Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) emiki6 válasza Vertigo18 (#29299) üzenetére


emiki6
veterán

Mikor bármihez nincs kedved csak jusson eszedbe ez: [de visszamennék az időben...] :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#29302) Haugland válasza Vertigo18 (#29299) üzenetére


Haugland
aktív tag

Nálam úgyszintén!

Én tavaly ősszel kezdtem el a rendszeres futkorászást az itt olvasott célokkal.
El is határoztam, hogy ez egy nagyon szép életcél lenne, ha minden évben lefutnám az aktuális évszámot, illetve évente egy egy hosszabb futás, ami az életkoromnak megfelelő. (Aztán 4 év múlva ha elérem a maratoni távot, akkor onnantól pedig az éves 1db maraton)
Idénre én 1500km-t tűztem ki magamnak és 1db félmaratoni távot egyben...

Aztán jövőre pedig sárkány kolléga mintájából ellopom a havi 1 félmaratoni táv egyben-t + emelni szeretném az össztávot. Ez alól 1 mentséget fogadnék el magammal szemben -> ha elkezdenék egy erősítő sportot is csinálni (amire ugyanúgy szükségem lenne)

(#29303) Chuck Norris válasza emiki6 (#29298) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Pl. ha le akarsz futni egy maratont, teljesen mindegy milyen idővel csak, hogy szintidőn belül legyél, akkor is egy Km célt tűzöl ki, nagyjából ez is ilyesmi.

(#29304) bandus válasza emiki6 (#29298) üzenetére


bandus
veterán

tomcica jól összefoglalta :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#29305) bencze válasza emiki6 (#29298) üzenetére


bencze
senior tag

Nagyon jó kérdés, a gamification buzzword a válasz rá, nagy cégek jó pénzeket költenek el ennek a kihasználására (pl nálunk melóban is merült fel):
https://hu.wikipedia.org/wiki/Gamification

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#29306) bandus


bandus
veterán

kis érdekesség, tegnap elkezdtem az alapozósdit, még nem volt az igazi, nagyon látszik, hogy az elmúlt 6+ hónapban ebben a pulzuszónában semmit sem edzettem (6:45 min/km, @148). kíváncsiságból visszanéztem, hogy milyen eredményekkel kezdtem a tavalyi alapozást, az viszont 7:30+ tempó volt és 150 feletti pulzus, szóval azért nem múlt el nyomtalanul ez a mostani év.

jövőre akarom azt az 1:40 alatti félmaratont, már tavasszal :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#29307) Haugland válasza Haugland (#29302) üzenetére


Haugland
aktív tag

Ja....és kifelejtettem a 2018-as célkitűzésemből mégvalamit:
Teljesíteni egy Cooper teszt-et 10:30 alatt :D

(#29308) Vertigo18 válasza Haugland (#29307) üzenetére


Vertigo18
addikt

LOÁL! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29309) Pttypang válasza Haugland (#29307) üzenetére


Pttypang
veterán

Mellé erősítőnek pedig megcsinálsz minden fekvőtámaszt? :)

Everybody lies.

(#29310) #78687232 válasza bandus (#29306) üzenetére


#78687232
törölt tag

Hasonló nálam is, tavaly 7.20-25 között hoztam a 140-es átlagot, most meg 7.00 körül van ugyanez.

(#29311) ígyvanferi válasza Pttypang (#29309) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mindet is! És elszámol közben a végtelenig. Kétszer.

A motivációhoz: engem csak az motivál, hogy egyre gyorsabban fussak. Szóval én nem tűzik ki ilyen fussunk le ennyi és ennyi km-t célt. Igazából tempó- vagy időcélt sem szoktam, majd jön az magától, a lényeg, hogy ha lassan is, de csipkedjünk le az időkből. Idén ebből mondjuk semmi nem valósult meg, de most beleteszek egy rendes alapozást a télen, aztán mehet újra a gyorsulás.

(#29312) Peterhappy válasza Vertigo18 (#29308) üzenetére


Peterhappy
őstag

Miért, szerintem tök jó ötlet, ráér fél tízkor felkelni :)

@ígyvanferi: épp azon gondolkodtam délután, futni nem is nagyon lehet célok, motivációk nélkül.
Afrikában persze rengetegen járnak így iskolába, munkába (persze ez is egy cél), de Magyarországon erre (szerencsére) nincs szükség.
És tök mindegy, ki miért fut, kit mi motivál, milyen cél hajt, csak fusson :) Ahogy Tomcica is írta a minap, bánja is Ő már, ha csősálban, széldzsekiben futkározunk (a langyos őszi szélben...), csak fussunk.

[ Szerkesztve ]

(#29313) emiki6 válasza ígyvanferi (#29311) üzenetére


emiki6
veterán

majd jön az magától, a lényeg, hogy ha lassan is,

+1 Az én tapasztalataim és gondolkodásom szerint ez a jó hozzáállás. :K
Persze emellett érdemes számon tartani a fejlődést és ha egyáltalán nincs fejlődés, vagy reálisan nézve túl lassú, akkor változtatni. És ez igaz bármilyen edzésre. Illetve emellett érdemes félretenni az egót is.

vighpeter: Ez oké, de ha valaki nem megfelelő motivációt választ, akkor egy idő után odavész a lelkesedés és abbahagyja vagy kihagy. Saját tapasztalat.
Ha valaki azt hiszi, hogy elérheti, pedig amúgy nem érhetné, akkor ha nem éri el csalódik és ha nem elég erős lelkileg, akkor annyi.

Én azt tapasztaltam, hogy a folyamatosság akkor valósul meg, ha az életed részévé teszed az edzést. Szokássá, kötelességgé, "szükségletté" válik. Ha valami nem fenntartható (és "önfenntartó"), az abba fog maradni és azt senki nem akarja.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#29314) tomcica válasza Peterhappy (#29312) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Teljesen el vagyok mar puhulva,ha rolatok van szo... :B

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29315) Vertigo18 válasza tomcica (#29314) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az az áldott jó, földöntúli szíved, az visz egyszer a sírba! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29316) tomcica válasza Vertigo18 (#29315) üzenetére


tomcica
Topikgazda

amugy is azon a velemenyen vannak a "tudosok",hogy heti 7.5 ora edzes art a szivnek hosszu tavon.

[link]

meg jo,hogy sosem edzettem 7.5 orat :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29317) Vertigo18 válasza tomcica (#29316) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor ezek szerint, ha még ennél is több, akkor még egészségtelenebb? Ezek szerint anyósom a nyerő, a maga 120 kilójával és a tíz év alatt max 7.5 óra mozgásával...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29318) tomcica válasza Vertigo18 (#29317) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egyszer majd kellene kesziteni egy kutatast ezekrol a kutato tudosokrol :DDD meg a vegen kiderul,h nem teljesen egeszseges ennyit kutatgatni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29319) Vertigo18 válasza tomcica (#29318) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hát ez ilyen... Vannak, akik tényleg nagyon ráérnek... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29320) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Hosszú leszek, de maradjon csak ez fent az utókor számára és ha csak egyetlen jelenlegi vagy leendő kolléga számára akár csak minimális hasznos vagy érdekes adattal szolgál, akkor már megérte ennyit pötyögni.

Szóval álljon itt egy kisebb összefoglaló.

Június elején vettem a cipőmet és pár nappal később kaptam a munkatársaimtól a pulzusmérős (5000 forintos Lidl-s) órámat. Azt követően kezdtem bele a pulzus-kontrollált futásba, az első egy-két alkalommal 135 volt a plafon (igen, kb. sétáltam), majd ezt igen gyorsan feltornáztuk 142-ig.

Kb. június közepe óta futok 142-es plafon mellett. Ez jobb esetben 3-4 futást jelentett hetente, többször heti 40-45 kilométert kilométert kiadva. Az augusztus ellenben gyakorlatilag teljesen kimaradt, hála az allergiaszezonnak. Augusztus 10. és október 4. között háromszor mentem el futni, aug. 22-én belepréseltem 11,5 km-et, ami épp annyi volt, mint a két parádés szeptemberi futás együttvéve...

Tegnap első alkalommal mentem gyorsabb futásra, ami 160-as maximum pulzust jelentett. Az időjárás is nekem kedvezett, jó hűvös volt, de még nem hideg (kb. az a szint, aminél Tomcica már leteríti a pokrócot a fűre, ha kifekszik reggel napozni). Úgy gondoltam kb. húsz percig ha bírni fogom a tempót már jó vagyok, ezt jócskán sikerült felülmúlnom. Igaz egyből a lovak közé csaptam, úgy terveztem, előbb futok 1-2 km-et a szokott módon, de elvitt a lendület :)

13.60 km lett 01:20:09 alatt, 05:53 min/km mellett. Plusz a legelején, éppen a leggyorsabb (leglejtősebb) szakaszon még beletettem kb. másfél kilométert, de a GPS-m úgy 100 méter után elszállt és arról nincs mérésem. Mindenesetre úgy érzem, maradt bennem tartalék, de nem csupán a kimaradt táv miatt, hanem mert tudom, hogy sokkal komolyabban kellene vennem a bemelegítést, meg kellene tanulnom szabályosan lélegezni, fejleszteni a "technikámat" és még legalább 4-5 kg lehajítását tervezem. Ezek mind súlyos másodperceket jelenthetnek.

Főleg azért örülök a tegnapi eredményemnek, mert az 142-es részbe beleragadtam, nem volt érdemi változás, javulás csak km-gyűjtés. Oké, rég fájt úgy a térdem, mint ma délelőtt, de SOHA életemben nem esett még ennyire jól a futás!!!
És ezt muszáj vagyok írásban adni :)

Szóval úgy 15 km-et tehettem tegnap bele a cipőbe és biztos, hogy 2-3 km-t még bírtam volna, főleg annak tudatában, hogy hazafelé folyamatosan emelkedett az út (a mért szakaszon 17 métert lejtett, 31-t emelkedett a szint).

És mindez a számok nyelvén:

Fastest Kilometer 00:05:23
Fastest Mile 00:08:51
Fastest 5k 00:28:13
Fastest 3 mi 00:27:18
Fastest 10k 00:57:45
Average Speed 10.17 km/h
Az utolsó négy egyaránt PB és hogy km és mérföld összevetésben miért nem, arra még egy érdekes (vagy éppen marhára felesleges és unalmas) gyűjtés.

20.05.17 / 18:01
3.87 km Distance / 00:22:40 / 05:51 min/km Pace
Fastest Kilometer 00:05:11 / Fastest Mile 00:08:27
Az idei harmadik, egyben eddigi legjobb tempójú futásom. Még a régi cipőmben, óra és mindenféle kontroll nélkül. Nem bírtam négy kilométerig sem.

Ennél csak egyszer futottam gyorsabb kilométert, az idei legelső futásom alkalmával:

17.04.17 / 19:20
1.79 km Distance / 00:10:18 / 05:44 min/km Pace
Fastest Kilometer 00:05:08 / Fastest Mile 00:08:50 -> ez gyakorlatilag megegyezik a tegnap futott leggyorsabb mérföldemmel, csak éppen nem ~90 percet futottam, hanem kilencet (és sétáltam kb. egy percet, hogy ne legyen hipp-hopp, jön Vuk).

És végül összevetve az eddigi legjobb (142 kontrollált) futásommal:

22.08.17 / 06:13
11.32 km Distance / 01:16:11 / 06:43 min/km Pace

Fastest Kilometer 00:06:12
Fastest Mile 00:10:07
Fastest 5k 00:32:45
Fastest 3 mi 00:31:34
Fastest 10k 01:07:22
Average Speed 8.89 km/h

Azaz 52 másodpercet javult a pace. Ennyit számít a 142 helyett 160 kontroll.
Mondjuk azután a szabadságérzet után, ami elragadott tegnap, nem is lesz könnyű legközelebb ismét 142-n lötyögni :) De valamit valamiért.
És elképesztő belegondolni, hogy tegnap néha úgy éreztem, mintha suhannék és közben itt többen is 1-1,5 perccel gyorsabb kilométereket tudtok.

Hirtelen ennyi, további szép estét nekünk!

(#29321) kk831228 válasza Peterhappy (#29320) üzenetére


kk831228
addikt

Ha kicsit belekòstolsz a "kocogòs" tempòba, utána nehèz visszafogni magad... :K Nekem is ùgy van mostanában, nem bìrom megállni hogy ne nyomjam meg a vêgêt 180 pulzus fölè... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#29322) #78687232


#78687232
törölt tag

Megpróbálom tömören összefoglalni a válaszokból:
V800-as órája van, ami kibír kb. 24 órát, viszont nagyon fontos tényező a powerbank tölthetőség. Pulzust csak edzésen szokott mérni, de akkor sem mindig, elég jól érzi. Ezzel ellentétben a tempó folyamatosan ellenőrzés alatt van. A pulzust rövidebb versenyeken, vagy gyorsító/tempó futások alkalmával nézi, de ahogy kivettem a szavából akkor is inkább összességében érdekli és nem az alapján fut.
Véleménye szerint aki tudja folyamatosan figyelni a készülés alatt, az nézze, de emiatt ne feledkezzen meg élvezni a futást. Vele is előfordult, hogy hat órán keresztül csak azt bámulta és az nem jó érzés.
Az első ultráig két év alatt jutott el, ami a négy napos BSZM volt. Az igazi annak az évnek a végén egy 100 km-es verseny volt. Rá egy évre UB és onnan nem volt megállás. Három egyéni UB, hat egyéni BSZM, Sárvár 24 óra (4. helyezett), Bécs-Budapest egyszer. Emellett rengeteg 6 és 12 órás verseny, amit nem igazán tudott felidézni pontosan. Azt tudom, hogy idén volt a kecskeméti hat óráson kétszer is, májusban 63 km-rel 3. lett, augusztus végén pedig 65 km-rel első.
A Spartathlonra decemberben kezdett el edzeni. Heti 100 km szinte mindig megvolt, júliusban és augusztusban pedig sikerült 500 km felé tornázni. Tempó heti egyszer volt, mindig a dombokat kereste és csak hat percen belül futott. Ezt rendszeresen figyelte is. Nyáron a hosszúkat mindig délben futotta. Az egyik legfontosabb dolog volt ezek mellett hogy fejben sosem engedett semmilyen külső körülménynek, nagyon fontos fejben ott lenni. Plusz rengeteget evett+ivott.

Direkt kérdeztem többet is az alaptémánál, mert ritkán találkozok vele és kíváncsi voltam. Remélem érdekes volt. :R
Elkértem a spartathlon futásának a linkjét is, de azt elméletileg még fel sem töltötte, mert alig van szabadideje. Azt mondta, mindenképp elküldi és majd belinkelem ha van rá igény.

(#29323) emiki6 válasza #78687232 (#29322) üzenetére


emiki6
veterán

Igen, érdekes! :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#29324) beltram


beltram
tag

Demotiváló, avagy "Higgy magadban te hitvány szar!". :D

pace be with you

(#29325) bandus válasza beltram (#29324) üzenetére


bandus
veterán

Hat eeez brutal :Y mondjuk most reggel pont felhuzott a srac a terepfutas csoportban, de az eredmenyei vitathatatlanok :) :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#29326) parandroid válasza #78687232 (#29322) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De még mennyire, hogy érdekes volt! Rádugtam egyébként az fr235-re a töltőt, miután elindítottam a mérést, és tényleg tölt. Ez eszembe sem jutott volna. Valamiért az volt a fejemben, hogy ha töltőre akarom tenni, le kell állítani.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29327) mukibuci válasza parandroid (#29326) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ezt már mióta ki akartam próbálni :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29328) Vertigo18 válasza Peterhappy (#29320) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi az írást, nekem nagyon tetszenek ezek a személyes élmény beszámolók! Sokat tanulhat belőle más is, meg jöhetnek olyan "válaszok", értékelések rá, amivel a delikvens lesz majd eggyel beljebb utána...

Elég "rossz" időben kezdted a futkosást, alapvetően a téli időszak az, amit alapozással töltünk, neked a nyár lett végigalapozva. A "rossz hír", hogy most majd jöhet megint az alapozás. Viszont...

Többször meg lett itt említve, hogy alapozás során (amit te csináltál, a szigorú pulzuskontroll alatti futás) lehetőleg minden héten iktassunk be egy "változatosító" futást. Értsd úgy, hogy az ne arra menjen, hogy minél hosszabbat az alap pulzuson, hanem pont az legyen az értelme, hogy "kiszakít" abból a monoton (mert az alapozás bizony monoton) körforgásból és felkészítse a szervezetedet arra, hogy bár tudjon egyre többet futni alacsony pulzuson, viszont tudjon robbanni is egyet, ha kell. Kellene a heti egy edzésnek mondjuk kis játékos fartleket tartalmaznia, amikor a szokásos futásodat a negyedik, ötödik kilométer (bemelegítés) után csinálsz egy olyan km-t, hogy kijelölsz magadnak messzebb egy pontot (mondjuk "az a fa ott, 150 méterre"), aztá odáig kicsit megtolod nekijje', had ugorjon a pulzus... Aztán kocogsz egy párszáz métert, hagyod visszaállni (nem kell az alapra!), majd megint jelölsz egy ilyet...
Később, ha már eltelt néhány ilyen "emeltebb" futás, akkor lehet tervszerűbben, pl. 100 fokozó, 150 pihenő, ezt ismételni 5x (nem lesz könnyű, hidd el!). Így szépen megszokja a szervezeted az alacsony pulzuson futást, de ki is tudsz onnan durranni.

Aztán tavasszal visszatérünk rá és tomcica kezelésbe vesz! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29329) tomcica válasza beltram (#29324) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na egy ilyennel barmikor oda lehet allni egy vilagszintu ultrara,nem vallana szegyent az ember!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29330) parandroid válasza tomcica (#29329) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ott van, hogy a Spartathlonra készült (és le is futotta), szóval ebben nincs hiba. Azért ez sokunknak vagy borzasztóan távoli, vagy egyenesen elérhetetlen. Nekem személy szerint így kora tavasszal a hosszú futásokkal volt 70 közelében a heti km-em (valami 260 a legerősebb hónapom), és ez már sok volt kicsit, szóval elképzelni sem tudom, milyen lehet egy 500-as hónap.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29331) bandus válasza parandroid (#29330) üzenetére


bandus
veterán

ezt muhari gabi futására írta tomcica, de mind a kettő brutál :Y

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#29332) tomcica válasza Vertigo18 (#29328) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyezem,barmikor lehet alapozni,a nyar se veszik karba.Mindig erdemes beiktatni mas sebessegu mozgast,mert az egyoldalu "totyoges" serulesveszelyes is lehet,meg kesobb eleg hosszu ido elmegy a kigyorsitasra,valamint 30-35 even felul orizni kell az ember sebesseget.Ertem ez alatt a sprinter izmokat.Ehhez amit irt Vertigo,tehat nem savasito repulo sprintek mukodnek.
Ez mellett a futoiskola es a domb tud mas izmokat is mozgatni ugy h ne terheljuk tul magunkat.A dombnal az elejen ne a sebessegre ugyeljunk,eleg egy laza tempo felfele,hanem a formara,az legyen helyes.A sebesseg masodlagos.
Kigyorsitasnal a domb+400m eros kombinaciot sokszor hasznaljuk itt felenk,az egyik legjobb "ar/ertek" bajnok az edzesek kozul.A masik a resztavozas abban a fazisban.
Amugy az alapozoasnal is szabad am resztavozni,foleg ha a konnyu tempot futjuk,ott se muszaj egyben futni a tervezett idot/tavot.Rovid mozgo pihenokkel (ezt nevezik suru denszitasu resztavoknak nyugaton) kell osszefuzni.Ilyen 30mp kocogas (kb 100-150m).Max 200m kocogas.
Igy is lehet 3x3km,vagy 4x3km,2x5km haladoknak 3x4-5km,2x6-8km.
Havi ket alkalommal meg az alapozasnal is ki kell "egetni a kipufogot",ez max kozeli pulzust (vagy ahova fel tudod tornazni ennyi ido alatt) jelent.2-7perc eleg.Ez lehet egy temposabb edzes vegen,igy megfeleloen be leszunk ra melegitve,ezaltal konnyebb is foleg egy olyan futonak,aki nehezen tud felporogni.
Ezt nem kell merni,nem szamit a sebesseg,csak kapjuk fel es ne csak 30-60mp-ig,mert az keves.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29333) tomcica válasza parandroid (#29330) üzenetére


tomcica
Topikgazda

500-as honap idovel meg csak nem is elkepzelhetetlen,de amiket nehanyan futnak 750-800km az cudar lehet.Napi ket edzes,egyik10-12km a masik18-20,es azon a szinten ebben van tempo is.Na az szo szerint felmorzsolja az embert :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29334) Vertigo18 válasza tomcica (#29333) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor ott vagy meló nincs mellette, vagy család... Vagy egyik sem.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29335) tomcica válasza Vertigo18 (#29334) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az is,de nem csak arra ertettem,hanem hogy mit tesz a testeddel az az emelt km.Edzotaborokban,meg az alapozas bizonyos szakaszaiban mi is futottunk 160-170km-es heteket,az alulrol surolja a 700-at,volt h akkora gyulladas gyulemlett fel,h majdnem ki kellett egy figamat huzni.Ahogy lecsokkent a terheles elmult minden magatol.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29336) norby_42 válasza beltram (#29324) üzenetére


norby_42
aktív tag

Azta.. gép. (Minden negatívság nélkül)

Eat pasta, run fasta

(#29337) #78687232 válasza norby_42 (#29336) üzenetére


#78687232
törölt tag

Deicide ilyen még, nagy kár hogy manapság már nem fut. Amit kitűzött célnak, azt megvalósította. Az abszolút példakép számomra, az itteni blogjával aludtam mikor elkezdtem futni.

(#29338) Haugland


Haugland
aktív tag

Azt hogyan lehet megtanulni, hogy az ember futás közben szinte nullára redukálja a vertikális mozgását?
Múltkor láttam ezt a videót és ott döbbentem meg, hogy oldalról simán lehetne videózni a srácot, mert szinte mozdulatlan a feje. Semmi le-fel mozgás nincs benne (szinte)

(#29339) Vertigo18 válasza Haugland (#29338) üzenetére


Vertigo18
addikt

Fuss olyan magas alagútban, mint amekkora te vagy! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29340) Haugland válasza Vertigo18 (#29339) üzenetére


Haugland
aktív tag

Tuttttam, hogy beszólásbiztosra kellett volna fogalmazni ezt a kérdést :)
Munkatársam egyből mondta, hogy majd ő segít a motiváció fenntartásában egy M60-assal.....
...hiába, egy jó munkatárs nem csak ígér, hanem be is tart... :)

(#29341) Vertigo18 válasza Haugland (#29340) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ebben a fórumban?

Beszólásbiztosra??? ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29342) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Mi a különbség piros elejű Gramin HRM-Run és a sima HRM-Premium pántok között?
Futás dinamika? De mintha azt tudnák a régebbi pántok is (itt lehet tévedek). :U

(#29343) tomcica


tomcica
Topikgazda

Hogy legyen egy kis futas is a sok lenyeges dolog kozott :P
20km ebbol 16km fokozo (9km 160-170es puzus,majd 7km 25.51-re -> ez 175-rol 185-os pulzust kovetelt ma,jol porgott elveztem,nem volt feszes sehol sem,ugye ez felmaratonos versenytempo) ossz ido 62perc.
Majd 4km levezeto totyoges mezitlab a fuvon,kicsit szemelt itt mar az eso,de az az o baja :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29344) kk831228 válasza bigmasterg (#29342) üzenetére


kk831228
addikt

[link]

Nekem sima premium van, lepesfrekvenciat lehet tud, de lehet csak az òra szamolja, nem a pánt... :F

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#29345) norby_42


norby_42
aktív tag

Vertigo, mi lett a felmérés vége?

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#29346) bandus válasza norby_42 (#29345) üzenetére


bandus
veterán

most vágja meg rendereli a videót ;] :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#29347) tomcica válasza bandus (#29346) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kirugtak a TEST+uletbol es epp picsog a sarokban :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29348) bigmasterg válasza kk831228 (#29344) üzenetére


bigmasterg
addikt

Olvasgattam még és teljes futás dinamikához kell a RUN pánt, amit tud a régebbi hrm-run 3-as is, ami ugyanúgy néz ki, mint a premium, csak van rajta egy futó emberke. Plusz kell hozzá egy fr 235-nél nagyobb tudású óra.
Total overkill.

szerk.: Ez a piros keretes a hrm-run 4 névre hallgat.

[ Szerkesztve ]

(#29349) beltram válasza bigmasterg (#29348) üzenetére


beltram
tag

Azért az mondjuk elég gáz, hogy az új garmin öveken a jeladó nem leszedhető... jól tudom?

pace be with you

(#29350) kk831228 válasza bigmasterg (#29348) üzenetére


kk831228
addikt

:R Hozzáteszem nem tudom mennyire tartòs... Egyik ismerősnek nem sokat bìrt... Kb fèlèvet... Mondjuk ő eleg sokat futkározik..

BeltramSima premuimon leszedhető... ;) A drágább run-on, nem tudom...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.