Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) beltram válasza beltram (#30029) üzenetére


beltram
tag

Megvót a pébé, a többit felejtsük el.
Az elejét kicsit túltoltam, így a végére nagyon szenvedős lett, de azért ma is gazdagabb lettem egy tapasztalattal. :)

pace be with you

(#30052) Vertigo18 válasza beltram (#30051) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem gyűjtsünk aláírásokat, hogy Zoli többet ne linkelhesse az eredményeit! ;]

Egyébként gratula! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30053) kk831228 válasza beltram (#30051) üzenetére


kk831228
addikt

Mennyit javìtottàl...? 😉 :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#30054) inf3rno válasza beltram (#30051) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Durván tolod! :C

Buliban hasznos! =]

(#30055) tomcica válasza beltram (#30051) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bravo,gratula innen is :C ha ott is olyan ido volt,mint felenk akkor plane!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30056) gombi01 válasza beltram (#30051) üzenetére


gombi01
tag

(#30051) beltram:
Gratula a PB-hez!

Én is ott voltam, nekem másfél óra kellett a félmaratonra. Mentségemre szóljon, hogy előtte nap is verseny volt, így globál 2:56-ra húztam be a Maratont 3 részben.

Azért az nagy szerencse, hogy nem pofaszél volt :)
Kicsit ugyan hűvos volt az első 2 kilóméterig, de aztán bemelegszik az ember.
Talán össz-vissz 2-3x kellett csak merőlegesen futni a balcsira és ott éreztette magát a szél ereje, de ezt leszámítva szerintem jó idő volt.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#30057) tomcica válasza gombi01 (#30056) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor morzsolod te is Gombi :) jo ezt hallani

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30058) beltram válasza Vertigo18 (#30052) üzenetére


beltram
tag

Köszi mindenkinek, 1:27:40 volt a tavaszi vivicitta, az volt eddig a "hivatalos" pb-m.
Vertigo, hidd el, mindenkinél van jobb, sőt, szerintem az ember ahogy fejlődik, úgy jön rá hogy mennyire távol van az igazán jó futóktól. :) Én pl a tegnapi fm váltó győztesének két tagjával utaztam siófokra, olyan kicsinek éreztem magam velük egy autóban ülve az 1:26-ommal, mint még soha. :D

pace be with you

(#30059) Chuck Norris válasza gombi01 (#30056) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok én is mindkettőtöknek, nagyon szép idő.

(#30060) borix válasza beltram (#30058) üzenetére


borix
őstag

Jó ha az Etióp,Kenyai futóiskolák javával egy buszon utaznál akkor az milyen lenne?Letagadnád,hogy valaha is futottál? ;]
Amatőrként 1:30 alatt futni elismerésre méltó szép munka.

(#30061) Vertigo18 válasza borix (#30060) üzenetére


Vertigo18
addikt

Annyi, hogy köztük nem érezhetné igazán "kicsinek" magát, egy fejjel tuti verné mindet... ;]

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30062) kk831228 válasza Vertigo18 (#30061) üzenetére


kk831228
addikt

Inkább 3-al... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#30063) tomcica


tomcica
Topikgazda

Kihasznaltam ma a jo idot (3fok,de legalabb szaraz) elmorzsoltam egy 20-ast regeneralo jelleggel,utolso 4km mezitlab a fuvon olyan "wimhofosan" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30064) borix válasza tomcica (#30063) üzenetére


borix
őstag

Most kb hol tartasz egy ideális pályán megfelelő időjárási körülmények között milyen időt tudnál kipréselni félmaratonon és mi a végső célod?

[ Szerkesztve ]

(#30065) tomcica válasza borix (#30064) üzenetére


tomcica
Topikgazda

most kb 1:17...nincs cel,csak annyi,hogy ne lassuljon tul sokat evente az oregedestol

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30066) Vertigo18 válasza tomcica (#30065) üzenetére


Vertigo18
addikt

Áhhh, szar vagy! ;]

Vén szar! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30067) inf3rno válasza Vertigo18 (#30066) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, de szerintem még 80 felett is gyorsabb lesz, mint most mi. :N :DDD

Buliban hasznos! =]

(#30068) tomcica válasza Vertigo18 (#30066) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van-jol van,majd edzegetek meg :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30069) Vertigo18 válasza inf3rno (#30067) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem, ha úgy kezdem a versenyt, hogy ellövöm a lábát! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30070) parandroid válasza Vertigo18 (#30069) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha csak az egyiket elhibázod, esélyed sincs.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30071) borix válasza tomcica (#30065) üzenetére


borix
őstag

Esti 8-10 óra alvások elegek még a regenerálódásra vagy kellenek a napközbeniek is?

(#30072) norby_42 válasza tomcica (#30065) üzenetére


norby_42
aktív tag

Neked legalább van hova lassulnod :)

Eat pasta, run fasta

(#30073) Danika256 válasza beltram (#30051) üzenetére


Danika256
aktív tag

Gratulálok, nagyon szép menet volt! Én ilyesmiről álmodozom :)

(#30074) beltram


beltram
tag

Köszönöm. Sokat agyaltam amúgy a versenyről, az eredménnyel elégedett vagyok, egyedül az bántott, hogy a második kört majdnem másfél perccel lassabban futottam mint az elsőt. Azon kívül, hogy egy kicsit túltoltam az elejét, jobban kellett volna figyelnem a frissítésre. Összesen korty iso-t és 3 szem szőlőcukrot toltam a 16. km-ben, de akkor már késő volt, csak arra volt elég, hogy ne álljak fejre. :)

pace be with you

(#30075) Vertigo18 válasza beltram (#30074) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha az elejét "túltoltad", akkor ne csodálkozz azon, hogy a második kör lassabb lett egy picivel, mint az első! Szerintem ebben az eredményben igazán nincs mit keresni hibaként, csaknem tökéletesre sikeredett. Amit meg te hibaként élsz meg, azt raktározd el magadban tapasztalatnak.

Mi büszkék vagyunk rád! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30076) inf3rno válasza beltram (#30074) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nehéz egyenletesen futni az ilyen több körös versenyeket. Így is nagyon szép eredmény, gratula még egyszer! :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30077) tomcica válasza borix (#30071) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Erosebb tempo utan kell a nap kozbeni szieszta,vagy nagyon stresszmentes par ora (nem muszaj aludni) sima napon eleg az esti

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30078) beltram válasza Vertigo18 (#30075) üzenetére


beltram
tag

köszönöm, értem amit írtok, egyedül azért vagyok bosszús, mert a terv a szigorú 170 alatti ütésszám volt, szerintem azzal nyugisabban lement volna, mondjuk két 43 perces körrel. A pulzus és tempóadatokból annyira nem látszik, de 15-től elég szenvedős volt a verseny.

pace be with you

(#30079) beltram válasza bencze (#30035) üzenetére


beltram
tag

Gratulálok, szépet futottál! :R

Viszont nem tudok szó nélkül elmenni a Fenix5 gps teljesítménye mellett, ezt csak én érzem nagyon gáznak? :U

pace be with you

(#30080) bandus


bandus
veterán

közvélemény-kutatás:
a legtöbb cipő úgy érkezik és szerintem úgy is használjuk őket, hogy a legutolsó lyukba már nem fűzzük be a cipőfűzőt. én legalábbis nem. ti hogy használjátok? szabadon marad ez, vagy sem?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#30081) margithid válasza bandus (#30080) üzenetére


margithid
veterán

Én befűzöm, de kivülről befelé, igy jól tartja a lábam. Lehet ezért esnek szét a cipőim? :D

(#30082) bencze válasza beltram (#30079) üzenetére


bencze
senior tag

Igen, ez siralmas, én már csak röhögtem rajta. Szerencsére pacelni a Stryd-al pacelek (pace és táv onnan jön).

Aki nem látta, nem tudom melyikben látszik jobban a térkép:
https://connect.garmin.com/modern/activity/2349538047

https://www.strava.com/activities/1289803349

Az a több km repülés a végén vicces, de ha belezoomol az ember látszik, hogy az utcákat mennyire mellélövi általában. Hát mit mondjak, nem a gps-ért és whr-ért szeretem. A Stryd és az edzés funkciója menti meg, azokkal pont megkapom amire szükségem van.

(#30080) bandus
Én így használom, csak nem használom azt az utolsó, 'lenti' lyukat. Így nem szoros, rugalmasabb, de azért mégis elég szoros, szóval nem tudom ezt tanultam meg és bejön szinte minden cipőnél.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#30083) kk831228 válasza bencze (#30082) üzenetére


kk831228
addikt

Bazz ez brutál f... s... :( Ilyet nem nagyon szokott a 235 se... Garmin csoportbana nem kerdeztêl rá...? Ez nem hoszrm normalis dolog... Magashâzak között voltál? Pesten a belvárosban el tudnám kepzelni, hogy elveszti a jelet, ott a telefon is nehezen navigàl, sokszor...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#30084) inf3rno válasza bandus (#30080) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lövésem sincs, azt hiszem szabadon marad, de ma kimegyek, aztán megnézem rendesen. Csak megint rohadt torokgyulladásom van. Elegem van már belőle. :W :O

Buliban hasznos! =]

(#30085) bencze válasza kk831228 (#30083) üzenetére


bencze
senior tag

Garmin csoportban az szokott lenni a válasz, hogy mindenkinek minden szupi :) láttam még ilyet másnál is. Igazából vártam a szezon végét, hogy csináljak egy resetet rajta, ki tudja ha segít. Úgyse tudok usb-n szinkronizálni pár hónapja mert mindig hibára fut az is. Fel kell melegítsem a témát a supporttal, eddig mindig sikerült lerázzanak valamivel :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#30086) inf3rno válasza bencze (#30085) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tolj egy resetet az egészre, aztán járd végig a firmware upgrade-eket újra, hátha ott csesztek el valamit. Mondjuk simán hardver hiba is lehet, hogy ennyire mellélő a pozíció, pl hibás antenna, stb.

Buliban hasznos! =]

(#30087) tomcica válasza bandus (#30080) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem szoktam fuzni.

Itt egy kis info:

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30088) norby_42 válasza bencze (#30085) üzenetére


norby_42
aktív tag

USB hibára próbáld ki, hogy beállítod az időt pontosan. Nekem azért nem szinkronizált egy időben.

Eat pasta, run fasta

(#30089) Vertigo18 válasza bencze (#30082) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én, amikor így fűztem párszor, akkor nagyon b@cta a bokámat elöl. Nekem nem jött be.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30090) bencze válasza Vertigo18 (#30089) üzenetére


bencze
senior tag

Hát gondolom erősen egyéni. Én kényes vagyok kicsit, a lábam is rendhagyó, annyira szoktam meghúzni csak, hogy ne lötyögjön vagyis a lehető leglazábbra ami még stabil, másként szorít minden. Ez a kötés elég jó fogást ad, cserébe nem kell meghúzzam.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#30091) ígyvanferi válasza bandus (#30080) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem cipőtől, vagyis attól függ, hogy mennyire passzentos. A régi adidasom elég lazán kötöttem meg a tök alap cipőkötési metódussal, mert akkor is jól tartott, egyébként meg szorította volna a lábfejem. A NB prismet azzal az áthurkolós technikával kötöm, amit bencze is linkelt, mert az egy hangyányit lötyög, de így kötve meg pont jó.

Apropó, megjött a pegasus. Hát, mintha a lábamra öntötték volna, isteni volt így a szobában. Holnap lesz éles teszt, kár, hogy még mindig nem 100%-os a jobb lábam, így csak pár km lötyögés. Szép babakék egyébként, ami élőben meglepően nem néz ki szarul.

(#30092) inf3rno válasza bandus (#30080) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lecsekkoltam, én nem fűzöm be az utolsó lyukba, és szimplán masnira kötöm. Azt hiszem cipőfűző függő, hogy kibomlik e a masni, a Mizuno-nál nincs ilyen probléma, de van olyan (nem futó) cipőm, aminél dupla csomót kell kötni, mert különben állandóan kibomlik. Amire talán érdemes odafigyelni, hogy ne legyen se túl szoros, se túl laza, mert mindkettő zavaró futásnál.

Buliban hasznos! =]

(#30093) inf3rno válasza bencze (#30090) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én régebben úgy szoktam csinálni, hogy kidomborítom a lábfejem és arra húzom meg szorosan. Utána ha visszaengedtem a lábfejem, akkor pont optimális erősségű. Most már érzésre is megy enélkül is.

Buliban hasznos! =]

(#30094) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Elcsábított ebben a hónapban is a sötét oldal, nem futottam sokat, kifogás mindig volt. ;] Most, hogy végre sikerült összehozni 5kg pluszt, így találtam egy kis motivációt a mozgásra, és a maival elindult a téli alapozás. [link] Olyan 5:30-5:40-es tempóra tervezek 150-es pulzust. Valszeg kell még egy hét, hogy ennyi kihagyás után beálljon a pulzusom normálisra. Meg hát gondolom az sem segített a dolgon, hogy beraktam az elejére egy 4:30-as szakaszt 190 körüli pulzussal. Azt hiszem sosem fogok megkomolyodni. ;] Ha minden jól megy a télen, akkor dobom a 3 órás maratoni tervet, és futok a tavasszal egy kicsivel 4 óra alatti maratont. Kedvet kaptam hozzá a spároson.

Buliban hasznos! =]

(#30095) emiki6 válasza inf3rno (#30094) üzenetére


emiki6
veterán

Én most épp beteg vagyok, bár úgy látszik van hatása a hidegzuhanynak, mert régen az ilyen megfázás jellegű betegségek mindig egy hétre leterítettek, most meg úgy lettem túl a torokfájás részén, hogy az hittem csak beteg leszek, mert kapar a torkom... Az orrfolyás van most, azt nem tudtam megúszni, de ez is enyhébb mint szokott. Se fejfájás, se hőemelkedés, nem gondoltam volna. :) Igazából akár futni is elmehetnék, de inkább megvárom a végét.

Ne igyatok egyszerre sok hideget! :N

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#30096) tomcica válasza emiki6 (#30095) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk is megerkezett a tel.Hajnalvan -3 kornyeke volt tegnap is es ma is.Konyhat is felfutottuk 6fokosra hult (ugy 10fokig meg elvagyunk).Egyedul a furdoszoba nincs futve,de az meg belefer.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30097) kk831228 válasza inf3rno (#30094) üzenetére


kk831228
addikt

3 òrás maraton...? :Y Nem lett volna nagyfalat az egy picit.... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#30098) parandroid válasza inf3rno (#30094) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

No offense, de ha 8 km-en 5:50-es tempón 160+ az átlagpulzusod, abból hogyan lesz 5:30-5:40-es tempó alapozó pulzussal? Persze mind mások vagyunk, nem ismerem a zónáidat, meg a fiziológiai állapotodat (igszából a futós előéleted sem), de szerintem ezt kicsit túltervezted. A 3 órás maratonról nem is beszélve. Ha most 4 körülit tudsz, akkor a 3 órától nem egy alapozásnyira, hanem párezer km-nyi kőkemény edzésnyire vagy. Arról nem is beszélve, hogy az 5:30-5:40-es aerob tempó (150 bpm amúgy is neccesen aerob már, bár ez is egyénfüggő), azt jelenti, hogy ha 4 órán belülre akarsz kerülni, akkor is rengeteget leszel az anaerob zónában. Biztos, hogy menni fog úgy a második fele is?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30099) Vertigo18 válasza parandroid (#30098) üzenetére


Vertigo18
addikt

Csakis dopping kérdése... ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30100) kk831228 válasza Vertigo18 (#30099) üzenetére


kk831228
addikt

Ennyi... Koksz mindent felülìr... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.