Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) borix válasza emvy (#40250) üzenetére


borix
őstag

Számolj 174.
[link]
Ezt úgy szokták csinálni, hogy rendesen bemelegítenek majd elkezdenek futni tempót szépen lassan emelve a kívánt tempóra majd ott megtartva tolni tovább.kb 20 perctől lesz így számolva

[ Szerkesztve ]

(#40252) emvy válasza borix (#40251) üzenetére


emvy
nagyúr

De varj, ezt nem max pulzusbol vagy versenybol szamoljak? En ma nem futottam teljesen ki magam. Strava szerint:

Z1 Endurance < 130
Z2 Moderate 130 - 162
Z3 Tempo 162 - 178
Z4 Threshold 178 - 194
Z5 Anaerobic > 194

Idokben pedig a tavalyi FM alapjan:

Z1 Active Recovery > 5:33
Z2 Endurance 4:47 - 5:33
Z3 Tempo 4:18 - 4:47
Z4 Threshold 4:01 - 4:18
Z5 VO2 Max 3:47 - 4:01
Z6 Anaerobic < 3:47

Idei 10k alapjan:

Z1 Active Recovery > 5:36
Z2 Endurance 4:49 - 5:36
Z3 Tempo 4:20 - 4:49
Z4 Threshold 4:03 - 4:20
Z5 VO2 Max 3:48 - 4:03
Z6 Anaerobic < 3:48

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#40253) inf3rno válasza ígyvanferi (#40240) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg 5%-ot is simán tévedhet. :D Ami eddig lejött, hogyha edzés után mérsz, vagy mérés előtt kajálsz/iszol, akkor jó eséllyel téved. Én mindig reggel wc után, reggeli előtt szoktam mérni, akkor súlyban is hozza a minimumot, meg nagyjából pontos. Ilyen masszív megterhelésnél, mint ami neki volt előfordulhat akár az is, hogy 1-2 napig nem áll be az érték. Legalábbis ez alapján. A zsír és az izom is fel szokott ilyenkor lazulni szerintem. A másik, hogy az izom köti meg jobban a vizet, úgyhogy ha ki vagy száradva, akkor kevesebb izmot mér, vagy talán még az is lehet, hogy az izmot zsírnak számolja. Most itt nehéz megmondani, hogy mi a helyzet, én az RFM-el is kiszámolnám, mert vagy az egyik, vagy a másik jó testzsír %-ban, aztán az is egész jól közelít, és talán eldönti a kérdést.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40254) borix válasza emvy (#40252) üzenetére


borix
őstag

Hol van már a tavalyi verseny. Max pulzusnak ehhez semmi köze. Verseny vagy tesztfutás teljesen mindegy.
Nem futottad ki rendesen magad akkor még tolni kellett volna ameddig megy ha alul van futva a tempó így lehet korrigálni ha elfutja az ember akkor az használhatatlan.

(#40255) emvy válasza borix (#40254) üzenetére


emvy
nagyúr

> Nem futottad ki rendesen magad

Nem az volt a cel :D, csak leadtam a gyerekeket oviba, es elmentem kocogni ;)

while (!sleep) sheep++;

(#40256) borix válasza emvy (#40255) üzenetére


borix
őstag

Te dolgod. Van egy futás lett egy érték és van hozzá egy számítás, táblázat.[link]

[ Szerkesztve ]

(#40257) inf3rno válasza borix (#40245) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jól értem, hogy itt a VO2 max az aerob kapacitást jelenti, és ezen felül megy még az anaerob? Azért számít, hogy 55 vagy 60, mégiscsak +10%... Akkor már nem jobban tervezhető, ha kiméred egy fokozóval a laktát küszöböt pulzusra?

Buliban hasznos! =]

(#40258) borix válasza inf3rno (#40257) üzenetére


borix
őstag

Épp azt mondom, hogy nincs nagy szórás következetes, nincs olyan ha rendszeresen fut valaki, hogy 55 következő héten meg 60 ez komolytalan lenne.

[ Szerkesztve ]

(#40259) emvy válasza borix (#40258) üzenetére


emvy
nagyúr

De, kurvanagy szorasa van, mert pl. nem veszi figyelembe az emelkedot. Felfutok a Janos-hegyre parszor, es egybol beszakad az esztimacio, mert csak azt nezi, hogy je, hirtelen 180-as pulzus tartozik a 6 perces kilometerhez.

while (!sleep) sheep++;

(#40260) inf3rno válasza oxox (#40246) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Számítógép alkatrésznél úgy szokott menni, hogy új bontott csomagolás, de még van garancia 70%, ha használt garancia nélkül, akkor 10-60% az új árához képest attól függően, hogy mennyire régi technológia. Persze hirdetik drágábban is néha, csak nem veszi meg senki. Szerintem erre mehet 60%, mert gondolom néhány éves lehet, és csak most jött ki újabb generáció. Újan ahogy nézem 250k [link], szóval 150k körül tudnád eladni szerintem, ha a karc nem nagyon von le a kinézetéből. Lehet 170-el is próbálkozni az extra szíjak miatt, ha megvan, hogy azok mennyibe kerültek, de nem hiszem, hogy annál többet adna érte bárki. Mindenképp érdemes kiírni, hogy újan mennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40261) borix válasza emvy (#40259) üzenetére


borix
őstag

Ahogyan tolod fölfelé a laktátküszöböt egyre edzettebb vagy, akkor már nem a max pulzus és az ahhoz kapcsolódó értékeket kell nézni.174 fölött elkezdesz besavasodni azt már nem tolerálja a szervezet az alatt kell maradni és olyan lesz hozzá a tempó hegyes dombos részen amilyen.
Van, hogy arra edzenek, hogy szoktassák a szervezetet a jobb toleráláshoz ilyenkor laktát fölé mennek rövidebb hosszabb időre de akkor sem csapják szarrá magukat azért.

[ Szerkesztve ]

(#40262) Agony válasza emvy (#40244) üzenetére


Agony
aktív tag

Az szép volt Emvy pörgött a lábad rendesen, átlag 184-es lépészám! :D

VO2Max kapcsán én is azt mondom amit Emvy, hogy nem igazán kalkulálják bele a viszonyokat és van hogy egy tök jó futást fullra lehúz. Ez olyan mint amikor a szombat reggeli rövid átmozgatóra megyek a pénteki 15K és a szombat délutáni 15K között és amiért reggel csak 6K-t futok rögtön megküld egy eredménytelen, visszaesés jelzővel, még véletlen se feltételezve, hogy ez direkt annyi amennyi. Lehet jobb lenne ha választható lenne, hogy minden futás végén adjon egy értéket, vagy mondjuk a teljes hétre vonatkozólag egy átlag értéket. Szerintem is érdemesebb heti/havi trendet nézni amit Borix javasolt.

Runalyze pl. így csinálja és azon sokkal jobban látszódik a fejlődés, amióta Tom utasításait követem, mint amíg vaktában futkorásztam, ahogy jól esett:

Május
56.88 (18 C°)
Június
57.64 (27 C°)
Július
58.70 (27 C°)
Augusztus
59.37 (29 C°)
Szeptember
60.81 (23 C°)

De egyik napról a másikra nézve ebben is vannak 5-6 -os kilengések tök ugyanarra a távra, tempóra csak más a hőmérséklet vagy emelkedő van benne, stb...

Start with a whisper, end with a scream!

(#40263) borix


borix
őstag

Régen VO2 max alapján határoztak meg két futót akinek jobb volt az értéke az elvileg jobb futó is volt.
Majd rájöttek, hogy ez nem teljesen igaz mer futóstílus/gazdaságosság mennyire kipihent stb... befolyásolják és kevesebb VO2 max értékkel is hozható az adott eredmény.

Elmegy valaki edzőhöz a laktátküszöb alapján fogja belőni a zónákat. Majd ehhez adnak egy edzéstervet amit testre szabnak, módosítgatnak bizonyos mértékben egyén függő. Ennyi csinálni kell.

[ Szerkesztve ]

(#40264) 6030D válasza Chuck Norris (#40239) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem az Ensport-nál amikor mérték, akkor mondták, hogy a mérleg (mindegy, hogy a lábadon mér vagy a kezedben fogod) más eredményt fog mutatni különböző hidratáció esetén. Ezért mérik caliperrel is, majd később mindegyikhez a saját értéket viszonyítják. Amit a mérleg jól mér, az a zsigeri zsír, amit viszont máshogy nem tudnak mérni.
Tavasszal csináltam egy fogyókúrát (87->80), nekem a 2 g fehérje+2 g szénhidrát/tskg bevált, izomvesztés nem volt. Mellette volt 10-12 óra edzés hetente.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#40265) inf3rno válasza emvy (#40259) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Helyesen úgy kéne, hogy kimész futópályára lehetőleg szélcsendben, aztán elkezded nyomni a 400-akat viszonylag lassúról indulva kitartva egy körig ugyanazt a tempót vagy pulzust, aztán utána csavarsz rajta egy kicsit minden körben, ameddig bírod. Utána felrajzolsz egy sebesség - pulzus grafikont az adatok alapján. Elvileg két egyenest tudsz majd illeszteni a pontoknál az egyiket a laktát küszöb előtti pontokra, a másikat meg az azok utáni pontokra, a törés a kettő között meg a laktát küszöbnél van. Próbálkoztam a városban bemérni, de nekem pont a küszöb környékén belekerült egy emelkedő és egy lejtő, és ugyanaz a pulzus lett bemérve 5:00-ra és 4:40-re, ami gyakorlatilag elcseszte az egészet. Talán 170 - 4:45 lehet nálam, vagy valami olyasmi. Amúgy fontos még, hogy sebesség-pulzus és ne pace-pulzus grafikont rajzolj, szóval km/h legyen az érték ne min/km. Lehet 200m-enként is növelni, valaki úgy csinálja. A végeredmény, ha minden jól alakul, akkor valami ilyesmi lesz:

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40266) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Mik a vélemények a Polar Vantage V-ről? Mondjuk a Fenix 5-höz képest többet tud? Az is érdekelne, hogy amit írtatok korábban, hogy a Fenix 6-nál meg az FR 935-nél nincs késés a csuklós pulzusmérésben, azt hol írják, és vajon a többi órára is van ilyen adat?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40267) borix válasza inf3rno (#40265) üzenetére


borix
őstag

Amit írtál azt futópadon érdemes csinálni szinte ugyan az lesz az eredmény mint a hosszabb tesztfutással.
Conconi-tesztet
Hosszabb futással: [link] a cikkben a fél órás teszt kezdőknek van, 1 óra lenne az ajánlott.

Neked a Vantage M bőven elég lenne igaz abban nincs barometrikus magasság mérés, lassan frissítésekkel kipofozzák és szépen használható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#40268) inf3rno válasza borix (#40267) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az a baj a Vantage M-el, hogy hivatalosan csak cseppálló, magyarul ha vizes lesz nem állja a garancia... Ahogy nézem a Vantage V 500$ körül van, a Spartan, amit linkeltem régebben meg 350$, ami kb 105k, igazából egy Ambit3 multisport is annyiba került, szóval a Spartanra se mondanám, hogy túlárazott lenne (legalábbis mostanra már), nagyjából ez a reális ár érte. Viszont ha sokat késik a HR a Spartannál az optikaival, akkor az nem tetszene. Továbbra sem nekem kell az óra amúgy.

szerk:
Érdekes, hogy árukeresőnél írták, hogy csak cseppálló, viszont Polar oldalán 30m-t írnak. [link]
"Hátrányok
Nincs kifejezett vízálló tanúsítványa, elvileg csak úszni volna vele szabad (medencében). A WR30 szabvány miatt csak cseppálló elvileg, gyakorlatilag ezek már tesztelt termékek, nem véletlen ajánlja a gyártó úszáshoz is.
Én arra is használom, egyelőre semmi baja, remélem így is marad."
[link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40269) tomcica válasza emvy (#40244) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha ismered magadat es hogyan tudsz 3 het alatt regeneralodni,akkor szabad csak megcsinalni,de ennyivel elotte szerintem meg pont meg lehet :K egesz mas impulzust ad,mint egy ilyen 17km (vagy akar ezt ha kitartottad volna 20-21ig).

Kerdezd csak meg Agony-t mennyi kulonbseg van egy 18-21km-es vasarnapi edzes es egy 30km-es vasarnapi edzes kozott,az egyik utan aznap meg kepes kimenni atmozgatni ,a masikbol alig tud hazacammogni (en is igy vagyok vele ;] :O ).

A maraton egesz mas mufaj,mint egy felmaraton,mert ahogy leurul a raktar az durvan visszaut,es hiaba futod sporolosan az akkor is leurul (csak picivel kesobb).ezert javasoltam egy ilyen jellegu terhelest,mert a szervezet egybol elkezd mozgositani dolgokat,hogy legkozelebb ne uruljon le annyira.Ezert irtam egy 10km laza es onnan egy 20km maratonos celtempo.Az kimondottan verseny specifikus mind eves/ivas-t,mind lemerulest illetoleg.
En megcsinalnam,konnyebb lesz a maratonon a tulso fele,ha az barmikor is konnyunek mondhato egy versenyen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40270) borix válasza inf3rno (#40266) üzenetére


borix
őstag

Fenix 6-nál meg az FR 935-nél nincs késés a csuklós pulzusmérésben
Ez a technológia még nem tart ott, hogy mellkasöv méréssel egyenértékű legyen.Nem tudom ki honnan vesz ilyeneket.

(#40271) inf3rno válasza borix (#40270) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Úgy rémlik, hogy te írtad, de visszakeresem. :D

szerk: megvan közben: [link], tomcica írta

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40272) borix válasza inf3rno (#40271) üzenetére


borix
őstag

Van ilyen mikor a vad helyett az ember másik vadász alól lövi ki a lovat.

(#40273) emvy válasza tomcica (#40269) üzenetére


emvy
nagyúr

Koszi, 3 het alatt siman, igazabol a legnehezebb regeneraciom Balaton-atuszas utan volt, kb. masfel hetig tartott. Viszont mar csak 2.5 het van, es ma azert megterheltem magam, tehat leghamarabb hetvege fele tudnam ezt. Akkor marad 2 het. Hm.

while (!sleep) sheep++;

(#40274) borix válasza inf3rno (#40271) üzenetére


borix
őstag

Szóval tom benézte nem tudják. A Polar Vantage szériára mondták majd ilyen megy olyan jó lesz optikai téren és az sem lett az.

[ Szerkesztve ]

(#40275) inf3rno válasza borix (#40274) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, hogy alapból miért van ez a késése amúgy. Nem hiszem, hogy bármi indokolná, hacsak nem nagyon átlagolni kell a pulzus adatokhoz, de szerintem nem kell. Már az alapján, hogy optikaival láttam olyat, hogy mutatta, ahogy a bébi fejében pulzál a vér meg ilyesmik... Az is valami magyar találmány volt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40276) tomcica válasza inf3rno (#40271) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En ugy olvastam DCRainmaker leirasaban hogy ezek a modellek tudnak csuklorol pulzust merni uszas KOZBEN is,de akkor lehet hogy felreertettem valamit?!

Sorry... :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40277) tomcica válasza emvy (#40273) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az mar necces,ha olyan kozel lennek akkor 10+10+10 mehet,elso ketto lazan,csak csurogsz,koztuk egyel/igyal/wc (ez par perc max 5) es az utolso 10km mehet maratonos celtempon

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40278) inf3rno válasza tomcica (#40276) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hogy úgy értetted a real time-ot, hogy nem kell kimászni a medencéből. Ja tudnak mérni úszás közben, bár pontatlanok valamennyire. Mi arról beszéltünk, hogy van késése ezeknél a pulzus mérésnek, ami olyan 5-10 sec, vagy talán akár 15 sec is lehet. Szóval a korábbi pulzusodat mutatják, nem az aktuálisat. Ebben lenne jó, ha valami javulás lenne, mert pl résztávhoz így nem túl hasznosak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40279) borix válasza inf3rno (#40275) üzenetére


borix
őstag

Elvileg a hajszálerek tágulását nézik meg van megvilágítva, lehet mást is figyelembe vesznek nem tudom de erre van egy algoritmus ami ezt kezeli, számszerűsíti.
Pl a Garmin Fenix 6-ba 18 firstbeat licencet rakott az órába. [link]
Polar-nak a Vantage óráiknál egy év rámegy, hogy a folyamatos háttér világítást tudja, megkapja az óra, most jön majd az okt. firmware frissítéssel. :W [link]
Nem tudom, hogy az optikai pulzusmérést mennyire fejlesztik házon belül vagy licenc alapján rakják bele de nagy csodára nem számítok egyik gyártótól sem alakul az szép lassan 2 előre 1 hátra majd jól belehúznak a fejlesztésbe és 2 előre 1 hátra. ;]
Lényeg jól nézzen ki az óra reklámok, vágykeltés és részletre vétel is van ahol megoldható. ;]

(#40280) tomcica válasza inf3rno (#40278) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elbeszeltunk egymas mellett :P resztavozashoz nem kell a pulzus,esetleg a piheno vegere hogy mennyire esik vissza,ott 5-10mp keses belefer boven,a pontos tempo se erdekes resztavhoz....resztavnal a legfontosabb,hogy pontosan merd ki a tavot es ugyanott fusd mindet,ez lesz a biztos pontod.Ahogy irtam kijeloled benne a 200-300-400-500-800-1000m-t es elso par resztavnal ra-ranezel bizonyos pontokon (negyede,fele) utana mar eleg akkor,ha ugy erzed valami nem ugy megy,mint szokott.Par het alatt ra lehet erre erezni,nem kell ehhez NASA tekknologie :N

Pulzust meg kielemzed utolag,ha kell az 5-10mp kesest hozzaadod.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40281) tomcica válasza borix (#40279) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gyanitom amig veszi a nep,addig eleg ennyi fejlesztes,szepen csurgatjak,Polarnal ha kell utolagos frissitessekkel up-to-date tartjak (lasd V800).
Ahogy a szamitogepnel,itt sem szabad lepest tartani az ujjal,hanem egyel regebbit (neha kettovel) venni.Kiveve az adatmegszalottaknak es ketyereseknek(gadgets),ott bocsanatos bun ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40282) borix válasza tomcica (#40281) üzenetére


borix
őstag

A legjobban az szúrja a szemem mikor bizonyos funkciókat nem kap meg az óra és ezzel befolyásolják a vásárlókat az ujjábra cserélésen.
Pl ez is egy hasznos funkció lenne azoknak akik tudják mire való. Respiration Rate
Fenix 5, FR 935 már nem kapta meg.

(#40283) Agony


Agony
aktív tag

Fenix 6-os szériában klasszisokkal jobb az optikai pulzusmérés mint az 5 Plus szériában volt, de változatos edzésez -szerintem- még így sincs határba se a mellkaspánthoz. Ha elindulsz és egy tempót futsz, akkor valóban +/- 1-2 ütés pontossággal szépen követi, de ha fél percenként tempót váltasz, akkor nem bírja tartani a lépést, csak fáziskéséssel, az meg úgy érdekes ha utólag átnézed, hogy milyen volt a pulzus a 100 méter emelkedő sprinten és minden jónak tűnik, mert a fele átcsúszott a pihenőbe. :D Kicsit olyan mint a footpod vs. GPS, hogy egy jól kalibrált footpod tű pontos és azonnal reagál, de az átlag usereket ez alapvetően nem hozza lázba. A hobbi futók 90%-nak kell egy eszköz amit elindít és megállít a futás végén, aztán kap egy időt, távot meg megosztható csinos GPS rajtzot és ennyi. Na meg az optikai pulzusmérésnél még mindig ott van, hogy jó rá kell húzni a csúklóra, aminél szerintem egy kényelmes mellkaspánt azért komfortosabb.

---

Szerintem amúgy a Polar Vantage nem rossz ár/érték arányú óra, ha valaki nem statisztika buzi. Fenix 5/6 és Forerunner 945 nyilván többet tud, de annyival azért nem, hogy valaki csak ezért kifizesse a +100k Garmin felárat. Persze alkalmi vétel esetén nyilván én is a Fenix mellett voksolok, de ha az illető nem kütyümániás, akkor azt a 100K-t akármi másra is el tudja költeni.

---

Na igen, a Tom-féle 30K kánikulában megfizethetetlen érzés és pontosan így van ahogy írta. Első hétvégén elmentem a 30K-ra széthullottam, következő hétvégén is nekimentem, de éreztem hogy bukta lesz, úgyhogy 21K-ig tartottam a célt és utána befejeztem. Utána csak annyi történt hogy hazajöttem, letusoltam és ennyi idő alatt sikerült is felb*szni magam annyira hogy feladtam, hogy húztam egy száraz ruhát és letoltam a céltempón a maradék 9K-t. Szerintem nem volt több mint 30 perc a két edzés között, de simán lement, egyben meg egyszerűen nem akart. Lehet fejben nem állt össze a dolog, mert fél éve még 20K-t is csak negyedévente egyszer futottam, lehet hogy a kánikula tett be, de valóban teljesen más 2x15 mint 1x30.

---

Kész vagyok a gumival, úgyhogy holnap este kipróbálom a legújabb Tom-féle önsanyargatást. ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#40284) Agony válasza Agony (#40283) üzenetére


Agony
aktív tag

BSI youtube csatornájára felrakták a teljes Wizz Air élő közvetítést, ha esetleg valakit érdekel vagy belenézne:

1. rész
2. rész
3. rész

Start with a whisper, end with a scream!

(#40285) inf3rno válasza tomcica (#40280) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én úgy gondoltam néha ránézek, hogy ne szálljon el annyira 200 felé. De végülis... Elvileg van ott defibrillátor ha gond lenne. :DDD Csütörtökön elválik, hogy mi van a lábammal. Ma már alig éreztem edzésen, de a csütörtöki gyorsnál ki fog jönni, hogy mi a helyzet. Egyelőre most olyan 5:00, amit tervezek folyamatos 5k-ra. Ha az megy, akkor utána csütörtökön beugrok Veszprémbe conconit mérni vagy résztávozni. Amit már régen csináltam az a hullámkör, lehet az is lesz egy kicsi, hiányzik. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40286) danielsz válasza Agony (#40284) üzenetére


danielsz
tag

Idióták, Kácser Zitát kiírták Gácsér Zita néven...

(#40287) dabgergo


dabgergo
őstag

Ma este futottam 6x530m-t @ 3:15-ös átlagtempon. Ez mit fejleszt egyébként ilyenkor? Milyen jellegű haszna van az ilyen rövid de intenzív edzéseknek?

(Még mindig a térdem miatt futok ilyen rövideket, így tényleg nem fáj, de ha egyenletesen futok 5km-t akkor igen.)

(#40288) inf3rno válasza dabgergo (#40287) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szokod az anaerobot nagyjából annyit. Esetleg van egy kicsi zsír égetés utána meg gyors izomrost növekedés. Ha fokozatosan csökkented és/vagy gyorsítod a pihenőt köztük, akkor az már hasznosabb hosszabb távon.

Buliban hasznos! =]

(#40289) inf3rno válasza Agony (#40283) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én egyszer futottam 28-at frissítő nélkül kánikulában. Na azóta se. Porzott a vesém, mire hazaértem... Meg a hőguta olyan egy idő után, hogy ahelyett, hogy meleged lenne, inkább hidegrázásod van tőle. Az se kellemes. :N

Buliban hasznos! =]

(#40290) dabgergo válasza inf3rno (#40288) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Magyarul olyan nagyon sok haszna azért nincs.
4km alatti távban mit tudok csinálni aminek a legtöbb értelme van?

(#40291) tomcica válasza dabgergo (#40287) üzenetére


tomcica
Topikgazda

neked mi ez 3km tempod? vagy 1000m max? ha utobbi akkor igazi kozeptavos edzes,anaerob (felso zonat) fejleszt,valamint a max tejsavtermelest es eltakaritasat (ez foleg az utolso 2db)
ne csinalj ebbol sokat,gyorsnak tunhet es ezert ugy gondoljuk biztos segit a kondiban,de kozben meg epp leepiti azt :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40292) tomcica válasza dabgergo (#40290) üzenetére


tomcica
Topikgazda

4 x 1000m az 5km-es iramodon az jobb edzes,vagy 2 x 2000m 10km iramodon,vagy 4km fokozo tempo

ha mar rovid akkor 10 x 400m szinten 5km iramodon,az jo kis edzes :K rovid,nem tul sok,nem feszulsz be

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40293) tomcica válasza inf3rno (#40285) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fuss egy 5 x 1000m-t ugy,hogy a pulzusod 180-185ig mehet csak fel (kozte a piheno rovid 200m kocogas) probald egyenletesre futni es annak az atlagat veheted 5km sebessegednek :K
Az elso lehet nem megy fel rogton 180-185re,de nagyjabol az atlag legyen ez.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40294) dabgergo válasza tomcica (#40291) üzenetére


dabgergo
őstag

Hát annyit tudok h 3:55 körül van a laktát küszöböm jelenleg.
3km az olyan 3:35-40 körül lehet, de csak tipp.

Okés, akkor inkább 4x1000m-t fogok futni mondjuk 3:45-ön, ezek alapján az jobbnak tűnik, nem?

Egyébként le miért épít ez a gyors de rövid edzés?

[ Szerkesztve ]

(#40295) inf3rno válasza dabgergo (#40290) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Cooper teszt. :DD Kispályás foci? Ping-pong.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#40296) inf3rno válasza tomcica (#40293) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Okés, megpróbálom. Azért lesz egy emelkedő féltávnál, amin szerintem felmegy, de nem akarok megint a városban körözni, inkább kifutok a tavakhoz.

Buliban hasznos! =]

(#40297) tomcica válasza dabgergo (#40294) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A mellektermek es kozeg,amit maga utan hagy egy ennyire gyors anaerob edzes,na az szepen lecsipegeti az aerob alapodat.A vegen azt veszed eszre,hogy a laza futasodnal 150-160 a pulzus ott,ahol eddig 140-150 volt.Persze az anaerob toppon lesz,gyors 400-600-800-1000-1500-at tudsz menni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40298) tomcica válasza inf3rno (#40296) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha minden resztavnal ugyanott van benne,akkor az okes,feljebb engeded 183-187 ez miatt es kesz

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#40299) dabgergo válasza tomcica (#40297) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, értem, nekem ez újdonság :) Akkor ezt hagyom, és inkább 3:45 körül edzek max.

(#40300) tomcica válasza Agony (#40283) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fiatal vagy,kondid is van mar -> "mi baj lehet?!"
(vagy,ahogy felenk mondjak: "idonk is van,tejunk is van,miert ne szoptassunk?!").
Az emberekre ne figyelj,legyen olyan,mint egy hatterzaj a tekintetuk,vuccesnek hitt beszolasaik stb..stb.En mindig azt szoktam nekik valaszolni,h ez a potkerekem,meg h gumi nelkul nem csinalom,illetve a "mubek huzod azt a xart?" kerdesre,a "mert tolni nehezebb" valaszt,szinte rutin jelleggel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.