18 (#40897) üzenetére


kk831228
addikt

Igen, szeretnék én ilyen "laboratóriumi körülmények" között, csak fele annyira jó lenni... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#40900) Vertigo18 válasza kk831228 (#40899) üzenetére


Vertigo18
addikt

Félre ne értsd, én baromira tisztelem őt, bár a nagy kedvencem akkoris Tadese marad! :D

Maga a kifejezés volt, ami megütötte a "szememet", hisz akkor futógépen futott volna, laborban, stb... Csak ez így jól hangzott, így betolták a cikkbe.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.