Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61251) Jim74 válasza Dave™ (#61246) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm, akkor otthoni felhasználásra overkill lenne szerintem.

(#61252) Magnat válasza alex_domjan (#61250) üzenetére


Magnat
veterán

Valszeg direktben azért nem ment, mert nem áll össze gigabiten a link, 100mb-n meg nem fordítja meg a két érpárt automatikusan, szóval crosslink kábel kéne hozzá ... bár ha tényleg ez az oka amit gondolok, akkor már adódik is a válasz, h úgy sem megy gigabiten. Nem tudom, h szoftveres oka lehet-e, lehet érdemes lenne supportot kérdezni, gari van még rá egyébként? Esetleg egy buta gigabites switched nincsen véletlen?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#61253) alex_domjan válasza Magnat (#61252) üzenetére


alex_domjan
újonc

A support küldött egy szép hosszú listát, hogy miket ellenőrizzek. Memteszt, hdd teszt, direkt pc-nas összekötés, ilyesmik voltak abban is. Gari természetesen nemrég járt le, ahogy kell. Holnap megpróbálok kölcsönkérni egy switchet és kipróbálni azon keresztül. Köszi.

(#61254) arn válasza Jim74 (#61243) üzenetére


arn
félisten

kifele hasznalva szvsz nincs sok ertelme, mert inkabb a lan a szuk keresztmetszet, de a belso muveletekhez lehet, ami a nason fut (plex, vm, docker ilyesmi). lehet sok rammal jobban jarsz, azt is cachenek hasznalja.

en kivancsi vagyok, majd letesztelem - a 970prot belerakom, ha valtok. ebbol sokat nem fog kihasznalni, mert csak 500mb/s savszelen csatlakozik a laphoz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61255) Jim74 válasza arn (#61254) üzenetére


Jim74
nagyúr

8GB-os 920+-t tervezek venni. Azt mennyire lehet bővíteni, és milyen költsége van?

(#61256) Borisz76


Borisz76
veterán

DSM 6.2.3-25426 Update 2

Sikeresen felment a DS918+ -ra és a DS2415+ -ra is.
Restart után minden megy tovább.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61257) szanyi20 válasza kulu22 (#61206) üzenetére


szanyi20
tag

Köszönöm szépen.

(#61258) arn válasza Jim74 (#61255) üzenetére


arn
félisten

Itt talaltam egy szetbelezos reviewt: https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/netzwerk/53561-synology-ds920-im-test-ein-facelift-in-kleinen-dosen.html?start=2

eleg hasonlo (alaplap valszeg ua), mint a 720+. A ket m2 ssdnek csak 500mb/s savszelesseg jut, a negy satas portnak 2000mb/s - ebbol ugy tunik teljesen a kulso atvitel gyorsitasahoz van meretezve. Arra tippelnek, hogy akkor erhet csak vmit, ha tobb user hasznalja parhuzamosan a nast. Vmhez meg ilyesmihez lehet jobb lenne egy satas ssd vmelyik fiokba.

a ramok itt is forrasztottak, ez a proci elvileg 2x8gbot tamogat, tehat 2+8gra tudod felboviteni. En ezt ajanlom is, mert alig 30 eur, es meg a wifin keresztul is erezheto bizonyos esetekben, kevesebb a beszakadas az atvitelben.

Az en esetemben 3+8tb van a nasban, lehet jobban megerne a 3tbosat lecserelni egy 2tb ssdre, mint a ket vinyot mankozni egy m2 ssdvel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61259) WaterWave válasza Borisz76 (#61256) üzenetére


WaterWave
veterán

Nálam is jó

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#61260) Marci112233 válasza Borisz76 (#61256) üzenetére


Marci112233
őstag

Nálam a sima DS418-on már jó ideje fent van, és semmi probléma nincs vele.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#61261) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Egy apró problémám lenne, még pedig pörög a processzorom elég erősen. Egy DS918+ készülékről van szó.
Ami eléggé meglepő hogy a processzornál a legnagyobb használatot az "Universal Search" használja, ami átlagosan 50%-ot jelent. Nem értem miért :W

Valaki esetleg tapasztalt hasonlót, vagy tudja mi lehet rá a megoldás? :F

(#61262) Jim74 válasza arn (#61258) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm az infót. Azt hittem, hogy ebben simán lehet cserélni a RAM-ot...

(#61263) arn válasza Jim74 (#61262) üzenetére


arn
félisten

lehet, egy dbot :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61264) AiRLAC válasza Jim74 (#61262) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én azért kipróbálnám 2GBal, ha nem virtualizálsz kb mindenre elég.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61265) arn válasza AiRLAC (#61264) üzenetére


arn
félisten

elegnek eleg... de annyira semmi ara van a ramnak, hogy megeri azt a 15-30 eur pluszt. foleg egy 400-600 euros nasnal.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61266) Elemental válasza Boss81 (#61261) üzenetére


Elemental
addikt

Én az univesal shearc-öt leszedtem.

(#61267) Arolotifar válasza Elemental (#61266) üzenetére


Arolotifar
őstag

Hogyan szedted le? :F Nálam DS214Play-nél még leállítani sem lehet.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#61268) Elemental válasza Arolotifar (#61267) üzenetére


Elemental
addikt

universal search

Sanya leírása alapján távolítottam el. Lehet csak leállítani is eltávolítás nélkül. Viszont vannak alkalmazások, amiknek kell, akkor nem szabad leszedni elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#61269) hengelhof


hengelhof
senior tag

Sziasztok!
Egy DS213-at szeretnék lecserélni, mert rettentő lassúnak találom.
Kb. 30-40 torrent megosztására, 4k-s filmek streamelése, Plex szerver futtatására használnám.
Melyik modellt ajánlanátok?
Ami felmerült:
DS708+, DS720+, DS218+
Az első kettő elég drága. Lehet, hogy elég lenne a DS218+? Esetleg teszek bele még 4giga ramot. Gondolom ez fontosabb, mint a proci.. vagy nem?
A másik, hogy a régi NAS-ból át lehet pakolni simán a vinyókat? Vagy szívás.
Előre is köszi a tanácsokat.

(#61270) Arolotifar válasza Elemental (#61268) üzenetére


Arolotifar
őstag

Köszönöm :R

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#61271) AiRLAC válasza hengelhof (#61269) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS218+, ram nem kell, vinyókat átrakhatod és tudod migrálni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61272) Varszegig válasza Elemental (#61268) üzenetére


Varszegig
veterán

"Fixed the issue where Synology Universal Search and Synology Drive might consume excessive CPU resources when the option "Utilize unused memory as database cache to improve (search) performance" has been enabled."

(#61273) hengelhof válasza AiRLAC (#61271) üzenetére


hengelhof
senior tag

hűűű köszi. azt hittem macerásabb lesz.

(#61274) arn válasza hengelhof (#61269) üzenetére


arn
félisten

ha szamit az x265 transkod, akkor ds720, amugy eleg a 218

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61275) hengelhof válasza arn (#61274) üzenetére


hengelhof
senior tag

Hát őőőő izé... majd utána olvasok, hogy mi az a x265. :)

(#61276) Borisz76 válasza hengelhof (#61275) üzenetére


Borisz76
veterán

Videó képtömörítéshez használt kodek.
MPeg, DivX, XviD, x246, x265 stb...

Ha elindítasz egy filmet, akkor a lejátszó program meghívja azt a dekóder amivel képpé alakítja a biteket. Mondjuk egy TV be épített lejátszója megbírkózik az X264 kodekkel de elvérzik az X265 esetében.....
A tv-k műszaki részét kell átnyálazni.
Jobb megoldás egy külső média player.
Mégjobb egy PC, HTPC.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61277) arn válasza hengelhof (#61275) üzenetére


arn
félisten

ha eddig nem kellett, akkor tokmindegy :) akkor jo, ha egy butabb vmire kell atkuldeni egy videot, pl egy chromecastre. ilyenkor onfly atkodolja a plex szerver, hogy az is meg tudja enni.

de pl egy shieldnel erre semmi szukseg, siman megeszi a 4k60p videokat is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61278) hengelhof válasza arn (#61277) üzenetére


hengelhof
senior tag

Értem már, és köszönöm nektek!!

(#61279) Melorin válasza Melorin (#61239) üzenetére


Melorin
addikt

Megérkezett, kipróbáltam és 15-28MB-s között ugrál de inkább az alsó határ közelében :(
Ez így akkor megy vissza. :(((

(#61280) sziszi-fuszi válasza Melorin (#61279) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Milyen klienst használtál? Próbáld meg használni a Qbittorentet! Tuti sokat fog javulni!

Mi alá kell írás?

(#61281) AiRLAC válasza Melorin (#61279) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS218+ ha ennyire sürgős.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61282) Dave™ válasza Borisz76 (#61276) üzenetére


Dave™
nagyúr

A tömörítés maga az H.265 vagy HEVC, az x265 az a library hozzá. Olvastam valamit, hogy pont a H.265 támogatás nem túl acélos az új NAS-okon, ez alapján 10-biten még dekódolni sem tud, 8-biten pedig csak dekódolni, a tömörítés nem megy. Ha ez tényleg így van (ganús, hogy semmi sincs róla a Synology oldalán, pedig korábban mintha kint lett volna), akkor H.265-re a gyakorlatban inkább használhatatlan, mint ajánlható, még a 18+ modellek jobban támogatták a HEVC-t. A HEVC önmagában a jövő videóformátuma, szerintem azt mindig célszerű kiemelni, hogy azonos minőség mellett akár feleakkora lehet a fájlméret, mint az elterjedtebb H.264-gyel, tehát már csak ezért is nagyon izgalmas. Egy sima PC a legtöbb esetben még akár az integrált GPU-val is simán tudja ezeket dekódolni és tömöríteni is valós időben, viszont a NAS-okba low-end intel megoldások kerülnek, aminél a GPU is low-end, és valószínűleg emiatt vannak ilyen limitációk.

(#61283) Dave™ válasza Dave™ (#61282) üzenetére


Dave™
nagyúr

szerk: ez alapján van encode is az UHD 600-on, de hivatalos inteles forrást nem találtam.

(#61284) arn válasza Dave™ (#61282) üzenetére


arn
félisten

A gemini lakeben van 10 bites x265 transkodolo a quicksyncben. [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61285) Lasersailing válasza Lasersailing (#60631) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

DS photo fényképek automatikus feltöltése volt a gondom, lásd a megválaszolt kérdésnél. Most a routertől 1m-re van a telefon, a NAS-t laptopon használom, a feltöltés állapota "Újracsatlakoztatás". jelszó tutira jó, mert az imént 3 file-t azért feltöltött, majd újracsatlakozás már vagy 10 perce...
A NAS cpu 3%-on unatkozik.
Erre nincs valami megoldás, hogy működjön automatikusan? Már egy hete nem töltött fel semmilyen fényképet...

(#61286) Csabroncka válasza Lasersailing (#61285) üzenetére


Csabroncka
addikt

A szivatós opció, hogy csak wifin-e vagy nem - e? Droidon apa samuja random kilépteti és elfelejti az összes beállítást. Nálam az almán minden oké...(szóval valószínűleg app bug)

"in medias res"

(#61287) Jim74 válasza AiRLAC (#61264) üzenetére


Jim74
nagyúr

Oaziscomputerben 4 GB-ost árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#61288) arn


arn
félisten

Az ssd cache hogy mukodik? Egy ssdvel lehet az osszes vinyot cachelni, vagy vinyonkent kell egy?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61289) Intelligencs válasza Jim74 (#61287) üzenetére

A 920+ gyári kiszerelése a 4 GB, annál kisebb nincs is. Amúgy meg nem hivatalosan akár 16 GB-ot is bele lehet rakni a beforrasztott 4 mellé, az meg már 20 GB RAM összesen.

The Amiga, Born a Champion

(#61290) Jim74 válasza Intelligencs (#61289) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi az infót. :R
Bármilyen 1.35V-os notebook RAM jó bele, vagy mindenféleképpen Crucial kell?
Melyik SSD cache-t érdemes venni hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#61291) AiRLAC válasza Jim74 (#61290) üzenetére


AiRLAC
addikt

Még utoljára ideírom: normál otthoni felhasználásra se a RAM (bár ez még inkább) se az SSD cache nem éri meg. Vegyél az árából nagyobb vinyót, jobb routert vagy bármi mást.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61292) Sanya válasza Jim74 (#61290) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nekem 8gb van, mert olcsón vettem, mert kvázi ingyen volt és egyszer láttam, hogy 4 giga foglalt. Akkor ment a mailplus szerver és egy virtuális gép, plusz download station 50 torrenttel. Szvsz nem érdemes sokat görcsölni rajta.

Ssd meg tényleg felesleges. Mikor fogsz annyi kis file-t mozgatni rajta?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#61293) Boss81 válasza Elemental (#61266) üzenetére


Boss81
senior tag

Köszi az infót, időközben magától helyreállt, de szerintem leszedem.
De mivel ez rendszeralkalmazás, ha rendszerfrissítés lesz, vajon letöltődik ismét, vagy nem?
Vagyis minden update után el kell távolítani vagy csak egyszer?

(#61294) boba6 válasza AiRLAC (#61281) üzenetére


boba6
aktív tag

mától már DS220+ :C

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#61295) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Azt be lehet állítani, hogy ne 80%-os tárhely foglaltságnál aggódjon, hanem csak pl. 90%-osnál?
Most kitöröltem pár felesleges file-t, de nekem bőven elég lenne 90 vagy 95%-nál szólni...

köszi előre is minden választ!

#61286 Csaborncka: Próbáltam mindkét beállítással, nem segített :( (Samsung S10e)

(#61296) Dave™ válasza Lasersailing (#61295) üzenetére


Dave™
nagyúr

Vezérlőpult - értesítés - speciális - belső tároló.

(#61297) Jim74 válasza AiRLAC (#61291) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm, Sanya Neked is. :R
Kicsit túlparázom valószínűleg a dolgot,.mert a 415Play után úgyis akkora lépés lesz, hogy nem nagyon fogok sem RAM-ot, sem SSD-t venni.

Még egy kérdés, bár lehet ez is volt már: jelenleg egy ext4 kötetem van 3 HDD-ből. Mi a jobb megoldás? Migrálni így, ahogy van az új NAS-ba, vagy lementeni az adatokat és az új NAS-on egy teljesen új btrfs kötetet létrehozni?

[ Szerkesztve ]

(#61298) Patice válasza Sanya (#61292) üzenetére


Patice
Topikgazda

Külföldön gyakran használják ezeket az izmosabb Syno-kat pl. Roon szervernek, ami adatbázist épít a zenék mögé és metaadatokkal nyomja tele pluszban, sok-sok borítóképpel. Hogy ez simán menjen elég hasznos az SSD cache és akkor bem kell egy külön gép erre a feladatra.
Ez sima otthoni felhasználás.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#61299) Magnat válasza Patice (#61298) üzenetére


Magnat
veterán

Azért tegyük hozzá, h a Roon minimum I3-at ajánl cpu-nak de inkább erősebbet, ez alapján sima otthoni felhasználásra egy 720+ még nagyon kevés, közben meg ... :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#61300) hengelhof válasza AiRLAC (#61271) üzenetére


hengelhof
senior tag

Kicsit utána olvastam a migrálásnak. Amennyire a szerény angol tudásom engedi, arra jutottam, hogy a DS213-ról (Value Series) a DS218+-ra (Plus Series) nem lehet HDD-t migrálni. :(

Tehát még sem lesz ez olyan egyszerű... hacsak nincs valami ötletetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.