Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61601) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

DS415Play-ről költöznék DS920+-ra.
Teljesen új telepítés lesz, nem migráció. Ha a konfigurációs beállításokat lementem a DS415Play-nél, akkor azt be fogom tudni tölteni a DS920+-ra?
Ha igen, akkor először érdemes a telepített appokat installálni a 920+-ra és utána visszatölteni a konfig backup-ot?
Nem fog gondot okozni, hogy a 415Play ext4 file-rendszert használt a 920+-ra pedig btrfs-t szeretnék létrehozni?

Köszönöm a segítséget :R

(#61602) Csabi1984


Csabi1984
addikt

A DS118 1db 3.5 HDD-t tud fogadni de olvastam a leírásában, hogy 2db 2.5-is :)
A 3.5 HDD-k-ből létezik 7200 meg 5400 RPM.
Leszámítva a méret adta különbséget és az árat a 3.5 és 2.5 HDD között mi a különbség?

(#61603) Dave™ válasza Csabi1984 (#61602) üzenetére


Dave™
nagyúr

A DS118-on van két USB port, arra dughatsz külső HDD-t, teljesen mindegy hogy 2,5" vagy 3,5", de utóbbihoz külső táplálás is kelleni fog, ezért szokták a 2,5"-et preferálni, mert azt csak rádugod és megy. A kisebb csndesebb, kevesebbet fogyaszt és nem kell plusz áramforrás, cserébe lassabb, a nagyobb meg ennek az ellenkezője. Plusz 3,5"-ből kevesebb pénzért kapsz nagyobb kapacitást.

(#61604) Essejó válasza Multibit (#61598) üzenetére


Essejó
veterán

Ja megabit, tán de ehhez nekem még korán van ;)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#61605) Essejó válasza zsamiatt (#61599) üzenetére


Essejó
veterán

A böven azért kicsit túlzás, de végül is egy 8 Terrás... ;)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#61606) Csabi1984 válasza Dave™ (#61603) üzenetére


Csabi1984
addikt

Hú korán volt bocsánat :D Nem tudom miért olvastam olyat, hogy 1db 3.5 belülre vagy 2.5-ből 2 db :D

(#61607) Essejó válasza Csabi1984 (#61606) üzenetére


Essejó
veterán

Illetve az 5400-as csendesebb, ha az is számít.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#61608) zsamiatt válasza Essejó (#61605) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nezd. Normal esetben egy 1-2tb is eleg. A kamera 15-20gbnal nem foglal tobbet a rotacio miatt. A mentesnek meg amennyit mentesz/letoltesz. Ha 200-300 gigat feltetelezunk atlag usernel akkor eleg sokaig eleg az is. 3-4 fos haztartast el tud latni.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#61609) Essejó válasza zsamiatt (#61608) üzenetére


Essejó
veterán

Én gyüjtögetö vagyok, szeretem idönként újra nézni az adott filmet, sorozatot. Szóval csak azt törlöm ami nagyon nem jön be. Így a filmek csak közel 4Tb ;) nagyobb részt SD, és csak kevés 720p, 1080p.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#61610) sziszi-fuszi válasza Essejó (#61605) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A terra az földet jelent! Talán Terabyte-ra gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#61611) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Amit levontam következtetésből, hogy ha 1 merevlemezt fogadó NAS-t vesz akkor érdemesebb nagyobb tárhelyet venni hozzá vagy vesz 2 tárasat és lehet toldozni foltozni :)
Valószínű azt a döntés fogom hozni veszek egy D118-at és ne adj isten torrentezni is nasról kívánok akkor veszek még egyet.

(#61612) Magnat válasza gbors (#61587) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor miért nem ajánlod helyette a 218 Playt, az szinte ugyanaz csak 1 gigával :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#61613) Dave™ válasza Csabi1984 (#61611) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nálam egy DS116 van, abban egy 4TB-os lemez, illetve rá van kötve 2x 1TB 2,5"-es. Egyik a mentés, a másikra mennek letöltések meg kicsit ilyen ideiglenes tárhely. Nekem jól bevált felállás évek óta.

(#61614) gbors válasza Magnat (#61612) üzenetére


gbors
nagyúr

Mert az ára messze nem ugyanaz - +20e pénzt kell kicsengetni a +512MB memóriáért.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#61615) Csabi1984 válasza Dave™ (#61613) üzenetére


Csabi1984
addikt

Letöltések alatt mit értünk :)? Akkor jól értem pl a DS118 esetében lehet nekem egy belső ami szolgálja a filmes tartalmat vagy arra lehet rámásolni és lehet külsőleg még kettő USB 3.0 külső eszközt vagy a lassabb 2.0 eszközt?

(#61616) Dave™ válasza Csabi1984 (#61615) üzenetére


Dave™
nagyúr

A letöltések a torrent de megy oda más ideiglenes tartalom is. A belső lemez használható mindenre, igazából minden ott van, csak a letöltések megy a külsőre meg természetesen a backup. Lehet 2.0 is, de jobban jársz a 3.0-val, sokkal gyorsabb. A külső köteteket viszont nem tudod úgy kezelni mint a belsőt, azok csak egy sima megosztott mappaként jelennek meg.

(#61617) Patice válasza Multibit (#61598) üzenetére


Patice
Topikgazda

Megapezsgő :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#61618) Jim74


Jim74
nagyúr

Ebben tudna valaki segíteni? [link]

(#61619) Sanya válasza Jim74 (#61618) üzenetére


Sanya
nagyúr

Igen
Nem
Igen

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#61620) Essejó válasza Patice (#61617) üzenetére


Essejó
veterán

Mega.....:DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#61621) Borisz76 válasza Essejó (#61620) üzenetére


Borisz76
veterán

Gigawatt ( 1.21)...... :))

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61622) Csabasok1


Csabasok1
friss újonc

Hello!

Adattárolás mellett nekem VPN-re lenne szükségem, méghozzá Kínában (Hainan, Haikou).
Angolul írták pár helyen, hogy működik, de ti mit gondoltok? Van esetleg valakinek tapasztalata?

A NAS Magyarországon lenne, nekem pedig munkához kell Facebook, meg Google.
Ha kérhetem a válaszokat laikus nyelven fogalmazzátok meg, mert a kínai nyelvnél sokkal kevésbé értek a technikához.

Köszi;
Csaba

(#61623) Magnat válasza Csabasok1 (#61622) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

a nason nem fog múlni, az a kérdés, h a Nagy Falon átengedik-e a vpn kérésedet. Régebben én is olvastam, h így jutnak normális tartalomhoz az élelmesebb kínaiak, de h ez még mindig műxik-e, nem tudom.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#61624) Pubszon válasza Csabasok1 (#61622) üzenetére


Pubszon
veterán

Én a helyedben első körben kipróbálnék egy VPN előfizetést. Vagy akár többet is.
Vagy egy itthoni user VPN-éhez csatlakozz próbaképpen.
Ha működik, akkor mehet.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#61625) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

DS118-ast használok, egy médialejátszóról (x96 Max plus) szeretném elérni a rajta lévő file-okat. Elvileg NFS megosztás be van állítva jól (legalábbis előző mede8er lejátszónál még működött jól és azonos belső IP-n van az X96 maxplus, mint a mede8er volt). Az új lejátszónál próbálom betallózni a NAS-on lévő file-okat, de csak a ...\homes mappáig jutok, de nem látok semmit. Olyan mintha nem lenne joga a médialejátszónak semmelyik mappához sem. Mit kellene, hol beállítanom, hogy lássa a többi mappát?
Ami fura, hogy nem is kért sehol felhasználónév jelszót, tehát érthető, hogy nem látja, de hol kellene a NAS hozzáférési adatokat megadni???

Remélem ide való a kérdés :)

Csabi 1984: én DS118-ast használok: file-okat tárolok rajta + letöltés + file megosztás média lejátszónak, ezekkel vidáman elbír. Gigás nettel használom: percek alatt lejönnek filmek (ha minden egyéb feltétel adott), sokkal egyszerűbb torrentet ezzel intézni, mint pl. laptoppal.
Ha nem használsz médialejátszót, akkor lehet kevés (transzkódolás miatt), ennek itt utána tudsz olvasni. De 15e Ft egy médialejátszó: valószínűleg olcsóbb egy médialejátszó + DS118, mint egy erősebb NAS, ha csak ez a szempont.

(#61626) Dudikoff.


Dudikoff.
csendes tag

Sziasztok!

Hamarosan megjön a 218+, és klubtag lehetek. :) (Még biztos lesz sok kérdésem.)

Segítsetek légyszíves, hogy milyen szünetmentest vegyek hozzá!? Nem kell, hogy sokat bírjon, de 5-10 perces áramszünet esetén le tudja állítani a NAS-t. Nézelődtem a témában, de nem találtam magabiztos választ.

Köszönöm!
Gábor

(#61627) Jorus válasza Dudikoff. (#61626) üzenetére


Jorus
nagyúr

Javasolt a termékkel kompatibilis UPS-t választani, ezek között itt tudsz keresni a NAS modell típusa alapján. Van több olyan termék, ami nem szerepel a listán, de többé-kevésbé működik Synology NAS-sal, az ezekkel kapcsolatos tapasztalatokról itt a topicban is találsz tapasztalatokat.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#61628) Csabi1984 válasza Lasersailing (#61625) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia! Van egy WDTV Medialejátszóm ami max 1080P felbontásig tud lejátszani. :) 4K-t a Tv gyenge lejátszóképessége miatt (1080P-t szebbnek látom) nem nézem. Majd ha fejlesztem egy jobb médiaplayerre (pl zidoo)

(#61629) Melorin


Melorin
addikt

Srácok. Hogy lehet kideríteni, hogy egy HDD-n mi foglal helyet ami nem látszik a File Stationben? 700GB helynek kéne még lennie ehhez képest csak 280-at ír a DSM.
Torrent jelenleg nem fut egy sem, tehát biztos, hogy nem valami átmeneti file terpeszkedik valahol.

(#61630) Essejó válasza Melorin (#61629) üzenetére


Essejó
veterán

Kukát üritetted?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#61631) Melorin válasza Essejó (#61630) üzenetére


Melorin
addikt

Nincs bekapcsolva a kuka.

(#61632) Patice válasza Melorin (#61631) üzenetére


Patice
Topikgazda

Sok fájlverzió van beállítva a HyperBackupban?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#61633) Isendel


Isendel
csendes tag

Sziasztok!

Hálózati elérési problémám van! Minden eszközöm ugyan arra a hálózatra csatlakozik.
Van egy DS918+,
egy tp-link archer 6000 router,
egy asztali pc win10 pro-val,
egy Asus flip 15 laptop win10 home-al,
és egy Galaxy note 10+ mobil.
A pc látja a nast, fel is csatoltam hálózati meghajtónak. A pc látja a laptopon megosztott mappákat is. A laptop is eléri a pc-n megosztott mappákat. A mobil is eléri a pc-t és a laptopot is.

Nos a probléma ott kezdődik, hogy a mobil vagy látja a nast vagy nem. Transmission remote fent van telón, az esetek 80%- ban működik, de most pl. egy hétig hibát dobott, míg a pc-n lévő program látta a torrenteket, tehát a nas elérhető volt.

A másik, nagyobb probléma, hogy a laptopról nem érem el a nast. A routert és pc-t is meg tudom pingelni, de a nas ip-címénél time out hibát kapok.

Valami ötlet, hogy mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#61634) Melorin válasza Patice (#61632) üzenetére


Melorin
addikt

Igen. Bár nem emlékeztem erre a beállításra :Y :R
Van olyan módja a backupnak, hogy ne verziókat másolgasson a célmappába hanem csak a változásokat?

(#61635) arn


arn
félisten

qnapnal a sw mennyivel gyengebb, mint a synology? annyira bassza a csoromet ez a savszelb*szas a synologynal, hogy gondolkodom a cseren.

a ds720+ direkt ellenfele eleve 2.5gvel jon, de 10gs kartyat is siman bele lehet rakni. ahogy az ember fejleszti a halozatot, le tudnam kovetni a nassal, a synologyval meg az a max, ha vmi usbs halozhati adaptert rakok ra mokolt drvel - az ilyen megoldasokat meg nem nagyon szeretem (kiprobalni erdekes, de az adataimat annyira nem biznam ra). akarhogy zongorazom vegig a savszelessegbovitest, mindig falakba utkozok, max vmi jovobeli nascserevel lesz megoldhato normalisan. emiatt vhogy ugy erzem, hogy total feleslegesen csereltem le ds218+t a ds720+ra - az ssd cache is megreked gyakorlatilag a gbit szintjen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61636) Essejó válasza Isendel (#61633) üzenetére


Essejó
veterán

Milyen neted van?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#61637) Ittnemaz


Ittnemaz
aktív tag

üdv!

Adott egy hálozat amit openvpn keresztül érek el (router adja a VPN-t), ennek a hálozatnak egyik tagja egy Syno.
A hálozat összes többi elemét elérem, (pingre válaszol, mappa felcsatolom,nyomtatatok stb) kivéve a NASt. (se ping se mappa felcsatolás nem müködik továbbá a nas a helyi hálozaton kiváloan muködik és quick-kel is elérem.)

Mit hagyok ki? Van valami beállitás még ami szükséges?

(#61638) Isendel válasza Essejó (#61636) üzenetére


Isendel
csendes tag

UPC

Kívülről netről quickconnect-el elérem a nas-t.

(#61639) Melorin válasza Melorin (#61634) üzenetére


Melorin
addikt

Eltávolítottam teljesen a Hyper backup-ot, letöröltem kézzel mindent a meghajtóról és mégis valami láthatatlan dolog lefoglal 358 GB-ot. :O

(#61640) Elemental válasza Melorin (#61639) üzenetére


Elemental
addikt

Download station? Cloud station?

(#61641) Melorin válasza Elemental (#61640) üzenetére


Melorin
addikt

Kínomban már ezeket is töröltem, de még mindíg ott lapul valahol néhány száz Giga...

(#61642) Jim74 válasza Sanya (#61619) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ. :R

Tehát, ha jól értem, akkor a 415 konfig filet be fogom tudni tölteni a 920-ra és nem kell a telepített alkalmazásokkal kezdeni, azonban a filerendszer különbség problémát okozhat?

[ Szerkesztve ]

(#61643) Elemental válasza Melorin (#61641) üzenetére


Elemental
addikt

Ha a download stationt törlöd, attól még a @download mappában maradhat anyag, ha jól emlékszem.

(#61644) Patice válasza Melorin (#61641) üzenetére


Patice
Topikgazda

Várj amíg "takarít a rendszer".
Az jó ha törölted, csak kell szerintem idő.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#61645) Melorin válasza Elemental (#61643) üzenetére


Melorin
addikt

Sajnos végül le kellett gyalulnom a HDD-t, mert minden csomagot eltávolítottam és még úgy is megmaradt a helyfoglaló rejtély. Azért durva, hogy nincs valami rendszerfileokat is felfedő alkalmazás, hogy megkímélhessék az ilyesmiktől magukat az emberek...

(#61646) r4z válasza Melorin (#61645) üzenetére


r4z
nagyúr

ncdu-ra keress ra itt a topikban, nemreg volt rola szo.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61647) szelim74 válasza arn (#61635) üzenetére


szelim74
csendes tag

Mire használod, hogy nem elég a 2x125 MBps? Tényleg érdekel. :K

[ Szerkesztve ]

(#61648) Syl


Syl
nagyúr

Hogy a maggasságbéli engedné belé kristály gyökereit az egész Synology és SynoCommunity bandába! Frissült a Transmission kliens és totál szétkúrta a letöltés mappa jogosultságát! A kezdetek óta hibátlanul működő letöltés mostantól még csak csatlakozni sem tud a daemonhoz. Hiába megyek végig ezen leírás alapján, nem, nem és nem... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#61649) arn válasza szelim74 (#61647) üzenetére


arn
félisten

Hattertarnak :) a 2x1gbe inkabb parhuzamositasra jo tobb kliens kozott, ez a link aggregation inkabb csak egy pup ha a max savszelre torekedsz. Az a legnagyobb problemam, hogy ennyit tud, aztan ha skalazom a rendszer tobbi reszet, a nas nem tudja lekovetni, mert az elso lepcson elakadt. A hasonlo qnap siman megy felfele 2.5-5-10g nemi raforditasbol - synologynal ahogy latom ez ugy mukodik, hogy vegyel ujat (mar ha lehet). A halozati eszkozeimet nem cserelgetem tul gyakran, azaz igazsag. Az elozot csak beleszagolasnak vettem a nas vilagaba, a mostanival mar hosszabb tavra tervezek, es inkabb koltok ra tobbet, csak ne korlatozzon, amennyire lehetseges. Igy most vagy valtok qnapra, vagy kivarom a kov synology modellt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61650) Elemental válasza Syl (#61648) üzenetére


Elemental
addikt

Pont most akartam írni, hogy nekem frissült, és hibátlan, bár eddig csak a default letöltési mappába töltöttem.
Így látatlanban azt tanácsolnám, hogy a megosztott mappák jogosultságoknál nézz szét, és adj az sc download felhasználónak írás/olvasás jogot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.