Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40551) geleati válasza tomcica (#40550) üzenetére


geleati
tag

Rendben, köszi szépen!

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#40552) parandroid válasza hodostamas (#40544) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Annyiért ez az óra nagyon drága. Kifutott modell, az utód 245 is kb ennyibe kerül.

Ne akadj fent a használton amúgy, ismerősök között is népszerű darab, soha nem láttam egyet sem tönkremenni, az enyém 3 évesen is olyan volt, mint új korában, simán elment volna (el fog még menni az új tulajnál) még 2-3 évet alsó hangon. Páromé még mindig itt van, ugyanannyi idős, mint az enyém volt, csak türkiz, azt a lányunk kapta meg lépésszámlálónak / okosórának.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40553) dabgergo


dabgergo
őstag

Egyébként verseny hetére kinek milyen stratégia jött be?
Bár én nem sokat versenyeztem eddig, de nekem főleg a pihenés tűnik úgy h működik max 1-2 lightos futás, melyeknek a végét felpörgetem. Vagy céltempón kéne futni egy közepesen rövidet 3-4 nappal a verseny előtt?

(#40554) inf3rno válasza parandroid (#40552) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, azért a drága elektronika bírja 5-10 évig általában. A használtat én azért szeretem néha, mert az első évben szoktak kijönni a problémák legtöbbször. Utána még egy jó darabig lehet használni gond nélkül, és már volt, aki egy évig próbálgatta helyetted, plusz jóval olcsóbb is. Egyedül a garancia hiánya, ami gond.

Buliban hasznos! =]

(#40555) hodostamas válasza parandroid (#40552) üzenetére


hodostamas
addikt

~100 a 245, annyira nem kb :) na mind1, újat akartam ez még belefért. Akksi miatt is főleg, allday bicajt jó ha kibirja egy töltéssel.

köszi a helpet. :R

[ Szerkesztve ]

(#40556) tomcica válasza dabgergo (#40553) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez nagyon egyeni,van akinek kedden/szerdan meg kell egy kozepes terheles,csut rovid porgossel a vegen...stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40557) parandroid válasza hodostamas (#40555) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Naja, németeknél 300 eur mindkét óra hivatalos ára, a 235 lassan egy éve be van állva 179-re, 245-öt olyan 250 eur-ra szokták leakciózni rendszeresen. Magyar árakat nem ismerem, de a piac is kisebb, a forint is szar, szóval...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40558) borix válasza inf3rno (#40554) üzenetére


borix
őstag

Garmin nem javít cseregarancia van ha hivatalos viszonteladótól lett véve.
Vesz valaki használtan pl egy Fenix 3 45E gari már nincs rá 1 év volt majd csere gari.
Kiderül megvétel után gond van az órával. pl akku, beázás, barometrikus magasságmérés, vagy optikai pulzusmérés nem működik időnként majd egyre többször.
Csere gari 45-50E
Kiadnád rá a + 45-50E? Így már majd 100E lenne egy Fenix 3 igaz újat kapnál de akkor is Fenix 3 100E :W

(#40559) inf3rno válasza borix (#40558) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én egy fillért nem adnék egy Fenix 3-ért. Csak mondom. :D Néhány éves cuccokat érdemes venni használtan, mert annyi idő alatt esik 30-50%-ot az ár. Ha kifogod, akkor még valamennyi garanciád is lesz, amikor megveszed. Azon túl már elég lutri, és nem éri meg, mert nem lesz annyival olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40560) dabgergo


dabgergo
őstag

Na toltam egy hill repeats-et: 1km warm up aztán 5x400m csak felfele (lefele gyaloglás) majd vissza 1km cool down. Felfeléket egészen meghúztam, 4:05 és 4:20 között, mikor hogy.
Hát azért fárasztó dolog ez nagyon :D Milyen haszna is van amúgy ennek? ;]

(#40561) dabgergo válasza dabgergo (#40560) üzenetére


dabgergo
őstag

Azt lehagytam h átlagosan 8-9%-os a 400m-es emelkedő, eleje 7 körül, a végefele már 12 körül.

[ Szerkesztve ]

(#40562) tomcica válasza dabgergo (#40560) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Erot epit,ekkora tav pedig mar gyorsasagi allokepesseget is.A verseny tulso felen nem fog szetesni a mzogasod,illetve gyorsul a tempod (ha a puzzle tobbi resze is ossze van rakva).Ebbol az elso par honapban heti 1x ilyen eleg es masnap okvetlen menj laza regeneralo kocogast,mert csak ugy "epul be" rendesen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40563) tomcica


tomcica
Topikgazda

Nemtudom tegnapmi volt a levegoben,de epp Agonyval beszeljuk,h nagyon ADTA,meg UB-s Viktor kollegam is 4:15-4:00 fokozo 20perc tempo helyett ment 4:05-3:50-et (mondjuk az utolso 2km-be beugrottam,mert mar epp befejeztem a gumit,szoval azt lehet egymaga nem futja 3:55 ala,de akkor is)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40564) dabgergo válasza tomcica (#40562) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, egyébként mintha érezném is, más jellegűen terhelt nagyon mint egy sima futás, de jó volt, csak rohadt időigényes a visszagyalogolás, futni a térdem miatt meg nem merek lefele.
Milyen lazát kéne tolni másnap azaz ma? Mondjuk 8-10km @ 4:50-5:00? Vagy ennyire azért ne legyen laza?

(#40563) tomcica
Én sajnos főleg csak az autók szagát éreztem itt a Gellért-hegy oldalában :(

[ Szerkesztve ]

(#40565) tomcica válasza dabgergo (#40564) üzenetére


tomcica
Topikgazda

5:30-5:00 laza (sot 6:00-5:30 is okes) 8-10-12km,ugy erezd h egy oregasszony is utolerne akkor igazi regeneralo.Ezt meg kell tanulni,de fontos!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40566) borbelyfer válasza tomcica (#40563) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

[kép] nekem is pörgött a láb nagyon rég volt,hogy ennyire ment. bár az első 1000et elfutottam ,ami a másodiknál kiütközött, utána jött egy srác és velem futotta az 3-4-5ik 1000m

[ Szerkesztve ]

(#40567) dabgergo válasza tomcica (#40565) üzenetére


dabgergo
őstag

Hmm, oké, kipróbálom, csak bele lehet jönni a lassúba is, aztán nehogy hozzászokjak :D

(#40568) ígyvanferi válasza borbelyfer (#40566) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem túl nagy a kontraszt a gyorsak és a pihenők tempója között? De gondolom ennek a fajtának is megvan a konkrét célja.
Én a nagyon lájtos pihenő kocogást csak 200-as vagy max. 400-as résztávnál csináltam, amikor azokat bőven 5K tempón belülre futottam. De ilyet is ritkán, igyekeztem mindig jobban összefűzni, mondjuk 86-88 mp-es 400-ak közötti 115-120 mp-es pihenő 400-zal. 1000-es résztávoknál meg pláne igyekszem közelíteni a tempókat, hogy a gyorsasági állóképesség javuljon.

Tegnap nekem is adta, 5-6 sört is lepörgettem a torkomon, kb. 30 perc/sör tempón.

(#40569) tomcica válasza borbelyfer (#40566) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez valoban porgott :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40570) dabgergo válasza tomcica (#40565) üzenetére


dabgergo
őstag

Egyébként a Lactate Thresholdomat amúgy a hét elején összerakott edzséből melyik javítja?

(#40571) tomcica válasza ígyvanferi (#40568) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Attol fugg epp hol tart az edzesciklusban,ha fenntarto (v alapozos) jellegubb akkor kell a nagyobb kontraszt,ha veraenyre elesit akkor kell gyorsitani (vagy/es roviditeni) a pihenoket.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40572) dabgergo


dabgergo
őstag

Élvezem h újra edzhetek mert a térdem engedi, jó sok kérdésem merül fel edzések kapcsán :)
Még egy a lenti lactate threshold javítás mellé: az olyan hill run ami hosszú és csak felfele, az jó edzésnek?
Régebben volt h Erzsébet kilátóhoz felfutottam, az pont 10km és 465m szint, lefele is annak idején futva jöttem, most lefele buszoznék h óvjam a térdem. Egy ilyen edzés mit fejleszt? FM trainingbe beleillik?

(#40573) tomcica válasza dabgergo (#40572) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mint a huzat :) a jobbik terdedet odaadnam ha 8-10km emelkedom lenne a kozelben.Ezt valtja ki nalam a 2x4km gumi.Az egyik legjobb edzes.Alapozasnal csak lazan,par honap utan egy fokozo tempot itt lehetne csinalni,de ne a tempot nezd hanem a pulzus 165-175 kozott szepen vegig (persze majd lassul a mozgas de nem erdekes).Az alap vegen es kigyorsitasnal pedig fokozo tempo ugyanigy 165-175p es utana egyenesen (akar miutan lebuszoztal v ahol csak birsz) 5x200m sikon kb 5km iram 3db utolso 2db 90% es 95%.
Amikor mar fokozo tempozol hosszu emelkedore az ket dolgot is csinal egyszrre,erot epit es kitolja a savkuszobot.(illetve nem direkt tolja ki,hanem tovabb tudsz X sebessegen teljes tejsav telitettseggel futni,ergo nem lassul a tempod versenyen 10-15km utan,ami aranyat er egy FM versenynel,sot az egyik kulcs hozza)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40574) dabgergo válasza tomcica (#40573) üzenetére


dabgergo
őstag

Ohh nagyszerű, köszi, akkor ezt beiktatom, ez amúgy is "poén" edzsés, nem unalmas és hatékony ezek szerint :)

(#40575) borbelyfer válasza ígyvanferi (#40568) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

1000 után kb 150 séta majd ujra kocogás volt. én is szeretném összefűzni, de még úgy gondolom,hogy felviszem e tempó környékén 8*1000 így több pihenővel és majd utána megint 4-5db 1000ről kevesebb pihenővel összefűzni és felépíteni 8 db-ig
80-82mp-es 400akra 90-95mp pihenek (ez 250m séta és kocogás)
gratulálok a 6 sörhöz nekem a egy üveg bor ment le fröccsnek ugyanúgy pörgött mint a lábam :))
@tomcica decemberi szegedi futás lesz valószínű a következő verseny, addig csak futkározás vagy ha találok itt a környéken békés megye / csongrád megyében valami félmaraton amit megtetszik akkor az.

(#40576) tomcica válasza borbelyfer (#40575) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felmaratonos tavon? Mert akkor erdemes 10 x 1000m-re felvinni (verseny celtempora,esetleg picit gyorsabb lehet) ,rendes (boseges) pihenovel es csak majd az utolso 4 heten gyorsitani v. roviditeni a pihenot.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40577) Agony válasza tomcica (#40563) üzenetére


Agony
aktív tag

Ja, reméljük vasárnap is beadja majd a tempót és nem nyikorog semmi. :)
---
Az INEOS 1:59-et élőben fogja közvetíteni a Youtube:
https://www.ineos159challenge.com/news/how-to-watch-the-ineos-1-59-challenge-live/

Start with a whisper, end with a scream!

(#40578) borbelyfer válasza tomcica (#40576) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

igen félmaraton távon. megfogadom a tanácsot. akkor október és november elején felviszem a mennyiséget, 3:40-45tempón. ez eddig ok.
a verseny előtti 4 hétben ezeknél az edzéseknél meg marad a 10x1000? vagy a mennyiséget le veszem?

(#40579) tomcica válasza borbelyfer (#40578) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A mennyiseg vagy marad,vagy ez helyett van idomero,ha kell.(pl 3 hettel a celverseny elott 12-16km felmero)
Ha 10 x 1000m marad,akkor viszont rovidul a piheno egesz 200m laza-ig.Az mar osszefuzi oket :K
Az ilyen 3:30 koruli 1000m-ek amit csinaltal,de keves darab az 5-10km-re valo (illetve az arra valo energiarendszer fenntartasara) nem felmaraton specifikus.Ha van melle hosszabb kozepes tempo a heti edzesben (pl. 40-60perc maratonos iram) akkor okes.
Van itt felenk mar par ifju titan aki 3:10-15-on siman tud 1000m-et futni,5db-ot is,de amikor folyamatos futasnal felernek 8-12km magassagaba,akkor mar rohamosan fogy el a kraft.Vegul kijon ilyen 1:17-1:19 FM nekik.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40580) tomcica válasza Agony (#40577) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na ezt meg kellene nezni eloben (ugy izgi) :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40581) inf3rno válasza tomcica (#40563) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Meleg front van, gondolom azért adja. Én ma futok gyorsat, csinálok egy 8k felmérőt. Valahol 4:30 - 4:50 közé tervezem, de valszeg nem lesz elég hozzá a gyorsasági állóképesség ekkora távon. Kíváncsi vagyok hol fogyok majd el.

Buliban hasznos! =]

(#40582) tomcica válasza inf3rno (#40581) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hat lehet,ma is megindult a lab csak ugy (pedig tegnap kapott a "szaja" ) vegu lett 16km felmero fokozosra ADTA. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40583) inf3rno válasza tomcica (#40582) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is adta, de Peti hibájába estem, és 6k után nem bírtam tovább, épphogy elértem a pottyantósig. A maradék 2-3k is ment volna 4:30-al max 4:50-el szerintem. Egyáltalán nem voltam fáradt, de azért a határ közelében futottam. Nagyon megnyomni sem akartam, mert akkor meg kinyírom magam néhány km után. Majd újra próbálom 2-3 hét múlva. Ezek szerint a 4:30 a Hajag kupára lehet alul tervezés, és inkább 4:15-ben kellene gondolkodnom. Majd még meglátjuk, a hideg engem belassít, meg nem mindig van ennyi energiám, mint ma. [link]. A végén még kigyorsítás nélkül is beérik a dolog...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40584) Never79


Never79
tag

Sparthatlonosok elindultak.
Itt lehet követni őket [link]

(#40585) tomcica válasza inf3rno (#40583) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha jo az alap es picit is fejlodo tendenciat mutat,akkor sokszor nem kell extra kigyorsitas,plane hosszabb tavokra.Eleg egy-ket verseny es osszeall minden.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40586) inf3rno válasza tomcica (#40585) üzenetére


inf3rno
nagyúr

5k-ra mit javasolsz? Valami olyasmi rémlik, hogy elég rá havi 200-250km. Ezen kívül milyen arányban legyen a gyors, hosszú és regeneráló?

Buliban hasznos! =]

(#40587) tomcica válasza inf3rno (#40586) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A hosszu ott eleg 12-15km es legyen benne kis iramjatek v fokozo a vegen.Ez melle 400-as resztavok 5K iramon (versenyhez kozel 3K iramon es kevesebb pihenokkel) + 1000m-ek 10k iramon (versenyhez kozel kevesebb db 3-5db es 5k iramon).Legyen rovid eles domb (10-15mp gyors,majdnem sprint,lefele seta).Legyen futoiskola + rovid gyorsitok (repulok) ez versenyhez kozel 200m gyors 200m laza edzes lesz 2-3K iramon.
Az 1000m-ek helyett az alapnal v. ahhoz kozel egyben futott kozepes tempo 15-30perc (neha gyorsabb 15perces kb 8k-10k iram,neha hosszabb 30perces 15K-Fm iram) kell.
Nagyjabol igy.Ha sok a minoseg,mert itt kell,akkor oda kell figyelni nehogy szetcsapd magad.
Felmerok 1000m,3000m (vagy cooper) es 5-10k tavokon,de csak 90%-ig.Alaphoz kozel a hosszabb,versenyhez kozel a rovidebbek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40588) inf3rno válasza tomcica (#40587) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hány km minőségi kell havonta?

Buliban hasznos! =]

(#40589) borix válasza inf3rno (#40588) üzenetére


borix
őstag

Heti 40k nem ártana.Ez alatt komolytalanná válik nagy terveket szövögetni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#40590) tomcica válasza inf3rno (#40588) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Olyan heti 20km minoseg (darabolva persze) eleg.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40591) inf3rno válasza tomcica (#40590) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mondjuk 4x5k-ra vagy esetleg több kisebb darabra?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40592) tomcica válasza inf3rno (#40591) üzenetére


tomcica
Topikgazda

vagy tempo + 400,vagy 1000-ek + 400

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40593) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Szégyen!

Felhívott a kolléga, hogy jönne velem ma futni. Mondtam neki, hogy jó, de hétfőn mentem egy gyors 16-ot, most kell mennem egy 5:30 körüli 21-et, de inkább 25-öt. Rábólintott, azt mondta, mindenképp jön... Erre elkezd variálni, hogy nem jó neki a 10, legyen inkább 13 óra... Nagy nehezen átszervezek mindent, erre írja, hogy legyen inkább 14 óra... Lebeszélem a nejemmel, hogy menjen ő a kislányért az oviba, erre benyögi a futótárs, hogy legyen inkább 14:30... Ekkor már kicsit mérges voltam... Találkozunk 14:30kor, erre mondja, hogy 6 napja Dalachint szed, meg tegnap volt gyökérkezelésen, nem tudja hogy fogja bírni. Mondtam neki, hogy akkor inkább el se induljunk, nekem ez felkészülés része, fontos, de hajthatatlan, Ő bizony jönni akar... 7. km-en már liheg, lassan kicsúszunk a 6 percből, javaslom, hogy forduljunk meg, akkor az 14, én összekalapálok még utána egy keveset, de nem, menjünk tovább... 8-nál neki pisilnie kell, óra megy, én állok a betonon, ő pisil az erdőben... 9nél javaslom, hogy forduljunk meg, a pisilős km-nél bőven kicsúsztunk a 6 percből, de nem, menjünk tovább, meglegyen a 10 és fél, mert az akkor oda-vissza egy félmaraton, amire nem tudom miért volt szüksége... De még előtte pisil még egyet... Óra megy, én állok. 10.5, közben megvan a harmadik pisi, ekkor már volt 7 percen túli km is, node gondolom én, most majd lefelé a 3 pisi után már behozzuk az időt... 12. km., adjak zsepit, mert neki f0snia kell!!! Ez egy 7:40-es km., ekkor már pipa voltam, azért 16-nál neki még egyszer csövelnie kellett, így 17.5 km-nél, amikor már pisi nélkül is 6 perces kiliket mentünk otthagytam a picsába, aztán hazafelé még összeszedtem kicsit 25km-ig... Szánalom. Egy régi, középiskolás mondás jut eszembe erről, amit akkor a szexről mondogattunk:

"Néha jobb egy izgalmas szóló, mint egy unalmas páros"...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#40594) inf3rno válasza tomcica (#40592) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Okés, köszi!

Buliban hasznos! =]

(#40595) borix válasza Vertigo18 (#40593) üzenetére


borix
őstag

Nézd a jobbik oldalát még ezután jön a java. A hátad mögött majd úgy fogja továbbadni, hogy ezeket valójában te csináltad. ;]

(#40596) inf3rno válasza Vertigo18 (#40593) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálam ritka, amikor valakivel egy hullámhosszon vagyunk edzés szempontjából, azért nem is nagyon erőltetem már ezeket a közös futásokat. Senkinek nem jó szerintem, mert mindig valaki lassabb, mint a másik. Intervalokat lehet közösen, mert azt egymás után tudjátok csinálni körpályán meg dombozást is lehet, mert aki lassabb, azt összeszedi a gyorsabb amikor visszafele kocog, és nem kell teljesen felfutnia. Az ilyen 20-25k viszonylag gyorsakat csak akkor van értelme, ha nagyon hasonló kondiban vagytok. Szerintem. :-) Akkor sem így mondjuk, hogy megtrágyázzátok az egész erdőt. :D Na én megyek futni, mert lemegy a nap.

Buliban hasznos! =]

(#40597) oxox válasza Vertigo18 (#40593) üzenetére


oxox
addikt

az se baj ha nő

Amúgy a második pisinél kellett volna otthagynod...én akkor tuti dobbantok.
nem értem, hogy ezt a félmaratont, hogy gondolta? 10-15km-eket futok naponta mostanában (4:40-4:50 közötti átlagokkal, de eszembe nem jut, hogy szétcsapassam magam egy félmaratonnal, minek is?)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#40598) parandroid válasza oxox (#40597) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én 5:00-6:00 között futok mindenfélét, de abban szinte minden héten van egy kisebb, meg egy nagyobb hosszú. Előbbi 18-21, kicsit gyorsabban, vagy valami iramjátékkal, hosszabb intervallummal, utóbbi 21-30 km stabil lassú tempóban. Többi futás az olyan 0-15 km között bármi, ahogy a szervezet megkívánja. Szerintem abszolut nem releváns a tempó abban, hogy ki mennyit fut, vagy mennyit bír, inkább az a mérvadó, hogy mire készülsz. Te pl biztosan gyorsabb vagy nálam rosszabb napjaidon is (kb az intervaljaim gyors része a te futásod tempója), de készen lennél a heti második hosszútól a 6:00-os tempóval is. Nem bántás, nem arrogancia, én erre vagyok beedzve, te meg másra, és így van ez jól.

Társsal, csapatban futni egyébként jó, páromat szinte mindig elkísérem, barátokkal is gyakran megyünk együtt, én szívesen csinálom. Ezzel együtt ragaszkodom a saját futásaimhozbia, kell az az ‘én-idő’, nem is edzéshatékonyság szempontjából, inkább kikapcsolódásnak. A pontatlanságot viszont nem viselem el, ha megbeszéltünk valamit, akkor ahhoz tartom magam, leszarom, ha ebből sértődés lesz, mentem volna 10-kor futni, max 5 percet várok. Ha nem jön, futok egyedül.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40599) t1 válasza Vertigo18 (#40593) üzenetére


t1
addikt

Hosszút csak olyannal akit annyira ismerek mint saját magamat :)

(#40600) oxox válasza parandroid (#40598) üzenetére


oxox
addikt

ez világos, márhogy más izomrostok kellenek, ill. máshogy dolgozik a szervezet...
pont erre gondoltam, hogy lehet megy nekem a 10-15km minden gond nélkül, lehete 18km-nél bezuhanna az időm 7perc/km alá (lehet nem, de még mindig 90kg vagyok...ami a 176-177cm-emhez képest sok, igy is többet kapnak a szallagok, inak, izom mint kéne ekkora tömegnél.)

pont ezért nem értem, hogy 7km-nél már vége volt a csávó, akkor mit akart még a 10,5-nél hogy az már fele lesz a félmaratonnak....

vagy most villog, hogy "lefutott" egy félmaratont?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.