Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) geogabcsi válasza steyer9094 (#46344) üzenetére


geogabcsi
tag

Baromira vicces, mert nyáron ez még ment.

(#46352) #29810560 válasza Formaster (#46350) üzenetére


#29810560
törölt tag

Hááát, USB-s tunert még nem dugtam bele többet, de USB-s HUB-ot használok és minden működik, többek között egy a HUB-ra dugott DVB-C tuner is.

Szerintem menne több DVB-S tunerrel is, de ez csak tipp. :K

[ Szerkesztve ]

(#46353) mackosajt válasza kraftxld (#46342) üzenetére


mackosajt
addikt

Úgy lesz. Csak gondoltam, hogy egy viszonylag jól pörgő fórumban hátha valaki más is járt már így, és tudja a megoldást.
Egyébként baromi zavaró, hogy 1,5 éven keresztül gond nélkül működött, utána jött egy frissítés, ami a hibernálást alapértelmezetten bekapcsolta, én meg pislogtam, hogy miért nem megy a nas.
Azt megoldottam, kikapcsoltam az összes energiatakarékos funkciót... elvileg. Hetekig jó is volt. Non-stop ment a seed.
Erre meg jött ez a "probléma".

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#46354) Madwe válasza mackosajt (#46353) üzenetére


Madwe
nagyúr

DHT ki van kapcsolva nálatok? (ha neked is ncore-os problémád van, nem olvastam vissza, csak a hszeken lépkedtem hátra)

(#46355) mackosajt válasza Madwe (#46354) üzenetére


mackosajt
addikt

Tudtommal ki. Hacsak nem ez is alapban bekapcsoltra nem váltott egy frissítésnél.
De megnézem.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#46356) mackosajt válasza mackosajt (#46355) üzenetére


mackosajt
addikt

Csekkoltam, ki van kapcsolva.

Csak közben szanáltam a torrentek közül, így lejárt a szerkesztési idő.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#46357) Chrys_ válasza Chrys_ (#46112) üzenetére


Chrys_
addikt

Ha az Amazon-nak helyes az infomációja, akkor a DS1819+ November 29-től kapható.

(#46358) gyugyo79 válasza Formaster (#46350) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha synology által támogatott a tuner akkor telepíted/elindítod a Video Stationt és bekapcsolod a DTV-t. Ennyi nem állítod be/ nem keresel le vele semmit.
Ez kell ahhoz hogy a tvheadend(ingyenes), tvmosaic (fizetős) lássa(hacsak nem kened vágod a linuxot és töltöd be te a drivert). Gondolom kell valami ami kezeli az előfizetéses kártyát. Telepíted a Tvheadend/ TvMosaic (ehhez kell még a DVBJCAM) -ot -> Oscamet + kártya olvasó drivert ha kell pld innen. Beállítod használod...
Egyszerre egy program tudja használni a tunert. Lockolja teljesen tehát nem akkor foglalja le amikor elkezdesz nézni valamit hanem rendszer indítás után ahogy a program elindult.

[ Szerkesztve ]

(#46359) akaido válasza kraftxld (#46339) üzenetére


akaido
addikt

Nem. Eddig is min. kettő volt, a win 10-en. a NAS-on van 21 user, mind az összes ált. iskolai osztályomnak.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#46360) hablatyka


hablatyka
csendes tag

Hali,
A napokban vettem egy DS218play NAS-t, ami a routeremre csatlakozik jelenleg és azt szeretném elérni, hogy a NAS-on lévő 4k-s filmet tudjam a Sony Bravia androidos tvmről nézni. Kodi lejátszóval a tvn már sikerült a PCről lagmentesen nézni 4k kontit, illetve USB3as vinyóról is. Azonban a NAS-ról mind SMB, mind NFS megosztáson keresztül is laggol a 4ks videó a tvn.
A NAS-on lejátszás közben azt látom, hogy max 8MB/s a feltöltési sebesség (a tv-n 100Mbites a hálókártya, szóval kicsit még mehetne gyorsabban).
A tv a routerre van közvetlenül kötve, a NAS is. A NAS-ban WD red vinyó van.
Van valamilyen tippetek mit tehetnék, hogy jobb legyen a lejátszás?

(#46361) AiRLAC válasza hablatyka (#46360) üzenetére


AiRLAC
addikt

Médialejátszó

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46362) odrif válasza gyugyo79 (#46358) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Oké.
De melyik Oscam egy fel innen 5.2 alá?

20 éve a Prohardveren

(#46363) Formaster válasza gyugyo79 (#46358) üzenetére


Formaster
addikt

:R

(#46364) gyugyo79 válasza odrif (#46362) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azt nem tudom megmondani mert nincs már 5.2 -es Synology amihez hozzáférésem lenne ;)
Lehetőségek :
Letöltöd a te processzorodhoz valót és az spk -ból kimásolod az INFO -fájlt (pld.:total commander) megnyitod egy rendesebb txt editorral (pld.: Notepad++)
Ha a Synology verziód és a processzor nem egyforma (Xpeno) akkor az
arch="noarch"
legyen és a
firmware="5.2-0000"
a 6.2 helyett és nézd meg felmegy e így természetesen mented és vissza másolod a módosított INFO -t az spk -ba.

Vagy megkéred a csomag készítőjét, hogy van e neki elrakva egy régebbi csomag.

Vagy keresel (pld.:google) régebbi csomagot máshol.

Vagy kimásolod a package könyvtárat (a processzorodnak megfelelő spk-ból) és a scritp könyvtárba lévő telepítő scriptből kinézed és a helyére másolsz mindent és utána futtatod

[ Szerkesztve ]

(#46365) gyugyo79 válasza Formaster (#46363) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha nincs tunered + kártyaolvasód fiókban akkor szerintem ne vegyél és indulj el ezen az úton csak ha érdekelnek az ilyenek és nem számít a bele ölt idő és eredmény. Ha a nyugodt TV-zés a fontos egyél egy VU+ ZERO pld. azon kiforrott enigma op rendszer fut stabilan aztán pld. a TV Mosaicba (szerintem tvheadendbe is de azt nem próbáltam) be is lehet azt állítani mint IPTV tuner ha a NAS -on szeretnél ilyenekkel játszani ...

[ Szerkesztve ]

(#46366) Digger válasza hablatyka (#46360) üzenetére


Digger
senior tag

Én is médialejátszót, vagy TV box-ot ajánlok!
Nekem most jön egy ilyen és hozzá egy ilyen!

[ Szerkesztve ]

(#46367) attis1990


attis1990
csendes tag

Sziasztok.

Van egy DS118 NAS-om és szeretném, ha az indexelt multimédiás mappámban lévő videó fájlokhoz (többnyire .mkv) készítene a nas miniatűrt (thumbnail) vagy generálna hozzá automatikusan egy cover.jpg fájlt (a videóból) hogy megjelenjen rendesen média szerveren. Esetleg valakinek van valami ötlete hogyan tudnám ezt megoldani, mert automatikusan hiába állítok be bármit is nem csinál semmit. Volt már ezelőtt több NAS-om is és mindegyik dlna szolgáltatása tudott ilyet de ez sajnos nem.

Ha tud valaki ötletet annak nagyon örülnék. Köszi!

(#46368) AiRLAC válasza attis1990 (#46367) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem pl. a Kodi csinál ilyen előképet (nem Syno függő)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#46369) attis1990 válasza AiRLAC (#46368) üzenetére


attis1990
csendes tag

És azt honnan tudom leszedni? Mert az app centerben nem tálalom.

(#46370) kraftxld válasza attis1990 (#46369) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Kodi nem a NAS-on fut hanem az eszközön amin a filmet játszod le.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46371) Patice válasza attis1990 (#46367) üzenetére


Patice
Topikgazda

Erre a Video Station az alkalmas.

Ahhoz, hogy a Video Station adatbázisát tudd böngészni, ahhoz olyan TV kell, amire fel lehet rakni a kliens appot.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#46372) kgymac válasza attis1990 (#46367) üzenetére


kgymac
őstag

Miért nem telepíted a nasra a korábban bevált dlna alkalmazást? Nincs túl sok dlna szerver.

(#46373) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Használ valaki powerwalker VI 750 1ru szünetmentes tápot DS916+ al?Érdekel müködik rendesen?Kompatibilitást listán nem szerepel,de ami most van nekem az sem és működik jól.Csak szeretném lecserélni és ezért érdekel.

(#46374) attis1990 válasza kgymac (#46372) üzenetére


attis1990
csendes tag

A problémám nem a kép megjelenítésének az átviteli részével van szerintem. Ha manuálisan beteszek a film mellé cover.jpg vagy más thumnailnak értelmezhető képet a dlna-n keresztűl a tv-n tökéletesen megjeleníti azt mint miniatűr. Nekem olyan mintha az indexelés szolgáltatásnál bekapcsolt miniatűr készítés nem működne. Fotókhoz készít a rendszer miniatűrt, csak videóanyagokhoz nem. (ezt a file station is igazolja mert ott van miniatűr a fotókhoz de videóanyagokhoz nincs).

(#46375) kgymac válasza attis1990 (#46374) üzenetére


kgymac
őstag

Beállítható, hogy melyik könyvtárat indexelje. Mellesleg azt írtad korábbnan, hogy "Volt már ezelőtt több NAS-om is és mindegyik dlna szolgáltatása tudott ilyet de ez sajnos nem." Telepítsd azt, ami működött a korábbi nasokon, nem kötelező a gyári syno alkalmazásokat használni és beállítani.

(#46376) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Otthoni felhasználásra szeretnék egy nas-t. 1-2 tévé egyszerre kiszolgálása max 720p-ben, távoli elérésnél egy filmet tudjon konvertálni ha nem elég a sávszél, és a transmission is a lehető legnagyobb sávszéllel tudjon tölteni ami elvárható ...1 max 2 vinyó menne bele
Mi lenne a jó választás?

Előre is köszönöm a segítségeteket

[ Szerkesztve ]

(#46377) attis1990 válasza kgymac (#46375) üzenetére


attis1990
csendes tag

Természetesen beállítottam, hogy melyik könyvtárat indexelje megnézni gond nélkül tudom a tv-n dlna-n keresztül a filmeket csak miniatűr nincs (egyik tv-men se). De akkor felteszem máshogy a kérdést, nektek sima media szerver (tehát nem a video stationon keresztül) (dlna-n keresztül) szolgáltatásban van miniatűr, (thumbnail)?

Azért nem használom azt mert nem találom azt az alkalmazást (miniDLNA).

[ Szerkesztve ]

(#46378) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok,

Tudnátok nekem segíteni, a merevlemez hibás és a NAS sárgán villog a státusz és a HDD led.

Tárolókezelőben a következőket látom:
Kép 1
[url]kép 2
Kép 3
Kép 4

Sajnos csak egy lemezem van a NAS-hoz, de most rendelem az újat. Javítást hogyan tudom megpróbálni? Nem találok sehol sem utalást a javításra a tároló kezelőben.
Ha a másik HDD megérkezik akkor azt beszerelem és utána egyből át is tudom másolni a hibásról az adatokat az új merevlemezre a NAS segítségével?

Köszönöm szépen a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#46379) gyugyo79 válasza attis1990 (#46377) üzenetére


gyugyo79
addikt

(#46380) wocsok17


wocsok17
tag

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani egy EXIF szerkesztőt ami együtt működne a Photo Stationnal?

(#46381) lewisfm válasza attis1990 (#46377) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Az egyik TV-n van miniatűr, a másikon nincs...

(#46382) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Synology DS118, s fut rajta egy SVN és egy Git is.
Belső hálózatból remekül lehet használni ezen szolgáltatásokat, de azt meg lehet csinálni, hogy QuickConnect-en keresztül elérjem ezen szolgáltatásokat, ahogyan a Syno pl. Video Station-je is elérhető?
Ha igen, akkor hogyan?

Sajnos a routeren a port nyitogatás / forwardolás nem megfelelő megoldás számomra, ezért szeretném a QuickConnect-es megoldást.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#46383) Formaster


Formaster
addikt

Felmerült bennem, hogy a fontos adataimat ne SHR raid1-ben, hanem sima raid1-ben tároljam. Ha valami gubanc lenne, ebből sokkal könnyebb visszahozni igaz?

(#46384) Sanya válasza Formaster (#46383) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nem igaz.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#46385) kerti008


kerti008
aktív tag

Sziasztok
A lanyom kapott egy notebookot a nagyanyjatol ajandekba. (n3060-as processzorral) Mivel nincs szamlam hogy kicsereljem erosebre kezdodik a szenvedes. (codec, beallitasok stb) :W A proci gyenge a multitaskinghoz ezert csak legszuksegesebbet telepitettem es most mar vegre "hasit" :)) . A VLC nem tudja megnyitni halozaton a filmeket, A Media Player Classic meg elkezdi letolteni(?).
Ugy dontottem hogy feladom az elveimet es felrakom a NAS-ra meg a laptopra is a DS Videot vagy a Plex-et. Melyiket tegyem fel?
A NAS-om eleg eros a Plexhez is de az az elvem minek rakjak fel extra programokat ha nem kellenek. Csak es kizarolag az itthoni halozaton lesz hasznalva es boven eleg lenne a fajlokat latni es lejatszani a filmeket. (kepek, tumbnail-ok stb. nem szuksegesek)

(#46386) gyugyo79 válasza kerti008 (#46385) üzenetére


gyugyo79
addikt

Miért nem csatolod fel SMB -n a könyvtárat ? Távolról használná ?

[ Szerkesztve ]

(#46387) kerti008 válasza gyugyo79 (#46386) üzenetére


kerti008
aktív tag

Koszonom. Igy mukodik. :DD

[ Szerkesztve ]

(#46388) berbatov2


berbatov2
senior tag

Használ valaki ds116-ot 4k filmek streamelésére? Vettem egy 4k-s tévét és kiváncsi lennék a tapasztalatokra, hogy megy e probléma nélkül.

(#46389) GalaHU


GalaHU
őstag

Hurrá, tegnap frissült a Download Station és "természetesen" egyik letöltési feladat sem él már, hiába dobok rá újat el sem indul... :(

Más is tapasztalt ilyet? Mit lehet ezzel kezdeni? A legutóbb DNS kiszolgálóval volt gebasz (most 8.8.8.8 és 8.8.4.4-en van, eddig ment vele...)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#46390) Rengete


Rengete
aktív tag

Ds218play vagy ds218+? Itthoni felhasználás... Plex szerver, transmisssion.. Stb... Melyiket?

(#46391) wocsok17 válasza Rengete (#46390) üzenetére


wocsok17
tag

Nekem nem engedi fel a plexet a play, szóval inkább +. :W

(#46392) Rengete válasza wocsok17 (#46391) üzenetére


Rengete
aktív tag

Fel lehet tenni arra is!

(#46393) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
APC BE700G-GR szünetmentest vásárolnék a DS216J gépemhez. Viszont nem tudom, hogy benne van-e a tartozékként az a kábel amivel a NAS-hoz tudom kapcoslni a felügyelet miatt, ebben esetleg tudnátok nekem segíteni?

(#46394) lewisfm válasza Rengete (#46390) üzenetére


lewisfm
aktív tag

De csak a +-on támogatja a Plex a transzkódolást!

(#46395) Rengete válasza lewisfm (#46394) üzenetére


Rengete
aktív tag

Nekem van egy DS218play-em és transzkódol simán. Igaz a Plexet úgy kellett gugliznom hozzá, de simán és tökéletesen csinál mindent. 3 tévén indítottam el hálózaton belül 720p-s filmet egyszerre és negyediknek kívülről adnroid telefonra transzkódoltattam vele. Ja , és közben ment a transmission is elég szépen...

(#46396) Immy válasza Multibit (#46343) üzenetére


Immy
őstag

Ezt milyen guide alapján sikerült telepítened? Eddig csak docker-es verziót találtam neten. :R

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#46397) lewisfm válasza Rengete (#46395) üzenetére


lewisfm
aktív tag

A playben nem ugyan az a rtd1296 CPU van, mint pl. A DS118-ban?
Az hogyan transzkódol? Ha van is transzkódolás az szoftveres, nem?
Ha sikerült a hardveres transzkódolást beállígani, akkor azt hogyan?
Csak mert az én DS118-amban nem sikerült a hw transzkódolást bekapcsolni, ráadásul vagy 300 MByte RAMot fel is zabál, s olyan 6-8 háttér daemon processt bent tart a RAMban, bár alvó módban. Emiatt maradtam a Video Stationnél.

(#46398) kgymac válasza atilla100 (#46393) üzenetére


kgymac
őstag

(#46399) -Maujuri- válasza atilla100 (#46393) üzenetére

az a kábel sima usb-s nyomtatókábel. nekem 218play van, ahhoz nem adtak.

(#46400) Rengete válasza lewisfm (#46397) üzenetére


Rengete
aktív tag

Lehet, hogy szofveresen oldotta meg, de rendesen tette a dolgát. Van itthon egy épített nasom is inteles procival és Xpenologyval, de nem vettem észre a kettő között ezen felhasználási mód melett különbséget. Ha kódoltatok velük, akkor mind a kettő cpu-ja felmegy 90 százalékra de mellette még teszi amiket leírtam. Hol kéne észrevennem, hogy nem hardveres a kódolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.