Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61701) Lasersailing válasza Lasersailing (#61699) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Végül a "share with me" alatt megtaláltam. Csak a sok szenvedés közben egy olyan mappát is megosztottam, amit nem akartam. Ezt a megosztást hogyan lehet törölni?

(#61702) Dave™ válasza Dave™ (#61692) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azt elfelejtettem hozzátenni hogy ez a 8TB-os "Blue" valójában egy He10 HGST lemez, ami egyébként más árkategória lenne egyébként is. Szóval megéri.

(#61703) szpeti40


szpeti40
addikt

Megéri még DS218+ -ot venni vagy már inkább a DS220+ az ajánlott?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#61704) Arolotifar válasza szpeti40 (#61703) üzenetére


Arolotifar
őstag

Én a DS220+ -ra szavaznék, ha még nem volt NAS a birtokodban. 218+-ról szerintem nem sokan váltanának.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#61705) szpeti40 válasza Arolotifar (#61704) üzenetére


szpeti40
addikt

Bolti vásárlás lenne cégnek, fájlmegosztásra.
Ha jól láttam ~10k a különbség nagyjából, így tényleg megéri a 2 évvel frissebbet venni.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#61706) arn válasza AiRLAC (#61696) üzenetére


arn
félisten

az, de usb backupnak teljesen jo. vegigirattam az egeszet, rendes "vinyosebesseggel" ment vegig.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61707) szpeti40 válasza szpeti40 (#61705) üzenetére


szpeti40
addikt

a DS220+ -ba rakhatok ilyen ramot?
https://ipon.hu/shop/termek/crucial-4gb-notebook-ddr4-2666mhz-cl19-ct4g4sfs8266/1713720

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#61708) arn válasza szpeti40 (#61707) üzenetére


arn
félisten

en 8 gigasat raktam a 720+ba

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61709) szpeti40 válasza arn (#61708) üzenetére


szpeti40
addikt

Kezeli rendesen, rakhatok akkor én is 8GB-ot bele?
Ahogy látom abba is 2+4GB az gyártó ajánlott mint a DS220+ -ba.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#61710) arn válasza szpeti40 (#61709) üzenetére


arn
félisten

igen, mennie kell.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61711) szpeti40 válasza arn (#61710) üzenetére


szpeti40
addikt

Annyit kell néznem, hogy So-Dimm DDR4 2666Mhz legyen ugye?
Vagy kell valami másra is figyelnem?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#61712) steyer9094 válasza Lasersailing (#61701) üzenetére


steyer9094
tag

File Station-Eszközök-Megosztott hivatkozások kezelője

Panasonic EB-GD50 - Nokia 5110 - Nokia 3210 - Nokia 3310 - Nokia 3650 - Nokia N70 - Nokia E51 - SonyEricsson Xperia mini pro - Blackberry 9800 Torch - Blackberry vbQ10 - Blackberry Passport SE - Nokia 3 BBM pin ATTI79

(#61713) zex


zex
aktív tag

Sziasztok! Ismerősom könyvelő céget akar alapítani, egyelőre 3-4 fő dolgozna. Ehhez kell keresnem nekik egy megbízható NAS-t. Én a DS220+-ra gondoltam, de nyilván vannak itt akik több tapasztalattal rendelkeznek, ezért szeretném a ti véleményeteket is kikérni. :R

(#61714) Intelligencs válasza szpeti40 (#61711) üzenetére

Ebben a doksiban kicsit letekersz, és ott megtalálod a kompatibilis memóriákat.

Én ezt rendeltem meg most: 8GB DDR4 2666MHz Crucial CL19 SODIMM

The Amiga, Born a Champion

(#61715) Intelligencs válasza zex (#61713) üzenetére

Kiváló választás! Könyvelő iroda esetén érdemes SHR-be/RAID1 rakni a lemezeket telepítéskor, és akkor kvázi mindkét diszken ugyanaz lesz (redundancia). Érdemes még vagy rádugott lemezre rendszeres mentéseket készíteni, vagy venni felhőben tárhelyet, és oda szinkronizálni a fontos adatokat (a NAS mindkét funkciót tudja).

The Amiga, Born a Champion

(#61716) zex válasza Intelligencs (#61715) üzenetére


zex
aktív tag

Szuper! Köszönöm a válaszod! Adatmentésről mindenképp gondoskodni fogok valamilyen módon. Bár jó lenne nem felhőbe menteni, így marad a küldő HDD-s megoldás. Erre a célra a Hyper backup jó választás lehet?

(#61717) szpeti40 válasza Intelligencs (#61715) üzenetére


szpeti40
addikt

Te melyiket választanád, az SHR-t, vagy Raid1-et?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#61718) AiRLAC válasza szpeti40 (#61717) üzenetére


AiRLAC
addikt

SHR rugalmasabb

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61719) Intelligencs válasza Borisz76 (#61688) üzenetére

Igen, az hogy egyben lássam a teljes tárhelyet, az a másik fő érvem nekem is az SHR mellett, viszont kétlemezesnél ez csak tükrözést jelenthet, ami nagy pazarlás, tehát ezen az alapon csak a 4 lemezes jöhet szóba.

@arn: A helyigényem azért nő lassan, mert jelenleg gyakran törlök, mivel nincs helyem. :) Amúgy vannak még elmentve filmjeim is, több tera, offline tárolom őket külön merevlemezeken, azokat is rámásolnám az új NAS-ra. Szóval a 24 tera nem olyan kevés, de nem is olyan sok. De a stratégiád jó, amit javasolsz, én is így csinálom majd, ha a 920-ast veszem.

Zajszint, fogyasztás és sebesség számít. Zajszintben elvileg a 720-as a legjobb a négy új modell közül, illetve nyilván a kevesebb merevlemezes halkabb. Fogyasztásban azt hiszem a 220-as a legjobb, de ez minimális. Sebességben meg a 720-as és 920-as a legjobb (erősebb proci), a gigabit miatt nem tudom, hogy a RAID5 előnyét érezném-e a 720-ashoz képest, szerintem nem. Annyira sok user nem fogja ezt egyszerre használni.

@Sanyi.mTs: Igen, az például zavarna a 920-asban, hogy minek menjen mindig 4 merevlemez, amikor mehetne egy is. Ráadásul 4 merevlemez az kétszer akkora meghibásodási lehetőség, mint kettő.

Plusz tárolót tutira nem veszek, az majdnem annyi mint egy új NAS. Akkor már inkább vennék egy másik NAS-t, vagy eleve 920-ast veszek.

@Dave™: Igen, a DS220+ is benne volt a pakliban, kezdetben vacilláltam is, hogy az legyen, de aztán végül a plusz két mag és a plusz egy év gari miatt úgy voltam vele, hogyha a kétlemezest választom, akkor már legyen a 720+. A 420+-t már eleve kizártam, mert az annyival minimálisan olcsóbb a 920-astól, hogy annak szerintem nincs létjogosultsága ezen az áron. A 420-ast valójában annyiért kéne mérni mint a 720-ast, hogy szóba jöhessen, annak szerintem elszabták az árazását.

Mindenképpen WD Red-et veszek, abból is olyat, ami CMR-es (8 tera felettiek). Már sok Red-et vettem, és építettem be akár asztali gépekbe is, ezekben még sosem csalódtam, ellenben a Seagate-tel. Életem legnagyobb adatvesztése is Segate-hez kapcsolódik, igaz, az még nem az Ironwolf családból származott, de akkor is. Ha lenne még Samsung winchester..., na, olyat sem vennék. :) 1999 óta rakok össze gépeket, eddig csak a Western Digital az, amire azt mondom, ebben megbízok. Olyan is döglött már meg nekem, ráadásul egy méregdrága Raid Edition példány, de az legalább szép lassan, Hard Disk Sentinel által előrejelzetten pusztult el, mindent le tudtam menteni róla.

A kétfelé bontásban igazad van, most is külső USB-s lemezeken van a filmek egy része, és a tévén ezt abszolút nem érzékelem. DLNA-n szépen megjelenik a tartalom ahogy kell. Valójában amíg ezt nem írtad, el is felejtettem már, hogy most is több kötetről nézek filmeket, mert a hely fogytával mindenféle külső diszket kezdtem el ráaggatni USB-n.

@Elemental: Ha 920-ast veszek, azt csak akkor, ha egyben akarom látni a négy diszket. Annak nem látom az értelmét, hogy négy kisebb kötet legyen, akkor már inkább két nagyobb. Ráadásul a 6 terás WD Red lemezek SMR-esek, az meg nem ajánlott RAID-hez, szóval olyat biztosan nem veszek, hátha mégis RAID-be akarnám rakni.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, hasznosak voltak! Jelen pillanatban némileg a 720-as felé hajlok, de még alszok rá egyet.

Utálom magamban, hogy néha ilyen rohadt nehezen tudok dönteni. Cipőboltban is egy óráig próbálgatom a cipőket, mire rá tudom magamat szánni, hogy valamelyiket megvegyem. :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#61720) Intelligencs válasza zex (#61716) üzenetére

Hyper backup jó erre, igen, én is azt használom. Vagy másik megoldás, hogy vesztek még egy NAS-t (az nem kell ilyen jó legyen, elég mondjuk egy 120j), és arra Cloud Station ShareSync-kel valós időben kitükrözöd az adatokat, és ha mondjuk maga az eszköz pusztulna el, akkor rögtön tudnának tovább dolgozni az emberek a tartalék eszközön. Kicsit lassabban ugyan, de azért menne a meló. :) Vagy a kettő kombinációja, tükröztök is, és mentetek is.

@szpeti40: Amíg még használtam, addig SHR-t használtam. Ahogy AiRLAC írja, rugalmasabb, könnyebben bővíthető igény esetén.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#61721) arn válasza Intelligencs (#61719) üzenetére


arn
félisten

a zajszint fogyasztas kulonbseg az inkabb a vinyok szama miatt lesz, maguk a nasok eleg hasonlo szinten vannak.

(#61711) szpeti40: cl19

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61722) szpeti40 válasza Intelligencs (#61719) üzenetére


szpeti40
addikt

Én is nehezen tudok dönteni, most pont a hdd-knél akadtam meg 3-4TB-os lemezeket nézek, eddig ezt néztem: https://ipon.hu/shop/termek/wd-red-4tb-35-5400rpm-256mb-sata3-wd40efax/1813131
De most olvasom, hogy SMR-es, de az meg nem ajánlott, így szerintem ez lesz:
https://ipon.hu/shop/termek/seagate-ironwolf-3tb-35-5900rpm-64mb-sata3-st3000vn007/1523635

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#61723) arn


arn
félisten

lehet ugy basic kotetet raid1re konvertalni, hogy ne szalljon el a tartalom rola? tehat van egy 8tb lemezem teli adatokkal, es betennek melleje egy ureset. meg tudja csinalni a konverziot?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61724) AiRLAC válasza arn (#61723) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem lehet

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61725) Sanya


Sanya
nagyúr

google domain dinamikus cymet sikerült már valakinek beállítania?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#61726) arn válasza AiRLAC (#61724) üzenetére


arn
félisten

fasza... akkor miert irjak, hogy konvertalhato? :D az ures lemezeket oda konvertalom, ahova akarom...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61727) Borisz76 válasza arn (#61726) üzenetére


Borisz76
veterán

Új lemez be, SHR kötet létrehoz.
Régiről adatok másolása újra.
Régi kötet megszüntetés, törlés.
Új kötet bővítése a régi lemezzel.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61728) arn válasza Borisz76 (#61727) üzenetére


arn
félisten

Raid1et szeretnek, ket lemeznel milyen elonye lenne az shrnek?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61729) Elemental válasza Intelligencs (#61719) üzenetére


Elemental
addikt

Esetleg vedd a 920-at 2x12T külön kötettel, előnyöd a 720-szal szemben a bővíthetőség.

(#61730) Borisz76 válasza arn (#61728) üzenetére


Borisz76
veterán

2 lemez esetén semmi előny.
3 vagy több lemez esetén az SHR rugalmasabb mint a RAID5

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61731) Lasersailing válasza steyer9094 (#61712) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm szépen!

(#61732) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ha teljesen összeomlik egy kötet (pl. 3 lemez esetén kettőt kiveszek), akkor a DSM felületét még elérem a maradék egy lemezzel és csak az adatok nem lesznek hozzáférhetők, vagy el sem indul a NAS?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#61733) arn válasza Borisz76 (#61730) üzenetére


arn
félisten

Arra nem is talatam infot, hogy shrnel ket lemez eseten sima tukrozott lemezekrol van szo, vagy paritasos, mint harom lemeznel? Lehat lassabban ir itt is, mint a raid?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61734) AiRLAC válasza arn (#61733) üzenetére


AiRLAC
addikt

Egy sima linuxos mdraid a háttérben.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#61735) Borisz76 válasza arn (#61733) üzenetére


Borisz76
veterán

2 lemez SHR az RAID1-nek felel meg, tükör.
3.lenez beszerelésekor vált paritásra... RAID5

Akár Raid akár SHR, szerintem nem lassabb ha 1 lemez elszáll. Bár fene tudja... szerencsére nem mostanában volt kötet összeomlásom.
Ráadásul nálam SHR2 van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61736) arn válasza AiRLAC (#61734) üzenetére


arn
félisten

Aha... viszont igy logikailag az is megoldhato lenne, hogy egy ures lemezzel raid 1 kotetet csinalok, ramasolom a cuccokat, majd a masikat is raid 1re rakom es leszinkronizalom (mint shrnel).

Ahogy olvastam az shrnel meg van plusz logikai reteg. A synologys raid1 lemeze olvashato linux alol mas gepben?

illetve... raid1nel is mukodik a lemezbovitesnel, hogy kicserelem az egyiket nagyobbra, sync, majd a masikat es sync? Ez a folyamatos shr fele bovitgetes nem az en vilagom, inkabb cserelnem az egesz lemezpakkot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61737) szelim74 válasza arn (#61674) üzenetére


szelim74
csendes tag

S akkor nekem rögtön a legextrémebb felhasználásra kell gondolnom, semmi esetre sem mondjuk
- egy kisvállalkozás 5-6 alkalmazottjának munkáját segítendő néhány megabájtos fájlokkal való műveletekre,
- éjszakára bedobott néhány film torrent töltögetésére,
- avagy ezek megtekintésére,
- pc-n végzett munka valós idejű szinkronizálására
- stb. stb.-re ugye? :))

(#61738) Essejó válasza arn (#61728) üzenetére


Essejó
veterán

Pl az hogy az egy lemezzel is létrehozható. A Raidhez alapból két üres kell minimum.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#61739) arn válasza Essejó (#61738) üzenetére


arn
félisten

Az shrel ugyanazt csinalja pontosan, nem tudom mi az oka, hogy raid1re nem engedi ezt. linux alol lehet csinalni serult raid1 kotetet egy lemezzel. Ezt meg is probalom majd egy tesztvinyoval, a kotetek megcsereleset sem tudta hivatalosan a synology, konzolrol meg siman ment, egy egyszeru logikai muvelet volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61740) arn válasza szelim74 (#61737) üzenetére


arn
félisten

Nem tudom mit vagy leakadva ezen, ezer fele felhasznalasi modja lehet egy nasnak, teljesen eltero limitacioval, aminel a lanbol eredoen tobbszoros sebessegkulonbseg lehet.

De jelen allas szerint meg mindig a synology fele huzom a dsm miatt, a qnap rendszere noha mindent tud, de zagyvanak tunik elsore - a demojat probaltam. A dsm intuitivabb, ertem miert vannak beleszerelmesedve az emberek. Ket ev mulva jo esellyel majd olyasmi nast csinalnak, mint a qnap, addig kellene kibekkelni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61741) arn válasza Essejó (#61738) üzenetére


arn
félisten

Roviden az a cel, hogy sikerul e elerni, hogy a dsm azt hiddje, ez egy serult raid1 kotet egyik fele, es egy uj lemezt ehhez automatikusan szikronizaljon. Ures lemezzel szvsz mukodne a dolog, de nem tudom, hogy esetleg teli lemezzel sikerul e ezt megoldani.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61742) r4z válasza Jim74 (#61732) üzenetére


r4z
nagyúr

A rendszer minden lemez elejen fent van, ugyhogy bar elerheto kotetek nelkul, de el fog elindulni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#61743) vazso007


vazso007
újonc

Sziasztok!
Kérném a javaslatokat és tapasztalatokat!
DS918+ 4GB, DSM 6.2.3-25426 Update 2
Olyan probémám lenne kb 5-en használják file serverként.
Néha beragadnak 1-1 excel file-ba (ilyenkor nem tudják visszanyitni a filet szerkesztésre, pedig biztosan kiléptek belőle)
A kliensek win10-ek!
Esteleg találkozott ezzel már valaki?
Valami beállítás lehetséges erre, hogy ne legyen ilyen?
Köszi! :W

[ Szerkesztve ]

(#61744) Jim74 válasza r4z (#61742) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ :R

920+ -ba melyik SSD jó cache-nek az alábbiak közül?

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#61745) arn válasza Jim74 (#61744) üzenetére


arn
félisten

a savszel kb lenyegtelen... azt nezd melyik mennyi ideig birja, cachekent valszeg sokkal nagyobb igenybevetel lesz, egyket ev alatt elerheto a korlatja. meg ketto kell belole valoszinuleg.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61746) Jim74 válasza arn (#61745) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi a választ :R
Azt honnan tudom megnézni, hogy melyik mennyi ideig bírja?

(#61747) Magnat válasza vazso007 (#61743) üzenetére


Magnat
veterán

szia,

saját maga fogja látszólag v vmelyik másik user? Mi a hibaüzenet pontosan?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#61748) arn válasza Jim74 (#61746) üzenetére


arn
félisten

az adatlapjan :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61749) Jim74 válasza arn (#61748) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azt hittem van valami általános érvényű ismérv, hogy pl. XY márka termékei jobban bírják.

(#61750) Multibit válasza Jim74 (#61749) üzenetére


Multibit
veterán

Nagy írásterheléshez MLC NAND-os típusokat szoktak javasolni. Tesztekben szokták megemlíteni ezt a jellemzőt. Ezek drágábbak a TLC/QLC típusoknál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.