Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61851) AiRLAC válasza Tony Clifton (#61850) üzenetére


AiRLAC
addikt

Arra jó lesz hogy a lejátszást teszteld

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61852) Syl válasza Tony Clifton (#61850) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam a család a Video Stationt használja filmnézésre (szintén Samsung TV). Nem tökéletes, de még mindig jobb, mint a plex rettenet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61853) Dany76


Dany76
tag

Photo station felhasználókat szeretném megkérdezni. Ha felrakom ezt az alkalmazást ugye akkor a jogosultságokat (itt gondolok. Photo alap mappára) nem engedi a DSM file kezelojeben valtoztatni csak a photo station programban. De sajnos itt ha változtatok akkor a többi alkalmazásban ( DSM file illetve drive ) érthetetlenül megváltoztatja a jogosultsagot és ha vissza akarom allitani akkor mar nem is reagál. Valahogy nem úgy adja meg a jogosultsagot a többi programban. Valamit rosszul csinalok?

(#61854) Sanya válasza AiRLAC (#61843) üzenetére


Sanya
nagyúr

csinálj belőle RAID kötetet :D

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#61855) Ittnemaz válasza Ittnemaz (#61637) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Erre esetleg lenne valakinek valami tippje?

(#61856) Magnat válasza Syl (#61852) üzenetére


Magnat
veterán

Én próbálkoztam a VS-sel is meg a PLex-szel is, de mind a kettővel arra jutottam, h egyik sem kezeli jól az összes filmet, a sorozatok bizonyos részeit hozza 03, 08 meg ilyen semmitmondó címekkel, egy részüket belekeveri a filmek kategóriába, ha egy film több felbontásban van letöltve akkor nem tudom melyiket nézem éppen, szóval kb a letöltött anyag 70-80%-át kezelik korrekten, a többin faragni kéne gondolom a metainfókat, ezért mindig inkább visszatértem a fapad smb tallózós megoldáshoz. Általánosságban kérdezem, ez másnál is így van és mindig manuálisan faragjátok a letöltött cuccokat vagy rajtam kívül mindenkinek minden tökéletes?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#61857) Arolotifar válasza Magnat (#61856) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nekem az esetek 10-15%-ban faragnom kell a metaadatokat(VS), de az időmbe belefér :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#61858) Intelligencs

Van itt valakinek DS720+-a? A német amazonon a felhasználók egy része egyértelműen panaszkodik a ventilátor hangosságára. Valaki ki is cseréltette, de a cserepéldány is ugyanolyan.

Betettek egy videót, amin egyértelműen hallatszik, hogy ez abnormális. Erre beírt a Synologytól valaki, hogy eddig még senki sem panaszkodott erre, és itt és itt tudja állítani a ventilátor sebességét. Na, az ilyen usert hülyének néző szupportosoktól mentsen meg az isten.

Mondjuk Magyarországon szerencsére létezik a 14 napos indoklás nélküli elállás intézménye.

Mod: Úgy néz ki ez valós probléma. Német Syno topikban is sokan írják. Érdekes, hogy angolul nem találtam panaszokat.Vagy csak nem kerestem elég alaposan, vagy csak a Németországban forgalmazott modelleknél van?

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#61859) Magnat válasza Arolotifar (#61857) üzenetére


Magnat
veterán

Jah, akkor kb mint nálam :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#61860) Multibit válasza Magnat (#61856) üzenetére


Multibit
veterán

Nem használok sem VS-t, sem Plexet. Coreelec van egy, Minix lejátszón, annak a KODI-ja teszi a dolgát, ahogy kell (NFS megosztással) :K

(#61861) AiRLAC válasza Sanya (#61854) üzenetére


AiRLAC
addikt

Volt 3, 4, és 6 lemezes SHR tömböm is SMR lemezekből.
Otthoni felhasználásra tökéletes (NFS videó lejátszás 1-2 eszközre, torrent, backup).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61862) SutPet válasza Magnat (#61856) üzenetére


SutPet
aktív tag

Plex-et használok, kb 10% esetén kell belenyúlnom mert nem jól ismeri fel. Bár azt hozzáteszem csak egy féle verzióban van meg minden, sorozat részeknél nem foglalkozok a rész infojával, ha ott van ott van ha nincs nincs nem zavar csak a sorrend legyen meg.
subzero teszi a dolgát, de annál van egy két anomália de már megszoktam(bizonyos sorozatoknál újra és újra leszedi a feliratot de hogy miért az jó kérdés...)

God must love stupid people, he made so many of them.

(#61863) Syl válasza Magnat (#61856) üzenetére


Syl
nagyúr

Az én tapasztalatom az, hogy VS-nél kevesebbet kell faragnom. Sokkal. A Plex már ott elkezdte ásni nálam a sírját, amikor nem tudott mit kezdeni a The.Lion.King.2019.720p.mkv állománnyal. Aztán amikor minduntalan a képernyő közepére pakolta a feliratokat...

A fapad smb tallózós megoldásnál szerintem sincs jobb, csak az kiesik egy régebbi smart tévénél. Be kell szerelnem elé valami célhardvert.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61864) AiRLAC válasza Tony Clifton (#61850) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Ezen ki tudom tallózni a NAS tartalmát, csak hát ez megint egy fapados dolog, mert csak mappaszerkezetet mutat, semmi csili-vili borító, tartalom, információk."
Erre való a Kodi vagy Plex. Ha van ilyen a TV-re (ahogy nézem Tizen-es csoda) akkor be kell állítani rendesen, a Syno csak filekiszolgálást végezzen (erre több mint elég lesz). Vagy egy normális Amlogic box CoreELEC-el 10-15e HUF.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61865) Syl válasza AiRLAC (#61864) üzenetére


Syl
nagyúr

> normális Amlogic box CoreELEC-el 10-15e HUF.

Írnál (pár) konkrét típust? Ami itthon megvásárolható? (kínai, 4-6-8 hetes cucc nem érdekel!)
Mert az amlogic topik csak arra jó, hogy az ember elvesszen a kismillió box verziók tengerében. Pár nap topik tanulmányozás után rendeltem egy boxot, aztán az lett a vége, hogy két hónap után visszautalták a pénzem, mert nem tudják szállítani.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61866) AiRLAC válasza Syl (#61865) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én Wetek Hub-okat használtam nagyon sokáig, most Beelink GT1 Ultimate-eket. Egyik se mai darab, de én általában használtan veszem őket.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61867) Elemental válasza Magnat (#61856) üzenetére


Elemental
addikt

Szintén mediaplayer, smb. Sima mappákat látok, de olvasni még (vagy már :) ) tudok. Nekem a film számít, nem a borító.

(#61868) sziszi-fuszi válasza Magnat (#61856) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Talán azért van így, mert nem egy az egyben kellene a torrentről lehúzott filmeket alápakolni a plexnek, hanem normális fájlnévvel. A plex figyelmeztet is arra, hogy milyen formátumot képes rendesen feldolgozni. Nem a program hibája, hanem annak alkalmazójáé! Nekem több száz filmmel és több tucat sorozattal tökéletesen működik. Igaz, van amikor a metaadatokat manuálisan kell megadni. De arról megint nem a szoftver tehet, hogy némely filmet már vagy 30 féle változatban elkészítettek az idők folyamán, és ő nem tudja, hogy ez épp melyik verzió. Pl: Háború és béke. Csak orosz verzióból van vagy 5.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#61869) Lasersailing válasza Syl (#61865) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Én X96 Max plus-t (4/64) rendeltem geekbuying-ról, eu-s raktárról egy hét alatt itt volt, ahogyan ígérték is.

(#61870) Syl válasza AiRLAC (#61866) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy nézem, egyik sem az a 10-15 ezer forintos készülék. (Engem meg mondjuk használt motyó nem érdekel, csak új, számlás, garis jöhet számításba.)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61871) Syl válasza Lasersailing (#61869) üzenetére


Syl
nagyúr

Valami ilyesmi?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61872) Lasersailing válasza Syl (#61871) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Igen.
Én német raktárból 64GB tárhellyel rendeltem. De valószínűleg a 32 is bőven elég lett volna, már fent van a CorElec, ott meg úgy tűnik, hogy fölösleges a 64 GB. (de ez kb 1.5 eFt különbség, így inkább biztosra mentem...)
Itt segítenek, de előtte érdemes elolvasni az összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

(#61873) Sanyi.mTs válasza sziszi-fuszi (#61868) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Plex app sok mindent nem játszott le plex szerverről, amit kodi + plex addon csont nélkül vitt.

(#61874) Syl válasza Lasersailing (#61872) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm! :R
Topikot ismerem, nem segít, csak összezavar.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61875) Magnat


Magnat
veterán

Köszi a válaszokat, sztem megmaradok az smb-s, foldertallózós megoldásnál :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#61876) gyugyo79 válasza AiRLAC (#61861) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hogy hogy csak volt ?
Már nincs ? Miért nincs ? Milyen HD-k voltak ?
Te hány havonta cseréled a HDD-ket ? Mert ha az SMR-ket már lecserélted amik voltak akkor az nem éppen otthoni felhasználás :)
Vagy csak másoknak jók?

[ Szerkesztve ]

(#61877) AiRLAC válasza gyugyo79 (#61876) üzenetére


AiRLAC
addikt

Bántottalak én? :F

A következő Synolgy dobozok fordultak meg a kezeim között az elmúlt pár évben
(hobbyból cserélgetem illetve javítom őket, mindig van itthon 2 darab tartós használatban és 1-2 átmenetileg)
DS209, DS211j, DS213j, DS413j (DS114, DS115)
DS415+ (ebből 10+)
DS918+ (5+)
DS916+
DS1815+
DS713+
DS218
DS216+

Ezekbe raktam rengeteg Seagate 3.5" SATA driveot (ST5(6-8)000DM Barracuda Desktop és Archive (AS) sorozat), ezekből a 6 és 8TB-osak általában SMR-ek (USB3-as külső Seagate vinyókban ezek vannak szinte mindig).
Barátoknál fut jelenleg is pár médiatárnak (DS413j, DS415+) panaszmentesen.

SHR-ben voltak/vannak, a kezdeti konzisztencia ellenőrzés lassú ezeken is, de ezután filmlejátszásra, pár torrentre, Active Backup-al való mentésre 1-5 eszközig jól vizsgáztak
(nekem kb. 10-12 TB-nyi adatom van amiket költöztetni szoktam). Adatköltöztetéskor se a HDD-k a szűk keresztmetszetek (ugye az adatok nagy része nagyobb, pár gigás fájlokból áll), hanem a hálózat (már ha nem csak a vinyókat rakom át másik Synoba).

A mostani "végleges" egy DS620slim, ebbe ugye nem megy bele a 3.5" drive, de az offsite backupban (DS216+) van két 6TB-os Seagate SMR még mindig (bár ezek nem SHR-ben).
A DS620slim-ben pedig először 4TB-os, majd most 5TB-os 2.5" os 15mm-es Barracudák vannak, ezek is SMR-ek (ST5000LM000 és ST4000LM024).

Céges, sok felhasználós fileszerverbe (SSD cache vagy RAID cache nélkül) nem raknám, de ugye a fenti eszközök inkább otthoni vagy kis irodai felhasználásra vannak.
NEM SMR-es lemezekből álló SHR/RAID kötetbe szintén nem raknék SMR-es lemezt (bővítéskor, vagy döglött lemez cseréjekor), de ezt se a Syno se a HDD gyártók nem javasolják, pont ez miatt volt a balhé a WD Red-ek esetében (Seagate már ősidők óta feltünteti az adatlapokon az SMR-t).

Szerk.: a fenti esetben sem a vinyó lesz a hunyó ahogy nézem, hanem a Samsung TV és a VideoStation kombinációja, vagy valami beállítási gond.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61878) AiRLAC válasza AiRLAC (#61877) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS416j DS418j lemaradt, ezeket nagyon szeretem, szerintem csendesebbek mint a hotswap fiókos változatok (kb. mindegyik nem j-s 1+ lemezes)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61879) dkess válasza zex (#61840) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben az a 2x3TB WD RED az EFAX -os verzió, akkor azt inkább ne válaszd. 6 TB és alatta vagy a régi szériás EFRX -et vedd vagy az új szériás 'Red Plus' -t (ez szintén EFRX - gyakorlatilag "régi-új"). Avagy az egyszerűség kedvéért Seagate Ironwolf -ot - azt is inkább 4 TB -os méretben - árban sokkal jobban megéri (alig drágább).

WD Red -et (EFAX -ot) 8 TB és a felett lehet érdemes. Azok jók ...

@AiRLAC

A Seagate dehogy tüntette fel "ősidők óta" az SMR/CMR tényét a consumer HDD -ik adatlapján. Nem emlékszünk a kirobbant botrányra - nem volt olyan rég ... :F

A Seagate a WD -vel meg a Toshiba -val egyetemben a consumer HDD -ik adatlapján egyáltalán nem tüntette fel ezt. A vállalati szférába szánt HDD -ken igen - de ott kivétel nélkül mindenki feltüntette (ez ott komoly elvárás). Egyébként a WD Red -ek adatlapjaira hamarabb felkerült ezen jelölés - a Seagate és a Toshiba is kénytelen volt lépni a kirobbant botrány és e miatt ...

(#61880) Intelligencs válasza zex (#61840) üzenetére

Rajta van a Synology kompatibilitási listáján. Én amúgy mindenhol APC-t használok, mivel azok biztosan jó és megbízható UPS-ek.

Viszont a 3 TB Red-ből melyiket akarod venni? Csak mert a sima 3 TB-os valószínűleg SMR, ami RAID esetén kerülendő. Szóval vagy 8 TB-osat kell venni vagy nagyobbat, hogy CMR-t kapj, vagy WD Red PRO-t. Elvileg lesz majd egy WD Red Plus is, ami jó, csak szerintem ez még nem kapható.

@dkess: Eh, megelőztél.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#61881) zex válasza Intelligencs (#61880) üzenetére


zex
aktív tag

Szándékosan a WD30EFRX-et választottam nem pedig a WD30EFAX-et. Az FRX végű csak 64MB cache-el rendelkezik, míg a FAX végű meg 256MB-al. Tudtommal pont a CMR miatt kell a nagyobb cach, mert lassabban tud írni. Így ha minden igaz az FRX-es merevlemezek nem CMR-esek. De javítsatok ki ha tévedek.

Óh! Nem is láttam, hogy @dkess már előbb leírta. :) Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#61882) dkess válasza Intelligencs (#61858) üzenetére


dkess
őstag

A ventiprofilt csendesre rakva is bántó a hangja?

Érdekes problémát feszegetsz, mert az érintett ventillátor ( [link] ) egy igen széles körben és régóta használt modell. Konkrétan ezen egységekben vannak illetve voltak annak idején: DS1019+, DS920+, DS918+, DS916+, DS720+, DS718+, DS716+, DS713+, DS712+, DS420+, DS415+, DS412+, DS220+, DS218+, DS216+, DS215+, DS214+, DS213+, DS212+, DS211+, DS715, DS418, DS416, DS414, DS413, DS218, DS216, DS214, DS213, DS212, DS418play, DS416play, DS415play, DS218play, DS216play, DS214play, DS220j, DS218j, DS216j, DS215j, DS213j, DS212j, DS216se, DS214se, DS213air, DS716+II, DS216+II, DX213 .

Ezekben (kivéve akkor a DS720+ -t) meg nem hangos. Nekem a DS218+ van ezek közül ... Ugyanakkor tény, hogy a Synology -nak vannak bűn rossz ventijei, de azokat leginkább kevés (akár csak egy) modellben alkalmazta. Személyes példám - a DX517, na ebben van két brutál "kereplő". Ezeket cseréltem is Noctua ventikre - azok kussolnak ...

Ami a "jó hír", hogy ez a venti RPM szabályzós (és nem 'Locked Rotor Alarm' -os, mint pl. a régi DX513 -ban) - azaz könnyen található jó minőségű (méretre figyelni kell - a vastagságnál mehetsz 2,5 cm felé ...) alternatívát. Azt elképzelhetőnek tartom, hogy van valami rossz széria - de ezt azt is jelentené, hogy a csere NAS is jó eséllyel hangos lenne. Véleményem szerint a Synology csere ventikkel (akár több körben) sem biztos, hogy érdemes szórakozni - lehet csak az idődet meg az idegrendszered "enné meg" ...

(#61883) Multibit válasza zex (#61881) üzenetére


Multibit
veterán

Tévedsz ;]

(#61884) dkess válasza zex (#61881) üzenetére


dkess
őstag

Nagyon szívesen.

Hogy fájdítsam kicsit a szíved - 8 TB és a felett ( [link] ) minden EFAX -ban (ezek mind CMR -esek) 256 MB RAM van. A 14 TB -os EFFX -ben pedig egyenesen 512 MB ...

Továbbá ezek pl. jellemzően szekvenciális átvitel terén 210 MB/s felett döngetnek (CMR és 5400 RPM -es létükre) és ezt a gyakorlatban is tudják. Ezek már más dimenzió ... A 3 TB -os EFRX 147 MB/s és 64 MB cache ...

Pont az SMR (nem a CMR) miatt kell a cache - már kis méretben is (írási műveletekhez elsősorban) ...

Szerk.: Az EFRX -ek CMR -esek (ez jó) ...

[ Szerkesztve ]

(#61885) zex válasza dkess (#61884) üzenetére


zex
aktív tag

Bocs! A CMR és SMR kicsit megfordult a fejemben! :D A többi stimmel! Így gondoltam én is csak fordítva írtam! :) De köszönöm a pontosítást!

(#61886) arn válasza Intelligencs (#61858) üzenetére


arn
félisten

az enyemnek nincs ilyen verkli hangja, de ezek filleres ys ventik, igy csendesseget ne remelj... akkor csereld le vmi bequietre vagy noctuara. mar ha ssdk vannak benne, mert a mai vibralo vinyok igyisugyis rohadt hangosak. nalam bennt van stilusosan a videokazettak es dvdk mogott a szoba masik feleben, igy aludni is lehet mellette. a gepben megorjitene egy hasonlo vinyo, vagy venti is.

csinaltam egy videot, itt max forulaton porog a venti, es ket raidbe kotott 8tbos redrol backupolok. a mobilt bedugtam a fachba, amiben van, par cmre a nastol.

[link]

ausztriaban vettem egy honapja. oszinten szolva mindegyik nasgyarto filleres holmikbol osszepakolt holmit arul, az ember sokkal jobb minosegut tudna epiteni hasonlo arban. a dsm egyszeru kezelhetoseget fizeted meg.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61887) Intelligencs válasza dkess (#61882) üzenetére

Még nem vettem meg. Csak próbálok tájékozódni. Egyébként egyre jobban a 220+ felé hajlok. Nem kell nekem se SSD cache, se bővítési lehetőség, egyedül az erősebb proci miatt venném a 720-ast, de lehet már az se kell. Pláne ha annak meg szar a ventije. Egyébként a venticsere az garanciavesztéssel jár?

arn: Azt értem, hogy filléres ventik, na de a német oldalon több user leírja, hogy van Synology NAS-a, ismeri a hangjukat, és ez egyértelműen nem normális hang. 175 ezer forintért én nem fogadom ezt el. Nekem az étkezőben vannak a NAS-ok, szóval nem alszom velük egy szobában, de éjszaka minden zavaró. A gépem is szuper csendes, még a routeremnél is első dolog amit megnézek, hogy ad-e ki magasfrekvenciás hangot, ha igen (volt már rá példa), megy is vissza. Kevés dolog idegesít, de a zaj sajnos igen, főleg éjszaka.

Én még arra gondolok, hogy mivel pulzáló hangot írnak, meg kattogást, hogy nem a venti rossz, hanem valami konstrukciós hiba miatt ebben a típusban kattog csak. És itt se mindegyiknél.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#61888) arn válasza Intelligencs (#61887) üzenetére


arn
félisten

https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/netzwerk/53375-synology-ds720-im-test-das-lang-ersehnte-upgrade.html?start=2

itt a venti, szvsz a legtobb nasukban ezt hasznaljak, max vmi homok kerult a gyartasi gepezetbe.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61889) arn válasza Intelligencs (#61887) üzenetére


arn
félisten

akkor ssdbol epits passziv nast :) mert egyik sem halk abszolut ertelemben. az en gepemben is minden semipassziv, a hazventik porognek 500on, mas mozgoalkatresz nincsen benne. a vinyos nast el kell dugni vhova, aztan el kell felejteni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61890) arn


arn
félisten

megneztem, ugyez a szeriaju venti van (max eltero meretekben):
Synology DS720+
Synology DS920+
QNAP TS-453D
Synology DS220j
Synology DS420j
Asustor AS4002T
Synology DS1618+
Synology DS1517+

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61891) zex válasza Intelligencs (#61720) üzenetére


zex
aktív tag

Felmerült bennem még egy kérdés. Mivel a DS220+ nas 2 lemezes és ugye ott RAID-ba lesznek tükröze a lemezek, míg a 120j- pedig csak 1 lemezes, tudom-e majd vajon tükrözni a két szervert tökéletesen? Tárhely szinten ugye ugynannyi lesz, mivel 3db 3TB-os lemezt tervezek venni. Tudniillik nem használtam még ezt a Cloud Staiton ShareSync appot. :)

[ Szerkesztve ]

(#61892) dkess válasza Intelligencs (#61887) üzenetére


dkess
őstag

@arn

Légyszíves kapcsold ki a porszívót amikor a NAS hangját szeretnéd videózni (hangját rögzíteni), mert nem lehet attól hallani ... ;)

@Intelligencs

A DS720+ és DS220+ -ban ugyanaz a venti van így ez nem szempont ... A különbségeknél ezt érdemes figyelembe venni:

- DS720+ -ban erősebb négymagos CPU - pl. VM vagy Docker esetén nagyon érdemes itt maradni,
- DS720+ -nak van eSATA csatlakozója. Ez nemcsak Synology bővítőegységnél számíthat (ott ugye a DS220+ -nál ennek hiánya miatt élből kizáró ok), hanem bármi más miatt is. Különösen, hogy USB -ből is eggyel kevesebb van a DS220+ -on a DS218+ -hoz (ez utóbbiban volt eSATA meg 3 db USB3 is ...) képest ...
- DS720+ -ban van M.2 NVMe SSD cache lehetőség is ...
- a DS220+ -on viszont van dedikált USB Copy gomb meg a LAN csatiknak visszajelző LED -ek az előlapon (DS720+ -on egyik sincs) ... :)

[ Szerkesztve ]

(#61893) arn válasza dkess (#61892) üzenetére


arn
félisten

az usb copyt be lehet ugy allitani, hogy radugod, elinditja, vegez, lehuzod :) az mas kerdes, hogy tegnap jottem ra, hogy a filedatumokat elcseszi

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61894) Intelligencs válasza zex (#61891) üzenetére

Ez nem olyan bitszintű tükrözés, mint mondjuk a RAID1, hanem fájlszintű, szóval jó lesz. Ha mondjuk backupolni akartok a 120j-re, akkor érdemes nagyobb lemezt venni bele, mint 3 TB, gondolva a növekményre. De vehetsz 220j-t is, két lemezzel, és az egyik lemezre tükrözöd a fő NAS-t, a másikra meg mondjuk napi backup-ot csinálsz. De vehetsz két darab 220+-t is, akkor meg csak kinevezés kérdése, hogy melyik a primary és melyik a secondary, mindkettő tökéletesen el tudja látni ugyanazokat a funkciókat.

@dkess: Már hetek óta csak erről a négy új NAS-ról olvasgatok, hidd el minden különbséggel tisztában vagyok, ezért is írtam, nekem csak a processzor az érdekes, a többi érdektelen. Sajnos nem találtam olyan tesztet ami például virtualizálás során összeveti a két processzort, de nem gondolnám, hogy az erősebb számottevően erősebb lenne. Mégis csak 10W-os atom procikról beszélünk.

A ventilátor pedig azért lehet szempont, mert 720-asra több panaszt olvastam ebből a szempontból, a 220-asra pedig nem. Hiába ugyanaz a ventilátor. De simán lehet, hogy a 220-asra csak azért nincs panasz, mert később jött ki, és még nem használják annyian.

The Amiga, Born a Champion

(#61895) arn válasza Intelligencs (#61894) üzenetére


arn
félisten

valszeg egy hibas ventiszeriat kaptak. a vmnel max erdekessegnek jo, ez a proci eleg gyengecske erre - szvsz nem er a plus ket ilyen mag meg +100 eurot. a passmark szerint kb annyit tud, mint egy regebbi ketmagos i3.

vedd nyugodtan a 220at, esetleg rakj bele +8g ramot, az jobban erzed.

zavaro a synologyknal hogy minden grammra ki van porciozva, minden port, savszel stb... a qnapban pl van bovitokartyanak hely, amivel 10gbe halod van, ez a gigabit ebben az arszegmensben azert eleg verszegeny. a dsmert sok aldozatot hoz az ember :DDD

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61896) dkess válasza arn (#61895) üzenetére


dkess
őstag

Az odáig OK, hogy VM -re mind a két CPU a "nem túl erős" kategória. Itt nem is arról van szó, hogy komoly VM szervereket gyártson ezekből a vasakból. Ugyanakkor, ha VM/Docker szóba kerül, akkor pont emiatt is lényeges, hogy a négymagos variáns legyen meg némi plussz RAM is - pont azért, hogy a VM -en kívül is maradjon még valamilyen szinten "értelmezhető" teljesítmény. Ez a kétmagos CPU -nál "jóval nehezebb" ...

Egyébként a RAM -okkal kapcsolatban:

- ha nincs VM/Docker, akkor felhasználástól függően maradhat akár az alap 2 GB RAM is, de persze feltételezhetően akarunk jónéhány extra programot - így a bővítés sem ördögtől való. Ugyanakkor plussz 4 GB (a meglevő 2 GB mellé) felé nem érdemes lőni. Nálam a DS218+ -nál a 6 GB kb. mindenre (kivéve VM/Docker amit nem használok, de elég sok más programot igen) elég. 10 GB legfeljebb a RAM cache -t növeli kicsit már csak ...

- VM/Docker esetén mehet nyugodtan plussz 8 GB (a meglevő 2 GB mellé) RAM. Akár a 2 GB -ost is lehet cserélni igény szerint ekkor már ...

A fentebbiek a RAM -al kapcsolatban a DS720+ esetére is megállnak ...

(#61897) Dave™ válasza AiRLAC (#61877) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem is az az igazi baj az SMR-rel, hogy mire jó vagy nem jó, hanem hogy érezhetően gyengébb teljesítményben mint egy CMR lemez, viszont semmivel sem olcsóbb. Anno a Seagate archive sorozata emlékeim szerint érdemben olcsóbb is volt, és archiválásra meg backupnak egyébként is tökéletes az SMR.

A gond az, hogy CMR árban adják, sehol nem tüntetik fel hogy mik a technológiából eredő limitációk, és még csak az sem igaz hogy a kapacitás növeléséhez van rá szükség, hiszen a WD esetén pont a nagyobbak CMR-esek. A WD ráadásul emelt áron szándékozni adni a RED plus HDD-ket, amiket mondjuk egy évvel korábban még simán RED-ként árult az ERFX sorozat tagjainként.

Szerintem akkor sem elfogadható ez az egész ha a kapott 80-100MB írási sebesség is kielégítő, hiszen a CMR tudja ennek a dupláját is, és akkor még nem beszéltünk rebuildről. Akinek garanciában cserélnek egy ERFX 4-6TB-os modellt az most mit kap? Gondolom EFAX-ot, ami kapásból elég nagy probléma, de ha már lejárt a garancia nem is tud mit venni jelenleg, csak Pro-t vagy Seagate-et.

(#61898) arn válasza Dave™ (#61897) üzenetére


arn
félisten

Mar olcsobb... Legalabbis ha nem nezed a tipusokat a legolcsobbak smresek. A wd pluskent arulja mar a cmr redeket.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61899) arn válasza dkess (#61896) üzenetére


arn
félisten

A cache miatt is jol jon, nem csak a ha alkalmazassal akarod telipakolni, erezhetoen reszponzivabb lett tole. Ha megnezed a mem tabot mutatja mennyit hasznal cachere, 2g mellett semmit szinte.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61900) AiRLAC válasza Dave™ (#61897) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én 6TBos Seagate SMRt 90€ körül vettem tavaly amikor a WD Red (ez még a botrány előtt volt) 150€ körül ment. Szóval de, olcsóbb volt, nekem tökéletes arra amire használtam. Csak ugye a WD sunyin bele akarta a Red vonalba csempészni azonos áron aztán borult a bili :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.