Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61751) AiRLAC válasza Jim74 (#61746) üzenetére


AiRLAC
addikt

TBW (DPDW) értékből

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61752) szelim74 válasza arn (#61740) üzenetére


szelim74
csendes tag

Nem vagyok leakadva, de ha tőlem kérdeznek valamit én válaszolok rá és nem olyat, hogy abból akármire lehessen gondolni.

A lényeg, hogy azért nagyon szűk réteg igényli ezt a képességet, 1000 felhasználóból talán 1. Annak viszont valóban létkérdés, ha a munkája múlik rajta. Vagy az egoja. :DD

(#61753) Jim74 válasza Multibit (#61750) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ, AiRLAC Neked is :R.

Lehet, hogy akkor egyelőre használom a NAS-t, mert lehet, hogy nincs is SSD cache-re szükségem :B (Kicsit overkill lenne 1-2 évente cserélni :DDD)

(#61754) arn válasza szelim74 (#61752) üzenetére


arn
félisten

En is valaszoltam ra, hattertarkent akarom hasznalni, a tobbi reszerol meg azt gondolsz amit akarsz, tudom mire van szuksegem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61755) szpeti40 válasza Jim74 (#61753) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem 3-4.éve van ssd a szerverben, igaz nem syno nas, hanem linux (omv), a rendszer arról fut, a plex oda cache-el, meg még a swap is azon van és nem top ssd van benne, hanem valami olcsóbb, de még mindig kitünő, %-ot nemtudok mondani, de most tartok 5.9 Tera írásnál 16073 (669 nap) üzemóra alatt.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#61756) arn válasza szpeti40 (#61755) üzenetére


arn
félisten

a synoban folyamatosan masolgatja az aktualis fileokat ra, de attol fugg hogy hasznalod... Ha pl sok adatod van es mindig mast hasznalsz, nem fog sokaig tartani. Ha ugyanazt a par filet hasznalod olvasasra, akkor tovabb.

Konnyu kiszamolni, hanyszor lehet teleirni, sok ssdnel par szazszor - egy 50x nagyobb tarolonal - az nem tul sok. Ra is kerestem anno, hogy mit irnak a felhasznalok, vki azt irta, egy ev utan atlepte a 100tbot.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61757) arn


arn
félisten

meg hogy nem lehet basicet raid1be konvertalni... eleve raid1 a basic lemeznek beallitott vinyo. :DDD

* kiszedtem a 8tb basic vinyot (elso kotet)
* a 3tb basic vinyoval elinditottam (masodik kotet)
* itt konzolban megneztem, hogy mit mutat
* vinyonkent harom particio van, mindegyik raid1 - igy tukrozi a rendszerparticiot a tobbi vinyora
* a tenylegesen hasznalhato particio az utolso (md2 nalam) - ugy van bellitva, hogy egy raid devices tartozik hozza. ha ezt az ember atirja kettore, akkor a nas ektelen visitasba kezd, hogy degradalodott a raid 1 particiod :)
* sajnos masik vinyom nincs kiprobalni, hogy ezutan lesynceli e az adatokat az uj vinyora (jovoheten erkezik majd egy 8tb ures), de mindenfele adatvesztes nelkul raid1nek ismeri fel innentol a dsm
eredeti allapot



atirt dsmben



facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61758) arn


arn
félisten

visszallitani meg ugyanez forditva, csak ha az ember visszateszi a masik basic vinyot, helyre kell allitani a rendszerpariticiot, de ezt a dsm magatol megteszi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61759) AiRLAC válasza arn (#61758) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mint írtam is: sima linuxos mdraid. Hivatalosan nem lehet, hozzáértőnek vannak kiskapuk ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61760) arn válasza AiRLAC (#61759) üzenetére


arn
félisten

Akkor irhattad volna hogyan, nem vagyok egy linux guru :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61761) Jim74 válasza szpeti40 (#61755) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi az infót :R

(#61762) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ha kivettem minden HDD-t egy DS415Play-ből és leválasztottam a Synology fiükomról, akkor kell még valamit csinálnom vele eladás előtt, hogy ne maradjon semmilyen infó rajta? Vagy a HDD-ken tárolódik minden adat és azzal, hogy kivettem őket a NAS-on nem maradt semmi (beállítások, stb.).

Köszönöm a választ :R

(#61763) AiRLAC válasza Jim74 (#61762) üzenetére


AiRLAC
addikt

A második

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61764) Jim74 válasza AiRLAC (#61763) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen a gyors választ :R Akkor megy is az apróra :B

(#61765) kebab90


kebab90
kezdő

Olyan kérdésem lenne, hogy valaki találkozott-e már az alábbival.

Van egy DS1819+ amihez vettem 2x8GB crucial CT8G48FS824A ram-ot.
Ha bármelyiket a jobb oldali slotba rakom ahol a synology ram is volt akkor megy jól a nas.
Ha bármelyiket a balba vagy egyszerre rakom be akkor nem indul el csak villog a kék led és próbál bootolni.
Ha berakom bármelyik slotba a synology ram-ot akkor meg jól.
Ha berakom a synologyt a bal oldaliba és a crucial-t a jobb oldaliba akkor megint csak meg és lesz 12GB a rendeszerben.

Tud erre bárki valami magyarázatot/megoldást?

(#61766) Sanya válasza kebab90 (#61765) üzenetére


Sanya
nagyúr

Rossz a crucial memóriád :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#61767) kebab90 válasza Sanya (#61766) üzenetére


kebab90
kezdő

Rosszat model-t vettem vagy hibás?

(#61768) vinacarlos


vinacarlos
tag

Sziasztok!
Költözés után a Telekomos net túl gyakran ad új IP-t a NAS-nak. A korábban, a UPC-nél is elofordult, de nagyon ritkán. A telefonos alkalmazásokban nem zavar, de a kodi elérési útvonalát komplikáltabb módosítgatni a TV-n.
Van valami ötletetek, hogy hogyan lehetne "fixálni" az IP-t vagy áthidalni a problémát?
Köszönöm!

(#61769) Jim74 válasza vinacarlos (#61768) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Vezérlőpult -> Hálózati interfész menüpontban a LAN1 (vagy LAN2 attól függően, hogy melyikhez van csatlakoztatva a NAS) állíts be manuálisan fix IP címet a NAS-nak. Ekkor a Telekomos eszköz (vagy saját router) mindig a beállított IP címet fogja osztani a NAS-nak.

Én úgy szoktam beállítani a routeremet, hogy DHCP-n 100-199 között osztja a címeket, azon eszközöknek, amiknek fixet akarok, azoknak meg 200-254 tartományból adok fixet.

[ Szerkesztve ]

(#61770) Boss81 válasza kebab90 (#61765) üzenetére


Boss81
senior tag

Én is így jártam, pedig ugyan olyat vettem, minden paraméter megegyezett, csak nem Synology a márka, így most 12 gb ram van benne, de szerintem elég is, amire kell, legalább is nekem.

(#61771) kulu22 válasza kebab90 (#61767) üzenetére


kulu22
aktív tag

Szerintem előbbi. Nálam Kingson 16G-s ECC-k vannak benne, simán megy. Annyi van még, hogy több percet kell várni új ram esetén az első bootkor (a memóriarekesz fedelére van odaírva ha jól rémlik).

(#61772) kebab90 válasza kulu22 (#61771) üzenetére


kebab90
kezdő

Igen azt tudom próbábol hagytam estére de nem segített. Meg tudnád mondani pontosan milyen van neked?

A modell-t amugy crucial oldaláról néztem le a compatiblitási listájukról.

[ Szerkesztve ]

(#61773) kulu22 válasza kebab90 (#61772) üzenetére


kulu22
aktív tag

Kingston KSM24SED8, 2db. Azt hiszem 1 modul esetén elég toleráns a 1819+, kettőnél már válogatósabb.

[ Szerkesztve ]

(#61774) kulu22 válasza kebab90 (#61772) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ha jól látom a KSM24SES8 a 8G-s típus. [link]

[ Szerkesztve ]

(#61775) Immy válasza Intelligencs (#61236) üzenetére


Immy
őstag

Köszi, végül ez lett a megoldás.
Ez tényleg nagyon jó ötlet volt, hogy több felhasználót hozzak létre és mindegyik contextben fut a download station egy példánya.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#61776) vinacarlos válasza Jim74 (#61769) üzenetére


vinacarlos
tag

Nagyon köszönöm a segítséget! :)

(#61777) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Az a problémám, hogy a video station nem játszik le semmilyen videót sem (az indexelés, adatok begyűjtése jól megy neki, csak a lejátszás nem megy, ami a lényeg lenne). A dts-eknél kb egyből kiírja, hogy nem támogatott hangformátum (utána olvasva látom, hogy ez nem támogatott, ez kevésbé zavar), de az ac3-aknál csak tölt örökké.
Mi lehet a hiba, vagy mit rontok el?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#61778) Intelligencs válasza Immy (#61775) üzenetére

Örülök, hogy segíthettem! ;)

The Amiga, Born a Champion

(#61779) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok Tvheadend epg beállításokban tudna vki segíteni?
Privátban is jó lenne!!!

(#61780) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom a következő dolgot kivitelezhető-e, ebben kérném a segítségeteket!

Adott egy DS918+. Jelenleg 3 HDD van benne, 1 SHR kötetként.
Az első HDD 4TB, a másik kettő 6-6 TB. Jelenleg kb 47% adat van rajta.
Egy része szó szerint csak adat, a másik része multimédia vegyesen.

Szeretném úgy megcsinálni, persze ha van rá mód (adatvesztés nélkül), hogy 2 kötet legyen rajta, az elsőn szeretném tárolni az adatokat, a második köteten pedig a már fentebb említett multimédiás anyagot.

Ez kivitelezhető valahogyan, és ha igen akkor hogyan?

Köszi a válaszokat előre is :R

(#61781) szelim74 válasza arn (#61754) üzenetére


szelim74
csendes tag

Értem. Így kapj választ te is normálisan feltett kérdéseidre. Köszönöm a ráfordított idődet és energiádat. :DD

(#61782) arn válasza szelim74 (#61781) üzenetére


arn
félisten

te csak kotozkodtel, nem segiteni akartal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61783) arn


arn
félisten

nem tudja vki, hogy mit csinal a hyperbackup 1:1 masolasnal maskent, mint pl az usbcopy?

akkor is elorol akar mindent csinalni, ha ott vannak a fileok... ugyanakkor ha mar egyszer vegigment, nem olvassa vegig az egeszet, ugyanugy hamar vegez, mint pl az usbcopy.

ennek igy mi ertelme? csak tobb ido, de nem biztonsagosabb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61784) alex_domjan válasza alex_domjan (#61253) üzenetére


alex_domjan
újonc

Szereztem egy gigabites switchet, összekötöttem direkt a PC-vel, router nélkül de ezzel is csak 100 Mbit-et ír a vezérlőpultban a NAS. A másolás ra olyan 4-5 Megabyte/sec. Lehet, hogy a hálókártyája döglött be?

[ Szerkesztve ]

(#61785) Borisz76 válasza alex_domjan (#61784) üzenetére


Borisz76
veterán

Kábelcsere? Cat5e vagy Cat6 kell.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61786) AiRLAC válasza Boss81 (#61780) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az egyik HDD-t eltávolítod, PC-n törlöd a partíciókat róla.
Visszateszed, létrehozol egy második kötetet, rámásolsz mindent az SHR-ről.
Utána törlöd az SHR-t és létrehozod az új kötet(ek)et.

Persze így nem lesz adatvédelem valamelyik köteten, illetve a másolás idejére is van kockázat (ha az SHR-ben közben megáll még egy lemez).

Backup legyen :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61787) AiRLAC válasza alex_domjan (#61784) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez általában szar kábel, ritkább esetben kompatiblitási probléma a gép és a NAS hálókártyája között. Esetleg a gépben 100-as kártya van (bár ez inkább olcsó laptopoknál szokott előfordulni).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61788) alex_domjan válasza AiRLAC (#61787) üzenetére


alex_domjan
újonc

Kábelcsere megvolt. A garidő lejárta után vettem észre, hogy egyszer csak lassabban tudok rá másolni. Se hardware, se beállítás nem változott azóta sem. A számítógépben gigabites LAN van, annak nincs is gond a hálózati sebességével.

[ Szerkesztve ]

(#61789) arn


arn
félisten

jelentem siman megy a basic - raid1 konvertalas adatvesztes nelkul, ds720+ban csinaltam:

* backup
* csak a tukrozni kivant basic vinyo maradjon benn
* ellenorizni, hogy a nas rendesen mukodik errol az egy lemezrol, minden ugy elerheto, ahogy az ember szeretne (csomagok, szolgaltatasok, megosztasok)
* az uj vinyo berak, egy extended check futtat, hogy teljesen rendben van e
* ezutan console
* listazni kell az elerheto particiokat: cat /proc/mdstat, megjegyezni, hogy melyik a megosztasos particio (a tobbi rendszer/swap particio)
* atirni a raid lemezek szamat 1rol 2re: sudo mdadm --grow --raid-devices=2 /dev/md3 --force
* ekkor a nas visitasba kezd, de mar raid1 jelenik meg basic helyett. a visitas azert van, mert azt hiszi, hogy egy serult raid1 tomb, aminek epp hianyzik a tukrozott fele
* innentol mar csak egy repair kell a dsmen, es a nas elkezdi automatikusan szinkronizalni a ket vinyot
* a nas rendesen hasznalhato vegig

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61790) Tony Clifton


Tony Clifton
lelkes újonc

Néhány hónapja vásároltam egy DS218j típusú NAS-t illetve egy 6Tb kapacitású merevlemezt. A problémák a kezdetektől fennállnak:

Iszonyat lassú.
Kapar, kattog – van, hogy órákon át nem áll le.
A filmeket (a legegyszerűbb BDRip-ek esetében is) nem képes lejátszani rendesen. Ez azt jelenti, hogy minimum kétszer-háromszor kidobja, azzal a hibaüzenettel, hogy a fájlformátum nem megfelelő. :D Vannak filmek, amikkel ezt 8-10 percenként megcsinálja. Aztán ismét elindítom a filmet, folytatja a lejátszást, majd x idő múlva megint hibaüzenettel leáll.
Külső eszközről nem érem el a NAS-t. Minden belépési kísérletet megtagad. Váltottam már jelszót, nem érdekli. Egyszerűen nem engedi be sem a telefonomat, sem a tabletemet.

A legutolsó frissítés van a masinán. A hálózati kapcsolat teljesen oké, minden más megy rajta. Egy routeren keresztül kapcsolódik a hálózathoz. A film lejátszáshoz (vagyis nem-lejátszáshoz…) Video Stationt használok. Próbáltam a Plex lejátszót, de az meg nem találta meg a NAS-t. :D

Abszolút nem ezt vártam egy célhardvertől, hanem azt, hogy minden probléma nélkül, gyorsan, akadozás nélkül teszi a dolgát. Külön poén, hogy ha ráeresztek még egy torrent letöltést is, akkor aztán folyamatosan kapar-kattog, mintha egy atomrobbantás részecske szimulációját indítottam volna el… Ez egyébként minden egyes művelet során így van. Ha elindítom a felhasználói felületen belül a Video Playert akkor is jelentkezik ez a pánikszerű, szánalmas kattogás-kaparás és nem nagyon hagyja abba.

A legtöbb esetben iszonyat bosszantó-idegesítő az egésznek a „működése”, de van, amikor kínomban már csak nevetek rajta. Gyakorlatilag SEMMI nem működik, amire ki van találva.

A kérdéseim:
Van valamilyen trükk, beállítás, amivel a fenti hibák végre korrigálhatók, vagy ez a típus egyszerűen egy ilyen ipari hulladék és felejtsem el, hogy ezzel mindenféle bosszúság nélkül nézhetek filmeket? Vagy kuka és nézzek valamilyen más típus után – a Synologyt természetesen ezek után elfelejtve?

[ Szerkesztve ]

(#61791) Csabi1984 válasza Tony Clifton (#61790) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nem lehet, hogy a benne lévő HDD rosszalkodik?

(#61792) Marci112233 válasza Tony Clifton (#61790) üzenetére


Marci112233
őstag

Tudtommal a J széria az alap, és amire neked kel, nem biztos hogy elég lesz. Egy sima 218 sokkal jobb választás lett volna.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#61793) Tony Clifton válasza Csabi1984 (#61791) üzenetére


Tony Clifton
lelkes újonc

Egy zsír új Seagate Barracuda van benne, a szoftver hibátlan kötetként jeleníti meg.

Marci112233, fasza, tehát 60 ezerért mindenféle Synology promóciós duma ellenére ez alkalmatlan egy másféle gigás film hibátlan lejátszására. Oké. :D Nem semmi! De akkor mire jó? Képek nézegetésére? :D

[ Szerkesztve ]

(#61794) AiRLAC válasza Tony Clifton (#61790) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mivel játszod le a filmeket?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61795) Mezga Aladár válasza Tony Clifton (#61793) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

alkalmatlan egy másféle gigás film hibátlan lejátszására

Nálam anno egy DS211 a fent említett hibák nélkül tette a dolgát.
Vagy hardver hiba, vagy valami megeszi az erőforrásokat.
Hogyan játszol le egy filmet?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#61796) Marci112233 válasza Tony Clifton (#61793) üzenetére


Marci112233
őstag

Torrentre szerintem nem lesz elég a masina. Oda már a minimum szint tudtommal a 218.
Egy tipp ami segíthet, mégpedig, hogy helyi hálón belül játszatod le a filmeket de PC-vel vagy laptoppal.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#61797) Dave™ válasza Tony Clifton (#61793) üzenetére


Dave™
nagyúr

Amennyiben az sima Barracuda és nem Pro, akkor SMR-es lemez, ami azt jelenti, hogy átlapoló sávokat rögzít, emiatt jóval lassabb egy normál lemeznél. Nyilván a J-s Synology sem segít a dolgon. A Plex lejátszóhoz kell hogy a Synology-n telepítve legyen a Plex szerver, anélkül nem fog menni. A Video station helyett ott a Kodi pl. ha elérhető a lejátszón (vagy egy Pi-vel megoldani a Kodit pl. LibreELEC segítségével).

(#61798) Tony Clifton


Tony Clifton
lelkes újonc

Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat! :R

AirLAC, Mezga Aladár: Alapvetően egy Samsung UHD TV-n nézném a filmeket, a DS Video használatával.

Marci12233: A torrentezést még simán el tudnám felejteni, a filmnézés lett volna az elsődleges funkció.

Dave: Ez a vinyó van benne.

[ Szerkesztve ]

(#61799) Magnat válasza Marci112233 (#61792) üzenetére


Magnat
veterán

Felejtsük már el ezt a J széria fikázást, a legtöbb dolgot meg lehet csinálni azon is, ami egy átlag usernek kell. Filmet lejátszani tuti. Torrentezni is, max nem fogja kihajtani a Gigás netet, de működik. Legalábbis a néha 212j-m amiben csak 256 mega ram volt, simán megoldotta. Lehet, h az újabb dsm verziók már többb ramot kérnek, de attól még ezekre a dolgokra egy J széria elég kell legyen.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#61800) Dave™ válasza Tony Clifton (#61798) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, ez SMR. A működési elve miatt érezhetően lassabb, mint egy "normál", PMR-es lemez. Ha mentésre meg hasonlókra használod az oké, de mivel itt az OS is erről fut meg minden egyéb, ezért ez sajnos biztosan beleszól a felhasználói élménybe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.