Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) Jim74 válasza Pubszon (#61199) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor érdemes btrfs-re átállnom szerinted?

(#61202) Pubszon válasza Jim74 (#61201) üzenetére


Pubszon
veterán

Valamivel kevesebb lesz a tárhelyed.
Virtualizálni akarsz?
Szerintem neked jó az ext4 is, bár tényleg annyi csak az előnye hogy több a tárhely.
3x4TB SHR kötetben ext4 esetén felhasználható tárhely 7.2TB, btrfs esetén 7.0TB.
Döntsd el te.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#61203) Jim74 válasza Pubszon (#61202) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ. Virtualizálni nem hiszem, hogy szeretnék. Legfeljebb Dockert telepítenék a többféle alkalmazás miatt.
Ráadásul, ha az ext4-nél maradok, akkor elég lenne migrálnom és nem kellene mindent nullaro kezdenem.

(#61204) AiRLAC válasza Immy (#61200) üzenetére


AiRLAC
addikt

Film RSS, Sorozat RSS, amelyik könyvjelzőhöz hozzáadod oda tölti le.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61205) szanyi20


szanyi20
tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy valaki tud e ajánlani egy megbízható jól működő IP kamera márkát, ami kompatibilis a synology NAS-ekkel (nekem 918+-om van)? Rengeteg opció van a synology oldalán (bőség zavara), de hátha valaki használt már olyan kamerát, ami nagyon bevált neki. Előre is köszi.

(#61206) kulu22 válasza szanyi20 (#61205) üzenetére


kulu22
aktív tag

Nálam a Hikvision vált be, évek óta hibátlanul megy.

(#61207) zsamiatt válasza kulu22 (#61206) üzenetére


zsamiatt
őstag

nekem is abból van 3 wifis. Nem akartam az albit szétfúrni.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#61208) AiRLAC válasza kulu22 (#61206) üzenetére


AiRLAC
addikt

Azért ilyenkor egy pontos típus sokat segít.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61209) zsamiatt válasza AiRLAC (#61208) üzenetére


zsamiatt
őstag

Hikvision IP dómkamera - DS-2CD2141G1-IDW1 (4MP, 2,8mm, kültéri, H265+, IP66, IR30m, ICR, DWDR, SD,audio, wifi)

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#61210) arn


arn
félisten

vki nezne nekem egy kabeles atto tesztet is? [link]

4x4es ac wifin (netgear r7800 - asus ac88 kartya) mertem - ha jol sejtem kis fileoknal az io sebessegnek kellene nagyobbnak lennie kabelen.


[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61211) kulu22 válasza AiRLAC (#61208) üzenetére


kulu22
aktív tag

4db DS-2CD2032F-I
1db DS-2DE3304W-DE

Amúgy kb. mindegyik Hikvision kamera támogatott.

(#61212) Jorus válasza arn (#61210) üzenetére


Jorus
nagyúr

Parancsolj.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#61213) arn válasza Jorus (#61212) üzenetére


arn
félisten

:R

ez a resze nincs annyira hirdetve... hiaba a bika atvitel (gyk csak a 400 euros ax wifik tudnak egy 10-30% tobbletet), nem ez szamit csak, a latency miatt verzik az egesz, ha tobb mindent kell csinalni - vhol 8x kulonbseg.

az lenne meg erdekes, ha bridgebe kotok ket routert, az nem segitiene e ezen a probleman valamelyest.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61214) arn


arn
félisten

most hogy nezegetem az ujabb routereket pl az asustol, a hivatalos oldalon alig van hasznalhato info a modemrol, milyen cpu, milyen portok mit tamogatnak (fotok?) etc... bezzeg az, hogy vilagit az a rohadt led, arrol van egy rakat. :F

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61215) ArthurShelby válasza dkess (#58296) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A link aggregation/bonding-nál hogy látszik a router részről? Az eszköz 2 külön ip-t kap, amit összefűz, vagy csak 1 ip-t? Ilyenkor a routernek is, vagy elég csak a switch-nek tudnia ezt a funkciót?

Valaki mondta, hogy ilyenkor a csak a netbios-os névvel való megosztásnál van meg a dubpla sebesség, az ip-címesnél csak az 1 hálózati csatlakozó sebessége van.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61216) PhoenixK válasza ArthurShelby (#61215) üzenetére


PhoenixK
őstag

Így néz ki nálam:

Egy IP-vel látszik, eth0 és eth1 alatt OS-en sem látszik külön IP, csak az ovs_bond0-nál (ami itt bond 1).
Valamint: [link]

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#61217) zriba


zriba
csendes tag

Sziasztok,

Ki szeretnék próbálni egy Synology NAS-t, leginkább a cloud sync az ami érdekelne belőle.
Van olyan bolt vagy dsiztibútor ahol ki lehet kölcsönozni egyet? Kifizetem, kipróbálom és 1-2 hét múlva visszaviszem és visszakapom az árát (-valami) ? Mielött bevásárolnék ki szeretném próbálni.... ki kell ajánlanom ügyfélnek...

Köszi,
Z

(#61218) r4z válasza Immy (#61200) üzenetére


r4z
nagyúr

Biztosan letre tudsz hozni egy scriptet, ami figyeli a torrentfajlos mappat, es nev alapjan atrakja a megfelelo almappaba, hogy onnan menjen a DS trigger. Hogy pontosan hogyan, azt nem tudom, de linuxon biztosan ossze lehet ezt legozni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61219) sziszi-fuszi válasza zriba (#61217) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ha ügyfélnek akarod a szinkron miatt, nyugodtan tedd meg! Remekül működik! Bár nem hivatalos, de ha neten rendeled akkor van 2 hét elállási időd a vásárlásra. De vinyót akkor is kell szerezni bele. De ne cégként rendeld, hanem magánemberként. Az előbbiekre nem vonatkozik az elállási jog!
Lehet ezért itt leharapják a fejem, de az is lehet egy megoldás, hogy xpenologyval próbálod ki. Ugyan az a kettő. Csak ott a vasat magad rakod össze. Sokak szerint illegális, de valójában nem az! Csak a support marad el. (Én magam az originalt használom otthon és az ügyfeleknél is!)

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#61220) zriba válasza sziszi-fuszi (#61219) üzenetére


zriba
csendes tag

Köszi, vinyó az akad, nem gond, csak lyukra nem akarok futni, hogy a nyakamon marad, stb...
Cégnek lesz, szóval az elállás nem annyira játszik, de az xpeonology-t megnézem!

Elég harmatosnak tünnek egyébként a speckók alapján a hw-ek, lehet így jobb is?

Köszi!

(#61221) sziszi-fuszi válasza zriba (#61220) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A gyári a megadott hardverhez van optimalizálva. Persze rengeteg benne a bullshit, az is igaz, hogy túlárazott. És mégis azt mondom, hogy jól használható. Semmivel nem rosszabbak ebből a szempontból mint bármelyik "márkás" gyártó! Sőt! S az is biztos, hogy szinte bármit "összeklikkelgetve" meg lehet vele oldani. Egy rendszergarázdának lényegesen egyszerűbb az élete. A backup megoldásaik pedig sokkal, sokkal olcsóbbak mint bármilyen direkt e célra vásárolt szoftver.

Mi alá kell írás?

(#61222) r4z válasza r4z (#61218) üzenetére


r4z
nagyúr

Percenkent lehet idoziteni a task schedulerben barmilyen shell (vagy azon belul python) scriptet, onnan mar csak regexek kerdese az egesz.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61223) zriba válasza sziszi-fuszi (#61221) üzenetére


zriba
csendes tag

Köszi az xpeonology-t, már zörög is a virtuális környezetben... ez így tök tuti :)

(#61224) zsamiatt válasza zriba (#61220) üzenetére


zsamiatt
őstag

van olyan webáruház aki nem tesz különbséget céges vagy magán felhasználó között ha el akarsz állni.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#61225) sziszi-fuszi válasza zriba (#61223) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ha úgy gondolod, hogy ez megfelelő, akkor akár ez is lehet a végleges. Senki és semmi nem tiltja.

Mi alá kell írás?

(#61226) zriba válasza sziszi-fuszi (#61225) üzenetére


zriba
csendes tag

Nem, kipróbálni pont jó... garancia és számla miatt nem akarom kikerülni a rendes megoldást, a házibarkács az más dolog... De ez így most tetszik :) Elérte a célját...

(#61227) djzolee91 válasza AiRLAC (#61008) üzenetére


djzolee91
tag

Ööö mire gondolsz? :)

(#61228) Immy válasza r4z (#61218) üzenetére


Immy
őstag

DS csak 1 mappát tud figyelni.
Vagy legalábbis én még nem találtam meg, hogy hol lehet beállítani, hogy többet nézzen.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#61229) Syl


Syl
nagyúr

Senkinek nincs gondja a synology ddns-sel? Egy órakor szólt emailben, hogy lerúgta a ddns-t és azóta nem akar visszacsatlakozni: [kép]
Synology-t újraindítottam, babráltam a dns beállításokat (8.8.8.8, 1.1.1.1, szolgáltató) - semmi. Se külső elérés, se torrent. Persze minden más hibátlanul megy a házban...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61230) Syl válasza Syl (#61229) üzenetére


Syl
nagyúr

Oké! DDNS törlés és újra felvétel megoldotta.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61231) AiRLAC válasza djzolee91 (#61227) üzenetére


AiRLAC
addikt

Van rendes tűzfal, vírusvédelem és különböző biztonsági megoldások (2FA stb). Nyugodtan vedd meg, persze ne direktben kösd internetre, hanem egy routeren keresztül. Mentés pedig legyen.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61232) AiRLAC válasza Syl (#61229) üzenetére


AiRLAC
addikt

Cloudflare-nek voltak gondjai a napokban, lehet az zavart be.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61233) r4z válasza Immy (#61228) üzenetére


r4z
nagyúr

Ahogy nezem, a Deluge tamogat ilyet (AutoAdd plugin), ahhoz is van nativ app.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61234) tibi3650


tibi3650
tag

Van-e valakinek ötlete arra, hogy átköltöztem egy Xpenology DS918+ -ról egy gyári DS920+ -ra és megmakacsolta magát a PLEX. Belső hálón tökéletesen működik, csak kívülről nem igazán akar menni. Csak teker, csak teker és egyszer csak beugrik a filmből 1 kép és megint csak teker.... minden más tökéletesen működik, tudok feltölteni, letölteni, így nem internet sebesség próbléma. Már idegből letöröltem a PLEX szervert majd újraraktam, de semmi változás. Nagyon megköszönném ha valakinek lenne bármi ötlete :R

(#61235) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

kis segítséget kérnék: egy synology NAS és egy linux gép között szeretnék rsync-el backupot csinálni mindkettő irányban, de valamit nagyon az alapjaiban elrontok.
Synologyn futtatva ssh-n az alábbit rendben lefut:
rsync -avh /volume1/source /volume1/dest
Ha az egyiket kicserélem a távoli gépre pl user@ip:/útvonal/, akkor az alábbit kapom:
rsync error: rsync service is no running (code 43) at io.c(687) [Receiver=3.0.9]

Menet közben a jelszót kéri, ellenőrzés rendben meg is történik.

És kicsit meg vagyok lőve... igazából használnám a Hyperbackupot, de ott sem működik az rsync kompatibilis varázslóval, pont azért akartam terminálról kideríteni hol akad el.

...csak én vagyok helikopter?

(#61236) Intelligencs válasza Immy (#61228) üzenetére

DS csak egy mappát tud figyelni - felhasználónként. Apámék NAS-át például többen használják, oda tölt többek között az öcsém, húgom, és oda töltök a szüleimnek. Fel van véve 3 user, mindegyik más-más mappát figyel, és más-más mappába is tölt le. Így ha öcsémnek akarok letölteni valamit távolról, akkor azt a @watch_balazs mappába dobom be, ha húgomnak, az a @watch_dora mappába, és így tovább. És a fájlok pedig rendre a következő mappákba töltődnek le: torrent_balazs, torrent_dora, stb. Nem a local userekkel lépek be távolról, hanem a saját adminommal. Mind a figyelt mappák, mind a letöltött mappák elkülönülnek. És mindegyik letöltős mappa meg van osztva DLNA-n, a tévére kötött médialejátszón mindegyik tartalma látszik. Mindenki ki tudja magának tallózni a kis letöltött filmjeit, és meg tudja nézni.

Semmi sem akadályoz meg, hogy annyi felhasználót hozz létre, ahány féle fájlt akarsz letölteni. Nem is kell használni a usereket, csak egyszer lépsz be velük, beállítod a download station-t és kész. Utána már örök időkig oda fognak letölteni.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#61237) tibi3650 válasza tibi3650 (#61234) üzenetére


tibi3650
tag

Lehet hogy megoldást találtam. A képen jelőlt funkciót kikapcsoltam és elindult a távoli lejátszás. Meg tudja mondani valaki mit csinál az emlitett funkció? Lesz valami hátrányom abból ha ez kikapcsolva marad?

(#61238) Sanyi.mTs válasza dkess (#59521) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

meg tudod mondani, hogy ha a ds218+-on időzítve van a ledek lekapcsolás, akkor a dx517-en is lekapcsolja?

(#61239) Melorin


Melorin
addikt

Üdv. Egy DS220J-vel kb milyen max torrent letöltési sebességre számíthatok?

(#61240) Borisz76 válasza Melorin (#61239) üzenetére


Borisz76
veterán

Tippre 20-40 MB/s

1.4 GHz-es CPU, 4 maggal.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61241) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Az miért van, hogy a DSM minden rendszerrel kapcsolatos emailt elküld, viszont a Download Station nem! :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#61242) Melorin válasza Borisz76 (#61240) üzenetére


Melorin
addikt

Akkor a 300-as nethez pont jó. Köszi

(#61243) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Torrent, média tárolás, samba megosztás használati szokások mellett van értelme SSD gyorsítót tenni egy DS920+ -ba?
Esetleg Dockert raknêk még rá 3rd party torrent kliens futtatása miatt.

(#61244) r4z válasza Jim74 (#61243) üzenetére


r4z
nagyúr

Multimediara semmi ertelme. Ha gigabites neted van, es a HDD nem birja a letoltest, akkor ideiglenes tarolonak jo, illetve nagyobb Plex library ala is, hogy gyorsabban betoltsenek a boritok. De akkor se cache-kent erdemes hasznalni az SSD-t, hanem kulon kotetkent.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61245) Jim74 válasza r4z (#61244) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, szerintem akkor nekem nem éri meg a többletköltséget.

(#61246) Dave™ válasza Jim74 (#61243) üzenetére


Dave™
nagyúr

A két M.2-es foglalatba csak cache-ként használható az SSD, ha jól rémlik az egyik az írási, a másik az olvasási cache. Főleg komolyabb fáljszerver feladatoknál lehet értelme, ahol sokan dolgoznak egyszerre róla. Kötetet nem tudsz rájuk csinálni, arra be kell áldozni egy bay-t.

(#61247) alex_domjan


alex_domjan
újonc

Sziasztok!

Van egy Synology DS418j nasom. Ez egy routerre van csatlakoztatva. Ezen a routeren még van egy PC és egy TV. Eddig minden jól működött, nem cseréltem se hardware-t, sem software-t. Csak a DSM frissítéseket telepítettem. Eddig megvolt a nas-on az 1000 Mbit, Full duplex kapcsolat. Most már csak 100 Mbit, duplex. Kábelcsere, hdd, memória teszt megvolt. A PC és a router közt megvan az 1000 Mbit. Ha valaki már találkozott ilyen problémával, megköszönném, ha segítene.

(#61248) AiRLAC válasza Dave™ (#61246) üzenetére


AiRLAC
addikt

Egy darab esetén csak olvasási gyorsítótár lehet, kettő esetén tükrözi őket és akkor írási is.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61249) AiRLAC válasza alex_domjan (#61247) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kábelcsere, másik port? Mi változott a közelmúltban? Ha direktbe kötöd a PCvel akkor mennyi a link sebessége?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61250) alex_domjan válasza AiRLAC (#61249) üzenetére


alex_domjan
újonc

Kábelcsere, portcsere megvolt. Semmi nem változott, frissítés volt a DSM-re. Direktben valamiért nem működött, pedig egy IP cím tartományban volt a PC és a nas is. Terminálon keresztül tudtam állítani a sebességet, de csak 10 vagy 100 Mbit-re. Az 1000-et nem engedte.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.