Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801)



addikt

Van értelme alapozó munkának, akkor is ha heti max 2 futás fér bele? Esetleg néha 3.
Szóval érvényesülnek a kedvező hatásai a kevés edzés és kilóméter szám mellett is? Vagy így nem érdemes és a heti 2-t inkább fussam magasabb intenzitással?

Nem sietek sehova, ha kell alapozok 1-2 évet, csak nem szeretném fölöslegesen, ha ilyen kevés edzés mellett nincs értelme. Akkor inkább nyomok heti 1 fokozót meg egy intervallt és kész. Nem tudom melyikkel járok jobban.
Nagy céljaim nincsenek a futással amúgy, csinálom, mert szeretem, kb ennyi. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#29802) tomcica válasza (#29801) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Harommal mar ki lehet probalni,egyik edzes legyen hosszu.
Egy bizonyos szintre fel lehet hozni vele a kondit,kesobb pedig azzal a fokozo+interval periodussal egyensulyba hozni.
Kesobb a 2-3 edzes szintentartasra es egeszseg megorzesre tokeletes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29803) válasza tomcica (#29802) üzenetére



addikt

Jelenleg olyan heti átlag 40km-t tudnék így futni.
Pár hónap múlva esetleg felmehet 45-50-ig, ha javul a tempó, de sajnos kb ez a max, amit időben rá tudok fordítani.

Nem nulláról kezdem, kb 10+ éve futkorászom több kevesebb intenzitással. Viszont sosem alapoztam rendesen, így ott nagy hiányosságokat érzek. Csak abban nem vagyok biztos, hogy ilyen kevés edzés mellett mennyi értelme van.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#29804) tomcica válasza (#29803) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Olyan szempontbol jo,h kicsit pihen a felso intenzitas (es a hozza jaro izommunka).Gazdasagosabb lesz az alap aerob mozgas.Ezutan viszont egy 4-6het anaerob elesito menjen,akar tempo v interval.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29805) válasza tomcica (#29804) üzenetére



addikt

Rendben köszi, most kipróbálom pár hónapig, aztán megnézem van-e eredmény.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#29806) zaskar válasza t1 (#29792) üzenetére


zaskar
senior tag

Köszi, akkor ezek szerint annyira nem rosszak ezek a becslések. Nekem nyáron 63-64 körül mozgott, most a betegségem után visszaesett 60-ra(szintén 920xt-vel mérve).

(#29807) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Erre:
https://logout.hu/bejegyzes/joysefke/fogyasztovedelmi_bevizsgalas.html

tud esetleg mondani valaki valamit?

előre is köszi!
J.

(#29808) margithid válasza joysefke (#29807) üzenetére


margithid
veterán

Az én adidasom is igy járt, talán 200 km se volt benne, mikor elkezdett lyukadni a gyöngyvászon.
Angliából vettem, szóval gari nem játszik, amúgy nagyon kényelmes cipő.

(#29809) beltram válasza joysefke (#29807) üzenetére


beltram
tag

Bevizsgálás, illetve javítás.
Nekem soha sem volt ilyen jellegű gondom cipővel (van akinek az összes így kilyukad), viszont a mostani Mizuno-m pont ezt produkálta.
Szerintem nem éri meg a saját költségen bevizsgálás, a fenti cipész 1200/db (stoppolással), 1500/db (dísz-bőrözéssel) javítja.

pace be with you

(#29810) válasza joysefke (#29807) üzenetére



addikt

Nekem az előző 3 futócipőm kilyukadt pontosan így. (mind pegasus) Mindegyik a bal lábon.
Mivel a jobb lábon nincs semmi, azt hittem user error, rosszul tartom a lábujjamat vagy valami, így nem idegeskedtem rajta.

Nem tudom hány kilóméteresek lehettek, de bőven 1000 alatt.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#29811) bandus válasza joysefke (#29807) üzenetére


bandus
veterán

nekem flyknit anyag lyukadt igy ki, a tobbi meg birja. sajnos a gyongyvaszon ilyen szempontbol kenyes, bar abban nem vagyok biztos, hogy a 44-es jo valasztas, igybtalan pont tul sok tere van mozogni a labujjaidnak. nekem az utcai meret megegyezik a futoval, minden nike cipom 42,5-es, es van kb 8-10 par.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#29812) joysefke válasza beltram (#29809) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

bandus: a méret tökéletes, utcára bőrcipőt hordok, annak nyilván más a számozása, illetve nem duzzad benne a láb annyit nap végére, mint futáskor. Vásárlás előtt Nyúlcipőben próbáltam ezt a cipőt, ott a méretet is jónak mondták.

: ez is bőven 1000 alatt van, a kilométerek többsége ráadásul nyugis gyaloglás földúton.

[ Szerkesztve ]

(#29813) norby_42


norby_42
aktív tag

kéne vennem valami rendes multivitamint, van valakinek tippje? A Scitec féle akciós mega-giga pack mennyire valós?

Eat pasta, run fasta

(#29814) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Garmin fenix 3 HR egészen baráti áron. [link]
(Nekem is kb ennyibe volt német országból akciósan, de erre legalább rendes itthoni gari van.

(#29815) Alg válasza bigmasterg (#29814) üzenetére


Alg
veterán

Pont most akartam linkelni, itthoni elérhetőséggel valóban jó árnak számít.

Mondjuk megint viccesre sikerült az edigi BF, a Dremelek augusztus óta féláron vannak, most sikerült a nagy akcióban 38-40%-ot tenni rájuk, azaz kb. 20%-al drágábbak mint az előző 3 hónapban végig ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#29816) tucsok. válasza bigmasterg (#29814) üzenetére


tucsok.
senior tag

Megrendelve, köszi.

"So say we all"

(#29817) bigmasterg válasza Alg (#29815) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ediginél is ugyanannyi a Fenix 3 HR, illetve akciós a Vivosmart HR is.

De tényleg vicc a mostani elő black friday. Garminon kívül semmit sem találtam normális áron. Csomó felárazós trükközés. Máskor sima akciókban lehet találni jobb vételeket.

(#29818) Chuck Norris válasza tucsok. (#29816) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

@bigmasterg: Én is vettem egyet, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#29819) werszomjas válasza bigmasterg (#29814) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi én is rendeltem egyet.

Az normális, hogy "csak" 12 hó a gari? A MM-nél ennyi csak, vagy mindenhol máshol 1év gar van a garminokra? Edigital-nál nem látom kiírva.

üdv

(#29820) zharkanyi


zharkanyi
tag

Fenix5 adatait próbálom értelmezni és feltűnt, hogy a talajérintési egyensúlyom mindig kissé egyoldalú.

Konkrétan a tegnapi futásom GCT egyensúlya:
47.6% B / 52.4% J

Ez az eddigi legszélsőségesebb érték, de mindig a jobb a nagyobb, általában 51% - 51.5% körüli.

Ez minek köszönhető? Valaki tudna erről valami leírást linkelni?
Egyik lábam erősebb, vagy miért lehet?
A nagyobb érték mit jelent? Az a lábam van többet a talajon?
A tegnapi szélsőséges érték lehet azért, mert körpályán futottam?

(#29821) Alg válasza zharkanyi (#29820) üzenetére


Alg
veterán

Körpálya vagy lejtős talaj lehet az oka szvsz.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#29822) zharkanyi válasza Alg (#29821) üzenetére


zharkanyi
tag

Az alap értékemnél mire utalhat, hogy a jobb mindig legalább 51% ?

Ez kör pályán, hegyen, síkon, terepen, aszfalton... mindig így van.

(#29823) Alg válasza zharkanyi (#29822) üzenetére


Alg
veterán

Fogalmam sincs, ennyi eltérés simán lehet a két oldal között, az ember nem 100%-osan szimmetrikus.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#29824) zharkanyi válasza Alg (#29823) üzenetére


zharkanyi
tag

Köszi. Ez megnyugtató.

Én nagyon abban gondolkodtam, hogy valami régi sérülés hatása miatt nem egyenletesen terhelek...
Ezek meg ugye nem vezetnek soha jóra.

(#29825) zaskar válasza werszomjas (#29819) üzenetére


zaskar
senior tag

Igen, a hazai gari 1 év a Garminnál. 1 év után fizetős cserelehetőség van, bármi gond esetén egy bizonyos összegért kapsz egy újat.

(#29826) kk831228


kk831228
addikt

Ez igen egyből 3 fenix, elkelt... :D Jò ár amùgy, nagyon..!! 👌

Elgondolkodtatò de most csak kis kènyszert èrzek... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#29827) Corpuscle válasza zaskar (#29825) üzenetére


Corpuscle
őstag

Szeptemberben vásároltam magyar üzletben Fr230-ast, a számlán "24 hó szavatossági idő" szerepel.

(#29828) tomcica válasza kk831228 (#29826) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Engedd el,siman elvan az ember nelkule ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29829) 6030D


6030D
Ármester

Sziasztok!

Hétvégi terep illetve hétköznap este aszfalt futáshoz egy Crossmax 3 mennyire lehet jó/rossz választás? Sokat nem futok, így nem zavarna, ha gyorsan kopik. A terep cipő csillapítása milyen aszfalton?
Esetleg más ajánlás?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#29830) 6030D válasza 6030D (#29829) üzenetére


6030D
Ármester

Elnézést, Speedcross 3 akart lenni... :B

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#29831) margithid


margithid
veterán

MIUI-val használ valaki valamilyen futó alkalmazást?
Ezer éve mértem a távom, leszedtem runtasticot, van még belőle free pro verzióm, igy holnap megpróbálnám mérni a távom, csak nem tudom miylen beállítások kellenének hozzá, hogy mérjen is:)

(#29832) Alg válasza 6030D (#29830) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem overkill, a Speedcross viszonylag agresszív talpú, inkább lazább, sáros/avaros talajra az igazi.

Ha Salomonnál akarsz maradni, akkor vannak mindenféle citytrail cipőik amiket pont erre a hibrid üzemmódra találtak ki. Viszont így látatlanban nem nagyon tudunk ajánlani, azt szoktuk tanácsolni hogy menj el egy nagyobb futóboltba, próbáld fel mi kényelemes, esetleg nézeds meg a lábad ha van rá lehetőség - hozzáértő eladók ránézésre is sokat tudnak segíteni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#29833) kk831228 válasza tomcica (#29828) üzenetére


kk831228
addikt

Jaja, elvegyok a 235-el... :R ;) Mondjuk en ezt is hasznalom folyamatosan, nem csak futashoz, azert gondolkoztam el kicsit de most, de elengedem inkább... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#29834) bandus válasza 6030D (#29830) üzenetére


bandus
veterán

Alg jól mondja, aszfaltra meg kemény terepre semmiképp, sáros talajra. és a 4-es széria, emlékeim szerint a 3-massal minőségi problémák voltak.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#29835) parandroid válasza bandus (#29834) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az én SenseLink-em, (meg újabban a SensePro-k) ilyen öszvér cipők. Én kb felesben használom őket kavicsos-sáros ösvényen, felesben pedig aszfalton, kopnak azért, de az első elment vagy 950 km-t, az újakban pedig van most 390, illetve 170 km, és semmi nem látszik rajtuk. Erdei futásokhoz mindig ezeket szoktam felvenni, de ugye mire odáig eljut az ember, addig aszfalt van...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29836) bandus


bandus
veterán

inov8 dzseki nagyon jó áron. illetve sok más is nagyon jó áron a sportshoes-on. ha bárki bármi jó offert lát ma dobja be nyugodtan :K különösen igaz ez narancssárga polar m430-ra :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#29837) Alg válasza bandus (#29836) üzenetére


Alg
veterán

A Stormshell is jó 75-ért :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#29838) tomcica válasza bandus (#29836) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg a RACESHELL,nekem olyan van,csak a regi.Ennyiert kar ezeket kihagyni,aki rendes kabatot szeretne futasra :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29839) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Playersroom-ban is akad ez-az akciosan, pl pár futócipő.
Nyilván van más is, csak leszűkítettem ffi futócipőkre.

[ Szerkesztve ]

(#29840) 6030D


6030D
Ármester

Köszi mindenkinek. A Speedcrosst most 14800 Ft-ért tudtam volna megvenni, ezért gondolkodtam el rajta, attól függetlenül, hogy nem erre javasolják. A Salamonokban főleg a Quick Lace tetszik, meg a kinézet. Akkor inkább a Sense-eket érdemes nézni?
Nike outletben ajánlották még a Pegát (főleg a Flasht).
Lábállás vizsgálat tervben van, de eddig csak olyan boltot találtam, akik hétköznap 5-ig foglalkoznak ilyennel, máskor nem. Így viszont nem tudom beiktatni. Ha valaki tud hétvégi mérős boltot mondani Vác -Bp - Gödöllő háromszögben, azt is megköszönöm. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#29841) Chuck Norris válasza 6030D (#29840) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Annyiért vedd meg és fussál terepen :)
Arra számíthatsz, hogy csillapítása egyáltalán nincs teljesen fapad, ha szilárd talajon használod a göcsörtök nagyon gyorsan lekopnak a talpáról és akkor már el is lehet dobni, egyáltalán nem ajánlott aszfalton futásra.
Csak úgy vaktában ne vedd meg a neten, hacsak nem próbáltál már másik salomont, mert egész más a számozása mint pl. az asicsnak, valamint az eleje is van akinek szűk.
Amúgy nekem a kedvenc cipőm terepre, soha nem törte fel még a lábamat.

(#29842) 6030D válasza Chuck Norris (#29841) üzenetére


6030D
Ármester

Kihagyom. Gerincsérvvel akkor nem a legjobb választás ezek szerint. :)
Legszívesebben csak terepen futnék, főleg mert ez csak keresztedzés a mtb mellé, de hétköznap nem tudok este. Lámpát és egyéb befektetést nem akarok, elég amit a bringára költök. Egy cipőt veszek max, ami jó aszfaltra, meg terepre is, nyilván kompromisszummal.

Ja, amúgy Sportfactory-n van, 45,3-as méret. Adidasból minden cipőm akkora, ezért gondolkodtam el rajta.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#29843) zharkanyi válasza 6030D (#29842) üzenetére


zharkanyi
tag

Szerintem vegyél 4-5 ezerért egy bivajerős futó-bringás lámpát kínából. Akksival, töltővel, házhozszállítással kijön ennyiből és néhány kényelmi funkciót leszámítva simán van olyan jó, mint a 60-100eFt-os márkás lámpák.

Már persze ha csak ez tart vissza attól, hogy terepre menj.

Nekem egy montis ismerősöm kölcsön szokta kérni egy 24 órás versenyre és a csodájára járnak. Egy baromi egyszerű adaptert adnak hozzá, amivel a hozzá adott fejpántra lehet szerelni, illetve enélkül kormányra is szerelhető.

Mondjuk jó sokféle van, már 4 félét próbáltam. (Ebből most 2 üzemképes. Egyik 3 év után egy esésnél kontakthibás lett, egy másiknak 4 év után már nagyon gyenge az akksija.)

(#29844) joysefke válasza 6030D (#29842) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nekem ilyen van a Decathlonból, kb 7E-ért vettem anno:
https://www.youtube.com/watch?v=IuPJ2EnxSfo

Minden forintot amibe került megérte, nagyon kényelmes és jó futáshoz.

(#29845) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Jelentem, végre futottam!!! :) 5 nap folyamatos meló után végre nem csak hálni jártam haza, így, bár végig szemerkélt az eső, elmentem egy 16-ra! :)

Marha jól esett már végre! :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29846) inf3rno válasza Vertigo18 (#29845) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Same here, én kedden voltam, remélhetőleg holnap vagy holnapután megyek megint. Jó lenne már beizzítani ezt az alapozós időszakot, mert ez a heti 1-2 futás lófütty. :(((

Buliban hasznos! =]

(#29847) tomcica válasza Vertigo18 (#29845) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En elmorzsoltam egy 120km-es hetet (pontosan pentektol-pentekig lett annyi) tegnapi 30km-es hosszuval.(ez utobbi 15km alapozos,majd 5km felrantva maratonos iramra,utolso 500m felmaratonosra,majd hulladek labra meg 10km alapozos...egyszer ittam a gyors utan,mashol nem volt kut,kajat most nem vittem)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#29848) bencze válasza tomcica (#29847) üzenetére


bencze
senior tag

ez szinte nem is lenne durva, ha nem abban a tempóban csinálnád amiben. :) szinte...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#29849) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Örülök, hogy van azért, aki még most is tud hódolni a szenvedélyünknek! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#29850) tomcica válasza Vertigo18 (#29849) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az egyik futotarsam kint dolgozik az osztrakoknal,mostanaban epp Innsbruck kornyeken.Az utolso 2honapja szinte teljesen alapozos volt a terep miatt.Ugye volt ahol mar csak gyors setat tudott tolni,mert annyira meredek,lefele meg megporgette mindig,hogy legyen benne gyors is.Heti 60-70km a futas es 2-3x crossfit (ez nalam foleg sajat testsulyos -burpee,fekvo,huzodzkodas stb,meg kettlebell van nala es ugralokotel).
Tegnap vegre le tudta merni sik terepen,hogy mi is epult ki a turelmes 2 honap alatt. 10km 40perc 35mp-re,ami neki szokasos,deee 160-161-es pulzus jott ki (ami jo 5 dobbanassal lejjebb van,mint amit egy ilyen tempo regen kert tole...a max pulzusa 182-185 kornyeke)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.