Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) tomcica


tomcica
Topikgazda

Vannak napok,amikor helyre kell a testet tenni,es ismet megmutatni neki,hogy a "fej" a fonok.
16km tempo 1ora 2perc fuvon konnyu terepcipoben (mert itt-ott saros es tapados volt).
Utana oromfutas 4km mezitlab.

Csapassatok skacok :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30502) Peterhappy válasza tomcica (#30501) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ha lesz egy kis idod, pletykalhatnal egy keveset. Pl. mi a tervetek velunk a jovoben, leigaztok bennunket vagy meg megfigyeltek egy kicsit stb :)

En nokedli vagyok. Hetek ota csak elliptikus, semmi futas. A tegnapi lett volna az en napom (eleg fagyos szent vagyok), elore raporogtem, hogy rarepulok a PB-mre, erre ugy benyaltunk valamit, hogy ot napja fetrengunk es napi 2-3 orakat alszom, mert valamelyik tronorokosom epp kimaxolja a dogrovast. Ugyhogy nem hogy PB vagy futas nem lett az egeszbol, meg a gepet is messzirol kerultem...

(#30503) tomcica válasza Peterhappy (#30502) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Volt taknyos-torkos dogrovas felenk is,vegig is szaladt a csaladon/ceges kollektivan...egy-ket napig nekem is kaparta a torkom es folyt az orrom,de jobban nem utott ki.Ket nehez napom volt a 30km tempo utani laza nap (ott szinte elohalott voltam,tudom is sajgott) meg a szeles tempo hetfon (foleg vissza a szembeszel) ott is megdoltem,mint a rohadt nad.Viszont atveszeltem es jon a kraft,mar tegnap adta 10x repulonel jott a sebesseg,ma meg szinte magatol egy elfogadhato tempocska.
Nem kell beszarni,csinalni kell :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30504) tomcica


tomcica
Topikgazda

Amugy,ami bevalt nekem,ha igy kerulget valami akkor 7-10 napos probiotikum kura + oregano tinktura (20csepp ,ha csak eredeti oregano olaj-ihato fajta- kaphato abbol 1-3 csepp,persze az joooval dragabb is).
Megdobja az immunrendszert es ha nagy gond nincs,akkor a test magatol elvegzi a vedekezest.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30505) Peterhappy válasza tomcica (#30504) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszi a tippet, atkuldtem az Asszonynak.
Kombinaltan volt nathas-kohogos es hanyos-futkoraszos sztori, mondanam hogy sokat nevettunk az elmult napokban, de nem tudnam oszinte mosollyal :)

Hogy pozitivumot is mondjak, az elliptikust komolyan veszem, ahogy a kaloriaszamolast is. A taplalkozasomban meg busasan akad fejlesztesi lehetoseg... De ugy ot kg mar lement az elmult kb ket honapban. Meg partol szeretnek tavaszig megszabadulni. Kivancsi vagyok mire megyek egy atelliptikusozott tel utan (heti 3-4x 90p, max 142 mellett, ha tokosebb vagyok, a heti egyik az max 160), kb 7-8 kg-val konnyebben.

[ Szerkesztve ]

(#30506) tomcica válasza Peterhappy (#30505) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert,ha egyaltalan nem futsz akkor tavasszal egy par hetig vissza kell majd razodni,mert a keringes es oxigen okes lesz,lab meg gumicukor :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30507) inf3rno válasza Peterhappy (#30505) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Náthára cink, szelén, d-vitamin, ami jó.

Buliban hasznos! =]

(#30508) Peterhappy válasza tomcica (#30506) üzenetére


Peterhappy
őstag

:))

inf3rno: koszi!

(#30509) bencze


bencze
senior tag

Nem volt érdemi aktivitás, továbbra is kajálás, láblógatás megy random kocogásokkal, csak a streak kedvéért:
10/31 18k, 11/31 5k, 12/31 10k, 13/31 20k, 14/31 5k

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#30510) tomcica válasza bencze (#30509) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azok az 5k-s napok a temposabb edzesek?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30511) bencze válasza tomcica (#30510) üzenetére


bencze
senior tag

Neem, csak lötyögés van végig. A bal talpam is fájdogál a boltozat belső részén ha többet futok, vagy 2 hónapja azért sem tempózom most, várom, múljon el, valami gyulladás lehet. Csak erőltetéstől fáj, a lötyögéstől meg szűnik szóval ezt is ki akarom pihentetni.
Szóval ez ilyen pihenő időszak mindenféle koncepció nélkül. Ha néha van benne 5 perces tempó máskor meg 6 az csak azért mert néha jobban viszket a hátsóm mint máskor. Vagy sietek, hogy utána még érjek el a boltba. Nem kell mintát keresni, nincs :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#30512) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, tudom, hogy a Garmin csoportban közben lettünk 18-an, büszke is vagyok rátok, de hogy az egyéb gyártótól származó órákkal rendelkező (vagy mobil appal futó) kollégákat se zárjuk ki, létrehoztam egy Strava csoportot is. Garminosoknak a két account összekapcsolható, akinek gondja van a régebbi adatok áttöltésével, annak ajánlom a tapiriik-et, az gyönyörűen áttölti a régebbi adatokat is.

Várunk mindenkit szeretettel!

Esetleg akinek van hozzá hozzáférése, beleszerkesztheti a topik-összefoglalóba a két linket:

Prohardver Garmin Group: [link]
Prohardver Strava Club: [link]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30513) tomcica válasza parandroid (#30512) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bedobtam a stravasat,garminos mar ott van

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30514) parandroid válasza tomcica (#30513) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Thx. Akkor lehet csatlakozni is, és szétalázni mindenkit a cselendzsekben. Csak hogy érezzük, mihez kell még felnőnünk.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30515) 6030D válasza parandroid (#30514) üzenetére


6030D
Ármester

Beléptem, de nem a saját eredményeim miatt, hanem hogy lássam ki-mit-merre fut. :B
A Strava bringás clubban a topikgazda nyitott egy postot, ahova beírhatja aki akarja, hogy mi a PH-s felhasználóneve, így könnyebb összekötni ki kicsoda. Ha gondolod... :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#30516) tomcica válasza parandroid (#30514) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod az utobbi idoben eleg minimalistan tolom,szinte csak erzesbol.Neha ranezek itthon az orara amikor indulok es ahogy fejezem,meg a tempokra szoktam pulzusmerot vinni (de a GPS-t kikapcsolom,h ne feszegessem az iramot amikor meg nem kell).

Ma konnyu napom volt: kisgatya,esokabat,fejlampa es egy minimalista terepcipo = 20km moka az esoben es sarban.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30517) parandroid válasza tomcica (#30516) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk ez is egy kihívás, de ez egy olyan szint, amit pillanatnyilag el sem tudok képzelni. Nekem még kell az a motiváció, amit a technika, meg a közösségi média ad, ha ezek nincsenek, szerintem nem hogy addig nem jutottam volna el, ahol vagyok (még lófasz se), de lehet, hogy neki se bírok állni. Szar ügy, meg lehet, hogy szégyen bevallani, hogy azért akar valaki jobb lenni, mert egyre több helyről dől, hogy mennyi mindenki jobb nála, de ha egyszer működik, akkor e'vvan, csinálok egy szelfit minden futásnál, és tolom fel instára, de legalább futottam, és nem a kollofdjútis gyilkolászással vagizok (megvolt az az időszak is, hosszú éveken keresztül, nyögöm is a mai napig). Így szentesítjük az eszközt a céllal. El vagyunk kurvulva egy kissé mindenesetre, az az igazság.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30518) borix válasza tomcica (#30516) üzenetére


borix
őstag

Ha az ember tud tempót tartani és tudja hol van az a távolsági pontja ahol elindul a pulzusa akkor elég nagy ritkán ránézni kíváncsiságból a pulzusadatra ehhez nem kell csúcs kütyü.
Ezért is adtam el a nyáron a FR920XT az én szintemen felesleges volt drága kütyü ismerem már annyira a testem jelzéseit pedig nem vagyok nagy futó,hogy sokszor kilométerek maradtak ki,hogy nem néztem a pulzusra.

[ Szerkesztve ]

(#30519) ladybug válasza borix (#30518) üzenetére


ladybug
őstag

Ez tényleg így van. Futás közben nagyon ritkán nézek csak az órára, általában, ha versenyen vagyok. Most alapozás közben csak elindítom és leállítom. A légzésemből vagy a lábaim fáradtságából már tudom, hogy milyen tempónál kb milyen a pulzusom.

Viszont az óra sok másra jó még, amellett, hogy ténylegesen mozgásra motivál, amikor kezdő futó vagy még. Nekem pl munka során szuper, hogy látom, ha valaki felhív, mert én nem tarthatom magamnál a telefonomat. Természetesen nem kell csúcsmodell okosóra ehhez, de őszintén szólva vannak praktikus funkciói, amit a hétköznapok során is jól lehet használni.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#30520) tomcica válasza borix (#30518) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Idovel eleg pontosan erzi az ember a zonakat kutyuk nelkul is.Neha kiviszem,sokszor nem.
Amikor pedig jon a bugi,akkor ne fogjon vissza semmi zona,mert ha aznapra esik a kemeny tempo akkor jon ki ilyen 3:30-40-es iram 12-16km-en stb. ahol mar a vegen tuti belekarcol az anaerob aljaba,de ha jol esik akkor aznap az aranyat er :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30521) borix válasza ladybug (#30519) üzenetére


borix
őstag

Nem vagyok kütyü ellenes de valahogy úgy vagyok vele,hogy van jó pár hasznos funkció amit nem nagyon használtam mikor meg volt az óra nem hiányzott akkor hiányzik már mikor nincs meg az óra.
konklúzió
Sokszor csak a vágyak indokolják a drágább órák megvételét hétköznapi átlag futóknál.
vágyik rá piszkosul azzal fekszik azzal ébred és előbb utóbb megveszi és megdumálja magát,hogy ez kellett meg kellett venni nem lehetett kihagyni. ;]
Pl Fenix 3 mér laktát-szintet az új run mellkasövvel ez elég hasznos infó lenne a futáshoz de egyszer nem nézte még a tulaj nem is érdekli van ilyen.

(#30522) inf3rno válasza parandroid (#30517) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó az a COD is, de kell melléje a futás, különben ez lesz:

Buliban hasznos! =]

(#30523) parandroid válasza inf3rno (#30522) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pont ez lett. Bár én ennyire nem tudtam előregörnyedni a pocakomtól. A púpom lassan eltűnik, a pocak is már inkább csak emlékeztető, de még mindig nem tudtam mindent helyrehozni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30524) inf3rno válasza parandroid (#30523) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Általában az ilyesmi sok év alatt alakul ki, és úgy gondolom, hogy helyrehozni is legalább ennyi időbe telik. Nekem is épül le egyébként a testem a gépezéstől, és az az 1-2 óra sport sem kompenzálja teljes mértékben, hogy napi 10+ órát a gép előtt ülök. Hosszú távon váltani fogok valami laboros melóra, amit állva is tudok csinálni, ez a programozás meg megmarad hobbinak vagy mellékállásnak majd.

Buliban hasznos! =]

(#30525) Alg


Alg
veterán

Ha valaki még szeretne futódzsekit, a Boráros Adidasban van még ilyen 20ezerért

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30526) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Voltam kint az előbb 14k-t kocogni. [link] Hát hideg van, most már mínuszba megyünk. Alapból vacogva indultam el, de így legalább nem izzadtam meg annyira. Valamiért most az előbbieknél egy 5-10 ütéssel alacsonyabbat mért a kütyü. Lehet, hogy mocsok ment a szenzorra vagy csak megszokta a keringésem, hogy újra mozgok. Érzésre futottam, ahogy nézem 6:15 körül végig, szóval inkább ez lehet az oka. Majd megtörölgetem, aztán holnap tolok még egy 10-est, hogy meglegyen a heti adag, azt talán 5:40 körül, esetleg fokozót. Azt hiszem ezt a Velencei tó kerülős 30k-t most kihagyom, dupla ennyi soknak tűnik ízület szempontból, és hangulatom sem igazán van most hozzá.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30527) tomcica válasza inf3rno (#30526) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Most ertem be en is,megcsinaltam helyetted azt a 30km-t saros-fuves foldesuton.20km konnyu tempo 1:24eleje,ott el is fogyott az uzemanyag ereztem h elhagy az ero,a maradek 10km laza totyogos hulla labra.Igazi anyagcsere edzes :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30528) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Átmentem Miskolcról Egerbe, a hegyen nagy hó volt és egész nap esett is rendesen, lenn meg sártenger. [link]

(#30529) borix válasza Chuck Norris (#30528) üzenetére


borix
őstag

Jó futás volt latyakos terepen.
Fenix 3 amilyen útvonalat rajzol tiszta szégyen ahogyan a barometrikus magasság mérése is a végénél milyen szépen leejti 50-80m mikor ott végig 170-180m
magassági térkép

[ Szerkesztve ]

(#30530) zaskar válasza Chuck Norris (#30528) üzenetére


zaskar
senior tag

Gratulálok, én is megtettem ezt 8. alkalommal. Elég fos időjárási és talajviszonyok voltak, így az eddigi leggyengébb eredményemet sikerült összehozni.
https://www.strava.com/activities/1316079964

(#30531) inf3rno válasza tomcica (#30527) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na látod, ha neked is nehezen megy, akkor én jobb, ha el se indulok. ;]

Buliban hasznos! =]

(#30532) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Gratula mindkettőtöknek! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30533) Alg


Alg
veterán

Runningwarehouse-on megint 20%-al olcsóbbak a giftcardok, ami ugyebár azért jó mert bármilyen más akcióval is összevonható :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30534) ladybug válasza Chuck Norris (#30528) üzenetére


ladybug
őstag

Huh, nem semmi! :C Nekem az ilyen jellegű távolság, ráadásul ilyen terepen még csak álom.

Milyen cipő kell ehhez a terephez? Csak az jár a fejemben, hogy az én terepcipőm tuti átázna. Vizes zokniban minuszban meg nem kellemes a futás. Van valami speckó tipp? Vagy kit érdekel, ha vizes? :))

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#30535) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Voltam ma is behúzni a heti 30-at. Tudom szar vagyok, tomcicával ellentétben én nem a napi 30-ra hajtok. :C Grat mindenkinek, élmény lehetett ilyen időben terepen versenyezni!

Buliban hasznos! =]

(#30536) borix válasza inf3rno (#30535) üzenetére


borix
őstag

Jó az a rendszeresség a lényeg szépen felépíteni tavaszra havi 200km és jöhet majd a hagy szóljon. ;]
Télen vigyázni kell a túledzésre mert legyengült immunrendszerrel hetekig betegeskedhet az ember és oda akkor a téli alapozás.

(#30537) tomcica válasza inf3rno (#30535) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az a lenyeg,h elmorzsoltad :K
Chuck Norris szep-szep...szinte egesz napos program :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30538) inf3rno válasza borix (#30536) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, most olyan 100 a terv erre a hónapra, aztán havonta fokozatosan emelem májusig egyszerre max 20km-el. Általában sokkal nagyobb ugrásokkal szoktam haladni, de az eddig sem vált be, mindig valami sérülés lett a vége, aztán meg kihagyások. Most óvatosabb vagyok. Megfázás ellen jó a csősál meg sprintelni nem célszerű, mert úgy nehéz az orrodon venni a levegőt. Nekem eddig ezek beváltak, de gondolom lesz még ennél hidegebb is.

Buliban hasznos! =]

(#30539) parandroid válasza borix (#30536) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azt nem tudom, hogy túledzés-e, vagy csak a szokásos év végi fáradtság, de a mai napot konkrétan átaludtam. :DDD Lassan rá kell jönnöm, hogy kiskutya vagyok én még ezekhez a mennyiségekhez, amiket most kísértek, az eheti 87 km, meg az eddigi 210 decemberben kezdi éreztetne a hatását. Asszem kénytelen leszek kicsit jobb belátásra térni, és az arcommal együtt visszavenni a napi távokat, mielőtt a természet tanít ismét tiszteletre. na mindegy, ez a hónap már lemegy ilyeténformán, aztán januárban csinálok egy minimalista hónapot futás szempontból csak a kötelező heti 3-as alapozással, meg sok-sok regeneráló (core és stabi), illetve némi erőedzést mellette (helyette).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30540) borix válasza parandroid (#30539) üzenetére


borix
őstag

Van olyan,hogy időnként kell 1-2 nap regenerálódó pihenés mert megkívántja a szervezet ez még nem jelenti a túledzést.
Túledzés az egy elég sunyi alattomos dolog sokszor nem veszi észre az ember csak mikor már késő.
Kezdetben jönnek a nappali gyengeségek fáradság hullámok ami 1-2 ó nappali délutáni alvással kezelhető majd jönnek az esti alvászavarok a vége az lesz,hogy minden nap fáradt levert lesz az ember az edzések is egyre keservesebben mennek szenvedősek.A vége sérülés vagy totál ki lesz a versenyző.

[ Szerkesztve ]

(#30541) Aristeus válasza Chuck Norris (#30528) üzenetére


Aristeus
tag

Nem semmi futás! Gratula! :R

Én ma Dombóváron, a városomban indultam a 4. láng futóversenyen. Tavaly 48:31-es idővel végeztem a 10 kilométeres távon, szóval idén ennek a megdöntése volt a cél, bár az utóbbi hónapokban csak alibi futásokat műveltem, így nem sok esély volt rá.

Egy lehetőségem maradt: Tomcica módszerét alkalmazni! :DDD Beleálltam keményen a tempóba - mármint magamhoz mérten - és nem foglalkoztam semmivel csak mentem, mint az őrült. Úgy voltam, ha belehalok 8-9-nél, akkor félreállok és bekocogok, amúgy meg még össze is jöhet a javítás. A pálya 5km-es, szóval 2 kört kellett teljesíteni a 10-et futóknak, így amikor először áthaladtam a célkapu alatt láttam, hogy az óra 24:07-et mutatott, szóval, a második 5-öst is nyomni kellett, ahogy csak bírtam, fáradság nem számított. Jól is ment, a végére azért a több, mint 80m szint megtette a hatását és lassulni kezdtem, de a végére kb. 9.7-nél nem tudom honnan, de sikerült előkaparni még egy kis extrát, így 48:01-gyel, 30 másodpercet javítva értem be. Ami idén a 19. helyre volt elég. :)

Jövőre kevesebbet kellene lazsálni és meg kellene célozni azt a szép 45 perces időt! ;]

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#30542) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nah, akkor lehet tippelni, drukkolni, ellendrukkolni...

Vajon meglesz? :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30543) emiki6 válasza Vertigo18 (#30542) üzenetére


emiki6
veterán

63K? Egy hét alatt lefutod. ;)
Szerk: ha az eddigi átlagodat nézzük, akkor 11,6 nap fog kelleni. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#30544) Vertigo18 válasza emiki6 (#30543) üzenetére


Vertigo18
addikt

RENGETEG melóm lesz sajnos mostanában! Rezeg a léc, hidd el!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30545) ladybug válasza Vertigo18 (#30544) üzenetére


ladybug
őstag

Még jó, hogy lesz két ünnepnap, ani pont hétköznapra esik. Ezáltal adódik egy 4 napos hétvége. De majd biztos otthon fogsz ülni és tömöd magadba a bejglit meg a töltött káposztát, amikor tudod, hogy már majdnem elérted a célod. :D

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#30546) Vertigo18 válasza ladybug (#30545) üzenetére


Vertigo18
addikt

Éppen a határon leszek és migránsokat üldözök 21 órás szolgálatban, de azért köszi, hogy felhívod a figyelmemet arra, hogy ez mehetne máshogy is! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30547) ladybug válasza Vertigo18 (#30546) üzenetére


ladybug
őstag

Na, látod, ha üldözöd őket, akkor meglesz a futás is egyben.

Amúgy minden tiszteletem neked és hozzád hasonlóknak, akik karácsonykor is szolgálatban vannak. :R

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#30548) parandroid válasza Vertigo18 (#30546) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az a baj, hogy nem jönnek, mi? Pár jó kis, kisportolt, kenyai, meg eritreai tiltott határátlépővel milyen jókat lehetne pedig kergetőzni. Esélyed sem lenne... ;] :DDD

A kis pöttyös lenyúlta a posztomat. :O

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30549) Chuck Norris válasza borix (#30529) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm mindenkinek a gratulációt :)

@borix: ez a garmin valami hihetetlenül túlbonyolított eszköz a tomtom-omhoz képest, már párszor használtam de még most sem értem, hogy működik.

Dikekt beállítottam, hogy ne mérje a pulzusomat, ha a túrázás programot választom -akkuidőt akartam volna kímélni- erre az oldalon ott van a pulzus görbe...

A navigációrót nem tudom használni, feltöltöttem a gpx-et, elindítom a navigációt, nagyjából két percenként zörgött, hogy on-tranck vagy off-track, nem lehet beállítani valahol, hogy ha letérek xméterre csak akkor zörögjön, vagy ne zörögjön egyáltalán? Inkább lekapcsoltam ezt a funkciót annyira zavarta a koncentrációmat.

Ha felrakom csak a térképet akkor meg szépen odarakja ahol vagyok de ha elindulok akkor meg nem scrollozza, ezt nem lehet bekapcsolni valahogy?

A fentiek lehet az én tudatlanságomból adódnak, hátha segít valaki megoldani ha meg lehet de az, hogy:
A magyarítás is csak félig sikerült, inkább visszaraktam angolra
Hogy egy 350K-s filen mit kell fél percig tökölni, hogy betöltődjön fel nem fogom.

@zaskar: én most voltam először, eleinte nem is volt kedvem futni egyáltalán, úgy megviselt a tornateremben alvás, hogy esik az eső és fogalmam sincs merre kell menni. Amúgy nagyon tetszett az egész, be is rakom a jövő évi terveim közé.

@ladybug: Én most egy közepesen leharcolt speedcross 3 gtx-ben voltam és vittem a hozzá való kamáslit is, miután lejöttem a betonról és elkezdtem a pacsázást a sárban kb. 10 perc kellett neki, hogy átázzon az egész. Utána természetesen végig a vizesben cuppogtam.
Az a tapasztalatom, hogy ezek az úgymond vízhatlannak mondott cipők csak annyiban jobbak, hogy nem akadály nélkül áramlik át rajta a víz hanem csak szépen lassan szivárog, így legalább valamennyire be tud melegedni a lábvized és nem cserélődik ki minden pocsolyánál jegesre :)
Még nem próbáltam de már többen javasolták azt, hogy vastagon be kell kenni niveával vagy lanolinnal a lábat, akkor nem ázik fel annyira.

(#30550) zaskar válasza Chuck Norris (#30549) üzenetére


zaskar
senior tag

Ezt a tornaterembem alvást szerencsére még egyszer sem próbáltam, inkább mindig felkeltem hajnal 4-kor, és reggel mentünk fel Miskolcra, ami nekünk jó másfél óra. Az időjárási, ill. a terepviszonyok mindig különbözőek voltak, tavaly pl. igencsak száraz, hómentes idő volt, futásra kiválóan alkalmas. Nekem eddig a legrosszabb időm 8:27 volt néhány éve, akkor is nagy hó volt, mínusz 10-12 fokkal. Már Bankútig annyira összefagytam, hogy fel akartam adni, de végül csak megcsináltam. Talán egy ilyesmi idő most is sikerülhetett volna, de egyrészt többször megálltam fenyképezni a szép havas tájakon, másrészt az elmúlt 2 hónapban betegség, majd achilles problémák is hátráltattak a futásban. Így most örülök ennek a 9 órás időnek is. Az egyetlen hátránya ennek a túrának a logisztika, de szerencsére nekünk mindig van egy emberünk, aki a két város között mozgatja az autót, és esetleg fut is egy rövidebb távot. Én is mindig felrakom a tracket az órára, mert vannak az útvonalnak olyan részei, amit képtelen vagyok megjegyezni, bár a legtöbb azért megy már fejből is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.