Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61951) Boss81 válasza r4z (#61949) üzenetére


Boss81
senior tag

Értem. Megmondom őszintén ehhez nem nagyon értek, eddig nem volt vele dolgom, nem kellett vele foglalkoznom, de most bele kell magam ásni kicsit, hogy pontosan hogy is működik.

(#61952) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Van olyan módja a synology drive-nak, hogy mindent csak a NAS-on tárol és csak azt tölti le a saját gépemre, amit explicit bejelölök?
Van egy nagy film mappám és ott mindig csak 1 filmet szeretnék lemásolni manuálisan letölteni.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#61953) Essejó válasza Immy (#61952) üzenetére


Essejó
veterán

A nason tárolt filmet miért illetve hova akarod letölteni?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#61954) Melorin


Melorin
addikt

Meglehet oldani azt, hogy egy SSD-nek csak egy részét (partíció) használom cache-nek, a többi része pedig normál kötetként működik tovább, pl. a letöltéseknek ideiglenes tárhely?

(#61955) kulu22 válasza Immy (#61952) üzenetére


kulu22
aktív tag

Hátha ez így jó neked: [link]

(#61956) hpeti2 válasza JoHnni (#61926) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Ajánlom a keresőt. A transmission kulcsszóra kb csak olyan találatokat fog dobni, ami erre a gondra adnak megoldást.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#61957) AiRLAC válasza Melorin (#61954) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61958) reggi


reggi
aktív tag

Sziasztok ! Ds416j nasom ds station letöltési sebességet monitoroztam, a képet linkelem, a kérdésem az lenne, hogy a CPU ugye gyengusz , az kellene hogy fogja a letöltést , de kb 60%-os a terhelés gigabites digi net, seeder is van bőven . Valakinek ötlet, hogy ,miért nem megy feljebb? Koszi ! [link] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#61959) MrCsiT válasza szelim74 (#61661) üzenetére


MrCsiT
addikt

"Háttértárként erős nyomásnak kell lenni a NAS-on vagy elég türelmetlennek kell ahhoz lenni felhasználói oldalról, hogy ne legyen elég az ami van." - nos, mondjuk, tölts le egy FHD ingyenes videót egy portálról, ahol mkv a formátum, és az elsődleges nyelv - bár van magyar is - a kínai. Legyen ehhez egy DLNA-t tudó TV-d, és máris esélyed se lesz hangsávot váltani.
Megoldás: a NAS által letöltött anyagot áthúzod PC-re és megszerkeszted, hogy az 1-es hangsáv legyen a magyar.
Ebben az esetben, 10-15 GB anyagot kell másolnod a NAS-ról, majd -ra.
Nyilván bármi megvárható, azonban én egyáltalán nem bánnám, ha fele annyi idő lenne a másolás mint most, épp csak 400e-s modell alatt nincs a Syno-nak Gigabit fölé kergethető gyári megoldása még így 2020-ban sem, és ez a gáz.

dkess: korábban többször olvastam talán épp tőled a LaG+ SMB multichannel-ről, és ahogy láttam és kontextussal. Ellenben, az SMB multichannel nem működik ahogy tudom, ha LaG van definiálva a 2 db hálókarira. (és, a saját tapasztalatom is ez: tehát a LaG-ot ki kell kapcsolni.)
Esetleg, ha van időd rá, ennek nézz utána, és írj majd valami választ, köszönöm. :R
Ám, emellett, köszi a kimerítő 2,5Gbit-es teszteket is, szépen, érthetően, alaposan megfogalmazod a leírtakat. :R
..abban viszont van valami, hogy ha egy 120e Ft-os alaplapból indulsz ki mint ami Neked van, azon elvárhatóan ott a 2,5Gbit-es lan csati, de régebbi lapos tulajoknak az a 14e Ft költség amit írtál, már 2x14e lesz, hiszen a PC-be is kell egy ilyen USB-s cucc :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#61960) r4z válasza MrCsiT (#61959) üzenetére


r4z
nagyúr

Megoldás: a NAS által letöltött anyagot áthúzod PC-re és megszerkeszted, hogy az 1-es hangsáv legyen a magyar.

Vagy megszerkeszted magan a NAS-on (VNC-n keresztul egy kontenerben vagy akar SSH-n FFmpeggel), ha mar a remuxhoz lenyegeben csak I/O kell, es szamitasi teljesitmeny nem.

Vagy 400k-s NAS es 10Gbites kartyak helyett szerzel 10k-ert egy androidos TV boxot, es maris nem kell ezzel szivni.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61961) ArthurShelby válasza MrCsiT (#61959) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A synology a nas-ok apple-je, ne várd, hogy olcsó legyen, gigabit ide vagy oda. Ezzel a 2020-zásos érveléssel engem világgá lehet kergetni. Tavaly ugyanez volt 2019-cel, előtte 2018-cal.
A rák és az aids ellenszerét is keresik, 2020-ban már igazán megtalálhatnák ezek a lebzselő tudósok

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61962) Multibit válasza r4z (#61960) üzenetére


Multibit
veterán

Vagy 400k-s NAS es 10Gbites kartyak helyett szerzel 10k-ert egy androidos TV boxot, es maris nem kell ezzel szivni.
+1
:K
Ez az amiről sokan hallani sem akarnak, inkább remux, transzkód és hasonló workaround-ra rendezkednek be hosszú távon (mert hogy a tévé lejátszója mindenre jó, akár csak a DLNA ;] ). Nem értem, hogy miért jobb az állandó sz@rakodás, az egyszeri céleszköz beszerzés helyett?

(#61963) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
Melyik a legjobb backup szoftver a raid tömbről usb HDD-re.
Egyszer csinálnék egy full backupot a megadott könyvtárakból, utána heti egy különbözeti mentés a változásokról.

Ha Samsung telefonról szeretnék privát felhőt, hogy automatiusan töltse fel backup jelleggel a telefonról a nas-ra a képeket távolról mi az ajánlott szoftver?

Köszönöm!

(#61964) arn válasza MrCsiT (#61959) üzenetére


arn
félisten

qnap a megoldas erre - ott van bovitokartya a hasonlo aru nasba. synologynal asszem a 1819+ legolcsobb, legkisebb hasonlo ficsorrel. masik megoldas synologyhoz a mokolt drv + usb3 2.5/5gbe adapter.

ez a dsm ara, en is eszem a kefet miatta. valoszinuleg majd adagoljak 2-4 ev mulva a 2.5-5g halozati chipeket. par fillerbol letudtak a fejlesztest.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61965) AiRLAC válasza arn (#61964) üzenetére


AiRLAC
addikt

Vagy DS1620xs

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61966) AiRLAC válasza reggi (#61958) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mennyi az aktív letöltések száma és a max peer beállítás DS-ben?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61967) Syl válasza reggi (#61958) üzenetére


Syl
nagyúr

Óóóó, az én 218+-om gigás neten ennek a felét sem hozza...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61968) llacee válasza MrCsiT (#61959) üzenetére


llacee
őstag

1618+ba is mehet 10g kártya és nincs 400eFT
Mellanox kártya 8eFT, hibátlanul felismeri és használja.
Így van ISCSI-n kiosztva a desktopomba a D meghajtó 10TB.
Írás olvasás 700MB/s kb.

(#61969) Marci112233 válasza reggi (#61958) üzenetére


Marci112233
őstag

Attól többet szerintem ne várj. Az szerintem bőven jó érték attól a NAS-tól.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#61970) AiRLAC válasza AiRLAC (#61965) üzenetére


AiRLAC
addikt

Akarom mondan DS1621xs, ha egyszer végre megjelenik.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61971) Magnat válasza ArthurShelby (#61961) üzenetére


Magnat
veterán

"synology a nas-ok apple-je" - ilyet ne mondj, mert azt is letagadom, h valaha láttam Synologyt :DD (1ébként tényleg)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#61972) Magnat válasza Multibit (#61962) üzenetére


Magnat
veterán

Tudom, h nagy szószólója vagy a dedikált lejátszóknak, de hidd el, h a legtöbb embernek az okostévék előretörésével egyáltalán nincs rá szüksége, én személy szerint az alatt a pár év alatt amíg dlna-ztam, soha nem futottam bele a lent említett problémába, bár emlékeim szerint egyébként is lehetett nyelvet váltani - vagy itt most a kínai a lényeg? Mert olyan filmet meg még életemben nem láttam ... Ezen kívül baromira nem hiányzik még egy távirányító, még egy doboz ami fogja a port (helye se nagyon lenne), plusz -tudom, igénytelen vagyok, de meggyőződésem, h a legtöbben így vannak vele - egyáltalán nem érdekel a kadenciahelyes lejátszás meg a többi úri huncutság sem. Félre ne érts, nem mondom, h mindenki hülye akinek van igénye egy ilyen kütyüre, csak azt mondom, h legtöbben nem azért nem használnak mert sajnálják rá a pénzt, hanem mert nincs rá igényük.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#61973) arn válasza AiRLAC (#61970) üzenetére


arn
félisten

jah ez ilyen fiktiv termek? kezdtem megorulni :) de jobban orulnek egy:
* max 4 bays (de ketto is eleg)
* dsm
* 10gbe bovitokartyas
dbnak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61974) r4z válasza Magnat (#61972) üzenetére


r4z
nagyúr

Okostevekre van rendes lejatszo, peldaul Plex, es ott szinten nincs ilyen szivas. De a #61959-ben levo rendszeres macera helyett szerintem te is bevallalnal plusz egy tavot es a hozza tartozo 10x10 centis lejatszot, ha csak a DLNA es az a remuxolgatas van alternativakent.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61975) Magnat válasza r4z (#61974) üzenetére


Magnat
veterán

Rendszeres macera helyett igen, de mint mondtam, soha nem találkoztam ezzel a problémával akkor sem amikor dlna-n át játszottam le a filmeket tévén.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#61976) Elemental válasza Magnat (#61972) üzenetére


Elemental
addikt

Nem kell plusz egy táv, az a vicc. 15 ezerért valami amlogic rá coreelec, hdmi cecen keresztül pedig a tévé távjával vezérelem. Olyan érzés, mintha a tévé egy funkciója lenne. Plusz yatse appal telóval is lehet kapcsolgatni. Ha ezt a hdmi ceces távirányítást hamarabb tudom, akkor fateréknak sem himediát vettem volna 50 ezerért.

(#61977) reggi válasza Marci112233 (#61969) üzenetére


reggi
aktív tag

Ja nincsenek irreális elvárásaim, csak érdekelne , hogy akkor most mi is a limit...de akkor passzolod a kérdést ? Mert bocs, de érdemi választ nem adtál ...
Airlac: max peer 100, aktív 10.

[ Szerkesztve ]

(#61978) Borisz76 válasza reggi (#61958) üzenetére


Borisz76
veterán

Az NAS-od adatlapja szerint ( pdf dokumentum ) a CPU egy :
Marvell Armada 88F6828 dual-core 1.3GHz-n.

Az összefoglalóban írtam a Download Station-ról is.
Ebben olvashatsz arról, hogy milyen sebességeket mértek a fórum társak a különböző vasakkal.

Sebességmérési eredmények a fórumtársaktól :

Irgum fórumtársunk vasa :
DS216play STM STiH412 dual-core 1.5GHz
Videó alapján 20-30 MB/s a letöltési sebessége.
Irgum hozzászólásában linkelt egy videót !

Lajos75 fórumtársunk vasa :
DS 718+ Intel Celeron J3455 quad-core 1.5GHz, burst up to 2.3GHz
A letöltési sebesség meghaladja az 50 MB/s-t.Videó a letöltésről.
Lajos75 kolléga új mérési eredménye : 36841. hozzászólás.

Kicsimix fórumtársunk vasa :
DS 216+II Intel Celeron N3060 dual-core 1.6GHz, burst up to 2.48GHz
A Letöltési sebesség meghaladja a 60 MB/s-t. Videó a letöltésről.

Bandi20 fórumtársunk vasa :
DS 218+ Intel Celeron J3355 dual-core 2.0GHz, burst up to 2.5 GHz
A letöltési sebesség felugrott 90 MB/s-ra is :(#35690) bandi20 hozzászólása.

Ezek az értékek tájékoztató jellegűek !!!!
Mivel erősen függ a netkapcsolattól, a torrentet seedelők számától és a DS beállításaitól is.

Ugyanakkor, ha megnézed a CPU magokra vonatkozó sebességét ( GHz ) és a letöltési sebességeket, akkor látszik egy tendencia....miszerint :
Minél magasabb a CPU sebessége , annál nagyobb a letöltési sebesség.
A magok száma nem igazán mérvadó.....annak máshol van jelentősége ( Pl.: virtualizálás, Docker stb. )

A fenti tapasztalatokból az következik, hogy a 4 éves belépő szintű NAS-od bizony ennyit tud !
Ha szeretnéd kihasználni az 1000-s neted teljes sebességen , akkor erősebb , INTEL processzoros NAS-t kellene venned.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61979) sziszi-fuszi válasza llacee (#61968) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Kérlek áruld el, hol lehet 10 GbE kártyát venni 8.000 Forintért. Vennék egy párat. Valószínűleg én vagyok figyelmetlen, de nem találok csak kb. 5x ennyiért.

Mi alá kell írás?

(#61980) sziszi-fuszi válasza reggi (#61958) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Próbáld meg használni a qBittorrentet. Szerintem sokkal jobb lesz!

Mi alá kell írás?

(#61981) Essejó válasza sziszi-fuszi (#61979) üzenetére


Essejó
veterán

eBay-en nézz körül

Pl link
Jó nem 8000, kicsit több ;)

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#61982) Essejó válasza sziszi-fuszi (#61979) üzenetére


Essejó
veterán

Lejárt a szerkesztési időm.
Két kártya + kábel link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#61983) kulu22 válasza Essejó (#61982) üzenetére


kulu22
aktív tag

Konkrétan mondjuk ezt a típust nem támogatja hivatalosan, de valóban találni az Ebay-en olyat amit igen, bár sztem valamivel drágábban (az enyémet ~ 120EUR-ért vettem / db) [link] .

[ Szerkesztve ]

(#61984) AiRLAC válasza reggi (#61977) üzenetére


AiRLAC
addikt

Próbáld a max peert lejjebb venni, 10-25 között teszteld hogy van-e változás.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61985) llacee válasza sziszi-fuszi (#61979) üzenetére


llacee
őstag

(#61986) sziszi-fuszi


sziszi-fuszi
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ. S nem kötekedni akarok, de az SFP nem szabványos. (Ettől még jól használható) Ethernetről volt szó 8 ezerért. Na ilyen még csak a mesében létezik. 2,5 Gb-es kártyát se nagyon találni 8.000-ért.

Csak helyből egy cikk erről (logout.hu) Írta: Cifu A cikk címe: Otthoni hálózat 1 gigabit felett

Ha valóban létezne 8.000-ért 10 Gb-es Ethernet kártya, és létezne olcsón beszerezhető 10 Gb switch már régen ilyen hálózatom lenne itthon. Normális 1 Gb-s kártya sem kapható ezért az összegért. A minőségi ethernet kártyák is lényegesen drágábbak.

Mi alá kell írás?

(#61987) arn válasza sziszi-fuszi (#61986) üzenetére


arn
félisten

Ujonnan a legolcsobb kartyak 100 eur korul vannak, a tobbi levetett pro halozati cucc. Engem ez az ar se zavarna, ha bele lehetne tenni egy 2, max negylemezes synologyba.

Usbs adaptert valaszthatsz 2.5-5g tartomanyban.

A 2.5g switch 100 eur, 5-10gbe 300-500 eur, max kapsz microtiket, ami sftp es csak 1 v 10gbet tamogat.

Varni kell, ha otthonra akarsz vmi normalisat nem elszallt arban, vagy irrealisan tulmeretezve.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61988) reggi válasza Borisz76 (#61978) üzenetére


reggi
aktív tag

Köszi mindenkinek a választ , így már minden világos!
:R

(#61989) llacee válasza arn (#61987) üzenetére


llacee
őstag

Tp-link 1700g 28tq ebay-en megcsíphető 60 körül (4x10G SFP+) venti nélküli full passzív,
MikroTik CSS326-24G-2S+RM 36eFT itthon2x10G SFP+
finisar 10G optikai modul ~7eFT vagy DAC kábel, amiben van modul is.
Egyébként meg mehet a 10g peer-to-peer, a wan irányban meg elég a giga is, így akár a switch mellőzhető.
Általában az asztali gépek irányába érdemes a giga feletti sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#61990) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jobb hely-e lenne-e a kérdésemnek a MacOS topikban, de először megkérdezem itt. Szeretnék Finderben felcímkézni fájlokat, viszont címkézés után, a címkére kattintva nem listázza a fájlokat. A belső SSD-n címkézett fájlokat listázza.
A Macen kellene állítanom valamit, vagy a DSM-ben?

Renault Megane IV Limited

(#61991) arn válasza llacee (#61989) üzenetére


arn
félisten

Uj arakat irtam, a mikrotikkel az a gond, hogy nem tamogatja a 2.5, 5gbe szinteket. Illetve semmi szuksegem, ilyen 8+ portos csodakra. Van nekik a negyportos sftp+ switchuk, de szinten a fenti problemaval.

Dlink es qnap van 4-8 portosban de mar 300-500 eur kornyeken.

Szivesen fogadok barmilyen tanacsot, 2-4 (esetleg 5 bayes) syno 10gbe nasra vmi normalisabb procival, meg 4-8 portos 10gbe switchre.

Ahogy elneztem vmi mindig hibadzik... pl a 720+t meg lehet tamogatni 2.5-5gbe usbvel, de ahhoz meg akkor mar kapasbol nem jo a mikrotik. Innentol meg nagyon megdragul a dolog, ugy, hogy nem lehet igazan kihasznalni a nas miatt. Erdemesebb varni, hatha jonnek switch/syno oldalrol alternativak.

Jelenleg meg a qnap 2.5os switche meg az usbs adapter lenne a kozeput arban meg kihasznalhatosagban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61992) kulu22 válasza arn (#61991) üzenetére


kulu22
aktív tag

Egy ilyenem van itthon, ha lesz egy kis időm letesztelem, hogy valóban tudja-e a 2.5G-t. [link]
A kompatibilitási listában ott a Mikrotik.

(#61993) kulu22 válasza kulu22 (#61992) üzenetére


kulu22
aktív tag

Elvileg tudja, felment 210MB/s-re.

(#61994) arn válasza kulu22 (#61993) üzenetére


arn
félisten

De milyen switchel? Vagy mit oldana ez meg?
Arra gondolsz, hogy a 10gbe mikrotik routerrel mukodne 1 es 10gbe kozotti sebessegen is?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61995) kulu22 válasza arn (#61994) üzenetére


kulu22
aktív tag

Egy Cisco SFP+ portjába tettem bele, maga a switch 10G-nek látta a linket, gondolom a modul egyezik meg a tényleges sebességben a túloldallal.
Igen, arra gondoltam.

(#61996) arn válasza kulu22 (#61995) üzenetére


arn
félisten

Koszi ez egy jo otlet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61997) Syl válasza Jaded (#61990) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam is csak a helyi fájlokat hozza, a nas-on címkézetteket nem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61998) szpeti40


szpeti40
addikt

A https tanusítványt hogy tudom elfogadtatni a chrome-al, hogy biztonságos?
Az alap synology tanusítvány jó, nem?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#61999) AiRLAC válasza szpeti40 (#61998) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem. Használd a beépített Letsencryptet a saját .synology.me DDNS névvel együtt.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#62000) szpeti40 válasza AiRLAC (#61999) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszi! :R

Van valami olyan beállítás amit érdemes beállítani?
Ez az adatmosás ez micsoda? Kell ez nekem?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.