Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41274) Agony válasza Zoty4 (#41273) üzenetére


Agony
aktív tag

Egész nap 1000 kCal-t eszel? Ne haragudj, de ennek nem sok értelme van. Érdemes lenne elolvasnod pár sporttáplálkozással kapcsolatos könyvet. Nagyjából egyik sem javasol 15-20%-nál nagyobb kalória deficitet fogyáshoz, csak nem ilyen két hetes csoda diétákban kell gondolkozni, hanem hosszú távon.

Én anno kb. 1 év alatt fogytam le 96 kg-ról 75 kg-ra (180 cm), úgy hogy amikor kezdtem egy deka izom nem volt rajtam és világ életemben egy kövér gyerek voltam, aki szemét kaját eszik. Ebben az egy évben nem kellett sanyargatnom magam, csak odafigyelni a kajára és heti háromszor mozogni. Aztán a kötkező évben a mozgás emelkedésével ez lement 70 kg-ra, amikor a testzsírom 8,6% volt, az izomtömeg pedig 45%. Azóta már nem is stresszelek ezen a kaja kérdésen és is 12%-on megállt a testzsír, a súlyom pedig továbbra is 70-71 kg között mozog.

A napi 1000 kCal lehet, hogy megy ideig-óráig, de értelme nagyjából semmi, max. egy ülő munkát végző, zéró testmozgással bíró titkárnő esetében, de még annál is fogyáshoz vezetne. Aztán lehet most még ez jó ötletnek tűnik, de idővel a tápanyag hiány miatt nem tudsz megfelelően regenerálóni és például a fogaid, izületeid, egészséged látják kárát.

Ugyanígy a fehérjeturmix is, ha nem akarsz napi fél kg csirkemellett megenni vagy utazol, akkor van értelme szilárd kaja helyett inni, de összességében simán be lehet vinni a testsúly alapján szükséges 100-200g fehérje mennyiséget normál kajával ami azért jóval barátibb áron van mint a tápkieg.

Én pl. napi fix 6x eszek (6 ó,10 ó,13 ó,15 ó,18 ó,20 ó) mindig 300-400 kCal között, így a fix 2000-2400 kalória megvan, amihez még este lehet hogy nassolok valamit, de még ezzel együtt is a napi átlag 3200 kalóriám alatt vagyok és nem is mozdul sehova a súlyom, viszont nem is kell sanyargatnom magam.

:R

Start with a whisper, end with a scream!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.