Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) borix válasza Chuck Norris (#30549) üzenetére


borix
őstag

Akkuidőt nem kell kímélni másodperc alapú GPS méréssel is elmegy a Fenix 3 vagy 18-20 órát ha teljesen fel van töltve.
A gond az hogy ami szembetűnt,hogy elég halszálkásan rajzolta az útvonalat sima közútnál is sokszor mellé rakva.De lehet,hogy azért volt ilyen mert nem másodperc alapon volt a GPS?
Ha valaki sokat edz erdős részen és az órával navigál akkor fontos lenne a pontos GPS. pl azt mondja térjek vissza az útra erdei ösvényre tranck alapján mikor nem is azon vezet?
Ezért mondom,hogy tudni kell ki mire veszi az órát mert az Ambit 3 Peak jobb ilyen téren meg a V800 is mert sokkal pontosabb a GPS azokban.

(#30552) zaskar válasza borix (#30551) üzenetére


zaskar
senior tag

Érdekes, hogy a Garmin órák szolgáltatások terén egyre jobbak, a GPS pontosság viszont egyre rosszabb. A 920xt még elmegy, én mindig másodpercenkénti mintavétellel használom, így kibír vagy 14 órát. A szombati 9 órás Tortúra után 40%-on volt az akku. A pontosságról még annyit, hogy a minap egy városi biciklizés erejéig elővettem a régi 310XT-met, és az is sokkal pontosabban mutatta a bejárt utamat az utcákon, mint ezek a mai Garminok.

(#30553) inf3rno válasza Aristeus (#30541) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Ja észrevettem, hogy nagyon eltűntél mostanában. De ugye nincs baj?

Buliban hasznos! =]

(#30554) inf3rno válasza Vertigo18 (#30542) üzenetére


inf3rno
nagyúr

63-at te egyben is lefutsz, ha nagyon kell... ;-)

Buliban hasznos! =]

(#30555) inf3rno válasza Chuck Norris (#30549) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nemrég beújítottam lábbeli terén, 32 év után végre van gumicsizmám életemben először. :D Tök élvezetes télen átgázolni vele a jeges pocsolyákon, kár, hogy futáshoz nem gyártanak ilyesmit. :K

Buliban hasznos! =]

(#30556) borix válasza zaskar (#30552) üzenetére


borix
őstag

Ahogy egyre népszerűbbek a Garmin órák úgy egyre jobban el@urvul a cég. ;]
Optikai pulzusmérés terén sem remekelnek a Polar 430 60-70E óra lenyomja pontosságban a Fenix 5 200E órát.
Mikor kijött az új run mellkaspánt (tudja a laktát szintet mérni,stressz mutatóval) sokan panaszkodtak külföldi oldalakon,hogy miért kell ehhez teljesen új övet venni a fenix 3 mellé 100-120 Euro-ért a mellkasövön érzékelő cserével miért nem lehetett megoldani.
Egyre népszerűbb TrainingPeaks oldal csináltak egy Connect IQ alkalmazást a Garmin órákra a megtervezett edzések levezetésére a Fr920XT,Fenix3 már nem kapta meg mert a fejlettebb újabb Connect IQ kell hozzá ami csak az új óráikban van.

(#30557) tomcica válasza Vertigo18 (#30542) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy futasban kerjuk,kb 15-20km-nel eleg ha bejelentkezel a videoba.(egy nagy 15-20kmes kort mrgteszel es a start-celnal csinalsz egy frissitopontot,ott eszel-iszol-sirsz stb. meg felveszed a pillanatnyi velemenyed az egeszrol :) ) celido nem kell,eleg ha tuleled,ja es masnap reggel ahogy ki(probalsz)kelsz az agybol,na arrol meg egy videot.Jelszo: "mi baj lehet?!"

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30558) tomcica válasza Aristeus (#30541) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bravo,sok minden dol el fejben,erdemes odafigyelni erre is.Amugy a versenytempo egy ido utan mindig es mindenkinek faj,a lenyeg hogy ki mennyire turi es hogy oldja meg fejben.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30559) tomcica válasza parandroid (#30539) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tegnap en is eldoltem,mint egy lisztes zsak kb 18ora kornyeken,ejfelkor keltett az asszony,h megagyazzon,aztan huztam tovabb a lobort reggel 7ig,szoval egy 13oras ultra alvas tortent.Van ez igy,utana par napig akar 1-2 hetig megy minden normalisan,majd megint jon egy extra pihenes.Ennel meg nem az edzest kell csokkenteni,hanem biztositani a pihenest.Meg amikor stresszes a melo,na olyankor kell delutan egy ora szieszta edzes elott.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30560) Aristeus válasza inf3rno (#30553) üzenetére


Aristeus
tag

(#30553) inf3rno: Csak az év végi hajtás a melóban, semmi különös - minden időmet elvitte, de úgy néz ki, hogy mostmár megint rá tudok fordítani kb. 7-8 órát edzésre minden héten. Tényleg kezdődhet a rendes alapozó időszak.

(#30558) tomcica: Köszi! Egy gondolat még a versenytempós fájdalomhoz: Van valami módszered rá, hogy ez kevésbé fájjon? :D Vagy hülyeség már a kérdés is, hiszen mindig van egy határ, amit lehet feszegetni, - akár úgy is, hogy az nagyon fájjon - akár milyen edzett is vagy.

(#30542) Vertigo18: Én is ebben a cipőben járok, mint te, legalábbis abból a szempontból, hogy már csak pár 10 kilométer kell nekem is a 2017-hez. Év végén tolhatnánk egy hosszabbat közösen amivel meglesz. :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#30561) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Mindenkinek kösz a biztatást, egyszerre tutira nem tolom le, nagyon keveset látom a családot, ilyenkor pedig másfél óránál nem szívesen megyek el többre a közelükből. Ráadásul jön az év végi hajtás otthon is, ezekkel mindenki tisztában van. És még szilveszter éjjel is dolgozom, ergo aznap lesz meg az utolsó futásom napközben, az tuti...

Aristeus: Baszki, én ezen a képen még 80 feletti visszamaradt kilométert látok, de lehet, hogy én öregszem... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30562) ígyvanferi válasza tomcica (#30557) üzenetére


ígyvanferi
addikt

"ott eszel-iszol-sirsz" - :DDD ezen jót nevettem. Elképzelem, ahogy megáll a kör végén, és hüppögés közben bedob pár szőlőcukrot, lehúz egy pohár vizet, kifújja az orrát, aztán megy tovább.

(#30563) tomcica válasza Aristeus (#30560) üzenetére


tomcica
Topikgazda

10k tavnal a hosszabb resztavok (1-1.5-2k) versenytempon esetleg az utolso picit gyorsabbra,vagy egy extra 200-400m porgos raadasnak faradt testre tudja szimulalni a helyzetet.Viszonylag kockazatmentesen.Ez a titka neki,gyakorolni kell a versenytempot es faradtabb allapotban is!
A masik meg,hogy aprankent beedzed a turokepesseget.Ez tortenhet barmi massal is,pl. CBA kasszanal a sorbanallaskor ugu dontesz egyetlen panaszkodos gondolatot sem engedsz magadnak,ha megjelenik akkor nem foglalkozol vele.Tusolaskor 10-20-30mp jeghideg vizzel a vegen.Sorolhatnank tovabb,a lenyeg,h a fej parancsoljon a testnel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30564) tomcica válasza Vertigo18 (#30561) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tokeletes,egy eszkimo csaladi "feszek" kell nektek,a picur se fazzon! Kozepen tabortuzzel,ahogy jossz 2orankebt melegszel,kicsit dedelgeted a kicsit,eszel-iszol + tudtok egyutt sirni,neki erositi a tudejet,te meg csak ugy.Igazi kalandos csaladi program,ha nincs kutya,de harapos az anyos,akkor ki lehet kotni a tabor szelere.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30565) Aristeus válasza Vertigo18 (#30561) üzenetére


Aristeus
tag

(#30561) Vertigo18: Igen, a kilométer 80 feletti - még -, de nem egyben gondoltam, hogy lefutjuk, év végéig hagyok egy 15-20-at és azt közösen lefutjuk, ha úgy alakulnak a dolgaid. A többit beszéljük majd meg privátban, ha tényleg ráérsz majd az év végén. :)

(#30563) tomcica Köszi a tippeket! :R

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#30566) pfekusz válasza Aristeus (#30560) üzenetére


pfekusz
újonc

Simán meglesz! Nekem 2040 km (170/hó) volt az éves cél, az év felénél hiányzott 280km, most meg már picivel túl is léptem a célt és még van két hét...

(#30567) borix válasza Vertigo18 (#30561) üzenetére


borix
őstag

Azért van itt egy kis probléma. ;]
Mivel tudjuk,hogy a GPS pontosság általában kevesebb mint a valós érték mert nem pontosan követik le az útvonalat így általában többet mérnek.
Na most megkérjük inf3rno fórumtársat,hogy csináljon egy precíz számításokon alapuló viszonylag pontos becslést (amihez a rögzítő eszköz pontos típusa feltétlen szükséges),hogy meghatározott legyen valós értékhez mennyivel is kellene többet futnod,hogy meglegyen a 2017km. Szerencsés eseten csak 10-15km kb. :Y

(#30568) tomcica válasza borix (#30567) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,aki meg tobbet mereszelt futni az ev vegeig csak hatrafele menetben futhat :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30569) inf3rno válasza Aristeus (#30565) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A magas intenzitású edzéseket gyakorolni kell, csak úgy tudsz fejlődni benne. Amennyire én tudom ezekből elég résztávban egy 10-12km körüli mennyiség, de akár kevesebb is, ha szoktatod magad hozzá. Ennél többet már inkább éles versenyen vagy teszteknél kell tolni egyben. Ehhez még hozzájöhet a bemelegítés, levezetés, aztán már 15-nél jársz. Melegben érdemesebb az ilyesmit csinálni, télen a sprintektől akár az asztmát is előhozhatja a hideg, nekem legalábbis már volt rá példa, de ismerek olyat, akinek a sima futás sem megy emiatt télen. Egyébként viszonylag hamar meg lehet szokni a magasabb pulzust is, csak kitartás kell ehhez is.

Buliban hasznos! =]

(#30570) Vertigo18 válasza borix (#30567) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah bazzeg, hát mennyi bajotok van már!!! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30571) inf3rno válasza borix (#30567) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha jól sejtem ehhez itt kell nézni a "trueness" oszlopot. [link] A "precision" jellegű hibák gondolom ennyire hosszú távokon már kioltják egymást, szóval azokat vehetjük nullának. Persze nem vagyok statisztika guru. Még. :D Nálam Ambit3R esetében ez alapján 3km eltérés lehet 1000km-re, ami szinte semmi, viszont egy M400-nál már +/-43km-t írnak, ami gyakorlatilag egy maratonnak felel meg.

Buliban hasznos! =]

(#30572) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Érdekes dolog ez a rendszeresség. Ma is érzem a lábamban, hogy jó lenne tolni egy 10-est, közben meg érzem a bokámon meg a térdemen, hogy a szombat-vasárnap sok volt nekik és muszáj visszavenni. Holnap megyek legközelebb egy kocogósat.

Buliban hasznos! =]

(#30573) tomcica válasza inf3rno (#30572) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Miert nem bringazol ilyenkor egy jo orat (akar szobaban) vagy valami nem futos mas kardio?! Bizonyos aerob alapozos szinthez jo(bb) ha szinte minden nap mesz alap kardiot.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30574) ígyvanferi válasza inf3rno (#30572) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én most azt vettem észre, hogy mivel az elmúlt 3 hónapot kb. teljesen kihagytam a valószínűleg csonthártya b.szás miatt, viszont minden nap bringáztam legalább egy 20-ast, amit a legtöbb esetben igyekeztem tempósan letudni, erősödött a lábam. Ami azt eredményezte, hogy hiába a lassabb tempóknál magasabb pulzus, a gyorsabbak ehhez képest könnyedebben mennek. Bár ezt csak néhány futás alapján mondom, és a gyorsabb tempó alatt is csak pár km 4:30 körülit értek, de nagyjából már szerintem megismertem annyira a testem reakcióit, hogy ez ne csak valami placebo legyen.
Lehet ebben valami igazság?

(#30575) borix válasza inf3rno (#30572) üzenetére


borix
őstag

Ha jól emlékszem te ajánlottai itt az Elite HRV-t.Használod?
Azt tapasztaltam,hogy nem reggel kell vele nézni hanem a nap folyamán ülve mérés előtt várni pár percet,hogy lenyugodjon a szervezet.Fekve van mikor nem feszül meg rendesen a mellkasöv és nem lesz jó a mérés.
Tegnap nyomtam 16km ma reggel ránéztem ébredés után 8 értéket mutatott jelezte,hogy lehet menni edzeni növelni a terhelést most ránézve 4 mutat azt írja,hogy pihenjek.
A reggeli mérések(az ajánlottak?) de én úgy vettem észre,hogy jobb a nap közbeni mikor már rendesen dolgozik a szervezet jobban kijön a fáradság mint ébredés után.

(#30576) inf3rno válasza tomcica (#30573) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincsenek szélálló cuccaim, amikkel tekerni tudnék télen, meg már nem szívesen megyek ki tekerni, mert elég gyakoriak itt a halál közeli élmények az utakon. A görgőt még nem próbáltam, de gondolom nehéz lehet beletanulni, és nincs is hova bevinnem a bringát, hogy tekerjek vele. Én inkább valamilyen köredzést gondoltam ki a futás mellé, mert régen csoporttal nagyon sok ilyet csináltam, de egyedül valahogy nem vagyok elég motivált hozzá, hogy elkezdjem. Leginkább a húzódzkodás hiányzik belőle, és anélkül egyáltalán nem érzem teljesnek, nem látom értelmét foglalkozni vele. Csinálni fogok egy húzódzkodó rudat a falra jövőre, aztán elkezdtem ezeket az edzéseket is. A görgőre visszatérve végülis ha belegondolok nincs semmi akadálya, hogy az udvaron görgőzzek, nem kell ahhoz zárt helyiség.

Buliban hasznos! =]

(#30577) inf3rno válasza borix (#30575) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én optikaival mérek pulzust, azért nem HRV-zek. Az appot csak belinkeltem, mint érdekességet, ha valaki monitorozni akarja a regenerációt. Egyébként most eszembe jutott, hogy akár lehetne mellkaspánt helyett valami mellkasra felragasztható szenzort is csinálni, mint az EKG-nél, ilyen tapadókorongosat. Abban talán még én is benne lennék...

Buliban hasznos! =]

(#30578) borix válasza inf3rno (#30577) üzenetére


borix
őstag

Suunto órádhoz nincs mellkaspánt?

(#30579) inf3rno válasza ígyvanferi (#30574) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én néhány éve kezdtem el próbálgatni a lassabb tempókat, előtte szinte kizárólag nagyobb intenzitással edzettem. Gyakorlatilag most tartok ott, hogy kocogásnál már nem totál darabos a mozgásom. Ez részben izom memória függő dolog, és a motorneuronnak meg gondolom a gerincvelőnek tanulnia kell, hogy egy-egy tempót hogyan lehet hatékonyan kivitelezni. Másrészt meg ha egyféle tempót gyakorolsz, akkor idővel az izomrost összetétel is ahhoz fog idomulni, és amit nem fejlesztesz azok az izomrostok visszahúzódnak. Ezért szoktak amúgy fokozókat futni, hogy minden tempót gyakoroljon a szervezet, meg a közöttük lévő átmeneteket is.

Buliban hasznos! =]

(#30580) inf3rno válasza borix (#30578) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lepasszoltam bátyámnak. Bár lehet egy tesztre visszakérem majd, hogy összehasonlítsam az optikaival.

Buliban hasznos! =]

(#30581) Chuck Norris válasza zaskar (#30550) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ha tudtam volna, hogy megy Egerből külön busz a starthoz akkor nem variálok a tornateremmel, jövőre majd azzal megyek és megszállok Egerben valami normálisabb helyen.
Igazából nem tudom, hogy annyira számít-e, hogy menni idő volt megcsinálni végül is a teljesítménytúra nem futó verseny :)
Én csak annyit tűztem ki magam elé, hogy még beérjek világosban ez annyiban sikerült is, hogy még jó, hogy a városban az utolsó pár kilométeren volt közvilágítás így nem kellett elővegyem a lámpámat :)

(#30582) Chuck Norris válasza borix (#30551) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A pontosságot az ultratrac-ra raktam, tényleg azt akartam, hogy minél kevesebbet fogyasszon, itt az írja, hogy 50 órát bír [link] ezek után a felét sem hiszem el ennek pedig a hosszú üzemidő volt az egyik tényező ami miatt megvettem ezt az órát.
Szó sem volt erdőről még amikor berágtam rá, kertvárosi övezetben mentem a betonúton ami a kijelölt turistaút is és fogalma nem volt, hogy hol vagyok a track-hez képest, a navigáció volt a másik tényező ami miatt megvettem ezt az órát :)
Lesz egy kis időm rá majd meggoglizom problémás a dolgokat mert nem hiszem el -még egyelőre- hogy ilyen pocsék lenne a termék, főleg ahogy elnéztem a futók nagy többsége garmin-t használ.

(#30583) Chuck Norris válasza inf3rno (#30555) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Na ne, tuti, hogy volt neked is gyerek korodban, 40 évvel ez előtt már volt piros meg sárga is :)

(#30584) borix válasza Chuck Norris (#30582) üzenetére


borix
őstag

Nem olyan bonyolult az másodperc mintavételezésre kell rakni az órát úgy is elmegy 18 óra körül és azt a beállítást nem bolygatni.A 18 óra nem elég neked?
Kikapcsolod a GLONASS-t és sima GPS-el csinálsz egy hosszabb tesztfutást.Ezután bekapcsolod a GLONASS-t is és megismétled az előzőleg mentett szakaszokon a rögzítést majd összehasonlítod és várjuk az eredményt belinkelve.Arra figyelj ha az egyiket napos időben csináltad a másik teszt alatt is hasonló legyen az idő. A GLONASS használata nem feltétlen jelenti a pontosabb mérést van,hogy pontosabb nélküle.

(#30585) zaskar válasza Chuck Norris (#30581) üzenetére


zaskar
senior tag

Természetesen nem lényeg, mennyi idő alatt sikerül megcsinálni, hiszen nem futóverseny. Bármennyi idő alatt is sikerül, nagy teljesítmény. Amikor engem vagy 9 éve először rávettek arra, hogy menjek el a Tortúrára, akkor szinte végig futottunk, mivel én sosem túráztam, tehát nekünk ez volt a természetes. Persze általában csak annyira erőltettem a futást, amennyire a terepviszonyok engedték. Mindig csak magunkkal versenyeztünk, nem másokkal. Most például annyira nem bíztam magamban, hogy odatettem a lámpát is, amit eddig még sohasem. Végül nem lett rá szükség :)

(#30586) Chuck Norris válasza borix (#30584) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Na most nyomogattam és felteszek egy újabb költői kérdést megint, itt ez a glonass, azt miért nem lehet programonként kapcsolgatni miért csak globálisan ki-be?
Majd csinálok egy olyan tesztet is, hogy felveszem a tomtomomat a másik kezemre, egyből kiderül melyikben jobb a gps, az sem számít ha orosznak néznek :)

18 nem feltétlenül elég, ha jövőre össze tudnám kapni magam elmennék pár hosszabb távra is, tudom siessek jobban és elég lesz :)

(#30587) Chuck Norris válasza zaskar (#30585) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ja én meg úgy kezdtem, hogy inkább túrázgattam csak a barátaimmal. Az első pár évben nem is néztünk jó szemmel a futókra, hogy a természet szépségeinek a felfedezése, jó beszélgetések, lenyugvás, helyett loholnak mint az állat. Most meg már szinte mindenki fut :)

(#30588) borix válasza Chuck Norris (#30586) üzenetére


borix
őstag

Annyi értelme lenne menet közben ki be kapcsolgatni mint maratonon a frissítőpontoknál az órát cserélgetni egyik kezedről a másikra.

(#30589) tomcica


tomcica
Topikgazda

Kezd valami kristalyosulni az alapozasban.Nagyjabol 5hete ertem el a tervezett 150km/hetes mennyiseget (3x eros nappal hetente -> 1x konnyu iram kb 155-163p 16km,1x fokozo iram szinten 16km 155-rol 165-re 11-12km az utolso 4-5km felkapva 170-175-re azzal ha jon a buggi akkor 1-1.5km a vegen fel 177-180,de csak ha magatol jon,nem eroltetve,1x hosszu 30km benne 10-20km konnyu tempo).
A mult heten mar ereztem,h raallt a szervezet a heti 7x edzesre,nem kell extran pihenni delutan,csak a temposabb es a hosszu nap utan.
Tegnap a konnyu tempo 16km-162atlag p. = 4:15-os iram erofeszites nelkul vegig.
Tavaly hasonlo alapozas ment 6honapod,azzal h 2x konyu tempo,1x fokozo es a hosszu 28-32km vegig totyoges.Ergo a hosszu futas valtozott csak.Marcius vegen meglatju ez mennyiben tud valtozast hozni barmiben is.Ahogy 4perces tempo ala gyorsul a 160-165-os pulzus oda kell figyelnem,mert tul koran lendit formaban (foleg a fokozo tempo vegen az a csoffadt kilometer).A mostani ciklusban nem engedem ezt meg,ha kell rakok hozza meg heti kilometert,opyan japan ultras totyogoset masodik edzesnek (5.30-6.30-as iram).
Foly.kov.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30590) borix válasza tomcica (#30589) üzenetére


borix
őstag

A hosszú futásokat nem 145-150 pulzus alatt kellene nyomni így,hogy ki van tolva a laktát küszöböd 90% fölé?
Jó mondjuk ki mire edz félmaratonra gyúrsz de egy hosszabb terep versenyen magas pulzuson pörgetve hamar vége lenne.A havi 600km azért már rendesen megsüvegelendő. :Y

(#30591) tomcica válasza borix (#30590) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tavaly szigoruan lent tartottam a hosszuknal,az iden ennel valtoztattam.(ugye a multkori felmara versenyen a vegevel nem voltam kibekulve,16-17km-ig okes volt minden).
Meglatjuk mit csinal ez a "faradt testre konnyu tempo",rendes tempot azert nem kuldok ra-egyelore.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30592) inf3rno válasza Chuck Norris (#30583) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát az 5 éves korom előtti időszakra nem emlékszem, de utána tuti nem volt. Felhívtam mutert, mert egy ennyire fontos kérdést muszáj tisztázni. Azt mondta, hogy olyan 3-5 éves korom között volt, mert mindig amikor esett mentünk ki lapátolni a vizet a pocsolyából. Már akkor is jómunkásembör voltam. :DD

Buliban hasznos! =]

(#30593) inf3rno válasza tomcica (#30591) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Régebben nekem is 17 körül szokott beütni a félmaraton, meg sokszor másoknak is. Az valahogy egy fordulópont benne, talán mert olyan 12-16-okat tolunk tempósabban legtöbben edzésen, és 17-nél kezdi felfogni a szervezet a versenyen, hogy hoppá még nincs vége, és nem állunk meg pihenni.

Buliban hasznos! =]

(#30594) ígyvanferi válasza inf3rno (#30592) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pedig tök sok minden tevékenységhez hasznos, már ha van kertje az embernek. Általában nyilván vízzel kapcsolatban: locsolás, gőzborotvázás, de fűnyíráshoz is jó a magas szára, meg a masszív anyaga miatt, sőt a csirkékhez is abban megyek be, mert könnyű leszedni róla a ganét. Én kimondottan szeretem, bár melegben azért foscsi. Egy jó futó gumicsizma viszont tényleg király lenne.

(#30595) tomcica válasza inf3rno (#30593) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy-igy,ezert is gondoltam szimulalni rendszeresen a heti ciklusban a faradt labra minoseget.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30596) borix válasza tomcica (#30591) üzenetére


borix
őstag

A pulzus zónák tekintetében vannak különböző elméletek kíváncsi vagyok te,hogy látod.
Max pulzus ez sok embernél megközelítő jellegű adat mert kevesen mérik ki igazán.
Ha pontosan tudni is a max pulzust akkor is számba lehet venni a nyugalmi pulzus tartalékot ami megemeli a zónák értékeit kitolja.
Találtam egy cikket [link] ami a jelenlegi állapotunk pulzus zónái meghatározására szolgálhat.
Azt mondja,hogy egyenletes pulzus értéket tartva azt lassan emelve ahol még orron át tudunk lélegezni az lesz az aerob zóna teteje max pulzus 80%.
Másik kérdés.
Vannak edzés elméletek amik azt mondják,hogy a 80-85% pulzus zónába keveset tartózkodjunk mert ott a nyereség fejlődés téren a legkevesebb de a regenerálódási időt meg elnyújtja szóval vagy alatta vagy felette edzünk.

(#30597) norby_42 válasza ígyvanferi (#30594) üzenetére


norby_42
aktív tag

Cliff Young már megcsinálta :)

https://youtu.be/uGFA2N0oS1Q

Eat pasta, run fasta

(#30598) tomcica válasza borix (#30596) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Alapozasnal nalam is a nagy resz 140-149-es pulzussal megy,ha kell extra lassu regeneralos akkor 135-140 (csak ugy hivom csoszogas :) az alapot meg totyogesnek :P )
Ezzel a kozepes terhelessel ovatosan elvvel egyezem.Legyen feljebb a heti eros edzesnap es legyen alacsonyabb az osszes tobbi.Nekem most a hosszu nap eros edzesnek szamit,ha kell masnap SETALOK 4-5km-t (vagy akar meg aznap este,ha ugy adodik).Ezt viszont nem szamolom edzesnek,se az idot,se a tavot.Ha lenne elerheto uszoda telrn,akkor lehetne laza kimozgato uszas is.
A bringasoknal grey/szurke zonanak nevezik azt a tartomanyt amit emlitettel.Nem igazan hatekony azon tul sok idot eltolteni.
Igazi max pulzust merni nem erdekes,mert ugyse valoszinu h edzesen/versenyen elered.Viszont azt a maxot,amit futaskor meg tudsz erinteni erdekes lehet,akar evente a nyari intervalos edzesen (vagy 800m felmeronel stb.).
Mert azt ki tudja az ember porgetni es tud vele szamolno,ha pulzus zonakat akar allitani.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30599) tomcica válasza norby_42 (#30597) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mekkora legenda az alak,ugy ahogy volt :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30600) borix


borix
őstag

Aki nem látta és teheti nézze meg a fuss a jövődért c filmet talál benne majd egy hasznos tanácsot élettanítást plusz bónusznak az elején az edző,hogy lesajnálja már a sarokra érkező lányt az öreg komolyan veszi a dolgokat. ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.