Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) medica válasza bandus (#29250) üzenetére


medica
senior tag

Alpinista vagyok a hegyifutás csak kiegészítés de sok cuccot adnak tesztelni, kipróbálni mielőtt gyártásba megy, és van elég jó terepfutó közösség is itt nálunk. Az átlag labanc inkább egészség megőrzés céljából sportol (nem frusztráltak hogy versenyezzenek), de nem sajnálják rá az anyagiakat (nyilván magasabb az életszínvonal de nem annyival amennyivel jobb az életminőség, várható élettartam, stb).

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#29252) tomcica válasza kk831228 (#29238) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gobdolom a szokasos 200euros ar,mint mindig a top kabatjaiknal. (Salomon Bonatti Pro is annyi nagyjabol,az is urhajos)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29253) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sokan írjátok az M400-t (használtan tényleg elég jó áron kapható már, mellkaspánttal együtt).

V800-t viszont mostanság nem írtátok, van ennek oka?
Nem mai darab és persze jóval drágább, mint az M400, de kb. egy árkategória a Garminnal és nagyon komoly tudása van és remek GPS-e.
Vagy lemaradtam és már nem ajánlott kütyü?

(#29254) emiki6 válasza Peterhappy (#29253) üzenetére


emiki6
veterán

Tomcica nekem azt ajánlotta, csak most még nem akartam "csúcskategóriásat" venni mert drága. (Bár 72-ért egy új piros nagy dilemma volt :D)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#29255) bencze válasza Peterhappy (#29253) üzenetére


bencze
senior tag

Az m400al ellentétben a v800nak még rendes gps-e van és sokkal többet tud, ha valaki entry levelben gondolkozik akkor szerintem azért nem volt ajánlva. Ég és föld kell legyen. Ár / érték arányban kiemelkedőnek gondolom mostanában főleg ha az ember egy jó akcióban megkapja. Valami 150+-ról indult azt hiszem, nem azért olcsóbb, mert hirtelen kevesebbet tud, akkor is nagyon jó multisport óra volt most is az csak gondolom le van maradva az újabb funkciók terén (ami lássuk be nem annyira lényeges).
Persze nem tapogattam meg rendesen csak utánaolvastam annó és azért elég sok ember használja, ez papír alapú vélemény.
Az m400 nem azért népszerű mert annyira kiemelkedően jó, hanem mert sokáig majdnem annyit adott mint a hasonló versenytársai, valamennyi kompromisszummal, viszont jelentősen olcsóbban. Most annyiban más kicsit a helyzet, hogy ott vannak a versenytársak előző generációs órái (kb m400 generáció) amikre már néha jó akciók vannak mivel máshol már rég kijött az új verzió.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#29256) Peterhappy válasza bencze (#29255) üzenetére


Peterhappy
őstag

Vilagos. A 235 miatt furcsalltam, hogy igy el van nyomva, arban boven egy kategoria, tudas teren pedig sok tekintetben jobb a V800.
Azert gondoltam, hatha van annak oka, hogy parkolopalyara kerult :)

@emiki6: en is arra gyujtogetek, bar nem pirosra :)

[ Szerkesztve ]

(#29257) emiki6 válasza Peterhappy (#29256) üzenetére


emiki6
veterán

Én se akarok pirost, de az van olcsón... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#29258) Alg válasza bencze (#29255) üzenetére


Alg
veterán

M400 azért is van annyi embernek mert a Hervisből 25-30 ezer forintért el lehetett hozni...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#29259) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ma laza 13km tempo,utana 5km mezitlab a fuvon (jol ramsotetedett) gyanus,h egyike az utolso mezitlabas futasoknak....

Ja, V800 most jo ar/ertek bajnok,meg kollega vett norvergiaban FR235-ot 230euronyi koronaert,annyiert az is jo vetel volt.
Amugy M400,egy-egy Tomtom es Suunto Ambit3 ami most komoly learazason elhozhato hugye+xare...

Vertigo nagyon csendben van,remelem nem a tus alatt ril,hanem felszivta magat arra a 2K felmerore a "nemi szerveknel" vagy milyen kozegben is szolgal epp ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29260) Vertigo18 válasza tomcica (#29259) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ehe-ehe... :))

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29261) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Usa-ban találam még csodákat gyári refurbished-ek között, de ezek macerásak lehetnek szállítás és vám(?) szempontjából.
fenix 3 230$-ért.
Fenix 3 sapphire mellpánttal

Tényleg, tomcica te a Forerunner 230-hoz milyen mellpántot használsz?

(#29262) tomcica válasza bigmasterg (#29261) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ami volt vele a csomagban,ha jol remlik a garmin premium (vizben nem mer,meg a vertikalis oszciallaciot sem,hanem a sima) eddig egyszer csereltem benne elemet,jol duruzsol.Neha kimosom,de csak kezzel.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29263) bencze válasza bigmasterg (#29261) üzenetére


bencze
senior tag

Ezekkel még lehet számolni, de az ilyen a garancia miatt nem jó, ha gariztatni kell akkor drága a szállítás, és mindenféle komplikált papírt kell bemutass, hogy ne vámolják meg amikor visszaérkezik. Én angol, német webshopokat szoktam nézni, szoktak akciók lenni ott is. Cipőt pl bike24-ről vettem, de van wiggle, meg sportshoes, meg runningwarehouse, cotswoldoutdoors, meg fene tudja még miféle oldalak.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#29264) bandus válasza bigmasterg (#29261) üzenetére


bandus
veterán

Arra nagy esellyel mar raverik meg a vamot es az afat is, ugy mar nem annyira szexi. Bringas fb csoportban hirdet egy arc uj, garis fenix3-akat 100k penzert, az is jo vetel lehet :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#29265) zaskar


zaskar
senior tag

Érdemes körülnézni az osztrák Hervisben is, már aki el tudja hozni/hozatni, mert az nem szállít Magyarországra. Most is van 20%-os kupon, meg elég sok óra is, akad egy-két jó vétel. Két hete itt akciós volt a Garmin 235, + még abból lejött a 20%. Így 48 ezerért vettem egyet a 920XT mellé. Ismerős hozza haza egy hét múlva.

(#29266) tomcica válasza zaskar (#29265) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na azt,ha rendes akarsz lenni eladod itt egyik forumtarsnak 60ert es mindenki boldog :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29267) zaskar válasza tomcica (#29266) üzenetére


zaskar
senior tag

Még az is lehet:) Tulajdonképpen amolyan második órának szántam, mindennapi kisebb futásokhoz. Nálam a pulzusmérés inkább csak amolyan tájékoztató adat, nem veszem véresen komolyan. Ezért a mindennapokban lehet hogy kiegyeznék a csuklós pulzusméréssel is. Ismerem a hátrányait de még nem próbáltam :)
Persze előbb meg kéne gyógyulnom, mert két hete nem futok mellhártyagyulladás miatt:(

(#29268) inf3rno válasza #78687232 (#29248) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem külön szenzorom van [link], az órát kívül hordom, a szenzort meg a csuklón. Másnak is ezt tudom javasolni az egybe óra helyett. Ha valami gebasz van néhány havonta, akkor edzés előtt észreveszem, hogy magas pulzust mutat. Általában 70-80 körül van indulás előtt, ilyenkor meg felmegy 130-ra. Elég megtörölgetni a szenzort, vagy igazítani rajta, hogy ne legyen szőrszál előtte, és onnantól jól mér. Legalábbis következetes, nem ugrál ok nélkül. Azt nem tudom, hogy mellkaspánthoz képest mennyit téved, elvileg csak 1-2 ütést.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29269) inf3rno válasza medica (#29249) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a Salewa jött be még olyan 15 éve. Olyan 8-10 évig bírta, azt hiszem elszakadt a végén, de addigra már annyit használtam, hogy lekopott a gombjáról a festék, és kiderült, hogy rézből vannak a gombjai. Na az minőség volt, és akkor még 10k-ba fájt leárazva, most ahogy nézem 25 és 75 között vannak Salewa széldzsekik.

Buliban hasznos! =]

(#29270) inf3rno válasza Peterhappy (#29253) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó a V800 is. Nem tudom meddig van rá szoftver támogatás, de legutóbb valaki azt írta, hogy még mindig küldenek rá. Gondolom azért nem írtuk, mert nem kezdő kategória. Az M400 a belépő óra a V800 meg high end körüli.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29271) inf3rno válasza tomcica (#29259) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C :C

Buliban hasznos! =]

(#29272) inf3rno válasza zaskar (#29267) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jobbulást!

Buliban hasznos! =]

(#29273) zaskar válasza inf3rno (#29272) üzenetére


zaskar
senior tag

Köszönöm szépen. A V800-ról: tudom, hogy egy nagyon jó óra, meg abban van a legpontosabb GPS, de én a 920XT-t többre tartom. Két barátom a múltkor elindult a Vérkörön, ami egy 77 km-es útvonal a Vértesben. Futva - képességtől függően - 7-12 óra kell a teljesítéshez. Mindketten V800-al indultak, fullra feltöltve, rajta az útvonal. Egyiküknek lefagyott, a másiknak lemerült, el is tévedtek. 920XT-t két éve használok, soha semmi hibát nem produkált, 14-15 órát biztosan kibír. Szóval én már csak Garmin párti maradok, 2007 óta használok Garmint, 205, 310XT, 920XT.

(#29274) beltram válasza zaskar (#29273) üzenetére


beltram
tag

Szerintem az utolsó mondatodban van a lényeg. Aki 10 éve használ Garmint, attól nem is "várható el", hogy egy Polar-t valaha többre tartson, de ez így is van rendjén. Én 1-2 hónapig használtam V800-at, atomstabil volt az óra, de nem tudtam megszeretni.
Viszont pl. sokkal sűrűbben olvasok lefagyásokat a Garminos csoportban, igaz Polar csoportnak nem vagyok tagja. :D Azért halkan tanácsolnám, hogy legközelebb egy powerbankot, mobilt vagy térképet vigyenek a Vérkörre, ha nem túlélőjellegű teljesítés a cél. :)

pace be with you

(#29275) zaskar válasza beltram (#29274) üzenetére


zaskar
senior tag

Igazad van, kissé elfogult vagyok a Garminnal, mert 10 éve használom, és a 205-öst kivéve (de ugye az egy nagyon kezdeti modell volt) egyikkel sem volt semmi problémám. Ez persze szerencse kérdése is, mert minden elromolhat, mint tudjuk. Én is olvasom a Garmin csoportot, és bizony vannak hibák, pl. a sokak által istenített Fenix 3 se mindenkinél problémamentes. Az viszont tény, hogy a 920XT az egyik legstabilabb Garmin óra (bár sok ember számára nem opció, mert hétköznapi viseletre a formája miatt kevésbé alkalmas).
Vérkör: volt náluk itiner is, de így is beletettek - ha jól emlékszem - vagy 16 km-t :) Azt már lehet, a 920XT se bírta volna ki... :)

(#29276) parandroid válasza zaskar (#29273) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Minap bennem is megállt az ütő, amikor a félmaraton rajtja előtt ránéztem az órára, és 17%-on állt a töltöttségjelző. Hősiesen végig mért mindent, ahogy a célba érve leállítottam, ugyanabban a pillanatban sötétült el a kijelző. Itthon rádugtam töltőre, elindult, és azonnal kaptam vissza a mérés záróképernyőjét, és kérdezte, hogy akkor menteni szeretném-e. :C

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nekem még majdnem 2 óra kell azért egy félmaratonhoz, illetve hogy lassan másfél éves a készülék, szóval az akku sem teljesen új benne.

Amúgy kérdezni akartam már korábban is, hogy ultrások a 10-12 órás versenyeken (hogy a még hosszabbakról ne is beszéljünk) hogyan, illetve mivel mérik a tempót/távot? Ilyenkor előkerülnek a klasszikus casiok a stopperfunkcióval, és nézik a km-jelzéseket, vagy nekik már annyira a vérükben van a tempó, hogy erre sincs szükségük?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29277) #78687232 válasza parandroid (#29276) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ha gondolod, megkérdezhetem futótársat. Neki talán V800-a van és az asszem kibír 13 órát. Talán az én FR225-ös órám is bír 11-12 órát pánt használata mellett. A Spartan Ultra 18-26 óra között bírja.
De szerintem nagyon sokszor érzésből fut, főleg egy UB-n 100-150 km felett már tuti nagyon lelassul.

(#29278) parandroid válasza #78687232 (#29277) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez tényleg érdekelne, bár a nyilvánvaló válasz az lehet, amit te is írsz: érzésből, illetve rutinból, tudva, hogy milyen erőkifejtéssel mennyit tud még tartalékolni - gondolom a pulzusukat ők már elég jó közelítéssel meg is tudják mondani eszköz (illetve rámérés) nélkül is, és az még csak az egyik tényező az itt fáj, ott fáj mellett. Azért ehhez nem egy-két év futós múlt kell.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29279) #78687232 válasza parandroid (#29278) üzenetére


#78687232
törölt tag

Múltkor a Spartathlon közvetítése alatt meg lehetett nézni az eredményeket, azt már nem találom. Meglepően hamar indult már 6-12 órás versenyeken. Szőnyi Ferenc is egy-két év után már sikeresen teljesített ultra távokat, ráadásul nagyon jó eredményekkel. Ismerősöm nulla edzéssel eljött júniusban félmaratonra és rögtön 1:59:57-tel zárt, 10 km-t 48 perc környékén fut. Nekem ugyanehhez két év kellett, simán mások vagyunk.
Rákérdezek a napokban, engem is érdekelne a téma.

(#29280) parandroid válasza #78687232 (#29279) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, ez a másik téma is érdekes, nyilván nem ugyanonnét indul mindenki. Én is ismerek delikvenseket, akik az első maratonjukat egy év futás után 4 óra alatt futják, én örülök, ha meglesz a 4:30, de vannak kétségeim ezzel kapcsolatban, pedig mostanra lassan megvan a 4000. lefutott km-em (amihez majd' 29 hónap kellett). :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29281) inf3rno válasza zaskar (#29273) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Polar M400-al kapcsolatban is hallok szoftver hibáról meg fagyásokról ismerősöknél. Elég ciki, hogy kiadnak egy viszonylag jó órát és a szoftveren hasalnak el. Nekem Suunto-val soha nem volt egyetlen kifagyásom sem. Egyedül mellkaspánt párosításhoz kellett resetelni egyszer.

Buliban hasznos! =]

(#29282) inf3rno válasza parandroid (#29276) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én mindig rádugom töltőre futás után, kell a szinkronizáláshoz is, hogy gépre legyen dugva... Azt még sosem teszteltem, hogy vajon adat rögzítés közben elmegy e power bank-ről.

Ultrán érzésre simán lehet hozni a megfelelő pulzus zónát. Gyakorolni kell, ennyi. Én is nagyjából tudom, hogy milyen zónában vagyok éppen.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29283) #78687232 válasza parandroid (#29280) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nem titkolt célom az ultra versenyekig eljutni, még ha nem is leszek első alapon. Néha én is elbizonytalanodok, de max. ha nem tudok tovább jutni az erős félmaratonnál, akkor inkább maradnak a "rövidebb" távok. Magát a futást szeretem, ezért nem hagynám abba. Azért az a 4000 km 29 hónap alatt elég vad, én 26 hónap alatt csak 2500 km-ig jutottam. Ezek szerint közel ugyanakkor kezdtük, szépen lemaradtam :)

(#29284) bandus válasza parandroid (#29280) üzenetére


bandus
veterán

kollegina kb. fél éve fut (mondjuk azt becsülettel, heti 3-szor), és 1:49-es félmaratont tolt most a spar-on :Y nekem ennél kicsit jobbhoz kellett 3 év :D durva különbségek vannak valóban.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#29285) parandroid válasza #78687232 (#29283) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az a vicces, hogy én maradtam le - legalábbis tempóban mindenképpen. :DDD

Az első évnek technikailag semmi értéke nem volt amúgy, először csak felálltam a futópadra, és próbáltam futómozgást végezni, aztán meg annyira belejöttem, hogy egyórás edzéseket csináltam közel max pulzuson, amitől teljesen készen voltam állandóan. Eltelt vagy egy év, mire megtaláltam a topikot, és kezdhettem az alapozást szezon közepén, és dobhattam ki az első sok hónapot. Ez aztán el is tartott tavaly júliustól idén március elejéig (akkor gyűltek eszeveszett módon a km-ek), és még mindig azt érzem, hogy ezt az évet még mindig rendes alap nélkül toltam végig. Na, de majd jövőre nekiállunk a minőségi munkának. Csak ez a hétvégi maraton legyen meg valahogy.

Párom amúgy egy évvel később kezdte, kardióban már előttem van, pedig lefutott km-ben közel a felénél jár csak az enyémnek. Jó, persze gyorsabb vagyok, de ha izomtömeget nézünk, ez érthető is. Félmaratoni távon viszont már csak fél percet tudok verni rajta km-enként, maratonon pedig szerintem az okos erőbeosztásával, és a jobb kardio alapjával örülhetek, ha végig bírom tartani a tempóját.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29286) Vertigo18 válasza parandroid (#29285) üzenetére


Vertigo18
addikt

Maratonról videót majd! :C

Had röhögjek végre én is! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29287) #78687232 válasza parandroid (#29285) üzenetére


#78687232
törölt tag

2015-ben elég szépen kezdtem, sikeresnek éreztem az egészet. 2016 elején csináltam egy 2:12-es félmaratont és onnantól lejtmenet. Körülöttem mindenki jobb volt, többet bírt, jobban fejlődött. Így szinte az egész év csalódásokkal volt tele. Október környékén változtattam dolgokon és az idei évben csak egyszer ért csalódás és a maraton kivételével mindent elértem, amit szerettem volna. Most már vége a versenyzésnek, legközelebb a 18-as Wizz Air FM-on szeretnék futni versenyben. Addig felkészülés és örömfutás.
Az izomtömeg nem lehet rossz, én nagyon satnya vagyok :DDD Ezen is szeretnék kicsit változtatni a jövőben.
A maratonra meg sok szerencsét ;)

(#29288) Vertigo18 válasza #78687232 (#29287) üzenetére


Vertigo18
addikt

Látod, mennyivel jobb akkor, amit én csinálok? A céltalan futkorászás? :) Nem érhet csalódás! :N

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29289) Corpuscle


Corpuscle
őstag

Vasárnap lefutottam életem első 10 km-ét. Ami kimondottan tetszett, hogy végig jól is éreztem magam, úgy hagytam abba, hogy „de szívesen futnék még” érzéssel. Szeptember 10-én kezdtem és ahogy előre sejtettem az izületek fogják leginkább megérezni ezt a mozgásformát. Rövidke tapasztalatom, hogy a bicajjal szemben, itt a vádli sokkal jobban van terhelve, mint a comb. Utóbbival gyakran semmi gond, a vádlim meg rendesen be van állva a futás végére. De lehet a technikám (már ha lehet ilyet mondani) rossz.
Összességében nem bánom, hogy belekezdtem, „adja az érzést”. Nagyon hiányzott már a mozgás.
A Garmin Ph csoprtban csak lesek milyen tempóval futtok, van hová fejlődni. :B

(#29290) zaskar válasza parandroid (#29276) üzenetére


zaskar
senior tag

Kérdésedre válaszolva: jómagam viszonylag ritkán megyek ultratávot, múlt hónapban voltam negyedszer egy lengyel 100 km-es terepultrán. Ezt 14-15 óra alatt szoktam teljesíteni, és ezt a 920XT legjobb mintavétellel is kibírja, bár nem sok marad benne a végére. Hozzáteszem, pulzuspántot nem használtam, azzal már nem biztos hogy kibírta volna.
Akik ettől jóval hosszabbakat mennek, azok szerintem vagy rosszabb mintavételre állítják az órát, vagy közben powerbankkal töltik (már amelyik típust lehet, a 920XT-t nem, de a Fenix sorozatot és a Polarokat igen). De olyat is hallottam, hogy két órát visznek... :)

(#29291) #78687232 válasza zaskar (#29290) üzenetére


#78687232
törölt tag

Tényleg, a powerbanket ismerős is említette.

Jut eszembe, év elején Bandus azt mondta, érjük el az 1500 km-t idén. Jelentem még kb. 400 van hátra, ez lesz az egyetlen cél amiért még idén küzdeni fogok.

[ Szerkesztve ]

(#29292) Chuck Norris válasza zaskar (#29290) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én úgy csinálom, hogy két órát viszek magammal de olyan is volt, hogy két órát és powerbankot is, aztán a hátizsákban töltöttem amit épp nem használtam.

Most vettem észre, hogy a múlt héten átléptem a 2017Km-t :)

(#29293) bandus válasza #78687232 (#29291) üzenetére


bandus
veterán

keep on going! én 1270-nél járok, titkon szeretném megugrani az 1700-at év végére, aztán meglátjuk hogyan alakul a november és a december, de egyelőre még reálisnak látom, hogy sikerüljön 2 db 200-as hónapot összehoznom :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#29294) emiki6 válasza bandus (#29293) üzenetére


emiki6
veterán

Miért jók amúgy ezek az évi célok? Ha van egy terv, van progresszió, stb. Nem értem. :D Számít ez bármit? :B

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#29295) bandus válasza emiki6 (#29294) üzenetére


bandus
veterán

nem értem a kérdésed. mi különbség van ez esetben a terv/cél között? :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#29296) #78687232 válasza bandus (#29293) üzenetére


#78687232
törölt tag

Rendesen elhúztál, szép eredmény. Hajrá nekünk, már nincs sok idő :)

(#29297) tomcica válasza emiki6 (#29294) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van akit extran tud motivalni egy-egy kerek szam,heti-havi-eves szinten,ha ez segit neki,hogy kimenjen es tolja akkor ez,ha az hogy kiteszi a FB-re,hogy "itt es itt mozgott,ennyi es ennyit es igy erezte magat" akkor az.Minden apro mocskos trukkot be kell vagni,ha mashogy nem megy :DDD
Van akit onbizalommal es megnyugvassal tolt el,hogy lefutott X kilometert 2017-ben.En ezt mind megertem,foleg hogy ilyen tomeges lett a hosszutavfutas (es hogy az utobbi nehany evben ennyire beivodott a szocialis media a mindennapokban - beleerte a celkituzeseket,dicsekvest,buszkeseget stb.)

Ugy vagyok vele,mint az altalad emlitett Wim Hof a legzessel,mindegy hogy mi miatt JUST FUCKING RUN (ott breathe :P ).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29298) emiki6 válasza bandus (#29295) üzenetére


emiki6
veterán

Úgy értem mi értelme kitűzni egy éves össz km célt?
Azt értem, hogy "ekkora távot szeretnék lefutni ennyi idő alatt" vagy "adott pulzusszámon szeretném elérni az x tempót", de ezt nem. Mintha valaki aki mondjuk súlyt emel azt mondaná, hogy "én idén 4000 ismétlést akarok csinálni fekve nyomásban". :D

Lehet azért nem értem, mert máshogy állok hozzá a célokhoz, mert már nem kötöm a célt időszakhoz, mert ha nem érem el, az csalódás, ha meg tudom hogy úgyis elérem, akkor meg nem mindegy? :D

De valószínű nem mindegy, mert különben nem tűznétek ki ilyen célt, ezért megpróbálom megérteni, hátha. :D

Tomcica: Jogos. :R
Talán az a lényeg, hogy az ember ide eljusson: [INSPIRÁCIÓ! ennyin múlik, hogy milyen az életed...] Én már kezdem érteni miről beszél, de még nem értem teljesen. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#29299) Vertigo18 válasza tomcica (#29297) üzenetére


Vertigo18
addikt

Idén nekem óriási motívációt adott, hogy valaki ide tavaly év végén belökte, hogy lehet rendelni ilyen "2016-ban lefutottam 2016 km-t"! És még le is volt fényképezve, aztán lehetett mellé névre szóló tartót is rendelni, baromira megtetszett. Akkor elhatároztam, hogy ilyen nekem KELL 2017-re!

És most ehhez tartom magam! Tényleg jó motiváció lehet annak, akinek kellenek az ilyen motiváló tényezők!

szerk: T1 kolléga volt, ezúton is, ismételten köszönöm a tájékoztatást! :R

emiki6: magam nevében tudok beszélni csak: ha nem lett volna ez a km. kitűzős célom, nem hiszem, hogy néha ne győzött volna a lustaság... Néha csak úgy tudtam magam rávenni egy kis futásra, hogy ez lebegett a szemem előtt.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29300) inf3rno válasza Corpuscle (#29289) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grat! A comb inkább hegymenetben meg erősebb tempónál terhelődik. A vádlival kapcsolatban igazad van.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.