Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) #29810560 válasza olajbogyo (#46550) üzenetére


#29810560
törölt tag

Rosszul értelmezed.

Amennyiben 5 percet írsz be időnek akkor az áramszünet bekövetkezése utáni 5. perc elteltével lép biztonsági üzemmódba a NAS, de ha nem kapcsoltatod le az UPS-t a NAS-al akkor addig tartja áram alatt amíg ki nem merül az akku a szünetmentesben. (... feltéve, hogy közben nem jön vissza az áram.)

(#46552) olajbogyo válasza #29810560 (#46551) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Ok! Köszönöm, :R akkor adok neki egy 10 percet, és marad még benne tartalék is.

Most, így belegondolva igaz is........."biztonsági üzemmódba lépés előtt eltelt időt ír ez", én hülye :K

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#46553) jherc


jherc
csendes tag

Sziasztok!

Még a Synology NAS DSM ismerkedés elején járok, igyekszem összeszedni az információkat. Erre egyelőre nem találtam meg a választ és a megoldást.

Tesztelgetem a DMS-et. Létrehoztam felhasználókat, készítettem megosztott mappákat, igyekeztem beállítani a jogosultságokat is.
A file station elérést engedélyeztem. Be is lehet lépni az adott felhasználóval és csak a neki szánt, engedélyezett könyvtárakat látja. A jogosultságok is rendben levőnek tűnnek, van amit csak olvashat és van ahová írhat is.

Ami miatt most írok, hogy a file stationba (böngészőn keresztül) belépve, a fenti tevékenység gombra kattintva még az engedélyeket is meg tudja nézni a felhasználó, sőt, abban a mappában, ahol van írási joga még állítani is tudja az engedélyeket, tud adni teljes hozzáférést másik felhasználónak is.
Az írási jogosultságai között az attribútumok módosítása nincs engedélyezve.

Igazából azt szeretném, ha ezeket a menüpontokat nem is érné el, nem kellene, hogy lássa a felhasználók listáját, pláne nem az engedélyeket. Azt végképp nem, hogy azokat módosítani is tudja.

Merre keressem a megoldást a fenti esetre?
Az is jó megoldás számomra, ha a file stationból lehet kiszedni ezeket a dolgokat, az is jó megoldás, ha felhasználó, vagy csoport szinten tudom állítani ezeket a dolgokat.

Illetve, ha a jogosultságok kezelésénél kiveszem az olvasás/engedélyek olvasása részt, akkor is visszaírja automatikusan. Gondolom ez kell, hogy működjön, nem is lenne ezzel bajom, csak a felhasználó ezt ne tudja megnézni.

Köszönöm a segítségeket!

(#46554) gyugyo79 válasza jherc (#46553) üzenetére


gyugyo79
addikt

Olyat nem lehet amit szeretnél.
De nem is teljesen jól állítod be ha olyat is tud módosítani amit te állítottál be neki és nem akartad, hogy módosítani tudja/lássa a jogokat.

Amit létrehoz az az övé ő a tulajdonosa úgy állítja az engedélyeket ahogy akarja.Utána ezeket egy magasabb jogú felül bírálhatja, megváltoztathatja elveheti a jogait.

Látja de nem módosíthatja :

Nem is látja (engedélyek olvasása az olvasás résznél, ettől még írás joga van a mappába):

[ Szerkesztve ]

(#46555) jherc válasza gyugyo79 (#46554) üzenetére


jherc
csendes tag

Köszönöm a választ!

Átnéztem az engedélyeket és részben megoldást találtam egy mappa szinttel fentebbi engedélyeknél (öröklés), most már nálam is az általad mutatott kép szerint hozza, hogy nincs jogosultsága az engedélyek megtekintéséhez, de a fő problémám még mindig nem oldódott meg.

Amikor feltölt egy fájlt, vagy létrehoz egy mappát, annak a jogosultságait tudja állítani, ezzel viszont látja a többi felhasználót is.
Ezt nagyon nem szeretném. Ne lásson más felhasználót, és ne tudjon jogokat állítani akkor sem, ha ő feltölt valamit.
Arra a mappára, ahová írhat, csak a "Fájlok létrehozása, adatok írása" van engedélyezve.

Van rá valami mód, hogy az általa feltöltöttek esetén se tudjon az engedélyekhez hozzáférni, vagy a feltöltött, létrehozott dolgok ne az ő tulajdonába kerüljenek és akkor ne legyen joga?

Köszi

(#46556) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

Sziasztok.
DSM Virtual Machine Managerrel kapcsolatos a kérdésem.
Adott egy alap VMM, Windows 7-et szeretnék telepíteni, 32/64bites, mindegy.
Hiába hozom létre a masinát, nem akar jó lenni. Első indulásakor felkerül a Win7, de mikor a telepítje kéri az újraindítás, onnantól kezdve lehal az elején.
Nem lehet hozzá csatlakozni.
Valakinek valami megoldás, esetleg tipp?

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#46557) fledtamas válasza Patice (#46548) üzenetére


fledtamas
tag

Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat :R

(#46558) Sanya válasza ZetorGumi (#46556) üzenetére


Sanya
nagyúr

Le kell szedni a drivereket a letöltőközpontból.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#46559) jherc válasza jherc (#46555) üzenetére


jherc
csendes tag

Esetleg bármi más megoldás? Másik alkalmazás?

Azt szeretném, hogy mindenki csak a számára engedélyezett mappákhoz férjen hozzá, van amit csak olvasni tud, van amit írni is. Ez eddig úgy néz ki, hogy menni fog.

Az fontos, hogy a felhasználók ne lássák egymást, és ne tudjanak mást tenni, mint a megosztott fájlok elérése, böngészése, megnyitása, letöltése, vagy a megfelelő helyre feltöltése, de semmi több.
Nem láthatják egymást, nem szerkeszthetik az engedélyeket az általuk létrehozott, feltöltött mappákon és fájlokon sem, illetve nem készíthetnek további megosztásokat, megosztási linkeket, stb.

Olyan alkalmazás kellene, ami nem tölti le kötelezően az eszközükre a fájlokat, mint egy felhő kliens.
Ezért gondoltam a File Station-ra.
Ezért lenne jó, ha a File Station-ban ki lehetne kapcsolni ezt a lehetőséget, vagy lenne rá valami megoldás.

(#46560) ZetorGumi válasza Sanya (#46558) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Megtörtént, kérte is, mert nélküle nem is ismerte fel a HDD-t.

Telepítés közben is újraindul, már az első újraindulás után nem megy.

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#46561) gyugyo79 válasza ZetorGumi (#46560) üzenetére


gyugyo79
addikt

Xpenology ? Azokon tudja ezt. A telepítéskor megadott vezérlő driver nem ugyan az mint amit Sanya írt és a többi eszköz drivere amit már miután feltelepül a Windows lehet még felrakni. De már megnéztem és nekem Synologyn ha ezeket nem raktam is elindult rendesen. Meg mindegy az is, hogy Legacy /UEFI .

[ Szerkesztve ]

(#46562) ZetorGumi válasza gyugyo79 (#46561) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Az.

Nem jutok el odáig, hogy desktopom legyen.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#46563) Sanya válasza ZetorGumi (#46562) üzenetére


Sanya
nagyúr

Xpenology-s topicban biztos segítenek majd.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#46564) ZetorGumi válasza Sanya (#46563) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ott még hoozá sem szóltak a kérdéshez. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#46565) gyugyo79 válasza ZetorGumi (#46562) üzenetére


gyugyo79
addikt

Teljesen mások a valós hardver elemek vannak általában Xpenologynál mint a támogatott Synology eszközökön. De a biosba be nem kapcsolt/ esetleg be nem kapcsolható virtualizáció támogatástól kezdve kismillió hiba lehet ami erre hatással van. Ott lehet azért nem szóltak hozzá mert már le lettek futva a körök, és a lehetséges megoldások végig lettek próbálva mégis volt akinek működik volt aki meg ha mindent megrtetett se.

[ Szerkesztve ]

(#46566) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

kis helpet szeretnék kérni.
őt hogyan tudom megújítani?

előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#46567) Mezga Aladár válasza TBMC (#46566) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csinálja automatikusan. Olvass vissza.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#46568) WaterWave válasza TBMC (#46566) üzenetére


WaterWave
veterán

Automatikus...

De én nem bíztam a véletlenre.
Vezérlőpult - Feladatrögzítő - új ütemezett feladat - lets encrypt névhez
üzemezés- vasárnaponként
feladatbeállítás:
/usr/syno/sbin/syno-letsencrypt renew-all -vv

leokézod és kenyeret nem kér

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#46569) TBMC válasza WaterWave (#46568) üzenetére


TBMC
addikt

és Mezga Aladár:
nagyon köszönöm!

megcsináltam ezt a scheduled taskot. köszi!

markbellus.hu 

(#46570) Sanya válasza ZetorGumi (#46564) üzenetére


Sanya
nagyúr

akkor a nemzetközi fórumán. Ott talán kaphatsz megoldást.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#46571) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Használ valaki synology nast Eaton 5p650i vel?

(#46572) Proci85 válasza Proci85 (#46518) üzenetére


Proci85
senior tag

Bocsánat, erre van tippetek/tapasztalatotok? [link]
Feleslegesen nem cserélnék vinyót. De ha indokolt, akkor igen.
Köszönöm!

(#46573) Borisz76 válasza Proci85 (#46572) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam az egyik hdd-n 8 db hibás szektor van....lassan 2 éve.
Megy, nem panaszkodik a rendszer.
Mondjuk én a figyelmeztetési küszöbértéket 10-re állítottam be még régebben.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46574) gyugyo79 válasza Proci85 (#46572) üzenetére


gyugyo79
addikt

2 Lehetőséged van amit én tudok. + Amiket már alkalmaztam.
1.Kikapcsolod a figyelmeztetést az adott lemezre a tároláskezelőben.
2.Lemented a lemezt. Kiveszed. Letörlöd a partíciókat. Ellenőrzöd.Ha nincs bad szektor akkor vissza rakod. Hagyod, hogy újra inicializálja a lemezt. Ha végez és nem talál hibát akkor leveszi a bad szektor hiba jelzést és a bad szektor bejegyzést. A S.M.A.R.T marad ugyan ilyen és amíg nem fut le az inicializálás is marad a BAD szektor bejegyzés + hiba jelzése a DSM felületén.
Annyi, hogy én ezt még csak RAID1 egyik HDD --jével játszottam el és egyszer (azt nem is mentettem mert ha maradt volna a bad bejegyzés max cseréltem voltam a másik HDD-n meg úgyis ott volt minden .. Nálad feltételezem a rendszer + telepített alkalmazások az ssd -n vannak. Ha nem akkor jobban fontold meg a 2. lehetőséget és előtte csoportosíts át amit csak tudsz az SSD -re ha van kedved)

[ Szerkesztve ]

(#46575) spider23


spider23
aktív tag

SSL titkosítással kapcsolatban van problémám és nem bírom megoldani. :( Szóval a Lets Encryptel megcsináltam a tanúsítványt erre: sajat.domain.com (hosszú ideig nem adta 4hónap) kívülről el is érem a nas oldalát és nem is reklamál hogy nem lenne biztonságos. Eddig ok.
Viszont ha belső hálózaton a nas ip címét írom be akkor ugye átirányít https-re és ott már pirosan írja hogy nem biztonságos a kapcsolat. Ezt hogyan lehet orvosolni?

Másik gondom hogy fut a nas-on a Domoticz otthon automatizálás szoftver és ha böngészőbe kiadok egy https://user:password@sajat.domain.com:8443/json.htm?type=command&param=udevice&idx=3&nvalue=1
parancsot akkor a böngészőben szintén írja hogy az ön kapcsolata nem privát és a következő üzenet: A szerver nem tudta bizonyítani, hogy valóban a(z) sajat.domain.com domainbe tartozik; biztonsági tanúsítványa az Ön számítógépének operációs rendszere szerint nem megbízható. Ennek oka lehet konfigurációs hiba, vagy hogy egy támadó eltérítette az Ön kapcsolódását.
Ezt hogyan lehet megoldani? A tanúsítványt ha exportálom azt kell valahogy a Domoticz könyvárába berakni hogy jó legyen? Hogyan? :O

(#46576) bigdady válasza spider23 (#46575) üzenetére


bigdady
nagyúr

Engem is érdekelne.
Csak 4 hónapra tudtál crt fájlt csinálni a pem fájlokból? Azokból csináltad? Mindből?

(#46577) spider23 válasza bigdady (#46576) üzenetére


spider23
aktív tag

Én nem csináltam semmit a fileokkal. A Lets Encrypt csinálta meg a dolgát és 4 hónapra hiteles lett. De a többi problémát nem tudom megoldani. 🤔

(#46578) bigdady válasza spider23 (#46577) üzenetére


bigdady
nagyúr

Neked is 4 pem fájlt dobott az export? Azt kell átkonvertálni ugye? Mert én ott akadtam el :)

(#46579) spider23 válasza bigdady (#46578) üzenetére


spider23
aktív tag

Nekem 3 file van benne, de én azzal nem kezdtem semmit. Nem tudom mit kellene vele tenni.

(#46580) bigdady válasza spider23 (#46579) üzenetére


bigdady
nagyúr

Böngésző importnál a pem fájlokkal nem megyek semmire. Te mit konvertáltál mire? Neked nem minden pem fájl?

(#46581) spider23 válasza bigdady (#46580) üzenetére


spider23
aktív tag

Semmit nem konvertáltam, csak mintha olvastam volna valahol hogy ezekkel a fileokkal kellene kezdenem valamit hogy a Domoticz könyvárába is bekerüljön?? Vagy nem tudom, ez lenne a kérdésem hogy hogyan tovább?!
Egyébként exportra ezt a 3 filet adja: cert.pem, chain.pem, privkey.pem

(#46582) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok!

Van valami egyszerű módja annak, hogy a DS218+ om csak egy bizonyos mappát szinkronizáljon a benne levő két meghajtón?
Nem szeretnék raid-et használni, viszont szeretném, hogy a két pótolhatatlan mappám (dokumentumok, és fényképek) meglegyen a NAS mindkét meghajtóján.
Erre milyen megoldást javasoltok, a jelenlegi néhány naponta átmásolom manuálba megoldásom helyett?

Illetve ezen kívül ezt a két mappát tárolom külsö USB HDD-n is. Arra esetleg ötlet, ha bedugom a NAS-ba az USB-s lemezt, akkor gombnyomásra mentse le a két adott mappát?

Köszi

(#46583) Gis86 válasza Fr3eWar (#46582) üzenetére


Gis86
csendes tag

Hello,
Szerintem az első feladatra a Hyper Backup, a másodikra az USB Copy alkalmas. Az USB Copy-t be lehet állítani úgy, hogy automatikusan mentsen a kapcsolódáskor és utána le is kapcsolódjon.

(#46584) Fr3eWar válasza Gis86 (#46583) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A hyper backup már fut is!
A másikat otthon megnéztem, de leírása alapján pont az amit szeretnék.

Köszönöm!

(#46585) Dawe24


Dawe24
tag

Sziasztok!!

Van egy Syno DS 116-om, vettem hozzá egy külső merevlemezt is, hozzá kötöttem, nagyon szépen viszi a torrentet, az a kérdésem, hogy mennyire egészséges neki, ha 24/24 fut a háttérben? Seagate STEA2000400_BULK (2 TB, 2.5 Inch, USB 3.0, 5400 rpm, black) a külső merevlemez.

(#46586) Pubszon válasza Fr3eWar (#46582) üzenetére


Pubszon
veterán

Szerintem a másodikra is jó a Hyper Backup, csak a gombnyomást a DSM felületén kell elvégezni.
De utóbbit ki is próbálom most. :)

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#46587) #72042496


#72042496
törölt tag

Este nem tudtam filmezni, mert a Kodi csak malmozott, és a Plex se talált szervert. Kikapcsolt a NAS, a logokból pedig ez derült ki:

2018-12-05 12:44:33 Warning Server going to Safe Shutdown.
2018-12-05 12:44:17 Warning Server going to Safe Shutdown.
2018-12-05 12:02:57 Warning Server is on battery.
2018-12-05 12:02:06 Warning Server is on battery.

Minden oké persze, csak jöttem megköszönni, hogy időről-időre írtátok a szünetmentest. :) Magamtól eszembe nem jutott volna, viszont egy korábbi villanyszerelés után most már a második alkalommal jött jól. (EATON 3S 700 és Syno 718+)

[ Szerkesztve ]

(#46588) MrCsiT válasza molnartom (#46546) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha nem rugdossa a NAS-t, akkor nem feltétlenül kell hdd átalakító a 2,5-es HDD-hez szerintem. Ha már 1 csavar is megfogja a 2,5-es HDD-t, az elég lehet, nem mozog az annyit. :DDD

fledtamas:a NAS beállítások exportálhatók lesznek, így azokat vissza tudod majd importálni az új hdd-vel is. A megosztott mappákat viszont létre kell majd újra hoznod szerintem.

más..
A Plex-el azt tapasztaltam az LG TV-n, hogy a mappaszerkezet tallózásánál meg-megállt a TV, ha wifin, ha kábelen volt összekötve a nas-router-tv trió.

Mivel ezt a probémát nem tudtam megoldani, hogy ne ilyen legyen, így kerestem alternatívát, és találtam is:

Az Emby elérhető Syno-ra is, és szépen működik is. Egyelőre az egyetlen, ami jelentősen más, és még nem kerestem utána, hogy az emby abc-sorrendbe tesz egy mappán belül mindent, tehát most a fájlok és mappák vegyesen vannak, ami nem a megszokott elrendezés.
Ezzel a médialejátszóval nincsenek megállási problémák a TV-n, plusz a Syno Médiaszerver által nálam néhányszor előfordult lecsatlakozás filmnézés közben probléma sem jelentkezett, így elégedett vagyok az emby-vel. Amit még nem állítottam be, az az iso kezelés: jelenleg iso fájl dvd-ként indul el a TV-n, de a megjelenő menüt nem tudom sehogyan sem vezérelni, így play sincs. :D

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#46589) MrCsiT válasza bigdady (#46580) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha Let's Encrypt tanúsítványt kértél, és a név, amire szól - vagy akár az alternatív név, ha megadtál többet, pl.
nasom.dnsnevem.hu név mellett az
emailem.dnsnevem.hu
fajljaim.dnsnevem.hu

címeket is felvetted a tanúsítvány kérésekor, akkor - éppen azért, mert a Let's Encrypt mint szolgáltató, ismert az összes böngésző előtt, semmit sem kell importálni sehová ahhoz, hogy a https kapcsolat működjön.

Mire is importálnád vissza, és miért kell ez? :F

spider23:
"Viszont ha belső hálózaton a nas ip címét írom be akkor ugye átirányít https-re és ott már pirosan írja hogy nem biztonságos a kapcsolat. Ezt hogyan lehet orvosolni?"
Úgy, hogy belső hálón is a DNS/DDNS névvel szólítod meg a NAS-t: Ha a host fájlba beírod a PC-n a NAS IP címét és mögé a nevét, akkor elvileg a géped nem fog kimenni netre, hogy ott keresse, hanem először a host fájlban lévő IP-n fogja keresni.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#46590) bigdady válasza MrCsiT (#46589) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szia.
Egyelőre odáig jutottam hogy a nas tanúsítvány menüpontban exportáltam és lett 4 pem fileom :F

[ Szerkesztve ]

(#46591) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok, végül lett egy ds718+ nasom. kérdés, ds videóban mit is kell kikapcsolni hogy ne akadjon a videó? :) végre nincsen random hiba :) (ne is legyen)

(#46592) Immy válasza #72042496 (#46587) üzenetére


Immy
őstag

Ezzel az UPS-el szemezek én is. Amikor elmegy az áram, akkor ad ki magából bármilyen hangot, sípolást?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#46593) bb.bocs válasza #72042496 (#46587) üzenetére


bb.bocs
őstag

A Marson belül látni azt is hány %-on áll az akksi ja éppen? Én egy apct néztem amit itt ajánlottak,de ez talán helytakarekosabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#46594) #72042496 válasza bb.bocs (#46593) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, így néz ki a verzérlőpulton belül: [link]

Az lényeges lehet, hogy amikor visszajön az áram, nem kapcsolja be a NAS-t. Annyit tesz, hogy a miután a NAS biztonságos móba lép, elveszi az áramot.

(#46592) Immy: Igen, áramszünetkor megszakításokkal sípol. Elvileg ki lehet iktatni, én nem tudom, hogyan.

[ Szerkesztve ]

(#46595) bb.bocs válasza #72042496 (#46594) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi az infót.

(#46596) olajbogyo válasza #72042496 (#46594) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!
Úgy tudom, hogy a power gomb hosszan nyomásával kikapcsolható a csipogó hang.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#46597) steyer9094


steyer9094
tag

Sziasztok, azt hol lehetne megnézni hogy milyen folyamat használja a netet? Gyanús hogy folyamatosan 3-400KB/s a kimenő adat forgalmam, úgy hogy torrent nem is megy.

Panasonic EB-GD50 - Nokia 5110 - Nokia 3210 - Nokia 3310 - Nokia 3650 - Nokia N70 - Nokia E51 - SonyEricsson Xperia mini pro - Blackberry 9800 Torch - Blackberry vbQ10 - Blackberry Passport SE - Nokia 3 BBM pin ATTI79

(#46598) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
költöztetném a xpenology nas-ról "echte" synology-ra az adataimat. MInd2 nas fent van hálón, hol tudom a syn. fájlkezelőben megtalálni a hálón lévő másik megosztott mappát/meghajtót? Keresgettem, próbálkoztam de nem jövök rá...előre is köszi.

(#46599) trlala válasza péjé (#46598) üzenetére


trlala
aktív tag

PL:
File Station/eszközök/távoli csatlakozás

(#46600) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott 2 DS9-es szériás NAS az egyik régi, tele adattal. A másik egy új, ennek kellene átkerülni a régi helyére.

Feladat:
A régi nas egymagában működött eddig, de most azt kéne megoldani, hogy minden átkerüljön az új nasra. A régi pedig a tükre/másolata kellene, hogy legyen az újnak egy másik telephelyen. Tehát az új nas előlépne elsődlegesnek, a régi pedig átkerülne egy másik telephelyre, mint backup, ami folyamatosan szinkronizál az új eszközzel. Ha az új megdöglik, akkor a régin minden megvan és ugyan úgy működik, mintha ő lenne az elsődleges.

Láttam több megoldást, de igazából nem tudom erre melyik lenne a jó. Cloud Station szerver + client vagy hyperbackup...nem tudom mi az a megoldás, ami a szinkront fenn tartja.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

What else?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.