Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) tomcica válasza borix (#30600) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kevin Costner-el az a cross-country futos film naaaagyon tetszett.Nem ugrik be a cime.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30602) borix válasza tomcica (#30601) üzenetére


borix
őstag

Ez is tetszeni fog ha megnézed.
Amire te gondoltál az a terepfutás c. film mikor leköltöznek a mexikói határhoz és ott élő gyerekeket készít fel.

[ Szerkesztve ]

(#30603) tomcica válasza borix (#30602) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azaaaz,na majd ezt is megnezem...meg a jo oreg Prefontaine-es Kiefer Sudherland-el Bowermann edzokent

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30604) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Voltam kint ma is egy 10-esen. [link] Mostanra úgy néz ki, hogy nagyjából beállt a pulzusom. Három hete egy ilyesminek 10 ütéssel magasabb volt az átlaga és 15 ütéssel magasabb a max pulzusa (mondjuk azt hegynek fel küldtem meg 4:50-el, nem lefele). [link] Februárra szerintem újra elérem az idén májusi 5:20-at ehhez a pulzushoz (legalábbis az is 3 hónap rendszeres futás után állt be) [link], aztán meglátjuk még mennyivel tudom lejjebb vinni a tavaszi hónapokban. Amivel úgy igazán elégedett lennék, ha stabil 170 körül lenne végre a 4:50-es tempóm, és nem menne el 180 fölé.

Buliban hasznos! =]

(#30605) Chuck Norris válasza inf3rno (#30592) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Örülök, hogy megnyugtató választ kaptál, különben ma sem tudtam volna nyugodtan aludni :DDD

(#30606) tomcica


tomcica
Topikgazda

Jol van "futomanijakok" (ez a delvideki szerbesitett formaja a maniasoknak ;) ) oszt' lehet-e kint futni? Megyeget-e?! :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30607) parandroid válasza tomcica (#30606) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Három napja esik az eső, és a meterolojógia szerint még legalább három napig fog is, szóval tökig ér a víz már mindenhol, ellenben 5 fok van, és holnaptól egy hétig 8 fok körüli hőmérsékletet mondanak, úgyhogy aláöltöző + arra rá egy esőkabi kombóban tolom. Tiszta monszun, komolyan. Amúgy 245 km 20 nap alatt eddig a mindennap futkosunk projekt, ma még hozzájön 10-15, majd meglátjuk, hogy csak szitál, vagy szakad-e az égi áldás. Szóval megyeget azért. Még egy nap meló, aztán 5 nap szünet (kockásra fogom aludni magam), utána még 3 nap hajtás, és év vége. Aztán kezdünk megint mindent elölről.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30608) Alg válasza tomcica (#30606) üzenetére


Alg
veterán

Tegnap kimentem kb -5 fokban, kicsit alulöltöztem - először a felkarom, aztán a mellkasom, aztán a combom akart lefagyni, de letoltam a 10k-t amit terveztem, bár a végén már a tüdőm is fájt kicsit a hideg levegőtől...

Ma szerintem kimarad mert baromira fáj a fejem, meló is van még (pedig szabin vagyok) és egyéb teendő is ezer. A héten még egy 10-15k van tervezve, az azért tartható.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30609) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én kirándulni megyek mindjárt a futás helyett egy pár órára. Elvileg itt este lesz valami eső.

Buliban hasznos! =]

(#30610) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ezaaaz,ha kicsit kenyelmetlen,ha kicsit faj az jooo,akkor dolgoztok a komfortzona szelen.Nekem ma 16km konnyu tempo,kicsit szallingozik a ho,de legalabb hajnalban a -5tol megfagyott kint minden osveny,igy nincs cupppgas es csuszkalas,mint a napokban...szoooval booo'dossag van! gyihhaj

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30611) kk831228 válasza inf3rno (#30609) üzenetére


kk831228
addikt

Lewaxolom a Board-ot holnapra... Remelem holnap mar eljutok... ❄️🏂

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#30612) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30613) inf3rno válasza kk831228 (#30611) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Helyes. :-) Én most értem vissza, valamelyik hétvégén mi is elugrunk Eplénybe síelni egy kicsit.

Buliban hasznos! =]

(#30614) tomcica válasza tomcica (#30612) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor megindul a lab es epp tempos napra esik :K minden masra ott a mastercard
Mai jelszo: "Szajon csapta,mint vasari kurvat a ringlispil" :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30615) #78687232


#78687232
törölt tag

Boldog Karácsonyt kedves futótársak!

(#30616) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Boldog Karácsonyt! Olyan jó idő van, hogy mindjárt megyek is futni. Ha már nem sikerült idén se fehérre...

Buliban hasznos! =]

(#30617) Corpuscle


Corpuscle
őstag

Boldog karácsonyt Mindenkinek! Én letudtam a mait, 6.45-kor már úton voltam. Csináltam helyet a halászlének. :)

[ Szerkesztve ]

(#30618) kk831228


kk831228
addikt

Boldog Karácsonyt minden kedves és nem kedves Topiclakónak!! 🎄❄️

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#30619) inifini


inifini
tag

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
Mai karika meg volt: [link]

(#30620) tomcica


tomcica
Topikgazda

Kellemes Unnepeket innen is :K

Az ovtaskaba finom bejglit es mehet az edzes ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#30621) parandroid válasza tomcica (#30620) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tegnap véletlenül becsúszott egy félmaraton, ráadásul miután a felénél elmagányosodtam, a második fele kvázi versenytempóban. Eskü, nem akartam, főleg nem ilyen tempóban, de 10 fok volt, fincsi száraz idő, olyan jól esett. Úgyhogy ma csak egy 12,5-es recovery karikával ünnepeltem a karikát (én kérek elnézést a kritikán aluli szóviccért), ezzel 24/31 pipa, és sikerült másfél km-rel átlépnem az erre a hónapra kitűzött 300-as mennyiséget. Szóval boldogot mindenkinek, aki még nem volt ma, nyomás ki futni, hogy megérdemeljétek a bejglit!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30622) inf3rno válasza parandroid (#30621) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én ma jártam így, mondom jó idő van, futok egy 10-15-öt, hogy legalább a heti minimum meglegyen. Olyan 6 után visszafordultam, mert fájt a lábam, aztán bejgliztem egyet öreganyámnál, ittam egy kis vizet, és 24 lett a vége. :K

Buliban hasznos! =]

(#30623) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Kellemes ünnepeket kívánok minden kedves futóbarátomnak és tomcicának is! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30624) zaskar


zaskar
senior tag

Boldog karácsonyt mindenkinek! A fadíszítés közben azért kimentem egy húszasra:)

(#30625) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Áldott Karácsonyt kívánok nektek és szeretteiteknek :)

(#30626) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kellemes Ünnepeket! :K

Buliban hasznos! =]

(#30627) bandus válasza parandroid (#30621) üzenetére


bandus
veterán

Nagyon nagyon szep teljesitmeny, le a kalappal :R En 200-at tuztem ki celul, de sajnos az elmult ket het 5-6 bulija azt eredmenyezte, hogy kemeny 26 km-t sikerult futni ez ido alatt :D szoval egy hetem van meg alkotni valamit, ami valoszinuleg nem lesz sok, mert tippre ennyi ido alatt hazavagtam mindent, amit az alapozassal elertem eddig :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#30628) #78687232 válasza parandroid (#30621) üzenetére


#78687232
törölt tag

Kemény vagy, én másfél hónap után ma futottam először. Ennyi idő alatt +7kg csúszott fel :(

(#30629) borix válasza #78687232 (#30628) üzenetére


borix
őstag

Lám az ünnep alkalmából sokunk picit magába száll önkritikát gyakorol és jön meggyónni feloldozást remélve! :R

[ Szerkesztve ]

(#30630) margithid válasza #78687232 (#30628) üzenetére


margithid
veterán

Nálam a futásnak alapvetően semmi köze a hízáshoz, az étkezésemet kellett rendbe tennem, és igy évek óta tartom a 80 plusz pár kilós súlyt. (183-4 cm-hez ez azt gondolom ideális)
Volt amikor fél évig nem mentem futni..
Ha azt látom, hogy felmegy 1-2-3 kg, akkor azonnal lépni kell, különben nincs megállás, 10-15-20 kg és azt leadni már komolyabb mutatvány. (nekem kb 95 kg volt a max mikor tényleg totál nem csináltam semmit)

[ Szerkesztve ]

(#30631) inf3rno válasza margithid (#30630) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a karácsonyi zabálással és a mostani futás mennyiséggel 72.5 körül állt be. Olyan 68-ig fogom levinni a futás növelésével. Persze lehet változtatni a kaján is, de nekem már egyszer sikerült gyerekkoromban csak a több mozgástól lefogyni, úgyhogy most kísérletezek, hogy vajon ennyi idősen is megy e.

Buliban hasznos! =]

(#30632) #78687232


#78687232
törölt tag

Nem szoktam ilyen sokat hízni, november elején begyulladt az egyik fogam és kb. dolgoztam-aludtam ebben a másfél hónapban. Ez sajnos ilyen, legalább most lesz kihívás. Sajna az 1500 km-t nem fogom elérni, már az 1250-nek is örülnék.

(#30633) borix


borix
őstag

Trainingpeaks oldalon most 14 nap ingyenes lehetőség van. Kupon kód: 2018dreams
Beszéltünk már róla többször is akinek van kedve tehet vele egy próbát az egyik legjobb edző oldal.

(#30634) inf3rno válasza #78687232 (#30632) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem még az 1000 se lesz meg. Az UB kényszerpihenőre küldött pár hónapra, az ősszel meg belustultam. Ha minden összejön, akkor is csak 1200 lett volna szerintem, nem nagyon szoktam 100 feletti hónapokat csinálni.

Buliban hasznos! =]

(#30635) Peterhappy


Peterhappy
őstag

November 1-je után én is tegnap futottam először, jól is esett és nem is ment rosszul. Így fel is került az első futásom a Strava csoportban.

A rendszeres elliptikusozás és a kalóriaszámlálás megtette a hatását, kb fél év alatt 7kg mínusznál jártam tegnap. Ez azért vissza is köszönt a teljesítményemen, egyetlen jobb futásom volt csak eddig. De tény, hogy volt ma izomlázam rendesen.
Jó lenne gyakrabban kijutni a szabadba, nem is lehet egy lapon említeni a két mozgásformát. Talán februárban, ha véget ér Feleségem vizsgaidőszaka és belefér, hogy hétvégén és egy-egy hétköznap délután eltűnjek egy-két órára (na tény, hogy a hideget sem viselem jól, sötétben meg nem nagyon tudok futni a környéken).

Jövőre szeretnék lényegesen többet futni, mint idén (377 km-nél járok, igaz júniusban kezdtem és az allergia miatt is jó pár hét kiesett) és megpróbálkozni a hosszabb távokkal. Jó lenne tavaszra úgy 76 kg környékére beállni egy letisztultabb étrend mellett (most azért akad "csalónap" és bűnözés dögivel).

(#30636) parandroid válasza #78687232 (#30628) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne érezd magad szarul, én kezdem érezni, hogy túltoltam az év végét, nem vagyok még azon a szinten, hogy ennyit menjek, muszáj lesz visszavennem. ezt a hetet már tisztességből végigcsinálom, aztán 31-kén zárásul jön egy Silvesterlauf a futócsoporttal, amit a helyi futóklub szervez (Spiridon Frankfurt), és minden évben nagy buli. Megpróbálok egy 50 perc alatti, új PB-t csinálni, elvileg minden adott hozzá - a pihentséget kivéve. :U

Súly tekintetében jól állok, megleptem magam egy Garmin Index okosmérleggel karácsonyra (illetve fekete péntekre), szóval naprakész vagyok mindenféle adatból, a napi mérések szerint szépen lassan, trendszerűen csökken a testsúlyom, most már szinte minden napi mérés 71 és 72 közötti eredményt hoz, persze az utóbbi pár nap okozott némi megingást (ma 72,3-at mértem reggel), de holnaputántól megint meló, és kevesebb zabálás, szóval semmi jóvátehetetlen nem történt.

Januártól a heti, és havi futásmennyiséget a decemberhez képest mindenképpen vissza kell vennem, illetve januárban, és a február első felében folytatom még a lassabb futásokat, heti egy félmaratoni tempóval, illetve egy másik alapozó futás végét megtolva 10k tempóra, valamint hétvégente megpróbálok beiktatni egy félmaratont. Így elvileg olyan 60 km körül lesz egy hetem, és 250 körül egy hónapom, ami eleve hagy némi játékot arra, hogy ha soknak érzem, kimaradhasson egy-egy alkalom, vagy rövidebbre lehessen valamit venni, illetve mellette legalább heti két erőedzést be tudjak iktatni. Kacérkodok a mindennapi futás gondolatával is, a gond az, hogy ha tudom, hogy csak 5-6 km-t fogok futni, akkor tutira elfutom, és tempóedzés lesz belőle, annak meg az egész rövid, a regenerációt viszont taccsra vágja, szóval jobb inkább nekem ezeket a napokat keresztedzéssel tölteni, és futásügyileg inkább csak töltődni.

A heti, és havi mennyiségekből adódóan az éves célom jövőre 3k+ km, ami teljesen elérhetőnek tűnik, főleg az év vége felé egyre növekvő számú hosszú edzésekkel, és az év végi alapozással. Időügyileg most úgy állok, hogy 10k 50 perc fölött kevéssel, 21k 1:55, a maraton mellé meg odakerült egy pipa, maradjunk ennyiben. Jövőre (nyilván nem rögtön tavasszal, hanem egész évre vonatkozóan) a 10k-t jó lenne valahova 45-47 közöttre becélozni, a félmaratont 1:45-re, a maratont pedig olyan közel hozni 4 órához, amennyire csak bírom.

A futást egyelőre továbbra is élvezem, szívesen megyek ki, motivációval nincs gond, és ahogy elnézem, hogy mennyit fejlődtem a tavalyi téli alapozáshoz képest, illetve hogy az idei első hivatalos félmaratonom márciusban 2:03:30 volt, pedig nem kicsit belehaltam, az ad még egy lökést a továbbiakhoz.

Szóval tovább a lenini úton (gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás), és ezúton kívánok mindenkinek egy boldog, sikeres, sérülésmentes, motivációban, sikerekben, és a kitűzött célok elérése során szerzett örömben, és tapasztalatban gazdag új futóévet!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30637) borix válasza parandroid (#30636) üzenetére


borix
őstag

Nem akarlak megsérteni de van neked egy valamire való edzésterved vagy csak úgy szaladgálsz az okosságod után?Egy 4 óra körüli matatonhoz 5,8 tempóhoz nem kell havi 250-300km.
6 tempóban mennyit birnál most futni és mennyi lenne hozzá az átlag pulzusod a max pulzushoz viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

(#30638) parandroid válasza borix (#30637) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy kinek mi kell a 4 óra körüli maratonhoz, látok én is magam körül embereket, akik ártatlan arccal közlik, hogy egy éve futnak, és ezért sikerült 'csak' 3:45-ös maratont futniuk, vagy itt van Vertigo fórumtárs, aki a 135-ös pulzusával 5:30 alatti km-eket tol 16 km-en keresztül, pedig akkor 'kezdte' a futást, mint én, illetve örülök azoknak, akik a havi 100-150 km-ükkel is azon a szinten tudják tartani magukat évek munkája után, hogy 1:20-as félmaratont, vagy 3:15-ös maratont bármikor tudnak, de nekem ez sci-fi.

Én csak úgy szaladgálok az okosságom után. :DDD Nem tartok még ott, hogy időben célt tűzzek ki maratonhoz, két (és fél) éve kezdtem futni a nulláról (értsd: egy-két km-t tudtam csak egyben lefutni), tavaly év végén voltam képes először a havi mennyiséget 200 km-ig eljuttatni, a decemberi űbermennyiségem tavaly 250 km volt. Idén a 12-ből talán 9 hónapban sikerült 200 fölött futnom, ebből 3x 250 fölött (plusz ez a decemberi állatkodás), átlagban heti 4 futással. Októberben az intés ellenére végigmentem a maratonon, nagyjából azzal a tempóval, amit elterveztem (6:30 körül). Sportértéke nem sok volt, inkább érzelmi oldalról számított. Jelenleg olyan 6:05-6:10 között tudok stabilan aerob tartományban (145 alatt) maradni 16-21 km-en keresztül, de a vége már értelemszerűen elindul felfelé. Ha pihent vagyok, és jó napom van, akkor 10-14 km megy 145 alatti pulzussal 6:00 körül.

Egy borzalmasan pocsék, 20+ éven (de inkább egy egész életen) át elhanyagolt kardiórendszerrel álltam neki az egésznek, annak örülök, hogy odáig eljutottam, ameddig, nem fogom azt a hibát elkövetni, hogy olyan célokat tűzök ki magam elé, amik teljesen irreálisak.

A fejlődéshez pedig nemigen látok más módszert, mint hogy minél több időt, és energiát tegyek a dologba. Nem hiszem, hogy azon a szinten vagyok, ahol minden egyes edzést percre pontosan tervezni kellene, vagy kőkemény arányt kellene beállítani a tempó- és hosszú futások között, vagy kisakkozni, hogy milyen intervallumot, fartleket, mikor, hogyan, milyen ismétlésekkel, időkkel, távokkal. Az én szintemen gyakorlatilag még bármit futok, azzal csak fejlődni tudok.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30639) borix válasza parandroid (#30638) üzenetére


borix
őstag

A hosszú lassú futásaidat fusd 180 -életkor - 5
Itt egy edzésterv ha megnézed nem szakít meg ha jobban megnézed az edzések többsége max pulzus 80% alatt van.
[16 Hetes]

(#30640) parandroid válasza borix (#30639) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi, átolvasom majd alaposabban is, nyilván rengeteg hasznos infót tartalmaz, amit érdemes figyelembe venni. Ezzel együtt nekem mindig az a gondom ezekkel az általános edzéstervekkel, hogy pont a személyes tényezőket nem veszi figyelembe. Amúgy ahogy elnézem, valami nagyon hasonlót tervezek én is, mint amit ez (és minden más, amit eddig láttam) tartalmaz. Amivel nem tudok mit kezdeni, azok a heti 5-ből 2-3 alkalommal 30-45 perces könnyű futások. Ehelyett én rendszeresen lényegesen többet megyek, általában 1-1,5 órát szoktam ilyenkor alapozós pulzuson csinálni.

A 180-5-életkor képlet jól hangzik, de olyan lassan gyakorlatilag nem bírok futni, hogy ezt tartsam - pedig pontosan tudom, hogy kellene... Főleg nem 30 percen keresztül, az gyakorlatilag egy nulla értékű edzés lenne, ha a heti 5-ből 2-3 ilyet futnék, annyiért kár elindulni. Egyszerűen az időt keveslem. Hosszú futásnál ok, ott nagyon érzem, hogy kéne, még ha ez 6:45 körüli tempót is eredményezne.

A lényeg az, hogy tisztában vagyok vele, hogy még mindig nem stabil az alapom, ezért mennék inkább a minőség (tempó, kigyorsítás) helyett inkább a mennyiségre a következő évben is, és inkább több lazát, lassút, de kicsit hosszabbat futnék, és ha már úgy érzem, hogy az alja rendben van, akkor lehet majd kiélezni a különböző távokhoz tartozó sebességeket, meg valódi pb-ket menni. 10k-val, meg félmaratonnal még lehet bohóckodni (havonta-kéthavonta van egy verseny, just for fun), az már viszonylag stabilan megy, legfeljebb nem lesz PB, na bumm, a maraton viszont nem játék, arra rendesen fel kell készülni, ha az ember akar is valamit.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30641) inf3rno válasza parandroid (#30638) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Még egy pár év, aztán belendülsz te is. Idő kell a keringésnek, hogy ráálljon, hogy sportolsz. Ha elég kitartóan csinálod, akkor lesz látszatja. Én egyébként irigylem az ízületeidet, nekem ettől a 100-120-tól is már itt-ott fáj, 300-tól meg szétesne a lábam.

Buliban hasznos! =]

(#30642) Danika256 válasza borix (#30639) üzenetére


Danika256
aktív tag

Ez a 180-életkor-5 elég jónak tűnik, még nem olvastam sehol, de állítom bárkinél működhet alapozáshoz! Nálam pl. 142 ütést ad ki és a zsírégető-alapozó sávom 131-149 között van, szóval szuper!
Ehhez már csak az anaerob küszöböt kell bemérni futópadon és akkor szinte tökéletesen be van mérve az ember diagnosztika nélkül is! :)

(#30643) borix válasza parandroid (#30640) üzenetére


borix
őstag

Ebből is látszik,hogy nem jól csinálod magas pulzuson futod a hosszú lassú futásaidat hiába futsz így sokat mégis lassan fejlődsz. Már simán nyomnod kelleni ilyen hidegben 25-30km 7 tempóban max pulzus 70%-án vagy alatta.

(#30644) Danika256 válasza parandroid (#30638) üzenetére


Danika256
aktív tag

Annyira nem értek egyet, mert igenis kell egy terv amihez igazodik az ember és főként azért, hogy kellően legyen mindenféle edzés, ami elengedhetetlen egy cél eléréséhez. Én teljesen 0-ról semmi sport előélet nélkül 86-kg ról indulva egy év alatt szinte semmi alapozással meg tudtam csinálni egy 4:12-es maratont! Persze nem volt kellemes, mert full anaerobba toltam, de akkoriban volt is anaerob állóképességem, mert az edzéseim 80%-a olyan volt! Szóval így, vagy úgy meg lehet csinálni 4 óra körül 1 év alatt egy maratont.
De ahhoz hogy az ember tovább lépjen és megfelelően haladjon kell egy jól kidolgozott edzés terv. Én már 1 éve így készülök és jóval többet fejlődtem így mint az azelőtti másfélben összesen! Szóval csak úgy futogatni terv nélkül nem kifizetődő!

(#30645) borix válasza Danika256 (#30642) üzenetére


borix
őstag

Maffetone formula a neve.
[link]

(#30646) Vertigo18 válasza parandroid (#30640) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha rám hallgatsz, azon a szinten, ahol mi vagyunk, annyit fuss, amennyi jól esik! Ne fusd túl magad, ha van edzésterved, akkor csináld azt, de ha nincs, akkor csak engedd ki a szabadba, ahogy tetszik, ahogy élvezed!

Láttam a maratonodat, nekem tetszett a videó, csináld ezt és ne hajszold az esetleges eredményeket. Ha komolyabban akarod csinálni, akkor hallgass az edzésterveket emlegetőkre. De ott már nem biztos, hogy lesznek ilyen örömfutások!
És ami a legrosszabb, ott már megszűnik a "ma nem megyek, mert lusta vagyok" rész, ami most csakis a tied lehet!!!

Nekem még mindig van 45 km. ebben az évben. 31-ig még dolgozok 4x, így nehéz is lesz, de meglesz... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#30647) bandus válasza Danika256 (#30642) üzenetére


bandus
veterán

te, azért nem olyan nagy mágia olyan képletet találni, aminek eredménye beleesik egy 18 ütéses sávba :DD

már olyan széleskörben, több cég által elérhetők a teljesítmény diagnosztikák, hogy érdemes elmenni rá, egy fél pár futócipő ára kb. mondjuk én sajnálom rá a pénzt, főleg így, hogy eliszom a felépített állóképességem :DD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#30648) t1 válasza parandroid (#30638) üzenetére


t1
addikt

A válasz egyszerű.
Sportage.
Ami jelenesetben nálad is minimális és nálam is, de van aki gyerek kora óta sportolt hol rendszeresen hol nem, nah nekik alapból egyszerűbb dolguk van.

(#30649) borix válasza t1 (#30648) üzenetére


borix
őstag

Vagyunk egy páran akik megyünk konokul a saját fejünk után majd 1-2-3. oldalról is lepattanunk a falról.Idővel jönnek kétkedők akik ellent mondanak,hogy lenni kell ott ajtónak is a közelben jönnek támogatók is,hogy jó látod kimaradt ott még egy oldal.

(#30650) Danika256 válasza bandus (#30647) üzenetére


Danika256
aktív tag

:) Tényleg megéri amúgy elmenni, sokat lendít az ember edzésmunkáján!
Vertigo18 által írtakban is sok igazság van! Mindenkinek el kell döntenie mit szeretne és mi a célja. De egy komoly edzéstervet tényleg tartani kell bármi áron, tök mindegy az időjárás, a kedv stb. Ha az ember így csinálja picit elvakultnak kell lennie és mindenáron időt kell teremtenie a dologra! Ilyenkor az örömfutásokból sajnos kevesebb van, sokszor csak nyűg, de amikor eléred a célod annál nagyobb az öröm és egy jól sikerülő verseny közben is az élvezet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.