Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29401) mukibuci válasza tomcica (#29399) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

viszek egy tabletet magammal, legalább lesz idő sorozatot nézni :D amugymeg ilyenkor már a csajok is bekényszerülnek, lehet mozizni

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29402) tomcica válasza mukibuci (#29401) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A veg kezdete ez mar ;] na jol van,ha Zatopek a kadban futott egyhelyben a ruhakat taposva,akkor a futopad is megteszi ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29403) emiki6 válasza tomcica (#29402) üzenetére


emiki6
veterán

Én is azt fogok =mármint futópad, nem kád)vagy szobabiciklizni. Még nem sajátítottam el a wim hof módszert... :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#29404) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

egy kis csemege igy estere....Vertigo neked kulon ajanlom a tav miatt :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29405) tomcica válasza emiki6 (#29403) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Te majd a meleg tus alatt wimhofozol :DDD lehet az immunrendszert nem erositi,de a semminel jobb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29406) Chuck Norris válasza emiki6 (#29391) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én el is mentem, nagyjából 35km után hagytam abba a Piros85-öt :(

Az alsó lábszáram elülső-külső része úgy megfájdult, hogy nem tudtam tovább menni.

Az első 20km-en semmi gond nem volt, magamhoz képest szépen menten, aztán kicsit éreztem, hogy nincs rendben, betoltam egy magnéziumot, nagyjából 10Km múlva már nagyon nem volt, jó gondoltam bármi is lesz betolok egy ampullás mg-t is, akkor sem lett jobb. Próbáltam kicsit nyomogatni meg masszírozgatni, de nem javult, aztán az alatt a pár perc alatt amíg álltam annyira rossz lett, hogy azóta konkrétan gyalogolni is alig tudok.

Előtte még soha sem volt ilyenem, van valakinek tippje, hogy mi romolhatott el a lábamban?

(#29407) inf3rno válasza tomcica (#29400) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt hiszem holnap kimegyek oszt futok egy kicsit. :)) Nekem már csak ez jutott. Kipróbálom milyen esőben szélben a hosszú cuccban.

Buliban hasznos! =]

(#29408) inf3rno válasza Chuck Norris (#29406) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Sípcsont általában csonthártya gyulladás gyanús. Mennyit csináltál előtte ilyen 5+ órás futást? Egyébként gratula, ez is szép teljesítmény!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#29409) Vertigo18 válasza tomcica (#29404) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jajj, de szép volt az öreg, ahogy előzgette a Bekelét végig. Kis szemtelen... De Farrah meg nagyon elfáradt a végére.

Egy biztos: nyúl se lennék, nah! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29410) Chuck Norris válasza inf3rno (#29408) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Pont egy hete futottam így terepen közel 50Km-t és semmi bajom nem volt, most a héten meg csak egyszer mentem el futni akkor sem volt ilyesmi fájdalmam, nem hinném, hogy túlerőltetem előtte és azért jött elő. Estére bekenem lóbalzsammal hátha segít valamit.
Kösz de akkor lett volna szép ha be is érek ...

(#29411) Vertigo18 válasza Chuck Norris (#29410) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azért gratula! :C

Pihentesd kicsit!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29412) teppik_amon


teppik_amon
tag

Nem is írnék semmit ehhez a készséghez, úgyis kielemzitek :)

csak olvasgatni járok ide a társaság miatt, de gondoltam ez talán témába vág

(#29413) tomcica válasza Chuck Norris (#29406) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ott valami begyulladhatott,de rendesen.Erdemes megnezni van-e valami gocpontja a gyulladasnak,foleg hogy birod a magas km-es terhelest,tehat nem az az elso gyanusitott.Gondolok itt olyanra,mint mandula,fogaknal a gyokernel stb.
Koncentralt dozisu finomitott cukor is lehet ludas,zselek,izo italok,muzli szeletek.Mondjuk nem tudom hosszu edzesen mivel toltesz,a versenyek nincsenek olyan gyakran,h ott ne lehetne ezekhez nyulni,de heti szinten hosszu edzeseknel azert befigylehet ez is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29414) tomcica válasza teppik_amon (#29412) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O bazzeg,es volt az a ceg,akinek a nyalelvalasztasa beindult egy ilyen tervezesre....semmi mas nem erdekel,csak az a par perc,amikor a mernok vagy a termeket ismerteto "manager" epp meggyozi a vezetoseget a jovendobeli profitrol es sikerrol.Abbol a par percbol tobbet tanulhatnank,mint egy komplett kozgaz kepzesbol :P

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29415) Oryctolagus válasza tomcica (#29400) üzenetére


Oryctolagus
tag

Hogyan lehetne változtatni, finomítani ezen a terven, lennék kísérleti nyúl.
Nem fogok duzzogni, ha nem sikerül. :C

Per aspera ad astra.

(#29416) bigmasterg válasza teppik_amon (#29412) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ööö és ha valaki nem sarokra érkezik, hanem a talp első felére? :)

(#29417) kk831228 válasza bigmasterg (#29416) üzenetére


kk831228
addikt

At kell állni... :B Sarokròl álltam át èn is, gondolom visszafelé is műkszik... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#29418) tomcica válasza Oryctolagus (#29415) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ebed utan atnezem es kicsit athangoljuk kicsit,idoben 8-10 heted van,vagy az egesz tel?

Nekem ma hosszu volt 30km,ebbol 18 alapozos pulzuson 12km pedig felkapva konnyu tempora (de csak 165-os pulzusig,semmi komolyabb) ossz ido 2:17,fele hatszellel,fele meg kopkodos szembeszellel,jol ment :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29419) #78687232 válasza tomcica (#29418) üzenetére


#78687232
törölt tag

Én is annyit akartam menni, de túl erősen fújt a szél és papírból vagyok. Az utolsó pár km-en örültem hogy egyáltalán haza tudtam futni. Néha úgy éreztem, mintha az eső szúrná az arcomat, kemény volt ez a 26 km.
A hétre 63 km-t szedtem össze, talán ez a második legerősebb hetem idén.

(#29420) tomcica válasza tomcica (#29418) üzenetére


tomcica
Topikgazda

1.nap
A1 75percrol novelni 120percre,ha 120perc stabil akkor 90perc A1+20-30p A2 gyorsabb fele (ez eleg igy minden masodik heten)

2.nap
A2 45percrol novelni 60percre,itt az utolso 10-20percet fel szabad kapni A3 lassu felere,ha adja,de csak akkor

3.nap
A2 45rol novelni 60perc

4.nap
A3 lassubb fele,30percrol novelni 45percre,amikor 45percen szepen megy akkor +20perc felmaratonos celiram (ez ugye az A3 leggyorsabb fele esetleg kicsit gyorsabb ha adja)

+ hetente 1x 8-10db repulo kigyorsito (70-120m ne legyen tul feszes)
+ hetente 1x 10db emelkedo (80-150m nem kell gyorsan eleg lenduletesre)
ezeknel visszafele a piheno kocogas v. seta,tehat a pulzus ne szalljon el.

A FM elotti 2het 30-50%-os mennyisegi csokkenes,minoseg marad

az A1-A2-A3 sebessegeket veheted az edzesbol,ha mar ezt valasztottad,valszeg ugy erzed ezen kell dolgozni,szoval ez alapjan vettem en is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29421) tomcica válasza #78687232 (#29419) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elado futopadot keresek,kovetelmeny,hogy birja a jegesesot es a fagyot,decemberi es januari futasokra az udvaron.

jelige: Kalandorok kimeljenek.

;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29422) #78687232 válasza tomcica (#29421) üzenetére


#78687232
törölt tag

Kicsit sem néznének hülyének :DDD Habár rám is vágták a pofákat, hogy ilyen időben rövidnadrágban szaladgálok.

(#29423) tomcica válasza #78687232 (#29422) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pedig meg csak annyira hideg sincs,jo esik,jo fuj,de nincs minusz meg nagy fagy.Rovidgatya standard itt is,de ma huztam NASA esokabatot,jol jott.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29424) #78687232 válasza tomcica (#29423) üzenetére


#78687232
törölt tag

Esőkabátot természetesen én is vittem, de hideg tényleg nem volt, max 6-10 fok között lehetett. Az emberek többsége már egy hónappal ezelőtt is nagykabátban ment dolgozni, úgyhogy annyira nem is lep meg engem ilyenkor ez a bámulás.

(#29425) bandus válasza tomcica (#29423) üzenetére


bandus
veterán

én pont gondolkozom, hogy miben menjek, mert 12 fok, napsütés (megérte várni), de nagyon fúj a szél :F rövidnadrág még alap, kabát viszont nem hiszem, hogy kellene, valahogy kibírom nélküle ezt a szellőt szerintem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#29426) inf3rno válasza bandus (#29425) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A hideg engem sem zavar, menni szoktam rövid gatyában, de megint begyulladt a torkom, vagy talán még mindig. :S Lehet legközelebb már sálban futok.

Buliban hasznos! =]

(#29427) bandus válasza inf3rno (#29426) üzenetére


bandus
veterán

rovidnadrag, hosszu vekony felso, csosal es egybbaseball sapka volt rajtam, igy is megizzadtam es nagyon rosszul ment. Pialas utan mindig nagyon magas a pulzusom, teljesen mindegy, hogy milyen tempoban futok :/

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#29428) tomcica válasza bandus (#29427) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van felenk egy mondas: "minek iszik,aki nem birja" ;] Rendes edzesciklusba max 1-1 pohar sor (nyaron) vagy minosegi vorosbor fer bele,majd ha kifutottad amire keszultel,utana a par het lazitasba mehet az ereszd el a hajamat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29429) mukibuci válasza tomcica (#29428) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ez csak ufóéknál van ám így :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29430) Oryctolagus válasza tomcica (#29420) üzenetére


Oryctolagus
tag

Köszönöm a választ!

Egyébként novemberben és decemberben is futok, lesz egy-két hét kihagyás, ünnepek utazás stb.
Szerintem terv kezdetéig az első heti beosztást futom.

[ Szerkesztve ]

Per aspera ad astra.

(#29431) bencze


bencze
senior tag

Itt is jó nagy szél van (xiii, kerület), kimentem náthazáró 10km-re, szűk 5 ha lett belőle úgy, hogy a bemelegítést szűk 2k-ra vettem és levezetés nem volt. Amikor kimentem még csak jó szél volt, 5 perccel később erős szél, 5 perccel később meg amikor belekezdtem volna rendesen, hát már ijesztő volt. Helyenkint egész magas öreg fák vannak és nem akartam kísérteni a sorsot, szegények nagyon dolgoztak mellettem. Na nem baj, majd kezdek egy rendes hetet jövő héten.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#29432) parandroid válasza bencze (#29431) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

4:44. Jó volt. :DDD Csináltam a videókat is szorgalmasan, de még csak telefonon van, holnap megpróbálom őket összerakni egybe.

Linkelni mobilról nem tudok, de garmin connecten már fent van.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29433) Peterhappy válasza Vertigo18 (#29328) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm!

Tudom, hogy nem a legjobbkor kezdtem, de akkor álltam rá mentálisan készen és akkortájt (szakdolgozat, vizsgaidőszak, államvizsga) volt a legnagyobb szükségem valamire - és akkor úgy éreztem, a futás az.
Ismerem magamat, tudtam, hogy "most vagy soha". Az első megmosolyogtató, "tíz percig is alig bírtam" futásaim épp abból fakadnak, hogy "mindegy, csak kezdjem el aztán lesz belőle valami".

Ha már akkortájt is lett volna heti egy "változatosító futásom, hamar elq.rvultam volna. Így pedig inkább legyen egy közel egy éves alapozásom, mint egy pár hetes.

Köszönöm a tanácsokat és a gondolatokat, folyt. köv. :) Neked pedig gratula a két plusz szabadnaphoz :)

(#29434) Peterhappy válasza #78687232 (#29337) üzenetére


Peterhappy
őstag

Fellelhető még valahol a blogja? Csak EZT a cikket találtam meg róla (ez pedig már egy ideje a kedvencek mappában pihen).

Az óriáspoén az, hogy korábban találtam rá a fenti cikkre és épp annak logout-os mivolta miatt kezdtem el itt kutakodni és találtam rá erre a csoportra.

[ Szerkesztve ]

(#29435) #78687232 válasza Peterhappy (#29434) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ez az, erre gondoltam. Nem sokkal azelőtt írta, hogy elkezdtem futni szóval még nagyon friss volt. Egy igazi gép.

(#29436) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Facebook futós topicban volt kérdés, hogy mit lehet tenni, ha futás közben összeér a két comb és dörzsölődik. Egyesek szerint a rossz futóstílustól van ez, mások szerint szimpla elhízás vagy vastagabb láb következménye. Szerintetek?

Buliban hasznos! =]

(#29437) Vertigo18 válasza Peterhappy (#29433) üzenetére


Vertigo18
addikt

:R :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29438) Peterhappy válasza inf3rno (#29436) üzenetére


Peterhappy
őstag

Eléggé érintett vagyok a témában, brutálisan vastagok a combjaim, de ez így volt mikor 89 kiló voltam (181 cm magas vagyok) és így, mikor 73 kg. Séta közben is sebesre dörzsölöm a combjaimat, 2-3 havonta kinyírok egy farmert, legyen az 3000 forintos bármi, vagy méregdrága Levi's.

Futáshoz EZ a kétezer forintos befektetésem volt, busásan megtérült.

(#29439) Chuck Norris válasza tomcica (#29413) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Semmi olyat nem nyomtam amit máskor nem szoktam, egy fél liter kék iso-t és pár kekszet toltam csak le mire kialakult a fájdalom, szóval ezt a részét kizárnám.

Elmeséltem a háziorvosomnak az esetet, direkt felhívtam a figyelmét a gócpontra, azt mondta, hogy ő igazából nem hisz az ilyesmiben és aki ilyenekkel jön hozzá azokat pszichiáterhez szokta küldeni de azért beutal egy laborba mert mást igazán nem tud mondani ...

@Vertigo18 köszönöm neked is, kicsit még érzem szóval szerdáig no sport.

(#29440) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Egy újabb példa, hogy szinte mindent meg lehet csinálni ha nem picsogunk, Csipi tegnap, talán az év legrosszabb időjárású napján, teljesítette A Kört. Gratulálok.

(#29441) tomcica válasza Chuck Norris (#29439) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor passz,mas otletem nincs.Talan egy sportolokra szakosodott orvos tud ra megoldast.
Az altalanos orvos nekem is mondott mar sok mindent...van egy velemenyunk egymasrol,gondolom o engen dilettans hulyenek tart,aki egyszer elpatkol attol amit es ahogy csinalok.En meg ot egy vaskalapos idejet mult oskovuletnek,aki bologat arra,amit a gyogyszergyarak diktalnak epp.
Az igazsag meg valahol kozepeb lehet :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29442) ígyvanferi válasza inf3rno (#29436) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem semmi köze a futóstílushoz. Vagy akkor annak olyan brutálisan elcseszettnek kell lennie, hogy vékony combok esetében is dörzsölést eredményezzen, hogy nem ez lesz a fő gond. Szóval én a vastag combra szavazok, mindegy is, hogy miért vastag.

(#29443) Vertigo18 válasza tomcica (#29441) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hehe, nekem a háziorvosom minden reggelét úgy kezdi, hogy letol 6km-t... És ezt már évek óta. Semmi cél, semmi verseny, csakis az egészsége miatt.

Jól megértjük egymást... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29444) tomcica válasza Vertigo18 (#29443) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Remelem a tobbseg a haziorvosoknal is felvilagosult,felenk sajnos nem.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29445) inf3rno válasza ígyvanferi (#29442) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Legtöbben azt írták egyébként, hogy alkati kérdés. Nem feltétlen csak az elhízáshoz kapcsolódik, vékony combúakra is jellemző lehet futóstílustól függetlenül. Megfelelő ruházattal védhető a bőr, ezen kívül lehet kenni vazelinnel, sudocrem-el, ilyesmivel is. Futótechnikában azt mondták, hogyha lábemelésnél befelé emeled a térded, akkor előfordulhat ilyesmi, de én is azt mondom, hogy az talán ezer emberből egy.

Buliban hasznos! =]

(#29446) inf3rno válasza tomcica (#29444) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nekem a réginél mindenre az injekció volt a megoldás, gondolom valami pszichológiai ráhatás, hogyha már megszúrnak, akkor csak jobb lesz. Az új is elég elcseszett, elvileg belgyógyász, de amikor vérvizsgálatot kértem tőle, akkor gondolkodás nélkül huzigált be tök véletlenszerűen dolgokat. Nekem kellett szólnom a laborosnak, hogy ugyan már tegyünk bele valami releváns dolgot is. Ezek után én nem reménykedem.

Buliban hasznos! =]

(#29447) beltram


beltram
tag

Ma benéztem a premier-be, 6700-ért lőttem egy ilyet, bár volt shield-es pegasus is 18-ért, de ezt nem volt szívem ennyiért otthagyni. Meglepően puha, könnyű és kényelmes, pont egy ilyen cipőt szerettem volna. :)

pace be with you

(#29448) tomcica válasza beltram (#29447) üzenetére


tomcica
Topikgazda

6700 ft? annyiert valoban kar lett volna ott hagyni.
Pega 33-at vettem en is a multkor 17.500-ert.Igazi mindenes a cipo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29449) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, csak elkészült a videó is, meg a feltöltés is összejött, fogyasszátok egészséggel: [link]. Lassan lehet majd csinálni egy videó szekciót is a topikhoz.

Kapcsolódó garmin connect link: [link].

Összefoglalásként annyi, hogy így egy nap elteltével is elégedett vagyok. Teljesítésre 4:39 volt a cél, valamint 6:36-os átlag pace. A hivatalos idő 4:43:54 lett, a garmin összességében 43 km-t mért a teljes hosszra. Nekem 400m hiányzik a riportból, a nagy izgalomban valószínűleg duplán nyomtam az indítógombra, vagy egyáltalán nem, így az első két perc lemaradt. :F Féltávnál még 2:15-öt mutatott csak az óra, volt az elején némi pisilési problémám is, ami a belvárosban nehezen orvosolható, szóval várni kellett egy kicsit a mobil wc-re, utána meg behozni a lemaradást, az biztosan nem jött ki jól a végére. A gondok 25-nél kezdődtek, először csak párom pulzusával, aztán térd, csípő, egyre súlyosabb lett az összes apróság, ráadásul kaptunk ott egy nagyobb emelkedőt is, szóval kezdődtek a belesétálások. 29-30 között sikerült átlendülni egy holtponton, 35-nél kaptunk egy lökést a szurkolói ponton, aztán 38-40 között volt megint egy mélypont, az utolsó kettőn (hármon) meg már
vitt a lendület, a láb, meg a rutin. A célfotón még mosolyogni is sikerült, röpködött a konfetti, ugráltak a cheerleaderek, üvöltött a műsorvezető, villogtak a fények, elég feelinges a dolog.

Most még regenerálódunk, nemcsak testileg, de kicsit lelkileg, és fejben is, a héten valószínűleg nem lesz már futás, aztán jövő héten szépen lassan újrakezdjük majd a téli alapozással.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29450) Vertigo18 válasza parandroid (#29449) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jóseggű szőke, lol!!! :D

Wc az egész világ, ugye mondtam!!! Asszonyod is megmondta rögtön az elején! :D

Mindenkinek kötelezővé tenném a maraton során a videó készítését, külön, plusz pont jár, minden egyes "Vertigo" elhangzásáért!

Gratula!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.