Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) norby_42 válasza tomcica (#30249) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ezt kéne még megtanulnom, tegnap megint túlöltöztem magam, izzadtam rendesen a +1 fokban. Extra vacsora már megy :)

Eat pasta, run fasta

(#30252) ígyvanferi válasza tomcica (#30249) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem összejött egy 10 km-es hét. Végre! A legtöbb az elmúlt 3 hónapban. :( Viszont tényleg isteni ez a Pegasus, kösz a tippet bandusnak, meg peterkeT-nek a korábbi infókat róla!
Jövő hétre a cél a 3 futás. Km-ek még maradnak ilyen 5-6 körül. Majd a következő héttől szeretném növelni azt is. Januárban meg már lehet valami értékelhető tempót is be merek vállalni.
Hát, ez az év így sikerült. Legalább a bringába beleraktam 3,5 ezer km-t. Meg úsztam egy keveset az ősszel.

(#30253) bandus válasza ígyvanferi (#30252) üzenetére


bandus
veterán

maris megvan a motivacio akkor, hogy minel tobbet jarasd az uj lepot. en mar az elsobe belecsavartam 130-at es tenyleg nagyon bejon, ha lesz valahol meg ilyen olcson tuti veszek kesobbre meg :)

tomcica: basszus ekkora mennyisegekkel 3 havonta kukazhatsz egy cipot, ebbe csak most gondoltam bele :Y

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#30254) inifini válasza norby_42 (#30251) üzenetére


inifini
tag

Én is csodálkozom, hogy miért ugrott meg a pulzusom, és hát az öltözésre tudom visszavezetni. Aláöltözet, polár felső, mellény, csősál, sapka, kesztyű. A mellény legközelebb elmarad, mert ez így sok a 0-3 fok között.

(#30255) bencze válasza parandroid (#30243) üzenetére


bencze
senior tag

Elég hobbiprojektnek tűnik, azt gondolom amolyan vasalóhardveren működhet. Elég megbízható, ritkán hibázik, viszont az első szinkron eltart. Utána is cca fél-1 óra eltelik mire behúzza a filet nem instant, de meg szokott történni. Én onnan látom, hogy a dropbox kliens jelez a pc-n, ami este be van kapcsolva.. :)

Ezt a norvég futót ismeritek? Nem követem az ilyen eseményeket de ha már mainstream média hír... érdekes.

Ja, megvolt a 3/31, óvatosan mert a lábam pihentetnem kell...

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#30256) inf3rno válasza ígyvanferi (#30252) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem egy 20-as lett a hét, detto, az egész hónapban 40-et se futottam. De legalább elindult valami ezen a héten. Jövő hét már olyan 35-40 körül lesz, aztán ott megállok egy hónapig legalább, hogy szokják az ízületek. Porcerősítőből most mi a megérős?

Buliban hasznos! =]

(#30257) inf3rno válasza bandus (#30253) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én már egy jó ideje belegondoltam. Gondolom állandóan nézi az akciókat, különben elég drága hobbi lenne, bár gondolom így is az...

Buliban hasznos! =]

(#30258) Upo válasza inf3rno (#30257) üzenetére


Upo
addikt

De még mindig jobb mint napi 1-2 doboz cigaretta...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#30259) ígyvanferi válasza bandus (#30253) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Motivációval nem volt baj egyébként. Még egy könnycseppet is elmorzsoltam (bár ez lehet a hideg széltől volt, ki tudja), hogy de jó is újra futni. Mondjuk tényleg van most extra motiváció, kell is, hogy - ezúttal kicsit tudatosabban - felépítsem legalább ugyanazt a formát, ami tavaly ősszel már megvolt.

(#30260) kk831228 válasza Upo (#30258) üzenetére


kk831228
addikt

De csak annak aki nem cigizik.... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#30261) tomcica válasza bandus (#30253) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Talaltam egy noi saucony nomad tr-t es egy nike lunarglide 8-at,mar csak valahogy le kell rendeltetnem Szegedre,valszeg jovo heten megoldom,addig nezegetem a regi teszteket.Allandoan kovetni kell az akciokat es neha noibb szineket is bevallalni,meg sokszor regebbi v nem annyira sikeres modelleket (lasd NB 790 es Inov8 X233)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30262) pfekusz válasza tomcica (#30250) üzenetére


pfekusz
újonc

Én 800-1000 környékén (+/-) dobálom el őket

(#30263) emiki6 válasza bandus (#30253) üzenetére


emiki6
veterán

Azért szokott néha cipő nélkül futni, hogy spóroljon. ;]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#30264) bencze válasza pfekusz (#30262) üzenetére


bencze
senior tag

Én mostanában a régebbi cipőim olyankor rotálom be amikor kimegyek a Margitszigtre rekortánra. Lehet laikus gondolkodás de azt gondolom ott kevésbé baj, ha nem csillapít annyira. Amúgy mind egyben vannak, csak a cipőspolcomon már nem férnek mert van 6 pár amit össze-vissza használok (ebből 2 pár 1k km fölött amit olyankor veszek fel amikor rossz az idő és sajnálom az újabbakat), egy régebbi félretéve (ez is 1k fölött de ennek kifejezetten kemény a talpa csak "civilben" használom nem futásra) meg 2 új a szekrény tetején...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#30265) borix válasza pfekusz (#30262) üzenetére


borix
őstag

Schirilla Györgytől mennyi van a cipődben?Válasz kb 4000km körül.Nekünk nincs ilyen gondunk. ;]

(#30266) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ma konnyu tempo volt teriteken, 159-es atlagpulzus 16km = 1ora 06p,NB 790 de mar nem sok maradt benne,foleg igy fagyban kopog,mint egy lakkcipo :P (ugy 1000-1200km lehet benne,sehol nem szakadt ki)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30267) inf3rno válasza tomcica (#30261) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ilyen five fingers jellegű mezítlábas cipőkkel nem próbálkoztál? Azok csillapítás híján sokkal tovább bírják, bár akkor már ugyanott vagy, mintha mezítláb futnál valahol. Nekem az utóbbi annyira nem jött be, mindig tüskébe vagy méhébe léptem, télen meg el nem tudnám képzelni a hóban.

Buliban hasznos! =]

(#30268) tomcica válasza borix (#30265) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaaaz durvaaaa :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30269) tomcica válasza inf3rno (#30267) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van egy Merrel Pace Glove-om,heti 1-2x futok benne,ilyenkor azt amit amugy mezitlab futnek.Az Inov8 X233 is igen topanka jellegu.
Szoval van szamos fajta cipo a rotacioban,kigyorsitaskor szoges is (na aaaz a minimal :D ).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30270) inf3rno válasza tomcica (#30269) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja. :-) Hány cipőt használsz így párhuzamosan?

Buliban hasznos! =]

(#30271) borix válasza tomcica (#30268) üzenetére


borix
őstag

Nem jól emlékeztem ránéztem az 1969 filmre és azt mondja,hogy van benne vagy 4000km erre nem látszik rajta válasz mert már a harmadik talp.Abban az időben azt cserélgették valahogy?

(#30272) tomcica válasza inf3rno (#30270) üzenetére


tomcica
Topikgazda

4-5,meg mindig van 1-2 extra regi,amiket mar csak akkor merek elovenni,ha naagyon pihent a labam (akkor meg elturi a dongolest).

talpcsere okes,de a kulso resz is elszakad (amit azert foltozni felenk is szoktak) meg a vegen kokemenyre tapossa az ember a kozepreszt

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30273) zaskar válasza inf3rno (#30267) üzenetére


zaskar
senior tag

Erről a five fingers-ről mindig az jut eszembe, amikor pár éve Lengyelországban voltam egy 100 km-es terepfutó versenyen, és az egyik tag ilyenben tolta a százast. Nem irigyeltem miatta..:) Nekem már a Hokában is minden bajom volt 60-70 km után. A lengyelek egyébként szeretik a minimál cipőket ilyen hosszú távokhoz is, elég sok emberen láttam közben.

(#30274) parandroid válasza zaskar (#30273) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Néha látok én is futókat vibramban (vagy hasonlóban), illetve kisebb, helyi jellegű versenyeken (5-10k, HM) mindig megjelenik egy-két csóka, akik mezítláb tolják. Ha engem kérdeztek, a műfaj totális félreértelmezése aszfalton mezítláb futni, de ők tudják. Ennél már csak a hátrafelé futók viccesebbek. Némelyik gyorsabban tolja le a távot hátrafelé, mint én előre. A harmadik kategória a jelmezes indulók, de ez már nagyon off.

Ja, strava-garmin szinkronizáció kész, ~50 km difit látok a totálban, de én meg nem keresem, honnét adódik (idei év totálban stimmel, szóval valahonnét tavalyról). Közben azon gondolkodtam, hogy jó dolog ez a tüptürüpp, de igazából már nem lesz rá szükség, mert alapból jól szinkronizálja az aktuális futásokat egymás között a garmin és a strava, csak a strava profil létrehozásakor, és a két profil összekapcsolásakor csak 90 napra visszamenőleg húzta át az adatokat, szóval az annál korábbiakat kellett csak egyszer leszinkronizálni.

Strava amúgy egyre jobban tetszik, még így ingyenes verzióban is. Néhány helyen kicsit fészbukosan össze-vissza, szóval némi ergonómiai ráncfelvarrás ráférne, de alapvetően ügyes szerkezet. Annyit vettem még észre, hogy végig kellett pörgetnem a régi futásokat (nem kellett belekattintani, csak átgurulni fölötte, hogy beolvassa), hogy kiszedje belőle az 5-10-15-16-20-21k szakaszokat, illetve pb-ket. Néhány dolgot még nehezen találok benne, de alapvetően minden megvan. annyi, hogy a garmin connect azért szebb, meg felhasználóbarátabb, és végülis ugyanezt tudja, csak kevesebben használják (illetve a szociális funkciói a stravának talán épp ezért erősebbek).

Amúgy megvan a 4/31, km-ben 50/300-nál tartok. Kéne csinálni egy 'adventi naptárat', minden naphoz belepakolni vagy egy garminos összefoglalót, vagy egy aznapi szelfikét.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30275) inf3rno válasza zaskar (#30273) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem sokkal kevésbé terheli az ízületeket a FiveFingers mezítlábas stílussal, mint a sarkazás Mizunoval vagy Sauconyval. Ami problémás a mostanival kapcsolatban, hogy csípi a talpam egy kicsit illetve oda kell figyelni a vádlira, hogy pihenjen minden lépésnél, különben masszív izomlázam lesz tőle. Egyelőre elégedett vagyok vele, de még nem használtam eleget. Télre sajnos ez a változat nem jó, jobban jártam volna a drágábbikkal, aminek vastagabb a talpa és elvileg télre meg terepre is jó. Majd jövő nyáron lehet, hogy beújítok egy olyanra, ha tavasszal jobban bejáratom a mostanit, esetleg veszek még egy zoknit a mostanihoz, hogy legyen plusz egy réteg a talpam alatt. Azt mondjuk elhiszem az eddigiek alapján, hogy sokan nem tudják megszokni. Én szerintem inkább lassabb tempókra jók ezek, amikor kicsit ki tudod nyújtani a vádlit minden lépésnél és nem áll be totál az edzés végére, de persze nem vagyok szakértője a témának. Simán el tudom képzelni, hogy valaki minimál cipőben letol 100k-t vagy többet lassú tempóban, nem látom akadályát.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30276) zaskar válasza parandroid (#30274) üzenetére


zaskar
senior tag

Nekem, mivel a versenyeim többsége terepen zajlik, fontos a térkép nagyíthatósága és részletessége is. ilyen szempontból a Connect a leggyengébb, a Strava már sokkal jobb, de a legjobb a GPSies.a teljes képernyős részletes térképével. Utóbbi az edzésadatok szempontjából szinte nulla, viszont jól használható a beépített konvertere trackek fel-le töltögetésénél.

[ Szerkesztve ]

(#30277) zaskar válasza inf3rno (#30275) üzenetére


zaskar
senior tag

Néhány éve én is kísérleteztem ha nem is minimál, de szinte csillapítás nélküli cipőkkel (inov8) Beszereztem egy aszfaltos és egy terepes modellt is. Én azt vettem észre, hogy nagyobb tempónál (pl. 1:30-as félmaraton) nem volt vele gondom, de egy rövidebb, lassabb futásnál már annyira koncentráltam arra, hogy ne érkezzek sarokra, hogy bedurrant a vádlim. A terepes változat se lett túlságosan a barátom, max. 30 km-t futottam benne terepen, de ott már vágytam a csillapításra. Lehet, hogy hamarabb, a futó-pályafutásom kezdetén kellett volna megismerkednem ezekkel a cipőkkel, de most már nem igazán tudom megszokni őket. Inkább meghagyom ezeket a fiatal és jó mozgású atlétáknak:)

[ Szerkesztve ]

(#30278) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nagyon erősen off topik, de a barátaimnak bevágom azért...

Ez nem vonatkozik a tisztelt TG-re! ;]

Futó-baba! :C Leellett a göbe, megjött a harmadik kismalacom a családba! :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30279) parandroid válasza Vertigo18 (#30278) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nagy gratz! Akkor most te is croozerrel fogsz futni?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30280) norby_42 válasza Vertigo18 (#30278) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez igen, gratulálok! :C
Futós babakocsi beszerezve?

Eat pasta, run fasta

(#30281) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Bebacna!

Majd lohol utánam! :) Én ugyan nem tolom, ez Spárta! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30282) kk831228 válasza Vertigo18 (#30278) üzenetére


kk831228
addikt

Grat!! 👌 :R :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#30283) Vertigo18 válasza kk831228 (#30282) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi mindenkinek! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30284) Corpuscle válasza Vertigo18 (#30278) üzenetére


Corpuscle
őstag

Grat, egy pár év és családi váltóban csapathatod! :C

(#30285) bencze válasza Vertigo18 (#30278) üzenetére


bencze
senior tag

Gratulálok!

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#30286) zaskar válasza Vertigo18 (#30278) üzenetére


zaskar
senior tag

Gratulálok, okozzon nektek sok örömöt!

(#30287) Haugland válasza Vertigo18 (#30278) üzenetére


Haugland
aktív tag

Gratulálok! Jó egészséget neki (is)!

(#30288) borbelyfer válasza Vertigo18 (#30278) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

Ez igen. Nagy grat

(#30289) tomcica válasza Vertigo18 (#30278) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gratulaaaaa! (szoval ez a harmadik a hivatalos trofeaszobaban?;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30290) Chuck Norris válasza Vertigo18 (#30278) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok, tejfakasztást nem ellinkeskedni :)

(#30291) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Köszönöm mindenkinek! :R

Ez a poronty harmadikként kerül ki a vitrinembe, hamár a Garmin Vitrinem nem működik. Tejfakasztót sosem tartottam még, nem iszom alkoholt.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30292) inf3rno válasza Vertigo18 (#30278) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! A kemény férfimunka gyümölcse. :C

Buliban hasznos! =]

(#30293) gombi01 válasza Vertigo18 (#30278) üzenetére


gombi01
tag

GRAT! :R

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#30294) tomcica


tomcica
Topikgazda

jon a kraft,laza 22km fuvon merrelben,benne 8km valtogato (100m lenduletes,100m laza,100m repulo gyors,100m laza) porgott,repult,magatol ment...kesz orom a sok faradt labas nap utan

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30295) parandroid válasza tomcica (#30294) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor a paletta másik feléről: 15 km, végre 6:00 / min alatti tempóval, 147-es átlagpulzussal. Marha jó ez az idő alapozásra, tényleg teljesen ‘effortless’ lehet haladni. Hatodik napom zsinórban, de futások után abszolut nem érzem magam fáradtnak. Bár lehet, hogy az a titkom, hogy amúgy mindig fáradt vagyok. És éhes. Összehasonlításként: tavaly ilyenkor ugyanezzel a pulzustartományban megküzdöttem a km-enként egy perccel lassabb tempóval...

Kicsit talán lehetett volna ma még hűvösebb is, a második felében megszűnt az ellenszelem, le kellett vennem a csősálat, majdnem melegem lett. Vettem múlt hétvégén egy moorhead hosszú ujjas technikai aláöltözőt, brutális cucc, a mai 4 fokban rávettem egy vékony hosszú ujjas felsőt (sima technikai póló anyag, csak hosszú ujj), és sok lett... Mikor fogom tudni így felvenni a vastagabb, meleg fasza kis téli asics kabim, amit 50 eur-ért lőttem leárazva? Bár hétvégére háromnapos havazást, meg minuszokat ígérnek, hátha lesz belőle valami.

5/31 megvan amúgy, km-ben 65-nél járok a hónapban, 300 a kitűzött cél, szóval jól állok.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30296) Alg válasza parandroid (#30295) üzenetére


Alg
veterán

"Futok" én is - Novemberben ~egy hétnyi futás (~30km) után végig torokfájós-lázas-köhögős ragya :( , remélem december jobban fog menni... tegnap már voltam, holnap is tervezek menni.

Jah, 160 alatti pulzust próbálok tartani, jelenleg olyan 6:10-6:20 tempóval megy. "Innen szép nyerni" jelszóval cél tavaszra egy 1:50 körüli FM, nyárra Visegrád Trail (+ esetleg Sopron újra az idei időn jelentőset javítva), őszre talán egy FM PB (<1:45).

Viszont megálltam hogy idén nem vettem túl sok futócuccot :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30297) tomcica válasza parandroid (#30295) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ma hatarozottan meleg volt,meg rovidnaciban is.Egesz hetre ilyet mondanak ide delre.
Toljad csak,majd jon az eredmeny :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30298) Peterhappy válasza Vertigo18 (#30278) üzenetére


Peterhappy
őstag

Gratulalok, sok boldogsagot, jo egeszseget nektek!

(#30299) emiki6


emiki6
veterán

Volt szó itt a HRV-ről (Heart rate variability), azt nem belefutok ebbe a videóba? Train SMARTER, Not HARDER!
Ugyan nem futással foglalkozik a csatorna, de hobbiedzést folytatók számára hasznos lehet. (Már akinek van HRV monitor-ja)

Itt egy másik videó a légzésről, ami növelheti a teljesítményt: LESS Breath: Better Health? | Mouth Breathing vs. Nasal Breathing

És egy másik szintén légzésről, ami a HRV-t növelheti (végzése közben növeli is): Improve Willpower in 5 Mins | How Heart Rate Variability helps Brain Function

Vertigo: Grat! :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#30300) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ma sajna nem értem haza időben és lekéstem a közös futást. Egyedül már nem volt kedvem kimenni a sötétbe, úgyhogy holnap délután pótolom. Igazából nem is nagyon kéne ezen a héten, mert szombaton lefutom egybe a tervezett heti adagot. Ha valakinek van kedve csatlakozhat Velencei tavazni: [link], leszünk egy páran.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.