Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) bencze válasza Chuck Norris (#30449) üzenetére


bencze
senior tag

Hát én nem tudom, ha az ember ki bír menni télen várni 5-10 percet tömegközlekedésre akkor annál egy félmaraton is kevésbé fázós, hacsak nem öltözünk alul, de általában az ellenkezője szokott történni szóval ez a rossz idő relatív fogalom. Én egy január 26-n kezdtem el futni, nem merült fel, hogy valamiért ne csinálnám. :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#30452) Vertigo18 válasza NoiZz (#30450) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem pont ez az az időszak, amikor érdemes elkezdeni. Méghozzá alapozással, ami tarthat egészen tavaszig. Aztán egy jó alapra már lehet pakolni, plusz bringánál is jól jöhet...

Nagyon nem tudok cipőt ajánlani, de ne aggódj, biztos lesz, aki tud... Télen és melegben viszont egyértelműen gumicsizma, hát ennyi plázacica nem tévedhet, egy csomón volt nyáron is! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30453) Upo válasza NoiZz (#30450) üzenetére


Upo
addikt

Mindenkinek más a lába, legjobb felpróbálni. Van akinek szélesebb a lába, van akinek magasabb, olyant vegyél ami neked kényelmes. Méretben az utcainál minimum 1-1.5-el nagyobb mérettel kezdd a próbát, minél nagyobb legyen, amiben még nem csúszkál/mozog a lábad, de még kényelmes. Futás közben dagad a láb, ha passzentos méretet veszel akkor leszedi a körmöd.
Én adidas, nike, saucony, mizuno közül választottam. Asics-okat eléggé nyomatják, de se nekem, se asszonynak, se a lányomnak nem vált be (ő triatlonos, mi meg csak kocák vagyunk).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#30454) Chuck Norris válasza NoiZz (#30450) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ha nem félsz a hidegtől akkor hajrá és én is azt javaslom mint a többiek, hogy vegyél valami "normálisabb" cipőt még ha többe is kerül.

(#30455) Chuck Norris válasza bencze (#30451) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Azért sokkal egyszerűbb lett volna elkezdeni az egészet tavaszi/őszi időben ahhoz képest mint ami most van ugye?
Persze, hogy relatív fogalom, ahogy a székelyek is mondják; nincs hideg idő csak sz*r ember :)

(#30456) bencze válasza Chuck Norris (#30455) üzenetére


bencze
senior tag

Hát, áprilisban már szenvedtem a melegtől és onnantól borzalmas volt október végéig szóval nem tudom :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#30457) parandroid válasza NoiZz (#30450) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Innét kezdve stabil(abb) cipőket keress. Rengeteg fokozat van, arra készülj, hogy az, hogy tartja a sarkad, kellemetlen érzés lehet elsőre (dörzsölés, vízhólyag, bőrkeményedés a sarok belső felén). Én első körben egy stabilba hajló neutrális cipővel kezdenék, ha nincs rajta a dobozon, vagy nem tudja az eladó, arra az esetre kegyen nálad egy internetképes mobil, aztán próbáld végig a megfelelő árfekvésű akciós cuccokat. Vékony talpú, könnyű cipőket mindenesetre ez alapján ne is nézd - pedig általában ők a legolcsóbbak.

Vertigo: Ha valaki nulláról indul, 2-3 hónap semmire nem elég, nemhogy alapozásra. Simán eltarthat az akárvegy egész évet is... Persze ha van kiinduló aerob kardió-bázis (mint neked volt), az nagyon fasza, lusta faszoknak (mint én voltam előtte) ezt elérni is többéves munka. Az tény, hogy minél előbb kezdi, annál jobb. Kitartást hozzá!

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30458) inf3rno válasza Chuck Norris (#30455) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A finnek úgy mondják, hogy nincs hideg, csak alulöltözött ember. Tegnap kapart a torkom, már azt hittem sikerült megint megfáznom, de nem, mégiscsak használt a sál. Úgy látszik minden okés. Ma délután is kiugrok egy tizesre, ha nem lesz nagy szél, akkor talán 15-re is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30459) inf3rno válasza NoiZz (#30450) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha jól tudom spurinak és nyúlcipőnek is van webshopja. Amik ott vannak, azok a jó márkák. Általában érdemes kinézni és felpróbálni pár modelt, aztán akcióban megvenni valahonnan. Én mondjuk meg szoktam venni ezektől a boltoktól is sokszor, mert valamiből nekik is élni kell.

Buliban hasznos! =]

(#30460) inifini válasza inf3rno (#30459) üzenetére


inifini
tag

Én ha bemegyek egy szakboltba, foglalkoznak velem, időt szánnak rám, kapok szakmai segítséget, ami alapján kiválasztásra kerül egy termék, akkor már nincs pofám üres kézzel eljönni, és megrendelni a netről. Az a hozzáadott érték, aminek szintén ára van...szerintem. Az más, ha csak megnézem élőben, felpróbálom csak a méret miatt, kutyához se szólok, mintha ott se lennék.

(#30461) tomcica válasza Vertigo18 (#30420) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felebk csak ugy hivjak: "partizan zsebkendo" ;) legalabb elmondhatod,h taknyod-nyalad egybe folyt...voltal kint? (igen) futottal? (igen) van kerdes? (nincs)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30462) tomcica válasza t1 (#30442) üzenetére


tomcica
Topikgazda

gratula,milyen volt a mezony? volt kivel menni?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30463) Vertigo18 válasza parandroid (#30457) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ne feledjük, van ott alap a bringa miatt...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30464) emiki6 válasza inifini (#30460) üzenetére


emiki6
veterán

Én is így vagyok ezzel. Nekem mázlim volt és volt spuriban egy jó féláras cipő a méretemben, így azt meg is tudtam venni. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#30465) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hű, de nehezen indulok el mindig esőben futni. Aztán amikor már faszán átáztam, rájövök, hogy mekkora móka is ez. :DDD Persze így 5 fokban azért más, mint nulla körül lenne. Másrészt meg az sem mindegy, hogy 7,5 km, vagy 17,5. De a 7,5 most kimondottan jólesett.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30466) Vertigo18 válasza parandroid (#30465) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, jó hogy mondod, mindjárt indulok 16-ra... Engem inkább ez a borzasztó szél zavar, néha olyan, mintha egy helyben állnék

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30467) tomcica válasza Vertigo18 (#30466) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jobok en is skacok,ma laza tempo (155-160 pulzusos)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30468) inf3rno válasza parandroid (#30465) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt még nem esik. Én még győzködöm magam, de fél órán belül én is kint leszek szerintem. Engem is a szél zavar inkább, tele a tököm vele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30469) emiki6 válasza inf3rno (#30468) üzenetére


emiki6
veterán

Mindig foss arra, amerre a szél fúj és olyan gyorsan mint ahogy fúj. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#30470) Alg válasza emiki6 (#30469) üzenetére


Alg
veterán

Micsinálj? :DDD ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30471) norby_42 válasza emiki6 (#30469) üzenetére


norby_42
aktív tag

Végül is logikus, ki akarna úgy járni, mint Vertigo :)

Eat pasta, run fasta

(#30472) norby_42 válasza inf3rno (#30468) üzenetére


norby_42
aktív tag

Reggel azt hittem, a futásra itt a tavasz, de olyan latyak van, hogy még a sapkám is át fog ázni...

Eat pasta, run fasta

(#30473) emiki6 válasza Alg (#30470) üzenetére


emiki6
veterán

fuss*
Kérem egy mod javítsa :B

Most egyszerre szégyellem magam az elírás miatt és röhögök :DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#30474) Vertigo18 válasza inf3rno (#30468) üzenetére


Vertigo18
addikt

Dombon felfelé szembekapott, hát nehezen tartottam a 140-es pulzust, mert konkrétan ahhoz lefelé kellett mennem... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30475) Alg válasza emiki6 (#30473) üzenetére


Alg
veterán

Késő, ment az aranyköpésekbe ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30476) tomcica válasza Vertigo18 (#30474) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Emberes volt a mai itt felenk is,a ket verzio kozul mindig jobban adja,ha odafele van szembeszel es vissza hatszel,olyan termeszetesen fokozo lesz belole...hat ma nem igy volt,oda hatszel,de akkora hogy harci sakrany is lehettem volna,egy kinai unnepsegen...vissza meg kopni se mertem,mert ugy jarok mint Vertigo ;]
Ahogy az oreg edzom mondta mindig: "ha szelben is tudsz futni,akkor barmikor tudsz"

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30477) ladybug válasza bencze (#30456) üzenetére


ladybug
őstag

Hasonló a problémám nekem is, úgy májustól augusztus végéig. Kíváncsi vagyok, hogy jövőre hogyan fog menni a melegben futás, mert idén küzdöttem vele rendesen. Hogy lehet ehhez hozzászokni? :F

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#30478) Vertigo18 válasza ladybug (#30477) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sehogyse lehet... Vinni kell itókát és remekül megérezni, eltalálni azt az időpontot, amikor szabad egyáltalán futni.

Vagy szüless kenyainak! :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30479) emiki6 válasza Vertigo18 (#30478) üzenetére


emiki6
veterán

Kora reggel kell menni vagy késő este.
Vagy timcica említett mondását átfogalmazva, "Ha tudsz futni tűző napon 40 fokban, akkor bármikor tudsz" :D (Nyilván hozzá kell magát szoktatnia az embernek ahhoz is. :K)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#30480) tomcica válasza ladybug (#30477) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nyaron vagy koran hajnalban fut az ember,vagy ejjel (fejlampaval) ha annyira zavarja a meleg.En imadom,a 30+ fokokat is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30481) ladybug válasza tomcica (#30480) üzenetére


ladybug
őstag

A 30 fokot szeretem én, csak nem futás közben. :)
A tűző nap készített ki rettenetesen. Szinte ájulás közeli állapotba kerültem 10-12 km körül. Elsötétült minden és csillagokat láttam. Az első ilyen tapasztalatok után szinte utáltam a nyári futásokat, aztán szép lassan rájöttem, hogy mikor és mennyit kell innom, hogy az előzőek ne következzenek be.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#30482) bencze válasza ladybug (#30481) üzenetére


bencze
senior tag

Én aztán tényleg nem bírom, de az idén mégis egész jól átvészeltem. Panaszkodtam de dőltek kifelé az emberek a wizzairen meg a sparon és egész jól ment szóval nem panaszkodom. Az idéni nyár volt az amikor a legtöbbet futottam és szerintem nagyon érzett versenyeken. Inni azt kell, a rekordom az volt amikor 15 km alatt 2 liter vizet ittam. Pedig este volt már nem sütött a nap. Szóval vagy visz az ember magával vagy kutakkal kell tervezni asszem...
de én továbbra is szeretem ezeket a téli estéket, nem csak az időjárás jó de csendes is van nem sokan koslatnak.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#30483) inf3rno válasza emiki6 (#30469) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Á inkább kihagyom, mert még a végén ez is beteríti Vertigot. ;]

Buliban hasznos! =]

(#30484) inf3rno válasza ladybug (#30481) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Talán érezni kell a határaidat, passz. Én sem bírom egyébként, belassulok tőle, meg látványosan felmegy a pulzusom, de ki tudok tartani ameddig kell. Eddig legalábbis még nem volt ájulás futástól. Az erőedzés könnyebben kihozza nálam az ilyesmit.

Buliban hasznos! =]

(#30485) ladybug válasza inf3rno (#30484) üzenetére


ladybug
őstag

Érdekes módon még a határaimat sem feszegettem és hirtelen jött rám. A pulzusom pillanatok alatt az egekbe szökött és olyan 1 perces rosszullét volt az egész. Tudtam utána futni megint, csak ugye teljesen megtörtem a futás intenzitását ezáltal.

Mindegy. Az biztos, hogy ésszel kell futni a melegben és nagyon oda kell figyelni a folyadékpótlásra, mert ez a kulcsa az egész nyári futásnak.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#30486) tomcica válasza ladybug (#30485) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tuzo napon a napszurasra is ugyelni kell.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30487) Vertigo18 válasza ladybug (#30481) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ne aggódj, nem vagy egyedül! Idén 2000 km környékén járok eddig, havi egy félmaraton mindig befigyel a szokásos 16 km-ek mellé. Viszont nyáron akartam futni egy 18-at, gondoltam "mit nekem a hőség??!" és elindultam 11kor délelőtt.
3x kellett megállnom és nem belesétálni! Konkrétan majdnem meghaltam! Pedig volt idén maratonom is, de ez a nap, ez kikészített! Nagyon körültekintően kell megválasztani a szervezetnek alkalmas időpontot nyáron, ugyanúgy mint télen.

Mindenki más, senki se lehet olyan tökéletes, mint tomcica! ;] ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30488) tomcica válasza Vertigo18 (#30487) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hehe :) lattal volna tegnap,a visszauton 4.50-5perces tempo jott ki 160-as pulzussal...azt hittem ott pusztulok el a szel miatt

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30489) Vertigo18 válasza tomcica (#30488) üzenetére


Vertigo18
addikt

Taknyot kivágtad azért? :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30490) kk831228 válasza Vertigo18 (#30489) üzenetére


kk831228
addikt

Mint a szart... :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#30491) tomcica válasza Vertigo18 (#30489) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fossal szemben? aaaa :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30492) Vertigo18 válasza tomcica (#30491) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez a "fossal szemben" már tényleg bekerült a történelem könyvekbe! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30493) Alg válasza Vertigo18 (#30492) üzenetére


Alg
veterán

Mikor Angliában voltam (York) - ott volt(van) egy Foss nevű folyó, meg Fossgate nevű kapu a várfalon :DDD

Télen meg árvíz volt és mindent ellepett a Foss

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30494) Vertigo18 válasza Alg (#30493) üzenetére


Vertigo18
addikt

Wáááh, ez egyre rosszabb!!! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30495) ígyvanferi válasza Alg (#30493) üzenetére


ígyvanferi
addikt

:DDD Zseniális!

(#30496) inf3rno válasza ladybug (#30485) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ez alapján én azért megkeresnék egy kardiológust, nem tűnik valami szokványosnak. Inkább a túlzott intenzitástól meg a kiszáradástól szoktak ájuldozni, és az nem hirtelen jön a semmiből. Szerintem. Nekem ennek inkább valami aritmia szaga van, de persze nem láttam még annyi embert edzéstől elájulni, hogy 100%-ra el tudjam dönteni. Nyáron ami lejött, hogy a folyadék pótlás elsődleges. Ha kiszáradsz, akkor véged.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30497) inf3rno válasza tomcica (#30491) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C

Buliban hasznos! =]

(#30498) ladybug válasza inf3rno (#30496) üzenetére


ladybug
őstag

Most voltam éves check up vizsgálaton a háziorvosnál, ahol az ekg-n kezdve vér- és vizeletvizsgálaton át mindent leellenőriztek. Szerencsére minden értékem jó, makk egészséges vagyok. :C

Jól átgondolva, valószínűnek tartom, hogy a kiszáradás lehet ezeknek a rosszulléteknek a hátterében.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#30499) tomcica


tomcica
Topikgazda

Vo'tam atta ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30500) emiki6 válasza tomcica (#30499) üzenetére


emiki6
veterán

Gratulálok! Respekt! :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.