Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) inf3rno válasza kk831228 (#30097) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem jövőre terveztem, hanem mondjuk 5 év múlvára, ha már mennek a komolyabb tempók félmaratonon is. Viszont benne van a bugi a lábamban, hogy kipróbáljam a maratont, és ne törődjek az ilyen célokkal. A tavasz szerintem ideális a maratonhoz, mert pont előtte van egy hosszú alapozós időszak, aminél hozzászoksz ezekhez a távokhoz. Utána a kigyorsításnál elveszik valamennyi ebből az állóképességedből. Legalábbis én így tapasztaltam UB után, amikor átálltam rövidebb távokra.

Buliban hasznos! =]

(#30102) inf3rno válasza parandroid (#30098) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A lényeget pont leírtad, nem ismered a zónáimat. :-) Egyébként meg sokat hagytam ki mostanában, ami az eddigiek alapján erősen befolyásolja a pulzust. Néhány edzés után elvileg visszaáll megint alacsonyabb értékekre. Ha nem, akkor marad a kox, ahogy Vertigo is írta. ;]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30103) gombi01 válasza kk831228 (#30100) üzenetére


gombi01
tag

A kilóméterenként semminek tűnő pár másodpercért szenvedek bakker!

Én már beérném 10% os javulással is :)
jöhet a cucc neve privátban :DD

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#30105) inf3rno válasza inf3rno (#30104) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na hát ez jól szétcsúszott, és már szerkeszteni sem tudom. ;-(

Buliban hasznos! =]

(#30106) gombi01 válasza inf3rno (#30104) üzenetére


gombi01
tag

köszi, utána olvasok.

Jövőre majd bevetem a SPAR-on!
azt szokták mondani amit legálisan lehet kapni az max 1-2%-ot hoz, még kell 8% arra megmarad tomcica válogatott kínzásai/edzéstervei :DD

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#30107) borix válasza inf3rno (#30101) üzenetére


borix
őstag

Nehezen fogsz összehozni egy normális maratoni időt.Telet sokszor végig betegeskeded évközbe meg láb problémáid adódnak.Ezt nem bántásként írom de ezek azért rendesen hátráltatnak majd 4-5 év múlva is.

(#30108) kk831228 válasza bencze (#30085) üzenetére


kk831228
addikt

Most oda lehetett volna trollkodni a Szabó Gabi-s poszt alá, hogy "Fasza, fasza de a gps-t inkább ne használd... Vigyel magaddal egy telefont az ùtvonalat rögzìteni..." ;] :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#30109) kk831228 válasza bencze (#30085) üzenetére


kk831228
addikt

Nem vagy egyedül... :B [link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#30110) Dreamie válasza kk831228 (#30109) üzenetére


Dreamie
őstag

Futásnál, volt olyan nálam is a fenix 5x-nél, hogy nem vártam meg amíg gps jelet talál, és elindultam... akkor amíg nem talált jelet kicsit furán rajzolta az útvonalat, mintha a háztömben futottam volna. :D És egyébként is, ha a szokásos köreimet futom, akkor ráközelítve mutat bizonyos kilengést... nem tudom mi lehet az oka. Viszont túraútvonalat feltöltve 24 km-en át egyetlenegy tévedés nélkül végignavigált gyönyörűen. És akkor se volt vele gond amikor megterveztem vele a futás útvonalát, gyönyörűen végigvitt.

[Tegnap esti]

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#30111) Alg válasza Dreamie (#30110) üzenetére


Alg
veterán

Az összes GPS-t megbolondítja ha mozgás közben kell műholdat találnia. Sőt, én még az is meg szoktam várni indulás előtt hogy beálljon 0-re a pace, így már egész pontos. Az a fél perc belefér.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30112) tomcica válasza gombi01 (#30106) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Motto:
"ami nem ol meg az megerosit,minden mas megol" :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30113) Dreamie válasza Alg (#30111) üzenetére


Dreamie
őstag

Nyilván én is, ez még az első alkalmak egyikén volt, amikor még "tapasztalatlan" voltam :D Most már cipőkötés közben elindítom, így mire leérek pikk-pakk jelet talál... :)

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#30114) bencze válasza Dreamie (#30110) üzenetére


bencze
senior tag

Az viszont érdekes ha nem az elején csinálja hanem a végén. Nekem ez most a vége volt és Margitszigeten is volt, hogy első kör oké a második a vízen. :)
De azt kell mondanom, a Stryd a legjobb befektetés volt, nem zavar a pacingben a Gps, utóbbi csak azért kell, hogy legyen pontos időm és legyen csicsás térkép Stravaban, vén koromban emlékezzek, merre futkorásztam annó...
p.s. na most nem troll de az ambit3nál a gps jel is konkrétan ilyen 2mp volt kivéve ha sokáig nem használtam, elvileg ez is megjegyzi hol vagyok földrajzilag, gyakorlatban néha mégis néha több percet kell várni, máskor "csak" felet...

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#30115) Vertigo18 válasza tomcica (#30112) üzenetére


Vertigo18
addikt

Motto:

"ha nem erősödsz gyorsan, tomcica megöl" ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30116) bandus


bandus
veterán

megérkeztek a megrendeléseim, azt hiszem a felszerelésen nem múlik tavasszal, hogy lesz-e 1:40 alatti félmaratonom, vagy sem :D :K [kép]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#30117) ígyvanferi válasza bandus (#30116) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor legalább hármunknak lett ilyen szép kék Pegasusa most. :) Egészen megbarátkoztam már a színével. És futni is istenkirály benne. Már csak újra vissza kell rázódnom. A cipőn nekem sem fog múlni semmi.

(#30118) kk831228 válasza ígyvanferi (#30117) üzenetére


kk831228
addikt

Az a baj ezek se futnak helyetted... ;] :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#30119) kk831228 válasza Dreamie (#30110) üzenetére


kk831228
addikt

Ez teljesen jò... 👌 Ha az elejèn sza.. akodik amikor nincs jel az èrthető, szerintem mindegyik hibázik olyankor... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#30120) inf3rno válasza kk831228 (#30118) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az tényleg probléma. :D Nálunk amúgy leesett az első hó, holnap kiugrok futni egy kört. :-)

Buliban hasznos! =]

(#30121) inf3rno válasza borix (#30107) üzenetére


inf3rno
nagyúr

És mellette még lusta is vagyok. Igazi kihívás. ;]

Buliban hasznos! =]

(#30122) inf3rno válasza Alg (#30111) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem Suunto-nál ez egész jól megoldott. Én már a szobában benyomom, hogy találjon jelet, addig meg öltözök. Általában ha frissítve vannak a műhold adatok, akkor néhány másodperc alatt megtalálja. Utána meg bármennyit várhatsz, mire elindítod az edzés loggolását.

Buliban hasznos! =]

(#30123) inf3rno válasza bandus (#30116) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Frankó! Akkor már neked is csak futni kell! :K

Buliban hasznos! =]

(#30124) tucsok. válasza ígyvanferi (#30117) üzenetére


tucsok.
senior tag

Igen, nekem is megérkezett, holnap megyek érte apámhoz, pénteken beavatás.

"So say we all"

(#30125) parandroid válasza tucsok. (#30124) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyen időben én fel nem veszem. Ment az ágy alá tavaszig. 800 körül van a régi, ha hó idő van, inkább azt, de ilyenkor meg amúgy is jobbak a trailesebb Salomonok a mocsokba.

Én amúgy most a hideg, meg az állandó sár ellenére elég motivált vagyok, inkább nem elmenni futni a nehezebb (sajnos 4-5 nap után érzem, hogy kell egy-egy pihenőnap még).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30126) tomcica


tomcica
Topikgazda

Mindenki megvett mindent,szinte csak japan szuzlanyver nincs.Az ido enyhe,vannak vegtagjaitok,van teto a fej elett,van mit enni.Ergo TOLDD AZ ALAPOZAST,MINT SUKET A CSENGOT!! gyihhaj

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30127) 6030D válasza tomcica (#30126) üzenetére


6030D
Ármester

Már akinek megjött a cipő...
Vecses, Hungary 2017/11/29 21:36 Vészhelyzet vagy rossz idő késlelteti a kézbesítést.

Tegnap itt rohangált körülöttünk a UPS-es kocsi, azt se tudta hol van, tolatgatott össze vissza. Remélem ugyanaz a gyerek hozza ma is. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#30128) bandus válasza parandroid (#30125) üzenetére


bandus
veterán

amúgy én is ezt érzem, nem jó érzés, ha valamiért kimarad egy nap, pedig munka miatt azért előfordul, húzós eléggé nálunk ez az év vége, bár gondolom másnál is :) én 4 nap után érzem, hogy kell egy kis pihenő, de azért kitűztem célul, hogy megtoljam kicsit a decembert, és legyen 5-6 edzéses és 70 km-es hetem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#30129) borix válasza bandus (#30128) üzenetére


borix
őstag

Pedig sokszor jobb ha kimarad mint ha az ember túledzi magát.
Végig toltam tavaly télen keményen aminek meg lett a látszatja szépen fejlődtem.
Majd mikor mán jöttek volna az enyhébb idők jött a megfázás amiből majd egy hónap kellett,hogy kilábaljak. túledzés hatására legyengült az immunrendszer szedhettem én a vitaminokat
Utána már persze félve is kezdtem neki nehogy visszaessek.
Amit télen szépen felépítettem odalett teljesen aki járt mán így az tudja miről beszélek.
Azt mondják,hogy 1 hónap kihagyásnál 1-1,5 hónap kell,hogy visszanyerje az ember az az előtti formáját.
Persze függ az edzettségi állapottól is minél jobb valakinek annál lassabban épül le de a hosszabb,vagy többszöri betegeskedés az is rendesen megtépázza.

[ Szerkesztve ]

(#30130) inf3rno válasza 6030D (#30127) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jajj, a kedvencem, amikor nem szólnak előre, hogy jönnek, aztán ha esetleg épp zuhanyzom, és nem veszem fel negyed órát a telefont, akkor engem cseszegetnek, hogy nem találnak ide. A másik jellemző, hogy fateromnak viszik ki a csomagot, mert azonos a nevünk. Egy ideje már inkább Veszprémbe kérem pick pack pontra a csomagjaimat utánvéttel, mert elegem lett a futárokból.

Buliban hasznos! =]

(#30131) inf3rno válasza tomcica (#30126) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Így van, tolni kell neki. Most valahogy a rossz idő meghozta nálam is a motivációt. :-)

Buliban hasznos! =]

(#30132) inf3rno válasza borix (#30129) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vitamint, ásványi anyagokat pótolni kell, ha sokat edzel, mert jobban ürülnek olyankor és a kajában nem biztos, hogy van elég. Ezek a megfázásos betegségek inkább ősszel és tavasszal tudnak jól terjedni a nyálkás ködös időben, télen túl hideg van nekik is. Cinket, szelént, D-vitamint érdemes szedni prevenciónak és a betegség alatt is. Nekem még mindig gyulladt a torkom, teázgatok, de ma is kimegyek mindjárt tolni 10-15km-t. Jól beöltözök, meg az orromon veszem a levegőt, azt kész.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30133) Alg válasza inf3rno (#30130) üzenetére


Alg
veterán

Én munkahelyre szoktam kérni ha akkora csomag amit kézben haza tudok vinni. Előre kifizetem, futárok már ismerik a helyet mert mindig kell hozni valamit, reci átveszi, ír e-mailt, én csak hazafelé felkapom és el van intézve.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30134) borix válasza inf3rno (#30132) üzenetére


borix
őstag

Vitamin szedése rendben volt,enyhébb latyakos idő megfázás az is benne van.
Az már kevésbé,hogy alig tudtam helyre jönni ami még soha nem volt.

(#30135) emiki6 válasza borix (#30134) üzenetére


emiki6
veterán

Minél hosszabb ideig edzi túl magát az ember, annál lassabban jön helyre, de ez igaz mindenre kb.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#30136) inf3rno válasza borix (#30134) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem úgy jött le az eggyel ezelőtti megfázásomkor, hogy nagyon sokat számít, hogy mennyire melegen öltözöl. Akkor estére alváshoz is felvettem aláöltözőt (vagy technikai ruhát), meg nappal ruha alá is, és viszonylag hamar helyrejöttem így, mert nem hő termelésre, hanem regenerálódásra fordítódott az energia. Mondjuk azt tegyük hozzá, hogy még mindig nem fűtök ebben a szobában, mert nem bírja a bőröm a száraz levegőt. Így is most 17°C van, csak este fázok egy kicsit néha, amikor lemegy a hőmérséklet. A héten talán elindítom a konvektort, még meglátom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#30137) 6030D válasza inf3rno (#30130) üzenetére


6030D
Ármester

+(#30133) Alg: az is lehet, hogy még a futárnál sincs, mert van egy olyan fázis, hogy "Futárnál" és az még nem zöld. Tegnap próbálkozott egy másik csomaggal a Sprinter: adtak egy számot, amin hívhatom a futárt. Hívtam egész délután, hogy 5kor elmennék itthonról, mikor jön, de nem volt kapcsolható. Erre a város határában hív egy másik számról, hogy itt van. De jó arc volt, megbeszéltük, hogy ma jön, és jött is.
Még jó, hogy bokáig érő latyak van kint, abban azért nem avatnám fel az új cipellőt. :B

Más: van olyan app Androidra, ami tud jelezni pulzuszónát csipogással? Pozitívum, ha GPS-t is tud, és egyből szinkronizál Strava-ra. Miért nem veszek egy órát? : alapból bringázom, amihez van óra, a futás csak téli keresztedzés. Ezért nem akarok venni egy külön órát, mert bringára van, ahhoz lesz öv, ezt párosítanám a telefonnal. Amennyit futok, arra elég nekem a telefonos app.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#30138) tomcica válasza inf3rno (#30131) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez van,ilyenkor derul ki,hogy mennyire is akarja ezt az ember.
Mai 20km,benne 16km fokozo tempo 155-rol 175-re (utolso 6-7km 3:55-os,faradt labra) palyan kellett csinalni,mert kint minden tiszta sar.Kopkodos szel volt minden korben,es nem sokat segitett koronkent a hatszel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30139) parandroid válasza tomcica (#30138) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ma szokásos laza alapozó volt, viszont ezzel feltoltam 280km fölé a hónapot. Ahogy érzem, egyre jobban megy a regeneráció, simán tudnék futni laza 6-10 km-eket pihenőnapokon is (szigorúan alapozós pulzussal), szerintem fogok is. Lehet, hogy decemberben kipróbálom, mikyen minden nap futni, úgyis alapozós tötyögés lesz az egész hónap. Januárt tervezem kicsit lazábbra venni, aztán olyan február közepétől kell majd pár tervezett félmaraton tempós edzés is, mert lehet, hogy megpróbálkozom valami normálisabb idővel a márciusi, nagy félmaratonon. Aztán keget, hogy csak asszonykát pace-elem be 2 óra alá, majd meglátjuk.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30140) t1 válasza parandroid (#30139) üzenetére


t1
addikt

Jól tolod grat! Nekem a hónap csak 260 körül volt 2 hét múlva indul az alapozàs illetve kb most is az van. Ma elégedett voltam nagy szélben 5:09 àtlag 15kmen 140-es àtlag pulzussal ment.

(#30141) tomcica válasza parandroid (#30139) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En is alapozok,ez a legporgosebb napom a heti ciklusban,holnap totyoges lesz.Toljad csak,jonni fog a tempo,ha meg van neki agyazva.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30142) parandroid válasza t1 (#30140) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szorgalom megvan, meg a motiváltsággal sincs gond. Nem mondom, hogy nem látok némi fejlődést, de azért ahogy nézem a ti időiteket, azért borzasztó messze vagyok még attól a szinttől, amihez hasonlóra azért jó lenne majd egyszer elérni. No meg az instagram sem biztos, hogy a megfelelő platform az egyéni eredmények összehasonlítására, amikor látod a helyi futóikonokat ilyen posztokkal: [link]. Ja, hó itt felénk a hegyen van csak, én oda nem futottam fel, ezt meghagyom a nagyoknak, elég nekem a sár.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30143) inf3rno válasza parandroid (#30142) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az durva. :-)

Nem kell ettől kisebbnek érezned magad, szépen hozod, ami tőled telik, a sok edzés meg be fog érni ha kigyorsítasz a tavasszal.

Buliban hasznos! =]

(#30144) Vertigo18 válasza parandroid (#30142) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ne hozzájuk hasonlítsd még magadat...

Meg neked nincs is ilyen hetyke kis bajszod se! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30145) parandroid válasza inf3rno (#30143) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Upsz, beakadt a mobil böngészője. Sry a dupláért.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30146) parandroid válasza inf3rno (#30143) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván nem hozzá mérem magam (vagy akár tomcicához, vagy t1-hez), csak van annak valami fatalisztikus kicsengése, amikor belegondolsz, hogy arról a pontról, ahol most vagy, mi idő, és energia (valamint vér, verejték, és könnyek) valami hasonlóan embertelen szintre eljutni. Ilyenkor az ember átértékeli magában a dolgokat, és inkább reális célokat próbál kitűzni, még ha kicsit viccesen is hangzik ezek után, hogy akkor megpróbálok tavasszal egy 1:50-es, év végére meg egy 1:45-ös félmaratont, illetve az őszi maratonon igyekszem megközelíteni a 4 órát. No de ez az, amiért megdolgoztam, szóval nyomás tovább, előre!

Be is fejezem a rinyálást, inkább alszom, aztán holnap megint elmegyek futni. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30147) t1 válasza parandroid (#30146) üzenetére


t1
addikt

És ez csak rosszabb lesz, ahogy gyorsulsz annàl erősebb a milyen lassú vagyok érzés :D

(#30148) norby_42 válasza t1 (#30140) üzenetére


norby_42
aktív tag

Teljesen elégedett voltam magammal. Azt hittem, ellógtam a novembert, de megnéztem, és 90 km. Utoljára a július volt több. Erre jöttök itt a 280, meg ilyen hónapokkal :R

Eat pasta, run fasta

(#30149) inf3rno válasza parandroid (#30146) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ettől szép ez a sport, hogy kitölt egy teljes életet és rengeteg munkát bele kell fektetni. Szerintem sok olyan dologra megtanít, amit a mai világban csak nagyon kevés helyen kapsz meg, mert minden arról szól, hogy mindent, de azonnal, mert én csillámpóni vagyok. :))

Buliban hasznos! =]

(#30150) emiki6 válasza inf3rno (#30149) üzenetére


emiki6
veterán

Minden sport ilyen. A test nem szeret gyorsan változni, sőt változni se szeret és így nehéz. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.