Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62047) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Helló! Van egy olyan csodás helyzet, hogy nem érem el sehogy a Synology DS215j NAS-t.

Még sosem használtam, viszont előzőleg más helyen már be volt konfigolva 2 db 2,5 colos HDD-val, amik azóta is itt pihennek. Én voltam a másik helyen is az elkövető, de teljesen kiszámíthatatlan volt akkor is az eszköz elérhetősége, legalábbis a zinternet felől. Szóval most betoltam a laptop HDD-k helyett 2x1 TB 3,5" WD RED-et, bekapcsoltam, de csak villog a narancs LED. A HDD-k és a LAN zöldjei világítanak rendesen. Sehogy sem érem el az eszközt.

Amit próbáltam:

- reset gomb 4 másodpercig, sípol, várok
- reset gomb 4 másodpercig, elenged, majd megint 4 másodpercig megnyom, de ugyanúgy csak egyszer sípol 3 helyett
- a reseteket újrapróbáltam immáron úgy, hogy kihúztam belőle a HDD-ket, és azóta vissza se toltam, de ugyanúgy csak egy pittyanésig jutottam
- a router átkonfigurálása 192.168.1.x-ről 192.168.0.x-re
- Comodo IS leállítása, a hálózat magánhálózatra állítása, teljes áramtalanítások
- a wifi hálózaton lógó telefonon egy pingelő appal egyszer láttam a DiskStation-t (192.168.0.3), aztán eltűnt, pedig hozzá se nyúltam a NAS-hoz
- az asztali gépre telepített Synology Assistant egyszer se látott semmit

Amit még megpróbálok az az, hogy leellenőrzöm, hogy tényleg teljesen tiszták-e a HDD-k, de az egyiket még csak most bontottam fel, a másik pedig tudtommal szintén nem járt még gépben. Amit még sejtek az az, hogy a digis ZTE router egy rakás szar, és rá kellene kötnöm valamit, de erre most nincs pénzem, hogy egy teszt miatt routert vegyek, amikor arra különösebben nagy szükségem nincs. Talán majd még egy hulladék, régi routeren eljátszogatok majd, külön gépen.

Egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.