Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34061) bencze válasza inf3rno (#34052) üzenetére


bencze
senior tag

Megtaláltam, elkevertem a laktátküszöböt a vo2max-al. Az aerob thresholdot emlegetted arra fogom így ahhoz viszonyítottam. :) Ez nálam olyan 161-162 lehet max (abból ítélve, hogy az FM átlagpulzusom 156-157 és hosszabb tempóknál 161 környékére megyek fel pulzussal), a maratoni átlagom meg 150 volt (igaz ebben 2 wczés is benne van). Vo2max nem tudom hol van pulzusban, vo2max résztávozásnál 165 fölé nem megyek, az már az összeesős és nem bírom lábból meg nem kapok levegőt szint.
Az első cikkben nem találom a contentet csak az összefoglalót, a másik kettő pont a vo2max 65%-nál adja meg az 50% átlépését, mint az általam idézett eddigi grafikonok. Az sokkal a laktátküszöb alatt kell legyen...
Az időbeni változást nem fejtettem meg, az bonyolultabbnak tűnik. Könnyű lenne ha zsírból lehetne maratont futni, nem kellene enni, de sajnos ez még a profiknak sem megy.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.