Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) tomcica válasza Vertigo18 (#29649) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mentem helyettetek is :P

Tegnapelott viszont engem ert utol az edzes-renovalas-melo "bermuda" haromszogenek az az oldala,ahol a hulla faradt vagy talalhato.20 orat aludtam,ketszer keltem fel benne (4ora+4ora+12ora lebontasban egyik szunetben ettem,a masikban tusoltam).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29652) tomcica válasza Alg (#29650) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A versenyrol a videot kerjuk a'la Vertigo modszerrel :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29653) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok.

Nemrég kezdtem el futni.
Segítsetek: mi a bánaton kellene változtatnom, hogy a sípcsontom környékén ne fájjon már 5-10 perc után? Nagyon vissza tud vetni. :/
Bemelegítés, nyújtás minden alkalom előtt van. Nem betonon futok.
Valószínűleg egy cipőcserét kellene megpróbálnom?

Köszi a válaszokat.
Üdv.
G

(#29654) tomcica válasza n1nja (#29653) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29655) parandroid válasza Vertigo18 (#29649) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szarok vagytok... 3-kor kelés 4 óra 50 perc alvás után, meló, délután bank, bevásárlás, aztán kis résztempó. 2 km bemelegítés, 4x1000 5:15 körül (a második véletlenül 1500 lett, mert elbasztam), aztán még 2x1000 4:45, és 4:50-nel, majd 2 km kocogás hazáig. Most fürdés, aztán le kell még vinni az ebeket esti sétára, meg tök éhes vagyok, szóval szénhidrát visszatöltés is jön még. A délutáni alvás meg elmaradt, de szerencsére holnap szabadnapos vagyok. Ja, 8-9 fok volt, rövidnaci, aláöltöző, vékony hosszúujjas elég volt. A rend kedvéért csősál, meg egy fejlámpa. Jó móka volt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29656) t1 válasza parandroid (#29655) üzenetére


t1
addikt

Én is nyomattam egy 16km-t 11km terepen a végét meghúzva : [link]

(#29657) n1nja válasza tomcica (#29654) üzenetére


n1nja
tag

Köszönöm szépen.

(#29658) parandroid válasza n1nja (#29653) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nyújtani közvetlenül futás után, az összehúzódott izmokat kell. Hideg izmot ne akarj nyújtani, illetve előtte akkor melegíts be, utána nyújts, ha úgy érzed, hogy merev vagy, és jöhet a tényleges futás. Amúgy szerintem elsősorban nyújtás probléma lesz, nézz jutubon futóknak szóló nyújtó gyakorlatsorokat (jóga futóknak című videók is is jó kiindulópont), illetve kehet, higy érdemes lenne a vádlit rendszeresen hengerelni, és/vagy egy kompressziós zoknit/szárat szerezni, akár futáshoz, akár regenerációhoz.

t1: Na jó, neked a teljes átlagod annyi terepen, mint nekem a gyors körein aszfalton, de elfogadom. :DDD

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29659) tomcica válasza parandroid (#29655) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol birod Csoki ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29660) parandroid válasza tomcica (#29659) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Délután volt egy holtpontom, amikor kis híján elaludtam ülve, szégyenszemre be kellett tolnom egy energiaitalt (szigorúan cukormenteset). Azon gondolkozom, holnap fussak-e egy regeneráló 6k-t alapozó tempóval, de max inkognitó-módban, mert megint kapok a sárkánytól egy ‘Ez meg mi volt, Peti?!’-t... Szombat hosszú futós nap (18 szerintem meglesz, de alapozó tempón), vasárnap meg közösségi futás, az általában 10k laza tempót jelent (6:00 körül). Ezzel meglesz a héten az 5 futott nap, meg a 65 km. És ezt úgy nagyjából kéne is tartani februárig, akkor mehet egy mini-felkészülés a márc. 11-i félmaratonra. Jó lenne 1:45-re levinni, de már az 1:50-nel is elégedett leszek. Asszonynak a 6:00-s félmaratoni tempó a minimum cél, és a 2 órás félmaraton a nagyon optimista. Ezt az évet ugye én egy 1:55-ös, ő pedig egy 2:09-es PB-vel zártuk...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29661) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Bakker, már "módszert" neveztek el a videókészítési módomról! :D :R :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29662) inf3rno válasza Vertigo18 (#29649) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az tuti, a shitstorm kategóriában kell majd indulnunk a következő versenyen. :C

Buliban hasznos! =]

(#29663) tomcica válasza inf3rno (#29662) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyezem,kellene olyan video-verseny,hogy ki tudja jobban szetcsapni magat :DDD tav,tempo,terep egyenileg valaszthato kit mi csap szet jobban. (esetleg elotte nemalvas,nemeves stb hideg,eso-szel)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29664) n1nja válasza parandroid (#29658) üzenetére


n1nja
tag

Rendben, megfogadom tanácsaid és utánajárok.
Köszönöm Neked is.

(#29665) inf3rno válasza tomcica (#29663) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Abban tuti első lennék. Alvás nélkül, amikor már délutánra mosott szar kategóriába kerülök, akkor a legjobb futni. Ébren tart, gondolkodni meg nem kell hozzá, úgyhogy nyugodtan kifolyhat a maradék agyam a fülemen közben. :DDD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29666) tomcica válasza inf3rno (#29665) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem az egyik ilyen shitstorm kategoria,amikor a minusz X fokos hosszu futasbol a lefagyott kezemet nem erezve (pedig kesztyu volt rajta!) probalom a kulcsot beilleszteni a kapuba,de sehogy nem megy :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29667) Vertigo18 válasza tomcica (#29666) üzenetére


Vertigo18
addikt

Emlékszem még, tavaly télen felvetettem, hogy mit lehet tenni, ha más... köhömm... "tagunk" kerül fagyás-közeli állapotba...? Volt ott mindenféle tanács meleg alsóról, meg ilyesmiről...

Képzeld, ha azt a fagyott "testrészt" próbálnád "beilleszteni" a helyére! ;)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29668) norby_42


norby_42
aktív tag

Jelentem, a topic elérte célját, szarul érzem magam, mert vasárnap óta nem futottam...
És nem mentség, hogy az utóbbi pár napba egy hónapnyi tennivalót zsúfoltam, de vasárnap hazaérek, és futok egy hosszút.

Eat pasta, run fasta

(#29669) Danika256 válasza parandroid (#29658) üzenetére


Danika256
aktív tag

Jókat írtak a srácok, de amúgy igazából a szar technika miatt van.. Fényképeztesd le magad amikor edzel és nézd meg mivel van nagy gond.

(#29670) inf3rno válasza tomcica (#29666) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is volt ilyen régebben, csak a piától. ;]

Buliban hasznos! =]

(#29671) tomcica válasza inf3rno (#29670) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ne is emlitsd,17 lehettem amikor a szulok elvalltak es anyammal elkoltoztunk,a regi csaladi haz meg ceges celra megmaradt.En "kisse" illuminalt allapotban tobbszor is oda masztam be buli utan megszokasbol :DDD

Norbi42 - jobb lenne ha meghataroznank egy egysegnyi idot amit ha helyben lefuttnal az mar napi edzesnek szamit,mondjuk 20perc helybenfutas?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29672) Vertigo18 válasza tomcica (#29671) üzenetére


Vertigo18
addikt

LOL!

Én berúgtam egy bulin még jó régen (de nagyon!!!), aztán valahogy összekeveredtem egy csajjal... Aztán, amikor megtörtént a "dolog", akkor nagyon szégyelltem magamat, hogy megcsaltam a menyasszonyomat és lassan, hogy a csaj ne ébredjen fel, kimentem az erkélyre a telefonommal hajnalban és írtam a menyasszonyomnak egy bocsánatkérő üzenetet. Aztán, amikor elküldtem, bent csipogott a csaj telefonja.

Csak akkor néztem körül az erkélyen, másnapos fejjel, hogy otthon vagyok, a (későbbi) nejemet "szedtem fel" és most éppen tőle kértem bocsánatot sms-ben! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29673) Corpuscle válasza Vertigo18 (#29672) üzenetére


Corpuscle
őstag

Ez hatalmas! :D :C

(#29674) tomcica válasza Vertigo18 (#29672) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aaa ez naaagyon jo!!!
jut is eszembe a vicc errol:
Ket pasi beszleget:
-Na,milyen volt az ujevezesed?
-Aaa,ne is kerdezd,annyira berugtam,hogy a sajat felesegemet dugtam meg!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29675) tomcica válasza Vertigo18 (#29672) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megtortent eset,egyik regi birkozo kollega (81-100kg kategoriaban birkozott a csapatunknak az elso ligaban,az harom sulycsoport ebbol is latszik h 85kg-s sulyaval milyen bivaly volt) reszegen tolta haza a biciklijet es amikor a kapuhoz ert rajott h nincs meg a kulcs.Behajitotta a kerekpart es amikor elkezdett bemaszni akkor jott ra,h. szomszed hasonlo barna fakapujan kapaszkodik.A bringa meg mar bent volt.Ki kellett csengetni es elkerni :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29676) parandroid válasza tomcica (#29675) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szomszéd is csak addig volt agresszív, gondolom, amíg nem látta, ki csenget, és milyen állapotban.

Amúgy akkor már futónak számítok, ha el kell ugranom a 2km-re lévő városházára egy papírért, és ahelyett, hogy előszedném az autót, majd ott parkolóhelyet keresnék, inkább beszórok mindent a futós hátizsákba, felveszem az ünnepi futós felsőmet, és elkocogok? Aztán hazafelé kis kerülővel jövök, mert azt még én is szégyelleném, ha csak 4km lenne a mai penzum, még ha pihenőnap is van...

Szerk.: Jó, tudom, etióp ötévesek minden nap 30 km-t futnak a suliig, aztán ugyanennyit haza, és közben néha meghajtja őket egy oroszlán.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29677) inf3rno válasza parandroid (#29676) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Alakul, már csak egy 15km-el odébb kell költöznöd, és minden rendben lesz. :-)

Buliban hasznos! =]

(#29678) margithid


margithid
veterán

Rég írtam, gondolom leírom a tapasztalataimat a Hoka Infinite One-nal kapcsoaltban.
Nagyon pihe puha cipő, de hosszú távon nem kényelmes, fél órás futásra még jó, de a végén már elkezd zsibbadni a lábam benne.
Az adidas takumi ren meg ki lett törve, tök kényelmes utcára, de nekem ez nem futócipő:)

(#29679) kk831228 válasza Vertigo18 (#29672) üzenetére


kk831228
addikt

Ez ugye vicc....? :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#29680) norby_42 válasza tomcica (#29671) üzenetére


norby_42
aktív tag

A hét nagyon sűrű volt/lesz. Az ér, ha naponta több órát volt 170es pulzusom az ideg miatt?🤔

Eat pasta, run fasta

(#29681) norby_42 válasza Vertigo18 (#29672) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez nagyon jó! Megbocsátott? 😂

Eat pasta, run fasta

(#29682) Vertigo18 válasza norby_42 (#29681) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azt mondta, nem tudta mi tévő legyen, hiszen be is vallottam, nagyon meg is bántam és meg se tettem! :D :C :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29683) emiki6 válasza kk831228 (#29679) üzenetére


emiki6
veterán

Én hallottam már viccként ezt korábban... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#29684) kk831228


kk831228
addikt

Tomcica: Kimentem ma is hogy majd alapozok kicsit, de mar az elejèn magasabb volt a pulzus mint 2 nappal ezelőtt ìgy le is sz.. tam... :D

Van valami jòtèkony hatása az ilyen fokozònak, azon kìvül hogy nem unom halálra magam a vègère...? :D [link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#29685) Vertigo18 válasza kk831228 (#29684) üzenetére


Vertigo18
addikt

Persze, teljesen jótékony módon hat rád szerintem, amikor egy ilyen futásod után odaírom majd, hogy "szar vagy"! :D :R :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29686) tomcica válasza kk831228 (#29684) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo ez,en is szoktam ilyen fokozo jellegu futast csinalni,amit konnyu temponak hivok,akar heti 2x is,az egy rendes tempo melle.Ez utan egy klasszikus alapozos nap jon (nem teljesen totyogos regeneralos,az a tempo es a hosszu nap utan van).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29687) zaskar válasza tomcica (#29671) üzenetére


zaskar
senior tag

Ez velem is előfordult fiatalkoromban egyszer. A különbség annyi volt, hogy mi el is adtuk a házat már pár hónapja ... :) Egy átmulatott éjszaka után reggel megszokásból másztam be a kerítésen. Még az se tűnt fel, hogy kutya van az udvaron, pedig nekünk sose volt :D

(#29688) inf3rno válasza kk831228 (#29679) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én hallottam már ezt a viccet mástól is. Bár lehet valakivel tényleg megtörtént. :D

Buliban hasznos! =]

(#29689) inf3rno válasza zaskar (#29687) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, ez tök fura, én részegen megsimogattam a harapós kutyát is, semmit nem szólt, ugyanaz a kutya meg amikor józan voltam megrágcsálta a kezemet. Gondolom csak nézett szerencsétlen, hogy ki ez a hülye, vagy még érezte a szagodat a helyen, azért engedett be.

Buliban hasznos! =]

(#29690) kk831228 válasza Vertigo18 (#29685) üzenetére


kk831228
addikt

Ez csak erősìt... ;] :DDD :R ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#29691) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Gyerekek, ti nem tudtok viccet mesélni? :)

A közönség sokkal jobban értékel egy viccet, ha azt az előadó egyes szám első személyben mondja el, hiszen akkor sokkal közvetlenebb, hihetőbb az egész! :C

Ejj-ejj, nyomás kifelé mindenki, szaladjatok egy kört! :K

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29692) Pttypang válasza Vertigo18 (#29691) üzenetére


Pttypang
veterán

Megyek, megyek, hetkor indulok a baratsagos kis palyamra korozni.

Everybody lies.

(#29693) Pttypang válasza Pttypang (#29692) üzenetére


Pttypang
veterán

Amikor a telefon a füledbe suttogja, hogy a km-ed 8:35 volt és pályára ezt rajzolja
Megyek sírni a telefon topicjába.

Everybody lies.

(#29694) zaskar válasza inf3rno (#29689) üzenetére


zaskar
senior tag

Szerencsémre valami szelíd jószág volt. A háziak amúgy nem voltak otthon, a szomszéd vett észre, hogy ott bóklászok a kertben, és jóindulatúan figyelmeztetett, hogy már nem ott lakom😀

(#29695) mukibuci válasza Pttypang (#29693) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

aladár, aladár... ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29696) inf3rno válasza zaskar (#29694) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#29697) tomcica


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29698) Vertigo18 válasza Pttypang (#29693) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ugyanilyen problémám volt még tavaly, amikor még a telefon Gps-ével néztem, hogy merre is futok a körpályán. Aztán, amikor már harmadszor adta ki, hogy átmásztam egy kerítésen, majd a középen lévő tornacsarnok tetején, akkor inkább megvásároltam életem első normálisabb futóóráját...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29699) adamkaa777 válasza tomcica (#29697) üzenetére


adamkaa777
senior tag

De ismerős :DD

El. Psy. Congroo.

(#29700) Vertigo18 válasza tomcica (#29697) üzenetére


Vertigo18
addikt

Néni is nagy futó figura lehet, ha így bámulja, hogy mit csinál....

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.