Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40601) inf3rno válasza oxox (#40600) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Inkább vergődésnek nevezném, mint futásnak, amikor 5 percenként meg kell állnia. Félmaratonnál nekem 10-12 és 17-18 körül szoktak lenni holtpontok, ha vannak. Ha 15-höz szoktál, akkor esélyes 17 körül neked is. Érdemes néha tesztet futni, hogy kiderüljön elfogysz e. Ha igen, akkor glikogént kellene kitolni. Szerintem ha néha futsz 20-25k-t, akkor megszokja a szervezet, de annyira azért nem vagyok otthon a témában, versenyen mindig tolom az ISO-t minden frissítőpontnál, aztán akkor viszonylag ritka az ilyen gond. Ha eszek egy kis rizst vagy ilyesmit előtte, akkor az is adja közben a cukrot. Ettől függetlenül van, hogy elfogyok, de az inkább keringés miatt, meg általában ha 20 fok felett megküldöm verseny tempóban, akkor túlmelegszem egy idő után, és elszáll a pulzus.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40602) inf3rno


inf3rno
nagyúr

M4 sport női maraton vb. Doha (Katar) 35 fok, magas páratartalom így éjfélkor. Milyen lehet nappal? :Y

Buliban hasznos! =]

(#40603) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Hullottak, mint a legyek, közel 80%-os páratartalom volt 35°C-hoz éjjel egykor. Érdekes, már 10k-val a vége előtt megmondtam, hogy melyik nyeri. Kicsivel zsírosabb volt a lába, mint a többinek a négyes élbolyból, és úgy tűnt, hogy rajta kívül mindenki hulla fáradt. Nekem evidens volt, hogy simán lenyomja őket, a riporterek meg mindenki másra tippeltek csak rá nem. Tolni kéne tippmixet, vagy hol lehet ilyesmire menet közben fogadni. :-) Amúgy nagyon nagyot ment a csaj, már ahhoz képest, hogy milyen körülmények között kellett futnia. Olyan 3:40-el tolta az élboly végig, aztán ment pár 3:20-at és a többinek esélye nem volt... Ilyet se sűrűn láttam, hogy a combjukra locsolják a vizet, nem fejre, vagy ilyesmi. Lehet nekem is ki kéne próbálni versenyen, mert fejre, mellkasra durván sokkolni szokott.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40604) Peterhappy válasza Never79 (#40584) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hatalmas siker a legendás görögországi Spartathlonon: a 246 kilométeres versenyen huszonnyolc magyar futó indult, és talán mondhatjuk, a legszebb álmokat is felülmúlta a szereplés, hiszen kettős magyar siker született – az első helyen Bódis Tamás ért a célba, a második pedig Csécsei Zoltán lett!

:Y :R

Cikk: nso

(#40605) tomcica válasza Peterhappy (#40604) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40606) Agony válasza Peterhappy (#40604) üzenetére


Agony
aktív tag

A nőit pedig Maráz Zsuzsanna nyerte! :K De ha jól láttam az első 15-ben 6 magyar végzett.

Start with a whisper, end with a scream!

(#40607) inf3rno válasza Peterhappy (#40604) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#40608) vans? válasza Peterhappy (#40604) üzenetére


vans?
őstag

Szerintetek miert ilyen jok a magyarok az ultrafutasban?

hábm bábm

(#40609) emvy válasza vans? (#40608) üzenetére


emvy
nagyúr

Nincs elég pénzünk sportkocsikat meg drága bringákat venni.

while (!sleep) sheep++;

(#40610) tomcica válasza emvy (#40609) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40611) borix válasza vans? (#40608) üzenetére


borix
őstag

Összecsapva azt szokták mondani inkább olyan sportágakban vagyunk jók ami kevésbé népszerű és nincs benne akkora pénz. pl vízilabda, kajak - kenu, vívás.
Ultrafutás szempontjából kevésbé népszerű szerintem már a 246 km táv úgy, hogy nincs benne nagyon pénz.

(#40612) parandroid válasza emvy (#40609) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért ha a bringás topikot, meg a stravás ph!-s bringás közösséget megnézed, durván népesebb, mint a futóké. Az autós topikról ne is beszéljünk. Nincs ezzel gondom amúgy, a bringa is egy jó sport.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40613) parandroid válasza borix (#40611) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy pont ezen gondolkoztam, hogy mi lesz, ha a politika ráfordul a futásra.

Csapatsportok, amikben korábban világszinten voltunk, már erősen köhögnek (kézilabda, vizilabda, hoki, kosárlabda, fociról ne is beszéljünk), birkózást, judot, boxot már sikerült a polirikához dörgölőzve kicsinálni, evezősöknél sincs minden rendben, úszók körülnis egyre rendszeresebbek a balhék, az ‘elitünk’ meg most rákattant a fitnessre, meg a futásra, lassan övék az összes nagyobb rendezvény, szervezet, és ha valahova beteszik a lábukat, abban nincs sok köszönet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40614) emvy


emvy
nagyúr

Holnapra mindenkinek sok szerencsét!

while (!sleep) sheep++;

(#40615) Zoty4


Zoty4
őstag

Holnapra mindenkinek kalappal!
Szerintetek holnap lehet futni a margit szigeti rekortanon, vagy a verseny miatt le lesz zarva?

(#40616) Peterhappy válasza vans? (#40608) üzenetére


Peterhappy
őstag

Viccet félretéve Emvy nem járhat messze a valóságtól. A futás optimális esetben nem egy költséges hobbi.
Oké, egy jobb cipő 20-30k, egy kiemelkedőbb ruha (nadrág, pár póló) szintén (és akkor még kabátról nem beszéltünk), de ezen felül max. óra, esetleg táska, ami jó, ha akad.

De 15K-ért már találsz használható cipőt, s futsz egy rövidnadrágban, és pont. Ennyi kis túlzással tényleg bárkinek beleférhet. Sokszor úgy érzem (pl. magamon), hogy inkább időt nehezebb rászánni, semmint pénzt. De a futás épp emiatt is szép; ha egyedülálló vagy, azért megoldható, ha gyerekes, akkor sem lehetetlen megtalálni a lehetőséget heti 2-3*30-60 percnyi futásra.
És a futás tipikusan az a sport, amit ha alázattal és mértékletességgel űz valaki, nem csak, hogy a rabjává válhat, de szinte konstans fejlődést, és így sikerélményt is jelenthet. Aztán ha istenigazából beszippantott a miliő, akkor már szabhatod, nincs visszaút :)
És mindig van hová tovább fejlődni.
Hány sport van, ahol hatvanévesen akár többre lehetsz képes, mint negyvenévesen? Ahol a 77 éves német bácsi aTopiklakók nagy részének fityiszt mutathat a három és fél órás maratonjával?

És ha szintet akarsz lépni - és megteheted - csak ("csak") időből kell sokkal többet rászánnod, esetleg költesz ruhára, hogy télen ne a négy fal között kelljen futnod (kivéve, ha olyan paranormális tevékenységekben utazol, mint Tommacska)

Kérdésedre a válsz: Szerintem kb. emiatt.
Úgy hiszem, mi magyarok fejben nagyon erősek tudunk lenni. Egyre kevesebben, de akadnak még ilyen adottságú, készségű honfitársaink.
Kreatív, és igen kitartó nép a miénk - nézzük csak meg, hány magyar (származású) Nobel-díjas van. Hányan járultak hozzá Hollywood felemelkedéséhez, vagy akár a futball aranykorának eljöveteléhez?
Azt hiszem az egy főre jutó olimpiai aranyérmesek száma is talán csak egy (európai?) országban magasabb, mint nálunk.

(#40617) Peterhappy válasza Zoty4 (#40615) üzenetére


Peterhappy
őstag

Érintik a Margitszigetet, így szerintem le lesz zárva.

Magam is sok sikert kívánok Mindenkinek, aki indul!

(#40618) borix válasza parandroid (#40613) üzenetére


borix
őstag

Azért nem akartam lekicsinyelni a teljesítményt.
A 23:28 idő az nagyon ígéretes nincs olyan messze a legendás Scott Jurek 2 győzelmének is az idejétől.
Van egy ilyen ultra futónk és ha folytatja az elkövetkező években bemegy 23 óra alá.
Az más kérdés ha betolnák pénzel, szponzorokkal ezt az ágat is és a kenyaiak ráállnának tömegesen a távra mit lehetne kihozni időben.

(#40619) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

Berlin youtube angol stream,feltavnal vannak epp

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40620) Vertigo18 válasza tomcica (#40619) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#40621) danielsz válasza tomcica (#40619) üzenetére


danielsz
tag

Most nézem az eredményeket, nagyon kemény, hogy Bekele 2 másodpercre volt Kipchoge tavalyi világcsúcsától. A magyarok is jót mentek, Szabó Gábor és Beda Szabolcs 2:28:25 ill. 2:30:18 bruttó idővel. Mindketten 40 felett vannak.

(#40622) concret_hp


concret_hp
addikt

bp maraton legnagyobb pozitívuma nekem máról, hogy volt annyi eszem, hogy 30km-re neveztem, nem maratonra :DDD
utolsó 10km volt igazán jó, amikor már kisütött a nap és szembeszél is volt :DDD

becsorogtam 2:35 alá, de ha van még 12km az nagyon sz@r lett volna már :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#40623) emvy válasza concret_hp (#40622) üzenetére


emvy
nagyúr

3:32:58 nálam. PB (a tavalyi 3:38 volt).

Nagyon jól bírtam erővel, de masszív görcsöt kaptam mindkét vádlimban 34 körül, onnantól folyamatosan variálnom kellett. 1:42 körüli FM, 2:27 alatti 30k.

Meleg volt nagyon a végén.

Örülök neki.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#40624) tomcica válasza danielsz (#40621) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod bele-bele neztem,ahogy epp birtam,30km kornyeken mar azt hittem megint kiall Bekele,ahogy oly sokszor,de ma osszekapta magat rendesen ;) van felenk egy mondas: "aki egyszer bajnok,az mindig bajnok" na ez jutott eszembe.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40625) tomcica válasza emvy (#40623) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha a meleg miatt jott a gorcs,akkor a sotablettaval lehet kiserletezni legkozelebb.

concret_hp - hirtelen azt hittem 2:35 lett a maraton,mondom is magamban,hogy na ez mar azert oda van teve,ahogy azt kell :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40626) Agony válasza concret_hp (#40622) üzenetére


Agony
aktív tag

Úgy látom akkor nem csak engem viselt meg a meleg és a folyamatos szél a rakparton. Bár én a kényszeres hídon szaladgálást se élveztem sokkal jobban. ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#40627) tomcica válasza Agony (#40626) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Engem meg az egesz het "ert utol",holnap extra laza lesz,de gyanus h meg kedden se megyek semmi kopkodoset :P ma folytattuk a haz tatarozasat delutan,a hosszu delelottre betette a pontos az idegrendszernek :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40628) norby_42


norby_42
aktív tag

Én a heti hosszút futottam, hegyre fel, frissítés nélkül, ahogy kell...
Útközben legeltem egy kis szőlőt, de így is teljesen elfogytam a végére

Eat pasta, run fasta

(#40629) bandus válasza tomcica (#40624) üzenetére


bandus
veterán

en is borzasztoan meglepodtem, nem is terveztem nezni a maratont aztan nezz oda :Y pedig bevallom en mar leirtam mr. kenny b-t :W naggggyon nagy respekt ezert az eredmenyert, de azert orulok, hogy nem dontotte meg kipchoge rekordjat. ugyanakkor szerintem a mostani ineos 159 utan kipchoge meg fog versenyen rittyenteni egy nagyon komoly idot jovore :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#40630) inf3rno válasza emvy (#40623) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grat! :C

Buliban hasznos! =]

(#40631) Agony válasza tomcica (#40627) üzenetére


Agony
aktív tag

Én nem bírtam magammal és leöblítettem még a félmaratont egy 8K fokozóval, de még mindig pörgök... szerintem holnap meglesz ennek a böjtje, olyan leszek mint egy zsák sz*r, de azért megy 12K csorgás este felé.

Start with a whisper, end with a scream!

(#40632) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nekem ma hosszú volt. Menet közben döntöttem el, hogy 10 helyett most 13k lesz, és átmentem két faluval odébb. A végén beleraktam 3k iramjátékot ilyen 3:30-4:30-al 50-500m tereptől függően. Az volt most a szisztéma, hogy nagyjából síkon megküldöm, emelkedőn meg lejtőn meg megy tovább 6:00 körül. A végére egy kicsit elkészültem már, a 3:30-ból 4:30 lett. Nem volt kellemes na, egész nap amúgy is fáradt voltam kicsit. Levezetésnél pont belefutottam valami picsába, aki rám engedte a kutyáját, az volt a betetőzés. Még szerencse, hogy az ilyen kis tacskó méretű lábtörlőket kellő határozottsággal meg lehet félemlíteni. A nőnek is volt stílusa elkezdte nyomni, hogy mi van, félek ilyen kis kutyától. Mondom attól félek, hogy rálépek, aztán eltörik a gerince. Ettől teljesen bepörgött, de annyi esze továbbra sem volt, hogy megfogja a dögöt, ha már irányítani nem tudja a kutyáját, mert nem neveli, és a póráz is derogál neki. Annyira utálom az ilyet. Szerencsére csak 1-2 ilyen idióta van itt a környéken, a többi vagy póráz, vagy uralja a kutyát. Nem az első kutyás esetem, és már rohadtul unom. Van még egy ház, ahol rendszeresen kiengedik a két kutyát az utcára, azoknál már érik a fényképezés meg feljelentés, volt már többször, hogy rám támadtak, ment az ugatás meg a vicsorgás, de még harapásig eddig nem fajult a dolog. Ti hogy vagytok a kutya témával?

Buliban hasznos! =]

(#40633) norby_42


norby_42
aktív tag

Pont ma indult meg utánam két puli, szerencsére fiatalok voltak, a határozott fellépés segített. Nem volt rajtam öv, de érezhetően felment a pulzusom...

Eat pasta, run fasta

(#40634) concret_hp válasza emvy (#40623) üzenetére


concret_hp
addikt

na ott mar nehezebb 6 percet hozni, mint az en 3:59emen :DDD :R

ma gondolkodtam, hogy nem lehet amugy azt mondani, hogy iden tultoltam a futo eventeket, konkretan ez volt a 2. amin voltam, ha jol remlik :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#40635) inf3rno válasza norby_42 (#40633) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Párban mindig bátrabbak. Szerencséd volt.

Buliban hasznos! =]

(#40636) Never79


Never79
tag

Gratulálok mindenkinek, aki tegnap futott.

2. maratonom 3:55 lett. PB, de kicsit csalódott vagyok. 26 környékéig nem sokkal előttem voltak a 3:45ös iramfutók, de aztán jött a meleg a rakparton, 33 pedig már nem is esett annyira jól. Végig z2es zóna teteje/z3 alja (nekem 158-162). Tudom több van bennem, de ez most így jött ki.

Lubics Szilvi edzés témához. Maráz Zsuzsival van egy interjú a Sparthatlon után(plandutances) . Heti 10-12 órát fut, kedd-csütörtök iramjátékos max 2 óra, szerda-péntek regeneráló 1 óra. Szombat-vasárnap egymásra épülő hosszúak. Heti 150 km szokott lenni a max a futása. Szóval szerintem Szilvinek is hasonló, de ez egyéntől is függ. Az interjúban kiemelték, hogy Zsuzsi nagyon gyorsan regenerálódik, kedden már valószínű fut.

(#40637) tomcica válasza Never79 (#40636) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na ebbol a "heti 10-12orat fut" latod,hogy mekkora talentum,az extra gyors regeneracio egy masik tehetseg.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40638) Never79 válasza tomcica (#40637) üzenetére


Never79
tag

Igen. Másrészt 10 évig "csak" napi 10 kmert futott. Szerintem azzal hatalmas állóképességet épített ki magának.

(#40639) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nah, akkor ma, a tanácsotokkal ellentétben úgy gondoltam, hogy adok még egy esélyt a kollégának. Ráírtam, hogy 10kor futás, előtte érdeklődtem, hogy meggyógyult-e, ilyesmi. Azt írta minden okés, mehetünk. Azért a múltkoriból okulva leírtam, hogy 16-ot akarok futni, olyan 5 percen belüli km-eket, de ha jön ő is, akkor mehet az 5:15, esetleg nagyon szélén az 5:20-as pacek is. Azt mondta, rendben...

Elfutottam hozzájuk, ami 510 méter és ott jött az első pofon, hogy nem várt kint a kapuban... Utálom megállítani az órát (szerintem, ha valaki hosszabbat fut és nem résztávozik, akkor szelfi, vagy fénykép, vagy pihi, esetleg f0sás miatt ne állítsa már le a stoppert, hát a versenyen se állítják le, ha kiáll...), így már ekkor mérges voltam, hát még amikor VÉGRE 10 óra 07 perckor kijön az ANYÓSA, hogy a társam mindjárt jön, csak f0sik... Hát, marha jó... 10:10kor el is kezdtük, a második km-en nagyon zihált, éppen csak 5:14 lett, ezért kérdeztem, hogy biztos menni fog? Persze, és mosolyog, hát mentünk tovább... A harmadik km. felénél már 5:24 volt a részidő, így mondtam neki, hogy elég is volt és otthagytam... Még mindig nem értem, hogy ez mire jó neki, de most már megfogadom a tanácsotokat, erre a néhány versenyre inkább egyedül készülgetek, majd kocogunk télen együtt, amikor inkább a mennyiség számít...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#40640) Agony válasza Vertigo18 (#40639) üzenetére


Agony
aktív tag

Tudod Vertigo, nem a társadban van a hiba, hanem benned... be kellene már vallanod önmagadnak, hogy azért csinálod, mert szeretsz szenvedni! ;]

Viccet félretéve, azért szórakoztató olvasni ezeket az élményeket. :C

Start with a whisper, end with a scream!

(#40641) tomcica válasza Vertigo18 (#40639) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Eskuszom legkozelebb vedd fel videora :P persze azt az edzest majd szand ra a mokara,mert igy nem koser

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40642) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Most azért rutinosabb voltam és a harmadikban elhagytam. Ami az igazán vicces volt, hogy ugyebár a harmadikban már ki volt csúszva a 5:20-ból is. Akkor utánam szólt, hogy fut majd, amíg tud, aztán, mikor fordulok, visszafelé majd csatlakozik. Akkor mondtam neki, hogy visszafelé is tartani fogom az ötön belüli km-eket, mert ezek az 5:20 felettiek nem sokat érnek, erre csak bólogatott. A "pálya" 8.4 km. körül fordult, elindultam visszafelé, olyan 9 körül járhattam, amikor láttam az egyenes végében, hogy jön felfelé. ekkor már 4:45 alattiakat mentem, észrevett, megfordult (neki 7km-e volt ekkor) és elkezdett vágtázni visszafelé, de úgy, hogy kellett 2km, hogy utolérjem és elkezdett jönni velem. Meg is dicsértem, hogy ez a km., amit most közösen mentünk (bár 3-mal kevesebbet ment már eddigre, mint én) egy jó, erős 4:36-os, fasza lesz... Erre megfingott és lemaradt... Azt nem értem, hogy amikor meglátott, megfordult, akkor minek kezdett el rendes tempót menni, ha nem bírja? Semmi értelme se volt! Amikor beértem, akkor minek jött velem 4:30 alatti km-t? Hogy utána meghaljon, mert nem bírja? Nem értem, hogy ha rosszul van, előre le van fektetve, hogy MIATTA csökkentem a tempót, amire rábólint, akkor miért nem tartja? Vagy minek bólint rá??? Ő se fejlődik, meg ha vele megyek, akkor én se, semmit se...

Egyszerűen nem értem a palit...

De megmondtam, hogy akkor most egyszer elég, menjen egyedül párat, majd novemberben újra mehetünk együtt.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#40643) ígyvanferi válasza Vertigo18 (#40642) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jól értem, hogy most is f.sott? Igaz most a futás előtt és nem közben végig az erdőt, de akkor is. El kéne menjen legalább egy gasztroenterológushoz.

Utálom a futásaimat máshoz igazítani. Amikor nagy ritkán valakivel futottam együtt, aki ráadásul tudtam, hogy lassabb nálam, akkor direkt a töklaza hosszabb futást irányoztam elő magamnak, ahol hót'mindegy volt, milyen a tempóm. Mire elfutottam hozzá, meg aztán onnan haza, az plusz 5 km, úgyhogy a mennyiség is összejött.
Egy másik cimborámmal futok még néha együtt, vele főleg versenyeken, az a tempónk pedig szinte hajszálra ugyanolyan, úgyhogy aki épp jobb formában volt, az húzza a másikat pár másodperccel erősebb tempón. Így lett ősszel 10K-n pb-m például.
Amit ti csináltatok, annak tényleg semmi értelme nem volt már először sem ebben a formában. Vagy te engeded el a tempót, meg a távot és mész vele, vagy inkább hagyjátok a közös futást.

(#40644) Vertigo18 válasza ígyvanferi (#40643) üzenetére


Vertigo18
addikt

Dalachint szedett egy hétig, szerintem még az hajtja... De nem ez a fontos, hanem hogy ha ÉRZI, hogy még gyenge, akkor minek jön? Ragaszkodik hozzá! És semmi értelme.

Jó, nem mondom, összeszedtem magamat a végére, azért nem olyan rossz az a 4:45-ös átlag 16 km-en... Csak megint felb@szta az agyamat már az elején... De most okosabb voltam, csak két kilit hagytam elúszni és otthagytam.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#40645) Corpuscle válasza inf3rno (#40632) üzenetére


Corpuscle
őstag

Eddig megúsztam, de ha látom, hogy probléma lehet, elkezdem kinézni a menekülő utakat. Kerítés, villanypózna, bármi. Lehet kapni ultrahangos kütyüket, nem tudom ér-e valamit. Bicajon régebben volt egy-két érdekesebb eset, de ott egyszerűbb elkerülni a találkozást.

(#40646) inf3rno válasza Vertigo18 (#40644) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Résztávoknak van csak értelme ekkora különbségeknél oda-vissza vagy körpályán, ilyen hosszú tempós futásnak nincsen, mert valaki úgyis elhúz. A Dalacinra meg kellene valami probiotikum, mert tuti kinyírta a bélflóráját vele. Még akár komoly baja is lehet, pl Clostridium difficile fertőzést össze lehet szedni így és utána másokat is lefertőzhet vele. Jobb is, ha nem sűrűn találkoztok mostanában.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40647) inf3rno válasza Corpuscle (#40645) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Könnygáz meg paprika sprayket nézegettem, de csak személyesen lehet őket venni, ezért meg nem utazok több órát, meg elvileg be is vannak tiltva, vagy valami ilyesmit olvastam régebben. Az ultrahangra azt mondják nem minden esetben használ, de lehet kipróbálom. Elvileg nem drága. Este egy kicsivel jobb a helyzet, mert lámpával el lehet vakítani őket fél percre, aztán kereket oldani addig.

Buliban hasznos! =]

(#40648) Vertigo18 válasza inf3rno (#40647) üzenetére


Vertigo18
addikt

20 mg. töltősúly alatti gázspré bármikor lehet nálad... Az megint más kérdés, hogy ha történik valami, akkor hogyan vizsgálják... A lényeg, hogy a pelargonsav-vanillilamid és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicin hatóanyagot ne tartalmazza.

Vadászboltban kapható. Ott el is mondják szerintem.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#40649) inf3rno válasza Vertigo18 (#40648) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Okés, köszi! Sokszor mondják, hogy nincs idő előszedni, de szerintem csak helyzet felmérés kérdése. Ha vakon belemész mindenbe, akkor valóban nincs idő, ha óvatos vagy, akkor bőven lehet idő rá.

Buliban hasznos! =]

(#40650) Chuck Norris válasza inf3rno (#40647) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ultrahangos az nem ér semmit, legalábbis az ami nekem van itthon. Benyomom a gombot csak annyi történik, hogy más hangon folytatja az ugatást a kutya.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.